Laatste groote Volksvergadering Nummer 4 Euiioüliiandencis vergoedingen GrooD zaak van aylruyyelarij. Voor de begrafenis der ex-keizerin. OUDERDOMSPENSIOENEN. Alle KATHOLIEKEN stommen van boven op deu kop, onder Op de Hollandsclie kust -v Laatste Bcröebiett pas» TeSefsssi Geineentekiezing van 24 April 1921 Aan de KATHOLIEKE BEVOLKING STADSNIEUWS l cÊiie neutrale bemiddeling Berlijn, 15 AprilDe Ge/'mania kondigde dezer dagen een artikel af waarin gezegd Werd, dat het Duitsch gouvernement zich tot een neutrale staat zou wenden, om dezes bemiddeling in te roepen voor wat betreft de kwestie der vergoedingen. De door de German fa «epubliceerde nota verwekte heel wat opschuddinh. De Vossischc Zeitung denkt niet dat de geallieerden in zake herstel de bemiddeling van neutralen zullen dulden. De Tagliche Rundschau zegt dat de bemid- ieling van President Harding welkom zou aeeten, doch dat die lijding heel en al voor barig is. De Allgemeine 2eilung orgaan van M. Stinnes, zegt dat er slechts eene oplossing bestaat heropbouw der verwoeste gewesten DOOR DUITSCHLAND, uitgifte van eene Internationale leening in ruil derwelke de Entente hare waarborgen prijsgeven zou. Zoo men aan het Reich de Londensche voorwaarden wil opdringen, zal het Duitsche volk ondanks alle dwangmaatregelen, zich bij die slavernij niet neerleggen. Eene logenstraffing Officieel wordt gelogenstraft, dat hel Zwit Bersch gouvernement of de president van den Bondsraad het initiatief zou genomen kebben om eene Am*rikaansche bemiddeling ie doen invallen. De federale raad heeft geen voetstappen in dien zin gedaan en is ook niet linnens iets in dien aard te doen. Nieuwe verklaringen van M. Briand M. Briand verklaarde Vrijdag in de Com missie voor Buitenlandsohe Zaken, dat indien Duitschland vóór 1 Mei met nieuwe voorstel len voor den dag kwam, hij nochtans niet lou toestemmen met de Duitsche afgevaar digden te onderhandelen, zoolang Duitsch land geene ernstige voorwaarden gaf, euiks om te beletten, dat Duitschland nogmaals rond deu pot zou draaien. M. Briand voegde er bij, dat bij ook alle bemiddelaars en tusschenpersonen zou van kant zetten. Indien er onderhandelingen plaats hebben, zal zulks geschieden tusschen de vertegenwoordigers der Entente en dc af gevaardigden van Duitschland. Moest Duitschland door zijne balsstarige weigering Frankrijk dwingen tot nieuwe offers, 't zij bijvoorbeeld de mobilisatie van ^en of meer klassen ten einde het bezette ge- oied uit te breiden, dan zou zulks voorFran- fijk onmiddelijk eene vergelding opleveren, daar wij deze gebieden derwijze zullen in richten, dat zij onmiddelijk ernstige waar borgen opbrengen. Sprekende over de mogelijke voorstellen ran Duitschland, zegde M. Briand, dat deze ivaarscijnlijk zouden betrek hebben op liet ieveren van werkkrachten en materialen voor Ie herstelling der verwoeste gebieden. Hij '.ou daarin toestemmen op Voorwaarde dat Duitschland ernstiger en duidelijker voorstel den deed.dan te 6pa. Duitschland zou zioh tot Belgis wenden In de diplomatische kringen is men vast Overtuigd, dat Duitschland zijn inzicht om liet» van een neutraal land te bedienen als bemiddelaar, zou opgegeven hebben. Men vermoedt, dat Duitschland binnen kort nieuwe voorstellen zal doen en deze rechtstreeksch aan Belgie sal sturen, met verzoek deze aan Frankrijk en Engeland te «villen voorleggen. 