In 'j Geloof ligt ds redding. Ministerie van Spoorwagen. DE FORTUINZOEKERS Ds Pruisischs Yerkiezinges De Gonferencis van Londen- KerSsfraat, 9 en Pleziervaartuigen, De overeenkomst tusschen Frankrijk en Polen bekendgemaakt. Rond het Parlement. sp d De Soviet-beweging. De Loenkwestie in de Textiel nijverheid van het Fransch Noorden.. Hetstatu quo behouden tot 13 Maart. Bet hriefvervoer in Amerika XXVII» JAARGANG NUMMER 43 Aalst:— Tel. III— ID-ükG-ïSjLj^lO 3 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nuffel-Db Gs.ndt Zonop0.4D, onüer 5,22 Laatsle Kwartier den 1 Publiciteit buiten hst Arrondissement Aalst, zich te weuüen tot het Ageutschap Ravas,8, Marlelaarplein, te RrussolS, Place de Ja Bourse, Parijs en tl. Bream's Buildings Londres E.G. 1 eksivTv flEgvsaai In hunne vastenbrieven van dit jaar steu nen RH. DD. HII. de bisschoppen van Bel gië voornamelijk op de noodzakelijkheid van in katholiek geloof den oppersten stelregel te zoeken van ons gedrag. Zoo besluit Mgr dc Crooy, bisschop van Doorn ijk, op treffende wijze (f De oorzaak van den huitligen moeilijken toestand ligt in bet feit dat overal God uit de harten en de geesten werd gebannen, liet renige redmiddel is van aan God do plaats Jerug te schenken die Hem toekomt. Luistert dan niet naar dezen die God uit do wereld willen verbannen bidt liever voor hunne bekeering. Gedoog niet dal zij de zuiverheid van uw geloof bezoedelen, maar, zooals de Petrus zegtWeest sterk in uw ge loof Iloe grooler uw geloof, hoe boven na tuurlijker uw verstand zal wezen en boe vol maakter gij in den Ifemel het aanschouwen van God zult genieten. Verliest dus niet het minste gedeelte van die Goddelijke gave, maar handeld altijd volgens uw geloof, deelt bet mede aan anderen, opdat uw licht schijnc voor de menschen, en dat zij, uwo goede werken ziende, uwen Vader verheer lijken die in den Hemel is De Minister van Spoorwegen, Zeewezen, Posterijen en Telegrafen, brengt ter kennis van al de belanghebbenden dat, met het oog op hel herstel in natura van al de plezier vaartuigen welke tijdens den oorlog verloren gingen, werden vernield, opgevorderd cf onbruikbaar gemaakt, de eigenaars verzocht worden hem voor 10 Maart u. s. de bijzonder heden hunner klacht mse te deelen. Deze verklaring dient volgende nauw keurige inlichtingen op te geven a) Aard van het verloren vaartuig zeil- stoom of motorjacht zeil- sloom of motor boot giek, Engelsch sloepje, enz. b) de materialen waaruit bet vaartuig ge bouwd was hout, ijzer, staal, enz, c) Dc afmetingen, zeiloppervlakteofkracht- vermogen van het voorlbewegingsorgaan. d) Plaats en datum van den bouw en naam van den scheepsbouwer. e) Zoo volledig mogelijke beschrijving van het verloren tuig. f) Omstandigheden waarin het verlies ge schiedde. De belanghebbenden worden verzocht bij hunne verklaring een afschrift te voegen van de aauvraag tot herstel, die zij tot de Recht bank voor Oorlogsschade zouden gericht hebben. De verklaringen dienen voor 10 Maart a. s. in portvrijdom gericht aan het Kahinet van den Minister van Spoorwegen, Zeewezen, Posterijen en Telegrafen, 4, Hertogstraat, te Brussel, met buiten on de omslagen het opschrift Yachting Parijs 21 Febr. De tekst van het ak koord tusschen Frankrijk en Polen werd heden meegedeeld aan de vertegenwoordigers van Engeland, Italië, België, de Vereenigde Staten van Amerika en Japan. Hij luidt als volgt 1. Beide regeeringeu verplichten zich over leg te plegen wat betreft de buitenlandsche politiek welke beide staten aanbelangt, in den geest van de verdragen en van bet Pact van den Volkenbond. 2. Beide regeeringen zullen solidair op treden wat betreft bun economisch herstel. 