Ia d3 Conferentie van Londen BE förtuinzoeUrT 10 Os opstand tegen ha! Sovjet-bewind in Rusland Donderdag Maart 1921 Onze financiën* M. Dalo, Spasnsch kobinstsovsrsle, vermoord. -aig r .i<. XXVII* JAARGANG NUMMER 58 ferkatraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114 DAGBLAD 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.53 Uitgever: J. Van Nüffhl-De Qhndt Publiciteit buiten hst Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap IIavas,8, Marlelaarplein, te Brossel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4 XI HH. Martelaren" Zon op 0,15, onder o,48 Eerste Kwartier den 16 M. Theunis, onze minister van financiën, Is nu te Londen. Een gazetschrijver heeft hem gevraagd hoe hij tiet schikt aan boord te leggen om de twee eindjes aan malkaar te kunnen knoopen In België. M. Theunis hoeft geantwoord f De toestand van onze begrooting dwingt mij naar nieuwe geldmiddelen uit te zien. De gewone begroeting komt 350 miljoen tekort. Daarbij 700 mijlocn voor de spoorwegen. Er is niots aan te doen, dat gat moet ge vuld worden en ik meen dat de taks op het zakencijfer de minst plagende maatregel is welke men kan toepassen. Er valt te kiezen tusschen dat en het voorste] van Max Hollet, die in eenen keer do belasting op liet inkomen wil verdubbelen. Het ontwerp dat ik studeer bestaat hierin eene belasting van 1 per cent heffen op al de verhandelingen, verkoopen en aankoopeo, uitgezonderd op de verkoopen in de ballen cn dergelijke, alsook op deze van levensmid delen bijvoorbeeld bloem, en den verkoop in 't klein ter uitzondering van den verkooP der notarissen, die getroffen zijn door de registratierechten. Deze wei is eenvoudig en maakt geene plagerij uit: met baar goene verklaringen te doen, geene inmenging van den liskus, of geen kontroof. Men zal de belasting kwijten bij middel van zegels waarvan elke handelaar eene hoe veelheid zal moeten nemen. Als een koop of verkoop gedaan wordt, zal de belanghebbende een deel van den zegel op de faktuur plakken en het ander deel op een faktuurboek. Op die manier zal hij zelf een toezicht inrichten; bij zal zijn eigen ontvanger van belastingen zijn. Daar de taks zeer gematigd is, zal ze zeer weinig drukken op bet publiek; van den anderen kant za! ze 200 miljoen per jaar in de schatkist brengen. Dat stelsel is met goeden uilslag in voege in Frankrijk, Duitschland en Italië. De tussohenpersoon. zooals bij door liet handelswetboek bepaald is, zai niet getak- seerd worden. Hij kan immers aanzien worden als den verkooper of den kooper vertegenwoordi gende. In geval hij den verkooper vertegenwoor digt, is het de lusschenliandelaar die de fakuur opmaakt en de taks betaalt. Indien hij den kooper vertegenwoordigt, betaalt hij de taks en zet hij op de faktuur bet bedrag der betaalde taks, zonder nieuwen zegel. Dat zal voorkomen dat de laks tweemaal betaald worde: De oorlog heeft do put gemaakt, en hij ruoet gevuld worden, daar is niets anders "'mee te doen. Bombardement van Petrograd Helsingfors, 7 Maart Uit Vryborg wordt gemeld, dat er, van Cronsladt uit, dezen avond om 4 uur een begin is gemaakt met het bombardement van Petrograd. To Vryhorg hoort men de reuzenstem van het kanon; men gelooft, dat het zware geschut in werking is getreden. Van zijn kant wordt Cronsladt beschoten door de batterijen van Systerbock, Revou- mens en Tarbouka. Petrograd antwoordt niet. Generaal Koslovsky had Vrijdag aan de communisten van Petrograd een ultimatum gezonden, waarin hun werd bovolen, binnen 72 VERVOLG. liet moeilijkste was, zulks te doen, zonder door den troep, die nog geeo mijl afgelegd had ontdekt te worden. Het was bijna onmo gelijk aan dien kant van den berg, die te genover do kloof lag, naar boneden te glij den. Hij was wel steil, maar toch zonder