Eene roerende hulde freesslljk werkongeluk te Vilvoorde fffeuafjaarsgiffen voor des Paus. Het Landverhuizersvsrkeer- Een lekkere onderstefieoverste. Een schat in een oud meubel. De dubbele moord te Haulmont Prins Slitns van Bourbon. DE KAMER Lasrlsta ËS@3°icfajïen pss* YeSefoaai Priesterlijke benoeming. STADSNIEUWS Tusschengemeantelijk Werklozen fonds, Aalst- vL'tüïmifSOm Bankkantoor GËËRAÊao MARTENS CACAO BENSDORP Een beruchte zaak. Volgens de Huiigariscbe Rundschau* tS 1 htlge&ingf V3Q de üïpord, op graaf Stefan Tisza gepleegd, 20 Maart a. s. beginnen. Er zullen meer dan 800 getuigen gehoord worden, onder wie 160 zullen trachten, het bewijs te leveren, dat Tisza schuld droeg aan de oorlogsverklaring. Ret proces zal waarschijnlijk eenige maan den duren. Gisteren (17 Febr.) heeft de advokaat ge- neraal bij den onderzoeksrechter eene klacht ingediend tegen Stefan Frederich, beschul digd van aanhitsing tot den moord op graaf Tisza. De advokaat generaal heeft besloten. Fre derich voorloopig in vrijheid te laten. De beschuldigde heeft verklaart, zich niet tegen de aanklacht te zullen verzetten, opdat het proces, dat, naar bij zegt, zijne onschuld moet bewijzen, zoodra mogelijk een aanvang kunne nemen. Vrijdag namiddag, rond 3 ure, werd eene prachtige bloemengarf, dragende het hand schrift Aan den onbekenden soldaat, ter nagedachtenis der B7 Fransche mariniers, op 1 December 191C te Alhenen vermoord, toen fionsianlijn er Koning was op hel gedenk, van den onbekenden soldaat te Parijs neerge legd. Volgens sommige bladen werden deze bloomen neergelegd door eene groep Fran sche oflicieren. Ooggetuigen beweren dat de bloemengarf gebracht werd door jongelieden in burger- kleedij, doch verscheidene eereteekenen dra gende. Les Debals schrijft echter, d3t de bloemen- gerf neergelegd werd door eenige marine officieren, die de moorderij te Alhenen bij woonden. Gisteren had een vreeselijk werkongeluk plaats in het warendepot der llrma B..., Me- •ffielschen steenweg te Vilvoorde. De voerman Van Laer, 37 jaar oud, wo nende Osscnslraat, te Vilvoorde, reed met ien wagen, bespannen met twee paarden, uit de fabriek, toen de paarden verschrikten door het geronk van een motor en begonnen ie steigeren. Zijne paarden willende bedwingen, viel Van l.aer van den wagen en de wielen liepen over het lichaam. Ooggetuigen snelden hem ter hulp en brachten hem jn de labriek, waar een in der baast ontboden geneesheer hem kwam ver borgen. l)e ongelukkige was beide beenen en den huik verpletterd en moest in hopeloozen toe stand naar het gasthuis overgevoerd worden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van verscheidene kinderen. IN IERLAND Nieuwe woelingen te Belfast BELFAST, 18 Februari. Gisteren avond tebben nieuwe onlusten plaats gehad te Bei- kist. De wanordelijkheden ontstonden aan de dokken, tusschen de werklieden der scheeps werven. Ondanks de chargen der policie, die met hunne knuppels trachtten de vechters te •cheiden, bleven sinn-feiners en nationalisten gedurende meer dan een uur naar elkander schieten. Meest al de bewoners der haven wijk namen aan het gevecht deel. Later hebben soldaten het slagveld doen ontruimen. Oubiyn militarise!