De conferentie te Londen Donderdag; Maart 1921 He! nieuw oudsrdamspansioen. Aan da üeeren Neringdoeners van Stad en omliggende- De Duitsche tegenvoorstellen onaanneembaar XXVII* JAARGANG NUMMER 52 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. 114 a B—«T a g CENTIEMEN - WEKELIJKS 0,5© Uitgever: J. Van Noffbl-Ds Gendt H. Asterlus ZonopG,29, onder o,56 Nieuwe Maan den 9 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich t© wenden tot liet Agentschap IIayas,8, Marlelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londre3 E.G.4 VOORBEELD. -^--Veronderstel eene ge meente van de vierde reeks, waarvan het vrijgesteld minimum 3,000 fr. bedraagt. De vader cn moeder wonen samen mot een sngehuwden en een gehuwden zoon; deze laatste heeft twee kinders, het eene 10 jaar ;u het andere 7 jaar oud. De gehuwde zoon wint jaarlijks 10.000 fr. ie ongehuwde zoon wint 6.000 fr., zij bezit ten seen andere inkomsten. De inkomsten bedragen 10.000+6.000=16.000 fr. dewel ke na aftrek van een tiende voor bedrijfslas ten voor 11,400 fr. aangerekend worden. Men moet nu uitrekenen of deze 14,400 fr. winsten de totale som der vrijgestelde in komsten dezer twee zonen niet overtreft. De vrijgestelde inkomsten voor den meest winnenden zoon worden berekend als volgt Vrijgesteld minimum zijner gemeente 3,000 Twee tienden van dit minimum voor zijne vrouw 600 Twee tienden van dit minimum voor zijn kind van 10 jaar 600 Een tiende van dit minimum voor zijn kind van 7 jaar 300 Twee tienden van dit minimum voor zijn vader 600 Twee tienden van dit minimum voor zijn moeder 600 Totaal 5,700 Het dubbel dezer vrijgestelde inkom sten bedraagt 11,400 Voor den ongehuwde zoon mag enkel een maal het vrijgesteld mini mum zijner gemeente aangere kend worden, dus 3,000 Hel bedrag der gezamentlijke vrijge stelde inkomsten bedraagt 14,400 Het bedrag der vrijgestelde inkomsten ovenaart heel juist het bedrag der zuivere winsten dezer twee zonen, en daarom moet er voor den vader noch voor de moeder geen rente wegens onderhoudsplicht onder hunne inkomsten aangeteekend worden. Zooals mon uit de aangehaalde voorbeelden kan beslati- gen, zal het niet dikwijls voorvallen dat de aanvragers een aftrek op hun pensioen zullen ondergaan, voor do helft van het bedrag dezer onderhoudsrente door hun welstellende kin- ders hou verschuldigd. Daartoe zouden de inkomsten en winsten hunner hinders nog al aanzienlijk moeten zijn fris de kinders enkel met hun lichainelijken arbeid hun kost ver dienen, dan komt meerendeels deze onder houdsrente niet in aanspraak doch het ware heel iets anders in geval de kinders hooge renten en inkomsten hadden, indien zij groot ten handel drijven, groote jaarwedden trek ken, geld en goed bezitten en als rijk kunnen doorgaan. Voor de welstellende kinders en kleinkin üers die met den pensioenaanvrager samen wonen, worden de voordeelen, zooals hui; vesting, kleeding, voeding, enz., die de aanvrager ten gevolge zijner samenwoning kosteloos geniet, aanzien als overeenkomend met het bedrag der rente wegens onderhouds plicht hem verschuldigd. De aanvrager mag enkel het bewjjs leveren dat de weerde der voordeelen dezei samenwoning minder zijn dan het bedrag dezer hem verschuldigde on derhoudsrente. Wanneer de welstellende kin- ders bij den aanvrager NIET inwonen, dan wordt de rente wegens onderhoudsplicht ge acht, in gelde betaald te zijn. Zij moet voor de helft onder-de inkomsten van den aanvra ger worden medegerekend, om van zijn pen sioen te worden afgetrokken. De aanvrager mag echter bij de gewestelijke Kommissie der ouderdomspensioenen het bewijs leveren dat zijne hinders volstrekt niets of slechts een mindere rente betalen. Tot het vaststellen van het bedrag der dooi de kinders verschuldigde renten wegens on derhoudsplicht of van de weerde der voor dcelen van samenwoning des aanvragers