Witte Donderdag. 24 QË FORTUINZOEKERS 03 sccialislBQ fin hst Konlnkdam. Ministens van Spoorwegen. De Vlaamsclie Koopsc'iosl Donderdag Maarl 1921 De Volksstemming in Opper=Silezië Hleuwe boschiirand De dwangmaatregelen tegen Duitschland. 57TC* lï. Siiaoen XXVII* JAARGANG NUMMER 70 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.- Tel. 114— DA.G-Ï3LA.D - 8 CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.50 - Uitgever: J. Van Nuff^l-De Qbkot Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot liet Agentschap Havas.S, Marlelaarpiein, le BrusselS, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream s Buildings Londre3 E.G. 1 Zon op 5,46, pnder 6,07 I JjLaalsle Kwartier den 301 zm&smaA Op Witten Donderdag viert men twee groote geheimen of Mysteriën de instelling van het H. Sacrament des Autaars en van het Priesterschap. Alzoo loonde Jesus dat hij ons ten uiterste lief heeft. Geen wonder dan, dat deze dag altijd met de grootste plechtigheid gevierd werd. Het autaar is in 't wit en zeer schoon versierd, het kruis met een witten doek bedekt, liet priestergewaad is ook helder blank. Om beter te verbeelden het plechtig en eenig Avondmaal waarin Jesus-Glirisins het II.. Sacrament instelde en zich zeiven aan de Apostelen gaf, laat de Liturgie in elke kerk maai'ééne Mis toe, waaronder dan ook al de priesters communiceeren. Witte Donderdag is een dag van vreugde en tevens van droefheid. In de Mis, bij de herinnering aan de blijde instelling van het H. Autaarssaorament, wordt telkens de droe ve verkondiging van het bitter lijden des Verlossers gevolgd. Onder den zang van het Gloria worden ille klokhen geluid; na dien lofzang zwijgen :ij, gelijk ook het oigel en al de bellen, tol ieeken van rouw en droefheid over Jesus' lij den en dood. Eerst op Zaterdag aan het Gloria der Mis zullen zij opnieuw weerklin ken. Indo II. Mis van vandaag consaorcertdo priester twee hosties de eene nut hij in de Mis; do andere wordt hij do Communie in een grooten en schoonen kelk gelegd, deze meteen wil z.ijden doek bekleed, en na de H. Mis in plechtige processie mot licht en wierook gedragen naar een afzonderlijk autaar der kerk, nu liet hofken geheeten, le dien einde behoorlijk versierd. Diiar wordt die II. Hostie ter aanbidding uitgesteld en be waard tot op Goeden Vrijdag op welken dag ;r niet geconsacreerd wordt. Laten wij, als Kinderen der II. Kerk, heden het schoon gebruik onzer voorvaderen volgen, en de kerken bezoeken om het II. Sacrament te aanbidden. Na de Mis worden kandelaars en andere -versiersels van de altaren afgenomen ou\ le verbeelden dat de krijgsknechten de kleede- reu van Jesus onder elkander verdeelden. In de Cathedralc kerk wijdt de bisschop de IItlOliën. 1® De olie der zielen die uitsiui- telijk in het toedienen van het H. Oliesel gebruikt wordt2e de olie der geloofsleerlin genwaarmede de doopelingen op de borst ?n tusschen de schouders vóór hel Doopsel, en ook dc handen der priesters in hunne wijding gezalfd worden zij dient nog in de -wijding der klokken en bij de zalving der koningen en koninginnen 3® De balsemolie of het chrisma, dat in het toedienen van het Vormsel gebezigd wordt, in 't zalven van 't hoofd der gedoopten, van 't hoofd en de handen van den bisschop, en in het wijden der kerken, klokken en heilige vaten, enz. De olie der geloofsleerlingen en de balsem olie worden ook gebruikt in de wijding der doopvont op den Zaterdag der Goede Week en öp de Vigilie van Sinxen. 