DE FORTUINZOEKERS Oyer Eereepsonderwijs TLmAJAANVAIL, 08 kwestie der vgryoodiage 3 siDCiiieilers Ér luckmovsring CELBfEBSPILLINGEN M. Osslfée en da Vlostnscha Hoogeschoo! Het Ministaris van B" paal dood. Frankrijk zon aan Duitschland een ultimatum zantten 3 staalspep dar Habsburgars. Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.'Tel. 114 XXVII' JAARGANG NUMMER 80 ■^■A-Ca'SIjA.D CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nüffel-Db Griidt Publlclt.il bulten hst Arrondissement Aalst, ziel, te eenden lot hel Ag.nt.chap Havas.S, Martel.arpl.in. Ie Bru.sel- 8, Place de la Bourse, Parijs - en 0. Bream's Buildings Londres E.G.4 li. Oelestinua I Zonop5,19, onder fi,87 Nieuwe Maan den 7 Het is een overbekend feit, dat het Be roepsonderwijs der Belgische werklieden ten achter staat bij dit van enkele bedrijvige naburen, en niet beantwoordt aan wat men rechtmatig van ons naarstig volk versvachten mag. Op economisch gebied, werd ons land nochtans rijk gezegend. Hot volsta bier ter loops te wijzen op de weelderige vruchtbaar heid onzer Vlaamsche gouwen, de rijke schatten van onzen Waalschen onderbodem, ons ingewikkeld net van spoor- en water wegen, onze alombekende wereldhaven en de uitstekende ligging van ons land aan de Noordzee kust. Dank zij die veelvuldige factoren van wel stand en bloei, zou Belgie een bij uitstek voordeelige plaats onder de nijvorbeidslanden moeten innemen, en wat den handel betreft, niot alleen op een betrekkelijk hooge tonne- maat, gelijk het tot nog toe het geval is. maar vooral op de waarde en degelijkheid cijner uitvocrproducten m^ten kunnen bogen. Het is echter betreurenswaardig dat wij, Belgdh, grootendeels de wereldmarkt voorzien van zware, halt' afgewerkte artikelen, die in naburige landen technische behandelingen ondergaan. Zoo verliezen onze werklieden liet groot profijt, dat behendige vakmannen, uitgelezen werkkrachten alleen te beurt valt zoo ook verkeert ons land in onderhoorigen, en afhankelijken toestand tegenover zijn mededingers, en mist men de* belangrijke winst die men bekomt, wanneer men in zijn eigen land, de goederen afwerkt. Zou het mogelijk zijn dat ons land, dat eeuwenlang alom vermaard was, voor zijn kunstgewrochten, het onderspit zou delven voor landen, die niet, als het onze, een rijken overlevoringschat bezitten Want vergeten wij het niet, geen land in Europa vermocht onze lakenweverij da loef af te steken, tot op het oogenblilc, dat onze behendige wevers door de omwenteling der XVI" eeuw op de vlucht gedreven, onze voorspoedige nijverheid naar Engeland over brachten. Onze linnenweverij was wereld- beroemd, onze meubelen, tapijten, smeed ijzeren en koperen versiersels en voorwerpen bewezen dat de kunstsmaak der Vlamingen jeer gelouterd en ontwikkeld was. De be roemde Gobelinsfabrikatie, werd bij onze buren ingevoerd dooi de Vlamingen Gomans, Do la Pianche en Van der Meulen en kendo i>p onzen bodem een tijdperk van buitenge wonen luister. De door de nijverheid ver schafte voorspoed en pracht ontstak eens de Ijverzucht der Fransche koningin, Johanna van Navarro, en later, toen de praalzuchtige hertogen van Burgondic hunne weelderige paleizen zochten op te smukken, was het aan onze kunstenaars dal zij - die eervolle taak toevertrouwden. Tot vóór de Fransche revolutie, was Vlaanderen door gansch Europa bekend voor liet verstellen van vaan dels en banioren, omdat zijn werklieden Jaartoe den noodigen kunstzin aan technische behendigheid wisten te paren. Indien onze huidige ambachtslieden bij huntje voorvaderen geheel en al in de scha duw staan, dan is bet niet door genus aan kunstzin en smaak, maar wel door gebrek aan beroepsleiding. Alle takken van handel- en nijverheid berusten thans op meer wetenschappelijke grondslagen daardoor moeten de arbeiders goed op de hoogte zijn van alle onderdeelen van het vak, indien zij hoog. loon