die met kinders of afstammelingen samenwoont, is de aanvrager verplicht alle inlichtingen te verschaffen nopens hel beroep, het adres van den werkgever, liet arbeidsloon en de inkom sten van ieder met hem samenwonend kind, alsook bij zijne aanvraag een getuigschrift van den werkgever van elk kind te voegen met opgave van het arbeidsloon en het aan tal werkdagen. Hij moet ook nog inlichtingen verschaffen over-al de gehuwde of nietge- kuwde kinders die met hem niet samenwo nen. Een dreigende poststaking Motie van den Federalen Raad De Federale Raad van de Postfederalie op 27.2-21 vergaderd. Gezien den brief van het Federaal Bu reel sp 4-8-20 aan den heer Minister Poullet, waarin het zqne toestemming weigert tot het aanvaarden van het grondbeginsel waarop de toekenning van den duurtebijslag van 1200 fr. berust Gezien het kort verslag van de afvaardi ging der Postfederalie die op 25 dezer een onderhoud had met den heer minister Neu- ;',ean cn zeggende dat de heeren Ministers Anshele en Wauters in den Ministerraad ver klaarden dat een akkoord, .gesloten in Juni 1£\20, tusschen de Regeering en het personeel dit laatste niet toelaat een vermeerdering zij ner inkomsten te verlangen; op grond van ien huldigen levensstandaard. Gezien de bijzonderste syndicaten van bet personeel deze laatste tijden min of moer hevig verzochten om lotsverbetering, han delwijze strijdig met dusdanig akkoord Is van meeniug dat dit slechts een mis verstand kan zijn, zooniet is er of onoprecht heid in de gezegden van voornoemde Mini sters of dubbel spel van wege een of ander syndikaat Klaagt deze beschamende oneerlijkheden noodlottig gevolg van den willekeur waar mede de vertegenwoordiging van het perso neel geschiedt, bij de openbare meening aan: Verwerpt alle verantwoordelijkheid voor de Postfederalie in het nadeel daardoor aan het personeel in 't algemeen, en aan de post bedienden in 't bijzonder, veroorzaakt En gaat tot de dagorde over Een tweede motie luidt Gezien den nood waarin het postperso- neel verkeer Gezien de tot heden gedane slappen zon der uitslag bleven, dit niettegenstaande de verklaring van den heer minister Neujean dat onze eischen gegrond zijn Besluit de Federale Raad, vergaderd op 27-2-21 zijn leden nopens een gebeurlijke werkstaking een beslissing te laten nemen Verwerpt alle verantwoordelijkheid voor de mogelijke gevolgen. En gaat tot de dagorde over Vergadering der Rechterzijde van den Senaat De rechterzijde van den Senaat vergaderde Dinsdag morgend om 10 ure, voor de bespre king der houding aan te nemen in de kwestie der hervorming van den Senaat. De ouderdom der verkiesbaarheid werd bepaald op 30 jaren. De coöptatie voor wal de provinciale Senators betreft werd verwor pen, doch do kategoricn van verkiesbaren werden aangenomen De rechterzijde scheen genegen voor de aanvaarding van het voorstel Masson, waar bij het aantal provinciale Senators op 41 wordt bepaald. Het termijn van S jaren voor het mandaat, met de algeheele vernieuwing werd eveneens bijgetreden, evenals de kosteloosheid van het mandaat. De vergadering verklaarde zich ook voor de afschaffing van alinea 2 van artikel 27 dei- grondwet bepalende dat iedere wet betrekke lijk da ontvangsten of uitgaven van den Slaat of het legerkontingent, eerst door de Kamer van Volksvertegenwoordigers moet gestemd worden. Dood van Koning Nikolaas van Montenegro. Uit Antibes wordt gemeld Koning Niko laas van Montenegro is overleden. De koning en de koningin van Italië, alsook hunne dochter zijn telegrafisch verwittigd geworden en worden hier verwacht voor de lijkplech- tig heden. Dezen datum is nog niet bepaald. Koning Nikolaas werd geboron te Niegoch op 25 September 1841. Hij nam den titel van Koninklijke Hoogheid in December 1900 en den titel van Koning in Oogst 1910. In 1918 werd hij afgesteld, toen Montcneg.it> bij hel