DE RECHTE LIJN Het aftreden van Wilson. De nieuwe president der Vereenigde Staten. 1 De boodschap van Harding Je kunt 't nooit weten De Eogelsch-Russische bandelsbetrekkingea- O, mamljm Emgm Laa{,ia Berichten aep Telefoon STADSNIEUWS Bankkantoor GEËRAERB MARTENS Zondag en Maandag 13 en 14 Maart 1921 HET VLAAMSCHE Y0LK3T00HEEL Een roerend afscheid. De Times verneemt uit New-York, dat Wilson zijn laatste kabinelsziltir.g voorzat, tyelke dan ook voornamelijk aan het afscheid «ras gewijd. Wilson drukte alle leden van hel kabinet dc hand en sprak hen op opgewekten ioon toe. üc aftredende president verklaarde :n het kabinet de meest historische oogen- blikken van Amerika's kabinetszittingon te hebben meegemaakt, ilij overhandigde aan alle minister een portret van het kabinet met sijn handteekening. Nadat alle kabinetsleden vei trokken waren, bleef Wilson «enigen tijd alleen in de raad kamer achter. Toen ging hij, leunende op lijn wandelstok, langzaam voor de laatste maal door de regceringsbureelcn. Hel afscheid had hem zichtbaar ontroerd. Nog nooit heeft zen president van Amerika op zoo tragische wijze bet Witte Huis verlaten. He nieuwe president der Vereenigde Staten, ie lieer Warren G. Harding, deed gisteren 5lïioieel in het Witte Huis als president zijno -ntrede. Het is dus niet ongelegen de figuur van Wilson's op volg-, r aan de lezers uoor tc dellen. Wilson's opvolger. Senator Warren C. Harding stelt als presi» dent een eenig voorgaande daar. Doorzijn beroep is hij noch een wetgever, noch een soldaat. Hij is cn was steeds tijdens zijne mannenjaren een vooraanstaande, hard- koppige dagbladman, llij kent het ppblci- leitsvak, vanaf de letterkast en de linotyp. machicn tot hel uitgeversbureel, en met dezen tak van bedrijvigheid was hel Wilte Huis nooit vertrouwd. Doch beter nog is het feit dat hij ter schoie ging bij de lessen van wel begrepen Amerikanism en bestuur van het volk, door bet volk en voor bet volk. Zijn - wil is niet te zijn een een-manregeerder, doch ie geven een landsbestuur zooals dc grondwet het voorziet, meteen congres de stem des volks 1 de verantwoordelijkheid deelende met het Staatshoofd. llij is een van degenen wier Americanism in het pubjiek nooit te sprake kwam. Uit dat oogpunt is de verkoren Staatsman de kam pioen van een niet-compromettecrende strek king wier aanhangers strijden voor verbete ring van het Amerikaansche leven. Zijne buitenlandsche staatskundezal rekening hou den van alle andere opvattingen nopens de eouvereine rechten van Amerika en de macht dei natie om voor zich zelve te verkiezen de "wijze waarop de Staten en de bezittingen zul len geleid dienen te worden. Hij zal nooit eene staatkunde voor koloniseering voeren en verkiest veruit zich te onttrekken van de we reldzaken opdat de wereld zich met de Ame rikaansche zaken niet bemceie. Van Europeesclte afkomst Hij is afstammeling van een oud Schotsen geslacht langs du zijde van zijn vader, George T. Harding. Deze was een geneesheer wiens voorvaders uit Schotland stamden. Alvorens met hunne huisgoederen meer Westwaarts in Ohio te belanden, hadden de Hardings enkelen tijd in Pennsylvania ver bleven, alwaar meerderen hunner voorva ders in koloniale en revolutionnaire