Na de Conferentie Passiezondag DE FORTUINZOEKERS De moordaanslag op M. Oalo Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.- Tel. 115 T~> C^-TRt T.Xj> - 53 CENRfHEH WEKELIJKS 0.S9 - Uitgever: J. Van Nppfel-Dü Geks; M. BsrlraM, slacMoffer m list kapitalist Ministerie m LantMediging. ■M Zonöag 13 Maart iMaaaöagli Maart 1921 XXVII* JAARGANG NUMMER S! Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wonden lot het Agentschap IIavas,8, Martelaarplein, te Brussel Pasais-Zondag |Zon op 0,09, onder 5,51 H. MaUnlJï BZon op 0,57, onder 5,f2 Eerste Kwartier ilen 10 8, Place de la Bourse, Parijs en G, Bream's Buildiogs Londre? E.G.4 j.vrz "^a''V5T5.ta Do tweede zondag vóór Paschen en do vijlde in do Vasten heet Passiezon dag. Do tweo weken, van Passiezondag t>J lijdons zondag tot zaterdag vóór Paschen wordt Passietijd genoemd. Binst dien tijd houdt de H. Kerk zich gnusch hijzonder bezig met het lijden of de passie van den Zaligmaker, zij stemt alles tot rouw boete, versterving en gebed; de kruisen en heelden der heiligen worden met een paarsen doek bedekt tot teeken van rouw en boet vaardigheid. Dit" bedekken herinnert er ons aan dat Jesus zich voor zijno vijanden verborg, dat wil zeggen, niet meer in 't openbaar onder de Joden verscheen, wijl het uur zijns lijdens nog niet gekomen was. Nog lot toeken van rouw en treurnis wordt in de mis de Psalm Judica me en het Gloria Patri weggelaten. In de week van Passiezondag toont ons de liturgie ol do kerkplechtighe den hoe het lijden van don Verlosser werd voorafgebeeld in het Oud Ver hond;—on in do Goede Week (de week van Christus goedheid en liefde), hoe al dio voorspellingen werden ver vuld. Niet alleenlijk omhangt men do heiligenbeelden met een purper, (uit gezonderd het beeld van St. Jozef, wiens maand men viert, hetwelk men zells met bloemen mag versieren) maar men laat zelfs de aanroeping der heiligen, wiens feest voorkom), in den loop dier twoe weken achter.' Immers de II.' Kerk begeert dat wij Dnzo gedachten en gevoelens eeniglijk .tot Christus zouden legeren en Hem des te vuriger beminnen en aanroepen. Dit purperkleurig omhulsel zal op Witten Donderdag vervangen worden door een van witte stol, ter horinne- ricgaan heL aanbiddelijk Altaargeheim dat op dien dag is ingesteld. Iloe nader wij tot het treurig ge- dachteuisfeest van 's Ileeren dood kornen, hoe hartroerender en beweeg lijker ook de dionsten en plechtighe den der II. Kerk worden, or. zoo is do laatste week van den Vasten, eene aaneenschakeling van stichtende en grootsche bedenkingen voor den Christen. Treuren en lijden wij' mot dus Hoofd Jesus-Clirislus, indien wij mot Hem willen verheerlijkt worden. Makg Wij hebben gisteren gemeld, dat M. Ber- trand, socialistische schepene van Schaar beek, door zijne vriendjes over boord gewor pen was, omdat hij meer dan 100.000 fr. inkomen had. Gezol Bertrand heeft nu aan La Libre Belgique, waaruit wij die lijding overgeno men hadden, een schrijven gestuurd, waarin hij beweert, dat bij uit eigen beweging besloten liad zich niet meer als kandidaat voor te stellen. Verder beweert hij ook, dat cijfer zijner inkomsten ver overdreven is. Hij geeft echter geen uitleg over zijne inkomsten en 't heeft dus den schijn alsof hij liefst heeft, dat dit cijfer onbekend blijve. Zulks maakt nu echter de rekening niet van La Libre Belgique, daar gezel Bertrand zelf zoo gaarne de rekening maakt van an deren. Onze konfral9r ia dus eens aan 't rekenen egaan en ziehier wat hij vond M. Bertrand trekt jaarlijks7 Als volksvertegenwoordiger fr. 12.000 Schepene te Schaarbeek 8.000 Medewerker aan Le Soif 5.200 Kommissaris de Spaarkas 7.500 Beheerder van het Gemeentekrediet 15.000 Beheerder van Brussel-Zeehaven Opsteller van Le Peuplc 'i Beheerder dor zeepfabriek Sunlicht MINISTERRAAD. Een leening van 3G0 miliioen voor Congo De Ministerraad vergaderde Vrijdag mor gen om 10 ure ton l'aicize van Brussel onder voorzitterschap van don Koning. De heeren Jaspar en Thcunis hebben den uitslag van de Conferentie uiteengezet. Nadien werd een wetsontwerp goedgekeurd waarbij de minister van Koloniën gemachtigd wordt een leening van 300 miliioen frank uit te schrijven ten einde werken van dringenden aard in Congo le kunnen uitvoeren. 