kloven. Langs den anderen kant konden zij niet door de lanciers, maar wel door den tnan zelfgezien worden. Lang voordat zij hem bereiken konden, en aangezien bij reeds zijn ezel bestegen had, kon bij gemakkelijk weg galoppeereti en den troep inhalen. Dit ging dus niet. Terwijl zij qv over nadachten, wat bet beste was, hielp eene beweging van den knecht hun uit de onzekerheid. In plaats van het muildier langs, den kant der vlakte te wenden, keerde hij het in de tegenovergestelde richting en reed naar de vallei. Zij zagen dit met bevreemding, want zij konden zijn doel niet raden. Maar 't deed er niets toe, het was een goede kans, om hem in handen te krijgen on 'te laten praten. Zoodra hij den hoek van de klip, die het pad naar benedeu verborg, had omgeslagen, begonnen zij de afdaling. Zij dachten er niet aan, de muildieren te gaan halen, want do weg-daarheen was nog steeds gevaarlijk. Op de jacht, die zij nu gingen maken, hadden zij zeniet noodig,daar het pad door fle vallei sneller te voet, dan op oen muil zeel doorloopen kon worden. drie dagen de stad te verlaten anders zou het bombardement beginnen. Zondag was er nog geen antwoord geko men; en daar de onderhandelingen, Maan dag aangeknoopt, geheel zijn mislukt, werd met de beschieting een aanvang gemaakt. De strijd wordt hardnekkig voortgezet Ilelsingfors, 8 Maart. Volgens berichten uit Vryborg, zijn in den naclu van 6 lot 7 Maart, talrijke werklieden der werkhuizen van Toula Serpoukkoff enz. zich bij deze van Moskou komen aansluiten. De strijd wordt hardnekkig en bloedig voortgezet. Het Sovjetisch gouvernement doet al wat in zijne macht is om meester Is blijven van den toestand. Zoo hebben zij op 6 Maart tijdens de gevechten in de werkerswijk Prosn- ja, Duitsche vlammenwerpers gebruikt. Ilelsingfors, 8 Maart. Het bombarde ment van Petrograd duurde lot 's middags. Om 9 ure was het op zijn hevigst om dan langzamerhand te verminderen. Men kon bemerken, dat de batterijen van Suslerbeek ook deel nameu aan de beschie ting. Volgens berichten uit vaste bron hebben de Bolschewisten heden morgend Cronstadt aangevallen met infanterictroepen, doch de aanvallers weiden afgeslagen. De Bolsche wisten hadden zware verliezen. Het gouvernement van Viborg is naar de grens vertrokken. De finsche grenstroepen zijn veel versterkt geworden. Een wanhoopskreet. Volgens te Helsingfors ontvangen berichten heeft de Sovjet regeering Moakeu verlaten en zich gevestigd te Nisjivy Novgorod, waar Lcnine al sedert eenige dagen was. De bolsjevistjsche Krasnaïa Gazeta richt een wanhopige oproep tot de arbeiders Zij die zich laten meesleepen door de socialist-revolutionairen en Mensjewiki, agen te der Entente, zijn waanzinnigen. Weet, kameraden, dat het bewind der arbeiders en boeren onvermijdelijk moet vergaan, indien gij uwe pogingen niet vereenigi met de onze om de vreeselijke beproevingen te dooi* worstelen, aan dewelke de Sovjet-republiek nu bloot staat. Het beslissend uur is daar. Vandaag kunnen wij ben, die onzen onder gang gezworen hebben, nog de wapens uit de hand rukken. Morgen zal dat niet meer mogelijk zijn. To Odessa Er wordt, via Londen, bericht dat de op stand Odessa bereikt heelt, waar er nog maar twee regimenten op de hand der Sovjets zijn. Uit Bucharet wordt ook het uitbreken van den anti-bolsjewistischen opstand te Odessa bericht. Kalenine hoofd van het bolsjewistisch cen traal uitvoerend bewind, die naar Kroonstad was gegaan om de matrozen tot onderwer ping te overreden, werd als gijzelaar opge sloten, om de aanhouding te beletten eener afvaardiging matrozen, die naar Petrograd is gezondea. Trotsky benoemd tot Dictator Men meldt uit Helsingfors, 7 Maart Gezien den ernst van don toestand heeft de raad van volkscommissarissen Trotsky be noemd tot dictator