12 m FORTUINZOEKERS De moordaaoslao op M. Dato Esn slacMofigf fM M kapitalist, Zaterdag Maart 1921 Hervorming van het gevangenissfelsel. moistens van Sprwspsi. XXVII' JAARGANG NUMMER 60 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. Ui<fJ3-¥r?.T jijSt*. T"% g CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nuffel-Ph Qbnat H. Gregorius I Zon op 6,11, onder 3,49 Eerste Kwartier den 10 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tol het Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de Ia Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4 M. Vandervelde, minister van justitie, is naar Gent gekomen in gezelschap van M. Dr Hoger, en de heoren Bouch"^, Luyckx en Stoep; deze laatste is bestuurder vau den middendienst van het werk in de gevangen- huizen. li- In hel midden ge vangenhuis heeft men de schikkingen onderzocht welke te nemen zijn met hot oog op. de inrichting van de gevang, school bestéitd'voor de jonge welovertroders van 10 tot 21 jaar, De hooge bezoekers hebben insgelijks de mogolijkheid onderzocht, in het gevang te Gent, cene inedikale. afdeeling voor men schel ij ke natuurk unde tot stand te brengen gelast de gevangenen in verschillende klas sen le rangschikken met het oog op hunne beroepsopleiding of ontwikkeling. Dat is goed en wel, wij hebben er niets legen dat men de gevangenen het noodige niet weigere en dat men hun&e geestelijke en verstandelijke ontwikkeling derwijze ver zorgt^ dat zij het gevang verlatend, in de samenleving verschijnen als model-menschen is onze vurige wensch. Maar om Gods wil men overdrijve niet; het gevang is eene plaats waar de misdaad moot geboet worden, maar men make er geen lustoord van waar men alles genieten uan wat de wereld aan vermaak en genotvolle verstrooiing geven kan. Het mag niet gezegd worden, dat eerlijke pn treffelijke menschen een leven leiden, dal eeae bel is, vergeleken bij datgeen waarvan de grootste misdadigers met vollen sloef profitceren in de gevangenhuizen. Wij kennep de princiepen van minister Vandervelde, gebazeerd op cene kinderachti ge sensiblerieof gevoeletighekren 't is daarom dat wij spreken omdat liet uit moet zijn met kanarievogeltjes, fono^rafen en andere ver strooiingen, welke vader- of moedermoorders dieven of brandstichters wel missen kunnen, als zij., in hunne cel, hun zondig -leven over denken. lici gevang moet altijd een boeleoord zijn, maas geene plaats van wellusten. •VI, Louis Bertrand, dotfr zijns vrienden verloochend, omdat hij meer den 100.000 fr. inkomen heeft. La Libre Bétgiqué meldt Wij vernemen, dat de Sehaarbeeksche socialislen, afgevaardigden van syndikaten en van groepen, eenige dagen geleden eene geheime vergadering hielden, om te beraad slagen over de samenstelling der kandidaten lijst voor de aanstaande gemeentekiezingen. Gezel Bertrand woonde do zitting bij. Hij had zich voorgesteld, dat door zijne ver goeding van 80G0 fr. als schepene in de socialistischs kas te storten, zijne politieke vrienden wat zouden gekalmeerd zïju. Doch hij is van eene kale reis thuis gekomen. Zijne gezellen hebben doen opmer ken, dat het niet voldoende is in Le Soir en in Le Pcuplc artikelen te schrijven, dat het fcapitüiism tegen de natie is opdat de schrijver zou aanzien worden als een anti- kapitalist en als de boste der kandidaten zij hebben hem bewezen, dat de kluchtige Bertrand aldus enkel zoekt zand in d'oogen to werpen en het vertrouwen der socialisten te behouden, alhoewel hij zich zelf als een echte kapitalist gedraagt en bewijzen geeft zeer ervaren te zijn in de kunst van bank briefjes te verzamelen. Zij hebben aangetoond, dat niettegen staande hij do 8000 ballokens als schepene 74 VERVOLG. Hun instinct leert hun, dat zijn pad met blood gedrenkt en met lijken bezaaid zal worden. Er was zelfs eene geheele vlucht van deze, hoog in de lucht rondzwervende vogels. Eon weinig verder, maar toch to ver om door de Indianen opgemerkt te kunnen worden, vloog een