Aan 't werk SCai^StraatT O on 23, Aalst.— Tel. 114 ID-A-G-BI^AaL-ID 3 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 - Uitgever: J. Van Nppfbl-De Oenst Een opliefmakenfl incidsat, BE FÖMTlfflZOEKEKS Oe slachtoffers der luchlïerovsring Oe Gonferencie van Londen- Vrijdag Febr. 1921 In den Volkenbond. Vosr de ond=gevangenen Rond het Parlement. Graaf Karei Woeste XXVII» JAARGANG NUMMER 47 II. Aalburg ia 1 Zon op 6,41, onder 5,26 Laatsfe Kwartier den 1 'Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot hel Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel8Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4 Nog slechts enkele dogen scheiden ons van het openbaar maken der officieelekandidaten, aangeduid door de vorschillige katholieke groepee- ringon van Aalst, voor de aanstaande gemeenteverkiezingen. Deze laatste dagon, dienon dus vooral benuttigd te worden, om zoo goed mogelijk work to verrichten en iedereen kan hier naarmate van zijne krachten en bevoegdheid medehelpen. Wij zeggen iedereen kan, doch zulks is io weinig iedereen moet, want 't is de plicht van lederen katholiek, dien naam waardig,mede te werken op dat du lijst der katholieke kandidaten alle mannen omvatte welke zich meest toewijdden aan do belangen onzer moederstad en dus meest kans hebben, in de aanstaande kiezingen glansrijk uit den strijd te komen. Nooit was or zulke volkomen een dracht onder de verschillige katho lieke grocpeeringen voor het aangaan van den strijd. Wij mogen dan ook verzekerd zijn, dat de kandidaten aller goedkeuring zullen verwerven. Overigens, thans op zulk gewichtig oogenblik hot groot katholiek leger willen ontloopen, ware desertie ple gen tegenover den vijand. Gelukkig- lijk kennen wij zulk volk niet in de katholieke rangen en kunnen dus ge rust zijn. liet is nu 55 jaar dat do katholieke vlag wappert op het Aalstersch stad huis. Wij moeten dan ook trachten, eene zoo groot mogelijke meerderheid te behouden, tot welzijn van al de inwoners onzer duurbare moederstad. Stadsgonooten leest met aandacht in dit nummer het verslag over de laatste gemeenteraadszitting. Uw go- vond verstand zal u zeggen, dat de stad dient bestuurd te worden door Tjelucame mannen, die met kennis van zakon kannen optreden, doch niet door hoovaardigen of onbekwamen dio enkel om Iran eigenliefde of zelf zucht te voldoen, aan politiek willen toetsen, zonder daarbij ook maar een oogenblik aan do belangen onzer moederstad tc denken. De Belgische gezant te Belgrado aangehouden. Belgrado 23 Febr. De lieer Delcoigne, Belgisch gezant bij de regeering der Ser viërs, Kroaten Slovenen, werd in een der straten van het centrum van Belgrado, in gezelschap van Mev. Delcoigne en twee andere leden van het gezantschap door ge wapende gendarmen lot staan gebracht. Op het verzoek om zijne eenzelvigheid te be wijzen haalde de heer Delcoigne diplomatische papieren te voorschijn, doch de gendarmen wilden daar geen genoegen mee nemen en brachten den Belgischen gezant en Mevr. Delcoigne naar het poliliekommissariaat waar 7.ij{ in het gezelschap van landloopcrs, enz., hun beurt moesten afwachten. Toen zij eindelijk voor den kommissaris 61 VERVOLG. Do gids echter, hier misschien anders over onrdeelendo, zocht eene afleiding, door oen beroep op zijn tolk te doen, in de volgende woorden f-. Mijn beste vriend Klapdorper, ge ziet, ik kan niet maken, dat de lieve meid mij be grijpt. Praat gij dan tegen haar. Vertel haar flink, dat ik niet veel geld heb, maar een arm, krachtig genoog, om haar te bescher men. Zij ziet, dat ik dik ben, ge kunt haar zeggen, dat mijn hart daarmede in overeen stemming is. Zeg haar vooral dat dit ilchaam dezen arm, dit hart haar aangeboden wordt, on dat, als zij