BE FORTUINZOEKERS Zondag 20 FeSiruarlj S]5Iaandag21 Febroarig 1921 Patés» ü&iftess Ministerie van Landsvsrdediglno. Ge zaak der Gaopa Traosallantip. Rond het Parlement. Langs om sterker Do Coiiferencia m Londen» Voor hat Iisrkrijaen vac den normalen wisselkoers BMBa I XXVII» JAARGANG NUMMER 43 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114— DAGBLA.D 10 CENTIEMEN - WEKELIJKS 0,50 Uitgever: J. Van Nüffbl-Db Gendt Reminisere Zon op 6,51, onder 5,18] H. Pepious BZon op 6,49, onder 5,19 Volle Maan den 21 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havab,8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4 B8S8E 1 Donderdag gaf de befaamde redenaar de fiiervolgende voordracht Hoe, zoo vroeg hij, moeten wij de werk lieden en ook de middenstandsburgers ant woorden, wanneer zij ons naar de oorzaken ■van de crisis vragen En wat moeten- wij antwoorden, wanneer zij ons vragen naar de red middelen De hoofdoorzaak is, dat die crisis van internationalen aard is, dat het een wereld- crisis is, aan welke wij dus onmogelijk konden ontsnappen. Hoe die crisis ontstond Zoo lang er menschen bestaan heeft altijd de een moer gehad dan de ander. Die menschen hadden elkanders producten noodig en ruilden graan voor hout, kleeren voor metaal. Maar die ruilhandel kon niet algemeen zijn en men moest er op bedacht rijn een betaalmiddel uit te vinden dat die moeilijkheid opruimde en men vond bij mid del van goud, zilver en koper het muntwezen uit. Was de voorraad van die munten welke cene innerlijke waarde hadden, niet voldoen de, dan bracht men briefjes in omloop, voor .welker noemwaarde de Staat, ol eene instel ling die men bank noemt, verantwoorde lijk bleef. Ook het crediet kwam het gebrek aan munt ter hulp. De oorlog heeft bier de middelen voor den ruilhandel doen verdwijnen het goud en hel zilver en in de plaats daarvan bezitten wij nog slechts papier, dat maar 1/6 van de waarde onzer munt bezit op de vreemde markten, zoodat wij, orti ons eene vreemde waar aan te schaffen, zesmaal zooveel moeten betalen in papier, dan wij in gemunt geld zouden betalen. Die toestand heeft ons dus verarmd en heeft den wisselkoers doen ontstaan, waar onder wij gedrukt gaan. Dat heeft ons crediet gedood, en zonder crediet ligt onvermijdelijk de handel stil. Oiis normaal graanverbruik moet voor de 4/5 ingevoerd worden. Nu, de gewone graan zolders, de Balkanstalen en Rusland kunnen niets leveren bij gebrek aan vervoermiddelen en wij moeten verder zoeken. Maar die grootere afstand verhoogt de vervoerprijzeo. En daar de graanmarkt den algemeenen handel beheerscht, is het onver mijdelijk dat alles den weg der pnjsverhoo- ging van het graan moet volgen. En nu voor wat onze ^nijverheid aangaat. Die leefde vóór den oorlog voor de 4/5 van den uitvoer onze glasnijverheid voor de 9/10. Maar de oorlog heeft vier jaar onze gren zen gesloten gehouden en onze nijverheid vernietigd. Onze buiienlandsche cliënteel kon niet wachten en heeft zich andere productie middelen moeten zoeken ofwelzelf fabrikeeren. Daarenboven hebben de landen waarvan wij in zake van vrijen handel alles te ver wachten hadden, zich in een harnas van be schermende rechten gegespt. In landen waar de producle niet te lijden had, is de crisis echter ook niet uitgebleven. Zij hebben voortbrengst in voldoende male, maar do andere landen, de clienteel bezit geen koopkracht meer en zoo strekt de crisis trch ook tot over Amerika uit. Ziedaar de hoofdoorzaken. Maar hier zijn uögverschillende bijoorzaken, als: 1. de overdreven Staa'suitgaven, zoodat de midde len van inkrimping van den nieuwen minister van financiën algemeen worden goedgekeurd. 2. de omwisseling van de 7 milliard marken aan de normale prijzen. 