75 VERVOLG. O mijne heeren, onze paarden zijn thans uitgerust, waarom dan niet voortge reden en ze terstond aangevallen Dat zou verduiveld dwaas zijn, her vatte de zeventiger in bukskin. Dat zou juist het middel zijn, om al onze plannen en voor nemens te verijdelen- Ze zouden ons kunnen tien, lang voordat wij ze in 't-gezicht krijgen; tijdig genoeg, om de paarden en het vee en de vrouwen weg t,e pakken. Ik begrijp wel dat gij vol ongeduld zijt om uwe geroofde huissenooten te ontzetten, maar geduld on overleg kunnen u die alleen teruggeven. Wat denkt gij er van, Palikan vroeg sen ónder. Wachten lol de zon ondergaat, en ze dan bekruipen. Ze mouten vuur aanleggen an dat zal ons den weg naar hun kamp wij- ren. Als ze ia de Pecan-kreek zijn, waaraan tk niet twijfel dan kunnen wij ze gemakke lijk omsingelen aan weerskanten zijn or steilten we kunnen ons in twee partijen verdeelen, do eene helft sluipt om de kreek been en komt die op, terwijl de andere die efkorat. Op die wijze zullen wij ze beletten de vrouwen en kinderen te dooden en heb ben ook meer kans om scalpen te maken. Wat zegt gij, van dit plan jongens vroeg de kapitein, zich meer bepaald rich lende tot hen, die tot zijn commando be hoorden. Totaal Zonder de vraagteekens mede te rekenen heeft gezel Bertrand dus reeds 47.700 fr. jaarwedden om le beginnen, 't Kan er reeds door. 't Is echter juist hetgeen niet geweten is, dat belangi'ijst om weten zou zijn. Zoo hij voorbeeld worden de zeepfabrieken Sunlicht van Vorst, bijhuis van do zeefpabriek Lever, van Londen, hier in Belgie beheerd door vijf Engelscheu en twee Belgen, waaronder M. Bertrand. In het laatste maatschappelijk dienstjaar, heeft dit hulphuis eene winst opgeleverd van 1.601.550 fr. met een kapitaal van 5.900.000 fr. 't zij dus 27 por honderd. (Zio Staatsblad van 19 Januari 1921.) Hoeveel is van die winst in de zakkon der beheerders terecht gekomen Volgens de wet mocht M. Bertrand ook een zeker getal aandeelen dor maatschappij bezitten, o*m te kunnen beheerder zijn. Ver leden jaar heeft de maatschappij G88 0Ü0 fr. verdeeld als dividends aan de aandeelhouders. Hoeveel heeft M. Bertrand daarvan gehad liet schoonste is nog, dat de Times het groot Engelsch blad, onlangs een onderzoek deed over de oorzaken dér levensduurte en daarbij bevond, dat de zeepfabrieken Lever, die 70 0/0 van de marlet beheerscht, dus fei telijk de baas is en de prijzen kan hoog houden. Gezel Beltrand is dus beheerder van eene zaak welke hem veel geld opbrengt en er terzelfver tijd toe bijdraagt om de prijzen der zeep een artikel van eerste noodzake lijkheid hoog te houder- Uit dat alios blijkt, dat bij de 47,700 Fr. hierboven vernoemd er nog eene reeks staartjes komen welke niet te versmaden zijn en dat indien hel waar is, dat het cijfer van honderd duizend frank inkomsten overdreven is, zulks toch niet veel zal zijn. Gozel Bertrand wint dus meer dan dertig frank per uur natuurlijk gerekend aan den achturenarbeidsdag. Wij willen niet beweren dat het te veel is voor iemand zooals gezel Bertrand, die heel zijnen schoonen tijd verbrast met op de kapi talisten en op de groole winsten uit te varen alhoewel hij toch zelf kapitalist is en ook de schoone profijten niet versmaadt. Palikan heeft gelijk, was het bijna