22 FORTUINZOEKERS Nummer* 4 De kwestie der vergoedingen Eet lijstje wordt steeds langer. Ba korzlenlng sier Gronslwet. JE Be kwssüs der cinemas. Donderdag April 1921 PRINCIEPEN JESLi ezen. Algemeens Vergadering van dsn Belgischen Boarechond Alle KATHOLIEKEN stemmen van boven op den kop, onder XXVII* JAARGANG NUMMER 94 iïarkslraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114 IO.A.C3-33I1.-A-I> 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nüffel-Db Genot Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas.S, Martelaarplein, te BrusselS, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londre3 E.G. 4 H. So ter Zonop4,47, onder 6,50 Laaiste Kwartier den 29 De vaste, otide, christelijke grondregels lar.kleven; niet zien of omkijken naar per sonen of zaken, naar intrest of voordeel, naar lijdelijk belang of dwaze schikkingen; niet inzien of bevoordeeligen persoonlijke ambitie of grootmoedigheid; ziodaar wat een ware katholiek moet. Geen omkooperij, geen mouwvagerij, geen lafhertigheid, geen kwakzalverij, geen halve pannen, geen scheefloopers komen van pas wanneer men zijn burgerlijke plichten wil en moet vervullen. Onnoodig er op te steunen dat stemmen voor socialisten, liberalen en 'andere groene of onzijdige kandidaten (onzij digheid kan niet beslaan) een misverstand en eeoe fout is. Wc weten genoeg wat roode, blauwe of groene belden ons beloven en wat ze ons tullen schenken. Nu de liberalen zijn sinds lang dood en begraven. Dö genadeslag hun toegebracht door hun eigen kroost, hun eigen voort brengt, in andere woorden door de rooden van allen aard en alle slacht is reeds lang gegeven. De rooden waren logiek wam zo stolden in wreedaardige en rechtstreekse he bcoefoning de princiepen van hunne blauwe voorloopers ontvangen, juist zooals thans in Rusland de bolchewiekeu vertolkende grond beginselen en grondregels van het socialis- mus, welke de socialisten bier nog niet dur ven of kunnen ten uitvoer brengen. Weg dus met de blausve en roode lief hebbers opgepropt van patershaat en pasloors- vreterij Mgi de weldenkende stemt men in Aalst onder nummer 4L Blijft het zoo voortduiviv, -dan zal do so cialistische partij weldra meer kapitalisten tellen, dan al de andere partijen samen. Na Van der Velde, Beltrand, Anseele enz. heeft gezel Huysmans, zich tonlange ie Ant. werpen een huis gekocht, dat hem meer dan honderd duizend frank kostte. Zijn luitenant, gezel Ecckelers, kon natuur- lijk niet ten achteren blijven en heeft er eene panache reeks gekocht te Berchem. Eenige jaren geleden was het nog een arme prole tariër on nu moet hij geld wiuoea ais slijk zonder werken Ja, ja, eige dom is diefstal staat in het rood programma, doch 't lelt enkel voor de lichlgeloovige gaaien. van art. 131 en voorstelde een aanvullend artikel in te lasschen, waarvan het doel is de bestendigheid van het mandaat te bekrachti gen, bijv. ingeval van oorlog. De Commissie is van oordeel geweest, dat hei Parlement, door den duur van het man daat op 4 jaar te brengen, zijn recht uitgeput heeft. Er mag dus geen nieuwe tekst voorge dragen worden. Er werd dan besloten dal in het definitief verslag de thesis van de besten digheid van het mandaat in goval van inval zou uiteengezet worden. Namens de onder-, Liza. - Hewel, Roze, 't is Zondag te gaan kiezen. Wanneer schikt ge op te trekken Rose. Zwijg daarvan, Lies, k' en weet niet. Waar dat ze dat nu uitgevonden heb ben, en kan ik niet peinzen Kiezen Wat moeten wo gaan kiezen, v,p hebben wij niets te zeggen, wij. Dat ze ons gerust laten en onz' soepe laten koken als 't Zondag is. Liza. Soepe koken Hewel, ge moet daarvoor vleesch bin, rii waar, cn rijst en vermicelle En hóbt de gij ook al geen pulten commissie, belast met bet onderzoek vin de»„ aarde geklaagit dat vleescli, en rijst en kwestie der burgerwacht, beloolde