Monsalgnsur Heylen te Rome die Oraokbesfrijdera SE FORTUINZOEKERS Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114— E>AG-BIjAD EO CENTIEtëEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Notfbl-Db Gunst Zoadan 27 Feijroarll paaadag 28 Fabruaril 1821 Ontbinding der Gemiereden. Zegel op de imitsnlaudsehe titels co de handelseffecten. 08 Goufsressie van LaaHeii. Esn incident te Panama- ïfoor ds Steenbakkerij r.:'**?w*xf--vTTzv: J r XXVII* JAARGANG NUMMER 49 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,?, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bcurae, Parijs en Bream's Buildings Londres E.G.* U. Honoring h Zon op 6,37, onder 5,29 j H. Romanus iZon op 6,35, onder 3,30 Jj Laatste Kwartier den 1 Het IVederlandsch Eucharistisch Congres. Zooals men weet is Mgr. Heylen, bisschop van Namen, in de maand Januari laatstleden toaar Rome geweest. Hij werd er door den H. Vader ontvangen ïn na dit verhoor, dat ruim een uur duurde, werd bekend gemaakt dat het aanstaande Wederlandsch Eucharistisch Congres in de Meimaand 1922, te Rome zal gehouden worden. Z. II. Benedicliio XV wii dat dit congres coo plechtig cn prachtig mogelijk weze. Z. H. besloot zelf de opening te doen door een pauselijk hoogtij in St. Pieter, in dezelfde berk een algemeene Vergadering voor te vitten waarop Hij eene redevoering zal uit spreken en eindelijk het Allerheiligste Sacra ment te dragen gedurende de sluitingspro cessie in de pauselijke baziliek, wier deuren op dien dag voor alle geloovigen vrijen toe gang moeten geven. Het Eucharistisch Con- gresr het eerste na den bloedigen wereld, oorlog, en dat te Rome Wat kon beter geschikt zijn om, overeenkomstig 's Pauzen herhaalde vermaningen,de verbitterde harten lot nieuwe broedermin te stemmen dan die samenkomst van alle naties zonder onder scheid ter verheerlijking van den God der Liefde, onder den vaderlijken mantel van zijn Stedehouder op aarde. Indien er soms lezers zouden zijn, die neiging Ik bbon ter dier gelegenheid eene reis naar Rome la ondernemen, kunnen zij nadere inlichtingen bekomen ten bureele dezer. Jüij Juist voor dan oorlog schreef deE. Heer Kanunik Van Langendonck liet volgende in Lp Bit'n Social. Onze lezers zullen oordeelen of zijn «oorden na d|a oorlog nog niet meer waarheid bevallen, ondanks het goede dal de laatste Alkohoiwet bevat. Men lacht gaarne eens met drankbestrij ders cn drankbestrijding. Spreek ervan aan menschen die de ellen dige gevolgen van het drankmisbruik niet «lebben bestudeerd cn gewoonlijk zullen ze u met een glimlachje aanhooren en... laten u praten. Zeg liun dat op de 120.090 menschen die jaarlijks sterven in België, er 20.000 menen vergiftigd, gedood door den alkohol in bier, wijn of likeuren bevat en... ze zuilen u uitlachen. Zeg hun dat erin België honderd duiien den menschen geen betamelijke huisvesting hebben, en op zolders, in kelJers of stallen moeten wonen, en dat elk jaar Belgie aan bil 1' alleen verkwist wat genoeg zou zijn om voor die arme daldoozen 100.000 woningen le bouwen elk van 7000 fr. en ze zuilen u uitlachen. Zeg bun dat de Balkanoorlog het leven koslto van 70,000 man, ze zullen verontwaar. digd zijn om zoon ongeoorloofden gruwel. Slaar zeg hun dal op 4 jaar tijds sterke drank wijn en bier in Belgie alleen 80.000 slacht.' offerseischen,... ze zullen u uitlachen. Zeg bun dat de drank dmaenden hrauk. Bianigm maakt, rechtstreeks of'door erfelijk, beid, zeg hun dat in Belgie 500.000 armen honger lijden om het drankmisbruik, enz. enz. ze zullen u uitlachen. - Eén middel is er om dit spotten le doen uitzijn, een onfeilbaar middel. Vraag aan uw toehoorders hoeveel slachtoffers de drank in bun eigen familie heeft gemaakt. l)e ondervinding heeft geleerd dat als iemand or loe kan brengen over die slacht offers na te denken, hij niet langer meer lacht 63 VERVOLG. I c gunstige uitslag