m DE FORTUINZOEKERS Dg Nijverheidskrlsls. Cs Gonfarenels van Londen- Ds bandietenbende Natiwelaerlsen C. Donderdag jj Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. 114' Plichten der Ouders Voor de oud-gevangenen Rond hst Parlement. Nog dooden. Lsverioa van stikstoihoudsade meststoffen door Duitschlasü. Een koninklijk woord Een Franschs deserteur ter dood veroordeeld Sn den ministerraad. XXVII' JAARGANG NUMMER 4S DAGSIjAD 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0,53 Uitgever: J. Van Nüffel-Bs Gsnbt Publiciteit buitsn4»et Arrondissement Aalst, zich te wonden tot het Agentschap Havas,8, Marlelaarplein, le Brussel8, Place do la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londre3 E.G. 1 Als Vader en Moeder alle rechtmatige po- gingen aanwenden om hun kinderen stoffelij- ;ten welstand te verzekeren, dan hebben ze ïeker een plicht vervuld, die Io£ verdient, vreugde verschaft, dankbaarheid en liefde der kinderen afdwingt. Zijn echter de ouders met echt Christene beginselen doordrongen, dan zorgen ze niet Alleen voor het tijdelijke, maar ook en vooral voor het eeuwige welzijn hunner bevelingen, 'Dit kost meer moeite, want de heden ver eischic waakzaamheid veronderstelt taaie volharding en wat menig het zwaarste schijnt js de soms toch noodige zachte vermaning of harde berisping. Met een weinig chrislen-vlaamsehe wils kracht en doorzicht en bijzonder met hei goede voorbeeld hervormt men langzaam maar keker de kwade neigingen der kleinen en zelfs der grooten in neigingen tot plicht ei deugd. En deze zijn een schat grooter dan aeu onverdeelde fortuin. Ja, beste Ouders, zoo kunt ge medewerken aan hel geluk, zoo tijdelijk als eeuwig van uw kinderen, van u zelf en van de samenle ving. Voorwaar een edele, ja goddelijke taak, want de opvoeding der jeugd ia de ver nieuwing der icercld. Mag ik zoo vrij zijn Ued. een vraagsken testellen? Antwoord in een o ogen blik van ingetogenheid en stilte onder het oog van God. Zal niet eens de dag komen, dat de Groole Meester rekening komt vragen nopens de opvoeding uwer kinderen Ileeft God ze u niet toevertrouwd om ze op le leiden voor zijnen dienst Neemt 11 dan ook voor, Christene Vaders en Moeders, te bidden en te waken met Christene overtuiging en mannelijken moed. in Ten einde te kunnen overgaan tot cene totale likwidalie der goederen welke zich noi in Duitgphland bevinden, zijn de belangheb bende Belgen verzocht hunne eischen te doen toekomen aan het Belgisch Middenbureel voor de Krijgsgevangenen, 41, Kruidtuin laan te Brussel, en tevens hunne eenzelvig lioid en de juiste plaats bekend le maken waar deze voorwerpen achtergelaten zijn. De erfrfenam^D der afgestorvene gehange nen wélke nog niet in 't bezit zijn gesteld der nalatenschap hunner bloedverwanten zijn Insgelijks verzocht zich te melusn aan voor noemd bureel. Na de metaal- en gfasr,ijverheid ook de koolmijnen. Eena mislukte poging om mijnen te bezetten. Onderhandelingen. Reeds eenige dagen geleden hebben wij gemeld, dat de toestand in de Waalse lie metaal- en glasnijverheid, zeer kritisch ge worden is. t Schijnt dat ook de koolmijnen thans aan de krisis onderworpen zijn. Tot nog los hadden deze zonder ophouden gewerkt cn had mende voorlbrengst zoodanig weten op te voeren, dat voor het geheele jaar 1920 reeds 90 t. h. van de vooroorlog- sciie produklie werd bereikt. Daarbij werd echter minder gelet op het gehalte en zoo kon men vaststellen dat de voortgebrachte steen kool soms tot 45 t. b. steenen en ascli bevatte terwijl dit percentage voor Augustus 1914 met hooger dan 10 t. h. was. A hans echter, nu de voorlbrengst grooter geworden dan het verbruik, komen voor II. Muthias Zon op G, 43, onder o,24 Laatste Kwartier den 1 raden tot stand en begint de mededinging ook weer te werken. De Staatsspoorwegen en ook 