ze wil aannemen, ze haar zul len toebehooren, uu, altijd, tot in den dood. Toen de jager zijn voorstel aldus met geosldrift sloot, bracht hij zijne ruwe hand op zijn mot gei tonvel bekleede borst, met aan slag als van een kaatsbal. Wat ook het meisje uit zijne woorden mocht hebben op gemaakt, zij kon zeker, afgaande op de ge- haren, waarmede die gepaard gingen, aan den ornst van hem ni9t twijfelen. Klapdorper had moeite, om» hem een he vige opwelling tot lachen te bedwingen, maar met geweld bedwong hij zijn lachlust Qn bracht getrouw, zoo al niet letterlijk, liet voorstel van zijn makker in het Spaansch over. Toen de gids voronderstelde, dat hij ge daan hafv stond de jager op liet antwoord to verschenen werden zij, zonder verontschul digingen, weer in vrijheid gesteld. In diplomatieke kringeu heeft dit incident veel opziens gebaard. Brussel 23 Febr. Het nieuws betrekke lijk liet incident den Belgischen minister te Belgrado overkomen en aan de bladen mede gedeeld door de Associated Press is geheel juist. Het incident deed zich i Febru ari voor. Zoodi a het de Belgische regeering ter oore kwam, verzocht M. Jaspar de Joego- slaafschen minister om hem uitleggingen te vragen. M. Markovicstelde zich in betrekking met zijne regeering. Vierdagen daarna kwam hij het leedwezen der regcering van Belgrado uitdrukken over de aanhouding van den minister. Tegelijk deelde hij mee, dat de minister van buitenlandsche zaken in Joego slavië een onderzoek met bestraffiing had bevolen en dat hij aan M. Delcoigne den direkleur van de Politieke afdeeling bij buitenlandsche zaken had gezonden om hem mondelings en ook geschreven zijn leedwezen over het gebeurde mede te deelen. Men beschouwt het incident nu als ge regeld. 0e aarelbeeing rotsd Spa De oorzaak der schokken. Het is niet de eerste maal dal lichte aard schokken in ons land werden waargenomen. Men schrijft ze toe aan de nabijheid van het Eifelgébergte, even over onze grens, in Duitschland, dat vroeger van vulkanischcn aard was en waar zich van .tijd tot tijd nog ondergrondsche verzakkingen voordoen. Eeni- gen lijd voorden oorlog werden gelijkaardige schokken waargenomen in de omstreken van Aken en ook te Esneux, bij Luik. Ook heeft Brussel zijn aardschok, gehad in 1828, maar hoewel onze grootouders daar fantastische dingen, over verhaalden, was de schade zoo goed als onbeduidend. Trouwens, de aard- rijkskundige'iigging van ons land is zoodanig dal geweldige aardbevingen uitgesloten zijn. Oo bijeenkomst van Dinsdag. Parijs 23 Febr. De raad van den Siaten bond heeft het verslag aangehoord van den Italiaanschen afgevaardigde over den huidi- gen stand van het vraagstuk van Eu pen en Malmedy. Dit strekt tot afwijzing van het Duitsche verzot. In het antwoord, dat door den raad goedgekeurd is, wordt gezegd, dat de raad reeds eerder de blijvende overdracht van het gebied van Eupen en Malmedy aan Belgie heeft goedgekeurd. De raad stelde een kommissie in ter be studeering van de toepassing van art. 16 van het bondsverdrag nopens de ekonomische blokkade in geval van schending van hel verdrag. De raad hield zich vervolgens bezig met liet verdrag nopens de bescherming dei- vrouwen en kinderen en besloot dat daarom in de laatste week van Juni een bijeenkomst te Genftve zal worden gehouden. De raad ontving een brief van Nansen, waarin deze meedeelt, dat de terugzending der Bulgaarsche gevangenen, die Grieken land vast had gehouden, goeden voortgang maakt. De raad keurde de maatregelen, welke Nansen genomen heeft, goed. Vervolgens werd een brief van Wallace voorgelezen, waarin een mcdedeeling van de Vereenigde Staten nopens de mandaten wordt aangekondigd. In de namiddagvergadering werd het vraag stuk der mandaten