van zijn makker moest hein siout hebben gemaakt. Het was zoo niet. Er kon geen parallel tusschen die tv. go partijen getrokken worden. Hij bad sie3ds gedraald, om te welen te komen, wat hij voor alle3 wensclite te we ten maar thans was het beslissende oogen blik aangebroken en hij was eindelijk tot een besluit gokomon. Weldra zou bij afscheid nemen van de plek, wa r hij zooveel vreugde vermengd met denkbeeldige smart had ge noten. Wat lag er in da toekomst voor hem, geluk of ellende Onuitsprekelijke blijd- Eo'iap of nijpende smart. Een woord van Adelia kon dat heslissen, een woord slech's eene lettergreep. Na lang wikken en wegen bad hij het boshut genomen, om het te wagen. In die stemming werd hij geheel onverwachts bij haar geroepen. Geen wonder dus dat hij Jidderend voor haar stond. Mejuffrouw, zeide hij, haar met eerbied aansprekende, uw broeder zegt mij, mij wenschte te spreken. Ja, mijnheer Klapdorper antwoordde zij, den buk vrij tot hem opheffende en zon der aarzeling in hare slem, zooals eau rech te. op zijn zetel met geen onverschilliger oog ope<.n beklaagde kar nederzien. Xoen bij haar.aanstaarde, scheen hetKlap- ja, dat gij Op voorstel van M. Carton de Wiart, mini ster van Binnenlandschc Zaken heeft de Koning een besluit geleekend, afgekondigd in het Staatsblad van 25 Februari, betreffen de de algeheele hernieuwing der gemeente raden. De bijzonderste bepalingen ervan luiden als volgt Art. 1. De gemeenteraden worden ont bonden. Evenwel, zullen zij de uiloefening hunner bediening voortzetten lot de aanstel ling der nieuwe raden krachlens huidig be sluit gekozen. 2. Onder voorbehoud der mogelijke toe passing van artikel 5 van huidig besluit, worden de kieskollegös van al dc gemeenten des Rijks bijeengeroepen tegen Zondag 24 April 1921, tusschen 8 uur 's morgends en 14 uur namiddag, ten einde over te gaan tot de algeheele hernieuwing der gemeenteraden, door het yerkiezeD, elk, van het getal raads leden dat is opgegeven in de tabol van rang schikking der gemeenten welke bij de wet van 27 Augustus 4913 gevoegd werd, en door voormeldde wetten van 20 Februari 1921 eii van 17 September 1919 werden ge wijzigd. 3. De kandidaten moeten voorgesteld worden voor Zondag 10 April. Elke voorstel ling zal moeten ondertoekend zijn door 100 gemeentekiezers, ten minste, in do gemeen ten van 20 000 of meer inwoners door 50 ;emeentekiezers, ten minste, in de gemeenten van 10.000 tot 19.999 inwoners door 30 gemeentekiezers, ten minste, in de gemeenten van 5.000 tot 9.999 inwoners door 20 ge meentekiezers, ten minste, in de gemeenten van 2.000 tot 4.999 inwoners door 10 ge meentekiezers, ten minste, in de gemeenten van 500 tot 1.999 inwoners en door ten minste 5 gemeentekiezers, in de gemeenten van beneden de 500 inwoners. De kandidaten mogen de lijst van voorstelling, waarop hun naam komt, niet onderteekenen. 4. - De voorzitter van het hoofdbureel der verkiezing, in elke gemeente, zal bij open baar bericht, ten laatste op Maandag 4 April, bekend maken dat hij de ''oorstelling van kandidaten zal ontvangen op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 April, van 13 tot 14 uur. 5. In do gemeenten, waar het getal der regelmatig voorgesleldo kandidaten dat der te begeven mandaten niet overtreft, zullen deze kandidaten, door het hoofdbureel, als verkozen worden verklaard, den 10 April 1921 eo, in dit geval, zal de bijeenroeping van het kieskollegie, door artikel 2 vau dit besluit bevolen, geen plaats grijpen. 