Minister Waaters ter esre Is- en Uiivaerverpimlnpn. DE FORTUINZOEKERS Eene vreeselijko zeeramp. Dinsdag 114- X>^C3-ES3L.^.33 - 8 Maart 1921 Rond het Parlement. Da laoyrafcais van Kcaing Rikolaas vaa Moatsasgro De woelingen in Ilalië De conferencie te Londen Eiorkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. XXVII» JAARGANG NUMMER 53 CENTI1ME.M - WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Ncffel-Db Gehdï Publiciteit buiten het Arrondissement Aaist, zich te wenden tot liet Agentschap Havas,8, Marlelaarpleio, te Brussel8, Place de Ia Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.C.-I H, Joannes Zonop6,19, onder o,13 Nieuwe Maan den 9 De proef op de som. De buitengewone uitgaven onzer staatsbe grotingen beloopen 3 miljards, i27 miljöen, i>95 duizend en 76o frank. Nu, Minister Wauters slorpt met zijn per. Boneel, van die 3,127,095,165 frank, meer dan de helft, ja bijkans de twee derden op, want in de rekening komt zijn departement voor mei liet kolossaal cijfer van 2 miljards li miljoen en 564 duizend frank. Maar. zal men zeggen, hoe is dat mogelijk kort geleden, verklaarde hij immers, dat hij dat kolossaal werk in zijn departement ver richte met iets meer dan 250 beambten De socialisten jubeldonhun groot lama was beschuldigd geworden een verkwister te rijn, en, zie, bij deedgansch het land bevoor raden eu den boel draaien mei nog geone 300 bedienden. Maar Minister Wauiers had er vergelen bij te voegen, dat, benevens die ruim 250 be stendige bedienden hij nog do volgende tijde* lijke bedienden onder zijn beheer heeft, die reeds meer dan 2 volle jaren in dienst zijn liet middenbestuur der bevoorrading telt 200 agenten welke aan het land jaarlijks 1 miljoen 850 duizend frank kosten. De kommissiën voor hot suiker, de vergun ningen, de inlandsche levensmiddelen, de gist, de scheidsgerechlkamers voor den melk handel, tellen 165 leden, die ieder 20 frank aanwezighaidspenningen trekken per zitting. Die kommissiën vergaderen 2 maal per maand. De löden trekken gezamenlijk 79 duizend 200 frank zitpenningen, waarbij M. VYauters nog 10 duizend 800 frank vergoe- lings- en reiskosten voegt. Voorde handeisdiënsten worden 117 be dienden gebezigd die per maand betaald wor den en 17 die per week hun salaris ontvan gen. Mei alelier van het breigoed heeft 21 be dienden. De ijs- en vriesdïenst heeft 181 bedienden en 296 werklieden. Voor den dienst der werkloozen worden er 58 agenten werkstellig gemaakt. In het geheel dus 1.077 tijdelijke bedien den, plus 250 bestendige bedienden of in het gclioci 1327 personen, die aan het land 2 miljards, 14 miljoen 564 duizend fr. kosten. ïileu ziel dat er daar nog al een klein ver- scbilken is mei de 250 opgegeven door onzen spaarzamen Minister. V en» SHesrinsierisitg Nu dal de Duilsciiers zooveel moes kens maken, om zooniet van de verschuldigde be talingen ontsiagen te worden, dan toch om groote vermindering te bekomen, is het goed hier eens te herhalen welke oorlogsschatlin gen en boeten die brave zachtzinnige Duitschers die het tod» zoo goed meenden met ons binst den oorlog door de Belgen deden beialen, zonder zich af te vragen of ons klein landeke dien hst kon dragen. De provinciën van o s land moesten, ge durende 4 jaar, maandelijks eene oorlogs schatting betalen, welke veranderde van 40 tot 00 miljoen. Het bedrag der sommen op die wijze, met geweld van het Belgisch