} bezet. Dublyn, 18 Februari. De krijgsover- heden hebben een deel der stad Dubliju mi- iilarisch doen bezetten. Gewapende troepen sloten alle districten at. Geen enkele nimmer mocht in of uit. In de bijzonderste stralen werden versperringen in pindraad opgesteld, Het tramverkeer was geschorst. Gepantserde autos en tanks doorkruisten de stad in alle richtingen, terwijl schier alle huizen door zocht worden. IN DUITSCHLAND De ex-kaiser De hertogin van Brunswyck heeft Doorn verlaten om naar Duitschland terug te keeren. Van eenen anderen kant meldt men dat admiraal Traub thans bij den ex-kaiser ver toeft. Volgens loopende geruchten is het thans zeer moeilijk Wilhelm te naderen. Men zegt eveneens dat alle schikkingen genomen zijn voor het geval de ex-kaiserin stenen zou. Het stoffelijk overschot zou des nachts overgebracht worden naar de dichtst bijgelegen spoorwegstatie om van daar uit naar Dnilsohlaud vervoerd te worden. Hei zal den ex-kaiser niet toegelaten wor den zijn verblijf te verlaten om het stoffelijk «verschot der ex-kaiseriu te vergezellen. De ex-kaiserin en de Pruisische verkiezingen De Vossische Zeitungbehandelt een matmeuver der nationalisten in den huidigen Pruisischen kiesstrijd. De nationalisten hebben namelijk een brief verspreid van prins August Wilhelm van Hohenzollern, waarin deze het gouvernement beschuldigt het voornemen te hebben, ingeval van overlijden der ex-kaiserin, zich te ver zetten dat de begrafenis in vollen dag te Potsdam plaats hebbe. In werkelijkheid hebben onderhandelingen hieromtrent plaats gehad, en het gouverne ment had enkel gevraagd dat misplaatste ma nifestaties van zulke eventueele begrafenis zouden vermeden worden. Dit heeft dan de ontwerpen der nationalisten in den war gestuurd. Later vernamen wij dat dit zoogezegde schrijven van prins August Wilhelm valscn >0,. wat een Dog ongunstiger licht werpt op de prnktijken der nationalisten in dezen kiesstrijd, 12° LIJST. Overdracht der vorige lijsten fr. 40,576,90. M. en Mme A. Janssens de Varebeke, St. Ni klaas, 100; M, l'au! Veldekens, advokaat, 50; Baron Maurice Snov, 100; Mme Geniers, Sin£- hem, 100; Mej. Cl. Renibry, Brugge, 100. M. en Mme Léon Vorbelst, 100; V. E. D., Lauwe, 40: Uit Liefde tot het H. Hart, ICO; M. en Mme Hal- flants-Simonis, Lubbeeck, 100; M, en Mme Ern. D'hoop, 10Q; Mejrs d§ Mol, Ninove, £5; Mme Peeter?, Kort rijk," 100; Naamloos, Borgerhout, 40, C. L., 25; J. B., priester, 100; M. en Mm. Halleux, Gent, 100; V. Z., Ledeberg,50; Mej. Matthy», Gent, 100; Graaf en Gravin Goethals, id. 200; M. en Mme Claeys-Bounaert, id. 100; M. A. D. Sehelpe, priester Middclbourg, 40; M. en mme De Brabandere, Gent, 100; Chanoino De Keyser, id., 25; M. do la Croix, pastoor van Haesdonck, 50; M Cardon do iLichtbuer, Gent, 100; Mej. G. Van Her/ele, Lede, 25; M. Leon Mondren, chateau des Hamendes, 1000; M.Ed. Jambers, cam. sec. de Cape et d'épée, 100; G-. en Grav. Cornet d Elzius-.de Chenoy, 100; Mme Soetemaus, IOC; Rieswal, Veurne, 50; Chan. Van Genecliteu, Mechelen, 50; Omdat het H. Hart A. en J. zou zegenen, 50; A. E., Aalst, 25; M. Roch. Dospretz, Lessen, 200; Confrérie van St. Vencen- tius a P. van St. Josse, 110; Honneur au Vicaire de Jésus Christ, 20; M. Jos.'Vanoutryven, vicaire Denx-Aeren, 5; M. Em. Do Blauw, Kortrijk, 10; M. Lucien DeClecb, 10; R. C. D. Egewaertseap- pele, 15; God, bescherm mijn broeder eu twee zusters, 20; Dat het H. Hart mijn familie zegene, Velaines, 5; Opdat de Voorzienigheid mij in een keus helpe, 2; Jozef Verlindea, 10; Christus re- gnat, 2; S. en L., Gent, 20 M. de Muynck, past. Ledo, 10; M. Mme Jan Husson, Chenée, 10; M. Pierre Faisant, Esneux. 