der republiek met 'onbe grensde macht. De dictator is uit Moskou naar Petrograd vertrokken. Zondagavond zijn vele Sovjet-ambtenaren, waartusschen 25 commissarissen, over de Esthlandsche grens gekomen. Zij waren ge vlucht uil Pskow, waar de opstand tegen het Sovjetregiem was uitgebroken en het'garni- zoeu zich bij de opstandelingen had aange sloten. Al de communisten zijn verjaagd en Pako w heeft zich uitgeroepen tot de vrije stad en bondgenoote van Kroonstad in den strijd voor de vrijheid en voor de Constituante. Een pretendent naar den Russischen troon. Tc Berlijn is verleden week eene vergade ring gehouden van Russische uitgeweken monarchisten, üp die vergadering word groot- vorst Dimilri Pavlovitsj officieel verwelkomd. Het lijdt geen twijfol, dat de grootvorst te Berlijn aankwam om er zijne kandidatuur voor den Russischen troon te verdedigen. Alle monarchisten zijn het eens om groot* vorst Dimitri Pavlovitsj als wettige troonop volger aanzien, daar grootvorst Michaêl, broeder van den vermoorden tzaar verklaard beeft enkel den t: on te willen bestijgen indien eene regelmatig verkozen Kamer hem zulks aanbiedt. Bloedbad gevreesd. Men vreest dal de Sovjet-leiders niet voor een vreeselijk bloedbad zullen achteruit gaan, bij hunne pogingen om don opstand te on derdrukken. In alle geval, Tsjetsterine.de roode mini ster van buitenlandsche zaken verklaarde Als wij moeten sterven, dan zullen er velen gedwongen worden om met ons te sterven. Er bestaan redenen die doen gelooven dat men ware slachtingen beraamt. -V Zij bereikten den bodem van het ravijn, en hielden daar, voor dat zij hunne vervol ging voort zetten, even stil, om te overleg gen, wat het beste middel was, om zich van den man te verzekeren. Hun verlangen was niet op hem te schieten 'Dat zou hun doel verijdelen en hunne eigene veiligheid in ge vaar brengen. De knal van een geweerschot, door de stille lucht voortgedragen, kon de ooren van de wagtrekkende lanciers berei ken. Ik zal u zeggen, hoe, zeide de gids Nommen voor wien dit eene zaak van be roepsspecialiteit was. Blijf gij hier, dan zal ik hem naar beneden volgen. Hij gaat voor het een of ander doei naar de hut terug Ik denk, dat hij in den val loopt. Verberg gij u achter die rots en zie toe. dat hij niet langs u heen, wegloopt. Ik zal hem grijgen, voor dat hij den anderen kant kan uitkomen, als hij dat van zin mocht zijn, maar dat geloof ik niet. Hij wil naar de hut toe, en ik zal hem daar krijgen indien ik hem niet spoedi ger te pakken krijg. Houd u ooren goed open, en als ge mij een schreeuw hoort ge ven of fluiten, dan kunt ge mij volgen. Klapdorper doorzag de juistheid van dit plan en loonde terstond zijn bijval, door zich achter de rots te verbergen, bij toeval de zelfde rotsklomp was. die den knecht tot schuilplaats gediend had. Zonder nog een woord te spreken, snelde de gids naar beneden, het ravijn in, en was spoedig buiten gezïoht van zijn makker, achter een uitstekenden hoek van de klip, verdwenen. Madrid 9 Maart. De Spaansche kabi netsoverste, M. Dato, is gisteren avond ver moord geworden, toen hij in auto van de Kamer terugkeerde. Onbekende kerels losten verscheidene revolverschoten op hem. Parijs 9 Maart. De bladen kondigen vol gend bericht af over de moord op M. Dato Madrid 8 Maart. M. Dato, voorzitter van den ministerraad, keerde in auto van de Kamer naar zijne woonst terug. Drie kerels, denkelijk sijndikalisten, volgden hem op kor ten afstand per raotocycle. Aan den hoek der Cerranostraat haalden zij den auto in en losten 27 revolverschoten in de richting van den kabinetsoverste. Do chauffeur ziende dat M. Dato getroffen was reed in volle vaart naar de kliniek van de Calle de Closada_ alwaar de geneesheeren vaststelden, dat M. Dato reeds had opge houden te