Servisch-Croaatsch-Sloveensch koninkrijk gevoegd werd. tón i";3en Stoet miljoen In de trekking van hel Franscli Nationaal krediet, welke Dinsdag plaats had, heeft nummer 6.421,774 een miljoen gewonnen. Het bestuur van den Invaliedenbond voor liet Kanton Aalst, in hare jongste vergade ring heeft besloten, bij middel der dagbladen een warmen oproep te doen tot alle winke liers, meubelmakers, schoenmakers, enz. enz. van Stad en omstreken waar in va beden wo nen, ten einde hunne welwillende aandacht te roepen op den ongelukkigen toestand van velen onzer invalieden en deze in de male van het mogelijke te helpen niet hun een zeker percent af te staan op den aankoop die zij in hunne winkels zouden doen, zooals in bijna al de sleden van 't land gebeurt. Overtuigd van den goeden wil en het me delijdend gevoel onzer kleine burgerij, zoo durven wij verhopen da ons woord zal weer klank vinden. Degenen dus die willen meehelpen aan dit goed werk worden beleefd verzocht, binnen de aebt dagen, naam en adres alsook het per. cent welke ze willen toestaan, te zenden aan 't volgende adres Lokaal der Invalieden, Leopoldstrzat, 76, Aalst. De Eere Voorzitter De Schrijver. W. Breckpot. K. De Witte. De Voorzitter. De Ondervoorzitters G. Meert. A. Goethalé. J. Van Nesle LEDEN L. De Cock L. üe Grauw G. De SacdoleorA* De Wit Fr. Meert P. Van Audenhove J. RenneboogJ. Dela- forterie Val. Louies De Backer F. Baer- degem Renneboog Ad. Bambrugge De RyckOcL Aygem De Clercq Aug.'Dender leeuw J. Van der Noordgate, Erembodeg. Lack man Is. Erpe Guns Amb. Haeltert De Coen J. Herzelo De Smet G. Hofstade Andriaensens H. Meire Van den Broeck F. NieUwérkerke'n Van der Vorst L. Oorde- gecn Focqeut G. Vlierzele en Schouppe H. Moorscl. Hadde de zilling nag een paar minuten langer geduurd, wij zouden neg tsaoslen opleggen, zegde M. LïoyeS Oeorges Dinsdag morgend hield de Conferencie eene voltallige zitting in het Lancaster House. De aanwezigheid der Duitsche afgevaar digden gaf deze zitting een bijzonder belang en in den omtrek van Lancaster House, ver drong zich een overialrijke menigte, op afstand gehouden door vele agenten. Zeggen wij maaronmiddelijk.dat de indruk verwekt door de verklaringen van M. Von Simons, hoofd der Duitsche afgevaardiging zeer slecht is. Dr von Simons en de Duitsche afgevaar digden kwamen rond '11 ure 25 aan, weldra gevolgd door de afgevaardigden der andere landen. Om 11 1/2 ure opende M. Lloyd George de zitting. Na de Duitsche afgevaardigden begroet te hebben, verklaarde M. Lloyd George dat de verbondenen volgende proee- duur hadden aangenomen 1° Vergoeding 2° ontwapening. Hij vroeg aan M. von Si mons of hij daarmee instemde, waarop deze bevestigend antwoordde. Daarna begon von Simons oumiddelijk zijne uiteenzelling, er bijvoegende, dat de Duitsche exporten de tegenvoorstellen hadden opgemaakt welke hij aan de conferencie voorlegde opdat de experten der verbondenen ze zouden kunnen 'onderzoeken. Deze tegenvoorstellen zijn totaal onaan neembaar. Aan den huidwen koers gerekend, zou de Duitsche vergoeding 50 miljard mark goud bedraden, waarop volgens de Duitschers reeds 20 miljard aan allerhande vergoedin gen en teruggaven is betaald geworden. Duitschland zou dus nog slechts 30 miljard te betalen hebben en zou zulks willen doen binnen de dertig jaren. Er zou echter eene internationale leening moeten uitgegeven worden, welke in alle landen vrij van lasten zou blijven en na vijfjaren zou een nieu ternatbnaal financieel akkoord moeten ge troffen worden. De uiteenzetting van M. von Simons ver wekte een zeer ongunstigen indruk. M. Lloyd George verklaarde, dat deze voorstellen getuigden van onwetendheid be trekkelijk den huidigen toestand en dat zoo het memorandum waarin de Duitsche tegen- vooratellen uitgelegd worden, overeenstemt met hetgeen von Simons verklaarde, het me morandum