29 DE FORTUINZOEKERS De kwestie tier vergoedingen Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tal. 114 DA&ESLAE> 3 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nowbl-Db Qsndt Vrijdag April 1921 Het Vrouwenstemrecht voor Provincie en Kamer De Vlaamschs fioogesclisol MET ÖiSSTSSfEEP DESTfëÈE ^Frankrijk en list Vaiikaan Ministerie van Landbouw. 3e verduisteringen op het stadhuis to 6sat. Katholieks en Grondwettelijk Vereeniging van 'i Arrondiss. Aalsi DE VOLKSSTEM XXVII* JAARGANG NUMMER 800 Publicit.it buiten h.t Arrondissement Aalst, ziel, te wenden tot liet Agentschap I!avas,8, Marlelaarnlein. te BrtuaelS, Place de Ia Bourse, ParijiT—etii;, Bream's Buildings Londrea E.CU Robrecht Zou op «1,34, onder 7,01 Laatste Kwartier den 29 De taal van verschillende belangrijke libe rale bladen, evenals de meening, ler Kamer In politieke gesprekken door vooraanstaande leiders van rechts en links uitgedrukt, laten bi Ij kon dat de uiloefening van liet vrouwen- Stemrecht bij de gemeenteverkiezingen nie mand ontgoocheld heeft, en dat vooral de liberalen der groote steden, die er eenen heiligen schrik van hadden, er naar hunne meening, eenen beteren uitslag hebben van bekomen dan zij verhoopten. La Libre. Belgique verzekert dal een libe rale schepene van Brussel er niet op zag t verklaren, dat, na de ondervinding van Zon dag laatst mets meer verhindert dal de vrou wen eveneens tot de provinciale en de wel vende verkiezingen worden toegelaten, dat, naar alle waarschijnlijkheid, de hervor jning in kwestie, geen tegenstand meer zal ontmoeten bij de liberalen en wellicht even min bij de socialisten.. De vrouw zou dus onverwijld hare volle digc politieke ontvoogding verkrijgen. De voorzitters der sleiiibureelen zijn vol ledig 't akkoord om te verklaren, dat zij overal waar zij vrouwen als bijzitters hadden, «leze zoo gemakkelijk en zoo goed hunne taak hebben waargenomen als de mannen. De uitslagen, door gansch bet land, be- vestigen overigens, dat de proportie der witte of nietige briefjes geenszins geklommen is door het feit dat de vrouwen hebben mede- gestemd. Het gevolg van dat alles zal buiten twijfel wezen dat er niet veel dagen zullen verloo- pen vooraleer or een eerste wetsontwerp zal worden neergelegd, het stemrecht voor de provinciale verkiezingen aau de vrouwe toekennende. In de Afdeelingsn. M. Destrée, minister van Kunsten en We. ten schappen, had een ontwerp ingediend, om te Geul do Vlaamsche leergangen van hoogor onderwijs in te richten. Dit wetsontwerp werd Woensdagnamiddag in do aldeohngcn dor Kanier besproken, 011 in 5 van do 6 verwfifpan. In do G® afdecling word de zitting ver daagd, misschien óm de vertraging van drie kwartier, van den trein uit Vlaanderen. Uilslag der o afdcelingen, die de wet besprak on. 1° afdeeling: 1 tegen 9 onthoudingen. Ver worpen. 2" afd. i voor, «1 tegen, 8 onthoudingen. Verworpen. 3° afd. 5 voor, 5 tegen, 6 onthoudingen. Verworpen. 4«afd. 1 tegen, 8 onthoudingen. Verwor pen. 5a afd. 4 voor, 4 tegen, 6 onthoudingen. Verworpen. G® afd. verdaagd. De Fransche Senaatskommissie van bui - tenieodscbe zaken heeft de kwestie van het hernemen der betrekkingenmet het Vatikaan ondei zocht.M. Doumergue betoogde dal de bespreking zou moeten verdaagd worden. Deze moet immers ten gepaste tijde komen en op waardige en breede wijze ingeleid worden, wat in de huidige omstandigheden, nu de aandacht volledig door de kwestie der vergoedingen ingenomen wordt, niet moge lijk is. Eene motie tot verdaging werd met 18 stemmen tegen 16 aangenomen. lil Vervolg. Bij deze gedachte huiverde ik en keek ingatig rond, om eenen sleutel tot verdere nasporing te zoeken. Daar ik hierin niet slaagde, begon ik eindelijk ontmoedigd, op banden en voelen, op do bemoste steenon naar 't eene of andere lichte spoor van voet stappen te