arl- gemeen antwoord der Speurhonden. Dan zullen wij hier tot den nacht wach ten, zeide de kapitein. Als wij nu gingen zouden ze ons kunnen zien, voordat ze onder schot waren Al was het de donkerste nacht, die ooit de prairie bedekte. Ik geloof kapi tein dat ik het kan ruiken. Alle werdere discussie hield op, Pelikans raad werd aangenomen eu bepaalde de ge dragslijn. De rust, die aanvankelijk van kor ten duur zou geweest zijn, werd voortgezet tot zonsondergang, io spijt van den aandrang der onduldigen. Do kolonisten, dio hunne huizen ledig achtergelaten hadden en van ongeduld brandden, om de geliefden, wier afwezigheid hen mistroostig maakte, weder aan het hart le drukken waren bijna niet tot geduld te bewegen. Voor dat dc zon onder was gegaan, zelfs voordat die goed onder was, zegenden allen den maD, wiens raad, in strijd met deo hun nen was gevolgd. Alles kwam uit, zoóals de gids voorspeld had. De Indiaansche roovers hadden in de Pecan-kreek halt gehouden, en geene vervolging meer vreezeude, waren zij den geheelen dag in hun kamp gebleven. Zij hadden groote vuren aangelegd, en daar op de vetste der geroofde koeien gobradende eu den voornacht ann een vreugdefeest ge> wijd. Te zeer overgegeven aan hunne pret, hadden zij verzuimd wachten uit lo zetten, en werden dus te midden hunu.er wilde feest viering, op eens van alle kanten hesprongen; terwijl het scherp knallond geweervuur qu De Minister van Landsverdediging heeft kort geleden in zijn Departement eene Com missie aangesteld belast met advies te geven over al de aangelegenheden waar de gelde- lijke belangen der onderhoorigan van zijn Departement ter sprake worden gebracht, in zonderheid het opleggen van boelen wegens vei traging in het uitvoeren van werken of leveringen, de voorstellen tot uitsluiting bij anbesledingcn, aangelegenheden in dewelke de verantwoordelijkheid te berde wordt ge bracht der rekenplichtigen van de verschil lende diensten van het Leger wegens diefstal len, verliezen en vermissingen. Deze Commissie zal tie taak die op den Minister rust ruira vergemakkelijken, door dat zij de eenheid van zienswijze welke op dal gebied onontbeerlijk is zal bestendigen. Wekelijkschs en andera verloven. De Minister van Landsverdediging heeft, aangaande 'het verleëneit van wekelijkschs en andere verloven, ter kennis van de mili taire overheden gebracht hetgeen volgt DIENSTPLICHTIGEN. Behalve op de dringende verloven wegens ernstige redenen, hebbeu de dienstplichtigen met goed gedrag der jaarklassen 1918 lot 1922 die hun nor malen diensttijd volbrengen recht op een ver lof zonder suldij, waarvan de duur de ver houding van ecu dag per maand werkelijken dienst niet mag overschrijden. BEROEPS VRIJWILLIGERS. Voor zoo ver zij zich, door hun gedrag en manier van dienen, waardig er van toonen, hebben deze militairen recht op een verlof zonder soldij, waarvan dc duur de 21 dagen niet mag le boven gaan. Voor de troepen van Tiet Bezettingsleger heef', do Minister v.m Landsverdediging het aantal dagen verlof, waarvan ieder officier, egradeerde of soldaat wegens 10 maand onafgebroken aanwezigheid io Bezet Duitsch- land kan genieten 50 lot 55 gebracht. "i* Wat het vorlecnen der Zondagverloven be treft, het percentage der verlofgangers(20 0/0 voor de dienstplichtigen en 40 0/0 voor de vrijwilligers) moet aangezien worden als een niet le overschrijden maximum. De korps oversten kunnen, rekening houdend met de afzonderlijke gevallen feu met de noodwen- digheid van den dienst, toelaten dat zekere verlofgangers 's Zaterdags..insscheo 12 en 10 ure vertrokken. Frontstrepen Talrijke oponbare en private besturen vorlceuen don gedemobiliseerden, leden van hun personeel, zekere voorrechten, namelijk in zake van anciënniteit en