volk afgetroggeld, bedraagt, met inbegrip der intresten, de kolossale so:n van twee miljards 336 miljoen. Dan komen de boeten, welke zofweg aan de gemeenten werden opgelegd om den wille van een doorgesneden telegraaf of tele foondraad, van nachtrumoer of mishandeling van eenen Duilsche soldaat. Uit dien hoofde weiden er door België 825 miljoen betaald, waaronder Brussel voorkomt met 258 miljoen. in 't geheel betaalde België uit dien hoofde (oorlogsschatting en boeten), DRIE MIL JARDS, HONDKRD EN EENIGE DUIZEN DEN FRANKS. Wat zou de Duilsche groot lama Dr. von Sinu^ns daar wol^ve^w)j^fjtc^ingen_^ Een nieuwe regeling. Ministerieels besluiten. Zoover het Departement van Arbeid en Bevoorrading in de zaak betrokken is, blijft vergunning vsreischt voor don invoer, onver- j'schillig uit welk land, van 1. Natuurboter 2. Tarwe- en roggeschooven, tarwe- en rog- gekorreh, tarwe- en roggemoei, tarwe- en roggegort, tarwe - en roggezomelen, tarwe- en roggekortmeel, tarwe- en roggekrie! 3. Moiit 4. Saccharose (ruwauiker, kristal suiker, raffinadepoedcr, raffinadebrooden en raftinadetablettcn, kandij, bastcrl-, ruw meel suiker), stroop (raffir.adestroop, ter uitzonde ring van bietenstroop en fruits'.roop) en me lasse 5. Geslachte kalvers, kalfa\Ieesch en kalsafval. Zoover bet Departement van Arbeid en Bevoorrading in de zaak betrokken is, wordt voortdurend vergunning veroischl voor den uiDoer van: Allerleluijverheidsalkohol (ruw- nat, gercctificeerden alkohol, wansmakeüjken alkohol, ter uitzondering van genever, be reiden brandewijn,sterkedranken reukwater). Lucifers. Levende runderen, schapen, geiten en varkens, eenhoevige huisdieren, kippen, eenden, ganzen en kalkoenen, pootvisch. Navermeldo tot menschenvoeding of tot huisdierenvoedering benutte waren Bieten en bietenpulp. Natuurboter. Broodkoren (tarwe, spelt, niasteluin, rogge) evenals haver winter-en zomergersten boekweit. Chicorei- boonen. Room. Meel en gort van broodkoren; meel en gort van haver, van wintergerst, van zoaaergerst en van boekweit meel du gort van boonen, erwten en wikken, Boonen (paar- deboonen inbegrepen). Hooi. Kaas. Vet. Allerlei melk. Gist en zuurdeeg. Mout. Mc- lassc. Eieren. Korenslroo. Brood. Erwten. Versche visch. Aardappelen. Suikerhoudende of met suiker bewerkte koopwaren, ter uit zondering v?u sterkedrank, bier en wijn. Reuzel. Allerlei stroop, ter uitzondering van pharmaceutische stroop. Allerlei zemelen, kort en kriel Saccharose. Wikken. Vleesch bereid of niet bereid, vleesciiafval inbegrepen, ter uitzondering van ingemaakt vleesch en slachtdarmen. De vroeger uitgevaardigde ahemeeno be palingen omtrent vergunningsvrijen uitvoer, alsmede de bepalingen van artikel 2 van het besluit van 2 December 1920, (Staatsblad nr 33S) blijven van kracht. 70 VERVOLG. Deze treurige stemming bleef hen bij, van sonsopgang af, totdat deze den lueridaan be reikt had. Toen de dag aanbrak zagen zij scherp met onafgew ende blikken, naar beue den. Uet verdwijnen van de mist gaf hun niets anders te zien, dan zij verwacht had den. Rondom de hut, paarden aan piketten, lieden in uniform een tooneel van het rnilitairo leven te velde, waren te ver af om personen of wat daar voorviel te kunnen onderscheiden. Dit alles loste zich in ge volgtrekkingen op, gevolgtrekkingen die voor beiden folterend waren. Zij moesten nog, voor hen eeuwen lange uren, wachten, tot op den middag. Toen