60 VERVOLG. Ge zijt oud genoeg voorliet meisjo, en zij schijnt mij toe, juist eene vrouw voor u te aiji). Ik heb hooien zeggen dat do Mexikaan- sciie meisjes zeer goede huisvrouwen worden als ze gehuwd zijn. Klapdorper hield op met spreken, alsof bij over zijne redevoering te vreden was. Er zijn vele zaken, vervolgde hij, die go zult moeten overwinnen voor dat ge tot deze gelukkige uitkomst zult geraken. Eerst moet ge de toestemming van het meisje heb ben, en ik zou denken, dat gij ook die van pon .Valerian en zijne zuster moet hebben. Zij zijn, als 't ware hare voogden en, iu ze ker opzicht, er voor verantwoordelijk, dat rij goed in de wereld geplaatst wordt. Ten •lotte zult ge de heiliging der kerk behoeveu. Dat zal inderdaad het grootste bezwaar zijn. Om u en uwe verloofde te vereenigen wordt een priester vereischt, en ik geloof niet, dat het gemakkelijk zal zijn, hier, in bot midden van deze onbewoonde vlakte een geestelijke te vinden. \N aarom kan dat meisje en ik niet te sa men wonen zonder dio flauwe ceremoniën Ik voor mij, heb geene behoefte aan het op zeggen van gebeden, en waartoe dat, als wij wederzijds in het huwelijk bewilligen. Onmogelijk mija vriend dat is goon huwelijk ten minste geen, dat wottig man .en vrouw maakt. Laat de wettigheid naar de duivel loo- de groot-n ij veraars eischen nu betere kolen men moet ze weer ziften en wasschen, zoodat de inkomsten der mijnondernemingen afne men. Deze wenschen geen voorraden aan te leggen en verkiezen nu het werk stop te zetten. Dit gebeurde onder meer, eenige' dagen geleden, te Ghlin (Borinage), waar 400 arbeiders werden ontslagon. Maandag weigerden de werklieden van' de Cbarbonnnges du Couchant de Mons af te dalen, daar zij Zaterdag hun weekloon niet uitbetaald kregen. In het Luiksche, in de Charbonnages du Pays do Licge te IIorion-Hozémont, waar drie schachten stilgelegd zijn hadden de werklieden besloten de mijnen te bezetten. Toen zij Maandag morgend, op het gewone uur, naar de mijn togen, vonden zij deze afgesloten door een sterke afdeeïing gen darmen. Een afvaardiging van de mijnwerkers organisaties uit de Borinage en het Luiker- land, werd, in aanwezigheid der Kamerleden voor de betrokken arrondissementen, door den minister Arbeid en Bevoorrading, ont vangen. Minister Wauters heeft zich in be trekking gesteld met bet departement van EUonomische Zaken, ten einde een betere afzetting van den kolen voorraad te verzekeren, maar het invoeren van Duitsche steenkool, als middel van afbetaling der schadevergoe ding, is zeer zeker niet van aard om zulks tc bevorderen. Donderdaga.s. komt de Nationale Gemeng de Kommissie voor de mijnen bijeen, waar een besluit zal genomen worden aangaande het vraagstuk der verlaging van den ver koopprijs der kolen en de daarmede verhand houdende wijziging van bet huidig geldende loonbarema. In de afdaalingen der Kamer De afdeelingeo der Kamer bespraken,gis teren de begrootingen en keurden ze goed. Aan de regeering zullen eenige vragen gesteld worden als Wat is de begrooting van den Statenbond en hoeveel kost deze aan België Wat zijn de juiste onkosten van liet bezet tingsleger Ivan men geen afzonderlijke begrooting opmaken voor voedselvoorziening M. Van Hoegaerden wenschle politieke tegenstanders der ministers als verslaggevers. M. Piérard vroeg aan den minister van Kunsten en Wetenschappen een wet tol kunstopleiding van jonge lieden. De minister antwoordde dat er reeds een voorontwerp opgemaakt was en een ander tot hervorming van het gewoon onderwijs. De kwestie der verbinding Noord-Zuid kwam ook te berde. Er is nog geen beslissing genomen. Tot nu toe kostte dit werk 100 millioen; maar het opgeven zou evenveel vergen. De voortzetting eischt drie lot vier houderd millioen. Veel kamerleden protesteerden tegen het paspoortsleisel, dat