Wet tot wijziging van het toltarief en van zekere accijnsrecliten 8 Vrijdag April 1021 Goed nieuws voor ös weggevoerden 3o slaoisgrsep der Habsburgsrs. XXVII* JAARGANG 'NUMMER 82 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.- Tel. 115 - DAGBLAD - 8 CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.50 UitgeverJ. Van Ndffel-Dk öbwdt II. Denysius Zonop5,14, onder 0,30 Eerste Kwartier den 14 invoerrechten op vruchten en groenten. On grondslag van 100 kilos. Artisjokken, melanzaan appelen, kamper- aoeliën on Japa&nsche crosnos, 12 fr. Verache groenten ingevoerd buiten het normaal sozoen van voortbrengst in België Aspergiën (ingevoerd van 1 Dac. tot 30 April) 12 fr. bloemkolen (id.) 6 fr. lab- boonen en erwtjes (1 Jan. tot 31 Mei) 12 fr.; Boijboonen (1 November tot 15 Juni) 12 fr. wilde salado, krulaudijve, latuw en peeën in bundels (1 Nov. lot 31 Maart) 12 fr. toma ten (1 Dec. tot 15 Juli) 12 fr. Abrikozen, perzikken en bloedperzikken 120 fr. (bruto gewicht) ananas 120 fr. kersoo en morellen, ingevoerd van 1 Nov. tot 31 Mei, 120 fr. (bruto gewicht), inge voerd tijdens andere tijdperken, 30 fr. komkommers en kleine komkommers 12 fr.; aardbeziën, ingevoerd van 1 Nov. tot 10 Juni, 120 fr. (brutogewicht), ingevoerd tij dens andere tijdperken 30 fr. meloenen, DO f r. Peren, ingevoerd in kistjes, doozen, kor ven, onz., .wegende 20 kilos en minder, 100 fr. Worden eveneens in deze categorie ge~ rangschikt de peren ingevoerd in kisten, kistjes, enz., wegende meer dan 20 kilos, wanneer d«ze inpakraiddelen binnenverdec- lingen hebben, of wanneer Je vruchten om huld zijn met pipier of met eene andere be schermende slof. Pereo, anders ingevoerd, 12 fr. Appelen, /.elfde calegoriön en zelfde voor waarden als hier boven, respectievelijk 100 fr. en o fr. Pruimen van alle soort, ingevoerd van 1 Nov. tot 31 Juli 100 fr. (bruto gewicht) ingevoerd tijdens andere tijdperken 25 fr. Andere dan geplette druiven 120 fr., bruto gewicht id. niet bijzonder getarifeerd 30 fr, Mineraal water Natuurlijk of kunstmincraal water, 10 fr. Da mineraalwaters wordcp belast zonder aftrekking wegens tarra voor de onmidde- lijke pakmiddelen, zooals fiesschon, glop- flesachen, kruiken, enk. Kleedingsvoorwerpen Kleedingstukken, linnengoed en vervaar digde voorwerpen hierna aangeduid. Invoerrechten ad valorem Breiwerk uit enkel zijde en breiwerk gemengd met zijde 20 per cent. Behooroo tot die klasse al da voorwerpen in broiwerk in de samenstelling derwolke zich zijde bevindt, onder om 't even welken vorm, «onder inachtneming van de verhoudiug dier weefstof tot andere samenstellende stoffen. Ooder de benaming zijde worden evo it-e s vlokzijde en kunstzijde begrepen. Houden van allen aard, zonder bezetsel (non garnis)clochen of vormen, niet ge steven noch opgemaakt, 10 ten honderd; andere, 15 t. b.; hoeden van allen aard, mol bezetsel (garnis), voor mannen, zijde of gedeeltelijk zijde 20 t. h.» andere 15 l. h, Allerlei linnengoed, vrouwen en mans- kloeren, zijde of gedeeltelijk zijde of met versiersels, 20 t. h. Het recht vastgesteld voor de artikelen uit zijde is toepasselijk op alle voorwerpen iu de samenstelling derwelke zijde tusschen- koml onder 't even welken 7orm en zonder acht te nemen op de verhouding dier weef stof tot de uRdere