voorspelde een hoorngeschal, welks helder geschetter bo ven het geruis vae den waterval uitklonk, eene tooneelsverandering. De ruiters waren dadelijk bezig hunne paarden op te zadelen, en plaatsen zich naast den stijgbeugel. Een tweede signaal gaf het bevel, opstijgen, eu spoedig daarna voorwaarts. Toen zag men de landers in rotten afmarchecren, en als sen slang tus9chen de hoornen verdwijnen. Iets wits fladderde voorop, evenals of hel kruipend dier de eene of andero rnalscho prooi nit het nest gehaald had en er mede naar zijn leger sloop. De bolde vrienden wachten, met zenuw achtig ongeduld, tolde twintig minuien ver- Streken waren, die de ruiters noodig hadden De herziening der kiezerslijsten. De wet van 31 Maart 1920 bepaald dat de kiezerslijsten, opgemaakt met het oog op de verkiezingen van 16 November 1919 voor de Wetgevende Kamers, en voorgoed vastge steld op 25 October van hetzelfde jaar, op nieuw zullen gebruikt worden voor al de verkiezingen voor de Wetgevende Kamers, waartoe, na 16 November 1919, zou worden overgegaan totdat nieuwe kiezerslijsten voor goed vastgesteld worden, en dat er in 1920 niet zou overgegaan worden tolde herziening van de kiezerslijsten. Mochten er dus verkiezingen voor de Wet gevende Kamers plaats hebben voor 1 Jan. 1922, dan zouden daaraan slechts kunnen deelnemen de kiezers, die voor 25 Oct. 1919 op de lijsten zouden ingeschreven zijn. In derdaad, bij toepassing van de voorschriften der artikeleo 54 en volgende van het Kies- wetboek, welke nog «leeds van kracht zijn zou de herziening der lijsten van 25 October 1919 slechts een aanvang nemen op 1 Juli 1921 en gesloten worden op 1 Mei 1922. Het behoort derhalve, dat de kiezerslijsten worden herzien en opgemaakt, zoodat, onder andere, de kiezers die sedert 1919 kiesge rechtigd geworden zijn, daarop ingeschreven zullen worden. Om kiezer te zijn voor de Kamer van volks voor het rijden van de hut naar de bbven- vlakie. Tu9scheu de boomen verloren zij de lanciers en hunne gevangenen uit het oog, doch hoorde het gekletter der hoefslagen, toen de paarden, op het rotsigb pad, dat van het ravijn uaar boven liep, gekomen waren. Eens of tweemaal klonk de trompet, waaruit zij den loop van den troep konucn nagaan. Eindelijk werd 't hoofd der kolonue zicht baar daarua dc lanciers, die langs bel pad naar boven reden. Toen het pad broeder werd, stelden zij zich op in tweeën, terwijl er een hoofd dicht genoeg nabij was gekomen, om zijne gelaat strekken tc kunnen onderscheiden Klap- dorper en Nommeu's hart bonslen togen hunne ribben, toen zij hem herkenden. Was er vroeger voor hen nog eenige twij fel gebleven, nu die was geheel verdwenen. Hel was zijne togeupartij in het duel kolonel Paterra. Hij was nu overtuigd, dat deze de man was die de vernieling van zijn karavaan had bewerkstelligd. Het door den roovcr bereden paard gaf daarenboven de proef op de som. Hij was schitterend gekleed, zeer ver schillend van den bestovend ruiter, die daags tevoren over de vlakte was gereden. Nu zagen zij hem daar rijden in een opzichtig overladen uniform, de lunciersrauts met do pluim op het hoofd en gouden koorden en netels op de borst. Hij had dien morgend mot zorg zijn toilet gemaakt uit beleefdheid voor het gezelschap, waarmede hij voorno- vertegenwoordigers, moet men 1. Belgisch burger zijn door geboorte, ofwel de groote naturalisatie verkregen hebben 