6. De nieu.ve gemeenteraden zullen in bediening treden zoodra de geloofsbrieven van, ten minste, de meorderheid hunner leden zullen goedgekeurd zijn. houden binnen de uiterste grenzen van Duitsch- land's vermogen, wat betreft de vervuiling van de verplichting tot borstel. Ingeval het niet mogelijk bleek, op dien grondslag tot eene overeenkomst le geraken, dan gelieve liet Gouvernement, ten volle bewust van zij ne verantwoordelijkheid, te volhaiden in zijne weigering om de voorstellen onzer tegenstan ders aan te nemen. Tot dusver, wanneer liet naamkapitaal der buitenlandsche titels, of het nominaal bedrag van handelseffecten, waren uitgedrukt in munt die in Belgie niet gangbaar is, werd voor de berekening van het zegelrecht, de herleiding dier mnat tot frank gedaan vol gens de pariteit der goud- en der zilvermunt. De heer Minister van Financien hoeft zoo juist dien regel opgeheven en, bij eene onder- richting van 22 Februari 1921, besloten dat in bedoelde gevallen, de Herleiding voortaan moet gedaan worden volgens den wisselkoers op den dag van het feit dat tot de belasting aanleiding geeft. SN DUITSCHLAND Een opruier aangehouden Berlijn, 25 Februari. Uit Munich wordt gerneld, dat kapitein Er hart, de aanvoerder der mirinebrigade, die tijdens do staatsgreep van von Kapp-Lullwitz Berlijn bezette, zich in Beieren bevond en aldaar aangehouden werd Naar het schijnt wGrd het aanhoudings bevel door den Beierschen minister van jus- ticie zelf geteekend. Het gezwets van von Simons. von Simons heeft wec-ral eons eene rede voering gehouden, waarin hij voor dc zoo- veelste maal opkwam legen de besluitselen der conferencie van Parijs. Na deze redevoering werd volgende reso lutie aa ogenomen De Ekonomisehc Rijksraad beschouwt het als zijn plicht, voor het aanschijn des Lands en der wereld le verklaren, dat hij de cischen, in de nota van Parijs vervat, als onaamnemelyk en onuitvoerbaar beschouwt. Hij verzoekt dus het gouvernement, zich te Onze vorsten te Rome. Uii Rome wordt gemeid, dat de toebereid selen voor het aanstaande bezoek onzer vors ten le Rome, geëindigd zijn. Koning Albert zal in het Quirinaal de gast zijn van den Koning van Italië, die hem in de statie zal komen afhalen. Het is uit het gezantschap van Belgie, te Rome, dat als Belgisch grondgebied aanzien wordt, dat de Koning zich naar het Valikaan zal begeven, om er aan den H- Vader, de erkentelijkheid ,van Belgie uit te drukken voor al wat de Paus tijdens den oorlog deed voor de krijgsgevangenen, de gewonden en de veroordeelden. Duitsche tegenvoorstellen f gereed, behoudens eeniga bijzonderheden, die onverwijld zouden worden geregeld. Vandaag zal het kabinet in een buiteoge- wonen raad de tegenvoorstellen goedkeuren; Zaterda? a. s. zullen zij aan de Kommissie voor Buitenlandsche Zaken en aan de hoof den der partijen ter booordeeling wórden voorgelegd. De Bondgenoc-ten tullen de te genvoorstellen niet mogen kennen voor de bijeenkomst der Conferentie. Voorts beweert de correspondent van het Journal, uit goede bron te weten, dat Duitschland zal annbioden. 120 milliard betalen in 30 annuïteiten vau 4 milliard, geld en in natura volgens zekere omstandigheden van economiscnen en finan- cieelen aard. We goven natuurlijk deze roede- deeling onder het strengste voorbehoud. Te Modena werden de socialistische Ka-* merleden Agninï en Donati door de nations* listen aangevallen. Zij konden slechts mei groote moeite door depolicie bevrijd worden^ IN dorper alsof zijne zaak hopeloos was. Hij vergat op eens, wat hij haar wilde vragen. Alleon zeide hij met sidderende stem Senora, mag ik vragen, waarover gij mij wenscht te spreken Over uwe terugkeer naar Nieuw Me xico. Mijn broeder zegt mij, dat dit uw vast voornemen ia. Wij zagen liever, dat gij niot gingt mijnheer, mot dit te do9n, loopt gij een groot gevaar te gemoet. Het ia mijn plicht. Hoe kunt gij dit verklaren Mijne beden zijn vermoord geworden, en nog wel dertien in 't geheel," makken en volgelingeu. Ik heb reden te gelooven, dat door naar Nieuw Mexico terug te keeren, ik de moordenaars kan opsporen in elk geval hun aanvoerder, on die misschien kan dwingen om recht te doen. Ik wii het be proeven, al kost het mijn leveD. Bedenk wel, mijnheer