2 Het nieuw Güderdomspensioen. BE FORTUINZOEKERS Ministerie van Ds Gonferen&Ie m Londen. gtnn le iiHfirrmmtiii Woensdag Maart IÖ2I Zijne Doorluchtigheid, Mgr Segliors, Sft Is ei bSiïöJ fclasisSaoasSeaa. Ben succes op handen De Ontploffing te Couillet Nieuws bijzonderheden in d XXVII» JAARGANG NUMMER 51 Tel. 11 i S CENTIEMEN WEKELIJKS 0,50 Kerkstraat, 9 en 2.2, Aalst. - Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden tot Lat Agentschap Havas.S, Martelaarpleia, te BrusselS, Place de Ia Bourse, Parijs en 0, Bream's Buildings Londres E.C. t Uitgever: J, Van Nöffel-De Genot II. Simplilius Zon op 0,31, •ndet' 5,54 Nieuwe Maan den 9 Voor liet berekenen van het pensioenbe drag komen ook in aanmerking de voordoo ien die de aanvrager en zijn echtgenoote ge- mieUn door hel samenwonen met hunne Itinderen of kleinkinderen die als welstellend gelden, zooals huisvesting, voeding, kleeding, enz. ook nog de renten die de kinders in ■welstand verkeerend aan hunne ouders, die l)ij hen niet inwonen, verschuldigd zijn. De wel aanziet als welstellend, en verplicht tot liet uitbetalen eener rente wegens onderhouds plicht aïm hunne ouders, de kinders wier be staanmiddelen hooger beloopen dan het dub bel van het minimum der inkomsten dat dooi de nieuwe belastingswet van taksen wordt vrijgesteld Dit minimum der inkomsten van belastingen vrijgesteld verschilt volgens de bevolking der gemeenten Bevolk. d. gemeente. Vrijgestelde inkomst. le recksmin dan 5000 itnv. fr. 2,100 2e 5000 tot 15000 inw. fr. 2,400 3* n 15000 tol 30000 fr. 2,700 4® - 30000 tot 60000 - fr. 3,000 5® boven de 60000 fr. 3,600 Deze bovengemelde vrijgestelde sommen, bekend onder den naam van u \rijgesteld mi nimum worden nog vermeerderd in geval de belanghebbende vrouw, kinders en bloed verwanten heeft die van zijn huisgezin deel uitmaken en ten zijnen laste vallen daar zij geen winsten nog bestaanmiddelen hebben" Dit vrijgesteld minimum wordt vermeerdert alsvolgt 1) fvlet twee tienden voor de vrouw. 2) Met twee tienden voor elke bloedver want in opgaande lijn, zooals ouders en groot ouders 3) Met twee tienden voor ieder kind boven üe 8 jaar, dat niet wint, en aldus ten laste is; 4) Met een tiende voor ieder kind van 8 jaar oud of.er onder 5) Met twee tienden voor ieder afstarame- ling en zijdelingsche bloedverwanten tot den iweeden graad op voorwaarde dal zij ran het buisgezin deel uitmaken. De rente wegens onderhoudsplicht door de welstellende kinders aan hunne ouders wette lijk verschuldigd wordt geschat op twee tienden van het verschil tusschcn de geza menlijke inkomsten van hel kind en de som der vrijgestelde inkomsten naar bovengezegde wijze berekend. Hel arbeidsloon of de be roepswinsten der kinderen moeten vooraf gaandelijk met een tiende voor beroepslasten verminderd worden. Ziehier eenige voorbeelden Een ongehuwde zoon woont bij vader en moeder en arbeidt in eene gemeente der eerste reeks, onder de 5,000 inwoners; zijn faarlijksch arbeidsloon bedraagt 5,000 fr.; hij heeft geen andere inkomsten. Het vrijgesteld minimum in zijn gemeente beloopt 2,100 fr.; daarbij wordt gevoegd de twee tienden van 2,100 fr., dus 420 fr. voor den vader en evenveel voor de moeder die niet hem inwonen. Zoodat de totale som der vrijgestelde inkomsten 2,100+1204-420= 12940 frank bedraagt. Het dubbel der vrijge stelde inkomsten beloopt 2,940x2=5,880 fr. en overtreft het bedrug van het jaarlijkseh arbeidsloon van den ongehuwden zoon, hetwelk enkel 5.000 fr. bedraagt, en na aftrek der 10 t. h. voor beroepslasten enkel op 4.500 fr. wordt berekend. Diensvolgens wordt deze zoon niet aanzien als welstellend, en is daarom niet verplicht aan zijne ouders oene onderhoudsrenle tc betalen. Indien zijne ouders eene pensioenaanvraag indienen, zal er geen rente wegens onderhoudsplicht onder de inkomsten dezer aanvragers mogen aange rekend