willen ver dienen en een leidende rol spelen. Een op de wetenschap gebaseerde fabri Latie is ook voor elk land noodzakelijk om een uitgestrekt afzetgebied te winnen en zege vierend to we ijveren op de wereldmarkt, wat betreft de billijkheid en uitmuntendheid der producten. Dnitscliland heeft liet begrepen, on hoc- 94 VLRVOLG. Ja ter dood, want boewei het leven hem toegezegd eu alleen opsluiting in de gevan genis bedongen was,* zoo betrof doze voor waarde een andere misdaad en was zij hem toegestaan, bij gebreke van de volle kennis van zijn schuld en zijne medeplichtigheid aan misdaden, ongeëvenaard in da geschie denis. Zij. diezioh tot rechters stelden, acht ten zich ontslagen van hunne vroegere be lofte van vergiffenis, en hem voor den rech terstoel roepende, dio het gestrengst recht spreekt, zoo spartelde de renegaat, in min. der dan een kwartier nors, aan een boom. De zon zonk langzaam neor op de toppen 3er Sierra-Blanoa en hare gouden stralen pipgen in eene roode tintover. als wilde zij m overeenstemming zijn met het treurspel, Jat weldra in haar licht zou worden ver toond, en waapvoor het tooneel niet alleen gereed was, maar ook de uitvoorders reeds op hunne plaats waren. Indien iemand zich op dat uur op de steil ten had bevonden welke uitzicht geven over io vallei van den Alamo, en de plaats, waar fcolonel Pa terra zijn kamp opgeslagen had, zou verwonderd hebben gestaan, over bet toonool dat zich daar voor hem opdeed. Met een enkelen oogopslag, zou hij twee mannen gezien hebben, met hunne ruggen togen twee booraen staande, en met lederen riemen stevig aan de staramen vastgebon- ten tegenover hen, op twaalf passen af- wel dit land weinig door de natuur begun stigd werd, heeft helmet verbazende snelheid rijk bpgaafde landen overtroffen, omdat het de vakopleiding met alle mogelijke middelen aanmoedigde en zelf verplichtend maakte, voor alle jongelingen. Wat werd tot hiertoe «11 dezen zin gedaan Staat en Provincie verleenden hunnen sloffe- lijken en zedelijken steunen privaat-initia lieven, ijverige leerkrachten toonden wat vindingrijk vernuft en taaie wilskracht ver mogen. Om beter werk te verrichten, groepeerde het Ministerie, de verschillende onderwijsge stichten in nijverheids- beroeps- en huis houdkundige en beroepsleergangen. Voorde vier eerstgenoemde scholen is het onderwijs der algemeene leergangen verplichtend cn geen enkel beroepsdiploma kan er bekomen worden zonder een voorafgaand examen over die vakken. De inrichters immers waren de meening toegedaan dat, op grond van veelzijdige ont wikkeling alleen, degelijke beroepskennis te bereiken is. Inderdaad, bij hoeveel vaklieden is het gebrek aan genoegzame inlelle'ciueele vorming ee:i groote hinderpaal op den weg van vooruitgang en voorspoed I Integendeel, Geestelijke Superioriteit, aldus Frans Van Gauwelaert, heeft als ge volg, dat bij lichamelijke krachtinspanning, het procentaandeel van den meer begaafden werkman in de waarde van hel eindproduct grooter wordt, dan het aandeel van den minder begaafden. De eerste overtreft zijn minderen gezel in zuinigheid, snelheid en voortreffelijkheid. Alwie zich met vrouwelijke boroepsleer- gangen bezig houdt, heeft kunnen vaststellen, hoe, in het keermaken b. v. het aanleeren van palronenknippen moeilijkheden oplevert, voor ongeschoolde meisjes. Bij haar, die slacht kunnen rekenen en weinig geoefend zijn in het teeltenen, gaat men met de leerstof langzaam vooruit en moet men zioli beperken bij het aanleeren van enkele hoofdpatronen, zonder te sproken over het afleiden van nieuwe modellen of het wijzigen van patronen volgens de wisselingen der grillige mode. Opdat het algemeen onderwijs op de be- roepschool, de meeste vruchten opleveren is het noodzakelijk dat iiet heel praktisch worde opgevat. De strekking van het algemeen onderwijs moet vooral technisch zijn .