17 DE FORTUINZOEKERS Vergoeding voor de bedienaars der Esrs-öienston Os moordaanslag op M, Dato I 3 [McSB Donderdag 114-33-A.C3-:OX_..^.13 - S Maart 1921 De wet cp de Cinemas. Eene politieke moord bij Berlijn Keuring van Sjiringstierea, Koeien en Vaarzen V De woelingen in Italië Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. XXVII» JAARGANG NUMMER 54 CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.53 Uitgever: J. Van Nüffel-Db Gauw II. Gerdruda Zon op G,01, onder t>,57 Volle Maan den 23 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place do la Bourse, Parij3eo 6, Bream's Buildings Londres E.C.l UIT T PROGRAMMA DER KATHOLIEKE PARTIJ VOOR DE GEMEENTEKIEZINGEN Burgers en Werklieden van Aalst. Gij allen kent uw weezenbuis, uw hospitaal waar arme zieken, ouderlingen en weezon door liefdevolle Zusters worden verzorgd. Die ongelukkigen en die lijdenden vinden er niet alleen lichaamelijke verzachting hunner kwalen, zedelijke opvoeding, maar vooral vinden zij in den Godsdienst den troost welke tiet aardsche geluk hun heeft ontzegd. Overi- gens waar kunnen de arme weezen, de zieken en ouderlingen troost vinden buiten den Godsdienst'? Van aardsche goederen zijn 7.0 beroofd ot kunnen er niet van genieten Alleen God, de belofte eeuer komende beloo- tiing voor hun lijden op aarde is den groot- Bten troost van hun leven. Ehwel zoudt gij arme weezen en zieke meuschen van dicu eenigen troost willen berooven? Zoudt gij die liefdezusters, die inet bet brood en de verzorging, den schat van hunne christene woorden aan die weezen en zieken geven, willen buiten jagen en aan ouderlingen cn zieken hunne troostengels op aarde onttrekken Ehwel dat zult gij doen, gij zuh die weezon, die zieken, die ouderlin gen het grootste verdriet aandoen zoo gij voor de socialisten stemt Want een rood gemeentebestuur dat is de zuslerkens buiten, dat is eene verzorging van weezen en zieken door wereldlijke personen die liever cigareften zullen rooken en uitgaan, Kosteleoze voors'.ellingen. Eeai E&oftisikcüjk EecaSteaft. Art. 1. De kommissie van toezicht op le cinemasfilms heeft de bevoegdheid om, zonder formaliteiten noch onkosten, machti ging te verleunen tot het vertoonen van films op-voorstellingen, welke zonder winzuchten uilsluitend ter bevordering van opvoeding en onderwijs worden ingericht. De machti ging geldt slechts voor d;e voorstellingen met het oog waarop zij werd verleend. Art. 2. De kommissie overhandigt een afschrift barer beslissing aan den inrichter der voorstellingen en doet ook een afschrift daarvan toekomen aan den prokureur des lConings van het arrondissement waar de voorstollingen plaats moeten hebben. Deze afschriften worden door den sekretaris der kommissie eensluidend met liet origineel verklaard. Art. 3. De machtiging geldt slechts onder de voorwaarde dat de leden en de afgevaardigden der kommissie, die in het bezit zijn eener bijzondere door den voorzitter onderteëkende kaart, vrijen toegang hebben lot de voorstellingen en dat het afschrift van do beslissing der kommissie hen telkens als zij het wenscben, worde vertoond. Deze voorwaarden worden in de beslissing der kommissie vermeld. De verleende machtiging wordt ingetrok. ken wanneer de voorwaarden waaronder zij werd gegeven uiet meer in acht genomen worden. Art. 4. Bij de kommissie van toezicht op de cinemasfilms is een kommissie van b< roep ingesteld. Daarvan maken desl uit, volgens eene door den voorzitter der kom missie vast te stellen beurtwisseling, de voorzitter der afdeelingen en twee totpöe film nijverheid behoorende personen. Onder nadere goedkeuring door den mini ster van .Tusticie kan de voorzitter de kom missie van beroep in twee afdeelingen verdeelen. De werkelijke voorzitter en de plaatsvervangende voorzitter