2. Ten volle 21 jaar oud zijn 3. Metterwoon sedert 6 maand in dezelfde gemeente gevestigd zijn. Elk kiezer mag slechts op eene stem aan spraak maken. Art. 2 duidt aan welke vrou wen lot de stembus voor de Kamerverkie zingen toegelaten worden. De commissie belast met bet onderzoek van dit wetsontwerp stelt voor het wetsont werp van de Regeering goed te keuren. Het stoffelijk overschot van koning Niko- laas van Montenegro is per stoomschip van Nice naar Sun Rèmo overgebracht, waar de koning en de koningin van Italië het op een jacht opwachtten» Zij namen vervolgens deel aan de begrafe nis plechtigheid. Later wordt gemeld uit San Rcmo De begrafenis van den koning van Montenegro was indrukwekkend. Na de plechtigiieid is de koniugin van Ita lië naar Rome vertrokken. De koningin van Montenegro ontving het bezoek van een honderdtal officieren van Montenegro die den eed van getrouwheid aan hut vaderland hebben afgelegd. Zondag had in de Russische kerk van San Remo, een plechtige lijkdienst plaats. Rome, 6 Maart. Volgens de Epoca Leb ben bersagiiefi het volkshuis te Enrpoli (pro vincie Florence) in brand gesloken als wraak- maatregel legen de vermoording van matro zen on - carabinieri wier lijken door vrouwen werden verminkt. Volgens een bericht uit lüsa aan de Epoca zijn daar bij den aonval van de kommunisten op de villa van markies Respuli eeu persoon geJood en 4 gewond. Uil Triest urdtaan de Tribuna gemeld dat een der grootste scheepswerven van Ve netië door kommunisten in brand gestoken is. Het kwam tot een botsing tusscheu de ge wapende macht en drie honderd met gewei en gewapende arbeiders. Er werden aan beide zijden talrijks perso nen gewond. Ook van andere plaatsen wor den ongeregeldheden gemeld. De gebeurtenissen te Fin me. De Tribuna geeft volgende inlichtingen over de laatste gebeurtenissen te Fiume. Studenten, die eene omhaling deden voor de slachtoffers van den plicht, gevallen te Florence, werden vóór het socialistisch lo kaal aangevallen. Dc troepen kwamen het lokaal omsingelen endaar ergeschoten werd, schoten de soldaten terug, in vensters en deuren. Daar de socialisten weigerden zich over te geven, werd eeu kanon gehaald en het lokaal gedeeltelijk omvergeschoten. Alsdan verlieten de socialisten het gebouw. Meest allen waren gekwetsf. Nadat zij ver trokken waren stuken de nationalisten het gebouw in brand. Aanhouding van graaf Karoly te Florencië Graaf Karoly, die tot de grens moest geëscorteerd worden, is nog ie Florencië gehouden ter' beschikking van de overheden. Inderdaad, in zijne woonst heeft men ver schillende dokumenlen van bolsjewistische propaganda ontdekt, die thans door de policie worden onderzocht. Deze dokumenlen zouden het bewijs leve ren dat graal Karoly aan de Ilaliaansche communisten belangrijke geldsommen uitge deeld heeft, van de regeering van Moskou voortkomend. Anderzijds werden door de policie twee Duitschers aangehouden die betrokken zijn in het inrichten van het oproer in Florencie. mens was te reizen. Noch Klapdorper, noch de speurhond, hielden do oogen lang op hem gevestigd. Beidon koken naar andere personen uit, ieder naar een verschillende, die spoedig in 't oog vielen, d^ar hunne lichtkleurige klee ding bij de donkere uniforme^ sterk afstak. Zij waren nu in het midden van den troep de jonge dame op haar eigen paard en het Indiaausche meisje op eea muildier- Zij wa ren ongeboeid, maar