- de verschillende vakken moeten op den arbeid .toegepast wor den Alles in het onderricht moet ievun en de leerlingen moeten geboeid wordeu door een belangwekkende uiteenzetting van bruikbare kundigheden. ('t Vervolgt.) kunnen gemist worden. Beter Iaat dan nooit. Als de les ten minste baat. Wij zijn stelling overtuigd, dat alle hande laars en neringdoenden, klein en groot, wel een penning zullen storten, om aan die fameuze|(?) inrichting eene begrafenis van eerste klasse te bezorgen.... M. Desirée, minister van Kunsten en Wetenschappen, heeft Zondag te Trazegnies eene redevoering uitgesproken, waarin hij hat programma der regeering, in zake de Vlaamsche ïloogeschool heeft ontwikkeld. Ziehier de hoofdzakelijke inhoud dezer rede 1® Het is noodig eene Vlaamsche ïlooge school tot stand lo brengen. 2° De Vlaamsche Hoogeschool kan moet verwezenlijkt worden zonder de be staande universiteit van Gent af le schaffen of te vermideren. 3° Hel is onmogelijk, eone hoog tooVerslag uit den grond te" doen oprijzen wil de Kamer le regeering volgen dan zullen van af October Vlaamsche leergangen van het eerste jaar in de twee faculteiten van wijsbegeerte en wetenschappen worden ingericht. 4° Gent is de zetel van uezen kern der toekomstige Vlaamsche Hoogeschool. Zoo blijft liet beginsel onaangeroerd, of pens de verviaamsching der universiteit van Gent zal geschieden, wat de praktijk moet uitwijzen. Blijft de Fransche Hoohesehool bloeien dan blijft zij bestaau en naast haar ontstaat eene heele Vlaamsche; verkwijnt zij, dan is 't een bewijs dat zij overbodig was. Eindelijk heeft men begrepen dat de staalshaiideisdiensten te veel geld opslorpen en de belofte in de verklaring van Het huidi ge kabinet vervat als zouden zoodra moge lijk de staatshandelsdienslen worden afge schaft, schijnt in vervulling te gaan. De ministerraad heeft de voorwaarden otfderzocht oncler dewelke het ministerie van bevoorrading een zachten dood sterven kan. Het schijnt dat M. Wouters niet te veel beeft tegengestribbeld. Hij is ook overtuigd dat het niet kan blijven duren. Of nu hande laars en nijveraars zullen tevreden zijn Anderzijds is men ook in regeeringskrin- gen bereid om de staatsinmenging in den heropbouw der verwoeste gewesten op le heffen. Hel ministerie van Landbouw zal dit jaa het herstel van de landbouwgronden xoltooid hebben, met de uitsluitende medehjfcp van eigen ambtenaars en bedienden. Men heeft thans ingezien dat de staalshuadelsdiensien en de dienst der verwoeste gewesten best stand, negen anderen, gekleed in uniform der Mexicaansehe lanciers, in een gelid de karabijnen in de hand. Hij, die op den rech tervleugel stond, droeg op dén mouw, de onderofliciers3trepen Dichter hij de steilte en aan den kant van het houtgewas, dat de ruimte ornSloot, een kegelvormig opgetrokken linnen tent, waar nevens twee raenschen stonden, beiden in Je uniform van officieren die van den een was zeer schitterend, en had op de schouders de konteekens van kolonel, de andere, slechts de eenvoudige streep van een luitenant. Rechts, en verder langs den kant van hel bosoh, stond een tweede tent van ovale ge daante, een hoofdofficierstent, waarvan het voorhangsel neergelaten was oen lancier, met een vlaggetje voorziene lans in do hand,' de karabijn over den schouder was er ah schildwacht bij geplaatst. Halverwege, tusschon de twee tanten, een troep dieren drie paarden en oen muildier alle vier gezadtld en getoomd, en met de lis van hunne halstors, aan de uitstekor.do takken der hoornen, losweg vastgemaakt. Weer verder op den open grond, en uabij den oever van een beekje, dal daardoor heen liep, ean andere groote troep van tien of twaalf paarden, met omstreeks do helft van dat getal muildieren. De paarden waren eveneens gezadeld, maar zonder gebit, en graasden aan hunne halslertouwen do muildieren eveneens, doch gepakt en gela den. Eer.e andere