onduldbaar is geworden. Ook zullen nadere vragen gesteld worden over de belasting op bet inkomen; over de markenkwestie, de gezondheidsdiensten, enz. IN IERLAND Een debat in de Gemaentenkamer. M. Asquilh heeft in de Kamer der Ge meenten eene redevoering uilgesproken over de Iersche kwestie en daarin hoofdzakelijk zijne eigene houding verdedigd. Daarna viel hij in hevige bewoordingen de politiek der huidige regeering in Ierland aan. Iiij zegde onder meer, dat er geen schaadiger kapitel was in heel de geschiedenis van het Engelsch bestuur, dan de wreedheden in Ierland ge pleegd. Hij eischle dan een wapenstilstand en een onpartijdig onderzoek. pen. Ik verlang de meid voor m'ijne vrouw, en ik zeg u Klapdorper, ik heb besloten haar te nemen. Zoudt ge niet denken dat Van Rolla ons zou kunnen trouwen Neen, neen. De baron kan in die hoe danigheid ons niet baten. Zijn tegenwoor dige taak ik gebroken beenderen te vereeni gen, maar geene handen en harten. Ik moet onduit bekennen dat gij een slecht begrip van het huwelijk hebt, het een H. Sacra ment en kan dus alleen door een priester voltrokken worden. Maar als gij bepaald tot de zaak besloten hebt, dan kan ik u eene hoop geven, waardoor gij uw besluit op vol doende en wettige wijs kunt uitvoeren. Gij moet echter geduld hebben en niet in over haasting te werk gaan. Geef mij de uitlegging, kameraad Wel, onze gastheer beeft beloofd, met ons naar de Vereenigde Staten terug te kee- ren. Dat zal zijn, nadat gij en ik, onzen uit. slap naar Nieuw Mexico zullen gemaakt hebben. Slagen wij in het vindon van bet spoor van mijn verloren goed, of niet, wij zullen langs-hier terugkeeren en hij zal mol ons de vlakte overtrekken. - Zeker zullen al de anderen van de partij ijn. Eens iu de Vereenigde Staten kunt gij beiden vereenigd worden volgens de wetten van do kerk. Ik wensch nu zeker van de meid te ijn, dal is, mijn bepaald besluit over de zaak, 't geval is dat ik zekerheid wil heb ben, zoodat er dan van geen terugkrabbelen sprake kan zijn. M. Bonar Law nam dan het woord en ver klaarde dat sommigo zinsneden uit de rede voering van M. Asquith wel als aanmoedigin gen voor de gowelddadjn der sinn-fciners konden opgenomen worden. Hij verweet aan M. Asquilh, stelselmatig van de moordenjen der sinn-feiners gezwegen le hebben en daar tegen geen verzet aafigeteekend te hebben. M. Asquith riep Dat is valscli. M. Bonar Law antwoordde nog, dat hij gelijk wie uitdaagde inde redevoering van M. Asquith een woord van afkeuring voor de gewelddaden te vindon. Twee sinn-feiners. die in de botsing van Middlelon gekwetst werden, zijn aan de be komen verwondingen bezweken, waardoor hel aantal dooden thans vijftien bedraagt. Nog een pafroelje aangevallen. In cone plaats van het graafschap Cork werden vuurschoten gelost op twee onder- oflicieren. Eene patroelje soldaten werd ter plaats gezonden, doch nabij Librack werd de patroelje aangevallen door een zeventigtal sinn-feiners. Lteze schoten met geweren en wierpen met bandgranaten. Een officier en drie soldaten werden gekwetst. In uitvoering van het vredesverdrag zullen eerlang aanzienlijke boeveelheden snelwer kende stikstoffen stiLstofhoudende meststof fen geleverd worden door Duitschland aan België. Die meststoffen zullen bij voorkeur afge slaan worden aan de landbouwers der ver woeste gewesten,' als voorschol op hunne vergoedingen wegens oorlogschade. Het verminderen der vraag dat onvermij delijk zal volgen uit het feit, dat talrijke land bouwers derwijze zonder geld uilgeven de noodige meststoffen kunnen bekomen, zal gewis een gunstiger, invloed op den prijs van dergelijke producten, die thans in het bezit der handelaars zijn. Bulgaren en Serviërs wenschen ds her ziening van hel verdrag van Sèvres Parijs, 22 Februari. Verscheidene bla den kondigen een