zoeken. Ik vond spoedig ©ene plaats, waar het dunne groono mos plat ge trapt was, en nadat ik dit spoor eenige schre den ver kruipende gevolgd bad, ontdekte ik ook een bloeddroppol. Dit was voldoende, ©m mij te verzekeren, dat ik het rechte spoor gevonden had, en bevende van ontzetting volgde ik, zoo snol mijne oogen bet gedoog den, die geringe kenleekenen, terwijl ik over de steenklompen struikelde, zonder iels an ders te ontdekken, daar de hoogte der bui tenniuren zulk eene duisternis veroorzaakte, dat bier bijna schemering hee rechte. Plotse ling hoorde ik boven mij eene schelle stem. jlc hield mij itil en keek in de hoogte, maar kon geen mensch ontdokken. Zk slond aan den voet een er lange scheids, muur wier kruin reeds lang ne derges tort was en hing ongeveer tien voet boven mijn hoofd. De afgevallen steenon vormden een snort van onregelmatige trap, die ik zonder V60I moeite zoo ver beklom, dat ik over een kloof zien kon. De klanken moesten van de Andere zijde der muur gekomen zijn. Ik sprong met het pistool in de hand in de kloof, tiroole God welk een loonool deed zich Verdeeling dar bijenkoloniën en dar werk tuigen voor bijeenteelt geleverd docr Ouitschland. Hat Ministerie van Landbouw bericht ons dat, volgens het Vredesverdrag, Duilschland verplicht is bijenkolonicn in korven, wegende ongeveer 15 kil., honingslingers, emeltketeli voor was, borookers en wafcivormen, in den aanstaanden herfst aan Belgie te leveren. Deze zwermen en nieuwe toestellen voor bijenteelt zullen afgestaan worden als voor schotten op oorlogsschade, tegen cle prijzen van den handel bij de verdeeling, aan de landbouwers die landbouwoorlogsschade heb ben geleden en zullen oveneens tegen dezelf de prijzen verkocht worden aan degenen die, voor 15 Mei c. k. aan den afgevaardigde van het verbond van bijenteelt hunner streek, het verlangde aantal bijenkolonicn en toestel len hebben bekend gemaakt. Daar de leveringen, waarvan hierboven sprake, door Duilschland gedaan worden als vergoeding, is het van bel ng voor de open bare Schatkist dat de landbouwers van deze gelegenheid gebruik maken om hunne bijen stapels herin te richten. Lijst der afgevaardiging van da Verbonden voor Bijenteelt. Federation apicole du Hainant M. Jeu- niaux, 15G Boulevard du Midi, Tournai. Federation apicolc du Bassin de la Me use M. Francois, Tilfl. Fédéralion apicolc du Goudvos et de la Hesbaye M. Stassart, Ahin-Huy. Federation apicolc LuxembourgeciseM. Chalon, Ferrerstraai, 110, Seraiug. Fédéralion apicolcNamuroise M. Colinet, Dave. De pers houdt oenparig do thesis slaande Wij zijn te Smyrna en zullen er blij van. Do overwinning is zekeren aanstaande. Nieuwe Turksche strijdkrachten Het Turksche nieuwsagentschap te Parijs ontving volgend telegram uit Angora: De Turken brengen vcrsche strijdkrachten op het front van Smyrna samen. Er wordt een nieuw offensief verwacht. De nieuwe begrooting voor nationale ver dediging werd bij eenparigheid door de groote Nationale Vergadering gestemd. De Turken lichten op grooter schaal de militaire basis van Kutahia in. Mnstapba Kemal'; Pacha' ia naar het front weergekeerd. Verbond voor bijenteelt van Oost-Vlaan deren M. Scheerlinck, 21, Kasteelstraat, ATinove. Verbond voor bijenteelt van West- VIaan deren M. Lobel, Kotterstraat, Roussalare, Liniburgsche bijentclersbondM. Smeyors Hasselt. Provinciaal verbond der Brabantse/te bijen telers M. Janssens, 105 Vlamingenstiaat Leuven. Provinciaal yerbond voor bijenteelt van de provincie Antwerpen M. 'j. Truyls, te Rymenam. Tusschen Grieken en Turken. Be Turksche vorderingen. Uit Conaiantinopel wordt bericht, d.it de Turksche troepen nog altijd vooruitgaan. Zij konden slechts op de komst van versterkin gen wachten om een grooten aanval te begin nen. Sultan.