5 1. Quitsotilaiidende verooedingen Vrijdag April 1921 Emilius=Joannes Seghers Os boodschap va a president Harding Sist silm ysooag O XXVII* JAARGANG NUMMER 8S Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114 DA.GBIj-A.!D S CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.53 Uitgever: J. Vak Nitffel-Ds Gemm II. Ansslalia I Zon op5,01, onder 6,40 Volle Maan den 21 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap H avas,8, Martelaarplein, te Brussel8, Place do la Bourse, Parijs en G, Bream's Buildings Londres E.C.-i Goor do barmhartigheid Gods en de genade van den H. Apostelijken Stoel BISSCHOP VAN GENT Aan de geestelijkheid en do geloovigeo van het Bisdom Gent, zaligheid en zegen in Onzen Heer Jezus Christus. ZEER BEMINDE BROEDERS. Den Zondag voor het laatste feest der On bevlekte Ontvangenis van Maria hebben Wij u eon en brief van Z. H. don Paus medege deeld nopens den vijftigsten verjaardag der it roeping van den H. Jozef als Patroon der JH. Kerk. Aangezien den toestand waarin de wereld ten gevolge van den oorlog verkeert, wekt ons Zijne Heiligheid op om den H. Jozef dit jaar op bijzondere wijze te vereeren en te aanroepen en stelt ons zijn voorbeeld voor als Uiterst geschikt zijnde om de kwalen van den tijd legen ta werken. De Paus schrijft ook voor eene bijzondere plechtigheid ter ccre van den IJ. Jozef te vieren. Wij hebben u reeds aangekondigd dat die plechtigheid in Ons Bisdom zou plaats heb ben don Zondag na de Solemniteit van den U. Jozef, dit is den 17 April. Gaat te dier gelegenheid tot Jozef, eminde Diocesanon, met bijzondere godsvrucht en betrouwen eo aanroept Hem als Patroon der H. Kerk, Beschermer van het Vaderland en steun der huisgezinnen. Voor het vieren van de aangekondigde plechtigheid bevelen Wij als volgt 5 lc Den Zondag 17 April zal er in al do parochiale kerken eene algemeene Communie plaats hebban. 2* In al de kerken zullen de diensten ge- ichieden met dezelfde plechtigheid als op de groote feestdagen van 't jaar. 3* In al de parochiale kerken zal er in de Hoogmis of in hot Lof een sermoen gedaan worden over den H. Jozef gevold van de akte van toewijding der huisgezinnen aan de Familie jaarlijks op dien dag voorge schreven. 4° Den Woensdag, Donderdag en Vrijdag voorden 17 April zal er in al de paroobiale kerk' n oen Lof gezongen worden ter eere van den H. Jozef of ten minste zal zijne Lita nie na de bijzonderste Mis gelezen worden. Zijne Heiligheid de Paus verleent, op de gewone voorwaarden, eenea. vollen aflaat aan al degenen welkte deze plechtigheden zul len bijwonen. En zal deze Omzendbrief gelezen worden op den predikstoel, binst at de missen, in al de openbare kerken en bidplaatsen van Ons bisdom den Zondag 10 April. Gegeven lc Gent, onder Onze handteeke- aing, Onzen zegel en de tegenteekening van Onzen Secretaris, den 30 Maai t 1921. t EM1LÏUS-JOANNES, Bisschop van Gent. Op bevel van Zijne Hoogwaardigheid den Bisschop. A. De Meester, Kan. Secret. Plaats f des zegels. Amerika zal den Volkenbond niet bijtreden. In zijn boodschap aan bet Congres hechtte president Harding er zijn goedkeuring aan, dat de slaat van oorlog met de mogendheden van Cenlraal-Europa beëindigd zal worden verklaard door middel van een resolutie van het Congres, waarin essentieele bepalingen worden opgenomen tot bescherming van alle rechten der Vereenigde-Staten. De president verklaarde uitdrukkelijk, dal de Vereenigde Staten niet zullen toetreden 102 VERVOLG. Alonzo ging haastig naar zijne vorige plaats terug, stoole zijne lans met drift in den grond, en nam op nieuw plaats. - Het meisje trad rustig vooruit, hield hare lans met de vredevaan in de hoogte en zette zioh naast hem op de buffelhuid. Hierop plantten de beide vreemde opperhoofden hunne lansen eveneens in eene schuine houding en zetten