Ons Heer Hemelvaart. DE FORTUINZOEKERS Mutuaiisteii Landdag D§ kwestie der vergoeiliiioen Donderdag 5 Mei Vrijdag 6 Mei 1921 Oe jaarwedden van Politleesmmis- sarissen sn ïion adjunclsn. Kalholieka sn Grondwettelijk Veraeoigifio van '1 Anonóiss. Aalsi DE KIEZERSLIJSTEN Napoleon Bonaparte. XXVII' JAARGANG NUMMER |05 xaikstraat, 9 sn S?, Aalst.'— Tel. 114— DAGBLAD 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nowbl-Ds Genm PubHcil.lt buiten h.t Arrondiasem.nl Aalst, zich te woudoD tot list Agoo'.jchap Havas.S, WarlelaarpleiD, te BrusselS, Place de la Bourse, Parijs eu li. Breams Buildings Londres E.C. I O. li. Hemelvaart Zon op 1,34, onder 7,09 II. Joannes L. P. i/.on op 4,23, onder 7.11 ftieunro Maan den 7 Do Hoogdag van O. H. Hemelvaart is een geitoden feestdag met octaaf ol aclttdaagscbc plechtigheid. Deze tvordt gevierd veertig dagen na Pascben en tien dagen vóór Sinksen. Don voortigsten dag na zijne Ver- rijzonis hoeft Jesus zijne Apostelon een laatste laatste maal onderricht. Zulks gebeurde in eene laatste verschijning te Jerusalem in liet Genakel. Hij zeido tot hen Verbeidt de belofte des Vaders; gij zult kracht ontvangen, als de II. Geest over u zal gekomen zijn. En gij zuil mij getuigen zijn in Jeru salem, en iu geheel Jtidea on Samarië. en lot aan liet uiteinde dor aarde i Dan leidde bij beu kuiten de stad, langs Delbanië, naar den Olijfberg, en bij zeide tot dien: Mij is alle macht gegeven in den hemel en op Ju aarde. Gaat dan, en onderwijst alle volkeron, hou doopeude in den naam :les aders, en des Zoons, en des heili gen Goeslos. En leert hun alles ondcr- iiouden wat ik u bevolen heb. En zie :k ben met u al de dagen tot bet einde der wereld. Als zij op den berg gekomen waren, hief hij zijne handen op, zegende zijne leerlingen, en terwijl hij bezig was met hen te zegonon, klom hij opwaarts ton heme!, Maar eene wolk nam hein En ai ats zij naar weg uil huimo oogon. bem opkoken, terwijl hij ten liemol voor, zie daar stonden bij lien twee mannen in wilie kleederon en dio tot hen zeidenMannen van Galiloa wat staat gij te kijken naar den hemel? Deze Jesus, die ten hemel opgevaren is, Zal op dezelfde wijze wederkomen gelijk gij hem hebt zien ten hemel varen Do Apostelen knielden neder en aanbaden Jesus; dan keerden zij met gwoto blijdschap haar Jerusalem terug. O Hemelpoorten opent u, Der Vorston Vorst komt aan, D' Heer Jesus treedt u binnen nu En zwaait de zegevaan 1 Hij won én dood én hellewoed, Die zonken vóór Ilem néér Hij trapte winnend met den voet Het felle Satans beer Jesus' Hemelvaart welke 't Evange lie van dezen dag verhaalt, wordt ver beeld door het uitdooven der Paasch- kaars na hot Evangelie. De H. Kerk herdenkt heden Jesus' Hemelvaart met grooto vreugde. Dit is hoogst betamelijk immers Jesus met zijne verlieertijkCë rnenschelijlte natuur neemt plaats aan de rechter hand zijns Vaders en verheft alzoo onze natuur lot do hoogste weerdig- tieid; hij gaat ons oene, plaats hierbo ven in t eeuwig Geluk bereiden; bij wordt onze Middcluui' bij God; bij zal Jen II. Gee.il, den Vertrooster, den Versterker, don Gratiegever zenden. In top dor Hemelen zetelt Hij, Den gloriestaf in d' hand En biddend buigt Gods eng' lenrij, Zijn eer en roem verpand Zijn rijksgebied strekt overal Op leven en op dood, En eeuw noch tijd die einden zal Zijn heerschap sterk en groot Daarom, verblijden wij ons met de H. Kerk, en, gelijk de Apostelen, verheffen wij onze oogen, of liever en beter onze herten, ten hemel, wekken wij ons op om getrouw al onze plich ten to kwijten en om de ons voorbe reide plaats oens te mogen bezitten. O Jesus, onze Heer en God Aan U ons bert verpand Aan U ons leven, U ons lot Leen ons Uw milde band Verstrek ons hulpe in druk en nood Dan vreezon wij ook