M. Helle rermicelle en vet, dat 't allemaal zoo duur putto hierover op Woensdag 4 Mei 1921 js verslag uit te brengen. De Commissie der XXI, onder voorzitter schap van M. Brunei, heeft Wodhsdag mor gen l ot voorbereidend ontwerp van M. Meclielinck besproken waarin deze hel behoud van art. 104 van de grondwet waarbij het aantal beroepshoven in België op drie vast gesteld wordt, aanprijst. De Commissie heeft met 12 stemmen tegen 3 en 1 onthouding navolgend voorstel van MM. Troclet, Huysmans en Pepin goedge keurd Door een wet wordt het aantal, do plaats cn de bevoegdheid van de beroepshoven vast gesteld. M. Begerem wordt benoemd tot verslag gever van het aldus gewijzigd artikel. Ook de kwestie van den Raad van State werd besproken. M. Mechelynck zal a. s. zittiiij hierover verslag uitbrengen. Vervolgens heeft de Commissie een voor bereidend verslag onderzocht, uitgebracht door M. Masson, die het behoud verdedigde 108 VERVOLG. De sombere argwaan, die reeds mijn hart doortinteld had, scheen thans bevestigd te zijn. Zij was door A.'onzo op oono sluwe wijzo van hare ouders ontroofd. O, wat woedde de hel met al zijne furiën in mijn binnenste Ik greep krampachtig naar een pistool, want ik wilde eerst haar. en dan hem neerschieten. Toon ik mijne oogen echter weder naar baar wendde, reed zij mot zulk eene ver trouwelijke en tevens zachte liefelijke hou ding daar heen, terwijl zij verstrooid voor zich been keek, zoodat ik gevoelde, dat zij veel te hoog stond en te sterk was, om zoo maar beoordeeld te worden, en dat dage- ïijksche gewoonten en llieoriën de neigingen van zulk eene natuur nooit konden leiden of behecrschë'n. Ik was thans, toen ik mij van lieverlede aan de uitwerking mijner ijverzucht overgaf, overtuigd, dat zelfs wanneer mijn argwaan bewezen werd, tooh nog voldoende en ge noegzame gronden aan het licht zouden ko men, waarom zij eens dat listige onmensch, onzen schijtmiend Alonzo vertrapt had. Dat zij hem thans trotseerde, en dat hij haar vreesde en tot op eene beduidende hoogte door haar beheerscht werd, was zoo klaar als do dag. Het raadsel van hare betrekking tot hem was inderdaad nog niet opgehelderd en toen ik op haar rustig, bleek gezicht staafde, waarop nog immer de irolsoh mét den enrol kampte, veranderde al mijne .oom in liefdevolle deelnoming en ik zoido, Sinds 15 jaar heeft dcalgemcene vergade ring van den Belgischen Boerenbond plaat, op 2 Sinxendag," zijnde dit jaar den 16 Mei Zij zal gehouden worden in de groote zaal van den Boerenbond, Minderbroedersstraat 24, te Leuven zij zal beginnen te 10 mi voormiddags en voortgezet worden 's namid dags. Ziehier de dagorde 1. Verslag over de werkzaamheden van den Belgischen Boerenbond in het jaar 1920, door Kan. Luytgaerens, algemeen secretaris 2. Staodsinrichting en stands vertegen woor diging, door M. Helïeputle, hoofddeken 3. Ons ontwerp van pachtwet, door Prof. Van Dievoet, volksvertegenwoordiger 4. Onze vereenigingeo, door E. H. Col paert, landbouwingenieur in den Boerenbond 5. Allerlei. Van nu reeds is het te voorzien dat duizen den landbouwers uit de verschillende hoeken des lands, dien dag naar Leuven zullen toe stroomen om deze belangrijke vergaderiug bij te wonen, en een bewijs te geven van de nfacht van onze Vlaamsche boerenorganisatic. Hot geschil met da film-verhuurders bijge legd. - Binnen kort worden de kinde ren weer toegelaten. De minister van Justitie en de voorzitter van de commissie van toezicht op de kinema- films hebben een onderhoud gehad met de afgevaardigden van het kinemabedrijf. Deze laatsten waren zeer ontmoedigd door de gevolgen van hun weerstand tegen de door hel Parlement costemde wet De kin deren maken ongeveer 40 p. c. van hun pu bliek uit en de verliezen, uit dien hoofde gerekend, zijn ontzettend. Bij zooverre dat een aanslepen van den huidigen