's Namiddags heeft er nog eene aandoenlijke plechtigheid plaats de voeiwassching. De Paus wascht de voeten van 13 priesters uil verschilligc natiën de Bisschop, in zijne hoofdkerk, die van 12 arme menschen. Die plechtigheid herinnert aan de diepe ootmoedigheid en groote liefde van den god- delijken Zaligmaker.die zich gewaai digde de voeten zijner Apostelen te wasschen. De financies onzer gemeenten. Het is niet alleen de Staatskas, die door den ooriog uitgeput werd, maar ook in de. financies van onze gemeenten werden gapsn- de leemten geslagen. Den 1 Februari laatst heeft markies Irape- rali daarover in den Senaat den minister van financies ondervraagd. Deze heeft beloofd spoed te brengen in de verdeeling aan de gemeenten der achter stellen van het Gemeentefonds, ingestold door de wet»van 19 Juli 1860, en van het bijzonder fonds, ingesteld door de wet van 19 Augustus 1889. De gemeenteoverheden zullen thans met genoegen vernemen, dat het beheer der finan cies de Algemeene Spaar- en Lïjfrentkas verzocht heeft onmiddellijk de 45 miljoen achterstellen der beide Fondsen voor 1917 aan de gemeenten te verdoelen. Bovendien zullen in de eerste dagen van April de 47 miljoen achterstellen van 1918 Ier beschik king van de gemeenten gesteld worden. Dal maakt samen de som van 92 miljoen. Voort aan zullen de gemeenten ook regelmatig in het bezit komen der sommen, welke hun op de belastingen verschuldigd zijn. 81 VF.RYOLG, Zij kende den man maar al te wel in wiens handen Valeriaan gevallen was. Zij herin nerde zich zijn bijna geslaagdeu toeleg, die alleen mislukt was door die spoedige vlucht die hen lot uiigewekeneu had gemaakt. Was het waarschijnlijk dat die vijand zich te vrede zou stellen met hem naar do beschaafde wereld terug te brengen en te vertrouwen op de beslissing van een rechtbank Zij kon het niet geloovon, en hare zenuwen werden geschokt als zij dacht'aan wal hem te wach- '.en stond. Maar, zeide het dienstmeisje, met haar troostrede voortgaande. Mijnheer Klapdor. per en August Nommen zijn voor ons weg gegaan. Zij zullon in Nieuw Mexico zijn ais wij daar aankomen en zullon zeker van onze aankomst konnis krijgen. Gelooft gij mot, mejuffrouw, dat zij alles voor Valeriaan en aus zullon doen Neen, neen, antwoordde Adclia, mis moedig, niet voor mijn broeder. Dat is boven hunne» macht, al mocht de arme Valerian ooit Nieuw Mexico hereiken. Ik vrees d. hij er nooit zal komen. Misschien niemand onzer. Maar mejuffrouw 1 wat meent gij toch Deze mannen zullen ons toch zeker niot wil len vermoorden, gij zijt wanhopig. Zij zijn tot alles in slaat, zoo wel tot iteleu als lot moorden. Ach l gij wtet niot De juiste uitslag der volksstemming is nog steeds niet gekend. Evenwel kan men reeds met zekerheid zeggen hoe de position zullen zijn der twee tegenover elkaar slaande partijen. Ten Westen en ten Noorden der lijn uit gaande van Rosenboföj tol Krappritz en van daar den Oder volgend tot Oberberg, is de stemming in 't algemeen gunstig geweest san de Duitschers. Daarentegen heeft de bevolking ton Oosten en ten Zuiden dier lijn, welke schier geheel de nijverheidsstreek bevat,den wil uitgedrukt bij Polen aangesloten te worden. Alleen de groote steden hebben daaraan uitzondering gemaakt. Heel in het Zuiden van Hoog-Silezie, alwaoi'om zoo te zeggen geeno groote sleden zijn, is de meerderheid der Polen verplet terend. Deze uitslagen, welke dus een groot doel van Hoog-Silezie aan Duitschland laten, ont nemen het daarentegen heel de nijverheids- streek. Ook wordt reeds door de Polen lievige propaganda gemaakt voor de verdeeling van Hoog-Silezie. Daarentegen neemt van Duitèche zijde het streven toe om Hoog-Silezie zelfbestuur toe te kennen of het geheel lot vrijstaat le ver klaren. In het Duilsche rijk zou daartegen sterke afkeer beslaan, vooral in de sociaal, deiuokratische kringen, die voor den een heidsstaat zijn en daarom geen zelfstandigen staat Hoog-Silezie wenschen. Volgens artikel 88 littera V van het verdrag van Versailles, betrek hebbende op de rege ling der "volksstemming, kan er overgegaan worden tol eene grensregeling, waardoor de betwiste provinciën zouden verdeeld worden, natuurlijk mits