maken van 78 VLRVOLG» Wat ook de indruk mocht zijn, dien zij op Klapdorper maakten en het was voor de gids een bekend gezicht en voor hem zoo aaDgenaam, dat, toen zij behoorlijk voor de hut opgesteld stonden, hij naar do deur sprong, den slagboom er af wierp, en zo met zooveel geweld opensloeg dat hare lederen hengsels losraakten/ In een oogwenk was hij buiten, door zijn vriend Klapdorper gevolgd. Wel, wel, dit zijn mijne oude kamera den, was de uitroep, die van do lippen van den gids leed, toen hij over den dorpel van ie hut sprong. Hel en duivel, wat is dat Zeg, Klap dorper, kijk loch eens, kijk eens riep ae gids in de hoogste vreugde uit da*t' hebt ge mijn oude kapitoin en daar ii de heele nompagnie. August Nommen sohreeuwden twin, tig stemmen gelijktijdig, terwijl zij die den uitroep deden, voor een oogeoblik verbluft stonden, als ware hun een spook versche nen. AU urn toetredende, omringden zij hem. Wat beleekent dat August Nommen zeide de kapitein der speurhonden. Dat wilde ik wel eens van u weten. Wat doet gij lieden hier Wat moet ge heb ben jon* ens vroeg Nommen op zijne beurt. Wel, we zoeken u. om u te begraven. dan zich toe te wijden aan de verzorging van walgelijke wonden of aan de opvoeding van arme weezen I Heb medelijden met die arme schapen, heb medelijden met ouderlingen en zieken, want waar zult gij personen vinden met zooveel toewijding als de zusters van liefde,welke maar alleen door den Godsdienst gevormd worden Hoe zult gij die zuslerkens vervangen, die sedert zoo lange jaren uwe zieken en ouder lingen hebben verzorgd 'i Zoudt gij zoo ondankbaar willen wezen ze door uwe slem buiten te jagen Zoudt gij zoo wreed willen zijn aan uwe ouderlingen en zieken den troost eener liefdezuster te ontzeggen door een roode stem af te geven Neen, de Aalgtenaar ia te eerlijk en nog te veel aan de eenige goede traditie zijner vader stad gehecht, dan dat hij zijn naam zou wil len onteeren door eene stem uit 10 brengen op de lijst der socialisten Beslo vrienden, men zal u wel komen paaien en zeggen, dat zal zoo niet wezen Frankrijk, Rusland, de roode gemeentebe sturen van Bergen enz... zijn daar om te bewijzen dat men geen ouderlingen, zieken of zusters spaart. Aalstenaars, denkt aan uwe vveezenhuizen, gast- en godshuizen en denkt als ge naar de stembus gaat, aan dezen die van u verlangen do troostengels der niensohelijke ellende te eerbiedigen en le bewaren Iwein. rechtswege deel uit van de kommissie van beroep. De afdeelingen van beroep nemen beslis singen ten vasten getalle van vijf leden. De belanghubbende van wie een film is geweigerd is bevoegd daartegen in beroep te gaan binnen do acht dagen na den dag waar op de beslissing werd uitgesproken, tenzij deze met algemeene stemmen werd renomen. Wordt de eerste beslissing bekrachtigd, dan komen de aan het tweede onderzoek verbonden kosten, die g6Üjk zijn aan die van liet eerste, ten las,te van den bcroepinsteller wordt de beslissing gewijzigd, dan is de berocpinsteller van alle kosten van beroep ontslagen. Werd een film slechls hij meerderheid van een stem aangenomen, dan wordt hij insge lijks aan een afdeeling van beroep onder worpen, zonder kosten voor den eigenaar. In buitengewone gevallen waarover alleen hij te oordeelen heeft, kan de voorzitter van elke beslissing in beroep gaan. Da gewezen Turksohe groot-vizier Talaat pacha door een Armaniaan vermoord. De Deutsche Allgemeine Zeituug meldt, dat de gewezen groot-vizier van Turkeys, Talaat pacha, Dinsdag morgend te Charlot- tenburg door een Armeniaansch student bij middel van revolverschoten gedood werd. Zijne vrouw werd zwaar gekwetst. De moordenaar is aangehouden. Een later gericht meldt, dat de aanslag ge pleegd werd rond 11 ure 's raorgenda. Voorbijgangersbemerkten hoe een