zich insgelijks neder. Eindelijk kwamen de overigen terug, en de beide afdeelingeu krij. gors verzonken weder in hunne vroegere stilzwijgendheid. De beraadslaging werd hernieuwd, en dit. maal met kalmte en bedaardheid. Zij duurde langen lijd en het heldhaftige meisje viel ge durig de vorige sprekers in de rede, zonder echter op te staan. Dit bracht mij zeer in verbazing, daar de verachting, waarmede de Indianen hunne vrouwen behandelen en hen of in den strijd of in den krijgsraad terugwijzen, zoo groot is hoe dit meisje zich, ondanks die strenge terughoudendheid, niet alleen tot aanvoer ster in den strijd, maar ook in hunne be raadslagingen verheven had, was voor mij geheel onbegrijpelijk. Ik had eveneens dui delijk gemerkt dat zij een groolen invloed nad, zoowol op de ex-speurhond Alonzo, wiens gebiedenden wil zij lachend en zonder bedenkingen tegenwerkte, alsook op deze wildo opperhoofden, wier beslissingen door haar legen de inzichten van Alonzo, geleid schenen te worden. De groot© hoofdman stond weldra op, en tot den bestaanden Volkenbond, doch hij voegde er aan toe Bij het afleggen van deze verklaring aan de wereld, geven wij in geenerlei opzicht ^onzen wensch op, om tot stichting van een bond te kernen, welke den vrede zou bevorderen en waartoe wij van ganscher barte zouden toetreden. Hij hoopte, dat hij in staat zou zijn, een plan voor zulk een bond uit te werken. Tevens gaf hij uiting aan den wensch, ooi de zware last der bewapening te verlichten. De Vereenigdo Staten waren bereid met andere volken te dien eindeeamen to werken doch de voorzichtigheid verbood de Ver- eenigdo-Statcn, zich alleen te ontwapenen. Nadere bijzonderheden. In den loop zijner boodschap, ontwikkelde President Harding volgende voorstellen Onmiddelijke stemming eener wet op de uitzonderlijke tolrechten. Maatregelen voor de verbetering der spoor wegen en vermindering der uitbatingskoston. Aanleggen van betere wegen. Aanmoedigen en reglementeering van he; burgerlijke en het militaire vliegwezen. Oprichting en behoud eener groote Amen» kaansche koopvaardijvloot. Afschaffing der monopools welke een ge makkelijk vervoer in den weg staan. Wijziging van het belastingswezen. Trapsgewijze likwidatie der oorlogsschuld. Algemeene vermindering van de bestuurs- kosten. Over den Volkenbond, zegde President Harding, onder meer j Hel meest verheven doel van den Volkon- bond werd ontzien door dit lichaam als 't ware tot den uitvoerder te maken van den wil der overwinnaars van den oorlog. Eene beslissing van het Congres voor afzonderlijken vrede, mag niet verstaan wor den als zouden de Vereenigde Staten hen verlaten met vricn wij het lijden in den oorlog gedeeld hebben. In de toekomst kan geen Volkenbond leef baar zijn en hij kan niet op de rechtvaardig heid gesteund zijn. zoolang dc vrede niet volledig tot stand is gebracht tusschen de landen welke den oorlog voerden. Ds motie Knox. Vrede met Buitenland. De republikeinsche leiders verklaren, dat Knox binnen een of twee dagen zijn vredes resolutie zal indienen, met de aanvullende verklaring, dat indien de wereldvrede nog maals zou worden bedreigd, de Vereenigde Staten zouden handelen, als zij in den jongsten oorlog hebben gedaan. Eene nota van de Kommissie ^oor ver goedingen. Parijs, 12 April. De Kommissie der verbondenen voor de vergoedingen deelt voigendo nota mede De Kommissie voor Schadevergoeding heeft vandaag voor de laatste maal de Duit- sche delegatie gehoord, in de kwestie der vaststelling van Duitschland's schuld. De lijsten der schadeposten, ingediend door de verschillende Verbonden Mogend heden, waren alle tusschen 9 en 20 Februari aan de Duitsche delegatie toegezonden. Sinds dien laatslen datum hoeft de kommissie meer dan 120 Duitsche memories aangaande de lijsten der schadeposten ontvangen. Boven