ïlissor en Rla werden bezet. De Grieken hebben opnieuw een 2ware ne derlaag geleden in de streek van Ala SjehLr in het noordelijke vak. De toestand van dc Grieksche legers in beide vakken wordt kri tiek genoemd. Grieksche stemmen Naar luid Grieksche berichten zouden de aanvallen dor Turken ten Noorden van Tou* lon-Bounar afgeslagen zijn. De Grieken hebben talrijke strategische punten in de bergpassen bezet. De Grieksche luchidienst is zeer ijverig bestookt onophoudelijk bet samentrekken an KcmaÜatische troepen en doet verken- ings vluchten in samen werking met de infan terie en cavalerie. Het binnenroepen van Grieksche militie- klassen Talrijke bladen kondigen af dat hel binnen repen der uiiliticklassen van 1913, 1912, enl903 en 1904 io princiep besloten werd. Hot 0üdei*20sk De aangehouden personen in de zaak der verduisteringen, gepleegd ten stadhuize te Gent door middel van de valsche opvorde- ringsbons, worden opnieuw door den onder zoeksrechter ooderbford. Nog steeds worden valsche inschrijvingen van personen, die nooit Duitschers ingekwar tierd hadden, vastgesteld. liet leidt geen twij fel, of de aangehouden bedienden ontvingen ontelbare geldsommen op naam van inge beelde personen. Naar bet schijnt zou tot nu reeds vastge steld zijn, dat 40.000 frank werden ler hand gesteld van de aangehouden kerels. daar aan mijne oogen op Ik blikte in eene ruïmte, die eenmaal oen lang,, hoog vertrek vormd had. De met steenen belegde vloer as iu vergelijking niet het overige gedeelte van het gebouw nog vrij goed gebleven, ofschoon de zoldering ingestort was. Vlak onder mij bevond zich eene hoogst onverwachte groep van drie levende en twee oogonsch ij olijk doode personen. Op den voorgrond lag het Indiaaosche meisje hulpeloos uitgestrekt, terwijl bare leden vast met eene laaso omwonden waren. Hare klee deren waren gedeeltelijk van baar lichaam afgescheurd. Een Indiaan knielde bij haar hoofd neder, dat hij met hare afgescheurde kleederen omhuld had. Naast hem stond eon krijger der Kowanies, die nalatig op zijne lans leunde on onverschillig, als mei 'da oogen «ene kenners, op zijne handelingen nederzag. Op eenigen afstand lagen de lijken van twee krijgers zijner stam uitgestrekt. Thane herinnerde ik mij eerst, dat de ellendeling tot de jagers behoord bad. die wij bij het begin van liet woedend gevecht met do Kenawies vermissto en die ik na tuurlijk dacht d3t allen waren gevallen. Zijn gezicht was doodsbleek en io zijoo wijd openstaande oogen gloeide het roode vuur der afgunst. Ik zag dat hij den onverschilli gen krijger die naast hem stond woedend aankeek en daarop plotseling zijne rechter hand aan een pistool in rijnen gordel sloeg. Ik had reeds op hem gemikt en vuurde snel. Ik hoorde een dubbelen, knal en toen de verraderlijke 6churk nederzonk, viel zjjno hand, die nog altijd het moordende pistool DE KIEZERSLIJSTEN De gemeeiitekiezingen hebben eo;is te meer bewezen hoe belangrijk bet is dat de kieze- n en kiezers zich in tijds verzekeren dat ze goed on wel ingeschreven zijn op de kie zerslijsten. 't Is onverstandig daarmede te wachten tot eenige dagen voor eene kiezing. De gemeentekolleges gaan nu reeds over tot de herziening dor kiezerslijsten voor de Kamer van Volksvertegenwoordigers en voor de gemeente. Die herziening zal gesloten worden den 31 Mei 1921, datum waarop de lijsten vooi ioopig zulien gesloten worden. De personen die niet op do kiezerslijsten zouden mgosc h rev oiw.ijri, zijn -verzocht hunne titels omniddelijk in te dienen ten lokale Groote Markt, 20, (Katholieke Kring). Kiesrecht. Ziehier de noodigo inlichtingen over het kiesrecht A. Gemeente. Zijn kiezers voor de ge meente. zij die. zonder onderscheid van ge slacht, de hoedanigheid van Belg bezitten, 21 jaar oud geworden zijn en in de gemeente gehuisvest sedert ten minste zes maanden. B. Voorde Kamer. Belgisch burger 