600.000 fr. afgehaald Op de Meïr, te Antwerpen, woonde verle den jaar een handelaar in scheikundige pro ducten, zekere Marcel Humbert, behoorende lot eene achtbare Fransche familie. Deze Marcel Humbert werdt nu door de polioie opgezocht voor ontelbare aftruggela- rijen, gepleegd ten nadeele van apothekers en fabriekanten vin chemische stóffen. Zij magazijn te Antwerpen blijkt dood eenvoudig eert uithangbord, boerenbedrog te zijn geweest. Humbert bood zich aan bij handelaars van chemische stoffen en bood nen producten aan tegen een lageren prijs, dan dien welken men gewoonlijk betaalt. Men sloot den koop en betaling geschiedde op het voorbrengen van valsche consignatiebulletijnen. Humbert verdween zoodra nu do vereffe ning gebeurd was. Tengevolge de aanhouding te Toulon van een internationalen aftrugge- laar van Itaiiaanschen oorsprong, Gugliami Gori, kwam deze zaak aan het licht. Gori die om talrijke misdrqvon werd opgezocht viel als slachtoffer van een auto-ongeluk, nabij Flassano, tijdens zijn vlucht naar Italië, in gezelschap van Marguerite Humbert, vrouw van Marcel, die haar echtgenoot verlaten had. Het onderhoor van Marguerite Humbert veropenbaarde de feilen, die haar man ten laste worden gelegd. Een aanhoudingemandaat werd tegen dezen laatste uitgevaardigd terwijl men te Menton een vrouw in hechtenis nam, Martha Rou- boud zijn schoonzuster Van medeplichtheid verdacht. Gori, Marguerite Humbert en Martha Rouboud, zitten te Toulon achter het slot. Marcel Humbert is nog altijd op de vlacht. Men verwacht inlichtingen van de opspo- ringsbrigaden uit de provincieën en uit België Het totaal bedrag der aftruggelarijen be liep tol 600.000 fr. De gewestelijke Commissie voor Ouder domspensioenen, voor de kantons Aalst, Herzele en Sottegem, maakt bekend dat de personen die van wege den heer Controleur der Belastingen een bericht ontvangen, hun pensioen vaststellende, waarover zij zich vermeenen te moeten beklagen, worden ver wittigd, dat zij bij eenvoudige» brief aan de Gewestelijke Commissie een nieuw onderzoek mogen vragen. Alle briefwisseling sturen aan den heer Voorzitter der Commissie, heer Notaris Her sens, Korte Zoutstraat, 30, Aalst. Scheepsramp in Britsch-fndië 65 menschen omgekomen Calcutta, 15 April. Een veerboot, die een der Gungesraondingen overstak, werd door een storm op een zandbank gedreven en viel om. Van de honderd vijf en twintig pas sagiers lijn er zestig gered. Men vreest dat de overigen zijn omgekomen. De erge zaak te Mechelen. Het onderzoek in zake van de wijDpotte- rïjen ip het arsenaal te Mechelen, dat tezelf- der lijd geleid wordt door de parketten van Mechelen en Brussel heeft tot hiertoe aanlei ding gegeven tot de verontrusting van een derden betichte Baron de C. van Luik, han delsagent. Gezien de C bekentenissen heeft gedaan, heeft liet parket hem, wegens zijnen feoogen ouderdom, en in aanmerking van de diensten die hij onder de Duitsche bezetting ocwces (hij werd door de Duitschers ter dood veroordeeld) in voorloopige vrijheid gelaten. De herberg van Mej. K., en derzelver af hankelijkheden diende