59 VERVOLG. Hij bezat van natuur eon onheilspellend, Kolf terugslootend voorkomen, dat bij den cerise aanblik tegenzin verwekte. Alleen de overtuiging van de trouw, die hij zijn kolo nel en diens zuster bewees, maakte hem tot een geacht bediende. Don Valerian scheen aan de bediende niet te bevallen, boewei liet niet tot uiterlijke daden was gekomen. Dit zou hij niet gedurfd hebben, hoe diep zijne vijandelijke gezindheid ook mocht zijn. Maar hoewel het onopgemerkt bleef, kon men toch somwijlen in zijn oogen een vreera den gloed zien flikkeren een nijdigen blik gelijk den gloed die vouk^l uit de oogen van aene ratelslang, die op het punt staat hare prooi te bespringen. Dat was. vooral het ge val, als zijn oog op de dienstmeid rustte, vooral wanneer hij haar in gesprek zag met den Texaanschen exspeurhond. Het was omstreeks een week geleden, dat de jonge Kentuckiër zijn ziekbed verlaten had ou in staat was naar buiten te gaan, toen August Nommen hem aan den mouw trek kende, verzocht om zijn gezelschap te mo gen hebben op «enigen afstand der woning. Klapdorper bewilligde, hoewel met eenige bevreemding aan bet verzoek. In het gedrag en de bewegingen van zijn kolossalen mak ker was iets gcheimzings te bemerken. En daar dit voor de gid3 iets ongewoons was. was het duidelijk, dat hij eene mededeeliag van gewicht te doen had. ■r.r.i 3. In geval van niet uitgelokten aanval zullen beide regeeringen overleg plegen wat betreft de verdediging van hun grondgebied en de vrijwaring van hunne rechtmatige be langen. 4. Beide regeeringen verplichten zich over leg te plegen vooraleer nieuwe overeenkom, sten te sluiten, hunne politiek in West- en Oost-Europa aanbelangende. Instelling van loonraden in de Nijverheid. Door M. Heyman en eenige leden van de christelijke-demokratische groep der rechter zijde werd Vrijdag een wetsvoorstel ingediend lot instelling van wettelijke loonraden. Het regelt de instelling van loonraden in de verschillende nijverheden, hetzij per ge west, per omschrijving of voor gansch het land, welke de reglementen zouden opmaken, waarhij bet loon vastgesteld wordt voor per sonen van hetzelfde geweet. om het even of de loonwijze stukwerk of uurloon voorziet. Dienstboden, alsmede werklieden en bedien den der openbare besturen zouden niet ouder de locpassing der wet vallen. In de ioonraden zouden voor de helft werk gevers, voor de andore helft werknemers zetelen. Het minimumloon mag bepaald worden voor alle soorten van "werk in een bedrijf, en afwisselen voor verschillende soorten van werk, de verschillende plaatsen in eene omschrijving en volgens rangschikking en bekwaamheid der arbeiders. Dit minimum loon zal aanvangen van een bepaalden datum af en van kracht blijven, zoolang het door de raden niet gewijzigd wordt. Wijzigingen te brengen aan vastgestelde minimumlooncn hebben kracht van uitvoering drie maanden na de stemming van den raad. Bij geschillen, verwekt door de toepassing der minimumloonen, biedt de raad zijne be middeling aan. Doch wijzigingen, bij middel van werkstakingen lockout behaald, kunnen door den raad niet bekrachtigd worden. Waar een minimumloon zal vastgesteld zijn, zal ieder persoon, die een minder loon zal aanbieden of aanvaarden, strafbaar zijn. Het Staatsblad van 21-22 Februari kon- digd volgend ministerieel besluit af Artikel 1. De maxima verkoopprijzen van bet meel ambtelijk types worden vastge steld als.volgt Meel op 75 t. h. gebuild fr. 131 40 per 100 klg. meel op 80 t. h. gebuild fr 119,30 id. ongebuild meel fr. 100. Die prijzen dienen verstaan per 100 kilo gram netto en niet verpakt, op den zolder van den bakker geleverd, in de gemeenten en gemeentegroepen, welke tot den kring van een molen behooren, cf vrachtvrij aan bet station of aan wal wat betreft de andere