3. liet gebrek aan eenheid in de heropbouwing der verwoeste gewesten. En, hoe is het mogelijk dat die heropbou wing redematig en practisch gebeure, als men nadenkt dat er nu reeds de vierde mini ster mee gelast is in twee jaren tijds. Pas heeft een minister de zaken bestudeerd en zijne maatregels genomen, of hij wordt vervangen door een anderen die dan weor opnieuw moet beginnen, natuurlijk met een ander stelsel dan dat van zijn voorganger. Men heeft zich afgevraagd of het invoeren van den achturenarbeid ook niet eene der oorzaken van de crisis kon ziju. In sommige nijverheden kan het verkorten van den arbeidsdag eenigszins de prijzen ver- hoogen, namelijk daar, waar de werkman niets te doen heeft dan altijd hetzelfde machi nale werk. Maar waar langere rust meer ar beidskracht en geestesontwikkeling vergt, is het bewezen dat het achturenwerk de produc ties vermeerdert en verbetert. Eene der oorzaken, die niet weg te cijferen valt is de verslapping van het zedelijk gevoel. Er zijn werkliè die nog niet tevreden met den verkortten arbeidsdag, gedurende de acht uren nog zoo weinig mogelijk zullen doen. Er zijn er die in plaats van 8, nauwelijks 7 uren zullen werken. De redmiddelen O, die zijn niet zoo gemakkelijk te vinden. Er waren er, en daar had meu eerder ge bruik van moeten maken. Hadde men de miilioenen, nu uitgegeven voor werkeloozensteun, gebezigd aan werken dan hadde de nijverheid misschien toen aan mindere prijzen kunnen leveren dan nu en veel nuttigs zou er verricht zijn. Eeu ander middel is het publiek maken van den toestand der ondernemingen, het be kend maken "an den kostprijs en den ver koopprijs en dat zal veel mistrouwen weg nemen, dat men nu tegeu de grooto nijveraars koestert. Een ander middel is, voor de ondernemin gen de risicos gedeeltelijk door den Staat doen dragen. Ten slotte, de vermindering van den brood prijs. Nog \\ees de redenaar op pogingen die reeds in het werk waren gesteld om ten min ste een deel van de drukkende moeilijkheden weg te nemen, en die de werklieden in bun onderhoud met den Koning hebben doen kennen. Met de meest9 aandacht werd die zaokrijke voordracht door de talrijke aanwezigen ge volgd en ten slotte warm toegejuicht. 57 VERVOLG. - O die brief diende alleen om u te zeg gen, dat ik voornemens was naar Nieuw- Moxico terug te gaan en u in goeden wel stand hoopte aan te treffen. Bepsaldet gij den tijd, wanneer gij bij mij dacht aan te komen - Ja, ik meen dat zoo nauwkeurig moge lijk gedaan te hebben. Den weg dien gij nemen zouat Ook dat. Ik stelde mij daar in voor, de proef te nemen van oen nieuwen en pas ont dekten weg, langs de Ganadia en het noor delijk eiodo van de gepaalde vlakte. Eene slechte speculatie, zooals gebleken is. Waarom vraagt gij dat, kolonel? De vraag was het gevolg van de openba ring van de door den jongen prairiekoopman geschreven brief die, evenals de twee ande ren, opgemerkt had, dat hun gastheer bui tengewoon nadenkend was gewerden. Omdat ik, zeide de kolonel eeu heelen tijd heb zitten denken en hoe meer \ik denk tot het vermoeden kom, dat er beschilderde Indianen waren onder de bende, welke u aanviel. Zij schenen allen beschilderd, ant woordde Klapdorp6r. Dat bedoel ik niet, mijn vriend. Ik weet wat gij bedoelt, riep de gids teit, die met drift van zijn stoel opgesprongen Was, dat is mijne gedachte al lang geweest. Bericht. De 3* Legerafdeeling heeft besloten dc diepe gevoelens van bewondering aller be vrijders van Luik voor hun oud-opperhoofd Luitenant-Generaal Graaf Lcman, te vereeuwi gen en alzoo hulde te bren»en aan dengene wiens bijzonder geëerbiedigde naam het zin nebeeld der vaderlandsliefde, der dapperheid en der heldhaftigheid van liet Belgisch volk is. Met dit inzich streeft de 3 Legerdivisie er naar het waardigste huldebetoon te brengen aan hst aandenken van haar roemrijk en be treurd opperhoofd. De door den Luitenant-Generaal Bevelheb ber der 3 L. A. benoemde Kommissie is