toestand de ondergang van de kinemabazen onvermijde lijk moest voor gevolg hebben. Hierbij dient opgemerkt, dat de de film- verhuurders dour hun halsstarrigheid de schuld droegen van dezen toestand. Na een lang onderhoud kwam met tot hel volgende besluit De filmverhuurders leggen zich neer bij de beslissingen van de commis sie tot toezicht waaraan zij hun films zullei: onderwerpen. De taks van 5 cm. per loopen- de meter film. wordt echter afgeschaft en ver vangen, door een inkomgeld, door de kine* ina 'a op to brengen. Zoodat binnen afzienbaren tijd de kinderen beneden de 10 jaar terug toegang lot de kinema's zullen hebben. Kasbons 7 0,0 Centrales Electrl qiirs des Flandres uilkeerbaar den 1 April 1931, vrij van aiie tegenwoordige en toeko mende lasten zijn verkrijgbaar ter Banque Centrale de la Dendre aan Fr. 495 per titel van Fr. 500. 7703 terwijl ik mijn paard Dader bij haar stuurde.- Onverschillig welk uwe betrekking lot Alonzo geweest moge zijn, herinner u, dat ik, wat crook gebeure, met hart eiPziol de uwe ben. Iiare wangen kleurden zich, zij wierp mij uit hare, in tranen zwemmende oogen eenen blik van dankbaarheid lt>e en wij dreven onze paarden tot grootere haast aan. Wij naderden thans oegxtnschijnlijk eenen bergrug, waardoor, eene opening naar hel Zuidwesten ontstond. Ik kon nu de gestalten van de krijgers de steile hoogten van den bergrug zien oprijden. Zij reden oogenschijc- lijk met de uiterste snelheid de steile hel ling op en zagen er ongeveer uit ala vliegen, die haastig tegen eenen muur opkropen. Ook wij reden thans liet d^I uit, volgden deo door bon ingeslagen weg en moesten oersl een kleinen vloed doortrekken, die langs den voet van hel gebergte heen liep. De topographische eigenschappen van dit dal herinnerden mij zeer aan de sohoone plaats, die -ik liet vreedzame dal genoemd had, en waarin zich ons leger had bevonden. Ik kon goed waarnemen, dut deze heek na eenigen tijd een diepen bruischeuden stroom worden en zich eenen weg door de rotsen hanen zou even als die, aan wiens sleilen oever wij zoo rustig hadden gehoopt te zui len slapen. Wij ijlden thans het steile smalle pad op, dat tot den bergrug voerde, waarac. ter do Caygua's verdwenen waren. Toen onze hij gende paarden doze plaats naderden, overza gen wij, zoo ver het oog reikte, eene onme telijke landstreek, waarop bergachtige, met boomen bedekte keuvels golfachtig en mot Rose. 't Is de waarheid ook Maar zal dat helpen met te gaan kiezen Lisa. Ge hebt dan toch de mach te spre ken. Rose. pe macht Welke macht Ik lach met die macht. Ik zou wel eens willen weten waarin die macht bestaat Liza. Hewel, ik zal het u eens wat uit een doen. Als ge kiest, ge maakt een wit bolleken zwart achter de naam van eenen kandidaat. Roze. Hewel, welke macht kan daar in zitten van één wit bolleken zwart le maken Liza. Ge zult mij al gauw verstaan. Met dat bolleken zwart te maken zegt ge of ge kontent zijt of niet, zooals de wereld nu draait. Roze... Van eigen, dat 'k niét konlent en ben, ais 't allemaal zoo dier is Liza. Precies. Den nagel op den kop. Meteen wit bolleken zwart te maken van de katholieke lijst, zegt ge, dat ge meent dat 't leven te duur is dat alles zou moeten afslaan (Roze knikt) dat minister Wau- ters het brood zou mosten beterkoop maken. Roze Ja) dat hij 't vervrozen vleesch zou moeten afslaan (Boze zeker dat hij 't suiker beterkoop zou mooten laten (Roze 'l is te veel te duur) - dat er mid dels moeten in 't werk gesteld worden om de kleeren lo doen afslaan (Roze knikt) en de kolen en 't ijzerwerk en de huizen, en alles(Roze knikt voortdurend). liewél met dal wit bolleken zwart te maken aan 't hoofd der katholieke lijst zegt ge dat alle maal. 