leven. Ilij was door talrijke kogels getroffen, en drieder wonden waren doodeÜjk. De geneesbeeren stelden vast, dat de'aan- vallers de punten der kogels hadden afge sneden, om deze ontplofbaar te maken. De tijding van den aanslag werd bliksem snel verspreid en verwekte groote opschud ding. Verscheidene ministers snelden naar de kliniek, terwijl de minister van Binneidand- sclie Zaken den Koning op de hoogte bracht van den aanslag gepleegd op den eersten minister. De aanranders zijn er in gelukt te ontsnap pen en tot hiertoe heeft men nog geeo spoor gevonden. Ki&djtsi&hrïffizegeB Wij achten liet geraden het publiek in herinnering te brengen, dat de kwijtschriften van hooger bedrag dan 10 frank, in den regel moeten voorzien zijn van een kwijt- schriftzegel krachten de wet van 24 October 1919. Soms ferwaarloozen de particulieien dit voorschrift na te leven on, zeer tot hun nadeel, zien zij zich hooge boetstraffen toe- passen. Ter zake is hot voorzichtig de belasting, die trouwen gering is, niet trachten te ent! duiken. Klapdorper behoefde thans niet langer le wachten, dan ongeveer twintig minuten. Toen kwam de beloofde schreeuw uit de vallei, luid genoeg, om boven het geplons van het water gehoord te worden, maar niet zoo luid dat het ver af gehoord kon worden. Hat geluid scheen van de hut of dicht daar bij te komen en zonder eon oogenblik te verspillen, spoedde Klapdorper zich naar beueden. De woning bereikt hebbende, vond hij Mattheus niet gelijk hij verwacht had, tus schen de stevige knuisten van Nommen vast gehouden, maar naast hem op den grond met een touw om zijne beenen en eeu ander om zijne polsen gesnoerd. Ik had dezeu schelm wel spoediger kunnen pakken, zei de gids, maar ik was nieuwsgierig,-om te weten, waar hij heen wilde. Hier hebt ge de uitlegging van het geen hij hier kwam doen. Hij wees naar een grooten bak, die dicht, bij stond en waarvan den inhoud half uitge worpen was, eene rijke hoeveelheid weelde artikelen en bijouteriën, veel gelijkende op een hoorn van overvloed, die zijn vruchten en bloemen uitstort. Klapdorper herkende sommige voorwerpen, als het eigendom van zijn vroegereu gastheer. Diefstal en plundering, zei de gids, van woede bevende, dat is zijn zaak deu moes ter bestelen, die hij eerst verraden en aan den heul overgeleverd heeft, en eene mees teres, die zoo goed voorhem was. Verdui veld hier is een schildpadden kam, die aan het dignslmoisje toebehoorde, en oen paar De Duitsche afvaardiging niet uit Londen vertrokken Londen, 8 Maart. De Duitsche afge vaardiging die te 2 ure uit Londen moest vertrekken heeft haar vertrek tot 2 1/2 ure uitgesteld. Zelfs wordt daar nog aan toege voegd dat Duitschers nieuwe onderrichtingen uit Berlijn zouden hebben ontvangen en de onderhandelingen tusschen deskundigen op officie use wijze worden voortgezet. De besprekingen tusschen deskundigen. Londen, 8 Maart. De technische be sprekingen tusschen Duitsche en Geallieerde deskundigen worden voortgezet. Met het vast stellen der statistieken betreffende debetaal- kracht van Duitschland wordt voortgang ge maakt. Protestbotoogingen in het Roergebied. Dusseidorf, 8 Maart. In de heele nij- verl.eidsstreek zijn gisteren groote beloogin gen gehouden legen de Panjsche besluiten Dusseidorf en Duisburg, die in de eerste plaats dooi de bezetting getroffen worden hebben door hun bestuur aan de rijksregee- ring en aan minister Simons telegrammen laten zenden, waarin van hen geëischt wordt om, de bezetting ten spijt, bij het afwijzen der ententev orstellen te blijven. De Kamer van Koophandel te Dusseidorf richtte eenzelf de verzoek tot Berlijn. ïn bet heele Wupperdal luidden gistermid dag de kerkklokken ter inleiding van groote betoogingen, welke ook te Essen, Duisburg, Bochum en tal van andere plaatsen