20; St. Joseph, exaucez nos, Aalst, 10; J et A. en l'honneurdu St. Cceur, Reconnaissance au St. Cceur, A. V. 10; St. Jo seph, soutenez moi, 10; M. G. V. H., 5; J. H., Aalst, 10; J. et A., en l'honneur du St. Cccur, 17; Pour obtenirder laveurs, 5; Abbó Posteau, Bru- geletts, 10; Naamloos, Aren bergstraat, 10; Jacob k Hinderhauscn, 1; A. B. Brussel, 2. Totaal fr. 43,705,90. Men kan de inschrijvingen zenden aan het bu reel van het blad of aan M. Leo Mallié, sekreta- ris, 150, Belliardstraat, Brussel. In de verloopen maand Januari zijn uit Antwerpen 3358 landverhuizers naar de Vereenigde Staten van Amerika vertrokken. Met de volgende schepen gebeurde de reis: Zeeland 829 passagiers Mongoliat 395 Poland, 930 Lapland, 1224. Pev nationaliteit is de verdeeling als volgt: Belgen 74 Hollanders 2 Amerikanen 32 Franschen 4 Duitschers 13 Luxemburgers 2 Polen 2013 Oostenrijkers 18 Hongaren 36Russen, Tchecho-Slovakken 588 Ru- meenen 656 verschillende 119. Eenige dagen geleden werd een belangrijke diefstal gepleegd ten nadeele eerier mekauieke breiwerkfabriek van Ukkel-Stalle. Eene aan zienlijke partij koopwaren was door de die ven medegenomen geworden. Deze fabriek vlak bij de statie van Ukkel- Slalle slaande, zoo werd de onderstatieover ste Henri Goossens, 35 jaar oud, ondervraagd of hij niets verdaehis bemerkt had. Dezer houding kwam de policie zeer zonderling voor en Goossens werd in 'l oog gehouden. Bij eene nieuwe ondervraging kwam aan bet licht dat Goossens zelf 't plan der inbraak had opgevat. Hij had er over gesproken met een inwoner van Vorst, Frans M..., die in de Marollenwijk te Brussel twee gekende die ven ging opzoeken. Deze Jean V... en Frans D... waren dadelijk voor 't zaakje te vinden. Door M... werden zij bij Goossens ge bracht, die hen alle inlichtingen verstrekte. De voorschriften van Goossens werden naar de letter uitgevoerd en de gestolen waren werden bij Goossens in huis gebracht. Deze sprak nu af met voerman Jan S... van Vorst, die ze naar zijn huis voerde tot Goossens koopers zou gevonden hebben. In den omtrek der Fontainasplaats te Brussel werd een handelaarster aangetroffen, die de gestolen waren kocht en de voerman bracht ze er heen. Alles werd dan ook teruggevonden. De onderstatieoverste, Frans M.de twoe dieven, de voerman, de handelaarster en hare dochter werden aangehouden en ter beschik king van den onderzoeksrechter opgesloten. Een blijde verrassing. Een 70 jarige muzlekleeraar te Wcenen moest dezer dagen uit broodgebrek den ma honiehouten schrijflessenaar verkoopen, dien hij eens van zijn vader had geërfd. Terwijl hij voor het laatst het meubelstuk opwreef, waarbij hij blijkbaar op een ver borgen veer drukte, sprong er plotselings een schuifje open en vertoonde zich voor het oog van den verbaasden man een goudschat. Deze bestond uit 2200 gouden stukken, oude souvereinen, gouden Napoleons en du katen, naar de huidige waarde gelijkstaande met ongeveer 5 miljoen Oostenrijksche kro nen. De dader aangehouden te Heusden-bij-Gent tracht zich te zelfmoorden De vermoedelijke dader der moord, te Hautinont gepleegd op Ilenri Van Damme en Clemence Van Drom, Maurice De Wilde, was wel dogolijk naar Belgie gevlucht, zooals men van eerst af gedacht had. Donderdag avond werd hij te Weiteren gezien. De gendarmerie van Wetleren ver wittigde de brigade van Helle en deee ver nam dat De Wilde zich bij zijn broeder begeven had te Heusden. De gendarmen van Melle