andere vlucht, van deze op lijken azende vogela in do lucht. Nu en dan zag men, luaschén doze twee vluchten, aen \vid«aler voorbijvliegen, ala ware hij een courier, die depêches overbracht. De havikkon van deze tweede vlucht flad derden ook hoven oonltamp. Maar geheel anders was het uiterlijk voorkomen van de genen, die daartoe behoorden. Het waren allen mannen, gebaarde mannen met blanke lmid, die hot kleed der beschaving droegen, hoewel dit niet van de uitgezoohlste soort of snede, en ook niet uit den eigenlijken smaak der beschaafde wereld was want er waren er vc-len onder, wier jachthuizen, on been- bokleoding evenzeor de kleedij van den In- diaan vertoonden. Er waren vele mannen in wollen dekens, allen met zwart en vuil besmeurd, zoodal de kleuren van hunne kleoderon nauwelijks te onderscheiden waren. Anderen waren ge kleed in kielen van blauw-grijs of in eigen geweven koperkleurige. Weder anderen in hemelsblauw katoen, het product van de handmolens van Attakapas. zou missen, hij niettemin nog beheerder blijft van liet Gemeentekrediet, koramissaris der Zeevaartinatollingen van Brussel, kommissaris der Spaarkas, volksvertegenwoordiger, be taalde opsteller van Le Peupte en van Le Soir, beheerder van de zeepfabrieken Lever (Sunücht), enz., en dat hij voor al die postjes samen verleden jaar de bagatel van meer dan honderd duizend frank heeft opgestreken. Do Schaarbeeksche gezellen hebben dus besloten, dat vermits M. Bertrand nog enkel een kapitalist is vele kapitalisten hebben geen inkomen van honderd duizend frank per jaarhij dus onwaardig is, om nog op de lijst te staan voor de aanstaande gemeente kiezingen Levensschets van Ministerpresident Dato. Minister-president Dato was een van de leidende politieke mannen in Spanje, die ver schillende malen aan het hooFd van de regee- ring gestaan heeft. Dato was de leider van de Datisten, die met de Mauristen, Ciervisten en de Zama listen een krachtige conservatieve groep vormen. In de in Juni 1919 gekozen Cortes beschikten de conservatieven te zanien over 189 zetels, de liberalen over 135 zetels. Als minister-president stond Dato sedert 5 Mei van het vorige jaar aan het hoofd der regeering. Hij bad tijdens zijn bestuur met tal van politieke moeilijkheden te kampen gehad, en was o. m. in Augustus genood zaakt een nieuw kabinet samen te stellen. Vooral de toestand in Cutalonië droeg weer een goed gedeelte bij om de positie van den premier aanmerkelijk te verzwaren. Ook vroeger trad Dato meermalen als minister president op. Zoo stond hij aan het hoofd dar regeering in de woelige Augustus dagen van 1918, Aan welke motieven de moordaanslag valt toe te schrijven, wordt in de telegrammen niet vermeld. Ongetwijfeld zal echter de politiek, uie zoo een o verkeersellende invloed op liet leven in Spanje uitoefent, wel een voorname factor bij de misdaad geweest zijn. De moord op Dato is een tegenhanger van den indertijd zooveel geruchlmakenden moordaanslag op minister-president Ganalejas y Mendez, die 12 November '1912 door een anarchist vermoord werd. Als zijn opvolger trad in Oktober 1913 Dato als minister-presi dent op, nadat inmiddels nieuwe'verkiezin gen plaats hadden gehad. De gevolgen van den aanslag. Samenwerking van allo böhoüdsgezinden. Madrid, 10 Maart, De heer Maura, Oud-ministerpresident, besprak hot voorstel van den heer Sanchez Guerra, voorzitter dei- Kamer, om alle behoudsgezinde groepen te versmelten. Op een zoo treurig oogenblik zulk voorstel af te wijzen, zeide hij, ware een echte desertie. In de politieke en parlementaire kringen wordt gesproken over de versmolting van alle conservatieve groepen tot een enkele, onder leiding van den heer Maura. Voorts is er sprake van de vorming van een kabinet, met Maura of Sanchez Guerra als president. Eindelijk zegt men, dat het nieuwe gouver nement zou kunnen worden samengesteld, zonder dat de Koning op de gebruikelijke wijze de voorzitters der Kamers en de hoofden der verschillende