intervieuw af van den Bulgaarschen minister van oorlog M. Dosko- loff. Hij pleit de herziening van het verdrag van Sèvres. Hq 7.al zich ten persoonlijken titel naar Londen begeven. De Petit Parisien heeft dun heer Vestnich geïntervieuwd. Deze deed opmerken, dal de Serviërs niet naar Londen* zijn ontboden, maar dat hunne belangen zullen worden be hartigd door de Bondgenooten. Hij stelt betrouwen op het democratisch regiem van Joego-Slavië tot afwending van het pan*is!a- mistisch gevaar voor zijn land. Voorts wensckt hij vurig, dat racn overga tot herziening van het verdrag van Sèvres, dat de Serviër® niet konden teekenen, trots hun verlangen om de Bondgenoolen aange naam te zijn. Constantijn maakt van zijnen neus Parijs, 22 Februari. L'Echo de Fans verneemt uit Londen, dat M.Calogero, poulos van Koning Gonstantijn bevvl gekregen heeft niets van de Grieksehe rechten af te staan De Times bevestigt dal telegram en voegt er bij, dat zulks genoeg bewijst dat de ver- bondenen vast en eendrachtig moeten optre den. Het zou ook Gonstantijn niet schaden zich wat gematigder te toonen. Duitschland is niet gepresseerd. Berlijn 22 Febr. Eene offieieuse nota meldt, dal het Duilsch gouvernement geons zin» gehaast is, om de dossiers betrek heb- Zekerheid, hoe Door de belofte van 't meisje te krijgen. O daar zal geen bezwaar voor zijn. Ik zie er geen. - Welnu ik ben blij, dat gij er zoo over denkt. Dat is ook de reden, waarom ik u hier geroepen heb. Zij heeft mij beloofd, mij hier ii: dit boachje te zullen ontmoeten en zij kan nu elk oogenblik hier komen. Gij ziet mijn vriend, ik wil haar vragen, en ik heb plan, dat, op eene geregelde manier, ondweg te doeu. Daar ik echter hare taal niet versta, en gij die wel kent, wilde ik gaarne, dat ge goed vond tolk tusicben ons te zijn. - Ik zal het met het grootste genoegen doen, als gij 't verlangtmaar gelooft ge niet Nommen, dat ge te weten zoudt kuonen komen, wat go verlangt, zonder vertaler? Misschien zou haar mijne tusschenkorast in zoo teedere aangelegenheid ongevallig zijn. De taal der liefde, zegt men, ia algemeen, en daarom zult gij elkander zeer goed kunnen verstaan. Wat dal betreft, dan geloof ik dal wij eeds elkander verslaan. Maar het meisje is een Mexicaansche, ze kan soms vreemde ma* nieren hebben, en ilc verlang, dat zij hare be lofte op zoodanige manier geve, dat zo geon kans heeft om terug to trekken, net zooals ik d6 mijne wil geven. Zeer goed, August, ik wil zien. of ik u zulk eene belofte verschaffan kan. Hoezee voor u Frank. Mijn verlangen is, om het ding vast en goed stijf ie makent bende op de vergoedingen, tegen het bepaalde tijdstip te o iderzoekcn. Het wil zulks doen in alle vrijheid. (In andere woorden kan men er uit ver staan, dat Duitschland hoopt het zoolang mogelijk tc rekken). Duitschland zal niet toegeven Berlijn 22 Febr. Men vei zekert, dat M. von Symons, doel genomen beeft aan de laatste beraadslagingen der Duitsche exper- ten gelast met bet opstellen der tegenvoor stellen. Deze afgevaardigden zuilen Zondag naar Londen vertrekken. Roede van nu af weten eenige nationalisti sche bladen te melden, dat deze tegen voorstellen eene algeheele verwerping der besluitselen der conference van Parijs be- teekeaen. De Duitsch9 tegenvoorstellen. Volgens Le Journal uil Berlijn verneemt, zullen de Duitsche tegenvoorstellen uit twee deelén bestaan een financieel en een ckono* misch. De Duitschers zullen eene globale som opgeven, als zijnde de uiterste grens welke zij beweren te kunnen beluien, en dan nog ceoe tweede som welke volgens liea zou moeten afgetrokken worden van het algemeen totaal en welke som zij onmiddelijk aan Frankrijk zouden willen betalen. Evenwel zou de eerste storting enkel gedaan worden, indien de verbondenen zekere financieele verbintenissen tegenover