in de nijverheidsstreek werden gehouden. De meer- derheidssocialisten slóten zich bij deze bctoo- gingen aan. Een proklamatie van generaal Desgouttes Generaal Desgouttes opperbevelhebber der bezettingstroepen, heeft volgende proklama tie tot de bevolking gericht Komroando der geallieerde bezettings troepen, Hoofdkwartier, Maart 1921. Aan de Bevolking De officieele vertegenwoordigers van het Duitsch gouvernement hebben ter Conferentie van Londen voorstellen ingediend, waaruit blijkt, dat het Duitsch gouvernement weigert de verbintenissen na* te komen, die het bij de onderleekening van het vredesverdrag heeft aangegaan. Ter oorzake van die houding zijn de ver bonden mogendheden genoodzaakt, de sano liën toe te passen. Eenparig hebben zij besloten, nieuwe waarborgen te nemen, om het Duitsch gou vernement te dwingen, de bepalingen van het Verdrag uit te voeren. Dientengevolge hebben de troepen der Bondgenooten bevel ontvangen, als waarborg Dusseidorf, Duisburg en Ruhrort te be zetten. Deze bezetting is in geenendeele eene daad van vijandschap ten aanzien der bevolking, mits deze zich streng boude aan de bevelen, welke door de militairo overheden noodzake lijk zullen worden geacht. Het economisch leven der streek zal niet in het minst belemmerd worden. Niet alleen zullen de werklieden ongehin derd kunnen arbeiden, maar de geallieerde overheden zullen ook trachten, hun lot te verbeteren, op de eerste plaats wat de levens- raiddelenvoorziening betreft. Het Kommando der Bondgenooten zal trachten, in de nieuw-bezette gebieden een regiem van vrijheid en orde te doen heer- schen, waarin de welvaart van 't land zich vrijelijk kan ontwikkelen. pantoffels van haar, daar kan ik op zweren. Wal zullen we hem doen Wat we voornemens waren, zei Klap dorper, een ernstig gezicht zettende hem eerst alles laten bekennen, en als wij alles uit hem gehaald hebben wat hij weet, zullen we zien wat we verder met hem doen. Het was niet raoeiclijk de man tot be kentenis te brengen. Door het voor zijne oogen flikkerende bowiemes van de gids, nog geen zes duimen van zijn ribben verwij derd, vertelde de ellendeling alles, wat er gebeurd was, sinds het eerste oogenblik, waarop hij op verraad bedacht was. Hij haalde ook de reden er toe aan, daar hij do edelmoedigheid kende van degenen, die hem bedreigde, raeenende op die wijze vergiffenis te bekomen. Om deze goede kans te vermeerderen, ging hij nog verder door hom te verraden aan wien hij zich, zoo kort geleden verkocht had, namelijk Patorra. Hij had een gesprek luaachen den Mexikaauschen kolonel en diens adjudant, afgeluisterd. Het liep daarover, dat zij niet voorne mens waren, Valerian tot Albupuerque, met zich te voeren. Hoe ze over hem besohikken zouden, wist bij niet. Hij had het gesprdk slechts ten halve verstaan. Betreffende Adelia, had hij ook iets hoo- ren zeggen, maar hij had het niet goed be grepen. Klapdorper kon die loomte slechts aan vullen met smartelijke vooronderstellingen. 'Vervolgt.) (Get.) Generaal DESGOUTTES, opperbe'. velhebber der geallieerde bezettingstroepen. Nog eone bedreiging. Daily Mail verzekert, dat alle pogingen door Duitschland aangewend om de nieuwe tollijn te ontwijken, door bijvoorbeeld heel den Duitschen handel op Rotterdam over la brengen, spoedig zullen te keer gegaan wor den, daar er reeds maatregelen genomen zijn, om den blokus uit te roepen. Da laatste beraadslagingen. Dinsdag morgend had M. Jaspar een onder» houd mot MM. Loucheur, Seydoux enBe^thet lot, ten einde de beraadslagingen nopens hel sluiten van het Fransch-Belgisch ekonomiscb akkoord te hernemen. De ekonomiscne dwangmaatregelen lege» Duitschland zullen reeds Donderdag in voege ■treden op den rechteroever van den Rhytt. Voor wat betreft den taks op de Duitsche