ervan overtuigd dat al de oud-militairen der IJze ren Divisie - en de verdedigers van Luik persoonlijk zullen bijdragen tot dit bewijs van verknochtheid jegens hun doorluchtige» Generaal en zij doet een beroep op hunne erkentelijkheid en hunne vrijgevige gevoe lens jegens dengenen die het eerst hun den weg der glorie aanwees. De inteekeningen, zelfs de geringste, zul len met dankbaarheid ontvangen worden bij Gij weet wat ik u verteld heb, Klapdorper Klapöorper en Van Itolla zagen hem vra gend aan. Heb ik niet gezegd, dat ik onder de Indianen twee menschen gezien heb die mij wonderlijk voorkwamen. Dat waren geen Indianen, dat waren blankoo. Is dit niet wat gij bedoeld, kolonel Juist dit is het wat ik bedoel. Allen wachtten tot hij opnieuw zou gaan spreken, en uitlegging geven van hetgeen de gids reads half, en Van Rolla bijna ge heel geraden had. Zelfs Klapdorper, minder bekend met do Moxicaansciie manieren en snoodheid, begon de waarheid te vermoeden. Zijne woorden kennelijk wegende, zeide de kolonel Zonder twijfel was het eene bon de Co- manchen, die uwe karavaan aanviel en uwe makkers vermoordde. Maar ik twijfel ook niet, of er waren blanken onder, een althans zal erbij zijn geweest, hier durf ik mijn kop onder verweddon. Wie dan. Kolonel? was de Snelle vraag van Klapdorper, die het eerst sprak en do eenige van het gezelschap was, die nog de eenige, hoewal niet voel opheldering behoef de, want de naam, lag hem óp de lippen. Het was die van Paterra. Ja, zeide de uitgeweken kolonel, Pa terra is zonder twijfel do roover die u ge plunderd heeft," hoewel het geschiedde on der dn schijn van eon aanval van Indianen, en met wezenlijke inlanders als helpers. Het is alles zoo klaar als de zon. Ilij kroeg uw den voorzitter der Kommissie Generaal Pontus, 4ö, rue Darchis, te Luik. Eereteekons. Bij eene mededeeling aan de pers, die op 28 Juli 1920 in de dagbladen verscheen, werd bekend gemaakt dat geen vragen om eere- teekens nog zouden aangenomen worden na 1 October 1920. Nochtans heeft de Minister de vragen aangenomen, die tot op 11 No vember ingediend werden. Nieuwe aanvragen komen nog dagelijks toe bij het Ministerie. Daar de militairen die tijdens den oorlog bij liet leger behoorden twee jaar lijd gehad hebben om een onder zoek nopens hunne rechten op een eerbeloo- ning aan te vragen, beeft de Minister van Landsverdediging zooeven besloten dat de verzoekschriften die nog zullen toekomen bij het Ministerie, niet meer in aanmerking zul len genomen worden. Bij deze beslissing worden niet bedoeld de vragen om eeretee kens, die niet afhangen van eene beoordeeliog van verdienste, zooals Oorlogskruis voor de titularissen van minstens 5 fronlotrepen, eereleekens voor de oorlogsgekwetslen {die zwaar-gekwelsten zouden worden, de Yser- Overwinnings- en Herinneringsmedailles, eereleekens wegens anciënniteit en eeretee- ker.s verleend na het overlijden. Vrijdag morgend verscheen Vital Dinant, bestuurder der Banqee Transatlantique, Meeus, beheerder dezer bank en Waroux, bankbesiuurder, voor de Kamer van inbe schuldigingstelling te Luik. Waroux werd in vrijheid gesteld, terwijl hét aanhoudingsmandaat ten laste van Vital Dinant en Meeus bekrachtigd werd. Zeer erge beschuldiging. Op bevel van onderzoeksrechter Chevalier, is Dr M.., geneesheer der gevangenissen, bestuurder van een krankzinnigengesticht te Bergen, zeer goed gekend in de geloerde wereld, onder aanhoudingsmandaat geplaatst geworden. Dr M... wordt door sommige personen beticht zijn invloed aangewend te hebben, om zekere aangehoudenen, waaronder zelfs een yalschmunter, wegens gezondheidsredenen, in vrijheid te hebben doen stellen. Dr M.. zou ook geld aanvaard hebben, van de gevange nen welke hij verzorgde^ In zijne hoedanigheid van ambtenaar ver- biedt dc wet hem giften te aanvaarden van personen waarmede