besproken. In een brief van de Veueeoigde Staten wordt de aandacht van den raad gevestigd op twee punten, waarvoor de Vereenigde Staten niet onverschillig kunnen blijven. Het eerste be treft het lot van het eiland Jap in de Stille Zuidzee, waarover het mandaat aan Japan is wachten. Hij stond to beven m afwachting van hel antwoord, niettegenstaande de eer ste woorden hem gerustgesteld moesten heb7 ben ai verstond hij ze niet. Maar hij twijfelde aan zijn lot, zoolang dat zweefde tussohon de langwijlige overbrenging van do eene taal in de andere. Zeg hem, was het antwoord van het meisje, zonder schijn van onoprechtheid of den minsten zweem van schroom gegeven te hebben, zeg hem. dat ik liern lief heb, even als hij mij. dat ik hom van af het eerste oogenblik, waarop ik hem gezien heb, be minde en hem zal beminnen tot het einde van mijn leven. In antwoord op zijn eervol aanbod, zeg ik hem ja. Ik ben bereid zijne vrouw te worden. Toen het antwoord aan August Nommen bekend was, sprong hij ten minste drio voet hoog van den grond, mot een uitroep van zegepraal, veel gelijkende op die, welke hij zou geslaakt hebben bij de verovering van een Indiaanschen vijand. Toen op het meisje toesnellende, sloeg hij zijn grooto armen om baiir heen, lichto haar van den grond, alsof zij een kinderpop was. liet tooneel, hoezeer na verwant aan het bespottelijke als aan bet koddige, was toch bevallig voor hem, die er getuige van was. Want het slo9g een snaar aan in zijn eigen hart, dat daarmede in overeenstemming was. Wal is het jammer, merkte hij op, dal er hier geen kerk en priester is, om twee verloofden in den echten band des kuwe- ijks te vereenigeu l toegekend. Dit eiland is voor de Vereenigde Staten van belang, omdat cr de kabels door de Stille Zuidzee op samenkomen. De Veree nigde Staten zullen nimmer in oen toewijzing van het eiland aan Japan kunnen berusten. De brief herhaalt de bezwaren der Vereenig de Stalen. Ten tweede vragen de Vereenigde Staten nadere inlichtingen nopens de Fransch- Engelsche overeenkomst inzake de pelroleum- velden in Mesopotamia. In afwachting van dezen brief ging de raad tol een ander onder werp over. Twee Belgische vliegers gedood in bezot- Duitschland Luitenant-vlieger Robert Gordinne af komstig van Luik. gehecht aan het vliegtuig- eskader van Crefeld. was Dinsdag aldaar opgestegen en had luitenant Bernard als waarnemer medegenomen. Het vliegtuig bevond zich op eene hoogte van 50 meters, toen het plotselings omkantelde en ten gronde stortte, beide vliegers verpletterende. Men vond nog slechts twee lijken. Robert Gordinne was 26 jaar oud. In 1914 werd hij door de Duitschers ter dood veroor deeld, ondör voorwendsel dat hij ten zijnent wapens verborgen gehouden had. Hij gelukte er in te ontsnappen en bot Belgisch leger le vervoege, waar hij zich als een 'dappere gedroeg. Hij was de neef van M. Magnette, liberale senator van Luik. Nadere inlichtingen over de oorzaak van het ongeluk ontbreken nog. De eisctien om vergoading De Kommissie der herstellingen en ver goedingen geeft een staat op van de eischen der Verbondenen geassocieerde mogendheden Deze eischen zijn vastgesteld op 12 Februari, Deze cijfers zijn echter slechts voorloopig, daar volgens de besluitselen van 20 Februari nog andere factors kunnen in rekening ge bracht worden. Deze cijfers zijn als volgt opgegeven Voor Belgie 34.231.1345.893 Belgische franken, verdeeld als volgt 1. Schade aan goederen A) Nijverheids- schade 8.316.636.125 huidige waarde; B) Aan gebouwde eigendommen, meubelen, aan niet gebouwde eigeodomaten, aan goederen van deuStam aanope:>l>s»oni>andere werken:- 21.457,262,975 huidige waarde; Maritieme Schade 181,768,250 huidige waarde. 