ge meenten. Art. 2. De maxima verkoopprijzen van het brood worden vastgesteld als volgt a) Voor het volbrood uit ongebuild meel bereid 1 frank het kilo, gekrontroleerd ge wicht. b) Voor het grauw brood uit op 80 t. h. gebuild meel bereid 1 fr. 10 c. het kilo ge krontroleerd gewicht. c) Voor gewoon wittebrood uit op 75 t h. gebuild meel bereid 1 fr. 20 c. het kilo, ge krontroleerd gewicht. d) Voor panbrood en galoite-brood uit op 75 t. h. gebuild meel bereid 1 fr. 33 c. hei kilo of 1 fr. 20 c. per bij de verordening voorgeschreven brood van 900 gram. Art. 3. Het volbrood, het grauw brood en bet gewoon witte brood dienen een gewicht Niet voordat zij goed buiten hot gezicht der woning en dus buiten gehoor van ieder waren, sprak de gids een woord. Niet voor dat zij stil hielden te midden van een lom merrijk boschaadje, waar een gevallen boom plaats om te zitten aanbood. Zich daarop neerzettende en zijn makker op eene zonderlinge wijze wenkende, om eveneens plaaU te nemen, begon de ex- speurhond, ten laatste zijn hart uit te storten. Frank zeide hij, ik heb u bier ge bracht om eens wat met u te pralen, over een onderwerp, dat mij lang aar: mijn hart plaagt. Over welk onderwerp, vriend Wel, 't is over vrouwen. Vrouwen»! hoe, gij August Nommen, begint over vrouwen te praten, ik zou ge dacht hebben, dat dit eene zaak was, die het verste van uwe gedachten af was, vooral op dezen tijd en deze plaats. Wel Frank, als ik mezelf niet bedriog, dan zijn deze gedachten niet het verste van u verwijderd op dezen tijd, en te dezor plaatse! De beteekenisvolle opmerking van zijn makker, deed een blos over het vroeger wat bleeke gelaat van den jongen prairie koopman verschijnen. Hij stotterde toen hij een ontwijkend antwoord gaf. Wel nu mijnen vriend Nommen gij wenscht over vrouwen to praten, ik ben be nieuwd om te weten, wat go daarover ai le zeggen hebt, ga voortik luister. Ziet ge kameraad ik ben ineen soort van verlegenheid met een vrouwenrok en ik verlang een woord van raad van u, gij zijt tc hebben van een half kilo of een veelvoud van het half kilo. Art. 4. Bij gebrekaan grauw brood dienen de broodbakkers het wittebrood en het pan en galettebrood legen den prijs van bet grauw brood te leveren, namelijk bet gewoon witte brood uit op 75 L h. gebuild meel bereid, tegen 1 fr. 10 c. het kilo. Het pan- of gnletienbrood legen 99 centiem per bij de verordening voorgeschreven brood van 900 gram. Art. 5. Artikel 2 mijn besluit d. d 9 Augustus 1920 wordt aangevuld door de volgende bepaling Ieder broodbakker die de voorziene terug betaling niet in de voorgeschreven vormen eisclit binnen de maand na de levering, is alle recht op die terugbetaling verbeurd. Art. 6. Al de met bovenstaande in strijd zijnde bepalingen worden ingetrokken, na melijk die van artikel 1, 1, van artikel 5, van artikel 6 en vah 2, 3 en 4 van art. 7 van mijn besluit d. d. 9 Augustus 1920. Art. 7. Dit besluit treed in werking den 1 Maart 1921. Een zwenking naar rechts Berlijn, 21 Febr. Uit de eerste bekende uitslagen van de verkiezingen voor de Prui- scben landdag schijnt le blijken dat de Na tionalisten een zekere winst boeken ten koste van de volkspartij. Ook hebben de meerder, htidssoéialisten een deel van het in Januari 1920 verloren terrein teruggewonnen. De onafhankelijke!) daarentegen zijn heel wat achteruitgegaan en de kommumsten, hoewel aangevuld door een aantal ovsrgeloopen minderheidssocialktan, hebben niet het verhoopte sukses behaald. Het Gentrum en Demokraten behïefden zoowat overal hun stellingen. Voor de eersto maal sedert de omwenteling verschijnt de Krenzzeitung weer met bet kruis van Malta naast den titel en de leus Vooruit, voor God, Koning en Vaderland Het Berliner Tageblatt