niet, En Irolsen oens éu helle én dood, E11 zingen 't zegelied De commissie waarvan M. Mare!: verslag gaver is, heeft het wetsvoorstel Maenhoul omgewerkt in dezer voege be navolgende bepalingen worden in de gemeentewet opgenomen als artikel 127bis De jaarwedde van dc politiccommissarissen en van hunne adjuncten wordt door den ge meenteraad vastgesteld mits goedkeuring door den Koning. Die jaarwedde mag niet minder bedragen dan de hierna vermelde sommen, met inbe grip van de kuishuurvegoeding, doch builen de kosten van klsoding, intrusting en bewa pening en builen de vergoeding verleend aan de ambtenaren van het Openbaar Ministerie I'oiitiecom- missaris Adjunct GüOO 487 7500 562 Gemeenten van en banoden 3.000 inwoners 4500 3375 Gemeenten van 3.001 tot 5.000 inwoners 5500 4125 Gemeenten van 5.001 tot- 10.000 inwoners Gemeenten van 10.001 tot 20.000 inwoners Gemeenten van 20.001 tot BO.OOO inwoners 8500 6375 Gemeenten van 30.001 tot 50.000 inwoners 0500 7125 Gcmeem. boven 50.000 inw. 10000 7500 Om de drie jaren hebben de politiecom missarissen cn hunne adjlinten recht op eene vemooging van 3 t. h. \an hunne aanvangs- wedde. Deze verhooging is niet langer ver plicht, wanneer de titularissen den veroischtc leeftijd en de vereischte dienstjaren-hebben om op pensioen gesteld te worden en, in r-lk gesol, zoodra zij den leeftijd van GÖ juar hebben bereikt. De jaarwedde wordt aan de titularissen per maand betaald deze jaarwedde loopt vanaf den dag, waarop zij in bediening lie den. Eik begonnen maand is geheel verschul digd aan den onlslagoemenden of afgezetten titularis sn, in geval van overlijden, aan zijne rechthebbenden. De jaarwedden worden overeenkomstig bovenstaande bepalingen, herzien te rekenen van 1 Januari 1921, volgens de bcrolkin der jongste tienjaarlijksche volkstell m« Evenzoo, wanneer ten gevolge van de toe neming der bevolking blijkondeuit eene latere volkstelling, eene gemeente naar ccn andere klasse zal overgaan. De herzienne jaarwedden worden tol grondslag genomen om do aanvangswedde te bepalen en de bovongomolde verhoogingen te berekenen. De huidige jaarwedden, welke het hier boven vastgestelde bedrag mochten over schrijden, blijven verwoiven en mogen niei worden verminderd zoolang de titularissen in bediening blijven. Het is aan de politiecommissarissen en aan hunne adjuncten verboden ccnigen handel te drijven, zelfs door een lusschenpersoon, of een andere betrekking te bekleeden, op straffe van schorsing en, bij horhaling, van afzetli'ii). De betrokken titularis moet vooral gehoord worden, indien het eene schorsin^ geldt, door den Gouverneur, door den barge- meester of door den gemeenteraad, naar gelang deze of gene dezer overheden moet beslissen indien het eene afzetting geldt door den Minister van Binnenlandsche Zaken. 119 VERVOLG. Om er door Ie komen, hal bij bet triumf- goscbrei vernomen, dal in den slag den dood van eon dapper opperhoofd verkondigt de opmerkzaamheid dorgenon, waarmede bij streed, was daardoor afgewend en bij had liet geluk, om met wonden bedekt, in bel hout te ontkomen. Daar had bij eenigo lijd verborgen gelegen en bet luide geschrei en geroep van de Kewanies gehoord, waarmede zij bun voornemen to kennen gaven, zich dadelijl; naar de vesting te begeven, die in brand lesteken en het verraderlijke verbond gevonden to vernietigen. Toen hij voortjaagde was alles achter hom in een storm van geschrei en verwarring ge weest. Toevallig had zij zich op tiet zeilde punt als de ïndiaansche meisjes doorgeste geil, had haar spoor en tiet gevolgd. Volgons deze verklaring zag tiet er voor ons gewezen opperhoofd Alouzo, bedenkelijk genoeg uit. Ik had echter zulk een boog ilonkbeeld van do sluwheid en dapperheid van hem en zijne C3yguas, dat ik mij niet