't Is klaar als ge alleen waart omdat lo zeggen dat zou niet veel uilmaken. Maar als zoo honderden en duizenden zijn, die dat allemaal zeggen, da^is wat anders. De mini sters zullen Zondag le Brussel alleman met den telefoon aan hun oor zitten om te weten hoe do menschen gesproken hebben in bet kieskotje. Het is dus van veel grooter belang dat ge gaat kiezen dan dal ge peist. Die niet «en gaal kiezen en spreekt niet mee. RozeZoo dat go denkt, dat kiezen in- loed kan hebben Liza. Van zelfs, don allergrootsten invloed. Als ge niet gaat kiezen, wil dat zeg gen ik trek mij dat niet aan 't is mij elijkhoe dat de boel draait. En ik weel dat het u niet gelijk is. Roze. Neen, neen 'i 't is mij van zelfs niet gelijk, wantalzoo mag liet toch niet blij ven duren. Liza, Wel, dan moet ge het gaan zeg gen dan moet ge gaan kiezen Roze. Als 't alzoo is, dan zal ik gaan ook opene dalen en prairiën afwisselden. Wij hielden een oogenbiik stilzoo ver wij zion konden, breidde zich hetzelfde landschap uit, rr.aar nergens was eene menschelijke ge- ante te ziea. Inderdaad had zich een ge heel leger gemakkelijk achter dozo woud- groepen kunnen verbergen. De streek scheen ongeveer dertig tot veertig mijlen in den omtrek te hebben, ofschoon het op een af stand van drie mijlen hopeloos geweest zou zijn eeno menschelijke gedaante le kunneri onderscheiden. Do oude Ilekschors kon niet zoo ver verwijderd zijn en ik veronderstelde natuurlijk, dat liet pad kronkelend tusschon de boomgroepen leiden moest. Wij jaagden thans den berg af, waarbij de roegcre aanvoerder van den stam van Nom- iflen en eoo hoofdman der Caygua's do voor- oode uitmaakten. Wij hadden op deze wijze bijna een uur lang gereden, toen de voor hoed o halt maakte en in verwarring scheen te geraken. Wij naderden hen en de India nen gaven ons door hunne gebaren te hun nen, dat do sporen zich hier naar alle rich - tingen verstrooiden men verklaarde mij dat dit de gewone kunstgreep was om de vervolginng te verijdelen. Zij hadden zich naar allo richtingen verdeeld, om onze ver- pieders in verwarring te brei-.gi cn af spraak gemaakt, opeen bepaaU punt weder bijeen te komen. Ik wist, dat de oude Ifekscbers al deze uislgrapen konde en sloeg daarom aan Noincaeu voor, de voorhoede liever naar zijn snoer «n dat van den liom vergezellende!» Gay ;ua io laten zien. dip' y,ich verder met dat ót-r Kewimes op t» houden. Toevallig stemde Alouzo mat dit den Een voorsts! der Duitsche sijndikaten De federatie der Duitsche syndikaten heeft aan de regeering volgende aanwijzingen gegeven voor het voorstel tot heropbouw der verwoeste streken in Frankrijk Oprichting door Duilschland van panne- bakkerijen, plaaster en kalkfabrieken in da verwoeste gewesten. Levering der inachienen noodi g voor den heropbouw. Onmiddelijke bouwing Tan 25,000 wonin gen nog voor den win ter Levering der meubelen, kachels, keuken- gerief, enz., noodig voor de iurichting dezer woningen. Duilschland zou zich bereid verklaren alle bouwingen uit te voeren volgens de plannen en onder het toezicht der Fransche overheid. Amerika zou geweigerd hebben ais bemid delaar op te trsdon. IJ? Petit Journal meldt, dat Amerika ge weigerd heeft bij do Entente als bemiddelaar p te treden, zooals Duilschland het gevraagd had. M. Briand en Engeland Volgens L Echo de Paris heeft M. Briand in hol schrijven dat hij stuurde aan M. Lloyd George om den wonsch te kennen te geven mot hem oen onderhoud te hebben, klaar en duidelijk gezegd .