en voor de helft van hun pensioen afgetrokken worden. Veronderstel nu dat deze ongehuwde zoon ALLEEN woont; zijn vrijgesteld minimum bedraagt alsdan enkel 2,100fr., het dubbel is 2,100x2=4.200 fr., zijn zuiver arbeidsloon beloopt 5,000500=4.500 fr.; zijn» 4500 f. jaarlijksche winsten overtreffen met 300 frank het dubbel van zijne vrijgestelde inkomsten (4,5004.200=300 fr.) Volgens de wet is deze zoon verplicht eene onderhoudsreute aan zijne ouders te betalen dewelke de tweede tienden van dit verschil van:300 fr. bedraagt, dus eene onderhoudsrenle van 60 fr., waar van de helft dus 30 fr., als aftrok zal dienen op hel pensioen van zijn vader, en de andere helft al§ aftrok voor zijne moeder. Indien dezelfde ongehuwde zoon met zijne 5,000500=4.500 fr. zuiver jaarlijksche inkomsten in eene gemeente der tweede reeks werkzaam ware, alsdan zou het dubbel zijner vrijgestelde inkomsten 2,400x2=4.800 fr. bedragen en zijne 4,501) zuivere inkomsten met 300 fr. overtreden bijgevolg zou hij geen ouderhoudsrente aan zijne ouders ver schuldigd zijn. Wanneer de pensioenaanvrager met vei - schillige gehuwde of ongehuwde kinders samenwoont, worden de persoonlijke inkom sten dezers kinders samengerekend voor 't vaststellen van het gezamenllijk bodrag hunner bestaanmiddelen, na aftrek van een tiende wegens bedrijfslasten het hoogste arbeidsloon wordt verminderd met tweemaal het vrijgesteld minimum en met de twee tienden van dit minimam voor den vader en voor da- moedervoor de andere kinders mag het vrijgesteld minimum enkel eenmaal afgc- trokken worden. Morgen vervolg.) tigen der bijzondere lichting van 1919 de toelating konden bekomen om voor de op' roeping hunner klasse in dienst te treden, mits aan de verloven to verzaken eenerzijds, omdat zij voor den dienst aangewezen waren door de overheden inzake van militie-ge schillen anderzijds, omdat zij geen verbin tenis als beroeps vrij wi Niger meer konden aangaan. Dat is het geval niet voor de jongelieden behoorend tot de jaarklassen 1920 en vol gende, die nog niet voor deze rechtsraden verschenen en bijgevolg nog niet aangewezen werden voor den diens:. Overigens, zij moeten beheerd worden door een nieuwe wet welke tot nog toe niet ingediend is. Het is ten andere daarom dat de wel van 10 Augustus 1920 toelaat dal de jongelieden geboren in 1900 en 1901, die gewichtige redens te doen gelden hebben, bun opnemim als militie-vrijwilliger aanvragen, 't is ie zeggen feitelijk in dienst te treden voor'de oproeping van hunne jaarklassc, zonder onderworpen te zijn aan andere verplichtingen dan deze voorgeschreven voor de jaarklasse 1918 of 1919. Ten dien einde moeten de belanghebbenden verschijnen voor de bijzondere wervings- kominissie ingesteld door dezelfde wet, de welke alleen bevoegd is om te beslissen over hun aanvraag en ze, desgevallend, over te maken aan de krij^soverheid. Ten slotte, zoo lang de jongelieden der klassen 1920 en volgende voor den dienst niet aangewezen zijn kannen zij dienst nemen als beroepsvrijwiiligeis overeenkomstig de van kracht zijnde onderrichtingen. Wij vernemen, dal hetKomiteit der Eerste Bedevaart der Denderstreek naar Lourdes, eene vergadering hield om zich met de in richting van de Bedevaart in 1921, bezig te houden. Deze zal vertrekken einde Oogst of begin September. Wij hebben het genoegen, aan onze lezers bekend te maken, dat dit jaar de Bedevaart zul ingericht worden voor heel 't Bisdom Gerit en ONDER DE HOOGE BESCHERMING VAN Bisschop van Gont. 65 VERVOLG. Dal is hun doel, 't is zeker. De ellendi ge verrader heeft zich laten verlokken door de belooning die op hot hoofd van [politieke uitgewekenen gesteld wordt en ais liet on gedierte dat aan hol hoofd staat, hij is, waar 4 ge mij van gesproken hebt, dat God dan ge nade hoeft met Don Valerian. Arme kuaap ïlij is de edelste Mexikaan dien ik ooit zag en