dagen door de Indianen vermoord werden Anderen ait dit oud geslacht hebben in den Vrijheids oorlog meegestreden. Langs moeders zijde is president Harding van Hollandsche afkomst stam waarop Roosevelt eveneens zoo terecht fier was en welke in zoo menige van de beste Ameri kaansche families voorkomt. Warren Harding had als kjfaap het onge kunstelde leven van een ttdevejongen Tot tïj.i 14 jaar volgde hij eene dorpsschool en ging daarna in hei Öhio Central College te Iberia, nu verdwenen, waar hij een acade miecben graad verwierf. Om deze «ludie to bekostigen, verdiende hij geld door te wer ken. Soms pikte hij koren of arbeidde in de dorpedrukkerij en werd hij een bedreven persman en drukker. In 1884 vestigde Dr Harding zich met zijne familie te Marion en kocht voor zijn zoon Warren de Star-» op dat oogenblik een klein en weinig invloed-oefenend dagblad. De jonge man ging fier op zijne nieuwe zaak en deed er alle mogelijke werk, van af het kleine zetlerswerk tot de leiding van het blad dat vader Harding aan een spotprijs gekocht bad. Sindsdien groe<de en bloeide de Star. - In dc jaren 90 begon Warren Harding po litieke kiesstrijd-reden te houden en nam spoedig rang als overtuigd massa-beloove- raar, wal hij daarna in iederen Staat en in nationale vergaderingen bevestigde. Dc nieuwe president heeft tweemaal het senatoriaal district van Ohio in den Wetge- 'venden Raad vertegenwoordigd en deed een 'term als luitenant-gouverneur. In de kiezingen van 1914 weid hij senator der Vereenigde Staten verkozen met eene meerderheid van 100,000 stemmen, 73,000 stemmen meer dan de volgende kandidaat op eigen lijst. Zijn mandaat eindigde op 3JMaart 1921, juist in lijds om de senatoriale toga ierzijde te leggen voor zijne inhuldiging als president der groote Amerikaansche repu bliek. Warren G. Harding is de negen-en-twin- sgste president der Vereenigde-Slaten. Tn zijne inhuldigingsredé kondigt president Harding aan, dal het nieuwe gouvernement eene politiek zal voeren, hierin bestaande, dat de Vereenigde Staten zich zullen onthou dei) van inmenging in de Europeesche aan gelegenheden, be Vereenigde-Slaten weigeren deel 'te nemen aan alle besïu^d'.o tvijfïtafr verbond of zich te belasten met econul^i^Che verplichtin- gen tegenover het buitenland. Maar zij zijn bereid deel tè neoien aan eene conferentie over de ontwapening. Zij zullen met genoegen de instelling aan zien van eene internationale rechtbank voor de regeling van zaken die aan het gerecht kunnen onderworpen worden. Do Vereenigde-Staten zullen aan geen enkele natie reden goren, om hun den oorlog te verklaren. r Ziehier de voornaamste zinsneden uit do boodschap van Harding. Wij hebben de uitbarsting bijgewoond eener wereldfurie en wij zien neder op onze republiek, altijd vast op hare grondvesten. Onze beschaving is gevrijwaard. Wij herkennen de nieuwe orde der wereld met de nauwere voeling die de vooruitgang aanbracht. Wij zijn gevoelig voor de oproe pingen van het menschelijk hart Yoor samen werking en broederschap. Wij wenschen onze zending te vervullen door een aanvallenden oorlog zoo hatelijk te makeu, dat de regeeringen en de volkeren, die er hun toevlucht toe nemen, znllen moeten bewijzen dat hunne zaak rechtvaardig