twee lanciers, die van nabij volgden, haddon kennelijk de last een oog op haar te houden. Eenige rotten verder in de achterhoede, was oen groep die moer op gevangenen ge leek, en gevormd werd uit drie mannen op muildieren, allen vastgebonden aan zadel en stijgheugols, terwijl bi}, twee bovendien de armeD op den rng gesuoerd waren. Hunne rijdieren werden door een lancier die voorafging, geleid. De twee, voor wier zekerheid zooveel zorg werd gedragen, wa ren Don Valerian en den baron. De derde, met de armen vrijgelaten, was Richard. De bediende Mattheus, volgde niet ver achter aan eveneens op een muildiert wiens uiter lijk niets van een gevangene had Hij bleek somber gestemd, en dat was zeker bij de gedaehte aan zijn snood verraad en schan delijke ondankbaarheid. Misschien had hij op dat oogeublik berouw, maar zeker 'was zijn vooruitzicht verre va i jmoedig. En wat zou in elk geval, zijn loon z>jn Tlij had zijn meesier en bovendien vele anderen ook in ellende gestort, wat hem zeker de genegen- Een persoonlijk verzoek van von Simons Londen, 6 Maart. Ondanks de groote zorg, waarmede men het trachtte verborgen te houden, is heden uitgelekt, dat Dr. von Simons om een onderhoud verzocht heeft met de Engelsche en Franschc ministers. Dezen heb hen het verzoek ingewilligd, 's Mor- werd de bijeenkomst ten huize van lord Curzon gehouden. Natuurlijk weet men niets at van het onderwerp van dit volslagen par ticulier onderhoud. In sommige kringen echter houdt men staande, dat er slecht gesproken \\erd over de dagorde van Maan dag. Nochtans blijkt het klaar, dat Dr. von Simons oin een onderhoud verzocht heeft in een geest van verzoening. Zolfs is het waar schijnlijk, dat hij een nieuw voorstel voorge dragen heeft, vermits in don namiddag de Engelsche, Fransche en Belgische deskundi gen bijeengekomen zijn met de Duitsche, vermoedelijk om te beraadslagen over de wijze van toepassing. Middelerwijl had M. Loucheur de Belgi sche afgevaardigden gewaarschuwd. Op het einde van den namiddag heeft M. Briand, daar M. Lloyd George naar Ghscquers ver trokken was. zich bij graat' St'orza begeven om hem op da hoogte te stellen van Dr von Simons. De minister voor Buitenland in Italië heeft zijne instemming betuigd met de tegemoet koming van MM. Lloyd George en Briand ten aanzien van het verzoek van de tegenpartij, hetwelk laat verhopen dat het door de confe rentie gestelde vraagstuk nog in der minne kan opgelost worden. Van haar kant heeft de Duilsche delegatie tegen avond een© vergadering gehouden, gedurende dewelke Dr von Simons en zijn collegas de nieuwe voorstellen opgesteld hebben, welke Maandag namiddag aan de geallieerden, uil naam van het Rijk, zullen medegedeeld worden. Voor zoover men weet, zouden de Duilsche tegenvoorstellen gesteund zijn op de besluit- selen van de conferencie van Brussel en zou Duitschland betalen in evenredigheid met zijne ckonomische heiopbsuring. Duitschland zou liefst in natura betalen en daar willen de verbondenen niet van weten. Verklaring van Cr von Simons. Londen, 6 Maart. De Sunday Times geeft dezen morgend een lang inlervieuw van Dr von Simons. Onder meer verklaarde bet hoofd der Duit sche afgevaardiging c Ik moet doen opmer ken dat Duitschland, wanneer i et 't verdrag van Versailles teekende, eens voor altijd geantwoord heeft dat het den oorlog verloren heeft. Wij nemen aan dat zijne schuld be