welge kleed jongeling de echtgenooten Talaat pact a op eenigen afstand volgde, hen dan plotse, liug naderde en de hand op den schouder van den groot-vizier legde. Deze keerde zich om, doch kreeg op het zelfde oogenblik een kogel in het hoofd,«waardoor hij als neergebliksemd ten gronde plofte. Hij was op den slag ge dood. Een tweede schot trof vrouw Talaat* in de borst. De moordenaar kon dan ontwapend en aangehouden worden. Mij begraven. Ja, mijn vriend, zeide de speurhond uit 't zadel springende, en den ouden krijgs makker van de prairie omhelzende. Daar voor kwamen we uitsluitend. En daar ik wist, dat go eene oude voorliefde hebt voor u schietgeweer, bracht ik dat mede, met het plan, om het bij u in het graf te leggen. Terwijl deze sprak, overhandigde hij Nom men een geweer, die het terstond herkende voor dat, wat hij ia dca steek had moeten laten, toen de Indianen hen vervolgden. Dit maakt de zaak niet veol duidelij ker, zoide hij. Komt jongens, verklaar mij die zaak eens. Ik zie 't is mijn oud geweer maar hoe kwam het in uwe handen Dat doet mrj verbaasd staan. Vertel me gauw alles mijn vriend, allee wat ge er van weet, ik brand van nieuwsgierigheid. Wel, zeide de kapitein. Wat we er van weten, is, dat we op eene partij Comanehen hebben gestooten, onder het opperhoofd, die ze deu Gehoornden Hagedis noemden. Nu draagt hij geen naam meer, bij is opge ruimd, even als het grootste gedeelte van zijne bende. Dit gebeurde hij de Pecan-kreok, en wij vonden, nadat bij in zijn eigen strikken gevallen was, dit geweer bij hem, dat wij voor het uwe herkenden. We hielden het voor zeker, dat u iets overkomen was, daar we taal noch teelten hadden van da plaats, waar gij leefde. Toevallig maakten we een Mexikaan, een renegaat gevangen. Hij had zioh bij den Gehoornden Hagedis aangeslo- MM. de volksvertegenwoordigers «Ja*1 maekers en Winandv hadden den Minister van Financies eene vraag gesteld tot het hekomen dat aan de priesters, bedienaars der Eere-diensten, eene vergoeding wegens levensduurte zou worden toegestaan zooals dit geschiedt voor de Staatsambtenaars. De minister antwoordde daarop het vol gende 1. dat sedert 15 September 1920 bedoel de priesters genieten van eene verhoogde jaarwedde; 2. dat bedoelde priesters geene Staatsambtenaren zijn en derhalve geen gunstig gevolg op die vraag kan worden gegeven. MM. Ramaekers en Winandv hebben nu den minister gevraagd van welwillend te overwegen 1. dat de belanghebbenden goede nota heb ben genomen dat zij geene Staatsambtenaren zijn. De te gemoelkoming die hen wegens den Staat wordt verstrekt is dus geene jaar wedde doch alleen maar de wettelijke ver goeding voor de wederrechtelijke onteigening der aan de kerk toebehoorende goederen. Deze vergoeding om billijk te wezen, moet voldoende zijn om de bedieners onzer kerken en openbare kapellen toe te laten te leven volgens hun stand. Meent de heer minister niet dat het derhalve plicht is voor de regeering der priesters niet m een staat van minderheid te laten 2. De priesters ontvingen inderdaad eene verhoo ging, van jaarwedde, of beter gezegd van schadeloosstelling, ingaande op 1 September 1020. Dat is de schoone theorie. De werkelijk heid echter is niet zoo rooskleurig. Tot nu toe ontvingen de priesters wel de belofte voor taan min stiefmoederlijk te worden behandeld doch bij die belofte is het voorloopig geble ven. Zoude minister geene bevelen willen geven opdat het verschuldig aan belanghebbenden zonder verdere vertraging zou worden uit betaald Zou de minister tevens niet willen onderzoeken of net mogelijk zijn zal de ver schuldigde sommen aan belanghebbenden in twaalf maandelijksche stortingen te doen uitkeeren, bv. in 't begin van elke maand zooals zulks thans goschiadt voor betalingen van