bevordering, in verhouding met het aantal frontstrepen waarvan de belanghebbenden dragers zijn. Overwegende dat het van belang is dat de verminkten en invalieden van den oorlog, cn minstens degene die een derde hunner liohamelijke krachjen verloren hebben, be gunstigd worden gedurende hun heele loop baan,heeft de mimffter van Landsverdediging besloten dut, benevens de frontstrepen welke hun verlee ul worden krachtens de wet van 25 Augustus 1919, de invalieden die mins tens 30 0/0 werksonbekwaamheid hebben ten Eertitel het aantal frontstrepen zullen be komen waarop zij recht zouden gehad hebben zoo zij op bet front hadden verbleven van af den datum op dewelke hunne invaliditeit een aanvang nam. Deze frontstrepen kunnen enkel toegekend worden aan invaüeden die voor goed liet leger verlaten hebben en worden uitsluite- lijk op hel lint der herinnenngsmedaille van den oorlog 1914-1918 gedragen. Deze frontstrepen geven geen recht op de geldelijke voorrechten toegekend door de in zwang zijnde wetten en mogen geenszins in aanmerking komen noch voor het opmaken der dienststaten (waarmede rekening wordt ebouden voor het rustgeld) noch voor liet berekenen der annuïteiten mot oog op hel vergunnen der cereteekens, de geldelijke voorrechten der invalieden worden vastge steld door de wet. De militairen waarvan sprake zullen een getuigschrift ontvangen, het aantal front strepen vermeldend waarop zij ten oeretitol recht hebben. Het Ministerie van Landsverdediging zal den belanghebbenden dit getuigschrift doen gewordon, zonder dat zij behoeven verzoek le doen, zoodra hun peroentage invaliditeit dooreen Provinciale Commissie voor militai ren pensioenen vastgesteld woidt en er een besluit wordt getroffen omtrent hot aantal frontstrepen die hun mogen tot-gekend worden krachtens de wet van 25 Aug 1919. Het onderzoek. Madrid 11 Maart. De gendarmerie kon- trolcert alles wat de stad in- en uitgaat. Alle treinen worden doorzocht, alsmede alle voer tuigen. De politic heeft 90 bergplaatsen van auto mobielen bezocht. In don loop der opsporin gen werd vastgesteld dat oenige dagen voor den aanslag drie onbekenden een motorfiets in een bergplaats gebracht hadden en die terughaalden eenige uren voor clen aanslag. Sedertdien zag uirfu die onbekenden niet meer. Vroegere politieke aanslagen in Spanje. In Spanje hadden reeds ettelijke malen aanslagen op staatslieden plaats. Den 8 Augustus 1897 werd Canovar del Castillo, voorzitter van den ministerraad, vermoord door den Ilaliaanschen anarshist Michel Colli. Eenigc jaren later had, in vollen dag, in een der meest bezochte straten van Madrid, een aanslag plaats op een anderen minister president, Canaicjai. Hij was het hoofd der liberalen. In 1910 aan 't bewind geroepen door koning Alfons XIII, werd hij den 12 November 1912 doodgeschoten dooreen anarchist met name Cardina, die zelfmoord plee.de na den president door vijf kogels getdoflën te hebben. Een kabinet Maura. Madrid, 11 Maart. M. Maura is belast geworden met het samenstellen van liet kabinet. Is het de beruchte motocyclette. Madrid, 11 Maart. De minister van ar beid beeft aan dagbladschrijvers verklaard dat gendarmen in een veld even Luiten de stad eene motocyclette gevonden hebben, welke door getuigen van den moordaanslag herkend werd als zijnde de motocyclette wanr- p de moordenaars hadden plaats genomen. De motocyclette was in goeden staat. Verdachte kerels. Madrid, 11 Maart. De bladen melden dat de gouverneur van Sarragossa telegra feerde, dat drie kerels, die te voet langs de spoorbaan naar Sarragossa kwamen, door eon trein verrast werden. Een hunner werd erg gekwetst. Zijne gezellen droegen hem in een naburig huis, waarna zij verdemen. De gekwetste weigerde zijne identiteit bekend te maken. Eene