21 jaar ten volle zijn gehuisvest in zijne gemeente sedert minstens zes maanden. De voorwaarden van nationaliteit en van woon plaats moeten verwezenlijkt zijn op 1 Januari 1921 de ouderdoinsvoorsvaarde moet ver wezenlijkt zijn op den datum van 1 Septem ber 1921. Zijn insgelijks ter stemming toegelaten bij de kieziogen voor de Kamer van Volksver tegenwoordigers, in dezelfde voorwaarden van nationaliteit, tan ouderdom en yan woon plaats 1. De niet hertrouwde weduwen van mili tairen gestorven gedurende den oorlog voor den 1 Januari 1919 en, bij hunue ontstentenis hunne moeders, indien deze weduwen zijn zoo ook de moeders-weduwen, van onge huwde militairen. Dc niet hertrouwde weduwen van Bel gische burgers die gefusiljeerd of door den vijand gedood werden binst deo oorlog en, bij hunne outstenienis, hunne moeders indien deze weduwen zijn zoo ook de moeders- weduwen van die ongehuwde burgers. 3. De vrouwen die lot gevang veroordeeld of voorloopig gevangen gehouden werden on der de vijandelijke bezetting, voor redens van vaderlandschen aard. Opgepast Dc voorloopige lijsten zullen den 31 Mei 1921 gesloten worden Oe nieuwe Duitsche voorstellen. Frankrijk en da nieuwe voorstellen. Havas seint uit Parijs In bevoegde Fransche middens worden dc nieuwe Duitsche voorstellen slechts door een particulier telegram^enbaar gemaakt onaanneembaar geoordeeld. Zulke voorstellen kunnen goene basis vor men voor nuttige besprekingen. De cijfer door Duilschland Voorgesteld om de schade te herstellen, zijn gansch onvoldoende, ver mits zij honderd milliard minder bedragen dan deze door de overeenkomst van Parijs vastgesteld, en welke door de geallieerden als een minimum beschouwd worden. Het verbindt Duilschland zich binnen de drie maanden een voorschot van een milliar ;oud-mark te betalen, maar er wordt niet _;esproken van de 12 milliard welke het op dezen dag nog schuldig is. Van eeueu anderen kant stelt Duilschland voor mede le werken aan den heropbouw der verwoeste gewesten en de geailieerde schuld aan Amerika eventueel over te nemen. Dit laatste voorstel gaat gepaard met zulke ver scheide voorwaarden aai hel bijna waardeloos wordt. Duilschland gaal daarbij zelfs zoo ver het afschaffen der strafmaatregelen tc vragen niet alleen van deze door dc Londensche conference vas gesteld, maar zelfs van de bezetting der Rijn streek, door het vrede: verdrag van Versailles uitgevaardigd. Duilschland biedt niet eene hand minder aan dan het verplicht is, om onmiddelijk met de andere hand voordeden te nemen, die grooter zijn dan wat aangeboden wordt. omklemde, zwaar neder, terwijl de krijger met een doodsgereutel hoog opsprong en dof met zijn hoofd op het lichaam zijns moorde. naars stortte. Bij deze nieuwe ontroering van mijn ge wond en uitgeput lichaam scheen liet geheel» ?ebouw met mij in hot rond to draaien eu ik 'achte als een krankzinnige, onder de uit- oep beiden zijn dood Ik herinner mij nog de poging om met eenen vertwijfelden eprong over den muur te springen, en daarop werd alles duister voor mijne oogen. Ik ontwaakte door eene flinke hoeveelheid water, die de wakkere oud^Ileksekus, op mijn gezicht sprenkelde. Iltaprong snel weder op en beproefde de steenhoopen, waarvan ik kort te voren afge stort was, weder te hestijgen, maar eenen trouwen speurhond vatte mij oin mijn mid del, hield mij vast en zaide -—Hall j halt kapitein alles is in orde. Do jagers zijn naar haar toegegaan en gij ziet dat wij allen genogen zijn om voor u heiden te zorgen. Heb slecht eert weinig ge duld, wij zullen dadelijk hier zijn. Dezo geruststellende woorden van den ouden waren nauwelijks uitgesproken, toen ik verscheidene porsonerr,-naar liet scheen, uit den muur zag treden eu mij naderden. II: had dus nog maar oen paar schreden ver der behoeven te gaan, om eonnn doortocht te