noch onderzoek, noch bespreking verdiende. M. Lloyd George, die bij het openen der zitting dc Duitsche afgevaardiging zeer be leefd ontvangen had, verborg zijne mis noegdheid niet. Zich tot een anderen afge vaardigde wendend, verklaarde hij luidop Het wordt tijd deze zitting te hellen, want binnen een paar minuten zullen wij nog geld moeten opleggen. De verbondenen zouden 's namiddags in Downing street eene vergadering houden. Waarschijnlijk zouden zij dan Woensdag bun antwoord laten geworden aan de Duit- ache afgevaardiging. Nadat de Duitschers vertrokken waren, deed M. Lloyd George ue ex perten der ver bondenen, alsook maarschalk Foch verwitti gen, dat zij zich in hunne hotels moesten reed houden, om bij den eersten oproep te kunnen ter plaats komen. Eene officieels mededeeling. Ziehier het officieel verslag over de zitting De afgevaardigd.n der verbondenen heb ben heden morgend om 11 1/2 ure, de Duit. sctie afgevaardigden ontmoet in Lancaster House, om kennis te nemen van het ant woord van Duitschland betrekkelijk de ver goedingen Dr von Simons werd door M. Lloyd George uitgenoodigd het antwoord van het Duitsch gouvernement te geven op de vergo dings- voorstellen der Verbondenen, medegedeeld in de nota van M. Briand van 29 Januari. De aanvoerder der Duitsche afgevaardiging bevestigde de inlichtingen reeds vroeger door de bladen medegedeeld, en verklaarde, dat de voorstellen der Verbondenen onaanneem baar waren. Hij beloofde, dat hij over deze kwestiên een memorandum zou voorleggen, opgemaakt door Duitsche ekonomische en fi- nancieele experten. M, von Simons gaf dan een laDg en tech nisch overzicht van den ekonomische, toetand in Duitschland, dat hij eindigde met de Duit sche tegenvoorstellen. Hij verklaarde dat het wenschelijk was de betalingen in 30 jaar samen te trekken. De cijfers bepaald door de conferencie van Parijs zouden thans 50 miljard mark goud bedragen. Daar Duitschland reeds ongeveer 20 miljard betaalde, zou het nog te betalen cijfer de 30 miljard niet overtreffen. Deze som zou kun nen bekomen worden door eene internationale leening, waarvan Duitschland de waarborgen en dc jaarJoodingen op zich zou riemen. Daar de wereldmarkt echter zulk cijfer niet zou ^opbrengen, zou men beginnen met eene leening van 8 miljard mark goud, 't zij 30 miljard frank. Doze leening zou zekere voor-; rechten moeten hebben, lietgeen geenconover- kombare moeilijkheden zou medebregen, uit oorzaak van het doel der vergoedingen en de vermindering der bewapeningen welke zou voortspruiten uit bet herstel van den vrede in de wereld. De toestand van Duitschland laat niet toe, volgens de Duitsche experten, meer dan eon miljard goud per jaar, en de jaardoodingen der voorgestelde leening te betalen. Na 5 jaar zullen de verbondenen opnieuw met de Duitsche afgevaardigden samenkomen om het mobilisalieplan van het overige der Duitsche schuld teregelen. Hier dient bijge voegd te worden, dat in de vijf eerstkomende jaren, Duitschland enkel in nalura en werkkrachten kan betalen. M. Lloyd George antwoordde in naam der verbondenen, die zegde hij volkomen 't ak koord zijn. Hij verklaarde, dat aangezien de uitleg der Duitsche experten, slechts cone uiteenzetting is van de verklaring van Dr von Simons, het onnoodig was dezen uitleg te lezen. De verklaring van M. von Simons kan zelfs niet dienen als grondslag voor eene be spreking. Morgen zal op de Duitsche tegen voorstellen geantwoord worden. Beknopte samenvatting dar Duitsche tegenvoorstellen. De uitvoering der beslissingen door de Ententemachten te Parijs in dato 29 Januari 1921 getroffen is materieel onmogelijk, zoo wel onder economisch als onder financieel opzicht. l)it werd bewezen in de memories aan die grootmachten gericht. Nochtans wil Duitschland in zijne tegen voorstellen tot de uiterste grens v?n het moge lijke gaan voor het geval