tot bergplaats voor de koopwaren, die aan den Spoorwegdienst ge leverd, maar wegens onvoldoende hoedanig heid geweigerd waren. Wanneer nu de weigering der ontvangst- «ommiisie aan de leveranciers bekend ge maakt was, begonnen deze te onderhandelen met de agenten, die gelast waren met het onderwerpen der leveringen aan de ambte naars dier commiseie. Deze agenten, welke daarvoor vergoed wer den met groote wijnpotten, gelasten zich met bet doen aannemen der leveringen die, zoo- wij reeds melden, hoofdzakelijk beetonden wit Teiligheidihaktn, kruiwagen, remmen inz, Gisteren, Vrijdag waren de meestergast B.., en zijne medeverdachte voorde raadska mer geroepen. B.., bekent dat hij vergoedin- ^en trok, dat hij een huis heeft gekocht, en «lat de sommen, die hij voor zijne bemoeiin gen ontving, slechts 400 fr. per maand be droegen. Mej. P., verklaart dal zij van heel de toe dracht der zaak niets weet. Al wat zij deed jgebeurde uit pure welwillendheid, Het aanhoudingsmandaat tegen de twee eerdichten afgeleverd, werd bekrachtigd. Dramatische brand te Brussel Twee meiejet ernstig verbrand Op de Huidenraarkt te Brussel, brak Vrij dag morgenü, omstreeks li ure in den voor middag, brand uit in bet huis n. 7. Op de tweede verdieping, in een werkhuis voor reukwerk, waren juffers bezig fleschjss te stoppen met parafine, toen eensklaps door de vlam van een gastoestel een kruikje alkohol ontplofte. Het brandend vocht verspreidde zich in alle richtingen en de vlammen deelden zich meè aan de kleederen van twee jonge meisjes. Al de meisjes snelden de trap af en liepen schreeuwend de straat op. Een voorbijgan ger, M. Putlasrt, wonende in de Gerard- straat, te Etterbeek, hulde een der meisjes in zijn overjas en kon zoo het vuur uitdoo- ven. Het slachtoffer, Rosette Morian, 20 jaar oud, werd haastig naar eene kliniek in de Spoormakersstraat gebracht. Zij bad ernstige brandwonden aan hoofd, borst en handen. Haar toestand is zeer erg. Een andere voorbijganger hielp het tweede slachtoffer. Deze juffer is minder ernstig ge troffen en werd in een naburig huis verzorgd De brandweer van de Hoofdwacht en de kazerne was intusschen aangerukt en kon na een half uur werken de vlammen blus- scben. Een groot gedeelte der goederen is ver nield. Koninklijke deelneming. Baron van Hardenbroek en Jonkheer Roell hebben op het kasteel van Doorn kronen ge bracht, aangeboden door bet Orde van Sint Jan (Malta) en door prins Hendrik der Nederlanden, De rouw in Spanje Het Spaansche Hof heeft besloten gedu rende een-en-twintig dagen rouw te voere», ter gelegenheid van het afsterven der ex- keizerin van Duitschland. De ex-kroonprins inspecteert don bijzon- deren trein. De ex-kroonprins bracht Donderdag, ver geteld van den hofmaarschalk van het huis Doorn, per auto een beaoek aan het statie'.er- rein te Maai n, waar de bijzondere trein ge- repd staal voor bet Tervoer van het lijk der ex-keizerin. ^Onmiddellijk nadat de ex-kroonprins het terrein was opgereden, verscheen ook policie- versterking, die den persfotografen en cinema opnemers. die den ex-kroonprins waren gevolgd, beletten opnamen te doen. De ex-kroonprins bezichtigde de luxe wa gons, wandelde nog eemgen rijd op het terrein rond en reed vervolgens