Staatsambtenaren en b dienden Men is benieuwd het wederantwoord van dan minister te vernemen. IN IERLAND Ce zesvoudig terechtstelling te Dublijn. Londen 14 Maart. Tallooze verzoeken bereikten Zondag den Premier om gratie te verleenen aan de zes veroordeelde Sinn Fciners. Er werd echte:1 geen gdVolg aan gegeven. Te Dublin kwamen zeer indrukwekkende tooneelen voor tijdens tereehtst iling alle wegen die naar de gevaogenis leidden, waren vol menschen, meest vrouwen, doch ook duizenden jongenlui die meerendeels van ver geloopen kwamen. Behalve het prevelen der gebeden, heerschte er een groote stilte, eenige oogenblikken voor de eerste terecht stelling. Een priester bad den rozenkrans en de menigte antwoordde tot het uur sloeg en een groote stille inviel, die enkele minuten later door Let zingen van ecu godsdienstig lied verbroken werd. Bijna iedere vrouw had een rozenkrans bij zich en velen droegen gewijde kaarsen, waa; v. n do vlammen rustig brandden in de stille lucht. Kruisbeelden werden omhoog geheven en op vele plaatsen werden heiligenbeelden in de hekken der gevangenismuren geplaatst. Houderden lagen op straal geknield te bidden. Pas uren na elven kreeg de stad weer haar gewone aanzien. D» menigte slenterde door ten, en was al epiv geruimen tijd bij hem. Daarom legden wij een lossen strop om zijn gordelpijp onder de bedreiging die strak ker aan te halen, vertelde hij ons de geheele geschiedenis. Hoe ze een karavaan aange val Ion en uitgeschud hadden. Wij trokken hierheen, om u gebeente te zoeken en daaraan eene meer verdiende be grafenis te geven. Wij begaven ons op weg, en werden door den verrader hierheen ge leid. Naar zijn zeggen kon hij ods eene dicht nabij zijnde gleuf wijzen, waardoor wij juist hier gekomen zijn, en die, waar ik meen een van de bronnen van de Brazo is. Eene gleuf, die den weg zeer verkort. Zij was korter, dan hij wel zelf dacht. Vertel ons nu uwe lotgevallen, wij hebben eenig- zins recht op de mededeeling van de historie die mij voorkomt veel meer op een onver klaarbaar geheim te gelijken, dan de onze. Kom aan, soherp u geheugen, en laat ons hooren. Kort en bondig als verhaal van den speur hond was, koste het August Nommen nog minder tijd, om zijne vroegere makkers te verhalen, wat hem in het gesloten bol te beurt gevallen was. Maar het was thans de gelegenheid niet, om de bijzonderheden te verhalen, zoo min als het bloedig treurspel, wat daarop gevolgd was. Dat waren zaken behoorende tot. het verleden©, en er lag er nog eenige in de toekomst, die onverdeelde aandacht vereischte. De aankomst van het vrijkorps was op dat oogenblik, zeker eene buitengewone gebeurtenis. de straten en feitelijk het eenige verkeer waren patrouilles militaire vrachtauto', waarin soldaten stonden met de geweren op de menigte gericht. Dublin 14 Maart. De gemeenteraad van Dublin heeft in zijne zitting- van heden eene resolutie aangenomen, waarin hij zijne be wondering uitdrukt over den moed, waar mede de zes dezen morgen terechtgestelde sinn-feiners gestorven zijn. De lord-mayor heeft gezegd, dat de openbare meening twee van die mannen als onschuldig beschouwt, en dat de anderen de doodstraf niet ver dienden. Eene bom. In eene straat te Dublin is Maandag avond eene bom ontploft. Deze die de bom gewor pen had werd de beide beenen afgeslagen en een jong dagbladverkooper aan den arm gekwetst. Policle aangevallen. Te Dublin hadden verscheidene aanvallen op politieagenten plaats. Deze verdedigden zich. Drie burgers werden gedood eo ver scheidene anderen gekwetst. Onder dezen werden er eenigen in bezit van vuurwapens gevonden. Ook vijf policieagenten werden gekwetst, waaronder twee doodelijk. Aanslagen tegen Engelsche ministers in voorbereiding. De Daily Graphic verneemt dat de agenten der geheime