wezen is. Iiij verklaarde vervolgens nooit te Stuttgart gezegd te hebben dat Duitschland niet verant- woordelgk voor don oorlog was, maar wel dat het niet alleen was om de verantwoorde lijk beid op zich te nemen. Mijn volk vervolgde Lij, neemt niet aan dat het alleen verantwoordelijk weze, en heL zou me tot niets dienen, een ding te onder- teekenen waaraan ik geen geloof hecht en waarvoor ik in Duitschland geen steun meen te vinden. M. von Simons verzekert ook dat de Duil sche werklieden bereid waren om de verwoe stingen te gaan herstellen en dat hij in dien zin een nieuw voorstel aanbieden zal dat Frankrijk zou kunnen aannemen. Wij teekenen verzet aan, gaat hij voort, tegen het termijn van twee-en-veerlig jaren dat twee geslachten moet belemmeren. Wij denken dat de annuieten |,veel te hooge som men bepalen. Wij dringen er bijzonder op, dat wij re?ds twintig milliard betaald hebben en niet 9, zooals de geallieerden beweren. beid van bet dienstmeisje niet kon doen ver» werven. Klapdorper gevoelde zich eenigermate ge rustgesteld, toen hij Valerian in het oog kreeg, en meer nog, toen de troep hem nog naderbij kwam, en er goene sporen van verwonding aan hem wareu le bespeuren. De zorgvuldige vastbiodin» was op zich zelf een bewijs, dat hem geen bepaalde verwon ding toegebracht was. Wat zij het meest ge vreesd hadden, was eene worsteling, die met neersabelen of doodschieten eindigen moest, en wat zij van Paterra wisten, maakto't zeer waarschijnlijk, dat deze een voorwendsel, daartoegezociit had. Vermits Valerian ech ter nog in leven was en als gevangene werd weggevoerd, was aannelijk, JdatN de schurk een ander, doel met hem had. Twee aan twee kwam de troep aanrijden lot de aanvoerder juist tegenover de plaats was, waar Klapdorper on de gids tusschen de ceders verscholen zaten. Goed gedekt door liet dicht gebladerte en door het dicht bij elkander groeiend geboomte verborgen, ontging hun geen enkele bijzonderheid, die plaats greep. Toen de kolonel der lanciers op de plaats kwam waar het piket geposteerd was geweest, hield Lij halt en gaf een order. Het was, om de wafcht tc bevelen zich bij het overige van den troep aan le sluiten. Op dit oogenblik doorkruiste een en de zelfde gedachte het hoofd dor twee mannen die Paterra van den top des bergs gadesloe- gen. De jager uitte die liet eerst. Hij deed het fluisterend, (.Vervolgt.) Mijn volk wil niet van de cijfers vat? Parijs. Verre van zich Ie onderwerpen aan deze voorstellen, dia de economische verwurging van mijn land ten gevolge zouden hebben, zal het de bestraffing aan nemen a Ik ontving uit Duitschland tal van tele grammen en blieven. Allen zeggen dat mere ginds zich niet bekommert met de maatrege len der geallieerden cn bidden mij dringend bij mijn eerste voorstellen te blijven en het ergste te laten gebeuren. De eerste Duilsche afgevaardigde eindigde met de hoop uit te drukken dat men tot eeu schikking van voorloopig karakter zo* komen, Hij zal vragen dat zijne verklaring door eene commissie onderzocht wordt. In dien men wekert, zal er geen ander uitvlucht zijn dan de bestraffingen. Duitschland, be sluit hij, kan het bedrag niet betalen van wal le Darijs gevraagd werd. Eene vergadering der verbondsn Zondag avond had in Downing Street eens vergadering der afgevaardigden der verbon denen plaats. Deze vergadering werd bijge woond door MM. Lloyd George, Bonar Law, lord