2. Scliado aan personen A) Militaire pen sioenen en vergoedingen van denzelfden aard: 1.637.285.512 in Fransche franks; B) Toela gen aan do gezinnen van de gemobiliscerden 737.930.-184 in Fransche franks; Burgerlijke: A) Pensioenen verleend aan de slachtoffers van den oorlog en hun rechthebbenden, en slechte behandeling ondergaan door burgers en krijgsgsvangencn 496,131,000; B) Bij stand verleend aan de krijgsgevangenen en hnnnc gezinnen 350.332,652; C) Onvol-, doende loonen 141.000.000; D) Knevelarijen van Duitschland ten nadeele van de burger lijke bevolkingen: 2,375,215,996 in Fransche franks. Totaal 31,254,645,893 in Belgische franken. Totaal der eischen voor de andere landen dei- verbondenen Frankrijk 218.511.596.120 Fransche fr. Het Britsche Rijk 3,542,707,375 pond st. plus 7,597,832,086 frank. Italië 33,086,036,000 lire plus frank 36,926,130,395, plus 128 000,000 p. st. Japan 632,774,000 yens. Serhisch-Kroalisch-SIoveensche Staat S,496,091,000 dinars plus 19,219,700,112 frank. Ware die er geweest, hij zou vermoede lijk verder doorgebracht hebben, dat-er meer dan oen paar gereed stond, Om zich in den zelfde koten te laten slaan. Te midden zijner overdenkingen, kwam hij op de gedachte, dat de aanwezigheid van meer dan tweo personen op die piek, niet langer belangrijk of gewenseht kon zijn. Sleelsgewijze ging Klapdorper weg, zonder een woord te spreken. Toen hij door de laan ging, verbeelde hij zich eene gestalte, tusschen de boomstam men, te zien. Het was tusschen licht en donker en onder de takken van het boschje, as het bijna even donker, als in den nacht. Wat hij gezien had, kon een zwervend dier zijn geweest, daarom namen zijne gedachten oen© andere richting en brachten hem dicht bij de woning,-want daar wachte hem eene in wiar bijzijn hij spoedig het vreemdsoor tige, meer nog het bespottelijke liefdestafe reel, waarvan hij getuige was geweest, kon vergeten. De gestalto, die zich daar in de schaduw vorborgen had gehouden, was geene inbeel ding van Klapdorper geweest, maar het was er eene van vleesch en bloed. Deze gestalte had hel meisje van huis af gevolgd en achter haar heen gegleden als een slang. Het was de knecht Mattheus die alzoo in Vg^oactije door was gedrongen cn die daaè-r^bleven was, hoewel hij door Klapdorper alleen go- zien werd, toen hij het verliet. De verscholene had alles gezien en ge hoord bet aanbod ea 't antwoord daarop. Roemenië 31,099,400,188 frank-goud. Portugal 1,944,261 contos. Griekenland 4,992,788,739 frank-goud Brazilië 598,405 frank, plus 1,261,714 p. st. Tcjecho-Slowakije 7,612,432,103 frank, plus 7,063,117,835 kronen. Stam 9,179,208,000 mark-goud» plus 1,169,821 frank. Bolivia 16,000 p. st. Peru 50,236 p. st., plus 107,389 frank. Haïti 80,000 dollar, plus 522,592 frank. Cuba 901,135 dollar. Liberia 3',977,135 dollar. Polen 21,913,269,740 frank-goud, plus 500,000,000 mark-goud. EuropeescheDonau-Kommissie: 1,834,800 frank-goud, plus 15,048,000Fransche franks plus 4SS.S51 leis. De Turken zouden liet eens worden, Londen 23 Febr. Gisteren, laat in den avond, heeft er eene toenadering tusschen do twee tegenover elkander staande Turksche delegation plaats gehad. De Times gelooft dat de delegatie van Konstantinopel vandaag ter Conferentie ver tegenwoordigd zal zijn door Osman Nizami Pacha en Mustapha Rechid Pacha, cn de delegatie van Angora door Bekir Sami bey. Samenstelling der Duitsche delegatie Berlijn 22 Februari. De Polilische und Parlement arische Nachrichtcn meenen te welen, dat Simons, minister van Buitenland sche Zaken, en Wirth, minister van Geld wezen, naar Londen vergezeld zullen worden door von Simpson, bestuurder bij 't Departe ment van Buitenlandsche Zaken, en van Ra then eau, als deskundigen. S tinnes zou le