- ilel uur is gekomen, dat er een einde moet gesteld worden aan de Duitsche uit vluchten. Het Fransch Parlement is het eens met het Fransch gouvernement, dat do ver- guediugen waartoe Duilschland verplicht is zonder dralen terecht komen. Wij willen werkelijkheid. Geen onderhandelingen meer doch daden. Een9 nieuwe confar6ncie MM. Briand, Berlholet, maarschalk Foch, generaal Weygand en Camerlynck zullen zich na hun ontscheping Zaterdag aanstaande begeven naar de villa van sir Philip Sanoon, waar de besprekingen terstond zullen aanvan gen. M. Lloyd George zal naast zich hebben lord Curzon, maarschalk Wilson en sir Philip Kerr. Een e8rc\vacht zal den voorzitter van den Franschen raad bij zijn aankomst te Folke stone de eor bewijzen. Eon bijzondere telegraafdraad verbindt de villa van sir Ph. Sanoon rechtstreeks met den voorzitter van den raad te Parijs. Londen, 21 April. De Times schrijft dat het in de aanslaande conferentie niet voldoende zal zijn met denkbeeldige en ont wijkende voorstellen voor den dag te komen, zoozls Dr von Simons deed te Londen, in dien n»en er toe besluit, het bezettingsgebied nog meer uit te breiden, dan moet deze maat regel door de verbondenen samen genomen worden, daar de eenheid der verbondenen bet hoofddoel moei zijn van al hunne bekom meringen. Londen, 21 April. Volgens Daily Chro nicle zullen graaf Sforza en M. Hvinans aan de conferencie van IJythe deelnemen. Parijs, 21 April. Le Petit Parisicn zegt dat M. Loucheur naar alle waarschijn lijkheid niet naar Hytlie zal gaan, daar hij door het Fransch gouvernement gelast is, zich naar Brussel te begeven om er met M. Jaspar zekere kwesiicn betrek hebbende op den vervaldag van 1® Mei te besprekeu. Een Fransch voorstel Men verzekert dat M. Briand aan M. Lloyd George een voorstel zal onderwerpen. Jat zou in werking treden, indien Duilschland LI ij 11 weigeren aan zijne verplichtingen te voldoen. beeld in en nu ging onze voorhoede, als er varene. goed goleerde speurhonden aan tiet werk om de verwarde sporen te ontcijferen 6ii het juiste op te zoeken. Dit was geen ge makkelijk werk, want de sporen onzer ver spieders moesten onder verscheidene hon derden uitgezocht worden, on boe dit gedaan kon worden, was meer, dan een gewoon werk. De beide hoofdmannen sprongen dan van hunne paarden en gingen met diep gebogen hoofden over do geheelc breedte der mei sporen bedekte streek, terwijl zij, naar hot scheeu, ieder spoor op het zorgvuldigste on derzochten. Wij hielGeii stil, om het govolg op te wachten en na verloop van eenigen tijd scheen de onnavolgbare Nommeu tevre den gesteld te zijö, daar hij eeno triumf- krecl uitte, liet opstijgen en voortjaagde. Wij alien volgden hem en ik vroeg onder, tusschon hoe hij in staat kon zijn, het eeno spoor van liet andere te ondersoheideu. Hot is mooielijk den aard en de wijze te beschrijven, antwoordde hij. Mijn oog is er aan gewend, en ik heb eone eigenaardige kennis van al wat mij omring opgedaan. Dat is de kunst die men alleen door veel onder vinding kau verkrijgen, en het is ons in on kale gevallen onmogelijk, da betookenis van datgene, vrat wü zoo liokt zien, te beschrij ven, gowoonljjK zijn de wilden hierin veel bekwamer, want voor ons hieroglyphen zijn, is voor hen duidelijke taal, d(e zij ongemerkt geleerd hebben ala 't praten. Ee.i der eerste dingen, dia een Indiaan oan een nieuw paard opmerkt, is de vorm zijner hoeve en de wijze jwairop hij dezelfde instap, galop of draf puplicht ©n neerzet. (Vervolgt,) Dit ontwerp zou voortspruiten uit de ver* smelting der verslagen opgemaakt door de verschillige experten. In hoofdzaak komt het hier op neer oen laks van vijftig tot zeventig frank zou geho- ven worden op iedere ion kolen, welke uit de mijnen van het Ruhrgebied opgehaald wordt. De uitbating der mijnen zou aan bet DuitscU personeel overgelaten worden. Volgens eene berekening zou zulks jaar lijks minstens 2 miljard'mark goud opbren gen en met de opbrengst van het tolregiem in het Rhijngebied zou Duilschland dus jaar lijks 3 tot 5 miljard mark goud, te betalen hebben. Duilschland kan betalen. De Borlijner medewerker van Le Pet Pi Parisien deelt mede, dat de bestuurder van het Diskonto Gesellschaft Dr Urbig ver klaard heeft dat de schuld der verbondenen in Amerika ongeveer 40 miljard mark goud bedraagt, en