menschelijke gestalte vol- ÜSH6 tf3fl OpUISl Blijkens een bericht verschenen in dc pers. zou do Belgische verizclng in Engeland eene nieuwe bestelling \an 200 locomotieven heb ben gedaan. liet Spoorwcgbeslujir verzoekt ons te mel den dat deze tijding van allen grond is ont bloot, want sedert begin 1920 werden geen »e&teilingen in den vreemden meer gedaan. Na den wapenstilstand heeft de-Staaf, om in da dringendste behoefte te voorzien, in Amerika lt>0 locoraotievon besteld, welke in 1920 werden geleverd, en 200 in Engeland, welke in den loop van dit jaar dienen gele- verd. Wat de Belgische nijverheid betreft, be halve de vernieuwing van orders aangaande een zeker aantal locomotieven die voor den oorlog waren besteld, heeft de Staat haar sedert December 1919 niet minder dan 100 locomotieven besteld, le leveren binnen een termijn van IS maanden. Vergelijkend examen voor dg bediening van Telegraaf-foctor Eerlang.wordt eea wedstrijd uitgeschreven ie Luik, te Gent en te Antwerpen voor de aanwijzing van" twee candidate» voor de be diening van. telegraaf-foelor te Luik, en van een candidaat, ouderscheiden lijk te Gent en te Antwerpen. Aan dezen wedstrijd mogen alleen deelne men, de oorlogsverminkte en gebrekkige krijgslieden die recht hebben op een pen sioen wegens verwondingen, geurckkelijk- heden of ziekten opgedaan of verergert inge volge den krijgsdienst gedurende den oorlog. Er wordt geen ouderdomsgrens bepaald. Do aanvragen moeten uiterlijk np 25 April in de bureelen van 't Departement toekomen. Een exemplaar van het programma van de vakken en voorwaarden van den wedstrijd wordt den candidaat gezonden, dadelijk na ontvangst van hun verzoekschrift. Recht en Vrijheid van Zondag laatstleden bevat een zoogezogde brief van een weesjon gen uit Aalst, waarin de broeders van het weezenhiiïs beschuldigd worden de kinderen die bun toevertrouwd zijn te beleedigen en le mishandelen. Deze lastertaal zullen de broe ders welen le beantwoorden gelijk het past met die snooden aanvaller voor de rechtbank le dagen. Het is de eerste maal niet dat Recht Vrijheid met het gerecht zal af. te- rekenen hebben. Over enkele jaren, in 1909, heeft het zelfde orgaan van de socialistische partij de pries ters van Aalst willen in de modder sleuren, doch het kreeg van de rechtbank van Dender- monde een getuigschrift van lastertaal hetwelk we onder meer lezen dat het dui delijk voorkomt dat dc valsclie beschuldigin gen tegen de geestelijkheid ingebracht, inge- even zijn door kwaadwilligheid, door zucht om iemand le bezwalken, teu einde rninach V Eloilc Beige deelt volgende tijding mede Een onzer konfraters heeft uit Parijs bericht gekregen, dat het Franach gouver nement eerstdaags een waar ultimatum aan Duitschland zal zenden. Bijaldien een weige rend antwoord ontvangen wordt, zou Frank, rijk de hulp zijner houdgenooten vragen voor eene militaire actie. Aanvaarden dez; niet, dan zou Frankrijk alléén optreden om zich te doen betalen. Anderzijds verzekert men ons, dat men in do rainisteriaele kringen te Brussel, dezi tijding niet logenstraft. De Duitsche politiek. Het Duitsche blad Taglische Rundschau schrijft Frankrijk gaat bankroet. 'tKomt er voor ons onkel op - an, tijd te wir.uen. Inderdaad, iederen dag van toegevendheid jegens Duitschland, kost aan de verbondene miljoenen, welke den afgrond van hunnen financieelen toestand nog verdiepen. Do Duitsche en Amerikaanscha notas. Washington 4 April. De Duitsche nota aan het Amerikaanscti gouvernement is ge dagteekend van 23 Maart, M. Hughes, in zijne antwoordnota van 28 Maart, drukt zijn genoegen uit, dat Duitschland op ondubbelzinnige wijze ver klaart, te willen betalen wat het kan. M Hughes voegt er bij, dal de Vereenigde Staten zich op holzolfde voetstuk plaatsen als hunne bondgenoolen, Duitschland aanzien als zijnde de oorzaak van den oorlof, en dat bijgevolg Duitschland