hij van ambtswege in betrekking is. Dr M.. loochent, doch is niettemin in het gevang van Vorst opgesloten. De kwestie der kiezingen. Het gouvernement heeft aan de Kommissie der XXI der Kamer, eene lijst gezonden aangevende de uiterste datums waarop de provinciale en wetgevende kiezin^eo in 1921 kunnen gehouden worden, alsook de bijzon derste kieswerkingen welke er noodig zijn, opdat de nieuwe Kamers zouden kunnen samengesteld zijn voor de opening van den zittijd (2® Dinsdag van November). Het gouvernement heelt twee veronder stellingen Aooruit^ezet: 1. Do provincieraden zullen j geeno lijsten van kies aren voorden Senaat indienen, daar zij enkel gelast zijn met de kiezing van een deel der senators 2. Do provincieraden zullen gelijktijdig gelast worden met het indienen der lijsten van kies baren en met het kiezen van eeii deel dei- senators. De minister van Binnenlandsche Zaken bewijst, dat in beide gevallen de provinciale kiezingen kunnen plaats hebben op 16 Ok- brief, die aan mij geadresseerd was als kom- mandeerend kolonel. Zonder aarzelen heeft hij die geopend, alsof dezelfde lot hem was gericht. Hij zag daarin, wanneer en hoe hij u zou kunnen vinden hij wist met wat groot getal gij op weg zoudt gaan hij kende de waarde van hetgeen gij vervoerde in een woord, alles wat uw karavaan aan kostbare waarde bij zich had. Dit laatste wa3 voldoende om Pa. terra te doen besluiten, u aan te vallen. Het lidteeken, dat gij op zijn wang geteekend hebt, was genoeg. Zeide ik het u vroeger niet, dat hij hems! en aarde zou bewegen, om zich op ons beiden te wreken Hij heeft goed gemanoeuvreerd en is boven verwach ting geslaagd. Ik ben weggejaagd en uitge weken, van alles beroofd gij Klapdorper gebeel geruïneerd. Nog nietriep deze in esns opsprin gende uit, als ware het druivensap hem naar het hoofd gevlogen. Nog niet geruïneerd, kolonel. Ais het is, zooals gij denkt dan zal ik den vlegel volgen, zoo noodig tot in het hart van Mexico. Ik zal hem vervolgen en mijn goed van hem terugèische». Hier is er heen die met a meegaat, schreeuwde Adolf Nommen, met ongewone vlugheid zijne reusachtige gestalte opheffen de. Ja, mijn vriend tot in hst hartje van Mexico, midden in, tot op de plek, waarvan ik zoo dikwijls heb hooreu spreken tot in de kloven der steile rotsen. Ik ben*; gereed voor den tocht. Iudien, zeide Klapdorper dai^ dio zijne tober en de wetgevende kiezingen op 23 Ok tober. In de eerste veronderstelling, zou de kiezing der provinciale senators dus reeds op 31 Oktober kunnen plaats hebben. Moesten de provinciale senators, door de hervorming van den Senaat verdwijnen, dan ware het nog veel gemakkelijker om de hierboven aan geduide datums te behouden. Eq van eiode Februari tot Oktober, is er toch nog heel wat lijd, om de voorafgaande formaliteiten der kiezingen te vervuilen. Een Brusselsch konfrater deelt mede, dat drie ambtenaars van het ministerie van open bare werken, in een koffiehuis te St Joost ten Noode, luid op verleiden, dat een krediet van 4 miljoen, uilgeschreven voor een post, met de bagatel van 5 miljoen, dus nog zo veel overschreden was. Een medewerker van het blad, terecht on- geloovig, vroeg of zulks waar was, waarop hij voor antwoord kreeg, dat zulk geval niet eenig was. Onze konfrater is op inlichtingen uitge gaan en de zaak is maar al te waar. Artikel 20, der begrooting van openbare werken, omvattende 4 milüoen voor zeker werk,heeft in werkelijkheid 9 miljoen gevergd. Men verzekert zelfs, dat sommige openba re werken reeds uitgevoerd waren vooraleer de aanbesteding goedgekeurd was.. Wat zal M. Tlieunis, wat zal het Parlement doen Het is toch niet mogelijk, een minister zoo maar te laten omspringen met eene wet welke hij zelf stemde en met hei geld dal hem niet toebehoort, doch waarop hij waken moet.... Moest een der bestuurders van eene