verdient een beter lot. Stellig zullen ze Lcm laten ^ophangen of neerschieten. Wat den baron of zijn zoon aangaat, die komen er misschien mee af dat ze hen wat in de ge vangenis zetten maar de vrouwen... Een bange zucht van Klapdorper brak het gezegde af, toen zijn makker zag hpezeer het liem deerde. Maar wij. zullen van haar nu niet spre ken. Eene zaak is zekerzij zullen haar niet uitschudden als do mannen. Volgens botgeen ik van Don Valerian gehoord heb, is het waarschijnlijk, dat zij anders behan deld zullen worden. Maar als er geen broe der is om haar te beschermen, dan weet ik toch dat zij een goed vriend in u heeft. Nommeu's woorden waren troostrijk. Klapdorper bosefte bet, maar zei niets. Zijn gemoed was te vol om te spreken. Alleen 1 greep hij de baud van zijn makker en drukte die zwijgend en dankbaar. - Ja vervolgde de exapeurhond, op le- vendigen toon, ik wil graag bet loven er laten, om de jonge dame voor onheil te be- Vergoeding voor schoeisels. Het wordt den militairen die hcropgeroepen worden onder de wapens toegelaten schoei sels te dragen dio hun loebehooren, die ge lijkaardig zijn met hol model in gebruik bij hun wapen en die men sterk genoeg zal be vinden om ten minste twee maanden te wor den gedragen. Eene vergoeding van 0,35 fr. per dag aan wezigheid zal aan de verlofgangers toege kend worden, met inbegrip van den dag waarop zij opnieuw onder de wapens komen en den dag waarop zij weggezonden worden met onbepaald verlof. Bericht aan de dienstplichtigen dor jaarklassen 1920 en volgende. Men heeft den Minister van Landsverdedi ging gevraagd of de voorschriften van de Ministericclo aanschrijvingen van 24 D< cember 1919, 21 Mei 1920 en 10 Juni 1920 toepasselijk zijn op de dienstplichtigen dor jaarklassen 1920, 1921 en 1922, daar de redenen voor dewelke de vervroegde indienst tredingen ingesteld werden voor de bijzon dere lichting van 1919 schijnen le blijven bestaan voor wat. betreft be jaarklassen 1920 en volgende. Om alle misverstand te vermijden her innert de Minister eraan dat de dienstplich Men kan het volgende lezen in hot Mad L'Exploit?van cilovèn Jaquemotte, lid van den Landelijken Baad der socialistische partij Men moet den kop treffen Het betrouwen der Arbeiderspartij, dat Vanderveldo aan het hoofd der beweging plaatste, was ongetwij feld gerechtvaardigd dat is niet meer hei geval sedert 1914, sedert Vanderveldo de overeenkomsten van Londen kent, sedert hij de Sovjet.i'Cgeering bekampt en hij, met zijn verstand, de wankelende internationale bur gerij en reactie ondersteunt. Vanderveldo is een der ergste vijanden van de 111° Internationale. Het conflict tusschcn do lle en de III® Internationale is zoo ernstig, als dit tusschcn hel kapitaal en het proleta riaat. De dringende tactische plicht is in België de vraag te stellen .- vooi of tegen Vaiider- velde, hem den oorlog te verklarenzooals Huysinans ie Geneve den oorlog verklaard» aan ue III® Internationale. waren, not zooals ik weet, dat gij ook doen wilt. En dal is nog niets gezegd, met be irekking tot het dienstmeisje. Maar zou oene als zij Wat uw meisje betreft, mijn vriend, 't verwondert mij niet, dat uw hart klopt, als dat van een gejaagd konijn want het mijne is even zoo. Maar toch, geen vrees Al3 het haar van een van beiden gekrenkt wordt, dan zult ge den knal van August Nommen'a geweer hooren en den kogel zien gaan in hot hart van hem, die ze gekrenkf heeft. Het komt er niet op aan, wie, wat of waar ook. In alle geval moeten die schep sels beschermd of gewroken worden, Ik zweer het bij den Eeawige. Ik zweer het met u, sprak Klapdorper, met toenemende drift, wederom een hand druk met zijn makker wisselende JaNommen de brave Don Valerian moge, zooals ik vrees, vermoord worden, maar, wat zijne zuster betreft, is er nog al tijd hoop, dat wij haar zullen redden, en voorwaar de Hemel