Duitschland aangaat. Wat het ekonomisch deel betreft, dit heeft betrek op de eigenlijke vergoedingen. Hier heeft Duitschland Let hoofdzakelijk op zijne nijverheid en deze voorstellen hebben voor grondslag de ontwikkeling der voorl brengst, door de mobislmaking der grond stoffen en de hulp der internationale kapitalen. Ook vraagt Duitschland nieuwe uitwegen voor zijnen uitvoer. Het is alsof de koning de woorden van pator Kutten heeft gehoord, toen deze verle den weck zegde Eene der oorzaken van den crisis is het gebrek aan eenheid iu de heropbouwing dei- ver woeste gewesten. En, hoe is het mogelijk dat die herop bouwing regelmatig en practisch gebeurc, ais men nadenkt dat er nu reeds de vierde minister mee gelast is in twee jaren tijds. Pas heeft een minister dc zaken beslu. deerJ en zijne maatregels genomen, of bij wordt vervangen door oen anderen, die dan weer opnieuw moet beginnen, natuurlijk met een ander stelsel dan dat van zijnen voor ganger. Denzelfdcn dag reisde Z. M. met zijnen minister en eenige hooge ambtenaars naar de verwoeste streek; naar Poperingen, naar VVestendc, naar Waasten, naar Comen, naar Meenen, doorwandelde de straten, als men ze nog dien naam kan geven, hq sprak met de inwoners in hunne taal dat kunne alle ministers en velbetaalde lieeren uiet en zegde hem nagenoeg Ik kom niet om u in ronkende woorden i» veel beloften af te leggen, maar wel om uwe klachten te aanhooren en te zien wat er hapert, opdat men de middelen kunnen beramen tot bevredigiug. Moge dit koninklijke woord eindelk goede oore te rechte gekomen zijn sertie voor den vijand in volgende omstandig* heden. Op 24 Januari 1917 bevond hij zich met zijne kofnpagnie nabij Luneville, toen bij vernam dat een aanval voorbereid werd. Hij begaf zich bij don geneesheer en verzocht om toelating zich naar den post der brakandiers te begeven, onder voorwendsel dat hij aan schurft leed. Hij kreeg de toelating, doch men zag hem nooit meer terug. De beschuldigde schreef onlangs aan. een zaakwaarnemer en gelastte hem een huis, dat hem toebehoorde le verkoopen. Hij verklaar de dat hij nooit meer naar Frankrijk zoiy tcrugkeeren, daar hij in Balgie eene belang rijke positie gevonden had en zijne vrouw overleden zijnde, niets hem nog aan Frankrijk hechtte. Gardinaut werd ter dood veroordeeld. De krijgsraad van Orleans heeft Dinsdag bij verstek, den onderluitenant Einiel Gardi naut, van het 3690 infanteriereginient, ge vonnist. Gardinaut, die bij de mobilisatie handels- vertïgenwoordiger was, werd beticht van de ik verlang van haar de ondubhelzinnig»te be loften, even goed als ik die haar wil geven. Uwe vertelling moet juist van gelijken aard zijn. - Vertrouw op mij, het zal geschieden zooal8 de puntjes op de i moeten staan. - Dat is 't ware, riep August Nommen blijmoedig uit, meenende, dat de welspre kendheid van zijn vriend juist de weg was om hierdoor de toestemming van het meisje te verwerven. De zonderlinge overeenkomst, tusschen den prairiekoopmun en zijn vroegere gids, was juist gesloteD, toen een ruisschen, ge volgd door een zachten voetstap, tusschen de lakken van het bosohje werd gehoord. Rond ziende, zagen zij het meisje door het hout komen. Hare voorzichtige ou stoelsge- wijze tred getuigde van eena onafgesproken ontmoeting. Het scheen vreemd, dat zq niet omkeerde, toen zij August Nommen met een ander in gezelschap zag zij toonde zelfs geene verle genheid. Wel een bewijs dus, dat de aan. wezigbeid van den derde, tusschen haar cn Nommen, eene vooraf beraamde zaak.Zij na derde zonder vertoon van beschroomdheid, nam plaats op den boomstam, waarvan Klapdorper opgestaan was. Nommen vatte hare hand en bood haar galant de beste plaats aan. Er was een oogenblik van stilte, waar van de gids gebruik maakte om een reeks van gebaren te maken, die zonder de