der coöperatieven van M. Anseele te Gent zich veroorloven 100.000 fr. te besteden zonder toelating van den beheerraad, bij zou rap builen vliegen. Duilschland moet betalen. Dailly Graphic, schrijft in betrek met de aanstaande Conferencie van Londen Dokter von Simons zal einde dezer maand te Londen aankomen en wij mogen er zeker van zijn, dat hij zal trachten de verbondenen om den tuin te leiden. De verbondenen hebben evenwel de reke ning gemaakt der hulpbronnen van Duitsch land en zij zullen zich bij de beslissingen ge nomen te Parijs houden. Duitschland moet beginnen betalen en hoe eerder, hoe beter. Daily Mail schrijft Duitschland moet alles betalen waartoe het zich verbonden heeft. Zoolang Duitschland zijne verplichiin gen niet vervult, is de herstelling van het verwoeste Fransch Noorden onmogelijk. En wat ons betreft, met onze overgroote schuld in de Yereenigde Staten, is het dringend noodig dat eens in de zakken van Duitsch land gelast worde, u De Duitschs tegenvoorstellen. Uit Berlijn wordt gemeld Volgens een nota met een officieuse tint zullen de Duitsche tegenvoorstellen, die :n 't begin der volgende week gereed moeten zijn, vóór de definitieve redactie slof leveren lot discussiën tusschen het gouvernement, de partijen van den Rijksdag en vertegenwoor digers van den Rijksraad.- Bedoelde discu- siën zouden plaats hebben in de Parlements- kommissie voor buiienlandsche zaken. Eerst legen het einde van de volgende week zou men met de tegenvooi stellen gereed komen, 't Is neg niet bepaald, onder welken vorm zij a_n de Entente zullen worden gedaan evenmin, of zij voor de Conferentie \an Lon den of in den loop der Conferetie door de Duitsche gedelegeerden zullen worden inge diend. Voorts is nog niet voorgoed bepaald, wie er met Dr Simons naar Londen'zal gaan. kalmte terug kreeg, zoodra l.ij liet van gramschap wit geworden gelaat van zijn ka meraad zag, indien het mocht ziju, kolonel, zooals gij vermoedt, dan zijn er toch zeker wetten in uw land, om recht te krijgen voor eene dusdanige schurkerij Mijn waarde vriend, hervatte de Mexi- caan8che kolonel, er is recht voor hen, die macht en geld hebben om liet te verkrijgen. In Nieuw-Mexico moet gij weten, maakt macht recht, en juist nu meer dan ooit. Als ik u zeg, dat de tegenwoordige gouverneur tot zijne tegenwoordige positie is opgeklom men door eene zelfde daad, als waardoor gij doodarm zijl gewordeD, dan kent gij het recht, dat in Nieuw-Mexico bestaat. Deze was vroeger schaapherder, en moest eens eene kudde van dertig duizend schapen, het eigendom zijns meesters, naar de uoorder- lijke markten van Chihuahua drijven. Onder weg verkleedden den een of twee anderen, die deelgenooten van zijn plan waren, als Apachon, vielen hunne mo deherders aan, vermoordden ze en maakten zich van de heele kudde meester. Daarna de pluixeti van hun hoofd trekkende en de verf van hun gelaat wasschende, dreven zij de schapen naar eene andere markt, ver kochten ze en keerden terug, hen het vorhaal doende van eene plundering door Indianen, en hoe zij zeiven, zonder htmue scalpen te verliezen, outvlucht waren. Dit is de ware geschiedenis van zijn eersto opkomst. Met zulke en soortgolijke daden, door hem sedert dicu lijd verricht, is het dau niet De Kommissie voor schadevergoeding aan het werk. Berlijn, 17Febr. Uit een officieuss r.ola blijkt, jlat de Kommissie voor Schadevergoe ding vandaag aan het Duitsch gouvernement heeft doen overhandigen het grootste gedeelte der raming van de schade, door de verbonden en geassocieerde gouvernementen geleden, zulks overeenkomstig art. 233 van het vre desverdrag. De Kommissie heeft tevens het Duitsch gouvernement bericht, dat binnen eenige dagen de rest der schattingen zal volgen. Berlijn wordt uitgenoodigd, alles behoor lijk te onderzoeken. In de officieuse nota wordt voorts gezegd, dat de termijnen, aan hel Duitsch gouvernement toegestaan om de schattingen te onderzoeken, zoo kort zijn, dal men er zich niet aan kan houden. Dit ia nu ter kennis van de Kommissie voor Scha devergoeding gebracht. 