dien heeft zij geantwoord op verscheidene honderden aanvragen om nadere inlichtingen, door de Duitsche delegatie gedaan. Voorts heeft zij aan Duitsche deskundi gen toelating gegeven om saam te komen met deskundigen der verschillende geallieer- wondde zich naar zijn gevolg, en deze tra den mot de waponen en de paarden naar het Indiaansche meisje toe. De wapens legden men voor zijne Voelen neder en gaven hem daarop de leidsels der paarden in de hand. Het meisjo sproog op, trad voorwaarts, legde hare hand op den naakten, donkeren arm des ho'ofdmans en schoen hem to bedanken, want ik kon de sprekende uitdrukking van haar gelaat zien. Hierop ijlde zij naar het fort en wenkte mij om bij haar le komen. Ik deed het zonder mij te bedenken en volgde haar snel. Uwe wapenen zullen u terug gegeven wordon, en gij wordt thans uitgenoodigd, u als broeders en vrienden bij ons aau te sluiten, zeide zij ademloos, toen wij bij elkander waren. Hoe moet ik dat verstaan Moeten wij Indianen worden, of wat bedoelt gij Ik bedoel, dat gij in een van do stam- moii zult worden opgenomen. Gij zult een medelid van ons verbond worden men ver wacht, dat uwe jagers spoedig uw voorbeeld zullen volgen. Op mijn woord, mejuffrouw, dat is ©enigszins buiten mijne verwachting. Mag ik vragon wat daardoor verstaan wordt, dat wij medeleden van uw verhoud tullen worden en ik kleef staan. Bah I zeide zij met eene soort van la- ohend ongeduld, terwijl zij mijne hand greep en mij voorttrok. Altijd en immer wantrou wend, goede kapitein Ziet gij dan niet in, dat liet alleen een vorm der noodzakelijkheid is Wij hebben met koppige wilden te doen, en moeten hen door hunne eigene vormen en gebruiken bedriegen. Zij wareu niet le de landen, om gezamenlijk de ingediende lijsten der schadeposten le bestudeeren. t) Ten slotte heeft de Kommissie, van 22 Maart tot 12 April, twintigmaal in plechtige zitting de Duitsche delegatie gehoord Eene logenstraffing Berlijn, 12 April, Een offtcieel bericht logenstraft de passage van het interview van Dr Simons, waarin deze zou hebben ver klaard, dat hij niet van plan is, deel te blijven uitmaken v,;n een gouvernement, dat Diet in de mate vari het mogelijke zijne ver plichting ftot herstel zal nakomen. Simons moet hebben gezegd, dat hij niet zou willen zetelen in een nieuw Gouvernement, dat niet tot de uiterste grens van het mogelijke zou gaan. Simons ve: rkei t, dat hij den tekst van zija interview niet heeft overgelezen. In Frankrijk is Mr verzet legen het heffen van een laks op de uit Duitschland inge voerde waren. De financiëele commissie der Fransche Kamer heeft gis&ren een zeer belangrijke vergadering gehoddeD, om het wetsontwerp le onderzoeken beseffende de GO per honderd heffing op den Duifschea uitvoer. Het schijnt, dat de gedachtenwisseling buitengewoon levendig is geweest en dat de hceren het bijna niet met elkaar eens konden worden. Het ontwprp heeft een zekeren te genstand ondervoeden. De discussies hebben bijzonder lang geduurd, en toen eindelijk door een st mmir.g besloten werd lot een artikelsgewijze behandeling van het ontwerp over lc gaan, bleek, dat daartoe besloten was met 3 tegen 2 steajoien en een groot aantal onthoudingen. De commissie is namelijk 44 leden sterk. De oppositie, -en ook zij die zich van stemming onthielden, hebben, zeker voor behoud willen maken ten opzichte van de gevolgen, die deze maatregelen in econo misch opzicht op het leven kunnen hebben. Bovendien heeft men zien beklaagd, dat nog beelemaal geen aanduidingen gegeven zijn, omtrent de wijze, waarop tusschen £de geal lieerden onderling de verdeeling van de opbrengst zal plaats hebben. De commissie heeft dan ook besloten vandadg de bespre kingen voort te zetten. In da Franscha Kamer. Indien Duitsoljand on3 niet wil betalen, zuilen wij ons