dat Duilschland door noeste» arbeid en ernstige spaarzaamheid jaarlijks het noodigs kan opbrengen om de jaardoo- dingen dezer schuld te betalen. Anderzijds wordt gemeld, dat Duitscbland zou aanbieden 84 miljard mark goud le be» talen, binnen de 30 jaar, mits 5 o/o intrest. In die 84 miljard mark goud,' zijn begre pen de 40 miljard mark goud, bedrag dei schuld der Entente aan Amerika, welk* Duitschland voor zijne rekening zou nemen, alsook de reeds gedane leveringen. Bovendien zou Duilschland alle kosten vair heropbouw der verwoeste gebieden op zicb nemen. Hat Duitsche tegenvoorstel is gereed- Berlijn, 21 April. Hel Acht Uhr Ahcnfi Malt verzekert dat de tekst van bel Duitsch# tegenvoorstel gereed is en rechtslreeksch aan den Iloogereri Raad der Entente zal gezondei worden. Het goud der Duitsche Reichsbank Duitschland zal niet toegeven In zake den eisch der geallieerden betref fende het overbrengen der Duitsche goudre serve naar het bezette gebied, deelde d« president der Duitsche Rijksbank von Have- stein Tiet volgende aan een vertegenwoordiger van het Berliner Tageblatt mede Ik voor mij houd de inwilliging van deze eisch voor volslagen onmogelijk. Zij zou df volkomen ineenstorting van de Duitsche valuta en de Duitsche economie ten gevolge hebben. De houding van de Duitsche rrgeo- ring is pog niet bekend, doch men kan als zeker aannemen, dat de rljksregeering den eisch onvoorwaardelijk \an de hand zaJ wijzen. Indien de rljksregeering mij n meening over daze kwestie zou inwinnen, dan zul ik haar ie dien zin antwoorden. Volgens de oüicieele mededecling zal df Duitache regeering, alhoewel nog niet in be zit zijnde van een trammissie betrekkelijk liet overbrengen der goudreserve, in geencn daele den eiscii der geallieerden inwilligen. Hevige brand te Oostende. Een half millioen fr. schado. Woensdag morgen, rond 4 ure, is een ge weldige brand ontstaan in de bekende zagerij van M. J. Snauwaert, gelegen hoek der Vrij havenstraat en de Smet de Naeyerlaan te Oostende. In weinige oogenblikken" waren de gebouwen die eene groote uitgestrektheid hebben, de prooi der vlammen. Eene paniek ontstond onder de inwoners der natmrige buizeu en velen onder ben vluchten in de kerk van Onze Lieve Vrouw. Gelukkig waren de pompiers spoedig ter plaats. Rond 9 ure, wa ren zij het vuur meester. Alleen de muren van de houtzagerij blijven nog over. Al do machienen en eeno groote hoeveelheid hou! zijn vernield on men berekent de schade op ongeveer een half millioen frank. IN IERLAND Policieagenten gedood Dublijn, 20 April. ln het graafschap Sligo werd een trein door gewapende sinn- feiners tegengehouden. Zij haalden twee policieagonten uit den trein en schoten zt zonder anderen vorm van proces neer. Een verbod van het lerscli-Parlsmont. Dublqn 20 April. Hot Parlement der sinn-feiners beeft een manifest tot de Iersche bevolking gericht, waarin verboden wordt liet gebied der Iersche Republiek te verlaten zonder zijne toestemming. Alle agenten van uitwijkelingskomiteilen of zeevaartmaatschappijen, kregen verbod nog geld-te aanvaarden of reisbiljetten te verkoopen aan lieden die zouden zinnens zijn Ioriaud te verlaten. Zware straffen bedreigen de overtreders. Een sinn-feiner gedood. Uit Cork wordt gemeld, dat een gekende sinn-feine1', OSuliivan genaamd, gisteren avond te Cork gedood werd. Policieagenten hadden beni toegeroepen le blijven staan, doch hij nam de vlucht en liep een huis bin nen steeds achtervolgd door de policie. Toen hij door een achtervenster sprong cn trachtte langs den hof weg te kómen, word bij door verscheidene revolverschoten g<i> trollen en bleef op den slag dood. Een bank onder bewaking. Soldaten en poiicieiuanueu hebben da 'Iiiberian Bank bezet. Alle deureu werden er verzegeld cn schildwachten bewaken allé juitgaqgen.

De Volksstem | 1921 | | pagina 1