dat hedenmor gen d bij uitzondering verschijnt, is de mea ning toegedaan dat de oude regeeringskoalitie, hoewel verzwakt toch nog over een genoeg zame meerderheid zal beschikken. De Lokal Anzeiger stelt eveneens het sukses der behoudsgezinden vast. Eenigo uitslagen Berlijn, 20 Februari. Ziehier de eerste uitslagen Erfurl Stad Uilslagen bekend om 22 uur Nationalisten, G245 stemmen; Volks partij, 11.290; Centrum, 2170; Democraten, 3173; Meederheidssocialisten, 3340; Onaf- hankeiijken, 5044; Communisten, 6485; Boerenbond, 27. Bij de laatste kiezingen hadden da Onaf- hankelijken 20.000 stemmen behaald, de andere partijen in bet geheel 24.000. Frankfort a/d Main Kalm verloop. De Onafhankelijkon en de Democraten schijnen terrein verloren te hebben, terwijl de Natio nalisten en de Communisten naar 't schijnt vooruit zijn gekomen. De Meerderheidssocia listen en de Volkspartij blijven voorloopig op positie. Hanover Gedeeltelijke uitslag Nationalislenr 65i8 stemmen; Volkspartij, 16.721; Centrum en Welfen, 17.220; Demo c raten, 4192; Meerderheidssociaiisten, 44.992 Önafliankelijken, 2012; Communisten, 5997. Berlijn, 21 Februari Uitslag der kiezingen Berlijn voorsteden. Uilslagen bekend 21 Febr., om half een ('s nachts).- Nationalisten, 168.000 stemmen; Volks partij, 120.00Centrum, 40.000 Democra ten, 66.000; Meerderheidssooialisten, 221000 beter met hare manieren bekend dan ik. Hoewel ik eenige jaren ouder ben, dan gij, heb ik nooit veel met vrouwen te doen ge had, wel met enkele zwarte lcelijke ln- diaansche. Maar dia brokjes waren Diets, in vergelijking met hetgeen ik nu opgedaan heb. Een brokje wat soort van brokjes Ik hoop ge hebt niet...? Ge behoeft niet te hopen, miju vriend I 't is voorbij het hopen. Als ik iets weet van het toeken van verlieft zijn, dan ben ik al een heel eind op weg. Ja, Nommen, te ver, om nog aan terugkeer te denken. Op welken weg, hó Denzelfde waar Cupido zijne kleine voetjes zet. Ja, kameraad, 't eerst in mijn leven, ben ik in mooilijkbeid, dat is zeker en waar I Klapdorper haalde verwonderd de schou ders op, niet zonder eenig ongeloof le too- nen, zija vriend, de ruwe gids, verliefd En dat zoo ernstig Op wie kan het zgn Daar hij sleohts eene vrouw kende, die waard was om er op lo verbeven, zoo richten natuurlijk zijne gedachten zich alleen tot haar. Doch slechts voor een oogenblik. Het denkbeeld den ruwen jager tot meJe- minnaar te hebben, was te bespottelijk, en dc gids, 't onderworp van het gesprek voort zettende, overtuigde hem dadelijk dathij zoo'n hooge aanspraken niet maakte. Ja, vervolgde hij, dat dienstmeisje is een aardig lief ding. Die zwarte kijkers van haar hebben zoo door mijn jachthemd ge scholen, dat daar binnen geeD rust soacr i5v. Onafhankelijke», 197.000; Communisten, 112,000; Economische Vereenigingen, 45:000 Maagdebnrg stad Definitieve uitslagen: Nationalisten. 17.000 stemmen; Volkspartij, 30.000; Centrum, 3000; Democraten. 15000 Meerderheidssociaiisten, 70.000 Onafhanke lijker), 10.000 Communnislen 7.000. Hanover stad. Definitieve uitslagen. Nationalisten, 17.000 stemmenj Volkspartij, 48.000; Centrum, 43,000; Meerderheids- socialisten, 101,000: Democraten, 11 000; Gnathaiikelijken, 3,800; Communisten, 12,800. Bveslttu stad, Definitieve uitslagen: Nationalisten, 51,000 stemmen; Volkspartij 27.000; Centrum, 33.000 Democraten, 17.000 Meerderheidssociaiisten, 121,000 Onafhanke- lijlcen, 2.COO; Communisten, 8000. Keulen. Gedeeltelijke uitslagen Na tionalisten, 10.000 stemmen; Volkspartij, 31.000; Centrum, 83.000; Democraten, 9000 Meerderheidssociaiisten, 53,000; Onafhanke- lijken, 3000; Communisten, 17.000. Cliemnilz, stadGedeeltelijke uilslagen Nationalisten, 5600 stemmen; Volkspartij, 8200; Gentrum, 2000; Meerderheidsocialisten 19.000; Democraten, 4,800; Onafhankelijke!) 