is, of zij zullen buiten do gemeenschap der bescha ving gebannen worden. Wij zijn bereid om met de volkeren dei- wereld, groote of kleine te associeeren om de de ontwapening en-militaire en zeevaart kwestie behandelen. Amerika die het zwaard gelrokken heeft ter verdediging der beschaving zal nog op de zelfde wijze heden of morgen optreden. Economische banden binden sterker dan men het over het algemeen vermoedt. De economische banden tussohen de volkeren zijn nauwer dan men zich meestal inbeeldt. Niemand kan iets ontvangen wanneer hij niets gaf. De talrijke republikeinen op ons werelddeel.aanwezig weerspiegelen den roem der democratie. Voor wal het geldwezen betreft zullen zij de grootste bedrijvigheid steunen. M. Harding geeft nu zijn wil te kennen het werk van herinrichting en heropbouw der landen te bespoedigen. Hij wakkert de Amerikaausche nijverheid aan en doet een beroep op den ondernemings geest der Amerikanen. Hij zet de verlichting van den fiscalen last voorop, de ontwikkeling vaD gemakkelijk heden voor het openen van credieten, vrede in de nijverhiidswereld en goede verdeeling der vruchten van den arbeid hij verklaart zich vijandig aan ongerechtvaardigde regeerings- tusschenkorasi in de zakenwereld. Hij vraagt naleving der verplichlingen uit den oorloggontstaan, kwijting der schulden van den oorlog, want miskent men die, dan is geen beschaving mogelijk. De boodschap maakt geen de minste zin speling op de thans te Londen plaats hebben de gebeurtenissen. Eene oude zaak tc Schoonaarde In den nacht van 29/30 Januari 1918, tijdens de bezetting dus, drongen verscheide ne gemaskerde bandieten de woning binnen der kinderen Everaert, Rosaüe, oud 73 jaren en Paul 76 jaren, te Schoonaerdc Migrodries, en na deze personen op wreedaardige wijze gestampt en geslagen te hebben, dwongen zij hen, onder doodsbedreigingen en het ver- toonen van revolvers, al hun geld 6000 fr. omstreeks af te geven. Een onderzoek werd nopens deze bandieten- streek ingesteld door het parket vau Dender» monde, doch geen licht kwam in de zaak. Thans is zekere De K..., Karei, die vroe ger te Hofstade woondo maar thans te St. Jans-Moloribeek verblijft*» ingevolge zekere bekendmakingen van derde personen, als een der daders aangewezen, en aangehouden. Voor den heer Onderzoeksrechter Geerinckx van Dcndermonde gebracht heeft DcK...., hardnekkig geloochend. Londen, 4 Maart. M. Krassine i« heden namiddag te Londen aangekomen. Hij drukte de hoop uit, dat het Engelsch- Russisch handelsakkoord zoo spoedig moge lijk zou geteekend worden, doch voegde er bij, dat zulks afhing van de wijze waarop het Engelsch gouvernement den nieuwen vorm van deze overeenkomst zou opnemen. Wat betreft den opstand te Moskou en de vlucht van Lenine en Trotsky, verklaarde hij van niets te weten. Volgens hem is het vooruitzicht, dat het gouvernement der Sovjets zou kunnen om. vergeworpen worden, nog veeLyerder af, dan sommige lieden het zich inbeelden. Aanhouoingen i De gendarmen van Evergem hadden ver-f; nomen, dat Zondag nacht drie jonge gasten in den omtrek van de plaats der misdaad gezien waren door een herbergier Van Won» delgem. Een dezer kereltjes was herkend ge worden en werd in zijne woning aangehou