trokken er Vrij dag morgend naartoe; De Wilde lag nog te bed; de gendarmen verzochten hem mede te gaan naar Gent. Demoordenaar vroeg eerst eten en toen hij zich aankleedde, trok hij eens klaps eenen revolver uit den binnenzak en loste zich eenscbót inden ïnontJ. Dc koae! vloog langs den nek uh to dg wifmoordV, naar stortte ten gronde; onmiddelijk werd geneeskundige hulp ontboden, Er werd vastgesteld dat de wonde die hij zich had teegebracht niet doodelijk was. De gendarmerie heeft dadelijk het parket van Gent verwittigd; Vrijdag middag werd Maurice-Casimir De Wilde naar het hospitaal van Gent overgebracht en onder bewaking gesteld. Zoohaast hij een weinig hersteld is, zal hij naar het gevang worden overgebracht. Hel bevel tot uitdrijving van prins Sixtus van Bouöon dqor het gouvernement van Italië gegeven, kon nog niet uitgevoerd worr den. Alle opzoekingen om hem weer le vinden bleveu tot ng toe vruchteloos. De Liberie beweezt dat prins Sixtus oich te Parijs bevindt. Verklaringen van prins Sixtus v. Bourbon Parijs, 18 Februaai. In een persgesprek met den Temps j» heeft prins Sixtus de Bourbon zijne verstom ming uitgedrukt over het besluit door de Ilaliaansehe regeering tegen hem genomen. Hij begrijpt niet, dat men hem verscholen waande in Romeinsche kloosters, aangezien hij sedert vier maanden te Parijs verblijft, dicht nabij de Italisansche ambassade en alle dagen uitgaat. Prins Sixte verklaarde niemendal te be- grijgen aan een besluit van uitdrijving en spreekt het formeel tegen. Zitting van Vrijdag 18 Februari. De zitting wordt geopend om 2 ure onder Voorzitterschap: van M. Brunei. M. DE VOORZITTER leest een brief voor van den president der Nationale Vergadering van Esthland, waardoor erkentelijkheid wordt betuigd voor het feit dal de jonge republiek door Belgie werd erkend. De voorzitter stelt voor een antwoord te zenden op dit schrijven m naam ner Kamer (Instemming) De syndicale vrijheid M. BUYL zegt dat het regeeriogsvoorstel niet voldoende is. Dit voorstel spreekt wel van mishandelingen en bedreigingen, doch niet van bélecdigingen. Ook het uiten van beleedigingen zou moeten gestraft worden, want zulks kon in sommige gevallen tot vervolgingen leiden. Ook voorziet het voor stel niet de verzamelingen en het vernielen van werktuigen, zulks moet betreurd wor den. Spreker hoopt dal nog amendementen zullen ingediend worden waardoor al deze feiten zullen knnnèn gestraft worden. Vele sprekers hebben hier, zoowel katho lieken als socialisten, van zeer erge dingen gesproken. Indien liet tiende van de aange klaagde feiten waar is, dan isde toestand nog ere; genoeg. En dan vraagt men zich af, waar we naartoe zouden gaan, indien do vrijheid van den werkman biet voldoende zou be schérmi worden. M. HUYSMANS. Heeft men niets over de liberale syndicaten gezegd (Gelach). M. BUYL. Om den voorzitter aange naam le zijn, zal ik geen enkele ondebreking beantwoorden. {■(preker haalt meerdere feiten aan, waaruit blijkt dat de vrijheid van den arbeid dikwijls wordt aangetast door leden van syndicaten. Te Brussel is het. gebeurd dat 's middags, tijdens een slaking, de secretaris van een syn- dikaat aan den uitgang der fabriek kwam, in gezelschap van anderen, ten einde de werk sters te mishandelen. Zoo is het gebeurd dat een twaalftal meisjes door een groep stakers werden omringd, en door deze laatsten wer den geslagen. Dergelijke feiten moeten ge straft worden. Spreker