vindon, dit was de eerste gedachte die bij nij oprees. Thans vertoonde zich het Ia- diaansclic meisje aan mijne zijde. Hare ver scheurde kleederen waren zoo goed mogelijk hersteld, maar haar gezicht wat vreeseiijk Daarentegen wordt, in zekere diplomatieke kringen die in betrekking staan met het En gfelsch gezantschap, de toestand iets gunst! ^er beoordeeld. Men geloofd, dat de' Duilsche nota werke lijk gelegenheid biedt lot het aanknoopen van nieuwe onderhandelingen, en men hoopt, dat deze Frankrijk ertoe zullen bowogen, nog op het laatste oogenblik af te zien van het in werking stellen van nieuwe sancties. De Franeciie pers. Over het algemeen is dc Fransche pers over de nieuwe Duitsche voorstellen niette spreken. De Petit Journal schrijftHet uur der besprekingen is voorbij. M. Briand zal, ge steund door de gansche Kamer, de panden eischen en bekomen waarop Frankrijk recht heeft. Da Petit Paritien verklaart dat het eenig antwoord op deze voorstellen la geven, steeds hetzelfde is als M. Lloyd George op deze van Londen gafDeze tegenvoorstel len spotten met liet verdaag r. De Echo de Paris merkt aan dat het on mogelijk is vertrouwen te stellen in het liand- teekeu van een onwaardig schuldenaar. In het Roergebied moeien de noodige waarbor gen genomen worden. D; Figaro zegt dat Dnitschland geen woord meer zegt over de kwestie der ontwapening De Matin rekent uit dat, ingevolge de Duitsche aanbiedingen, Franrïjk 25 milliard gouden-mark zou ontvangen in plaats van strak eu bleek. Eenige bloedstrepen ver hoogden de spookachtige uitwerking, die zij op mij maakte, beduidend. Zij greep mijne hand die ijskoud was, on zeide met eeno zwakke poging tot lachen Goede kapitein 1 gij ziet er ontsteld uit; gij moet mij veroorloven u te verplegen. Dc ernstige toon, waarop zij dit sprak en hel onderscheid daarvan met de schriktoo- neeïen, die zij 0011 oogenblik te voren be- leefd bad, gaf blijken van zulk eene kracht en eenen zoo verbevenen wil, die sterkte in zich zeiven vindt, als ik nog nooit onder gelijke omstandigheden had opgemerkt. Zoo even dit ontzettende gevaar ontkomen, had zij het eerst gesproken en niet eens over haar zelve, maar eenige welwillende woor den lot mij gericht. Ik was diep bowogen en had haar in mijne verrukking mijn leven met het hare willen vereenigeo. Maar ik was door mijue speur honden omringd en haar uiterlijk liad ieta te eerbiedwokkens, om thans aau laffe vloijerij te kunnen denken. Ach gij hebt verzorging en verpleging thans veel racer noodig dan ik, zeide ik. Wij zullen haar uit deze sombere spelonk dragen mannen Diegene van onze lieden, die het miuate gewond waren kwamen allen nader bij, om haar op de artueu le nemen maar de groote hoofdman, die hun plan bespeurde, maakte ecu gebaar legen zijne dicht om ons gedron gen© krijgers en verscheidene van de krach tigste sprongen vooruit, en schovaa mijne zwakke kameraden, op zij, vormden door het 100 milliard door de commissie van herstel toegekend. Oe Duilsche pers en de nieuwe voorstellon Geen enkel blad oefent ernstibei kritiek uit op de Duitsche voorstellen. Evenals op het oogenblik der conferentie van Londen het prdewoord gegeven was de Duilsche tegenvoorstellen als zeer aanzienlijk' ie doen doorgaan, is het ordewoord thans de nieuwe voorstellen te doen aanvaarden dooi* de zeer inschikkelijke openbare rnaening. j liét Tageblall beproeft zelfs, door tele grammen uit verschillende bronnen, liet publiek wijs te maken dat do indruk tc Was hington uitstekend is en dat een bijval te verwachten is. Het Amerikaansch gouvernement verlang! het oordeel te kennen der Vorbondenan. M. Hughes sekretaris van hetalaalsdepi r* temem heeft de gezanten van Frankrijk. Engeland. Italië eu Japan, verzocht met hem te komen beraadslagen over de nieuwe Duit sche voorstellen. Amerika wil weten