den. Bij eene huiszoeking vond men aldaar eene vest waarop bloedplekken te zien waren. Reeds had men gepoogd deze uil te wasschèn doch het was niet gelukt. Ondervraagd over doze bloedvlekken gaf de kerel zuiken verwarden uitleg dat hij on- middelijk aangehouden werd. Toen men hem vroeg met wien hij Zondag avond was uitge gaan, duidde hij twee gezellen aan. Ook de zen weiden aangehouden en de uitleg welke zij geven over hun tijdverdrijf, kwam ook zeer verdacht voor. De drie kereltjes, tus- schen de 15 en 17 ja4r oud, zijn naar Gent overgebracht en er ter beschikking van den onderzoeksrechter opgesloten. vV* RECHTBANKEN Boetstraffelijke Rechtbank v. Dendermonde VERZET. Den 15 Juni 1920 werd Ce up... Willem werkman te Aalst bij verstek veroordeeld tot zeven maanden gevang en 100 fr. boet, om met andere personen, die ook gestraft zijn geweest, uit eene vrachtauto rij dende langs den grooten steenweg, verschei dene stukken stof ontvreemd te hebben. Ceup... teekeude verzet aan tegen dit vonnis, doch d* rechtbank heeft haar eerste vonnis bekrachtigd. LEENIPJG BRUSSEL I©02 Trekking van 1 Maart 1921. De volgende reeksen zijn uitgekomen 72 2391 8015 135,71 17502 21178 26764 2C6 3363 9193 14986 -181'.'6 2234S 29020 313 5285 10240 15337 18250 2*531 29953 743 5465 12526 16925 18266 22789 949 5537 12865 17356 20129 24731 1786 8J94 13329 17422 20677 25174 De prijzen hevielen aan de volgende nummers: Ser. 16196 n. 7 uitkeerbaar met fr. 10,000 8194 9 - 1,000 5391 6 öOO 9193 .17 5C0 Nummers aflosbaar met 250 fr. 1786 5 14986 19 *2789 13. 9191 16 16925 23 20953 19 De volgende nummers zijn uitbetaalbuar met 150 fr. 72 8 3361 1 13329 19 26764 fr 949 20 5285 18 15337 10 1786 7 5465 2 16925 8 De overige seriën zijn aflosbaar met 110 fr. DE CONFERENCE VAN I.ONDES.' - LONDEN, 15 Maar!. Dc Duibj Mail schrijft 'jew hoofdartikel, dat bel de Duiischers van geen nul aal lijn. rond den pot te .draaien, vvjj zini vast besloten, zegt het blad, Buitschland te doen betalen, zooniet zullen de voor» zienè strafmaatregelen automatisch en van Maandag aanstaande reeds toegepast worden. HET VERDRAG VAN SEVRES ZOU HERZIEN WORDEN. Londen 5 Maart. Daily Express verzekert, dat het verdrag van Sèvres, ten voordeele van Turkeye zal her zien worden, daar do Grieken hardnekkig weigeren zich aan de beslissing der conferencie te onderwerpen. WERKONGEVALLEN AAN BELGEN IN BUITSCHLAND» Brussel, 5 Maart Men verzekert uil goede bron, dal tusschen het Belgisch gouvernement en Buitschland eene overeenkomst getroffen is voor de vergoeding te betalen aan Belgische slachtoffers van werkongevallen in Duilschland. DOODEL1JK MOTOCYCLE ONGELUK TE MERXEM. Antwerpen 5 Maart. Eene oude vrouw is door een motocycle omgeworpen toen zij de straat overstak. Zij bleef op den slag dood. DE BELGISCHE AFGEVAARDIGDEN BIJ HET ENGELSCH KONINGSPAAR. Londen 5 Maart. De Belgische ministers Jaspar en Theunis, afgevaardigden ter confe rencie van Londen, werden heden morgend door het Engelsch koningspaar ontvangen. EEN SCHOUWBURGBESTUURDER AFGESTELD. ANTWERPEN, 5 Maart. M. Van Kerckhoven, de bestuurder van den Vlaamschen Schouwburg te Antwerpen i» afgesteld, omdat bij kunstenaars bad aangeworven aan tarieven lager dan deze bepaald door