samenstellende stoffen. Onder do benaming zijde worden oven- eens vlokzijde en kunstzijde begrepen. Worden beschouwd als versierd al de artikelen voorzien van borduurwerk,' guipu res. kanten beslagwerk, linten, passement- waien, opengewerkte zoomen, kunstmatige bloemen, bont of pluimen en, over 't alge meen, versieringen or toebehoorea niet on misbaar tot hel gebruik. Ander linnengoed, andere mana-en vrou wen kleeren, 15 t. h. Voorwerpen geheel of godeeltelijk ver vaardigd en niet bijzonder getarifeerd (or onder begrepen de kleeden iu weefstoffen die, na het weven, eene andere bewerking dan eenvoudig zoomen hebben ondergaan) zijde of godeeltelijk zijde 20 t. h.i andere 151. h. Godiend hebbende jute zakken ledig inge voerd, 5 t. h. Allerhande. Photo-toostellen van alle soort, er onder begrepen, de losse stukken en toebehoorton 15 t h. Volgen insgelijks dit regiem de toestellen voor het vergrooten der photogra- phische cliché's, alsmede de toestellen voor photographisch nadrukscl van plannen. De phototoestellen bijzonder vervaardigd voor wetenschappelijke onderzoekingen (sterren kunde, weerkundo, micrographie, enz) wor den vrij bij het invoeren toegelaten. Muziekinstrumenten pianos, orgels, har moniums, mechanische toestellen 20 t. h. andere, 10 t. h. Kramerij en ijzerkramerij spelen, speel goed. sportluigen, vuurwerk voor vermake lijkheden, patronen voor de jacht, den revol ver en voor schiotmaatscliappijcn, met UI, V, V V». Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap I1avas,8, Marlelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs —- en 6, Bream s Buildings Londre3 E.G. t inbegrip der ledige patronen, 20 t. h. voor werpen niet afzonderlijk getarifeerd, er in begrepen gevoelig photopapier, 15 t. h. Juweeten, goud en zilverwerk er onder begrepen dc kettinkjes van alle lengte die nende tot het vervaardigen van juweelen en van goud en zilverwerk, 10 t. li. zakuur werken en kasten voor zakuurwerken, in goud, platina, zilver of anderszins, er onder begrepen de horloge kastranden, 10 t. h. Meubels, daarin begrepen meubelen van allen aard, uitgezonderd die welke vallen in do klasse der kunst- en verzainelingsvoor- werpen, uurwerken en pendulen, 4o t. h. Borstbeelden, standbeelden, albasten beel den en beeldjes, id. in marmer, pleister of tras, 15 t. h. Photos van allen aard, roHon. stronken of films voor kinemas die den lichtdruk hebben ontvangen, 15 t. h. Alkooi bevattend reukwerk, 20 t. h., zonder dat het recht minder mag wozen dan dat welk de andere alkoolhoudende vloei stoffen treft ander reukwerk, 20 t. h. Ongemaakte pelterijen 5 t. h. bewerkte pelterijen, 20 t. h. Men verstaat onder be werkte pelterijen, al de pellerijen geschikt voor de kieedij en don opschik of voor dc stoffering, namelijk de boas, moffels, mantels, wanten, pelskragen, pelerines, pelsmantels, baretten, en, over het algemeen, al de ver vaardigde pelterijen. Lederen handschoenen enkel uitgesneden en niet genaaid, 10 t. h. andore 15 t. h. Versche oesters, per 100 kilos, 20 t. h, dito zeekroeflon en langousten, id. J40 t. li. Weefsel s.