Klapdorper, hoeveel uw leven waard ia Voor mij niet veal Dan misschien voor anderen. Gij hebt een kuis, een Lroeder, zuster, misschien iemand, die u nog dierbaarder is I Neon niet le huis. Elders dan Klapdorper zweeg op deze dringende on dervraging. - Denkt gij niet, dat het gevaar voor uw leven, een ramp voor haar zoude zijn, dat uw dood, voor haar een groote ellende zou zijn Mijne eer le verzaken. zou erger dan Cfficioölo mededeelingen Londen, 23 Febr. Deze namiddag om 4 uur is de Conferentie wederom bijeengeko men in St. James Palace, om een uiteenzet ting le hooren van de Grieksche delegatie over de tehnische statistieken aangaande het district Smyrna en Oostelijk Thracië. De heer calogeropoulos bracht in herinne - ring, dat deze kwestie reeds grondig is bestudeerd door de Vredesconferentie; aan welke de heer Venizelos de Gpieksche thesis had voorgedragen, en dat de toenmaals geno men besluiten bij het Verdrag van Sevres zijn ingelascht. Hij veronderstelt, dat men niet van plan is de kwestie weer in haar geheel te openen; doch wat ervan zij, de Grieksche delegatie is bereid om alle inlichtingen te geven. Daarna gaf de heer Gounaris een uitvoerig overzicht, waarbij hij verschillende statistie ken, opgemaakt in 1913, in 1917 en verder nog onlangs, aanhaalde; die statistieken komen zoowel uit Tuaksche als uii Grieksche bron, en toonen aan, dat in het district Smyrna en Thracie het Grieksche element sterker is dan liet Turksche. Vervolgens antwoordde hij op vragen aan gaande die punten, alsmede op andere, die betrekking hadden op de Grieksche eischen De heer Calogeropoulos deed toen een beroep op de Conferentie om binnen den korist mogelijken lijd eene definitieve regeling te verkrijgen, welke den vrede in het Oosten zou kunnen herstellen. Na het vertrek der Grieksche delegatie heeft de Conferentie besloten, de Turksche delegatie uit te noodigen tegen morgen elf uur, en de Grieksche tegen 12 uur. De Duitsclie tegenvoorstellen Parijs, 25 Feb. Volgens den corres pondent van het Journal te Berlijn zijn de dat *ijn. Hel is geen wraak die ik zoek tegen hen, die mijne gezellen vermoord hebben; alleen het vcrlaugen, om recht te verkrij gen. Ik ben er toe verplicht of ik moet mij zelf een lafaard noemen eene zelfbeschul diging, die mij, mijn levon lang, met berouw vervullen zou. Ja mejuffrouw, 't is lief van u, belang le stellen in mijne veiligheid. Ik ben u reeds het leven verschuldigd, maar ik mag niet toestaan, hot weder te redden, ten kesto van eer, plicht en meuschelijkheid. Er was, in zijne toespraak een zweem van wrevel met een ldeine schiju van hoogmoed. Klapdorper verbeeldde zich verkeerd*beoor deeld te worden, en dat de raad, die hij eog, met onverschilligheid gegeven werd. Had hij de warme bewondering gekend, van haar die met hem sprak, dan zou hij op an deren toon geantwoord hebban. Ga, zeide zij, ga, en zoekt recht voor uwe gesneuvelde gezellen, en, als dat kan, straf voor de moordenaars. Maar bedenk' mijnheer, als gij er het slaolitoffer van wordt dan is er eene, die na u niet langer leven wil. Wie riep do prairiekoopman, vooruit springende, met bonzend hart en vlammende oogen. Wie Hij behoefde nauwelijks te vragen. Het antwoord lag in don klemtoon harer laatste woorden. Maar hot antwoord werd gegeven op be daarden toon terwijl ile lange zwarte wim pers van de spreeksters neer vielen, toen zij zich zelve noemde. De hertog van York te Brussel. Vrijdag morgend heeft de hertog van York het kasteel van Laken niet verlaten. Hij deed eene lange wandeling in het park, in gezel schap van Koning Albert en prins Leopold. Rond den middag bchaf hij zich in auto, vergezeld door prins Leopold, naar hei Engelsch gezantschap, alwaar een ontbijt aangeboden werd. Er waren talrijke genoo- digden, waaronderAir Commodore C. L. LaraboAir Commodore F. C. Ilalahan Group Captain C. L. NewaliWing