inachtneming van den wensch uitgedrukt door de bevolking. Anti-Fransche botooging le Oppelit. Voor Üppeln zelf waren de uitslagen ge- nTakkelijk ie voorzien, daar dé overgroote meerderheid Duilsch is. Rond middernacht richtten de Duitschers eene betooging in en trokken naar het Poolsch konsulaat onder het geroep DeulsCltland itber alles Siegreich toerden wiv Frankreich slagen l Daar Franschc troepen vóór het konsulaat opgesteld stonden, trokken de beloogers onder oorverdoovend geschreeuw achteruit. Een deel der beloogers trok dan naar den wachtpost der Fransche troepen en beleedig- den er officieren. Een Fransch hevel hebber bemachtigden de Duilsche vlag welke door een betoo^er vooraan den stoet gedragen werd terwijl vier beloogers, die zich wat al te veel door be dreigingen en belecdigingen trachtten te onderscheiden aanhielden. Zulks werkte zeer prikkelend op de gemoederen, doch de Fransche soldalen haalden heel kalm hunne maeiiiengeweren uit den post cn in een oog wenk was de plaats schoongeveegd. Gensraal Locomte door Duitschers aangevallen. Beuthen 21 Maart. Eergisteren heeft een troep Duilsche uitwijkelingen den inter- geallieerden militairen bevelhebber van Beuthen, generaal Lecomta, aangevallen en hem onder het geschreeuw van Weg met de Fransrhcn ernstig mishandeld. Tevredarheid lo Berlijn. Berlijn 22 Maart. De Duilsche minister an Riunenlandscbt Zaken heeft bevel gage ven, de vlag op de openbare gebouwen uit le steken om de overwinning in Opper-Silezie te vieren. Hier en daar ziet men dan ook de rijkskleuren wapperen, maar in de hoofdstad bemerkt men geen overwinningsstemming, al heerscht onder de bevolking vrijwel een algemeene tevredenheid met den behaalden uitslag. Deze tevredenheid komt ook in de pers tot uiting. Dc stemgerechtigden hebben echter slechts het eerste woord ia het Oppor-Siiezische vraagstuk gesproken. Het woord is thans aan de Entente-kommissie te Oppeln, terwijl de definitieve beslissing aan den Oppersten Raad blijft. De Duitsche drukpers Berlijn, 22 Maart. Alle Duitsdie bladen bespreken de voorloopige uitslagen der volksstemming en heffen vreugdetonen aan Vonodrts schrijft dat het uitzinnig zou zijn, de partijen welke zrch sinds jaren heb hen voor Duitschland en tegen het verach- terde Polen verklaarden, van Hoog-Silezie te willen afscheiden. De nationalistische Lokal Anzeigcr is bij zonder hevig. Het blad gaal zoover te bewe ren, dal zoo de uitslag niet gunstiger was voor Duitschland, zulks alleen te wijten is, aan het Franscfï-Russisclie schrikbewind in lloog-Silezic. De Duilsche ZeUung cischt van de regee ring eene verklaring, dat zij niet zinnens is den klaren en duidelijke» uitslag der volks stemming to laten vervalschen Hoog-Silezië wil bij Duitschland blijven. Eene Poolsche stem. Warschow, 22 Maart. De officieele oil slagen der volksstemming in Iloog-Sileziö zijn nog niet geleend. Er ontbreken nog cij fers van vele kiesbureelen. Op de 1200,000 stemmers heeft de meerderheid zich tot nu toe voor Duitschland verklaard. Doch de groote meerderheid der gemeenten heeft zich voor Polen verklaard. In 7 dislrikten zal Duitschland de meerderheid hebben cn in de 9 anderen, geheel liet mijngehiecl bevattende, is de meerderheid voor Polen Daar behaalde Polen' 381,000 stemmen en Duitschland 360,000. In 't geheel zijn er 402 gemeenten voor Polen en slechts 94 voor Duitschland. Warschow, betoonde gisteren zijne tevre denheid in alle kalmte. De gemeenteraad van de stad Verviers moest, dezer dagen, een krediet stemmen voor den aankoop van portretten van Koning Albert en Koningin ^Elisabeth, bestemd om de klassen der gemeentescholen te versieren. Een socialistisch gemeenteraadslid verzette; zich tegen den aankoop der portretten van onze Vorsten en hij voegde er potsierlijk bij Ik weet niet wat de beeltenis van onze Vor