'VN/V Londen. 18 Februari. Ziehier volgens den polilieken medewerker van dan ««Daily Mail» de groote lijnen van een nieuw belas, tingsontwerp dat na Paschea zal ingediend worden. Om den wisselkoers normaal te maken, heeft het gouvernement het plan opgevat, op allen invoer uit landen waar de wisselkoers ten gunste van Engeland is, een laks ad valorein te heffen die het verschil van den wisselkoers juist zou neutraliseeren. Deze taks zou natuurlijk verschillen vol gens de landen van herkomst der goederen en volgens de wijzigingen in den wisselkoers voorgekomen. Alle drie maanden zou het procent van dc laks herzien worden. Tevens zouden, om zekere nijverheden te beschermen, zekere artikels, waarbij voor komen reukwerken, fotografiebenoodigheden wetenschappelijke en optische instrumenten, gaskousjes, breigoed, enz., niet mogen in gevoerd worden zonder vrijgeleide door het handolsministerie afgeleverd. Ten slotte zou de invoer van goederen, welke in Engeland beter koop zouden ver kocht worden dan iu het land van herkomst, verboden worden. Dief te ran 97.000 fr. ie Roubaix Do jeugdigs dader doet bekentenissen Urbain Bracke, de jonge schelm van Dein- ze die op 27 Januari ten huize van zijnen oom te Roubaix, ten nadeele van een bediende der Handelsrechtbank van Gen», eene tesch met 97.000 fr. stool, en zooals wij meldden te Parijs aangehouden werd, na aangerand ge weest te zijn, heeft uu volledige bekentenis sen afgelegd. Na de diefte gepleegd te hebben is bij te voet over Rijsel naar de Belgische grens ver trokken. Hij reisde enkel bij nachte en ver borg zich over dag. Toen hij te Ilersceuwe door een herbergier herkend werd, wierp hij de tesch en een pak bankbriefjes in eene gracht eu trok dan te voet naar Parijs. Toen hij aldaar een koffiehuis verliet,werd hij door twee kerels aangerand en van een deel van het geld beroofd. Zooals men weet werden deze twee kerels te Rouaan aangehouden. Urbain Bracke was bij zijne aanhouding nog in 't bezit van ongeveer 20.000 fr. Urbain Bracke zal naar Rijsel worden overgebracht, waar het onderzoek zal voort gezet worden. De rechterlijke policie zal onderzoeken waar de kleine schelm het gold heeft uitge wisseld en opgemaakt. zeker, dat hij, op eene verzachtende wijze, de daden van Paterra, zijn gunsteling zai booordeelen Neen, Kiapdorper, al kondet gij voor het hoogste gerechtshof bewijzen, dat de tegenwoordige kolonel-komraandant de rnaa is geweest, die u uitpluuderdc en uwe tocht- genooten vermoordde, het hielp u toch jiiets. Ik zal het toch, niettegenstaande dat alles, beproeven, zei Klapdorper pp doffen toon, door de gedachte aan zijne vermoorde tochlgenooten. Meen niet, kolonel, dat ik mijne zaak aan de genade van den gouver neur of aau een, van hem afhankelijk rech ter zal opdragen. Er is wel is waar eene breeds strook prairie-grond tusschen de Ver- eenigde Stalen van Nieuw-MexicoJ doch zg is uiel breed genoog om onze Amenkaansche adelaar te belelreu zijne vlerken daarover uit te slaan, ten einde bescherming te verlee- uen aan ieder onzer, die hierheen verdwaalt* Duizendmaal dank, mijn waarde Dou Vale rian. gij die mij twee malen het leven gered hebt en mij nu op bet ware spoor helpt van den ellendeling die lol alle ondeugden ia staat schijnt te ziju, Wanneer ik afscheid van u genomen heb, ga ik rechtstreeks naar de vallei van del Norto om hein op te zoeken. Als ik mijn man daar vind en bemerk, die wij niet ten onrechte bedacht hebben, dan kan ik vrij gelocven, dal de middelen om recht te vorkrijgen, mij iu het geheel niet zullen ontbreken. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1