policie een nieuw complot der sinn-feiners ontdekt hebben, dat het ver moorden, van op een lijst gebrachte Engel sche ministers voor doel had Het plan bestond een groot aantal Ieren uit Amerika naar Londen te laten komen. Deze Ieren zouden over groote kapitalen hebben kunnen beschik ken. Zij zijn allen goede schutters. De policie zal thans het plan verijdelen. De keuringen zullen in 1921 gehouden worden op de navolgende plaatsen, dagen en uur. Hofstade, 8 April; Appelterre, 11 id.; Wetteren, 14 id.; Herzele, 18 id.; Oudegem, 21 id.; Idegem, 22 id.; Haaltert, 2 Mei; Overboelare, 10 id.; Denderwindeke, 18 id.; Denderhautem. 25 id.; Oordegem, 28 id.; Sint Lievens-Essche, 1 Juni; Lebbeke, 4 id., overal om 8 ure 's morgends. Beioanrpremifin Wedstrijden voor be- waappivinicn zullen plaats hebben te Gee- vaardsbergen, 14 Juni, 9 1/2 ure; Aalst, 15 Juni, 9 ure; Dendermonde, 16 Juni 9 ure. De bewaarpremiën van verleden jaar zul len op gezegde dagen uitbetaald worden. Men zie verder de plakbrieven in elke gemeente. Een revolver held te Kotrijk. Dinsdag morgend rond 11 1/2 ure, werden de wandelaars in de Pieter Tacklaan opge schrikt door het knallen van revolverschoten, en bemerkten weldra een dronken kerel die vuurschoten loste in de richting van twee daar voorbijgaande nonnekens, gelukkig zon der hen te tretfen. Meteen kwam daar een kloosterling aan gegaan, naar wien de baldadigaard ook drie revolverschoten loste, eveneens zonder doel te treffen. Eenige moedige burgers gingen den brutalen kerel te lijve om heqj te bemees- teren. In de worsteling loste de woestaard nog een tweetal schoten waarvan een hem zelf trof in den linkervoet. De kogel drong binnen ter zijde van den linkerknoesel, waar', op de kerel nederviel en ten slotte kon ont wapend worden. De re vol verheid werd door de policie die inmiddels bijgekomen was op eene kar geladen cn naar het hospitaal ge voerd. De kogel kon uit den voet niet worden uitgehaald. Uit de eenzelvigheidskaart op deu kwaden gast gevonden, bleek het dat men le doen had met zekeren Frans F gontenaar. Tien minuten later, en zij zouden liet blok huis ledi 1 gevonden hebben want Klapdor per en Nommen zouden een uur later ver trokken en den verrader met zich voeren. Texanen zouden sporen gevonden hebben vau een troep mensohen en uit deafdrukse- len der paardenhoeven zouden deze geoe fende spoorkenners geweten hebben, dat het geen Indianen waren geweest. Zij zouden bij de hut vertoefd en in de vallei hun bivouak opgeslagen hebben. Naar zij verklaarden, was dit lmone bedoeling geweest want hunne paarden waren afgemat, daar de ex peditie langer had geduurd, dan oorspron kei ijk het plan was. Zij zeiven hadden door vermoeienis veM geleden op hun tocht over den rotsweg, die over een afstand van bijna twintig mijlen naar de lagere vlakte leidde en zeer moeielrjk was. Den volgenden dag voortrukkende, zou den zij hel spoor van de Mexicaansche lan- ciera gevonden hebben, maar hoewel zij hunne gezworen vijanden waren, zouden zij, misschien, niet in de verzoeking zqn ge raakt, ze te vervolgen. Den slechten toestand van hun eigen paarden, de waarschijnlijk, beid van een groot korps lanciers in hunne nabijheid, al deze omstandigheden konden bij hen bewogen hebben, een weg die noord waarts eu dus geheel verschillend liep. le volgen. Hunne aankomst op dit oogenblik was derhalve eene merkwaardige omstan digheid, en hel scheen de hand der Voorzie nigheid te zijnt die te rechter tijd toegereikt werd. (Yerrolgt.) De ontwapeningskwestie in den Reichstag, M. von Simons verklaarde gisteren in den Reichstag. Wij kunnen de ketens van het verdrag van Versailles niet afwerpen door de fiere verklaring Gij hebt het verdrag van Versailles ge schonden. liet bestaat voor ons nietmeer. Om zulks