zal ons liolpen. Zoo niet, dan zal ik bereid zijn lo sterven. Voor mij zou de dood lichter zijn, veel lichter, dan het verlies van Adelia te moeten onder vinden. Klapdorper en de exspeurhond hadden met juistheid h6t doel der expeditie geraden. Het was Palerra, die met een piket lanciers over de vlakte reed hunne bestemming was de vallei der eenzame hut, en bun dool, Don Valerian, en allen, die met hem zijne eenzaamheid deelden, gevangen te nemen. De inlichting door den bediende Maltheus Eene Grioksche nota. Maandag namiddag beeft dn Grielcsche af gevaardiging ie Londen volgende nota aan de bladen megededd De Grieksche afgevaardiging heeft van haar gouvernement antwoord ontvangen op de vraag betrekkelijk de houding aan te ne men in de kwestie van Thracie en Smyrna. Het, Grieksch gouvernement is van oordeel dat deze kwestie te belangrijk is cn dat de nationale grondwettelijke vergadering daar over moet beslissen, Zulks zal nu echter ook nog een achttal dagen duren. De Duitsehe afgevaardiging to London. De Dui'.sche afgevaardigden ter conferen- cie van Londen is Maandag avond, conige minuten voor 6 ure, le Londen aangekomen. Er zijn ook 7 dagbladschrijvers uil Berlijn medëgekomen. Dinsdag zou er geen zitting van de Con- forencie plaats hebben, zulks ter oorzake der plechtigheid van het Lever des Ivonings, waardoor Burbinghani Palace 's morgens niet beschikbaar was. Niettemin zou de eerste ontmoeting tusschen de Bondgenooten en de Duitschers Dingadagavond kunnen plaats hebben. Na een korte van Lloyd Georges zal de voorzitter der Conferentie het woordgeven aan von Simons om zijne bezwaren tegen dc voorwaarden, door de Bondgenooten ten bij het akkoord van Parijs aangenomen in tc brengen. De uitleggingen van den Duitschen minister van Buitenlandsche Zaken zullen, wel le "erslaan, alleen betrekking mogen hebben op Duitschland's middelen om aan zijne ver plichtingen te voldoen. Lloyd George zal er in naam der Bondge nooten op antwoorden. Hij zal er df) wijze hoe noodzakelijk hei voor de Geallieerden is. 't herstel van dc verwoeste streken te beko men, zonder opnieuw de kwestie van de verantwoordelijkheid voor den oorlog aan te voeren. Vervolgeus zal Llovd George voorstellen over le gaan tot de samenstelling van een kommissie van deskundigen der Geallieerden die onverwijld de Duitsehe tegenvoorstellen moet besludceren. Met dien voorbereidenden arbeid zal men waarschijnlijk tegen Vrijdag gereed komen. In een voltallige zitting zal do Conferentie dan een onderzoek wijden aan do resultaten, waartoe de deskundigen van beide partijen gekomen zijn. Op dat oogen< blik zullen waarschijnlijk de moeilijkheden van den kant der Duitschers beginnen. Ce sanction. Llovd George en Briand hebben vandaag (27 Febr.) een onderzoek gewijd aan de sanction, die moeien worden toegepast, in ,evai het Bijksgouvcrnement weigert. Wij meoncn te weten, schrijft llavas.dat de eerste ministers zich volgende juridische vra.\ hebben gesteld Moeten de Bondgenooten wachten tol 1 Mei 1921, om Buitschland d< te betalen rekening inzake Herstel voor te leggen, en om aanneming van hun voorwaar den te eischen Voort hebben zij onderzocht, welke rol de militaire en de economische sanction onder scheiüenlijk zouden moeten spelen. De huidige oriëntatie is beslist voor econo mische dwangmaatregelen. De juridische en economische deskundigen der Bondgenooten zullen morgen beide soorten van problemen besludeeren, en trachten definitieve oplossin gen le vinden. Anderzijds schrijft M. Rui mond Poincar'é, oud president der Fransche Republiek in Le Matin Van het oogenblik dat, als gevolg aan de overeenkomst van Boulogne onze vrienden ons vragen aan een belangrijk deel van hetgeen ons door het verdrag van Versailles loep staan werd, le verzaken, is het niet meer dan billijk, dat wij zekerheid verkrijgen, dat de som welke