zeiven betalen In de Fransche Kamer werd gisteren dc bijzondere begrooting der uitgaven, terug betaalbaar in gevolge hrt vredesverdrag (pensioenen, premier), oorlogschade, enz.) besproken. M. de Lasléyrie, algemeen verslaggever, verklaarde, dat Duilschland, ofschoon het op 1 Mei 23 miljard zou moeien betalen heb ben aan Frankrijk, in werkelijkheid nog geen centiem oorlogschade betaald had. Duilschland gaat zelfs zoo ver, het oorlogs materiaal dat zijne troepen bij hun aftocht moesten achterlaten, als geleverde waren te doen doorgaan. Frankrijk kan onmogelijk voorts geld blijven leenen, om de schuld van Duilschland te betalen. Wij naderen den vervaldag, 1 Mei Wij willen betaald worden. (Toejuichingen op alle banken). Ik heb geen vertrouwen inde woorden van Duilschland, noch in de papieren welke het ons zou teekenen. Wat wij moeten hebben is een ernstige waarborg. Wil Duitschland niet betalen, dan zullen wij ons zeiven betalen. Duitschland moet betalen het is voor ons eene kwestie van leven en dood (Levendige toejuichingen op alle banken). bewegen, u slechts een oogenblik le ver trouwen of te kunnen gelooven dat gij hun vriendschappelijk gezind zijl, als gij uiet in den stam opgenomen wordt. Ik heb de vrij heid geuomen dit zonder bedenken voor u aan te nemen, omdat ik dacht, dat gij ge noeg gezond verstand nezit om de noodzake lijkheid in te zien om u in schijn met hen te verzoenei, ten minste lot dat gij uwe wa pens hebt teruggekregen Naderhand zijl gij natuurlijk in staat uwe eigene voorsvaarden te stellen, en kunt gij weigeren, wanneer er iets gevorderd wordt dat u niet aanstaat, en wat nog gewiohtigcr i», dan aan uwe weigering kracht bijzetten. Wat zouden hel dendaden of moed u tbansin dit bosch van lansen, balen Deze woorden waren zoo onbetwistbaar, dat ik zonder verdere bedenkingen en zelfs mot een gevoel van schaamte, met Nommen achter haar in den kring der opperhoofden trad, die ons schenen le verwachten. Toen wij naderden, kwam Alonzo mij te gemoet, om mij met een soort van vriende lijke toegenegenheid te begroeten, die echter eer.e verradelijkc uitdrukking in zich bevat. De opperhoofden waren opgestaan en hadden mij cn Adoif Nommen in het midden van hunnen kring binnen gelaten. Alonzo begon langzaam tegen mij te spreken, terwijl het meisje datgene wat hij zeide, aan dc op perhoofden vertolkte. Gij zijt een Amerikaansch hoofdman, en een Texasser, dus begon hij. Wij zijn reeds sedert luug vijanden vau u lieden. Gij hebt echter met croo' levensgevaar dit meisje uit de handen van er-uen stam gered, dio ocus tot dit verbond behoorde. Uwe uraa- BRIEFWISSELING. Aalst, den 13 April, 1921. Heer Hoofdopsteller, Gelief da goedheid te hebben in U blad, dc volgende brief op te nemen, brief die ik stuurde naar de heer Haelterman, kandidaat op de socialistische lijst en die mij persoon lijk aanranden in zijne slraatmeelmsen. Op voorhand dank, Lod. De Smet. Aalst, den 13-4-1921. Geachte heer, Men verzekert mij, dat gij, gezel Haelter man, op eene meeting in de Ósbrock gezegd hebt, dat ik, derde kandidaat op de katholieke lijst zou moeten voorgesteld hebben in hel koimieit, om de soep die dienen moest voor de bevolking aan de varkeus te geven. Ik teeken protest aan tegen die taalik verhoop dat gij zondigd uit onwetendheid en daarom laat ik u weten dat de DERDE KANDIDAAT op de katholieke lijst De Smet Lode wijk Desiré is die tijdens de oorlog in Holland en Frankrijk verbleef vereerd door de Belgische Regeering met de medalie van Koning Aibrecht voor bewezen diensten aan landgenooten in den vreemde. Nu dat gij weet, dat gij cn uwe vrienden het mis voor heb, denk ik wel dat gij mij als persoon uit de strijd zult laten. Moest gij over het programma onzer partij iels te zeggen hebben, dan ben ik altijd bereid vriend Haelterman u