ophefmakende verklaring Madrid, 11 Maart Ündei de personen die gisteren avond aangehouden werden, is ook een 10 jarige kerel, die 's nachts aange houden werd nabij Vicalvaro, op 10 kim. afstand van Madrid. In zijn bezit vond men de snelle losbranding van den revolver, hun wild geschater deed verstommen en ze als kaf uiteen deed stuiven. Weinigen bleven er, na de eerste losbranding, over. Die niet dadelijk doodgeschoten worden, ontvluchten in de duisternis. Het was geheel eene zaak van vuurwapens geweest, en voor deze eer ste keer had het bowiemes, anders het hoofdwapen in Texas, geen deel aan dit ge vecht gehad. De oerste stralen der zon wierpen hun licht op een vreemd tafereel een bloodig en toch nipt droevig looneef. Integendeel, het vertoonde een aangenaam gezicht, dat, met uitzondering van de bloedige omgeving, ge heel vreugde scheen. Vaders half dol van blijdschap, hunne kinderen omhelzende, die zij gedacht hadden nooit terug te zullen zien broeders, do ban den hunner zusters, die zij voor altijd verlo ren waanden, omklemden echtgenooten, nog kort geleden met weedom in "t hart, thans weder gelukkig gemaakt door hot te rugvinden hunner gaden, dit gaf een tooneel te aanschouwen vol van aangename aandoe ningen zoodat het ons geheel onmogelijk is.dit te beschrijven. Maar dit tooneel was niet vrij van zijne schaduwzijde. Uicht daarbij werd er een minder aanlokkend gezicht vertoond. Ilier en daar lagen, op den grond verstrooid, de nog bloedende, nog niet eons verslijfde lij ken van Indianen, waaronder de kapitein en andere Speurhonden, het lijk van den Ge- hoornden Hagedis herkendeo. Slechts een werd er levend gevangen, en deze, die blank was, had gedaan, wat door zijno-roodfiuidige makkers werd veracht, hij had gebedeld om zijn leven. Een tooneel, tegolijk verschrikkelijk en bekoorlijkeen contrast van wilde harts tochten en zachtere gevoelens, zooals men het alleen kan aantreffen in de afgelegen grensdistricten van Texas, was hier in al zijnen luister, maar eveneens in al zijne afschuwelijkheid te zien. De Texasparlij had, zooals prairie-lui dat noemen, een slag gedaan. De lijken der ver slagen vijanden tellende, bevond men dat en minste de helft dor plunderaars, 'met in begrip van hun opperhoofd, gevallen waren. Zij konden het getal dergensn, die tegen over hen hadden gestaan, schatten door de zichtbare leekens in den omtrek van 't kamp, en door het spoor, dat dagen achtereen ge volgd was geworden. Eenigen der ontko- menden hadden hunne goederen, haastig ge. pakt, kunnen medevoeren terwijl anderen in de hoornen waren geklommen. Zij werden niet vervolgd, daar het nog nacht was toen liet gevecht eindigde, eu bij dag, konden deze wilden, goed bekend als zij waren met het landschap, zich verschuilen, ook zonder eenige kans van gevat te worden. De kolonisten waren to vreden, dat zij hunne betrekkingen enden geroofden vee stapelterug hadden hekomen, en de Speur honden hadden gedaan, om hunnen dorst naai' wraak lo bevredigen. Deze laalston wa ren er eehter .ook niet ongedeerd afgeko- papieren bewijzende, dat hij tot eene gekci- me maatschappij behoorde. Volgens con blad zou deze kerel verklaard' hebben, dat het doel dezer maatschappij was alle personen uil den weg te ruimen, die zich tegen de maatschappelijke hervormingen zouden verzetten. Ilij zou ook bekend hebben dat (leze maatschappij den dood van M. Dato beslist had en dat hij aangeduid geworden was om den aanslag te plegen. Daar hij echter vrees had uitgedrukt werd hij zelf om zijno lafheid ter dood veroordeeld cn een ander lid werd aangeduid om M. Dato te dooden, De kerel voegde erbij, dat hij er in gelukt was te ontsnappen en hij Madrid verlaten had om dc wraak zijner gewezen gezellen te ontgaan. In de