is tegen het verplichtend syndi caat, thesis welke nog gisteren door een on zer socialistische eollegas werd verdedigd. M. VAN WALLEGHEM beweert dat de katholieken steeds de werklieden verdrukt hebben. M. VAN DE VELDE is van oordeel, dat al wat nu gebeurt de schuld is der katholieken. Amendement Tschoffen-Heyman De heeren Tschoffen, Heyman, Woeste, Mabilie en Vergels hebben een amendement ingediend aan het regeringsvoorstel. Door dit laatste wordt, zooals men weet, de syn dicale vrijheid van den werkman gewaar borgd. Hier laten wij j de bijzonderste bepaling volgen van het amendement Tschoffen-Hey man. Met gevangenisstraf van acht dagen tot eene maand en geldboete van 50 tol 500 fr. wordt gestraft degene, die de vrijheid van vereeniging op eenigerlei wijze krenkt, met name hij, die, om oen bepaalden persoon le dwingen deel uit te maken, zich tegenover hem schuldig maakt aan feiten, geweldda den, bedreigingen, of aan individucele of oollectieve beleedigingen, of die met dit doel, dwang, plagerij of bangmaking pleegt, in zonderheid door hem te doen vreczon dat hij zijne betrekking zal verliezen of dal zijn per soon zijn gezin of zijn vermogen schade kun- nen lijden. Bij herhaling worden de hierbo ven bepaalde straffen op 't dubbel gebracht* M. STRAUSS verdedigt het princiep der algeheele vrijheid. De Staat moet lusschen- komen ten gunste van den zwakke. Thans zijn de gesyndikeerden de sterken en zij vallen den enkeling, die weigert deel te maken van een syndikaat, aan. Spreker haalt voorbeelden aan waar le Antwerpen geen enkele werkman werk han vinden aan de haven indien hij niet lid wordt van een socialistisch syndicaat. De matrozen die niet gesyndiceerd zijn of lid zijn van een christen syndikaat worden onmeedoogend ijjtgwtoten. (Geroep links ea lawaai.) HEVIGE BRAND TE ANTWERPEN/ IL Antwerpen, 19 Februari. Zaterdag mor- gend is een hevige brand uitgeborsten in de, houtstapels ten Noorden der stad, in den hoek gevormd door de Mc-xiko éb Kempisohe dokken. Het vuur nam spoedig groote uitbreiding, alhoewel hel krachtig bestreden werd door de pompiers der stad en twee sieepboolen. De soldaten van het garnizoen verzekeren den ordedienst. Antwerpen, 19 Februari Men is er in gelukt het vuur te omschrijven. Tot hiertoe zijn geene incidenten aan te stippen. Dc houtstapels hooren toe aan Belgische firmas. Antwerpen 19 Februari. De aangerichte schade bedraagt zes tot zeven miljoen frank. Dank aan de krachtinspanningen der pompiers is mén cr in gelukt zeer belangrijke hout stapels te vrijwaren, zoo niet zou de schade wel 30 miljoen bedragen hebben. De schade is grooiendeels gedekt door Belgische verzekeringsmaatschappijen. VEREERENDÈ ONDERSCHEIDINGEN. Brussel, 19 Februari. Sir George Gra ham, gezant van Engeland, heeft heden morgend een twintigtal Belgen ontvangen, aan wie hij eereteekenen van het Engëlsch rijk overhandigde voor diensten bewezen aan het Engelsch leger gedurende den oorlog. DE NIJVERHEIDSKRISfS. Brussel 19 Februari. Uit Aarlen wordt aan Le Soit gemeld, dat talrijke nrjverheidsgesliohten van de grensstreek, alwaar vele Belgische arbei ders werken, zinnens zijn het aantal werkuren te verminderen. AANHOUDINGSMANDAAT BEKRACHTIGD. Brussel. 