men ons opdringt zoo spoedij mogelijk zal betaald worden. Wij moeten ernstige waarborgen hebben, zooniet is niets te doen. verstrekt, was onverwijld ten uilvoor ge legd. Paterra had slechts een kleine troep lan ciers met zich mede genomen, onder de be velen van luitenant Mauritius, zijn adjudant. De kolonel korntnandant achtte het on- noodig, meer machtsvertoon to maken. Alle Indianen, die in dat gedeelte des lands aan getroffen konden worden, zouden Apachen zijn, en die behoefde hij niet te vreezen. Vijftig man in het geboel volgden hom; al tijd manschappen genoeg, om allen, dio hij wilde, te nemen Ik denk niet dat wij eenigen tegen stand zullen ondervinden, merkte hij aau zijn adjudant op, toen de dubbele heuvel zich boven de vlakke grond verhief en de gids hun waarschuwde, dat de vallei juist daar te bereiden was. Neeu, antwoordde Mauritius.En mocht het evenwel zoo zijn, wat dan Dan makon wij de zaak in eens af. Geen kwartier voor niemand. Velt zeneer. laat de lans dan het werk doen, Don baron Van Roila cn diens zoon ook 1 t— Zij, even goed als de rest. Wij hebben geen overlevenden noodigalthans geen mannen om later te verklikken. Mijn verlangen is, dat zij gewapenden weerstand bieden. Gelijk gij weel, Mauritius, zijn er rodenen, waarom deze vluchtelingen het stil zwijgen moot opgelegd worden. Het spijt mij dal ik dit paard bob medegenomen. Ik dacht er niet aan, zij zulloa het steker herkennen^ Se SfaaSsgs-eefs is? Psraiê l il Teheran wordt gemeld, dat de kozak ken strijdmacht onder Roza-Khan, die Tehe ran heeft bezet, uit onge\ccr 3000 man be stond. Zeven honderd kozakken uit Teheran sloten zich bij hen aan. In de straten van de stad hadden eenige gevechten plaats, doch binnen twee ure was alles beslist. De garde, die tegenstand had geboden, verloor 7 man aan dooden en gewonden. Toen het bekend werd, dal de kozakken, strijdmacht op Teheran aanrukte, begaven Moein-ul-Mulk, als vertegenwoordiger van den Sultan en Adib-es-Sultanch, als verte genwoordiger van den premier zich op weg, vergezeld van een lid der Engelsche legatie en Maar wij kunnen er ons afmaken met te zeggen, dat het in de vallei van Nieuw Me xico was aangebracht en dat ik het daar ge kocht heb. Als gij zulke bezwaren hebt, Paterra, waarom dan niet gehandeld, also! zij odb wederstand zullen bieden. Dat zou gevaarlijk zijn. Bedenk, Mau ritius we bobben nu niet te doen mei den Gehoornden Hagedis e:: zijne beschilderde vrijbuiters. De jongens hier hebben oogeo in hun hoofd en tongen tusschen hunne tan den, Er zou een verhaal opgedischt kunnen worden, dat ons in ongenade bij het gouver nement, en in verwikkelingen met de Ame rikanen, zou kunnen brengen. Neen, neen, wij moeten geen dwaasheden begaan met zulk onbesluierd werk wij nemen ze bloot gevangen, als ze ons geen redou tot wat an ders geven. Ik heb reeds mijne verdere beschikkingen genomen de Gehoornde Ha gedis zal ons helpen. Wat Don Valerian be treft, is de zaak gezegd. Hij kan voor een krijgsraad gebracht wordon. die vlug, maar geheel en al wettig, recht zal doen. Boven dien is cr eene reden, waarom ik hern niot dadelijk geëxecuteerd wensch. Mislchien kan ik zijn leven sparen, als hij iels doen wil, om het te verdienen. Hé daar! riep hij eensklaps tot den jongsten onderofficier van den troep: breng Matt heus voor hel front. De verrader die op een muil in de achter hoede reed, verwittigd zijnde, dat men hem moest hebben, spoorde zijn dier aan. (Yervotgt.) den Britschen militairen attaché. Zij on tmoe— I ten de kozakken te Mehrabad. Na eenige inleidende besprekingen ver klaarde Roza Khan, dat hij van plan was i\d hoofdstad te bezetten en een militaire regee ring te vormen, die steik genoeg zou zijn orrf Teheran na het vertrek van de Britschc tree-, pen te beschermen. Hij zegde pro-Engetscfr en antf bolsjewistisch te zijn cn voegde ei* aan toe, dat hij geen enkel gezag erkende, behalve dat van den sjah. Da kozakken van Roza Khan hebben na de; bezetting van de hoofdstad wachten geplaatst voor do verschillende legatiegebouwen. In do stad is het rustig, doch de bazars zijn ge sloten en het zakenleven staan stil. Da tele grafische en telefonische verbinding mot Hasvin is verbroken. Den Europeanen wordt geen overlast aangedaan. 