kon voorstellen, dat liet zoo erg was, als het volgons de berichten van den verspieder zijn moest. Na zijne verwijdering was alios misschien volgons eene snelle, koene hewe ging uitgevoerd geworden, hetgeen zekerlijk eene verandering in den toestand der dingen gebracht had. Ik sprak van ons denkbeeld me! het ïn diaansche meisje maar deze schudde 't hoofd. Zij wist meer dan mij bekend kou zijn zij had te zeker gezien, om aan de ontzettende overmacht der vijanden en de zekore vornie tiging der Gayguas te kunnen twijfelen. Zij zou mij des morgens dadelijk verzooht hebben om hem ter hulp te snollen, als zij niet overtuigd geweest was dal alles reeds lang voorbij moest zijn. Dat de Cayeua in slaat geweest was, er zich door ie siaan en tpt ons te komen had tiaar meer verrast dan mij. De oude lliksekus en da sombere hoofdman die in den iaatsten tijd een soort van vriend schapsverbond gesloten hadden, waren thans als verspieders en voorhoede vooruit gegaan. Wij waren genoodzaakt met minder snelheid dan gewoonlijk te rijden, daar onze paaiden afgelubl en velen van ons gewond waren. Ik reed naast liet ïndiaansche meisje. Zij bad hare gevatheid leruggekregen, wendde zich plolaeling tot raij en vroeg, hoe ik de onverwachte aanwezenjheid van den jongen Indiaansohon knaap in den bouwval, diB toch zoo ver verwijderd was, verklaarde. Deze vraag had ook mijnen geest meuigmalen be- zig gehouden eo in verlegenheid gebracht. Het antwoord was mij volstrekt niet duide- lijk. Ik gaf haar echter mijn vermoeden te kennen, en vernam later van oenen gewon den Kewanie, dat ik, juist geraden had. De eenige opheldering, die ik mij van het gedrag van den knaap geven kon, is deze Sedert hot tooneel op den eersten avond in het leger, dal het ïndiaansche meisje het opperhoofd der Kewanies gedood had, en ik hem dreigdo neder te schieten ia hij inov- De gremcculekiezingen hebben eens te moer bewezen hoe belangrijk hst is dat de kic/e- -res3en eu kiezers zien iu tijds verzekeren dal ze goed en wel ingeschreven zijn op de kie -/.erslijsten. t fs onverstandig daarmede te wachten lol eenige dagen voor eene kiezing. De gemeenteko!leges paan nu reeds over lot de hor/.iening der kiezerslijsten voor de Kamer var; olksvcrtegenwoordigers en voor de gemeente. Die herziening zul gesloten worden den 31 Mei 1921, datum waarop de lijsten vourloopig zulien gesloten worden. De personen die niet op de kiezerslijsten zouden ingeschreven zijn,zijn verzocht hunne titels onmiddolijk in le dienen ten lokale Groots Markt, 20, (Katholieke Kring). Kiesrecht, Ziehier da noodige inlichtingen over het kiesrecht A. Gemeente. - Zijn kiezers voor de ge meente, zij die, zonder onderscheid van ge. slacht, de hoedanigheid van Belg bezitten, 24 jaar oud geworden zijn en in dc gemeente gehuisvest sedert ten minste zes maanden. B. Voor.de Kamer^ts- burger en 21 jaar ten voilo zijn gehuisvest in zijne gemeente sedert minstens zes maanden. De voorwaarden van naiierraliieit en van woon plaats moolen verwezenlijkt zijn op 1 Januari 191'i de ouderdoiïisvoorwaarde moot ver wezenlijkt zijn op den datum van 1 Septem ber 1921. Zijn insgelijks tor stemming toegelaten bij da klezingen voor de Kamer van Volksver tegenwoordigers, in dezelfde voorwaarden van nationaliteit, Tan ouderdom en van woon plaats 1. De i.iet hertrouwde weduwen van mili tairen gestorven gedurende den oorlog voor den i Januari 1919 en, bij hunne ontstentenis hunne moeders, indien deze weduwen zijn zoo ook de moeders-weduwen, van onge huwde militairen. -■ De niet hertrouwde weduwen van Bel gische burgers dia gefusiljoerd of door don vijand gedood worden binst deu oorlog en, bij hunne ontstentenis, hunne moeders indien deze weduwen zijn zoo ook de moedors- weduwen van die ongehuwde burgers. 