partijen raadpleegt. De lijkplechtigheden Heel Madrid in rouw Madrid 10 Maart. Heel de bevolking van Madrid heeft er aan gehouden eene laat. ste hulde te brengen aan M. Dato, door zich op den doortocht van den stoet te gaan plaatsen. Al de handelshuizen waren gesloten ten teeken van rouw. Men zag laarzen en schoenen van alle leersoorten, gelooid en ongelooid, ja zelfs van alligatorvel. Hoeden van ieder maaksel, mode, grootte on slof; van stroo, spaan, panama, wol, vilt en zelfs de zijdon boeren hoed, een slecht namaaksel van castor. Wapens en uniform was bij deze lieden gelijk allen droegen den lederen koppel, woitaseh en kruidhoren een bowie-mea mat een of twee revolvers in den koppel, en eon rifle in de band. Behalve deze gelijkheid in wapens, was er, ten minste bij het gruolste gedeelte, nog meer gelijkvormigheid op an dere punten bij hen te tinden, hetgeen bleek uit hunne rifles, die van hetzelfde model waren. Nog meer bleek die overeenstemming uit de chabrakken der paarden, en de oavalle- riezadela, die met koper gemoutoeri waren. Onderling bestond er bij hen eene soort van half militaire discipline, aangeduid door een distinctief teekon, dat twéé of drie hunner droegen, on die officieren schonen te zijn. Zij waren inderdaad een troep, of, zooals zij zich zeiven noemde, eene compagnie speurhonden. Bij nauwkeurige liëschouwing, bleek het dat niet allen, die in dat kamp waren, tot den troep der speurhonden behoorden, om trent de helft, bestond uit vaders, broeders en ochtgenooten, die door de Gehoornde Ha gedis en zijne bende van hunne dochters, zusters en vrouwen waren beroofd. Gelijk of ongelijk aan elkander, waren ze in elk geval zeer ongelijk aan den troep, die bet kamp Ten einde den wensch der familie, welke eene eenvoudige begraving verlangde, in overeenkomst te brengen met den wensch van het gouvernement, werd het stoffelijk overschot van M. Dato in een eenvoudigen lijkwagen van het woonhuis naar het minis terie gevoerd en daar op een kanonaffuit geplaatst. Onder de personaliteiten, die de lijkkist volgden, bemerkte men koning Alfons. de infantin, M. Maura, kapitein-generaal ,Wey- ler, Moulai-Hafid, oud sultaan van Marokko, M. Bugallal voorloopig voorzitter van het ministerie, al de ministers, do leden van het diplomatisch korps, de senators, de volks vertegenwoordigers., enz. enz. Toen de lijkstoet op do Neptunusplaats aankwam, plaatste koning Alfons zich naast de lijkstoet en al do troepen van hel garnizoen defileerden voorbij. Eene overtalrijke menigte volgde dan den lijkstoet naar het kerkhof, alwaar nogmaals voorbij bet lijk gedefileerd werd. Nog aanhoudingen. Barcelona 10 Maait. In betrek met den aanslag op M. Dato, zijn te Barcelona ver scheidene syndicalisten, die als gevaarlijk geboekt staan, aangehouden Madrid 10 Maart. Te Espinar, bij Sego via, zijn drie kerels, die per motocycie en sidft-car op reis waren aangehoudenMen vermoedt, dat zij deel genomen hebben aan den ijansla? op M. Dato. Eer.e zware beschuldiging, Madrid, 10 Maan. De minister van ma-, rine zal zich burgerlijke partij aanstellen in het procos der moordenaars van M. Dato. De bteden vallen hevig bet bestuur der veilig heidspolitie aan, daar deze uit verschillige bronnen vernomen had, dat er een aanslag beiaamd was en dopolicio niets deed deze tc verhinderen. Volgons de bladen zou het onder sekreta- riaat van den kabmetsovopste zelf ingeliqkt geweest zijn over den nakenden aanslag en zou het bestuur der veiligheidspolitie onmid- delijk-op de hoogte gebracht geweest zijn. Evenwel nam de veiligheidspolicie geen en kelen maatregel. Zelfs werden er geen bevelen gegeven aan dc agenten die gelast waren met de bewaking van den kabinetsoverste. Parijs 11 Maart. Le Journal verneemt uit Madrid, dat de algemeene bestuurder van de veilgheidspolien^ M. Torres Almunia, alsook vorscheidéue~4ioog-;'egiaatsie policie- amhtenaars hun ontslag ingediend hebben. Een huldöhGv/tjs van den Koning. Parijs 