19 Februari Clara Dhae- gere, aangehouden wegens verklikking aan den vijand, in Noord.Frankrijk, verscheen heden morgend voor de Raadskamer van het Hof van Beroep, daar zij de bevoegdheid van het Belgisch gerecht betwistte, de feiten voorgevallen zijnde in Frankrijk. De Raadskamer heeft het aanhoudingsmandaat voor eene maand bekrachtigd. Wij zijn het allen eens om de syndicale vrijheid te beschermen. Dc regeering heeft een voorstel neergelegd waardoor deze vrij heid en de vrijheid van vereeniging wordt gevrijwaard. Met genoegen kan ik verklaren dat de liberale linkerzijde dit voorstel zal stemmen. M. UYTROEVER heeft het over de sta king der rijtuigmakers tc Brussel. Bf. HEYMAN. Het doei dezer staking was de christeno werklieden uil te sluiten. BI. UYTROEVER loochent zulks. Spreker houdt eene eindelooze redevoering om te trachten te bewijzen, dat het aantal christene gesyndikeerden onbeduidend is. BI. VERGHELS.Een socialistisch blad, L'Exploit bekent nochtans dat het aantal roode gesyndikeerden in het arrondissement Aalst, in eenige maanden trjds met 35,000 verminderd is. Nadat MM. VAN IIOEYLANDT en HES- SENS, de eenige aanwezige leden nog eenige woorden zegden, wordt de zitting om 6 1/4 ure geheven. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd tot eere-kanunnik van St Baals, de eerw. heer De Vos, visitator der kloosters, f Mijnheer on Mevr. Valery DE VALKENEER SCHüER.MaNS; Mijnheer en Mevrouw Adhémar DE VALKE NEER-VAN ERTVELDE Mijnheer en Mevrouw Robert MERTENS- DE VALKENEER MojuiTers Marietta, Louisa en Murie-Thérèse DE VALKENEER Mijnhceren Mauriéo, Paul, Cberi en Arthur DE VALKENEER; Mejuffera Marguerite en Jeanné DE VALKE NEER; Do Fnmüiën.SCHELFHOUT, MEQANCK en TOLLENEER, Bedanken. 9376 Mevrouw ,\\"eduwe Gustaai" l'APE; Mijnheer en Mevr, Robert R35NDÉRS-PAPE; DE Familion BUYS, DE WILDE, VAN DEN BOSSCHE en VAN OUDENHOVE, bedanken de talrijke vrienden en kennissen voor de blijken van genegenheid hun betoond bij het afsterven van hunnen teergeliefden Echtgenoot, Vader, Schoonvader cn Bloedverwant Mijnheer Gust:af Pape. 73' ZONDAGRUST. Zondag 20 Febr. zal alleen open blijven, van 's middags tot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. De Kczel, Botermarkt. Het bureel komt volgend tele gram van vvege het Ministerie van Nijverheid, Arbeid en Be voorrading te ontvangen ALLE VROUWEN, INGE SCHREVEN IN DE LAAT STE 14 DAGEN, MOGEN NIET BETAALD WORDEN. Het Bestuur. EERLIJKE DAAD. Zaterdag morgend vond Gnsiaaf Ilaeck, machinist aan de Staats spoorwegen, wonende Koolstraat, op de Hopmarkt eene tesch, inhoudende ruim 300 frank. De eerlijke vinder bracht zijne vondst onmiddellijk naar het policiebureei, alwaar de verliezer, zekeren Janssens van Vlierzele, ze is komen terughalen. ZOIVDA.GR.tJSX. De bond der IJzerwinkeliere der stad Aalst laat nogmaals weten aan het pubüek, dat hunne magazijnen ge sloten zijn op Zon- en Feestdagen, tel kens teo I uur 's namiddags. 7316 VOETBAL.Heden Zondag, om 2 1/2 u. plein Kapellekensbaan, match Scholieren Eendracht Aalst tejten Scholieren As. Sp. Gantoise Gent. Ingang 0,50 fr. BERICHT. De ondcrschrijTers van stadslotcn 5 t. h. van 1920, welke een voor loopig kwij(schrift ontvangen hebben, kun- nen dit doen uitwisselen tegen een kasbon op, naam, bij den heer Stadsontvanger ten stad- huize. Het bureel is open den Dinsdag en Vrijdag van 9 1/4 tpt 11 f/z en van 2 J/4tot 4 uren en 's Zaterdaags van 9 1/4 tot li 1/2 uren. De Schepenen van Geldwezen, Avis aux porteurs de Dette Ottomane Unifiée 4 o/o 1903-1908 Pour qu'il soit possible de faire valoir de- v*nt les offices alliées de vérification et de compensation leurs