Berlijn blijven. in. IDuitscïilancl. Tiet Belgisch Middenbureel voor de krijgs gevangenen, 41, Kruidtuinlaan te Brussel, herinnerd al de oud-gevangenen in Duitsch land of de rechthebbende, welke nog in bezit zouden zijn van 1. Kampzegels of schuldbewijzen tegenover Duitschland 2. Ontvangstbewijzen afgeleverd door de fransche overheden in ruiling van Marken hen overhandigd bij hun terugkeer naar '1 Vaderland, dat zij gemachtigd zijn eene vraag tot teruggave in te dienen bij boven- gemeld bureel, tot 1 April aanstaande. Na dien datum zal gecne enkele vraag meer in aanmerking genomen worden. in da Legerkommissia. In de legerkommissie die gisteren verga derde onder voorzitterschap van den heer Pirmez werd gestemd over hot verzoek van generaal Selliers de Moranville om een on derzoek in le stellen over de legerleiding in 1914-1915. Dit verzoek werd verworpen met 8 slem- men tegen 6. Vervolgens werd het wetsontwerp Devcze besproken, waarbij maatregelen worden ge troffen 0111 aan de soldaten, die binnenge roepen worden voor legeroefeningen, hun betrekking te behouden. Zware gevangenis straffen tegen de patroons die de weergekeer de soldaten niet terug aan 't werk zetten worden voorzien. Op voorstel van M. Marck werd het wets voorstel verworpen. Deze droeg eee -nieuw voor waarin de beschikkingen in het ontwerp Dcvéze opgenomen vervangen worden door deze dat het werk en dienstcontract zou opgeschorst zijn tijdens de terugroeping. De herziening van Grondwet De kommissie der XXI vergaderde Woens- Toen de samenspraak nog langer bleef du ren stond de luisteraar gedurende eenigen tijd met zijn hartvanger half uit de schede, en met oogen, waaruit het vuur van woe dende wraak flikkerde. Voor een oogenblik scheen het leven van den gids in gevaar. Gelukkig voor hem, was de hand ven den ongezienen vijsnd nabij den hartsteek van den lafaard, die de hoop koes terde, dat hij zijn medeminnaar zou kunnen dooden met even afdoende middelen en met minder gevaar voor zich zelf. Den gids op de plaats te dooden, zou oen verbeuren van zijn eigen leven geweest zijn. Beiden te dooden, zou zijn eigen hart ge broken hebben. Daarbij, kon hij falen in zijn eersten stoot, en dan zou de reus hem onder de knie geworpen en als een dier vertrapt hébben. Hij hield zich stil en veroorloofde het paar in vrede heen te gaan. Maar nadat zij de laan doorgegaan waren, nam hij plaats op den boomstam, die zij ver laten hadden, en daar ontwierp hij een plan van wraak dat even zeker als het staal dor moordenaars moe3t treffen en veel minder gewaagd was. Hij had er reeds over nage dacht. Nu werd het vastgesteld om hot uit te voeren. Toen hij tusschen dc boomstammen ging, kon men hem woorden van wraak hooren mompelen, ten minste zij zouden'dat eenieder die ze had kunnen hooron en verstaan, toe geschenen zijn. Niemand hoorde ze, en nie mand zou ze ook hebben kunnen verslaan. dag voormiddag, onder voorzitterschap van M. Brunei. Vooraf werd een voor-ontwerp van M. Max over art. 108 voorgelezen. Uit naam van de sub-kommissie, samen gesteld uit MM. Colaert, Bologneen Max, wordt dit ontwerp besloten met de verklaring dat de instellingen van interkommunaal be lang mogen geregeld en beheerd worden door; een groep van gemeenten cn deze van inter provinciaal belang door een groep van pro vinciën, onder de voorwaarden en volgens de wijze voorzien door de wet. M. Huysmnns las d?n voor-ontwerp van verslag voor, uit naam van de meerderheid van de sub-kommissie van bet Referendum, samengesteld uit MM. Hellepatte, Huysmans en Lcmonnier. Daarin werd lot het verwerp pen ervan besloten, uit naam van de minder heid las M. Lemonnier een verslag voor, waarin de instelling van het Referendum in zekere bepaalde