Com mander L. L. Greig Conite Guy d'Oultre- montKommandant PleeBarorideFavereau, Voorzitter van den SenaatMr Emile Brunei, Voorzitter van de Kamer Mr. Henry Car ton de Wiart, Eerste Minister Mr. Devcze, Minister van Landsverdediging JGraaf J. de Mérode Graaf de Lannoy Mr. Adolphe Max, burgemeester van Brussel Mr. Mau rice Lippens, Gouverneur van Kongo Genë- raal-majoor Maglinse Mr. Costermans Majoor SmeyersGraafGuillauraede Grunne; Burggraaf Davignon Generaal Sir F. Sykes; Mr. Jacobs, Voorzitter van de Aero Club van Belgie Kolonel F. Lvon Mr. EridPhipps Leutenant Willy- Coppens j Mr. Francis Howard. Ter dier gelegenheid werden door den hertog Engelsche eeretaekenen aangeboden aan M. Max, gravin de Belleville, prins en prinses de Croy. Vrijdag avond werd aan Kouïng Albert het Distinguished Flying Cross overhandigd Daarna had een galafeestmaal plaats. Het konsulaat van Cosla-Rica te Panama is aangevallen geworden door de menigte, die het wapenschild van boven de poort weg haalde en het vertrapte. President Erras sprak de betoogers toe'en verklaard© dat al de inwoners van Panama zich op 25 Februari moesten aanbieden ten einde eene krijgsmacht samen te stellen. Nog steeo's woelingen in Italië. Uit Bari wordt gemeld, dat de staking tot het uiterste uitgeroepen werd in de provide Pouilla. Te Minérvino-Durgo hebben de bóeren- werklieden dc arbeidsbeurs in brand gesto ken. De socialisten namen weerwraak door verscheidene stallingen in brand te steken. Drie boerenwerklieken en verscheidene stuks hoornvee kwamen in de vlammen om. Ook te Terlizzi werd de arbeidsbeurs in, brand gestoken. Te Bisccgli vielen de socialisten bot lokaal van den landbouwersbond aan. Te Mirabella, in de provincie Ferrara, had eene botsing plaats tusschen socialisten en nationalisten. Twee personen werden gedood en twee gekwetst. Drie verdachte vreemde lingen werden aangehouden. Adelia. Van armoede tol rijkdom, van den onder, aardscken kerker in het vrijo daglicht, van de bezwijmende worsteling des drenkelings lot hot gevoel van zekerheid, als de voet we der op vasten wal is, dat zijn allen gewaar wordingen van gelak. Zij steken echter flauw af, met de dolle vreugde van een wanho pende, die bovindt, dat zijn wanhoop inbeel ding was en dat zijne hoop wordt bevredigd. Die ondervinding had Klapdorper, toen hij den naam hoorde noemen. Het was voor hem een woord, dat een aardsch paradijs ont sloot. Een verrader. Wij zien Klapdorper en August Nommen juist op weg uaar Nieuw Mexico om ge rechtigheid te zoeken voor huuno gesneu velde vrienden. In do verte zien zij oen troep menschen aankomen. Wat denkt ge dat het zijn vroeg Klapdorper. Soldaten zeksr. Ik kan het glimmen van hunne knoopen en wapenen duidelijk zien. Maar wat zouden soldaten hier te ma - ken hebben Er zijn geen Indianen in deze vlakte bovendien, al waren zij er, zulk een kleine troep, aangenomen dat het Mexikanen zijn, zoudon het niot wagen op bun af te gaan. Het zal maar eene voorhoede zijn on de grootere rnassa zal acliter aankomen. Wij zullen hel spoedig zien. In elk geval moeten wij one niet door hen laten zien, voordat wij ^weten, wat soort van volk het is. Hij zijn|< IERLAND Een veldslag. Vrijdag werden een vijftigtal policieagen- ten die in auto-camion hadden plaats geno men, nabij Mabroom, in het graafschap Corjf door 200 gewapende mannen aangevallen. Bij hel eerste salvo werd een policieagent gedood en zes andere gekwetst. Een verwoei! gevecht ontstond nu, dat meer dan twee uren duurde. De policie gelukte er ten slotte in, da sinn-feiners uit hunne schuilhoeken te ver jagen, doch toen deze een tegenaanval deden moest de policie zelf aftrekken, kaje doodea medenemende. Da bevelvoerende officier is ook gedood. Verscheidene gekwetste policie- agenten vielen in handen der sinn-feiners en werden door deze gevangen genomen. Later werd