te kunnen verklaren, moet men eene sterke macht achter zich voelen en ik ben den man niet, om nogmaals onze jeugd welke thans aan den oorlog ontsnapte, tegen over een o.vermacbligen vijand le plaatsen, ten ware de nood ons zulks zou opdringen. Overigens, onze jeugd zelve is er niet voor. Daarvan ben ik overtuigd en 't is daarom dat ik mij verplicht beschouwde te voldoe» aan de eischen der Entente in mate van hei mogelijke. Da drukpers is mistevreden. In T algemeen zijn de Duitsche bladen zeer mistevreden over dc houding van M. vos Simons in zake de ontwapeningen. De Lohai Anzeiyrr schrijft onder meer M. von Hy mons spreekt al meer en meer eene taal. wel ke, men mag het eerlijk bekennen, is Duitschland totaal onverslaanbaar is. In het bezette Duitschland Mainz, 15 Maart. Sinds de Geallieerden Dusseldorf en Duisburg bezet hebben krijgen de Frausche militaire overheden dagelijks vragen van Duitschers om in het vreemde lingenlegioen in het Fransche leger te treden. De metste aanvragen worden aangenomen en reeds zijn vele Duitschers naar Frankrijk gezonden om spoedig soldaten van Frankrijk te worden. Eena nieuwe Confcrencia. Berlijn, 15 Maart. Het Acht Uhr AhendbUitt meent te weten dat eene week n> Paschen nieuwe onderhandelingen, ditmaal te Parijs zullen plaats hebben lusscbei Duitschland en de Geallieerden, aangaande de vergoedingen. Het blad weet te vertellen dat in Duilsck- land groote hoop beslaat daar tot een verge lijk te zuilen komen. Le Pclit Pariden daarentegen verzekert dat er voor hel oogenblik geen kwestie is vau nieuwe onderhandelingen eu dat het Duitsofc blad hier enkel een proefballon wil oplaten. Overigens de houding der Duitsche gouver- nementslfcden duidt voldoende aan, dat biet geen spraak kan zijn van voldoening kte geve» aan de verbondenen. Evenwel wordt binnen kort een nieuw* conferentie der verbondenen verwacht te Parijs. Wat Duitschland reeds leverde Zooals men weet beweerde Duitschland daf het reeds de 20 miljard mark goud, welke het vóór 1 Mei moest betalen, in nalu- ra geleverd had. De vergoedingskommiasie der verbondenen schat deze leveringen echter slechts op miljard. Er is dan ook aan Duitschland eene dringende nota gezonden, waarbij voldoening gecischt wordt tegen 1 Mei aanstaande eni tevens gevraagd wordt hoe Duitschland de ontbrekende 12 miljard mark-goud wil vol doen. De Spaansche pors ondar cansuur Barcelona, 15 Maart. Heden morgend verschenen do dagbladen met groote opera ruimten. De censuur verbiedt de meeste berichten uit Madrid omtrent den aanslag legen M. Dato. Men gelooft dat dit verbod steunt op de eerverkluringeu van don moordenaar, Pedro Maio, welke nog talrijke aanslagen aange kondigd heeft, namelijk eene tegen den mili tairen gouverneur van Barcelona. Nog aanhoudingen. Badaios, 15 Maart. De gendarmen heb ben twee jonge kerels aangehouden, \vie« signalement overeenkomt met dat van de me deplichtigen van Matto, de moordenaar van M. Dato. Madrid 16 Maart. liet gerucht liep gis teren avond, dat Matto gepoogd had zich in zijne cel te zelfmoorden. Die tijding wordt thans gelogenstraft. Naar het schijnt zou Matto ook te Barcelona aaii verscheidene aan slagen hebben deelgenomen. Madrid, 16 Maart. De twee jongelingen te Badajos aangehouden zijn onmiddelijk naar Madrid overgebracht, doch na onder vraging in vrijheid gesteld. Later liep het gerucht, dat Ramon Cuaa- nella een der medeplichtigen van Matto aan gehouden was. Deze tijding werd nog met bevestigd. Een valstrik te Coronella. De Giornale d' Italia meldt dat drie nationalisten to Coronella in een valstrik gevallen zijn. Alle drie werden gedood. Tijdens botsingen tusschen nationalisten en socialisten weiden 8 personen gekwetst, te Poggiorusoc cn drie te Turijn.

De Volksstem | 1921 | | pagina 1