11 Maart. Le Journal ontvangt uit Madrid een telegraip waarin gemeld wordt, dat Koning Alfons een dekreet heeft eteekend, waarbij aan de weduwe van M. Dato, den titel van hertogin wordt verleend. (ook telegrafische) is eveneens opnieuw inge- steid met Portugal (met inbegrip vau Madera en de Azoren). Op dit land gelrokken wissels worden ge lijk voor den oorlog opgemaakt in franken en centiemen. Zij worden in Portugeesche munt betaald volgens het gemiddeld bedrag van den wisselkoers gedurende de week voor die waarin do postwissels toekomen. De dienst van de in te vorderen waarden en de zendingen legen terugbetaling is her vat met Zwitserland, Denemark, Noorwegen en Zweden. Protesteerbare waarden mogen ovenwei slechts in het verkeer met het eerste dezer vier landen toegelaten worden. Het Zomeruur en de Treindienst. Ingevolge de wederinstelling van het zo meruur in Belgie, in den nacht van 14 tot 15 Maart, in Engeland, in den nacht van 2 tot 3 April, en in Nederland, in den nacht van 3 tot 4 April, worden verschillende wijzigingen toegebracht aan de dienstregeling der irein- regeling namelijk gedurende het tijdvak van 15 Maart lot en met 2 April, wat betreft de betrekkingen over Oostende, en gedurende het tijdvak van 15 Maart tot en met 3 April, wat betreft het verkeer over Esschen, Bearle- Nassau, Achol, Hamont, Lannaeken en Vise. Evenzoo zijn er, gedurende het tijdvak van 15 Maart tot en met 15 April, een zeker aan tal wijzigingen in de dienstregeling der trei nen tussqh'en Keulen-Herbesthal en omge keerd, Aken Kalterherberg en omgekeerd en Herbesthal-Parijs. Internationale postwisssfs. Verkeer met Italië en Portugal. De dienst van het postwissel- (ook de tele grafische postwissels) verkeer is hervat met Italië (uitgesloten de Italiaansche kantoren in den vreemde of in de koloniën). Hij is uitge breid tot dc kantoren van het bij Italië inge lijfde grondgebied van het Oostenrijk-Hon- gaarsche keizerrijk, Tridentsch Venetië (Tyrol) en Juliaanse!» Venetië (Istrië en voor malige Oostenrijlische kuststreek), doch enkel voor dc postzendingen, dowiji die kat» toren nog geenszins aan het telegrafischposl- wisset verkeer mogen meedoen. De postwissels worden beiderzijds opge maakt in Belgische franken. De Belgische postwissels worden irt Italiaansche lira 's (papieren geld) betaald vooreen bedrag tegen den koers van den dag gelijk aan do som die in franken op de wissels voorkomt. De dienst van opmakinh van postwissels der wilden samenstelde. De havikken in de lucht schonen van dat verschil bewust en begrepen misschien de beteokeaia er van. Dezelfde vogels hadden wellicht vroeger iets dergelijks gezien en konden dus voorspellen, wat uit zulk eene nabijheid van strijdige kleuren en vormen geboren kon worden. Wellicht was er eene ©leotriciteit in de lucht, die aan de vogels meedeelde wat volgen zou, even als zij voor een dreigenden storm voor uit gewaarschuwd worden. Deze karavaan lag niet eens In bivouao, 't was zelfs niot eens een halt, die zou ge- noemd bon worden zij hadden alleen halt gemaakt, om adem te scheppen, de paarden water te gevon on zeil inmiddels een stuk uit den knapzak te nemen, dit laatste niet te haastig. Er waren lieden onder hen, die van geen uitstel konden hoorei», liedoa, voor wien elk uur een dag scheen, elk uur een marteling Dit waren zij, wier woningen leeg wa ren blijven staan door de plundering. Hunne beschermers, dc speurhonden, wa ren bijna even ongeduldig. Zrj warea hunne erfvijanden op het spoor en niet alleen do jongeren, maar ook de ouderen waren niet te vreden, voordat zij hunne bowws in bloed gedoopt hadden van hen, die zij dag cn nacht vervolgden. Zij kendpr. hen, op wien zo jacht maakten, de Gehoornds Hagedis en zijne bendo. Menig oude speurhond had eene oude rekening'af te doen met den bloeddorstiger» on algemeen ge vreesden Gehoornde Hagedis, eene ba- Ce tcésïand in de bezette steden. Alles is kalm in de nieuw bezette steden. Geen het minste incident valt aan te stippen. De Belgische troepen zijn niet lang (e Dussel- dorf gebleven en hebben de plaats overge laten aan Franschen en Engelschen. De inwoners van Dusseldorl nemen het overigens neg al licht op. 