zoosnel weg, dat de op hein wachtende persmenschen volkomen verrast werden. Op het valsch genie t, dat hel vervoer van het stoffelijk overschot. Donderdag plaats zou hebben, heersclile dien dag te Doorn weer groote bedrijvigheid van aanrijdende auto's en stroomde in de omgeving van bel huis Doorn veel publiek samen, dat zich echter in den laten avónd weer verstrooide. De Kronen Graaf van Lypden, gouverneur der pro vincie Utrecht, heeft in de kamer waar het loffelijk overschot der ex-keizerin ligt, eene kroon neergelegd in naam van koningin WilheJmina. Het is eene kroon van orchi deeën; zij heeft twee meters diameter en is versierd met oranjelinten met de letter W en «ene kroon. Kustvaarder vergaan Donderdag avond, 6 ure, is het stoomschip Vier Provinciën van Rotterdam naar Zwolle, kapitein Moerken, dooreen hevigen storm op de kust geworpen, nadthet ruim en de machienkamer vol water waren geloo- pen. Hel schip had op sleeptouw het motor schip Anna Bij de popingom het schip vlot te houden, werden 70 vaten olie over boord gcworpeD, evenwel zonder resultaat. De bemanning der beide schepen, 7 man, werd door do visscbersschuit HK. 21 op gepikt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Aanranding in het Schippers* kwartier te Antwerpen Eene aanhouding Donderdag nacht bad de Poolsche land verhuizer P. Ba&kiewicz, verblijvende in een hotel der Jordaeoskaai, in eene herberg ken nis gemaakt met een Amerikoansehe soldaat en eenen burger. Buiten gekomen was dc Pool aangerand en bestolen geworden van eene som van 800 fr. in bankbriefjes 20 fr. in zilvergeld, eeD gou den sigarettenkoker van 200 fr. waarde, een uurwerk, een pennemes en een Italiaansch geldstuk van 5 lire. De Landverhuizer was komen klagen in het Amerikaansehe kamp en de agenten Valckx en Van den Bergh, zetten zich op zoek en vonden de twee schurken in dezeifdo her berg. Loochenen korden ze uiet lang, want in hun bezit werden aide gesolen voorwerpen gevonden, behalve de gouden cigarettenlcoker De adjunkt De Derweduwe heeft het pro ces verbaal opgemaakt, De Amerikaan werd in het kamp opgesloten en de andere, zekere D... zonder vasté >yöonst, in de gevangenis. SENAAT Zitting van Vrijdag 15 April. De zitting wordt geopend om 2 ure onder voorzitterschap van M. de Favcreau. De Taalwet. M. OR BAN DE XIVRY betreurt het dat de wet van 1878 zoo slecht toegepast werd en zal bet huidige wetsontwerp stemmen, daar het veel verbeteringen kalmte aanbrengen zal. M. de LAUSNAY betoont dat de Vlamin gen in bun recht zijn, door te |eischen dat hunne taal geëerbiedigd worde. Daarom zal hij het wetsontwerp stemmen. M. BRAUN verdedigd de amendementen welke hij voorgesteld heeft. M. BERRYER beweert dat het wetsont werp tot misbruiken zal aanleiding geven. M. BERGER vindt dat de Vlaamsche be weging eene kunstmatige beweging is en dat de wel nadeelig zal zgn voor de eenheid des lands. Volgens spreker moet men zich met hart cn geest naar Frankrijk richten indien \vq ware Belgen willen blijven. M. LIGY verslaggever geeft nog eenigen uitleg, over het wetsontwerp. De voorzitter stelt vast dat tijdens de algemeene bespreking de Senaat blijk gegeven heeft van warme va derlandsliefde. (Zeer wel.) De algemeene bespreking wordt gesloten. De bespreking der artikelen zal op 26 April aanvangen. De zitting wordt om 4,30 opgeheven, HERZELE.