droits a la valorisation de la part a leur revenir dans les provisions de marcs exislant on Allemagne, pour le compte de la dette Ottomane convertie unifiée 4 0/0 1903-1906, les porteurs beiges de litres de eet emprunt sont invités a remeltre leurs li tres, avant le 1 Mars 1921, les coupons arriérés des échéances Mars 1915 h Mars 1920 inclus (Nos 23 a 33 inclus) a la BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE. En échange des 11 coupons (Nw 23 a 33 inclus), afférents a chaque obligation de Fr. 500 ou 20 L. st. el sur presentation des li tres dom les coupons sont détachés el sous- cription d'unedéclaration de nationality beige, les porteurs beiges recevront des récépissés représentatifs de leurs droits et, a valoir sus les règlements ullérieurs un acompte de liv. st. 0.13.0. par obligation unitaire (1 sh. 3 d. par coupon) soit 15,625 o/o du montant des 11 coupons. 7378 La BANQUE CENTRALE DE LA DEN DRE se lient a la disposition des porteurs, pour tous renseignements coraplémentaires. Liefhebbers van Bieren vraagt overat 6e bieren der Brouwerij DE DRIE SLE'JTELS? Gud-iier( Special, Bock, Uitrei, op vaten en flesschon. Uitzetters gevraagd in alle gemeenten. Zich wenden Brouwerij De Drie Sleutels, Aalst. 737Ö GEKNIPT. Onlangs meldden wij, dat rekere Marie Van den B..., na een diefstal van geld gepleegd te hebben, naar Brussel gevlucht was. Vrijdag werd zij aan de Zout- straatpoort dqor den politieagent Borms ont moet en aangehouden, en opgesloten uit hoofde van landlooperij. Naanolooze Maatschappij te Brussel. Kapitaal 7,500,000 fr. Bijhuis: 10, Albert Liénartstraat. Aalst. Geldplaatsingen op loopende rekeningen op zicht en op termijn (vrij van lasten). Uitwisseling aan de voordeeligste kondi- tiën, van Fracsch Geld en van andere vreemde munten. Aankoop en verkoop van alle beurswaar den. Uitbetaling van koepons. Kostelooze ia- lichtingen, enz. 7320 HOND VERLOREN. Bruin hondje, mannelijk geslacht, antwoordende op den naam Bibi. Terug te brengen tegen beloo ning, Geeraardsbergschestraat, 57, Aalst. conserves DAAR IS NIETS TEGEN TË DOEN: de beste genever ia 't merk 't Wit Stoopke (dc 3 Boeren) Jacques Neefs, Antwerpen29373A DUIVENNIEUWS. De Duivenliefheb- bersmaatschappij Het Land van Aalst brengt ter kennis dei' belanghebbende, dat op Zondag 27 dezer, van 9 lot 11 ure voor middag, de ongeringde duiven, alsook deze die een klinkring dragen, zullen gestempeld worden. Het Bestuur. 7380 SCHEIKUNDIGE MESTSTOFFEN ACH- EEMAN, AALST Ammoniaksulfaat 20/21 aan 125 fr. Superphosphaat 10/12 aan 24 fr. en 12/14 aan 29 fr. 7382 DISKONTO - KANTOOR der Nationale Bank van België, te Aalst. Diakon to intrest Aangenomen wissels 5 1/21. h. Warenbrieveo (warrants) 5 t. h. Niet aangenomen wissels 6 t. b. De leden van gezegd kantoor houden 2ich alle werkdagen, om elf ure, tor beschikking der belanghebbenden, ten bareele KEIZERLIJKE PLAATS, 32 waar men aangaande voornoemde bewerkin gen alle inlichtingen kan bekomen. 2075 BERICHT AAN DE VERBRUIKERS. Iq de plaats Tan een kostbare reolaam le maken, wenioht de firma Bensdorp de ver- bmikere Tan Cacao Bensdorp te laten proff. toeren, door Tan af heden om eiken bo» Cacao Bensdorp, in bet etiket een geldbois; te voegen, betaalbaar aan bet Algemeen Depot van de Cacao Bensderp, 46, rne AiUoiue Daasaerl, Brussel. 91296; EKNË GOEDE WERKVROUW wordtjo- magd ftt fie BrojselecbeBlraat, 9, Aaltl.TWu

De Volksstem | 1921 | | pagina 2