gevallen aangeprezen wordt. M. Meehelynck gaf namens de sub-kom. missie een uiteenzetting van de kwestie van den Raad van State. Deze stelde het verweid pen er van voor. Wat de bestuurlijke zaken van ad mist ra- lieven aard betreft, moet do kwestie nog onderzocht worden M Meehelynck bracht daarna een verslag uit over de uitbreiding van de bevoegdheid van het Hof van Ver breking io de kolonie. Vervolgens werd de kwestie van het instel len van een vierde Hof van Beroep besproken. Eerstdaags zal een voor-ontwerp van ver slag opgemaakt worden met betrekking lot de al dan niet ontbinding van de burgerwacht. De verschillende thans besproken kwestiën zullen later nogmaals onderzocht worden. De kommissie vergadert andermaal binnen acht dagon. ftlPelen geeft zijn ontslag. M. Peten, liberale volksvertegenwoordiger voor het arrondissement Hasselt, heeft zijn ontslag ingediend. Hij zal vervangen worden door M. Van der Smissen, advókaat i« Hasselt Onze achtbare volksvertegenwoordiger, graaf Karei Woeste, treedt Zaterdag aan- slaande zijn 85 jaar in. Hij werd. inderdaad geboren te Brussel, den 26 Februari 1837. Op 21 jarige ouderdom werd hij tot doktoi in rechten gepromoveerd en in 1873 weri hij als advokaat bij het Hof van Verbreking ingeschreven. Van 1S90 tot 1898 was hij stafhoudec der balie van het Verbrekingshof. Sinds 9 Juni 1874 vertegenwoordigt hij het arrondissement Aalst in dc Kamer en werd steeds herkozen. Ondanks zijn hoogen ouder dom. mag hij nog als voorbeeld aangesteld worden voor de Parlementsleden, door zijne verbazende werkkracht, zijne helderheid va» geest en zijne oppassendheid in het bijwonen der openbare zittingen en der commissie». Hij maakt dan ook deel van al de bijzonder ste commission, en weet er meest altijd zijne» zienswijze door de andere leden te doen' deelen. Wij koesleren de vurige 5hoop, dat d® Almachtige hem nog jaren in leven moge behouden, tot welzijn van ons duurbaar, vaderland en lot heil van ons geliefd arrondis sement Aalst. Nieuwe woelingen in Italië. Uit Bari wordt aan de Epoca gemeld De nationalisten hebben de Federale Ar beidskamer aangevallen. Op verschillige pun ten der stad hadden botsingen plaats. Overal hoort men vuurschoten lossen. De toestand schijnt zeer erg. Onophoudend wordt doör. policie en troepen gechargeerd. Bij de botsing tusschen socialisten en nationa listen werd eon persoon gedood en verschei dene gekwetst. Ik heb nieuws voor u, meisje 1 nieuws dat u, ik ben er zeker van, zeer aangenaam zijn zal. Don Valerian, zeide dit, met 2ijne zustor sprekende, op een morgen terwijl de gasten buiten waren gegaan. Welk nieuws hebt gij. Er zal eindelijk gelegenheid zijn deze eenzame plaatste verlaten. Ons verblijf hier, ver van du maatschappij, is eene harde beproeving voora geweest, zuster. Daarin hebt gij het mis, broeder Gij weet, ik gaf nooit een atroohalm om alles wat men gezelschap noemt. Ik gaf altijd de voorkeur aan vrij te zijn van allen dwang. Geef mij de natuur tot gezellin. De natuur in haar mildsten vorm Hier liebt gij die gehad, zou ik denken, tot verzadiging toe. Neen, niet tot verzadiging to8. Ik hou nooit gelukkiger geweest, dan in deze wil dernis. O dit leven is bekoorlijk, en mocht ik mijn zin hebben, dan eindigde het nooit» Maar waarom spreekt gij er van, om deze plaats te verlaten Denkt gij, dat de beroe ringen over zijn, zoodat wij daar veilig kuu- terugkeeren 'l Ik wensch daar mot heen le gaan, broe der. Ik haat Mexico, na al wat daar gebeurd is en geef de voorkeur er aan, geheel mijn leven in de woestijn door te brengen. Ik denk er niet aan, naar Nieuw Mexi-v co terug ïo keeren en do oproeringeu 011 moord zijn daar erger daa elders. (Vervolgt.}

De Volksstem | 1921 | | pagina 1