bet lastkohier. IN IERLAND. Dublijn 5 Maart.Gisteren avond werden verscheidene autneamions waarin gevangenen vervoerd werden, door Sinn-feiners aangevrllen. Weldra ontstond een vreeselijk gevecht tijdens hel welk talrijke bommen geworpen werden. Verscheidene poli- cieagenten en gevangenen werden gekwetst. Do Sinn-feiners hadden drij dooden en vijf gekwetsten. DE DRAMAS DER ZEE Twee Amerikaansche duikbooten gestrand New-York, 4 Maart. De Amerikaansche duikbooten 0.7 en 0.8 zijn gisteren avond gestrand, de eene in het nauw van Long Is land, de tweede in de baai van Buzzard ('Mas sachusetts). Alle pogingen om ben vlot te krijgen, zijn vruchteloos gebleven, doch men hoopt bij hooge tij later te gelukken. Een Engelsche stoomer vermist. Londen, 4 Maart. De Engelscha stoom boot Tayt op 2 Januari 1921, van Sampsons Guernay voor Portsmouth vertrokken, is door Lloyds als vermist opgegeven. Portugeesch zeilschip gezonken. Rotterdam, 4 Maart. Eng. stoomer Archimedes, hier aangekomen uit Buenos- Ayres, bracht de bemanning mee van het Por tugeesch zeilschip Suzanne dat tijdens een tempeest in de golf vai) Bjscaye is gezonken. ZONDAGRUST. Zondag 6 Maart zal alleen open blijven, van 's middags tot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. M. De Valekeneer, KERK VAN ST-MARTIN US. Maandag aanstaande, 7 M«t1, algemoéne vergaderin voor de Huismoeders der H. Familie. Vriendelijk verzoek de lidkaart mede te brengen. VOLLEN AFLAAT in de kerk der Arme Claren Coletienen. Orde der diensten Zondag 6 Maart, Feestdag der H. M. Goleta. Om 6 ure de eerste mis met uitstelling van het Allerhei ligste tot na het lof. Om 7 ure de tweede mis. Om 5 ure hel lof. Kasbons 5 L h. der Stad Antwer pen uitkeerbaar iu 10 jaren met fr. 1000, zijn verkrijgbaar Ier Banque CeiTtrale de la Dendre aan den prijs van Fr. 940. 7393 DAAR IS NIETS TEGEN TÈ DOEN: dc beste genever is 't merk 't Wit Sloopte (de 3 Boereri) Jacques Neefs, Antwerpen. 29373A EENE ERGE ZAAK. In den nacht van Vrijdag tot Zaterdag waren de policie op zichter Van Hóvei en de agent De Smet, per rijwiel langs Mijlbeek op ronde, toen zij in den omtrek der Brcedeslraat twee personen ontmoetten, dragers van velolanlears. Pas hadden deze de policiemannen bemerkt of verscheidene schoten weerklonken. De poli ciemannen scholen terug, doch de kerels konden in de duisternis verdwijnen. Onmiddelijk werden de gedarmen verwit tigd en kort nadien werd eene klopjacht, gehouden in den omtrek der plaats der aan randing. Men vond aldaar twee velolantaarns (accelyleeu), eene muts en een roode zak doek. Van de kerels werd echter geen spoor mee ontdekt. Een onderzoek is geopend. VOETBAL. Morgen speelt Eendracht l op het stadium v,.n A. R. A. G. te Gent een match tegen Reserve van 1* afdeeling van dien club. Deze zijn kampioen van Belgie. Vertrek om 12,40 naar Gent. GEVONDEN een zilveren armbanduur- werk. Terug te bekomen. Gemeentejongens school, Erembodegem-Terjoden. EERSTE KOMMUN1E. De beste en goedkoopste Wijnen vindt men bij O. Taey- mans, Groote Markt, 8, Aalst. 7475 VERLOREN een damcn-poriemonnaie onderwege de Nieuwbeekstraatnaar de kerk. Terug te brengen tegen goede belooning, Nieuwbeekslraat, 43. 