goederen, moeten de parlementen eerst vcr> gaderen, om uitspraak te doen nopens het heffen percent. Men moet maar durven. Het Duitsch gouvernement beweert dat ha recht door het geweld onder de voetet getreden wordt. President Ebert en de rijkskanselier Fehrenbach hebben eene proklamatie tot het Duitsehe volk gericht, waarin zij verklaren dat de vijanden van Duitschland het Reich vólstrekt onaanneembare voorstellen hebben opgedrongen, dia niet kunnen vervuld wor den, daar de kinderen en kleinkinderen vaa het huidig geslacht verplicht zouden wezen als slaven te wroeten voor hunne vijanden. Door ons handteeken, zeggen zij verder, moesten wij eib verdrag goedkeuren, dat zelfs door den arbeid van verscheidene ge slachten niet kan uitgevoerd worden. Wij kunnen dat verdrag niet goedkeuren. Onze eer, ons zelfrespekt verbieden het ons. Onze vijanden rukken vooruit om nieuwe Duitsche grondgebieden te bezetten, aldus openlijk het traktaat van Versailles schendende. Wy" kunnen hier niet het geweld legen het geweld stellen, omdat wij ontwapend zijn. Maar wij kunnen luide uitschreeuwen, opdat iedereen het hoore, dat het recht door het geweld onder de voelen is getreden. In den Reichstag, De Rijkskanselier deed Dinsdag in den Reichstag eene verklaring en zegde De onderhandelingen van Londen zijn afgebroken. Een debat daarover kan geen plaats hebben, voor den terugkeer van den minister. Tegenover de sancties kan ik ver klaren, dat het gewelddaden zijn. (Toe.) De voorwaarden te Parijs gesteld, eischten van ons bet onmogelijke. De verloopen weken sterkten ons in de overtuiging, dat de manie ren der geallieerden tot geen beslissende Europeescbe regeling kunnen leiden. In de Duitsche drukpers. Die Freiheit schrijft Wij hadden ons aan zulke onlknooping verwacht en ze voor speld, ondanks de optimistische strekkingen dezer laatste dagen. Sprekende over de tegenvoorstellende van M. von Simons zegt het blad verder M. von Simons had als voorwaarde gesteld een at geheele handelsoijverhoid en dal Hoog-Sile- zië bij Duitschland zou blijven. Deze laatste voorwaarde was zeef ongeluk kig, daar volgens het verdrag van Versail les, de volksstemming uitspraak moet doen over het lot van Hoog-Silezië. Door doz« kwestie van Hoog-Silezië op te werpen, maakte men de andere voorstellen waarde loos en de afgevaardigden der Entente die liefst de onderhandelingen zagen afbreken, hadden onmiddelrjk wat zij verlangden. De strafmaatregelen zullen dus in voege trede», liet ware uitzinnig zich illusiën te malce» over de draagwijdte dezer gewichtige maat regelen. liet inrichten eener tollijn op den Bbijn, zal voor gevolg hebben, dat onze oko- nomische betrekkingen met deze nijverheids- streek afgebroken zijn. De bezetting der havens van het Ruhrgebied geeft aan de Verbondenen de mogelijkheid Duitschland en bijzonderlijk Zuid-Duitschland van kole» te voorzien, zonder rekening le houden van onze ekomische noodwendigheden. Onzen uit- en invoerhandel zal onder kou trol staan van de Verbondenen, vermits de zen het tolbestuur in handen zullen hebboa. Het slechtste van al is echter, dat deze strafmaatregelen geene vaste grens hebben. De toltaksen op den Rhijn en de taksen op den uit- en invoer kunnen naar willekeur verhoogd worden. Zulks zal eene uiterste onzekerheid in alle betrekkingen medebren gen en heel den ekonomischen toestand zal 't onderste boven geworpen worden. Men weet ook niet of deze strafmaatregelen niet zullen gevolgd zijn door andere, eens dat de ekonomische oorlog toch begonnen is. Verklaring van den heer Cartou de Wiart. De heer Carton de Wiart, Eerste Minister, heeft Dinsdagmorgen de leden van de pers ontvangen. De Minister heeft er eerst en vooral zijne tinnige voldoening over u/.gedrukt dat hel,

De Volksstem | 1921 | | pagina 1