zedelijk verplicht is zooveel mogelijk te vergoeden Orleans, 4 April. De - Compagnie Ac* rienns Franchise had te des Groues.bijl Orleans een vliegdag ingericht. De jonge Rux zou te dier gelegenheid, op een hoogte van 500 meter, uit een vliegtoestel springen voorzien van een valscherm. Em der touwtjes van liet valscherm brak en Rux stortte in duizelingwekkende vaart naar beneden. De ongelukkige was op slag dcod. Rux wasin 1914 studenten maakte tijdens den oorlog deel uit van net 43ste liniercgi- ment. Zijn ware naam is Paul Geudalot. Hij werd vereerd met het oorlogskruis wegens diensten bewezen aan het vaderland. ting en openbare verachting le doen vallen op de geestelijkheid van Aalst. Wonder is het, dal er onder de kopstuk, ken der roode partij van Aalst geen enkele wordt gevonden om de rechterlijke verant woordelijkheid le durven dragen van dc laffe beschuldigingen in Recht cn Vrijheid ver schenen. Naamloos beleedigen dat kunnen zij goed... op voorwaarde verdoken te blijven, uit vree® hunne beurs te zien aantasten. En zeggen dat zulke mannen het bestuur van onze stad in bande zouden willen krijgon, en zich uitgeven als dc eenigste, de zuiverste vrienden van de werklieden. Huichelarij Dergelijke aanvallen zeggen ons genoeg; wat hun bestuur zou wezen. Reods bereiden' zij den weg voor. Broeders en zusters uit de, gestichten Nonnen uit de gasthuizen f Roode meesters in de scholen Aan U, bevolking van Aalst, hen op 24 April het gepaste antwoord te geven. M. Theunis, minister van financen, houdt niet op le klagen over het te kort in de schat kist en evenwel gaat men in de audere rainis- teriën maar voort, letterlijk het' geld uit de venster te werpen. Zoo heeft men in twee lokalen, afhankelijk van de kazernen van Etterbeek en thans i» gebruik der bestuurlijke diensten van het ministerie van landsverdediging, de gasver-. lichting vervangen dóór eleclriciteit en zulks zal den Staat op de bagatel van 450,000 fr* te slaan komen. Anderzijds heeft men bureelen moeten in richten voor drie ambtenaren van den staf en daarvoor beeft men op de Auderghemlaan t en prachtig gebouw gehuurd, aan 12,000 fr. 's jaars. Rekent daarbij nu de kosten van onderbond, verlichting, verwarming, poor- lier, enz., en 't zal ook op een rond somme- ken komen. Waar het echter waarlijk over zijn hout gaat, is in 't ministerie van openbare wer ken. M. Anseele, die daar de groote baas is, boeit niet min dan 34 automobielen ter be schikking van zijn departement, of bijna óén oor iederen ambtenaar. Moeteen ambtenaar op reis, dan wordt hem eene vergoeding toegestaaa van 0,17 fr. per kilometer. Onze konfrater La Libre Bclgique haalt nu volgend voorbeeld aan Veroederstel dat een ambtenaar van Brussel naar Vervier® moet. De auto gaat hem halen naar zijne wo ning en brengt er hem terug, 'tjzij dus een fstand van ongeveer 250 kim. Het uitstapje brengt dus aan den ambtenaar op 25 fr. vooi zijn eten en 250 X 0,17 of 42,50 fr. vergoe ding 'i zij 67,50 fr. Daarbij zijn loon, duur- tetoeslag enz. enz. Natuurlijk moet de Staat ook alle kosten an den auto dragen. Voor essence, chauL ur, sleet op banden, enz., mag men reke-. non op 1,50 fr. por kilometer. Gerekend voor 250 kim. komt zulks dus op 375 ftv Het reisje naar Verviers komt dus op 375 X 67,50 of 422,50 fr. Moeten ambtenaars van andere ministeries op reis, dan nemen zij den trein. Voor de heeren van den dienst van M. Anseele, is zulks echter te gemeen en..., 't komt toch uit den zak van alle lailenbetalers, dus van edereen I maakte het tooncel. Eea mau bronekleur, met oen grovo wollen tama, vuil schaapslederen broek, palmstroohoed en ruw lederen schoenen kortom een Indiaansche rnanso. Hij bevond zich, half staande, half liggende, achter de tent, waar de officieren zijn. Dit was het toor.eel, dat boven van de steilte kon worden waargenomen op't oogen blilc, dat Valeriaan