d'Abenion, Briand, Loucheur, Jaspar, Theunis, graaf Sforza en een Japnansche afgevaardigde. De afgevaardigden der verbondenen hebben er overwogen wat er diende gedaan te wor den, bijaldien, zooals von Simons aangekon digd heeft, er nieuwe tegenvoorstellen gedaan werden. Maandag morgend zou eene nieuwe ver gadering gehouden worden. De militaire strafmaatregelen Maarschalken Foch en Wilson hebben Zaterdag en Zondag langdurige besprekingea- gehad. Er werd overeengekomen, dat de, Engelsche bezettingstroepen desnoode me* eene gansche divisie op oorlogsvoet zouden versterkt worden. Deze troepen zouden onder bevel staan van generaal Guvan. IN IERLAND Sinn-feiner ter dood veroordeeld Dublijn, G Maart. De Iersche replubli- kein Wheel.»n, ter dood veroordeeld wegens den moord op luitenant Angüss, heeft geen genade bekomen. Hij zal in de gevangenis worden terechtgesteld. Soldaien in een hinderlaag Dublijn, 6 Maart Een groep militaire», 35 man sterk, viel inleen hinderlaag tusschen Kiliarney en Bettevant. Twee officieren en twee minderen werden gedood. Eene aanvaring in de Noordzee. Stoomer gezonken. Zaterdag avond is te Antwerpen aange komen de Italier van de Lloyd Royal BdgeL; welke in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, rond 3 ure, ter hoogte van het vuurschip de Ruytingen tusschen de Fransche ere de Engelsche kust, in botsing gekomen met' een onbekend schip. De bemanning van de Italier zag het onbe kende schip met zijn voorsteven de zee indui ken, terwijl de achtersteven hoog uit de zee-oppervlakte opdook. Er werd hulpgeroep vernomen, verder niets meer. Hoe de ramp gebeurde. Een der officieren van de Italier deed vol gend verhaal over de ramp Het was Zaterdag morgen rond 3 ure, klare nachten kalme zee. Alle voorgeschre ven lichten waren aan. Op de brug stond eeu officier, terwijl de kapitein op het dek wan delde. Wij waren in de Noordzee, nabij het vuurschip de Ruytingen toen we van uit tegenovergestelde richting, 't is te zeggen vare de Wielingen, een ander schip in aantocht zagen, eveneens de gebruikelijke lichtere voerend. Alles ging zoo normaal mogelijk en geore onzer had durven denken dat enkele oogere- blikken later zulke vreeseiijke ramp zoude plaats hebben. Toen het onbekende schip ter onzer hoogte was gekomen, draaide het opeens langs stuurboord weg en kwam op de halier toe. Zooals het gewoonlijk gaat op zee wordt het oog gehouden op een voorbijvarend schip ere zoo kwam het dat dadelijk det» zonderlinge en hoogst gevaarlijke wending van het schip werd gezien. De Italier zore middtnscheeps worden aangeloopen, alles werd in het werk gesteld om de aanvaring te voorkomen. - Het was ebhter te vergeefs. De aanva ring had plaats. De Italier liep met aijnert steven in de zijde van het onbekende schip dat ter hoogte van het luik- twee werd ge troffen. Het was een ijselijk gekraak dat door de ooren sneed. Het volgende oogenblik wa ren alle opvarenden Tan de Italier op het dek. Hulpkreten worden gehoord. Het aangevaren schip, een stoomboot, moet een geweldig lek hebben opgeloopen, want we zagen het enkele stonden na de aan varing, met den voorsleven onder de opper vlakte vnn den zeespiegel verdwijnen. Het achterschip dat hoog boven het water uitstak zonk eenige oogenblikken eveneens in de diepte, al medenemend wat op het schip ver toefde. Er waren geen twee minuten na da

De Volksstem | 1921 | | pagina 1