ter woord te staan. Met mijne Vlaamsche groeten, Lod. De Smet, Maanstraal, 22, Aalst. Over eenige dagen had een oud-officier van den grooten oorlog, M Louis M,., een edelman van Montreal, in eene bank van Brussel twee wissels van 3000 fr. ontvangen 9n ter inkaesecring een chek aangeboden van 60.000 fr., waarvan de betaling door de ba ik tot den volgenden dag verschoven werd Den volgenden dag nu keerde Louis M.., niet terug in de bank. Maar men had daar ontdekt dat die waarden valsch waren. Een onderzoek werd ingesteld door de rechterlijke policie en men vernam dal die menheer te Parijs op dezelfde manier groote sommen had afgetruggeld. Ivorts nadien kwam een telegram uit Ge- néve melden dat hij ook daar op dezelfde wijze te werk ging, en een tweede telegram uit Lausanne berichtte Woensdag morgend dat hij daar in handen der policie is gevallen. In het ministerie van bevoorrading Volgens het liberale blad L'Elotlc Beige heeft de bevoorradingsdienst. zooals hij heeft gewerkt, bijna evenveel bijgedragen als de oorlog om de financiën van het land naar den dieperik te voeren; Dat was het socialism in praktijk. Inlusschen hebben vele socialisten in den dienst ziohzelren eerst en best gediend en zitten nu met de pijkens Ze meenen dat het alzoo is dat men het socialism meet verslaan on aanzien diegenen die het anders meenen voor.... gaaien. M. Wauters, de minister van bevoorrading, heeft in de algemeene begroolingskommissie verklaard, dat hij den dienst van het nationaal kostuum zal afschaffen. Hoeveel kostumeu hij aan zijn vingers zal houden of met grooten afslag zal moeten zien aan den man le bren gen, wordt uiet gezegd. Hij zal verder ook den dienst van het bevrozen vleesch overlaten aan eene Nationale Maatschappij, waarin echappen werden door dezen stam gevangen genomen, die door dit groote opperhoofd aangevoerd wordt, en hy wees op den reus- achtigen wilde. Zij overvielen u, terwijl gij allen in eeuen diepen slaap verzonken waart, en wa ren door mij uitgezonden. Zij bonden u on voerden u hierheen, gij werdt hier gebracht op de wijze, zooals onze scharen hunne ge vangenen gewoon zijn mede te voeren, daar- door hebt gij allen zwaar geleden, maar het meisje kon dit niet verhinderen, want de stammen hebben hunne eigene gewoonten, welke geono afwijking gedoogen, als het niet door eene ondorlinge beraadslaging goedgekeurd wordt. Zij hadden volgens de wetten van ons verbond, het recht u vast te houden en over u en uwe wapens en paarden te beschikken, zooals zij het goed vonden. Hierin schenen echter zwarigheden te bestaan, toen het meisje met het witte teeken verscheen en aan de opperhoofden verklaarde, dat gij klaarblijkelijk tot onze vrienden behooren moest, daar gij haar zoo veel deelneming bewezen hebt. Wij slaan u derhalve voor, u in het verbond., dat oorspronkelijk uit vier, thans slechts uit drie stammen bestaat, en die zich trotsohe afstammelingen van Kaïn noemen, op tc nomen, oven ^t!s ik zelf er eens in opgenomen ben. y Ik begreep oogenbükkelijk wat de voor slag, om ons io hot verbond op le nemen, to beteekenen had, en dat mij niets anders overbleef, dan mij zonder tegenspraak daar in te voeden. Ik was gevangen en bevond mij in hunne macht. (Vervolgt.) Staat, provincie en stad zouden tusichcn* komen. Wat de kwestie van de tarwe betreft* oordeelt do minister dat het oogenblik nog niet gekomen is om den vrijhandel daarvoor herin te stellen, omdat zulks zekere gevaren, ten gevolge van den wissel, zou opleveren. Verscheidene leden hebben niettemin hevig aangedrongen opdat de handel onmiddellijk zou geroepen worden niet den Staat te kon- kuiTeeron en de tarwe in te voeren. Alzoo zou er een overgangstijdperk ontstaan. Wan neer de handel zijne proef zou doorslaan hebben, dan zou de Staat er zich voor terugtrekken. M. Wauters