dat zijne economi sche kracht in de toekomst aanzienlijk zou groeien. In die hoop meent de Duitsche regeering, dat het mogelijk zou zijn een be talingsbasis als volgt vast te stellen zoo volgens het voorstel aan Duitschland gedaan men 8 t. h. disconto verleent p do 42 annuï teiten waarvan de Entente betaling vergt, stijgt de huidige waarde daarvan tot lichtelijk over de 51) miljard mark goud. Dat is ten andere hel cijfer, dat herhaaldelijk door de Ententepers aangegeven werd. Van deze som, 50 miljard goudmark in ronde cijfers, moet men alle leveringen, be talingen, enz., die Duitschland tut nogtoe ingevolge liet verdrag van Versailles deed, afrekenen, daar ze op het crediet van hei herstel moeten gebracht worden. De waarde dier leveringen wordt door Duitschland op 20 miljard goudmarken geschat. Wanneer echter die som van het totaal afgetrokken werd, zou het overblijvende de economische en financiële betaalkrackt van Duitschland nog te boven gaan. Eene gemengde commissie zou zoodra mogelijk de waarde der reeds gedane leve ringen moeten schatten en wanneer men die som dan aftrekt van het totaal der schuld komt men lot eee som, die door eene inter nationale leening zou moeten gedekt worden. Daar nisn dit geheel niet met eene internatio nale leening zal kunnen dekken, zal men eene voorloopige mobilisatie moeten be schouwen.Duitschland stelt voor eene leening aan te gaan op breedo schaal, tot een bedrag van 8 miljard goudmarken. Dej inschrijving hierop zou op alle internationale markten eopend worden en de leening zou in alle landen vrij van belasting zijn. Iïet rato van intrest zou zoo laag mogelijk gesteld worden; de delging zou geschieden in verhouding van 1 tot 11/2 t. h. Na vijf jaar is Duitschland bereid om aan do dragers van titels de noo dige waarborgen voor den dienst der leening te bieden. Buiten dat zal Duitschland jaar lijks gedurende ieder van die vijf jaren de betaling van een miljard mark goud aan vaarden. Deze annuïteit zal vooreerst gedekt worden door prestaties in natuur, die naar mate van het mogelijke zullen volvoerd wor den ingevolge voorziene contracten en vrije, lijk gesloten tusschen Duitsche leveraars en Entente belanghebbenden. Duitschland verklaart zich weer bereid mee te werken tot het herstel der verwoeste streken. Deze proeslaties zouden ook van de 5 annuïteiten afgetrokken worden. Het deel der schuld, welke door de leening of op an dere wijze niet zou gedekt zijn, zou 5 t. h. opbrengen. Op die intresten zullen de 5 an nuïteiten van een miljard mark dragen tol één Mei 1926. Op dien datum zouden de niet gedekte intresten gekapitaliseerd worden. De 12 t. h. te Parijs voorzien op den Duil- schen uitvoer hebben voor doel dc Entente deelachtig te doen worden aan dc Duitsche heropleving. Dit princiep wordt aanvaardt. Alle proestalies, betalingen cn ingevolge deel 8, sectie 1 e:i annex van deel 9 van het verdrag zullen aan als geregeld moeteu aan zien worden. Hetzelfde zal waar zijn voor art.'169 en de liqui Jatie van Duitsche goe deren in het buiuiulaiid, Öuk aan. art. 1 voor. zien als betaald beschouwd worden. Dit alles onder voorwaarde 1) Dai Opper Silozic Duitsch- blijve na de stemming 2) dal de hinderpalen, welke den wereldhandel belemmeren, verdwijnen en gelijkheid en vrijheid in economische zaken overal her steld worde. Strafmaatregelen. Als strafmaatregelen zou door de Bondge- nooten, onder andere, voorzien zijn een op-! tocht van de Engelsclie en Fransche violen tot voor Hamburg, ten einde de Duitschers ontzag in te boezemen. De vertegenwoordi gers der Bondgencolen beraadslagen druk voor het vaststellen van andere strafbepalin gen, die onmiddellijk zouden uitgevoerd worden. Volgens Lr Petit JPo.risien zouden deze strafmaatregelen onmiddelijk kunnen uitge voerd worden, daar het niet alleen de ver goedingen, doch heel het verdrag