sten daar in die klassen moet komen doen. Ik stel voor er het portret van Jaurés te hangen, dat ten minste was een man nuttig aan de samenleving De taal van dien socialist verwondert ons niet, immers een socialist, die het goed meent met de socialistische beginselen, is een inter nationalist, een man zonder vaderland, dus iemand die de grenzen wil afscliaffeu, de tronen van keizers en koningen wil omver. ooien om er het altaar der wereldrepubliek in de plaats te stollen. Dat is het beginsel der ware socialisten; hetgeen niet belet dat er, in Belgis, vier socialistische ministers zijn, die, bij beurt, den koning, de koningin en de prinsen ver gezellen op hunne reizen, bezoeken of plech tige ontvangsten. Dat hangt af van de omstandigheden Zoolang men eenvoudig socialist is, ©en In het bosch van Boudour waar verleden week 12 hectaren vernield werd, is thans op eene andere plaats uitgeborsten. Ditmaal strekte de brand zich uit over 60 hectaren. Er is blijkbaar misdaad in 't spel. alles. Wij zijn in even groot gevaar als mijn broeder. Zij aarzelde het woord uit te spreken. Ach, dierbare meesteres als gij moet sterven, dan wil ik het ook. Lieve Adelia Ik ben gereed om met u te sterven. De meesteres, dubbel getroffen door deze warme uitiDg van toegenegenheid, sloeg hare blanke armen om den hals van het brninkleurig meisje en drukte een kus op haar voorhoofd. Het teeder voorval werd gestoord'door het binnenkomen van Paterra met zijn hatelijk en afschuwelijk gelaat, dat hij dooi: den in- gc«ig der tent stak. Is er iels dat ik voor de juffrouw kan doen vroeg hij op een toon van spotach tige nederigheid, zij kan beschikken over al het eten en drinken, dat wij haar kunnen verschaffen. Neen, was het kort en schielijk ant woord, verachtelijk uitgesproken. Ik heb honger noch dorst. Als gij etca of drinken over hebt, dan zult gij mij grooter genoegen doen, het aan uwe gevangenen te geven. Ik geloof, dat zij er grooter behoefte zuilen aan hebben. Daarin vergist zich de juffrouw. Mijne gevangenen Ik betreur het Valeriaan en da twee anderen zoo te moeten noemen zijn op onze ietwat ruwe reis niet best be handeld geworden. Hoozeer ik genoodzaakt ben ze in boeien te houden, betgeen niet aangenaam voor hen kan zijn, zal ik even wel zorg dragen, mejuffrouw, dat hun geen daden van onmenschelijkheid aangedaan zul len worden. Onze reia zal spoedig geëindigd zijn, en 't is te hopen, dat zij hetere tijden zullen beleven. Toen de roover dit zeide lag er een terug alootend» duivelsche trek op zijn onheilspel lend gelaat. Het was gelukkig dat zij, tot wie die woorden gericht waren, het niet be speurde, zij zouden er de verschrikkelijkste beteekenis uit afgeleid hebben. Met de oogen ter neergeslagen onder hare lange wimpers, scheen zij te weigeren liet gelaat te zien van den man, dien zij haatte cn verafschuwde. Ziende dat er niets te winnen was met liet verder nutteloos vertoon van beleefdheid, keerde hij zich om en ging terug naar zijne tent. Terwijl hij de afstand tusschen hem en haar aflegde, heet hij zich op de lippen van spijt, en mompelde bedreigingen, die alleen de ooien van zijn adjudant, toevertrouwd werden. Het is hier eenigzins noodig den eigenlij keu toestand te schetsen, waarin Paterra tot üe gevangenen stond. Da lezer kent reeds zijn haat legen Vale rian en zijne genegenheid voor Adelia. In alle geval was het eene drift, die diep in zijn gemoed geworteld, en misschien niet vreemd was aan de door hem begane mis daden. Maar behalve die toegenegenheid word hij door een anderen hartstocht beheerschtna melijk de geldzucht. De groote grondeigendommen, die Vale riaau kezat, voordat de revolutie hem tot voort. Alhoewel tegen een veel steficeren vijand staande, boden de soldalen moedig weerstand. Reeds waren zestien soldaten ge troffen geworden. Het gevecht