1400; Communisten, 1000; Ecoromische partijen, 1700. Holle. Voorloopige uitslagen Nationa listen, 17.000 stemmen; Volkspartij, 18.000; Centrum, 1700 Meerderheidssociaiisten, 6000 Democraten, 12.000; Onafhankclijkcn, 7000; Communisten, 33,000. Berlijn, 21 Februari. De verdeeling der mandaten voor dd stad Berlijn is ais volgt 4 behoudsgezinden; 1 lid van hot Centrum; 1 democraat; 5 meerderheidssoeialisien: 4 onafhankelijUen: 2 communisten; 1 alge- vaardigde van de Economische Verecniging, W Te Pctrovsk. Da leden der Sovjat- regsering gevangen genomen. Erge muiterijen. De Morning Post verneemt uit Baloem dat een erge muiterij in de haven van Pctrovsk, op de Caspische zee, uitgebroken is naar aanleiding van bel dekreet van Moskou vast stellend dal dc werklieden voortaan in natuur moeten betaald worden. 700 muitelingen werden aangehouden en weggevoerd. Da bemanningen dar in de haven gemeerde oorlogschepen kwamen dan in algemeenen opstand, namen de leden dar sovjet-regeering gevangen en scholen een voorzitter en twee agenten van het "eiligheids eomiteit der stad dood. Da muitelingen deden alsdan het grootste gedeelte van de in de haven liggende schepen iii de lucht vliegen, slechts de beste bodems behoudende, waarop zij zich ten slotte voor een onbekende bestemming inscheepten. De tegen-ravolutiepogingen. Uit Helsingsfors wordt gemeld dat de sovjet-regeering in haar blad, de Isvestia, een bericht over de tweede helft van 1920 openbaar maakt, volgens hetwelk in dat tijd vak 289 legen-revolutionnaire pogingen en 114 pogingen tot oproer zijn onderdrukt. 4305 personen werden doodgeschoten en 28.914 personen in de gevangenis gezet. Betoogingen te Moskou. Talrijke beloogers trekken door de straten van Moskou als protest tegen de diklatuur- maatregeten der sovjets. Het leger is ter hulp geroepen geworden men spreekt van dooden en gekwetsten. De opwinding houdt evenwel aan. De Gosterscho kwestie De Daily Mail schrijft hierover Da 'werkzaamheden der eerste conferentie over liet traktaat met Turkije zullen uiterst verge makkelijkt worden indien allen die er aan deel nemen van 't begin af welen dat Groot- Brittnnniöcn Frankrijk in dan grond in over eenstemming zijn om hunne houding in a Uw kwesties van Europa en het Oosten. Aankomst van M. Briand en generaal Gourauf DeFransche eerste minister en generaal Gouraud zijn, bij hunne aankomst ter statie van Londen door Lloyd George hartelijk verwelkomt. HetJournal meldt dat zij op hel graf van den Britschen' onbekenden soldaat, in de Manchester kathedraal, twee prachtige kronen zullen neerleggen. Later wordt gemeld dat het moeren deel der leden van de conferentie te Londen aan gekomen zijn. Ik heb langer dan een week, geen naokl ge slapen al den lijd droomde ik over het meisje, alsof er eea zwervende engel boven mij ware. Nu Frank, wat moet ik doen Daarom heb ik u gevraagd hier le komen eu eene conferentie met u te hebben. Wel Nommen ik zal u gaarne mijnen raad geven. Wat ge te doen hebt, dat is klaar genoeg. Maar, wat gij doen kunt, dat hangt zoowel van haar als van u zelf, af. Misschien van haar wel wat meer. Hebt ge er met baar over gesproken Er is nog niet veel tusschen ens ge sproken. Ik heb haar zelden gesproken, moet ik zeggen. Maar ik ben baar genaderd met even veel slimheid, als ik ooit gebruikte, om een antilope of een buffel to naderen. En, als teekeaen iels beduiden, dan is zij niet af- keerig van mij, iotegeadcol ze heeft eene soort van bewijs gegeven, dat zij mij buiten gewoon genegen is- Al3ze zoo gestemd is, dan kan de zaak niet veel moeilijkheden opleveren. Ge meent haar te huwen, veronderstel ik Wel zeker, doe ik dat. Eu