^ Bedrag der invoerrechten berekend volgens de waard» Kanten met do hand vervaardigd, van katoen, zijde, vlas, 15 t. h. Weefsels van rafelwol, zelfde rechten als andere wollen weefsels, volgens hunne samenstelling en Iiuq gewicht per vierkanten raetel. Voettapijlen en tapijtwerken vol wol, alsook van jute en wol.'20. t. h. zakdoeken in weefsel van vlas enkel gezoomd 15 t. h. vlechten voor hel vervaardigen van hoeden, in zijde of gemengd met zijde, in wol, vlas, hennep of ohinagras, 5 t. h. Het aangeven volgens het specifiek rocht wordt afgeschaft voor gemeen glaswork en goraeen aardewerk. Automobiel- en rijwielnijverheid. Aulomobielrijtuigen onderstellen met of zonder motor, mat of zonder koets, van alle soort, wegende minder dan 2000 kil., en rijtuigen voor personen wegende 2000 tot 4000 kil. 20 t. h. andere, er onder begra ven do auto vrachtwagens, 12 t. h. Motorwielen, met of zonder sidecar 20 t. h. deolen en los3o stukken 12 t. h.; toc- behoorten 15 t. h. Rijwielen, volledige 15 t. b. deelen en losse stukken 12 t. b. toe- bohoorlen 15 t. h. Andor» voertuigen, volledige 15 t. h deelen en losse stukken 12 t. h. Automobiel traetors, bestemd voor liet ge bruiken der landbouwwerktuigen of tot het trekken van voertuigen op de wegen, niet voor het vervoer van goederen of personen olgens het regiem der machienen, volgens de soort. Verbruiksrechten op tabak. Het bedrag der evenredige verbruiksrechten op bewerkte tabak, vastgesteld bij art. 18 1, der wet van 20 October 1919, wordt her zien en vastgesteld ais volgt a) Sigaren 1* klas, tot fr. 0.20 per stuk 1 centiem per stuk 2e klas, b'oven fr. 0.20 tot fr. 0.30, 2 centiem per stok 3® klas, boven fr. 0.30 tol 0.45, 4 centiem per stuk 4° klas, boven fr. 0.45 fr. tot 0.70, 6 cent., id., 5* klas, boven fr. O'.TO tot fr. 0.95, oentiem id. 6* klas, boven fr 0.95 tot 1.50, 10 centiem id. 7e klas, boven fr. 1.50 tot fr. 2.50, 20 centiem id,; 8® klas, boven fr. 2.50 tot fr. 3.50, 35 centiem id. 9* lclaa, boven fr. 3.50, 30 centiem per stuk. b) Sigarilos 1® klas, tot fr. 0.30 per pakje van 10, 2 fr. per duizend 2® klas bovon fr. 0.50 lol fr. 0.75 per pakje van 10 1 fr. id.; 3e klas, boven fr. 0.75 tot 1 fr. per pakje van 10, 7 fr. id.; 4* klas, boven 1 fr. per pakje van 10, 13 fr. id. c) Sigaretten 1* klas, tot 2 oentiemen per stuk, 1 fr. per duizend 2* klas, boven 2 lot 3 c. per stuk, 2 fr. id.; 3* klas boven 3 tot 5 c, per stuk, 4 fr. id, 4® klas boven 5 tot 7 c. per stuk, 6 fr. id. 5* klas boven 7 tot 10 c. per stuk, 10 i'r. id.; 6® klas boven 10 tot 12 c,per stuk 15 fr. id.; 7* klas boven 12 tot 15 c. per stuk 20 i'r. id.; 8® klas boven 15 tot 30 o. per stuk 25 fr. id.; 9' klas boven 30 tot 50 c. per stuk 45 fr. id.; 10' klas bovon 50 c. per stuk, 75 fr. per duizend. d) Rooktabak 1® klas, tot o fr per kilo fr. 0.50 per kilo 2® klas, boven 5 tot S fr per kilo, fr. 0,80 id.; 3C klas, boven 8 tot 12 fr. per kilo, 1 fr. id.; 4° klas, boven if tol 18 fr. por kilo, 1,50 id,; 5® klas moer dan IS tot 25 fr. per kilo, 2,50 id.6* klas bovon 25 fr. per kilo, 3.50 por Kilo. e) Pruimtabak Eene klas, fr. 0.30 per kilo. f) Snuiftabak Eene klas, fr. 0.30 per kil 2. De bewerkte tabak voorzien van fis- kale bandjes volgens het vroeger tariel moet bekleed worden met bij zegels lot vaststel ling der betaling van do bijkomende rechten op voet van het nieuw tarief. Accijnsrechten op gedistilleerd. Ark. 4. 