-—Volksvertegenwoordiger P. VAN SCHUYLENBERGH, is alie eerste Woensdagen der maand sprekelijk te He bij A. Van Bellingen, Markt, vanaf 10 uren. Niet enkel werklieden, maar ook burgers en landbouwers kunnen hem raadplegen en hunne moeilijkheden toevertrouwen. IN HET 9® LINIEREGIMENT.Brussel 16 April. Hel R* linieregiment te Laken gekazerneerd vierde lieden inorgend den verjaardag van den roemrijken slag van Menkem. Óm 9 ure, werd in de kerk van Laken, een plechtige lijkdienst opgedragen, ter na.-educh- lenis der helden van hel 9® linie, gevallen op het veld van eer. De koning was er vertegen woordigd, door generaal graaf de Jonglie d'Ardoye. Naden dienst werd in de St-Anna* kazerne een wapenschouw gehouden. De kolonel nam er het woord, eu maakte den lof van hel regiment, wiens vlag vereerd is met het Leopoldsorde en vijf namen van veldslagen draagt: Luik, Yzer, Merckem, Stadenbergen Leie. DE LEENING DER VERWOESTE GEBIEDEN. Dc wïnnewun het laatste miljoen. Brussel, 16 Appil. Het is een inwoner van Verviers, jdie nabij de statie eene garage ex ploiteert, die hel laatste miljoen gewonnen heeft. De gelnkkige winner is gehuwd en vader van drie kinderen. ERG ONGELUK TE Sl. JANS MOLENBEEK. Brussel, 16 April. Een erge ontpof- fiing had heden morgend plaats in eene fabriek van koolzuur to St Jans Molenbeek. Werk lieden waren bezig met bussen koolzuur te vullen, toen een dezer ontplofte, een der werk lieden werd vrecselijk gekwetst en moest in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht worden. DE LIJKPLECHTIGHEDEN DER GEWEZEN KEIZERIN. Berlijn 16 April. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de agenten der Sicherheitspoli/ei verboden in uniform aan de lijkplechtiglieden der gewezen keizerin deel te nemen. Alleen de polieie- troepe», gelast met den ordedienst, zullen'in uniform zijn. Aalst Katliolieke Kiesvereeniging, De Katholieke Kiesvereeniging onzer stad heeft besloten, al de Katholieke Kiezers, zoo VROUWEN als MANNÉN, uit te noodigen tot de op Zondag 17 Aprilf om 6 uur3 m den Katholiek. Werkmanskring, Zonnestr. Op deze vergadering zullen kandidaten der verschillende standen het woord voeren. Wij durven hopen, dat alle katholieke kiezers, die vergadering zullen bijwonen. De nieuwe inrichting der partij de programma's der verschillende standen, alsook het groot belang van dezen strijd zuilen er worden uiteengezet. Vrienden, op Wij verwachten u in dichte drommen Onze heiligste belangen staan op het spel. Niemand blijve onverschillig. Eik besefte zijne verantwoordelijkheid en doe zijo plicht. Het Uitvoerend Bestuur. MEIRE. i— De lieer Gouverneur laat weten, dat op aanvraag van den Gemeente, raad vao Meire, deze gemeente met het oog op de vaststelling van het pensioenbedrag gelijkgesteld wordt met de gemeenten, met meer dan vijf duizend inwoners. Dus ver meerdering van het pensioen. Goed nieuws voor de oudjes i DENDERHAUTEM. - De Katho lieken strijden met eenen volledlgcn lijst van Volksmannen, waarin de beiaogen van bur ger, landbouwer, handelaae en werkman vertegenwoordigd zijo. 1. Sonck Tneofiel, gemeentesecretaris 