ofticieel.'gerneld, dat de policie- agenten ten getalle van 77 waren en de sinn- feiners met minstens 400. Deze zijn in het gebergte gevlucht en hebben er zich ver schanst. Uit vorscbillige plaatsen zijn versterkingen gezonden, om de sinn-feiners te omsingelen en gevangen te nemen. I.ondeu 25 Febr. De aanval bad plaats in de bergstreek van Coulerokery. De baan- was ondermijnd geworden en eensklaps had eene ontploffing plaats. Zulks was het signaal voor den aanval. Onmiddelijk begon een hevig geweervuur en een der policieagcnteu werd reeds bij de eerste schoten gedood. De agenten stelden zich dapper te weer en een slag in regel ont stond. tijdens denwelken Majoor Grumt, die het bevel vioerde over de afdeelingen agenten, gedood werd. Ook een vijftiental agentou werden gedood. Talrijke agenten werden ge kwetst. Door het hevig vuur der Sinn-feiners moesten de agenten ten slotie vluchten, tien hunnar gezellen achtei'lande. Men denkt dat dezen gedood werden. Zoodra dc zaak gekend was werden belang rijke versterkingen ter plaats gezonden. E^n vliegtuig deed zelfs verkenningen, doch all s bleef vruchteloos. Twee officieren opgelicht Dublijn25 Feb. Twee officieren keer den gisteren te paard van eene jachtpartij huiswaarts, toen zij op do baan Brittorvant Listorol omringd werden door eene groep gewapende mannen. Deze gaven hen bevel af te stijgen, waarna zij in een auto geworpen werden, die hen pijlsnel wegvoerde. Heden morgend werd Listarol door troe pen bezet. Alle huizen werden van onder tot boven doorzocht, doch er werd geen spoor der officieren gevonden. Al de inwoners van Listarol werden daarop naar de Dorpplaatsj gebracht, alwaar hen verklaard werd, dat'zoo dc officieren ded zelfden dag niet vrijgelaten waren het dorj zou platgebrand worden. Een koninklijk besluit, in den «Moniteur van gisteren verschenen, zegt Overwegende dat de wederopbouw in d< verwoeste gewesten cn de bakstcenschaarste het toepassen op de baksteennijverheid recht»; vaardigen vau een voorioopig regiein van. den aard om de voortbrenging te bevorde ren, enz. Art. 1, Bij afwijking van de koninklijke besluiten van 1 Maart 1914 en 1 Februari 1919, jpogen de baksteenfabrikanten, proefs- gowijs tol 31 Deoember 1922, de steenovens aansteken, van 15 Juni af, mits stipte nale ving van de volgende voorwaarden 1° De fabrickant, welke zich deze afwij king wenscht ten nutte temaken, dient daar- lanceros. Ik zie het aan Je lange lansen, die boven liuune hoofden uitsteken en de pea- nons, die achter aan fladderen. Stop uw muildier goed weg, tusschen het houtgewas. Volgens de richting, waarin zij maroheeren, komen zij dicht langs hier. Het is niet goed, dat ze ons in 't gezicht krijgen. In elk geval is het beste, om te weten, wie ze zijn en wat ze komen doen. Deze korte samenspraak werd met gespan nen aandacht tusschen beide vrienden naast hunne muildieren staande, gevoerd. Zij ston den aan den rand van eeu groop boomon, omstreeks vijftien mijlen van de vallei der eenzame woning, van waar zij des ochtends gereden waren. Het uur was op den middag, en zij haddeu voor hunne namiddagrust hall gemaakt, ora do eetwaren te gebruiken, door hun gasthe&i hun op reis medegegeven. Terwijl zij aange naam zaten te nra'en, had August Nommen, wiens oogen altijd op den uitkijk waren, een streep gezien, dat uit het westen opkwam. Eerst scheen het alleen een stofwolk, niet grooter dan eou doek allengs echter werd het uitgebreider, en rees het hooger boven vlakte. liet kon volgens zijne meening een dwarlvvind zijn, dio het droog woestijnzand opjoeg. Maar het had niet do ronde pilaar- vormige kolom van do dwarlwinden en hot geoefend oog van don exspeurhond brachf hom dadelijk tot andere gedachten. Hij kon zien, dat de wolk oon dikke zwarte kop had en kennelijk de kern was van iels, Vastec dan nevel. ;Vervolgt.) 1

De Volksstem | 1921 | | pagina 1