1. Do dranken welke niet meer dan lo t. h. alcool inhouden en verkregen door natuurlijke gisting-eano oplossing uitsluitend bestaande uit sap van versche vruchten, suiker cn water,, worden onder worpen aan een accijnarecht op grond van één Irank per hectoliter en per graad alcool welke deze dranken bevatten. Zijn onderworpen aan het accijnsrecbt en aan de taks onderscheidenlijk gevestigd hij artikelen 7 en 8 der wot van 29 Aug. 1919, de flegma's, brandewijn of alcool verkregen in vrijen toestand ot ia verbinding met an dere stoffen, hetzij door gisting hetzij door andere werkwijzen dan die welke thans in de stokerijen aangewend worden, ten ware bet vervaardigings3lels3l dezer producten reeds door een audcr fiskale bepaling werd vast gesteld. Een wetsontwerp tan hunnen voordeele Voor enkele weken hesft do minister van Ekononiischo Zaken, tengevolge van stappen der Federatie der Gewezen Burgerlijke Krijgsgevangenen van Muns'.er on Soltau, te Leuven, verklaard dat da Belgische Re geering het inzicht koesterde de Weggevoer den op gelijken voet ie behandelen ala do Oud-Strijders, wat betreft de toe te kennen vergoedingen op stoffelijk gebied, en aldus alles in 't werk te stellen om den wegge voerden de zedelijke verdiensten toe te ken nen op dewelke zij recht hebben. Hier vol en eenige inlichtingen over bet Wetsvoorstel'dat zal ingediend worden. De wet van 10 Juni 1919 verleent maxima eene rente van 2400 fr. 's jaars voor eane volledig» werkonbokwaTmheid. Deze ver- goedig zal gebracht worden op 3600 frank. Dc beslaande tegemoetkoming van 800 frank aan de weduwen, zal verhoogd worden tot 1500 frank. De vergoeding van 300 frank verleend aan de kiotiarek zal gebracht wor den op 400 franken dit tot don ouderdom van 18 jaar, in plaats van 16 jaar, gelijk het in het goval is. Wat betreft dc 150 frank toegekend aan de weggevoerde, welke aan gechfloDgen ar beid. zonder overeenkomstige bezoldiging, gedurende meer dao drie maanden, onder worpen zijn gewoe3t, zijn volgende veran deringen voorgesteld De Wet zal zeggen, dat, dio som niet alleen zal mogen verleend worden aan ben, die geweigerd hebben te werken. Eu daar zij. dia. immer geweigerd hebben te werken, "t algemeen het geen drie maanden hebben kunnen volhoaden in ballingschap, zal bel tijdvak van drie maanden worden afgeschaft Zoodat zij, die meer dan oen maand wegge voerd zijn geweest en aan gedwongen arbeid onderworpen worden of geweigerd hebben te werken 50 frank maand zullen bekomen, zoo ze geen overeenkomstige bezoldiging van de Duitschers ontvangen hebben. Do ingestelde kommissie bestudeert nu voor 't oogenblik de vergoedingen toe te kennen aan de weggevoerden wat betreft do onkosten, welke zij ondergaan hebben voor het pak bij 't vertrek en de door hun familie toegezonden pakkea eetwaren en andere gedurende hun wegvoering, en om ze te vergoeden voor de geleden schade wegens diefstallen, verlies bij het inwisselen van geld, aankoop van levensmiddelen, enz. onz. Het is een verheugend nieuws voor onze weggevoerden, want het is de oplossing van hel grootslc gedeelte van hun zoo rechtvaar dige eisehen. federatie heeft do voorstellen van M. Lloyd George aanvaard, doch vraagt dat ook afge vaardigden van het gouvernement aan de onderhandelingen zouden deelnemen. Woelingen. Volgens de Evening Standard heerschl in de mijnstreken van