2. Mertens Honoré, uittredend raadslid 3. Schterlhiek Firmin, drukker4. De Gendt Gerard, oud-strijder; 5. Mattbys Remi koopman in paarden; 6. Brys Alofs, dd. bur gemeester; 7. Scbouppe Karei, landbouwer; 8. Van der Meeren Robert, landbouwer 9. Meganck Philemon, winkelier; 10.Cop- pens, landbouwer11. Coppens Rcmif han delaar. Met te stemmen boven op de lijst Nr. verzekert men de zegepraal deze1' partij van vooruitgang en ordtj. ZON DAG RU ST. Zondag 17 April zal alleen open blijven, van 's middags tot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. Van Cael en bergh, Leopold straat. KERK VAN SINT MARTINUS Jubelfeest van den H. Jozel, Patroon van de H. Kerk en Berschermheilige van Belgie. Zondag 17 April, te 7 ure H. Mis met alge meene communie tot heil van Kerk en Vader land. Te 9 ure plechtige Hoogmis. Te 4 ure solemneel Lof, Sermoen en Toewijding der elad Aalst aan de II. Familie. KERK DER EE. PP. CAPUCIENEN Zondag feestviering van den H. Jozef, patroon ?an Belgenland. Plechtige hoogmis om 9 u.; 's avonds om 51/2 u. solemneel lof, mei gelegenheidssermoen, door den Z. E. P. Berthold. KERK VAN O. L.V. BIJSTAND (Mijlbeek)., Zondag 17 April, feestviering van den H. Jozef, als patroon der B- Kerk, om 6 3/4 algemeene communie om 9 ure plechtige hoogmis, 's namiddags om 3 ure, plechtige vespers en lof, met gelegenheidssermoen door der Eerw. Pater Berthold, der Gapu- ciensn. De Ledtn der BURGERSBANK VAN AALST worden bericht dat hun lidboekje alsook hunne slichtersaandoelen gereed zuj- len zijn legen 't begin der toekomende maand. Zij zullen eene persoonlijke uitnoo- digiog krijgen als wij met zekerheid den dag zullen kunnen vaststellen. Ter Burgersbank te verkrijgen aan 495 fr. Kasbons 7 t. h. Teintures Apprêts de l'Escaut, uitkeerbaar aan 500 Fr. op 1 Decembsr 1930. Interest vrij vaojegen woordige en toekomende Hasten. 7782 TEGEN SNEEUW EN REGEN. De lm perme i bels Victoria zijn gegarandeerd ondoordringbaar en aan den laagsten prijs, te bekomen in het Iiuis Karei Heiremans, Molenstraat, 29, ter slede. 7781 AALST-MIJLBEKéT Zondag, 17 de zer, om 4 1/2 ure namiddag, algemeene Katholieke Vrouwenvergadering in de feest zaal van den Werkmanskring, Moorselbaan. Een spreekster en sprekers zullen er ban delen over de kiesrechten en kiesplichten der vrouwen. Vrouwelijke kiezers van Mijlbeke, allen daarheen l DE BESTE en goedkoopste Cireerwas voor meubels en planchers vindt men bij O. Taeymans, Groote Markt, 8, t. s. 7780 HEROPENING VAN SINT CAMILLUS' ZONDAGSKLASSEN EN ZONDAGSLEER GANGEN. De klassen en leergangen, die in Sint Camillus' gesticht des Zondags ge geven worden, zijn heropend. Zij hebben plaats den Zondag namiddag, van 1 uur tot half 4 uor. Er zijn klassen voor begin.npnden, klassen voor meer gevorden er> n -oe klassen voornamelijk boudt men zien nezig met het bereiden der jongelingen tot bet afleggen van examens voor de bedieningen aan de spoorwegen en dc posterijnenEen aanzienlijk getal jonge lieden hebben aan die leerlaogen de schoone winstgevende plaale te danken, die zij tegenwoordig beliiaedeo. Alles voor Y welzijn der werkereklas eiy der kleine burgers. Wie er wil nut uit trekken, zal er ziek lalerttjds over beloven. De fessen zijn kosteloos, zoo