7476 TOMAAT CONSVRVS4 DWAZE KLUCHT. Flauwe grappen makers hebben een der vorige nachten eene poederbus, na ze in brand gestoken te heb ben, door de brievenbus geworpen hij Const. Lievens, Gentschestraat. De bus ontplofte met groot geweld; waardoor het gezin hevig uit hunnen slaap opgeschrikt werden. Geluk- kiglijk werd goene schade aangericht. Een onderzoek is geopend. In den Werkrechtersraad (afdeeling Bedienden) Zaterdag namiddag om 3 ure, moesten de lijsten der kandidaten voor den Werkrech- tersraad ingediend zijn op liet Vredegerecht. Voor de patroons heeft zich geen enkele kandidaat aangegeven. Voor de bedienden zijn uitgeroepen als gekozen zonder strijd Prosper De Rauwere en Jozef Temmerman voor de werkelijke mandaten en als plaatsvervanger Edward De Temmerman. SCHURKENSTREEK. Onbekende schurken hebben nu voor de derde maal de omheining in pindraad, aan het land van landbouwer De Bruyn, Ouden Denderraond- echen steenweg, afgesneden, 't is te hopen men dc daders eens op 't feit zal kunnen snappen. Katholieke Volkskring St-Jozef, Meuleschettestraat Zondag 6 Maart, vermakkelijk avondfeest door twee afdeelingen van den Vólkskring, Tooneelbond Langs om boter en Fanfaar Willen is Kunnen Opvoeripg van twee blijspelen De beroemde Kruiwagen en Pas op van don eiectriek Uitvoering van puike muziekstukken, waaronder De Belgen in Congo een meesterstuk van M. Cb. Do Witte, met volledigen uitleg op het programma. Zondag 13 Maart, kosteloos tocneeifeest, ter voldoening van al de leden onzer ver- «chillige inrichtingen. Zondag 20 Maart, luisterrijk feest met opvoering van een boeiend drama en het beroemd blijspel Kosthuis Boller door don Tooneelbond vau St Marteosgesticht. Zondag 27 en Maandag 28 Maart, zijnde de twee Paaschdagen, Landbouwcongres, voor al de landbouwers van het arrondisse ment, aangesloten bij den Belgischen Boe renbond. Maandag 2i Maart, om 7 uren fs avonds, uiterst belangrijke voordracht over christelijk leven, door den Z. E. B. Kanunnik De Baets, Vicaris-Generaal van Zijne Hoogwaardigheid. Burgers en Werklieden, Vrouwen en Mannen allen naar die voordracht 1 Naamloozc Maatschappij te Brussel. Kapitaal 7,500,000 fr. Bijhuis: 10, Albert Liénartstraat, Aalst. Geldplaateingen op loopende rekeningen op zicht en op termijn (vrij van lasten). Uitwisseling aan de voordeeligste kondi- tiën, van Fransch Geld en van aiidere vreemde munten. Aankoop en verkoop van alle beurswaar den. Uitbetaling van koepons. Koslelooze in lichtingen, enz. 7320 Wij vernemen het overlijden van Mijnheer Albertus VAN DE MAELE echtgenoot van Mevrouw Sicionia, Keymeulen geboren te Aalst den 15 November 1862 en er godvruchtig overleden den 4 Maart 1921. De plechtige lijkdienst zal plaats hebben, Maandag 7 Maart, om 8 ure, in de kerk van den H. Martin us. Vergadering ten sterf- buize, Ouden Dendermondschensteenweg, 96 om 7 112 ure. Vrienden en kennissen worden beleefd verzocht, dit bericht als uitnoodiging te wil len aanzien. De familiën LEL1ÈVRE.DECON1NCK en BRABANTS bedanken uitterharte vrienden en kennissen, voor de blijken van deelneming hen beloond bij het afsterven van Mevrou Cecilia-Augusta De Coninck Mevrouw weduwe Louis SPANOGHË Mynheer en Mevrouw Bmile SPANOGHE-FON- OÉE en kinderen Eerweerde Zoster Pharaildis, in