8N IERLAND Een wijk te Dublijn doorzocht. Dublijn 28 Febr. Gisteren middag heeft oven na 12 uur een groote militaire strijd kracht begeleid door gepantserde aulos, een uitgestrekte zakenwijk te Dublijn afgezet, w. o. Kildure-street, Molosworth-slrcet en South Frederick-street. Dit is voor de derde maal binnen een paar dagen, dat deze wijk is doorzocht. Bij de eerste gelegenheid werd er officieel medege deeld dat er vertrekken, die, naar bet bleek, werden gebruikt voor hel hoofdkwartier var» het Iersche republikejnschc leger, waren ont dekt, en dat er belangrijke bescheiden ia beslag waren genomen. Bij do tweede onderzoeking weiden cr bloedhonden gebruikt. Er werden soldaten geplaatst op de daken van de huizen in dé afgezette wijle, die voortdurend werd omsin- eld door tanks en gepantserde aulos. De troepen werden 's middags om half 4 terug geroepen. Zes sinn-feiners ter dood gebracht. Cork, 28 Febr. Zes lerdoodveroordeel- de sinn-feiners werden gister ochtend gefusil* jeerd. Vijf dezer waren ter dood veroordeeld om deel genomen te hebben aan aanvallen op policie of troepen. De zesde was in 't bezit gevonden van een revolver en van een hand boek over nachtgevechten. Nog eene botsing te Dublijn. Eenige policieagentcn, die in auto door Dublijn reden, werden door sinn-feiners op revolverschoten onthaald. De agenten schoten terug, terwijl de talrijke wandelaars in alle richtingen de vlucht namen. Twee sinn-feiners werden gekwetst. Soldaten vermoord Londen 1 Maart. Eene officieele mede- deeling gisteren avond laat le Dublijn afge kondigd, meldt, dat rond 18 1/2 ure, gewa pende burgers ongewapende soldaten hebben aangevalion in de straten van Cork. Volgens de laatst ontvangen berichten zouden minstens vijf soldate n (gedood en elf anderen gekwetst zijn. Men schrijft ons uit Burst Over veertien dagen gaven de socialisten hier eene meeling, cn er waren daar tegen woordig S nienschen, dc bazin bijgerekend en 4 vreemdelingen. Verleden Zondag gaf de Eene. Heer Seijssenspastoor der Vlamingen aan T front, eene conferentie in de Kantschool, voor de Franschraans cn Ue Frontmannen, en ei waren er 140 mannen tegenwoordig. Dat is 'l verschil van de defferentie Gisteren meldden wij de grauwvuuront- ploffing, die zich in de kolenmijn Fiestain te Couillet voordeed en waarnij twee mijn werkers, J. B. Rimbaut en Emile Goflaux, weiden gedood. Twee ander» arbeiders, Jules Herbeek en, Jeari-Louis Dubois, onderscheidelijk uit Ja- mioulx en Couillet, kwamen met den schrik vrij. Herbsek werd namelijk met geweld tegeneen wand geslingerd, doch bekwam een letsel. Zeven en twintig met kolen geladen wagen» stortten in de galerij neer. De toestand van Verachter, die zwaar werd gewond, is steeds zorgwekkend. Rim baut en Goffaux werden door het gas verstikt. De ramp had omstreeks den middag plaats Onmiddelijk werden ingenieur Sail en ploeg- baas Potsman gewaarschuwd en troffen dade lijk de noodigc maatregelen. De reddingswerken werden door een groep, mijnwerkers ingelicht die er in gelukten, langs smalle galerijen, hun verongelukt» ;ezelicn te bereiken. Dc slachtoffers waren om 7 uur 's morgens in de mijn gedaald. Toen het nieuws over dc ramp in do gemeente wa» Lekend, begaf zich e*n inenig- le vrouwen naar de kolenmijn. M. Fontaine, bestuurder van Je kolenmij nen le Marcinelle-Nord, werd in allerhaust gewaarschuwd. De lijken der godoodc arbeiders wordon naar hun woning gebracht,

De Volksstem | 1921 | | pagina 1