Schotland en van het land van Wales grooic verbinering, omdat de bureelbediendcn on de vrijwilligers nog steeds blijven doorpompen. Men hoort ge durig bedreigingen uiten en ook hadden reeds gewelddaden plaats, zooals bijvoorbeeld te Cowdenbeath, in Schotland, alwaar eene botsing plaats had met do policie, ten gevol ge waarvan verscheidene mijnwerkers en policieagentcn naar liet gasthuis moeste i gebracht worden. Oïlc in verscheidene mijncentrums van het graafschap Lanark hadden woelingen plaats. Verscheidene aanhoudingen werden gedaan. Dinsdag avond kwamen de mijnwerkers, die overdag reeds de vuren der stoompompen hadden uitgedoofd, terug naar de mijnen van Cowdenbeath, maakten zich meester van den bestuurder en dwongen hem aan het hoofd van hunnen stoet te stappen. De policie wilde hem bevrijden, doch kon er slechts in gelukken, nadat een drietal cbargen gedaan waren. Langs weerskanten waren er ver scheidene gekwetsten. Rond middernacht hadden nieuwe onlusten plaats. De policie moest andermaal char geeren, om dc straten te ontruimen. Intus- sehen hadden de woelmakers do elektrieke erlichting afgesneden, zoodat de stad in dui sternis gedompeld was. De geleider van eon auto-camion, die ver sterkingen gebracht had voor de policie werd zwaar mishandeld. Ergd gevolgen. De voorzitter der pompan-commissie van het Zuiden van het graafschap Stafford ver klaarde Woensdag dat de toestand uiterst ernstig was en dal alle mijnen der streek gevaar liepen weldra overstroomd te zijn. Wat de mijnen van bet land van Wales betreft, vreest men dat er zes maand of een jaar zullen noodig zijn, om zekere mijnen terug in aitbaling te nemen. De staking breidt zich uit. Londen 6 April. De afgevaardigden der federatie van bet vervoer, heeft met alge- meene stemmen besloten de mijn werkers te steunen en heeft zich onmiddelijk met de spoorwegwerklieden en met de mijnwerkers in belrekking gezet, om samen op te treden. !3e staking der Engels si-se mijnwerkers Ds stakers eisclien »erkloozens!eun. In een aantal plaatsen hebben de stakende mijnwerkers werkloozensteun geeischt. Zij beweren, dat zij niet in slaking zijn, doch dal zij slachtoffer zijn, van een lock-out der patroons, die hen niet meer wil betalen aan de oude tarieven. Reeds voor de staking was de kwestie opgeworpen en druk besproken geworden. Ten slotte was men algemeen van oordeel dat de stelling der werklieden niet te verdedigen was. Thans hebben de stakers officieel hunne eisehen ingediend. Deze werden echter ver worpen. Dc stakers zijn nu in beroep gegaan bij dc bijzondere rechtspleging, ingesteld door de wet, welke de betaling van den werkloozeusteun regelt. M. Lloyd George vraagt aan de mijnwer kers de onderhandelingen te hernemen. De Engclsche eerste minister hoeft aan den voorzitter der mijneigenaars en aan don sekretaris der mijnwet kersfedcratie geschre ven, om hem te verzoeken opniatiw met elkaar in betrekking te komen, teneinde dc onder- Sumdelingen to hernemenv Het uitvoerend kornuit der mijn werkers- Belangrijke diefstal in het Paleis van Madrid. Uit Madrid wordt gemeld, dat twee konink- lijke kronen, versierd met edelgesteenten en van eene onschatbare waarde, tentoongesteld eene zaal van het rauzeum Real Armaria in het Koninklijk Paleis van Madrid, gestolen