duurde dan ongeveer drie kwart uurs, toen een trein ui# Motlow aankwam, waarin zich ook veertien soldaten bevonden. Toen de bevelvosreno officier de vuurschoten hoorde, (leed bij den trein stilhouden van de statie en viel dosion- feiners in den rug aan. Hij gelukte er aldus in de Sinn-feiners uit hunne schansen ver drijven en weldra sloegen de Sinn-feiners op vlucht, hunne gekwetsten medenemende. Tweegedoode Sinn-feiners werden ach tergelaten. In een dezer herkende men cot» officier van hel Republikeinse!) leger die sinds geruime» lijd opgezocht wei d. Ook.twco soldaten zijn aan dc hekomen wonden bezweken. Tegen de loyalisten Officieel wordt uit Dublijn gemeld, dal dc sinn feiners verleden nacht een algcmeencn aanval deden, op de woningon van gekende loyalisten, in liet disirikt van Rossaay. Twee personen, de genaamden Gordon en Nickson werden gedood. Drie huizen worde» in brand gestoken en verschelde#» ander» erg beschadigd. Nog steeds hinderlagen Te Dendrunn, bij Dublijn, is eene politie- i.UUia.ln iur.il UOUIWUUIi. OUWUIIur -U" I 1- 1 I 1 I I I I echte proletariër, heeft men voor plicht te patroelje bij middel van bommen aangevallen roepen Weg met het koninkdom Weg met Twee policieagenlen werden erg gekwetst. het keizerrijkLeve de wereldrepubliek I Maar, eens dat men minister is, hoeft men aan de slippen te hangen van 's konings ge- borduurden frak en vinden dat het daar goed riekt Afschaffen van het afstempelen der post stukken bij aankomst. Het beheer van Posterijen heeft besloten dat behalve m geval van verkeerde zending, het afstempelen der poststukken bij aankomst zou afgeschaft worden. De postzegels met overdruk Eupen of Malmedy. De reeks postzegel» met overdenk Eupen of Malmedy in gebruik in het grondgebied Eupen en Malmedy, is aangevuld met de waarden van 3 centiem (Koninklijke beelte nis);- van 23 centiem (Luiker Perron); van 65 centipm (Dendermonde). Men kan zich deze bijzondere zegels ten kantore Brussel 1 (Munt) aanschaffen. Te Keadue werden twee politieagenten gedood en een derde gekwetst. De biian der laatste week De onderstaatssecretaris voor Ierland, deelde gisteren in do Kamer der gemeenten mede, dat in de verloopen week 10 Engeische soldaten, 5 policieagenten en 7 sinn feiners gedood werden; 11 soldaten, en drie burger? werden gedood. Zes sinn feiners werden ge vangen genomen. IN IERLAND De hinderlaag van Headford. Londen, 22 Maart. De medewerker van den Daily Chronicle le Dublijn, deelt volgen de bijzonderheden mede, over de hinderlaag waarin soldaten gevallen zijn te Iieadfort. Eene groep van 29 soldaten .van het 1° regiment fusiliers was per trein le Headford aangekomen en moest er op aansluiting met een anderen trein wachten. De 6oldaten ble ven in hun kompartiment zitten, niets ver moedende van het gevaar dat hen bedreigde. Eensklaps werd er van beide tijden op ben geschoten en van bij de eerste schoten stort- ten verscheidene soldaten gedood of gewond neer. De officier die liet bevel voerde over de soldalen, schikte dadelijk zijne manschappen in slagorde en deze openden op hunoo beurt een hevig vuur. Het regelde een geheelen tijd kogels, en verscheidene reizigers die de onvoorzichtig, beid begingen den trein te verlaten, werden getroffen. Een hunner werd gedood en ver scheidene gekwetst. De officier stortte eensklaps doodelijk ge troffen neer. Onmiddelijk nam een sergeant het bevel over de soldaten en de slag duurde een balling had gemaakt, waren nog niet verbeurd verklaard. Het nieuwe gezag aar zelde dat te doen, uit hoofde van het gevaar lijke dezer aanmatigende handeling. Er was een zeker wettelijk gezag noodig, waut zelfa Mexico was ieder nieuw dictator ver plicht, om, met zekere kiesohheid te wertc le gaan, totdat hij zich vast genesteld achtte in zijn gezag. Maar als de vaste goederen van den pa