het klooster van den H. Vincentius 6 Paulo te Buggen- hout, in do wereld Mei. Aliee SPANOGHË Mynheer en Mevrouw René SPANOGHE-VAN DRIESSCHE eu kinderen Do i'amiliëD SPANOGHË, LISAERDE en COOllEMAN, bedanken do talrfike vrienden en kennissen, voordo blijken van genegenheid hun betoond bij het afsterven van hunnen teergelief den Echtgenoot Vader, Schoonvader, Grodt- vader, Broeder, Sohoonbroeder, Oom en Neef, Mijnheer Louis Spatioghe TABAK. Zaterda» aanstaande, ope ning van het huis M. CARTUYVELS, 28, Albert Liénartstraat, 28, Aalst. Sigaren, si garetten en tabakken der beste merken. DSSKOSSTO- KA8T30B der Nationale Bank van België, te Aalst. Diskonto intrest Aangenomen wissels 5 1/21. h. Warenbrieven (warrants) 5 t. li.; Niet aangenomen wissels 6 t. b. De leden van gezegd kantoor houden zich alle werkdageD, om elf uro, ter beschikking der belanghebbenden, ten bureelo KEIZERLIJKE PLAATS, 32 waar men aangaande voornoemde bewerkin gen alle inlichtingen kan bekomen. 2075 Duivennieuws Het Bestuur der De Eendracht n Aalst, verwittigd de liefhebbers dal alleen het kor- dinaal van M. Spinoy wordt aangenomen. De liefhebbers van den builen die zich wenschen lid te maken kunnen zich aangeven als bestuurlid. De leden die eenen ouden oonstateur rooft bare hebben worden verzocht Zondag naar; bet lokaal te komen of hem binnen te brengen. De inschrijvingen met oude duiven op Breligny 1920, worden uitgekeerd op Zonda gen 6 Maart en 13 Maart, van 10 tot 12 uren, in het lokaal. Nadieh wordt er niets meer uitgekeerd. 7454. Het Bestuur1. VERMAKELIJKHEDEN Volksschouwburg Folies Bergère (e Brussel. Zondag- 6 Maart, te 3,30 u. on te 8 u., twee vertooningen van Peer ok Koster, vao Willem Pouillon, met Karei erhoeft, de Koster bij uitnemendheid. Vrijdag 11, te 8 ure, eerste opvoering van Dc Echtscheiding van Amedéb. Groot kluchtspel ia 3 bedrijven van J. Ray. Dijnsdag 15 Maart, te 8 ure, Feestavond Jef Van Au try die de rol van Amedrevervult. Oe Vo&ftschatiwburg te Leuven, in Louvain Palace Op Woensdag 16 Mr arfc, Df. Graaf van Luxemburg. Groote lustige ope rette in 3 bedrijven. Eotim?tlyk Z.-, T.- en Lelterh. Gezelschap 'T LAND VAN RIEM, Aalst Opvoeriug van het meesterwerk Indisch tooneelspel in 3 bedr. door Jan Fabricias, schrijver van Dolle Hans. Werd honderden malen met ongemeenen bijval opgevoerd. KAARTEN: Fr. 4,00; 3.50; 2.00; 1,25;0,75; t© verkrijgen ten Lokale, Marfer, van ef Zon dag, 6 Maart, 9 uur 's morgens. 7419 STEDELIJKE SCHOUWBURG van AALST IMaandag 7" Maart opvoering van eomedie in 4 bedrijven van G. B. Shaw, door het nieuwe gezelschap van Dr J. O. DE GRUYTER, destijds bestuur der van den Schouwburg der Koningin (VI Groep) op het IJzerfront. Deuren 6 1 i? uur. Gordijn7 uur. Kaarten te bekomen in het Landbouwers huis, Keizerlijke Plaata, van af Donderdag 3 Maart. Het nummeren Is kosteloos en ver plichtend en zal geschieden in betzelfde lo kaal, den Zondag 6 Maart, vanaf 9 uur 's morgens. PRIJZEN DER PLAATSEN Beo.a.ni.al 5 fr. en 3.50; B.lcen 2,10 en^M) alle taksen inbegrepen. WORDT CJSVRAAGD takweilie tal'», kleermakersgast, rondde20 jaar, roarliet prssssiv ten kleederén. Zied aanbieden nad* Firms De Ris en O', Gsiorxelerstr.

De Volksstem | 1921 | | pagina 2