heeft vervolgens aan de kom missie inlichtingen verschaft over de finan- cieele uitslagen zijner handelsverrichtingen. Deze uilslagen zullen in het verslag der kommissie afgekondigd worden, onderden vorm van bilan en opgaaf van winsten en verliezen. Be staking der, EiigeSscSie mijnwerkers De spoorwegarbeiders zouden eon refe rendum willen. Er is thans onder de spoorwegarbeiders eene beweging van verzet ontstaan tegen tl* staking, welke door het federaal komiteit bevolen werd zonder een voorafgaandelijk; referendum. Deze toestand bekommert de le den van het federaal komiteit ten zeerste, daar zij vreezen, dat het grootste deel der spoor wegarbeiders tal weigeren het stakingsbevel uit te voeren. In de Kamer der Gemeenten. Londen, 13 April. M. LloyffGeorge las heden avond in de Kamer dei' gemeenten eet* schrijven van het verbond der spoorarbeiders waarin het gouvernement verwittigd werd, dat het werk Vrijdag avond om 10 ure zou stilgelegd worden. Het gouvernement betreurt groolelijka dit besluit, zegde de eerste minister. De loc stand is zeer erg. Evenwel moeten wij nog hopen, dat de gezonde rede zal zegevieren. Het gouvernement onderzoekt de maatrege len welke zullen dienen genomen te worden, om den toestand het hoofd te bieden. De kabinetsoverste voegde er nog bij, dal hij het niet gepast vond thans een debat t« openen over de oproeping dei reservisten.,. M. Giynes, in naam der arbeidsparty sloo» zich bij de zienswijze aan, daar het volgens hem nog mogelijk waa dat de staking kot vermeden worden. De Kamer der gemeenten ging dus uiteen, zonder de kwestie der werk staking besproken te hebben. De houding van het Gouvernement. Het gouvernement heeft aangekondigd^ dat ingeval het werk lang gestaakt werd, het alle maatregelen zou nemen om de werklie den, die aan den arbeid blijven te bescher men. Bijaldien het geschil dan latei' geregel* werd, zou het gouvernement voor deze werk lieden zorgen. Oe ministers beraadslagen. M. Lloyd George had heden namiddag be sprekingen met sir Robert Home en sir God des. Daarna had eene kabinetszitting plaats. Oe patroons kunnen geene grootere toegevingen doen De afgevaardigden der patroons hieldon heden morgend eene vergadering om den toestand le overwegen. Aan de bladen werd medegedeeld, dat er niet meer toegevinge» konden gedaan worden. Bij de arbeiders. Het uitvoerend komiteit der arbeiderspartij had voor Donderdag eene vergadering bele^i met de parlementsleden der arbeiderspartij. M. Thomas heeft van talrijke federaties aan biedingen ontvangen om zich bij de alge meene werkstaking aao te sluiten. Woelingen in Schotland. Uit Edirnburg wordt gemeld, dat de onlu sten voortduren in het graafschap Fife. Eene groote groep mijnwerkers begaf ziek na8r de vormingstatie van Thernton en ver plichtte er de kabionwachters hunnen po3t te verlaten. Alle spoorwegverkeer bleef ver scheidene uren onderbroken. Alle waggons welke zich in de statie be vonden werden door do stakers geplunderd. Het personeel der statie was machteloos- tegenover de dreigende houding der stakers. Ook de voorraden voor de coöperatieve* werden medegenomen. In verscheidene andere steden van Fii'w werden magazijnen aangevallen en geplun derd. Militaire maatregelen. Opdil oogenblik worden vrijwilligers aan geworven in 460 centrums. Men zou ziek waarlijk in de maand Oogst 1914 wanen. I» het park vaa Keunugtou en in Hyde Dark wordeu barakken en tenten opgericht. Alle- beschikbare gebouwen worden in kazerne» herschapen. Onophoudend ziet men militaire kamioas door «ie straten rijden, waardooiy men zou gaan denken dat oorlogstoebercid»; setcu gemankt worden. Nieuwe uitbreiding Londen, 13 April- Do stokers en ma* chinisten der staatsspoorwegen wier syndi^ kaal onafhankelijk is Tan dat der spoorarbeid

De Volksstem | 1921 | | pagina 1