triotschen kolonel ten laatste verboard zou den worden verhlaard, zou nog slechts de helft den staat ten deel vallen. De andere helft was liet eigendom zijner zuster, haar bij testament vermaakt, en daar kon, volgens de wet, de hand niet aangeslagen worden. Adelia zou rijk zijn, ook al werd haar broe der tot den bedelstaf gebracht of tot een schandelijken dood veroordeeld. Paterra wist dit allee zeer goed en, daar enboven kwam zijn andere wensch, om haar tot vrouw te begeeren. Al ieefd» hij thans in het huis, waarin zij en haar broeder geboren waren, en voor welks ontruiming hij zelf het werktuig was geweest, hij was daar toch maar nla logeergast. Hij verlangde eigenaar te zijn niet alleen van hel woonhuis, maar ook van de uitge strekte landerijen, die er om heen lagen en zich naar alle kanten mijlen ver daarover uitstrekten. Dit was altijd het ideaal zijns levens ge weest, en er was tot heden nog maar een flauwe kans, dal het verwezenlijkt zou wor den. - Het Wetsontwerp ran M. Destrée. M. Destrée, minister van Wetenschappen en Kunsten, heeft Dinsdag namiddag op het bureel der Kamer neergelegd Art. 1. ln afwachting dat eene latera wet de medaliteilen van het hooger VlaainscU onderwijs regelt, is bet gouvernement ge machtigd, voor bet jaar 1921-1922, hooge- Bchool cursussen in Wijsbegeerte letteren cu Wetenschappen in te richten in de Viaamsche taal. Art. 2. Deze cursussen zullen le Genï gegeven worden. Art. 3. Deze cursussen worden geregeld door de wellen en regiemeuten toepasselijk in de staatshoogescholen. Art. 4. De student, die een examen af legt in de Viaamsche taal, zal gemachtigd zijn op zijn diploma te doen vermelden, dat hij ook de vakkon van het examen in de Fransche taal machtig is. Dezelfde machti ging wordt ook verleend voor de Viaamsche taal, aau de studenten die Fransche cursussen volgen. Een Koninklijk Besluit zal de manier waar op deze bijgevoegde examens zullen plaats hebben regelen. Art. 5. Een krediet van 500.000 fr. if op de begrooting van 1921, van iiet ministerie van Wetenschappen en Kunsten geopend, voor de toepassing der huidige wet. Het wetsontwerp is onderlcakend door af de ministers. In een begeleidende uitleg, ver klaart M. Destrée, dat hot huidige gouver nement bijzonderlijk samengesteld word om de Grondwetherziening door le drijven en dat het aan de Kamer, samengesteld naar do eerstkomende verkiezingen zal zijn, om dc kwestie der Viaamsche Hoogesciiool een» bepaalde oplossing te geven. M. Jaspar, minister van Buitenlandschc Zaken, heeft Dinsdag samen met M. Tbeiinis». minister van Financen, volgend wetsontwerp, betrek hebbende op den te heffen taks op de ingevoerde Duilsche waren neergelegd Art 1. Bij hel inkomen in Belgie, zul len de koopwaren uit Duitschland afkomstig, onderworpen zijn aan de afhouding van oen gedeelte hunner waarde, zonder dat dit ge deelte 50 t. b. moge overschrijden. Dezelfde behandeling is van toepassing op de koopwaren uit andere landen komende, van het oogenblik af dat zij in Duitschland voortgebracht of gemaakt zijn, hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk maar alleen, in dit laatstt geval wanneer het deel, dal de voortbrenging of de bewerking buiten Duitschland ver tegenwoordig!, 2ö t. h. der totale waarde niet bereikt. Bij voorkomend geval, moet door da over- lëgg'nff van een bewijs van oorsprong vast gesteld worden, dat de ingevoerde koopwaren niet ouder de toepassing van het onderhavig artikel vallen. Art. 2. Werden van de waardeaUxm. ding, waarvan sprake is in art. 1, vrijgesteld de koopwaren in rechtstrceksch transito ver zonden, onder douahe-toezicht, met of zondei overlading. Art. 3. Wanneer, ten gevolge van bei üjkt zou wor- talingen op voorhand of van schikkingen (VwY9lgt.} 1 genomen tóór 8 Ma*rt 1921, hst sali» det

De Volksstem | 1921 | | pagina 1