't Zijn zeer praktische men- schen.' Bezettingstroepen zijn doorgaans eene belangrijke bron van inkomsten voor vele handelaars, en vermits zij nu toch do bezet ting moeten ondergaan trachten zij maar er zooveel mogelijk voordeel uit te trekken. De aankomst der verbonden troepen werd echter met leede oogen aanzien door de. aktivisten en ue slechte Belgen die bij ver stek veroordeeld werden voor handel met den vijand en zich te Dusseldorf schuil hielden. Maandag zijn deze er dan ook met de laatste treinen var. door getrokken in de richting van Berlijn. Wellicht zijn er wel eenigen door de rasse bezetting op 't onverwachts ge nomen geworden en de veiligheidspolicie is reeds op zoek. Ook le Duisburg en te Ruhrort is alles kalm. Eenige policiemannen schenen zich niet al te wel naar de voorschriften der bezet- tonde overheden te kunnen gedragen. Men heeft hen ontwapend en ze ontslagen. De steden zijn in staat van beleg verklaard, doch er werden geene maatregelen genomen welke het verkeer en den arbeid zouden be lemmeren. De genomen schikkingen zullen nog veel verzacht worden, naarmate de be volking goeden wil betoont. Te Duisburg verblijven meest Fransche soldaten. De Belgen liggen in de omtrek gekantonneerd, alsook te Ruhrort. De troe pen staan evenwel onder de bevelen van den Belgischen generaal Beaurain. Waarschijnlijk is deze sektor wel de gevaarlijkste, daar het grootste deel der bevolking er uit arbeiders beslaat, waaron der steeds een revolutionaire geest huisde. Evenwel neemt de bevolking de bezetting zonder tegenspraak aan. jf|Dat er onder de inwoners van Duisburg en Ruhrort lieden zijn, die het den verbon- lans van bloedige vergelding. Zij hoopten dat de tijd daarvoor aangebroken was. Ze kunnen niet ver meer af zijn, kapi tein zei een schraal en klein persoon, die geheel in bukskin, zonder uitmonstering of sieraad, gekleed was, en het uiterlijk had, op zijn minst, een halve eeuw op de vlakte had doorgebracht. Ik zie aan de teekena, dat ze op dit punt voorbij getrokken zijn, juist een uur na zonsopgang Zijt ge daar zeker van, Palikan vroeg de aangesprokene, die de aanvoerder van den troep was. Zoo zeker, alsof ik hier was geweest en hun gezien had. Deze brandende zon nood zaakt de plunderaars tot rust vooral, om dat ze belast zijn met hot vee en de gevan genen. Ik wed, dat ik de juiste plaats kan opgeven, waar ze halt houden Waar dan Peeau kreok, daar vinden ze zoet wa ter en schaduw. Zeker zullen ze daar halt houden on misschien wat uitrusten. De slun gels kunnen geen gedachte hebben, dat wij ze zoo dicht op de hielen zitten, zoo ver van de geplunderde nederzettingen. Als-ze op de Pecan zijn, vi8l een dorde spreker in, of ergons aan de monding, dan zijn we niet meer dan vijf mijlen van hen af. Ik ken dit deel van het land heel goed. Ik ben er reeds tweemaal langs gekomen. Maar vijf mijlen 1 nep een-ander uit, wiens kleeding die van een vermogend planter scheen, terwijl zijn droevig uiterlijk hem als een der geplunder- den deed kennen, -(Vervolgt.) denen niet kunnen vergeven dat zij den ooi'-' log wonnen spreekt van zelfs. Evenwel zijn meest allen grootelijks veiV beten op het huidige Duitsche gouvernement.,1 Voor de kollektivisten hebben de kapita listen alle schuld te dragen. De burgemeester van Duisburg is een echto Pruis, van 't zuiverste ras. Verleden weeft verklaarde hij nog, dat hij liever zou sterven dan zijne stad door de verbondenen bezet te zien. Reeds van Maandag avond had hij zich echter ter beschikking der bezettende over heid gesteld en bij is zoo beleefd als cc« geslagen Duilscher het maar zijn kan. Eenige burgers die de Fransche taa} machtig zijn, verblijven voortdurend op ha» stadhuis van Duisburg en doen er als