veiligheidspolicie is men van oor deel dat de moordenaars eerstdaags zullen aangehouden zijn, daar de aanhouding van Vicavarb als zeer gewichtig aanzien wordt. Inrichting van ean dageSijksche snellreic naar Berlijn-Warsciiau Met ingang van 15 Maart 1921 wordt dagelijks een nieuwe sneiotenst ingericht tusschen Oostende en W-arsctsati,met 'aanslui ting uil Londen,over Oostende of over Kales-- Brussel (N) en uit Parijs, over Erpuelinnes en Luik (Guill). Hel eerste vertrek heeft plaats uit Oostende op 15 Maart en uit Warschau op 18 M art. I)e dienst over Oostende geschiedt volgens de uurregeling hierna Oostende-Kaai vertrek 21,30; Gent-St- Pieters verlr. 22,38Brussel N. Aank. 23.40 vertrek. 0,10 Luik-Guillemins verlr. 2.35 Verviers vertrek. 315 Keulen aank. 6.52 vertr. 7,20 Dusscldorf vertrek. 7,58 Berlijn (Friedrichstr.Vertr. 17,38 Waarschau aank. 13,08 's anderendaags. Bij de.terugreis, vertrek te 20,20 uit Warschau om dea tweeden daarop volgenden dag le 7,00 te Brussel N. aan le komen. Terugkeer tol het Zomeruur nacht van 14 op 15 Maart 1921 Op 14 Maart 1921, to 23 uur, zullen ai de horloges, en zakuurwerken écn uur vooruit- gezet worden, zoodat ze op middernacht slaan. Op dat oogenblik, zullen al de rijdende treinen aanzien worden alsof^ze een uur ver traging hadden, en de rit ervan zal binnen de perken toegelaten door de voorschriften, zoo geregeld worden, dat ze zóo gauw moge lijk de dienstregeling van het nieuwe stelsel hervatten. Or von Simons op 't banksken. Uit Berlijn wordt gemeld, dat M. Stinnes Vrijdag in de kommissie van Buitenlandsche Zaken, hevig Drvon Simons en zijne buiteh- landsche politiek heeft aangevallen. Hij be weerde dat de minister van buitenlandsche zaken geen vast richtsnoer, zelfs geen pro gramma heeften vindt een bewijs daarvan in het feit, dat eeneafgevaardiging naar Londen gezonden werd zonder vast bepaalde voor stellen. M. von Simons antwoordde dat hij vol gaarne den raad van M. Stinnes zou aan nemen, doeli dat deze hem nu toch voor geen snotter mocht aanzien. M. Bretlsc'ueid, meerderheidssocialist viel ook von Simons aan en beknibbelde de ge brekkige voorbereidselen der conferencie,van Londen. Dogewezen Rijkskanselier Muller, ook een meerderheidssocialist verlangde te weten, wat de terugroeping der gezanten van Parijs en Londen en van den zaakgelastigde te men want de Comnnchen, goed gewapend met geweren, bo.'en en speren, waren niet getallen zonder zich te verdedigen. In Texas doen dat de Indianen zelden, en nooit als zij weten, dat zij met Speurhonden vech ten. Tusschen hen en deze Speurhonden is dat eene uitgemaakte zaak strijden tol heb hiatste toe, ori geen kwartier, noch geverv noch vragen. liet verlies der verslagen: Tcxanen bedroeg drie, dat dei' gowonden tweemaal een aanmerkelijk getal, mot betrekking tot het voordeel, dat zij door hun onverwaohten aanval hadden op een vijand, die, voor d-2 eerste maal, minder waakzaam was geweest. Toen de strijd afgeloopen was en het daglicht de uitkomst vertoonde, wa ren do overwinnaars in het bezit van den buit, grootendeels hun ei^en goed. Het hoornvee en de paarden, dio edu- reude den strijd verstrooid of aan de palen vastgebonden gebleven waren, werden bij eengedreven, en men besloot niet langer to. vertoeven dan noodig was, en dadelijk maat regelen le nemon voor den terugtocht naar. de nederzettingen. Hun terugtocht werd niet verhaast uit; vrees van weder door de Comanchen aange vallen te zullen worden. Vijftig Texasspeurhonden dit was hun- getal vreezen geen plek in de wildernis,, zoolang ze goed bereden zijn, rifles in de hand, bowie-messen en pistolen io den gor del. en een genoegzame voorraad buskruid en kogels in hunno hoorns hebben. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1