voor rijk sis voor arm. Het Bestuur. GAUWDIEF. Zaterdag morgend meid de lacdbouwe* Frans Goeman, van Sint Lievens Eséche, op dé Veemarkt alhier van zijn? geldiescb oen honderdtal frank mbou- .dende ontlast. NIEUWE GROOTE AFSLAG Gabardine», groote breedte, aan25 fr. de meterzijde, crêpe de chine, oharmeux, Eolienne, aan den laagsten afslag-prijs. Mansstoffen, blauwe sergen, zuivere wol,, aan 25 fr. dr meter. Men aanvaardt Fransch geld in betaling, zonder verlies Bezie de prijzen in de uitstallingen. J. DELAFORTRIE-DAENS, 7753 Molenstraat, 11, Aalst Kasbons 7 O/O Centrales Electri. ques des Flandres uitkeerbaar den 1 April 1931, vrij van all$ tegenwoordige en toeko mende lasten zijn verkrijgbaar Ier Banquc Centrale de la Dendre aan Fr. 495 per titel van Fr. 500. 7763 VOETBAL Heden Zondag speelt Eendracht II, te Aalst, terrein Park, tegen Ass. St Gilkdae, voor dc Schaal Caucby welke verleden jaar door Eendracht 1 werd veroverd. Hel spel begint om 3 uren. Algemeene ingang fr. 0,50. Eendracht I gaat naar Audenaarde om er Courtrai Sports te ontmoeten voor de schari door Audenaarde gegeven. BINNEN KORT zijn ze daar Griep en Influenza. Geen beter behoedmiddel dan Samson Kina, Jacques Nerfs, Antwerpen. 29373G TOMAAT GOMSBBVSi DISKOÜTO- KANTOOR der Nationale Bank van België, te Aalst. Diekonto intrest Aangenomen wissels 5 1/2 t. b. Warenbrieven (warrants) 5 t. h. Niet aangenomen wissels 6 t. h. De leden van gezegd kantoor houden zich alle werkdagen, om elf ure, ter beschikking der belanghebbenden, ten bureele KEIZERLIJKE PLAATS, 32 waar men aangaande voornoemde bewerkin gen alle inlichtingen ka» bekomen. 2075 Groote Prijskamp door de Stekken op Zondag 17 April, naar een schoon Schouwgarnituur ter waarde van 150 fr., bij Gamiel Van Gyseghem, Dendermondschen- steenweg, 192, Aalst. 7783 Volstrekte nieuwigheid Iedereen kan deelnemen aan de trehhing vctn de leening met latendoor aich on het leven te laten verzekeren, zonder geneeskundig onder zoek. Di iemaanaelijhsche prenüën van 55 tol 60 franh. Terugkoop waar de gewaarborgd in de polissen, 85 i. h. van de mathematische reserve) Algemeene Versekcrings- en Grondhrediet- rnaatschappijNaamlooze Belgische Maatschap- pÜ, ten kapitale van iO,000,000 fr. geheel onder schreven. Maatschappelijke zetel 43, Koninklijke straat, (eerste verdiep) Brussel. Goede agenten overal gevraagd. 31639 VERMAKELIJKHEDEN Volksschouwburg Folies Berger* te Brussel. Zaterdag 16 April, te S u. Feestvertooning voor Jong Brussel Vtaamscha Turnvereeui- ging. Warm aanbevolen en vrefebijzondertijk aan alle sportsmans. Zondag 17 April, te 3,30 u. en te 8 u. (wee vertooningen van DE K K©P VAN PAJOL. Tot eo met Donderdag 21 April, DE MKOP VAN FAJOL. Vrijdag 22 April, te 8 u. «etste uitvoering van PBLAG1E, blijspel mot zang vin W. PoulBon. Koninklijke Vlaamsche Schouwburg Lakenstraat, Ie Bresael. Zondag 17 April, te 8 o. één verlooning van OP GOWs GENADE, groot volksdrama, erkend model van hel genre, deor Dennery, «ehrijrer vano. m. De Twee Weeaen. Maandag 18 April, te 8 u. QP GODS GKNADB Woensdag 20 en Donderdag 21 April <L a. v. 6AAT BN TERMBNIGVDLDIGT, oors^rohbe lijk aodentooneefepel van don Vlaamrobw schrij ver Jd

De Volksstem | 1921 | | pagina 2