plech tigheid van het oogeüblik, onbehouwen zou den hebben kunnen schijnen. (Vervolgt.) Zooals wij gisteren reeds in onze laatste berichten mededeelden, was het comminipuf afgegeven na afloop van den ministerraad zeer beknopt. Naderhand werden nog volgende bijzon derheden vernomen over de zitting. De heer Jaspar hield een Iangarede waarin hij het Fransch standpunt, tiet Kngelsck standpunt en het Belgisch standpunt breed voerig toelichte. Na hem sprak dc beer Vandervelde c* dacht te moeten waarschuwen tegen een op welling van imperialisme, die zich ongetwij feld op da conferentie van Landen zou voor doen. Hij wees erop dat door teveel eischen men gevaar lic-p niets te bekomen. In alia geval, vervolgde hij, indien de bezetting van Duilsch gebied moest worden uitgebreid zou ook de haat aangroeien. Aangaande de kwestie van de hervorming van den Senaat worden door de ministers dc? cooptatio door deu Senaat en de verkiezing" door de provincieraden toegetreden. De heer Ruzetle deed opmerken dat df Senaat er niet in toestemmen zou dat do senatoren op dezelfde wijze verkozen worde» als de volksvertegenwoordigers. Eeu der bijzonderste plichtigen te Brussel aangehouden. Belangrijke bekentenissen. Enkele dagen geleden melden.wij dat ee» der hoofddaders, namelijk Pieter-Frans Tim mermans, geboren te Konings-Hoyckt, de» 21 Januari 1879, ijverig werd opgespoord. De bandiet wordt beschuldigd van moord ge pleegd te Putte in den nacht van 5 op 6 ja nuari 1921, alsook van talrijke diefstallen en allerlei misdrijven. De kerel werd in den laatsten tijd in de Leuvensche, Mechelsche en den Antwerpscht omtrek bemerkt, doch gelukte er telkens is te ontsnappen. Enkele dagen geleden melde men zijn aan. wezigbeid in den omtrek van de hoofdstad- Zijn persoonsbeschrijving was in alle rich, lingen verzonden. Aangehouden. Een paar dagen geleden werd de polici» van de 3e afdeeïing te Brussel gewaarschuwd dat een verdacht persoon des avonds de La kenstraat op en neer wandelde en er op uif scheen ergens een e slag te wagen. D» kerel werd opgespoord en door speuragenle* ontdekt toen hij zich, langs de Nicuwbrug, naar de Adolf-Maxlaan begaf. Zij hielden hem aan en vroegen hem zijn identiteitspa pieren, waarop hij verklaarde Lodewijk Hambaid te heetea en zijn eenzelvigheids kaartje te hebben vergeten Toen hij voorde policiekommissaris der Graanmarkt werd ge bracht, bekende hij Timmermans te heeten ea legde de volgende verklaring af Door woede verblind vermoorde hij in 1914 zijn vader en in 1915 doodde hij zijn moeder wegens eene geldkwestie. Hij had zich, in den laatsten tijd, in het bosch bij' Zellik verscholen en bracht de laatste dagen op de buitenlanen door. De bandiet werd naar het gerechtshof ge bracht, waar bij voor de tweede maal werd ondervraagd. Vervolgens werd hij naar d« gevangenis van Mechclen gevoerd. Een andtr bandiet opgespoord. Zekere Jozef Betis, geboren te Glrecl, de* 13 Oktober 1891, wonende te Hove bij-Ant- werpen, wordt ijverig opgespoord wegen» medeplichtigheid in den moord gepleegd la ïtegera, in den nacht van 9 op 10 Juni 191fr. De kerel wordt daarenboven beschuldigd van talrijke diefstallen. Hij zou zich insgelijks te Brussel bevinden. Naders bijzouderheden. Temmermans houdt 'tgerecht voor donaas De aangehouden handiet heeft duchtig hef Brusselsch gerecht voorden aap gehouden. Inderdaad, zijn vader is aan eene natuurlijk* dood gestorven, 31 jaar geleden, toen Tem. merman pas 11 jaar oud was. Zijne moede» is nadien hertrouwd cn overleed een achttien' tal maanden geleden te Koningshoycht, aan eeno beenderziekte. Haar tweede man leeft daar nog. Men vraagt zich af waarom de ellendeling zich nu van deze ingebeelde moorden beticht. Denkt hij misschien dat zijne rekening nog niet zwaar senoeg zal zijn

De Volksstem | 1921 | | pagina 1