werden. Het zijn kronen vnn Koning Saintïlla, vormende een gouden band van 22 centi meters doorsnede en zes centimeters hoogte, met drie rozen, versierd met paarleo, safieren. Verders een kruis in edelgesteenten, 22 letters, vormende een opschrift herinnerende aan koning Suintila. Het geheel is een prach- kunstwerk van goudsmederij. Er werden ook nog stukken van andere kronen, oud goudwerk, enz. van eene over groot® historische waarde gestolen. Men heeft geen spoor van de daders. Keizer Karei zet zijne reis voort Na onderhandelingen mot de arbeiders van Brnck is men er in gelukt t'akkoord te komen. 250 arbeiders zullen in de statie van Bruck den doortocht van hunnen gewezen keizer bijwonen, doch zich van alle betooging onthouden. De bijzondere trein is dan ook Woensdag morgend, rond 3 ore, zonder incidenten door de slaïie gereden. Eenige bijzonderheden Uit Budapesth wordt gemeld, dat Karei l aan de Ilongaarsch-Styriesche grens opge wacht werd door de overheden uit den om trek, geleid door prins Bathany-Strallmann. De koning stapte in den bijzonderen Oostenrijkschcn trein onder het spelen van het Hongaarsch nationaal lied. De bijzondere trein kwam te Bucok aan om 5 ure: Ilatiaansche, Engelsohe en Fian- sche soldaten en officieren bevonden zich in den trein. De gewezen keizer werd ontvangen door kolonel Kissling, die da formaliteiten dar reïspassen regelde. De Zwitsersche overheden hebben den keizer Lucerne als verblijfplaats aangeboden De gewezen keizer was haren gemaal in auto tot aan do grens to gemoet gereden. Eenige Zwitsersche policiemannen verge zelden den trein. De soldaten der Entente, dio de reis medegemaakt hadden keerden naar Hongai ie terug. Op verscbillige plaatsen poogde men den gewezen keizer aan te vallen. Dc aanwezig heid der troepen in den trein weerhield echter de opgowondenen. Evenwel kwam de trein met vijf uren vertraging ter bestemming aan Hal vertrek te Stoinamanger De Times verhaalt als volgt hel vertrek van Karei 1 uit Steinamanger Wanneer de exkoaiiig uit Steinamangei: vertrok, werd hem dezelfde militaire eer bewezen als tijdens zijn koningschap. Voor het paleis had zich een zangverecni- ging opgesteld. Met onlbloote hoofden zon£ men vaderlandsciie liederen. Plotseling weerklonk Eljen geroep. De menigte wuifde met zakdoeken. De exkoning kwam op het balkon. Hij was gereed om te vertrekken. 11 ij droeg de maarschalksuniform.1 Opnieuw klonk Eljen geroep. Men hoorde kreten als «Tot weerziens en Kom terug! Blijf bij ens De zangvweenigiag heft het: volkslied aan. De exkoning groet, zichtbaar bewogen, naar alle zijden. Dit looneol duurt ongeveer vijf minuien, waarna Karei naar biunon gaat. Kort daarop klinkt het signaal (.Gecfachl» en de generaalmarsch. De poort gaat open en de geestdriftige menigte werpt bloemen in 's konings auto. Ook voor de statie waren talrijke nieuws gierigen bijeengestroomd, Toen de exkoning zich op het perron begaf, drong de menigte door het policiecordon. Do exkoning verscheen aan het venster van het salonrïjtuig en reikte (alrijk^ perso nen van aanzien, die afscheid van hem kwa men nemen, de hand. Graaf Erdodi kust® den exkoning de hand. Deze dankte zichtbaar bewogen. Hij wenkte een afgevaardigde, om afscheid van hem te nemen, doch was zoo aangedaan, dat hij geen