taai* mannen dienst. Het oordeel van maarscltalk Foch Maarschalk Focli terugkeerende uit Lon den, in gezelschap van generaal VVeygand, zijn stafoversle cn generaal Noliet, roorzUteu der verbonden kontroolkoramissie te Berlijn, is Donderdag avond te Parijs aangekomen* Aan dagbladschrijvers, die hem zijne- indrukken vroegen, antwoordde hij Ik kan u niets zeggen. Door de telegram men welke gij uit Londen ontvangen hebt* weet gij zooveel als ikzelf. Ik kan u echter verzekeren dat het niet slecht gaal. De maarschalk is dan in autox naar sijiu woning gereden. Het geval van von Simons. Volgens de VosJsche Zeitung zit von Simons in slechte papieren. De meerderheids- socialisten willen hem omverwerpen, omdat M. Lloyd George hem verweten heeft eea nationalist te zij o. De nationalisten willen hem weg, omdat hij zich te Londen niot krachtig genoeg aan stelde. Anderzijds willen de meerderheidssociahs» ten von Simons verdedigen omdat hij niet toegaf aan de grootnijveraars en de nationa listen hebben von Simons bij zijn aankomst te Berlijn eene ovatie gebracht, omdat hij de eerste Duilscher is die de Entente het hóofdf dierf bieden. Verder wordt ook nog gemeld, dat ook dö 'olksparlij besloten heeft "on Simons te latea vlotten, 1 Ontslag Van het Pruisisch kabinet. Een ofiicjeel -telegram uit Berlijn meldt, dal het Pruisisch kabinet zijn ontslag gegeven heeft. Het kabinet zal voorloopig de loopendo zaken afhandelen. In de Pruisische Kamer. Donderdag hield de nieuwe Pruisische Ka mer hare eerste zitting. De ouderdomsdeke» leekende in zijne openingsrede verzet aan le gen de strafmaatregelen der Entente en druk te de hoop uit, dat de groote meerderheid- der Hoog-Sileziërs zich voor Duiisciiland zo a verklaren. M. Ludwïg in naam der onafhankelijke» las een verklaring, waarin hij vaststelde, dat het de plicht was van Duilschland de schade? door de imperialistische oorlog aangericht, le herstellen. Hij vroeg, dat de onderhandelin gen onmiddelijk zouden hernomen worden. Spreker was van oordeel, dat deze kwestie enkel kon opgelost worden door den klassen strijd van het proletariaat met de medewer king der Fransdfle en Engelsche arbeiders. M. Ludwig vroeg dan de algeheele ontwape ning, de ontbinding der burgerwacht eu andere militarische inrichtingen. De Kamer ging dan over tot de kiezing van den voorzitter, M. Lomer, meederheids- socialist werd herkozen. - De voorzitter gaf lezing van een schrijven, waarin het Pruissiseh kabinet zijn ontslag mededeelt. Vervolgens werd de zitting geheven. Officieele gelukwenschen aan von Simons Ia de Kabinetszitting van Donderdag mor» gend, gaf von Simons verslag over de on derhandelingen van Londen en verstrekt® omstandigen uitleg. Het kabinet keurde n»et algemeeneslemmei* de handelwijze van von Simon9 goed en de. Reichspresident weuschte hein geluk. Nieuwa bijeenkomst van den Oppersten Raad. De Douanemaatregelen Londen 9 Maart. Na afloop der verga ring van de deskundigs is de Opperste Raad opnieuw bijeengekomen. De zitting duurde van 6 tot 8 uur. De Raad heeft de toepas* singsmodaliteitcn der douane-sanctiün gere geld, en te dier zake aan den heer TiranF, voorzitter der intergeallieerde Hoogkommis- sie in Rijnland, een telegram gezonden. De. tollinie op den Rijn zul de bruggehoofden en de steden Dusseldorf, Duisburg en Ruhrort omsluiten, en strekt zich dus over eeniec-n, afstand uit op den rechteroever van cïerf stroom. De bepaling van bet tarief der taksen te heffen voor het vervoer van de produlrteit van den eenen oever naar den anderen, wordt overgelaten aan de Hoogkommissie» De Opperste Raad heeft enkel ds alge- meene lijn vasigesteld, die den belangheb benden gouvernementen moet dienen bij het opstellen van het wetsontwerp, noodtg voor het treffen vau de taksen op de Duitsch® producten. E'ke Regeering zal aan haar Parlement een ontwerp voorleggen, strookendc meti haar eigen wetgeving. Trouwens aan elk gouvernement zal 1$

De Volksstem | 1921 | | pagina 1