van Ver sailles betrek. Generaal Maglinse naar London vertrokken. Generaal Maglise, chef van den staf van hot Belgisch leger, is door maarschalk Foch naai- Londen ontboden geworden. Generaal Maglinsc is onmiddelijk vertrokken. De indruk te Parijs. Men verwachtte er zich algemeen aan, dat de Duitschers met hunne gewone voorstellen zouden voor den dag gekomen zijn, doch mea was er verre af, te denken, dat zij zulken. onzin zouden hebben durven uitkramen. Do voorstellen van von Simons missen alle eer lijkheid. In de politieke en diplomatieke kringen is men zeer kalm en men wacht in vertrouwen de beslissing af. Men denkt, dat de Conferen cie, welke tot 15 Maart moest duren, nog voor liet einde dezer week /.al afgeloopen zijn. Een ongepast telegram en een raak antwoord. Dc federatie der Hollandscho sijndikalea heeft aan M. Lloyd George een telegram ge zonden, waarin zij de verbonden gouverne menten verzoekt aan Duitschland geene voor waarden op te leggen, welke dit land voor een zeker getal jaren in oen soort van slavernij zouden houden M. Lloyd George heeft echter onmiddelijk volgend antwoord geseind M. Lloyd Gcojge is t verrast door het telegram dei- Hollandscho syndicaten» Hij herinnert zich niet, 'dal tijdens den oorlog, toen het Duitsch keizerlijk gouver nement de Belgische en Fransche arbeiders klas zooveel te lijden had, de syndikaten eenig verzet hebben laten hooren. Hij herinnert zich ook niet dat de syndi- katen verzet hebben aangeteekend toen de Belgische en Fransche arbeiders naar Duitschland gesleept werden, waar zij tol een waar slavenwerk gedwongen werden. Voor zoover M. Lloyd George verslaaf» heeft 'iet huidige verzet enkel voor doel aan de Belgische en Fransche werkende klassen, niet alleen de oorlogskosten, doch ook de kos ten van herstel te laten van een oorlog welké hen door het oud Duitsch gouvernement op gedrongen was. Hel is niet meer dan rechtvaardig, dat degenen die den oorlog gewild hebben en wier land niet te lijden had door het oorlogs geweld, hnn wettig aandeel betalen in de herstellingskosten der lauden welke zij ver woest hebben. D0 vergadering in de Downing Streef Louden 1 Maart. De aanvoerders der erbonden afgevaardigden vergaderden heden namiddag om 4 ure, in Downing Street, om samen- te beraadslagen over de te nemea maatregelen. Er werd besloten morgen de rechtskundige en militaire experten te raad plegen, ten einde Donderdag de Duitschers op de hoogte te brengen van de maatregelen welke zullen getroffen worden. Londen 1 Maart. Het belangrijkste feit der vergadering van dezen namiddag is, dat de verhonden eenparig besloten de Duitsche afgevaardigden niet te hooren, daar hunne voorstellen onaanneembaar, doch zelfs niet te bespreken zijn. M. Lloyd George was terecht verbolgen over den kwaden wil welke in den uitleg van von Simons duidelijk te hooren was en de andere afgevaardigden der verbondenen, MM. Briand, graaf Sforza, Jaspar en Theu- nis deelden dat gevoelen ten volle. Bij het openen der zitting beknibbelden MM. Loucheur, Jaspar en Theunis hevig de Duitsche voorstellen nog slechts 22 mil jard mark goud zou te betalen hebben, daar zij voor de overige 8 miljard mark goud eene internationale leening zouden willen aangaan hetgeen den last van Duitschland nog zou verminderen. Wat de disconlo betreft, rekenen de Duit schers aan 8 per cent als het in hun voordeel is en aan 5 per cent als het ten hunnen nadeele is. Voor wat aangaat de leveringen reeds door Duitschland gedaan, daar werd er letterlijk met de cijfers gejongleerd Zoo schatten zij dat zij koopvaardijschepen leverden voor eene waarde van 7 miljard en de verbondenen schatten deze schepen slechts op 700 miljoen.' mark. Blijft dan nog de kwesde von Iloog Selerie. Deze voorwaarde kan onmogelijk aange nomen worden, daar zij strijdig is mc+he#

De Volksstem | 1921 | | pagina 1