woord kon uiten. De- menigie riep Tot weerziens, op den Hon- gaarschen troon De exkoning zegdo Tot weerziens, mijnheer de afgevaardigde, stellig lot weerziens De trein zette zich in beweging. De menigte rende den trein na, die honderd meter verder stopt, omdat er belangrijk® stukken uit Bu dapest waren aangekomen die den ex-koning moesion overhandigd worden. Toen de trein zich weer in beweging zette, leunde de ex-koning uit het portier en wuifde hij met zijn zakdoek de menigte toe, tot de trein uit hel gezicht was verdwenen. Wai men hem beloofd heeft. Weenen, G April Naar verluidt zou aa» ex-keizer Karei beloofd zijn door admiraal Horlhy en gansch het Hongaarsch oabinet, dat hij in 't vervolg zooals voorheen een burgerlijke lijst van"lO millioen kronen zo* blijven genieten. Zij hebben hem tevens ge zegd dat hij aauzien blijft ala weltelijketi apostolischen vorst van Hongarië, maar hem verzocht nog voor enkelen lijd aan den troon le verzaken, dit met het oog op den toestand der kuitcnlandsche politiek. De Oóslenrijksche minister van binnenland- sclie zaken heeft zijn ontslag ingediend. De reden hiervoor is te zoeken in de keuze vas de personen welke den keizerlijken trein o§ de reis door Oostenrijk begeleiden. Erge grauwvuurontploffing TE BRAY, Oria dooden. Verscheidens gekwetsten. Dinsdag avond had eene grauwvuuront- ploflïng plaats in de mijnen van Brav, waar door drie mijnwerkers min of meer erg verbrand of gekwetst werden. SpOidig werden de reddingswerken inge richt, doch de slachtoffers lageri onder ever- groote massas aarde en kolen bedolven en i duurde verscheidene uren, vooraleer men hen kon bereiken. Het eerste lijk dat teruggevonden werd, was niet meer te herkennen. t Was slechts aan 't nummer zijner lamp, dat men wist, dat de ongelukkige zekera Desiré Callebaut was, van Houdeng Goe- gnies. IUt slachtoffer was 47 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Daarna haalde men het lijk te voorschija van Arlhur Rolland, 50 jaar oud, van Hou- deug Aimeries, gehuwd en vader van éóit kind. De derde was de genaamde Arthur Vilain, van Bray, 46 'jaar oud, gehuwd ©a vader van verscheidene kinderen. Hel parket van Bergen heeft een onderzoek geopend. DAAR IS NIETS TEGEN TE DOEN: de beate genevcr ia 't merk 7 Wit Slouphc (de 2 Booron) Jacques Neefs, Antverpen, 29373A Eene betooging te Brussel Woensdag morgen om 11 uur lud te Brus sel eene betooging plaats van kleinmaalders, graan- en bloemmakelaars, bakkers en pas- ietbakkers. Ruim 300 betoogera zijn naar hel Paleis der Natie getrokken waar vijf afge vaardigden aan 'de Ueeren voorzitters van Kamer en Senaat een verzoekschrift hebben overhandigd, eisohende de onmiddellijke af schaffing van al de bevoorradingsdieuslen oa den terugkeer tot den vrijhandel. Een half dozijn spandoeken, Franscbe o« Vlaamsche werden in den stoet gedragen^ waarop onder andere te lezen staat. Maaldersbond van Oost-Vluanderen. Wij eisehen beter en goedkoopec brood door den vrijhandel. Dus afschaffing van de bevoor rading Wij oischen de onmiddelijke verdwijning van al de gelegenheidsamb tenaren Er is suiker in overvloed iq het land. ABtï reglementatic is dus overbo* dig. «De bevoorrading beteekent 1^< vensduurte. L De betooging is kabu verloopem

De Volksstem | 1921 | | pagina 1