welke opwerpiogeu de verbondenen te doen 1 ebben tegen de Dui/scha voorstellen. Het Engelsch gouvernement onderzoek! het Duitsche aanbod. Het Engelsch gouvernement heeft Woens dag morgeod de Duilsche voorstellen onder zocht. De Duitsche propaganda. Men verzekert'dat verscheidene grootf Auicrikaamche zakenmannen zich le Beriiji? ophouden en dat zij hel zijn, die liet Duitscb gouvernement aangeraden hebben een beroep te doen op president Harding. Naar bet schijnt hebben die gasten iu Duilschland.. ontzaglijke voorraden allerhande waren opge-- kocht en zij rekenen op eene verhooging vat; den wissel, om een goeden slag tc doen. Zulks schijnt bevestigt le worden door telegrammen en brieven, gezonden doo» Franklin Ilelrn, van Indiauopoüs aan senator New. Die Ilelm moet een volbloed Duttechcr. zijn. Zoo meldt hij onder meer, dat hij it; Engeland heeft waargenomen, dat do Engeï- schen Duilschland zeer genogen zijn en daf Engeland en Duilschland reeds op menig punt in oneeuighcid liggen. Op 25 April nog, teJegralieerde Ilelui uil Berlijn, dat hij schikkingen genomen heeft voorde levering van een miljoen balen katoen doch, dat alles afhangt van de houding welke Frankrijk zal aannemen op 1 Mei. Hij voegt er bij, dat nieuwe dwangmaatregelen der verbondenen reeds voldoende zouden zijn, om de vrije Duilschers, zijne toekom stige klienten, tot wanhoop tc leiden. Alles laat toe te veronderstellen, dat Helm deel maakt van een machtig Duilsch propa- gandakomiteit, dat er op ui» is, de Amerï. kaansche politieke middens le beïnvloeden. In den Duitschen Reichstag. In de Reichstagriuiog van gisteren liep d< bespreking andermaal over de Duitsche voor stellen. M. Riefer verklaarde in naam der Centrum partijen, dat zoo de nieuwe pogingen van luilschland mislukken, de wereld tal weteo dat Duilschland alles gedaan heeft wat in zijne macht was, om don wereldvrede u herstellen. Dc mecrderheiussocialist Muller, gewezen rijkskanselier, na gezegd tc hebben, dat he' Duilsch militarism de schuld was van alles, keurde het af, dat het gouvernement zich uiet eerst met het parlement 't akkoord had gesteld, vooraleer zich tot president Harding te wenden. Na vastgesteld te bobben, dat men in Bel gië en Frankrijk niet fvii woten van Duitsche arbeiderskrach ten voor de verwoeste gebie den eindigde hij met de verklaring dat lie* ineenslaan har$r handen eene geïmprovi seerde draagbaar, waar. het Indiaanscho meisje door anderen opgelegd werd, en ver volgens droegen zij haar over alle hinderpa len in de vrije lucht dicht bij den vloed. Uil den vloed werd water aangevoerd en de door den lasso veroorzaakte striemen rijke lijk gebaad en paarop door de handen barer bereidwillige dienaren gewreven. Zij had geenszins het bewustzijn verloren terwijl ik naast haar stond en bevel gal wal er gedaan moest worden, richtte zij meermalen hare donkere, in tranen zwem mende, weemoedige oogen op mij. Daar ik ig dat hot beter met haar ging en zij alleen eene korte rust behoefde, ging ik, hoe zwak. ook was, naar de ruïnen terug, om den omtrek nauwkeuriger op te nemen, want ik kon niet begrijpen hoe de vrouwenroover, het gedruisch van onzen strijd niet gehoord had* hetgeen bij hem toch bezorgdheid had mooten verwokkou. Torn ik thans echter bemerkte, dal het gebouw bijna drie honderd voet lang was begreep ik volkomen, dat hij door de ontzet lende dikte der muren zells het gekoal onzer geweren niet had kuunen hooren. Wij bevonden bij een nader onder/.oekfdat tusschen de bouwvallen en dea vloed eene oecle weide voor ouze paarden lag, waa^ ij voor iederen overval gedekt zouden zjju daar hel terrein aan drie zijden door Jen vloed, eene lange boomgroep en het gebouw volkomen beschermd werd, terwijl wij 0na leger aau de opene zgde koodta ttpskae. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1