eu zijne medegevangene op't punt waren den dood te ondergaan, volgens de uitspraak van een wreeden, meö- doogenloozen vijand. De havikken zagen dit tooneel vao de hoog vooruitstekende punten, waarop zij 'en geheelen dag gezeten hadden. Thans was het even voor zonsondergang, eu nog bleven zij zitten, in plaats van weg le vlie gen naar hunne gewoue nachtelijke rust plaatsen. Toch was er geen rumoer of ge weldigt beweging, die bun eene aanstaande botsing, gevolgd door een met lijken bedekt veld, beloofde. Zoo iets had alleen een klein half uur vroeger plaats gehad en toen had den zij met limine zwarte vlerken geklap wiekt, hunne naakte koraalkleurige nekken uitgestoken en een gekras van blijdschap laten hoeren. Het korte, geweld makende voorval, mot zijn geschreeuw en boosaardige kreten, was voorbij gegaan, zonder hun een prooi le la ten. Maar, niettegenstaande er weder diepe stilte scheen te heoraohen, toch bleven zij zitten, alsof die stilte zelve, de voorbode van een nieuwen storm was. Misschien had den de havikkeu er een hesef van, en konden van donkere]z'j de toekomst.voorzoggea. Wat ook het geval zij, dit is zeker, zij bleven op de rotsen zitten, in spijt van de ondergaande zon, wier spoedig rooder wor dende stralen oen vorigen gloed op hun zwarte veeren wierpen. Bij hen, die zich be nedeu op de vlakte bevonden, was de stilte even plechtig eD indrukwekkend. Men wiet, dat het twee menschenleveua gold, maar er was niemand bij de troep die niet wiet, dat de dood onverdiend was. Moordenaars on roovers, zooals zij waren, roovers in uniform, wisten do manschappen zoo wel als de officieren, dat ze op liet punt waren een afschuwelijke misdaad te begaan. Maar dat bewustzijn was onvoldoende, om hen van do misdaad le weerhouden geen enkele hartslag die van genade of mensch- lievendheïd getuigde geen gedaohto aan recht j geen vrees voor de gevolgen, konden zulke handen als do hunnen, waarvan de meesien reeds met het bloed, van hunne landslieden, bezoedeld ware», van deze daad terughouden. De stille, waarmede alles plaats had, was niet onverklaarbaar. Paterra had dit zoo be volen en had daarvoor zijne redenen. Ver woed over de ondervonden teleurstelling, mosst de moordenaar, zich te vrede stellen met de daad van wraak, die hij ging doen wel zou hot zijn wraakzucht noch moer be vredigd hebben, indien hij Valeriaan's zuster toeschouwster gemaakt had vai> de executie en misschien zou hij dat ook gedaan hebben, maar hij wilde geen tooneel op den hals ha len, dat eenig oponthoud kon veroorzaken. (Vervolgt.) Een ultimatum aan Hongario Londen, 4 Apnf Reuters agentschap bevestigt dat Italië en de Kleine Entente (Roumenie, Youga-Slavie, Tcheck-Slovakhie aan admiraal Horthy een ultimatum gezonden hebben, waarin gezegd wordt dat bijaldien de gewezen keizer ten laatste Donderdag Hwigarie niet verlaten heeft dc krijgsverrich tingen tegen Hongarie zullen beginnen De etschen Praag, 4 April. In de politieke kringen ordt verzekerd, dat de Kleine Entente nog olgende eischen uitdrukte De dvnaslischc kwestie moet voorgoed opgelost worden. 2. Er moeten werkdadige waarborgen gegeven worden. 3. Westelijk Hongarie moet onmiddelijk bij Oostenrijk gevoegd worden. 4. D® onregelmatige troepen moeten afge schaft worden. Verder wordt er nog bijgevoegd dat de diplomatische zendingen der Kleine Entente t Hongarie teruggeroepen worden en dat de militair® maatregelen welke voorbereid waren, ten uitvoer zullen gebracht worde». Karei blijft weigeren Berichten uit Uongaarsche bron verzekeren dat de gewezen keizer nog steeds weigert Hosgari# t« veriaten. Hij is nog altijd te einamanger en volgens sommige berichten,/ zouden de geneesheereu verklaard hebben, dat hij aan een begin van longontëteking, ijdt. Onjswenschte Weenen, 4 April. Uit het onderzoek door hel Qosteurijksch gouvernement inge.

De Volksstem | 1921 | | pagina 1