boe spoedi. ger hoe liever. De gevoelens die ik heb voor dat meisje, zijn hernelach breed verschillend, met die, welke ik ooit voor eene Iadiaansche zwarte heb gehad. Als het meisje toestem men wil, om de mijne te zijn, dan wil ik niets laten onlbrekeu aan het Sacrament van het huwelijk. Nu Frank, wat denkt go er over Mij dunkt, dal ge dwazere diügen kondt doen, dan te trouwen* (.Vervolgt.) IN IERLAND Te Dubüjn. De politie aangevallen: Dublijn, 21 Februari. lieden morgenti werden een politieofficier en vier agenten op revolverschoten onthaald, bij eene kerk 12 Dublijn. Aanvallers wierpen eene bom op de policiiv die bet vuur beantwoordde. Een der aan vallers werd gekwetst. De policie achtervolgde do aanvallersdeze verborgen zich achter eene groep vrouwen, van waar zij weer het vuur openden. Geen enkel der politieagenten word gc* kwetst. Belangrijke inbeslagneming, Dublijn, '21 Febr. Officieel wordt ge mald dat de militaire overheden in den loop van huiszoekingen gisteren te Dublijn ver richt, belangrijke dokumenten in beslag ge nomen hebben. Hol geschiedde in eene kamer die schijnt gediend te hebben lot algemeen kwartier vut» het Republikeinsche Leger. Neg moorden Uit Cork, wordt gemeld Gisteren namiddag, werd een ouJ-sergeanJ van 't Bristol logereen kogel door het hoofd geschoten. In wanliopigeu toestand werd dc ongeluk kige naar het gasthuis overgebracht. Gewapende mannen drongen Zondag in het hospitaal binnen, voerden een stervend» weg en schoten hem wat verder dood. M. Naudin, prefekt van het Noorden, is Zaterdagnamiddag, vergezeld van den inspek. teur van arbeid, te Roubaix afgestapt en had ten stadhuize een onderhoud met de patroons alsook met de afgevaardigden der werkbeur zen De onderhandelingen duurden lang en waren zeer lastig na een paar uren word de dagorde der werkstaking ingetrokken en hel a statu quo behouden tot 13 Maart. Al de werklieden der textielnijverheid van Roubaix, Tourcoing, Lannoy, Roncq, Halle wijn, Moeskroen en omtrek, werden verzocht Maandag den arbeid voort te zeiten en uitge- noodigd tot de algemeene vergadering van Dinsdag avond, die in hunne wederzijdseh sijndikaal plaats beeft. Tijdens het jaar 1921 werden in Amerika 103 millioen brieven langs den luchtweg vervoerd. Dit groolo aantal laat zich verkla ren door het feit dat er in de Vereenigde Staten geeu bijvoeglijk porto moet betaald worden. Tussbhen San Francisco en New- York alleen gaan dagelijks 16.000 brieven in iedere richting. Voor die twee steden win nen de brieven zestien uren indien ze langs den luchtweg vervoerd worden. Dagelijks leggen 35 Amerikaansche postvliegtuigen gezamenlijk 13.000 kilomeier af. EENE BENDE DIEFKENS Sedert verscheidene weken werden in aan- bouwzijnde huizen te Elsene, talrijke dief stallen van zink, lood en koper gepleegd. Ten nadeele van een eigenaar, den heer Pr., wo nende te Schaarbeek, stool men in een dier gebouwen, aan de Burgemeesterlaan, voor verscheidene duizenden franks lood en koper. De dieven hadden een pak achtergelaten en zouden liet ongetwijfeld komen afhalen. Zondag drongen inderdaad drie jeugdige kerels in bet gebouw en werden door de poli cie bij den kraag gevat. Zij werden herkend als zijnde de gebroebers De G., wonende Denisstraal en wonend» Verniesstraat, Elsene. Laatstgenoemde verklikte alras zijn mede plichtigen. Een hunner, zekere De W., werd insgelijks in hechtenis genomen en verklaar de dat de bende zich ook nog schuldig had. gemaakt aan talrijke diefstallen in winkels der Lesbroussart- eo Burgemeesterstraten eu Kroonlaan. De policie hield tot nog toe acht jeugdige kerels aan, waaronder enkele helers. Zij werden allen opgesloten ter beschikking yau het gerecht*

De Volksstem | 1921 | | pagina 1