3. De vrouwen die tot gevang veroordeeld of voorloopig gevangen gehouden werden ou der de vijandelijke bezetting, voor redens van vaderlandschen aard. OpgepastDe roorloopige lijslea zullen den 31 Mei 1921 gesloten worden Den iö* Landdag der Vlaamscne Mutua- listen zal plaats grijpen te Aalst, op Zondag 15 on Maandag 10 Mei eerstkomende (Sinxen) Eene gulle ontvangst staat er ons te wach ten. Dc gemeenteoverlieid stolt de schoone sladhuiszalen ter onzer beschikking en di plaatselijke maatschappijen, tot welke ge zindheid ze ook beboeren, hebben reeds een prachtig programma opgemaakt. Goed werk an gezonde uitspanning, zoo moet het zijn. Onze maatschappijen van Ouderlingen Bijstand staan op het keerpunt van hun beslaan. Zullen ze Staatsorganismen of iet, in dien zin worden, ol zullen ze op hun eigen blijven zooals voorheen, vrij en onafhankelijk, gesteund op cc'nle broederliefde en zelfhulp Met pensioen zat en mag het kosteloos zijn welke zijn de beste middelen om dit zoo belangrijk vraagstuk op te lo3S9n Over dit alles zal er op den Landdag ge sproken worden door bevoegde manaen, vrij en onbewimpeld, in onze moedertaal, in die taal waar wij ons hel best te huis bevinden en in een midden waar hal klinken dier (aai geen aanstoot zal geven totgemmumel. 0%k alle opinion zullen er vertegenwoor digd zijiï en nogmaals zal eenieder er vrij zijn bet woord le voeren, omdat wij Vlaani- sche Mulualisten steeds geeërbiedigd hebben en wij steeds zullen eerbiedigen eenieders denkwijze. Van nu af aan zijn wij verzekerd dat op onzen Landdag zullen vertegenwoordigd zijn de Piegeering, de Provincie, de Algerneene Spaar-en Lij front kas, tal van Gemeentebe sturen, Senatoren en Kamerlodeo. Ook reke nen wij op eene talrijke opkomst der afge vaardigden van Ziekcngiido» en Pensioen kassen. Namens het Plaatselijk Gomiteit. De Sekrotaris, De Voorzitter, R. Van der Vorst R. Moyersoen rend eu rusteloos geweest. Terwyi wij ons in de vesting bevonden, bemerkte ik, dal hij zich groftte moeite gaf, iets van de laai der Indianen te leuren, en bovendien kwamen er nog andere geringe, ofschoon volstrekt geene onbeteekeude diugen bij, welke daartoe dienden, om mijn wantrouwen eu mijne waakzaamheid met betrekking tot zijne ba- wegingen levendig te houden. Ik wist dat hij mij haatte on bestendig op eene gelegenheid loerde, om haar onheil toe te brengen. Gedurende de vervolging on den strijd met do Kewanies verloor ik hora uit het oog. Ik twijfel er niet aan, dat hij bij on zen eerste» aanval aan den ingang van hel dal gedeserteerd was en zich als gevangene had overgegeven ©eiuvooi val waarop hij zich door liet aanleeren der noodige woorden om zich verstaanbaar le maken, reeds lang vooraf móet voorbereid hebben. Hij moet wel vermoed hebben, dat men heru zou ne- darvellon. In ieder geval bad hij sluw de door Alonzo ingeslagen richting geraden on zijne diensten als krijger aangeboden, inge val man hem naar de óverige stammen wilde zenden, daar hij wist dat hij hierdoor meer in hare nabijheid komen zou. Naar allo waarschijnlijkheid was zijne ontmoeting met haar een werk van toeval. Beidg partijen zullen door de onverwachte ontmoeting in den sohaduw dor oude bouw vallen eveneens vorrast geweest zijn. Zij slieten plotseling te samen, doordat alle hunne zintuigen door de verbazing beneveld waren. Het duurde niet lang, toen wij neder ons Napoleon I, Keizer van Frankrijk, stierf len 5 Mei 1821. Sinds 1815 was bij door de ?erbondene mogendheden, zijne overwin naars in den slag van Waterloo, op het eiland Sinte Helena in den Atlantische» Oceaan go- ^eu, verbannen. lk ben geen ongcloovige, ook geen wijs geer van de slechte school zegde Bonaparte toen hij gevaarlijk ziek werd. Afijn besluit is genomen, voegde hij' er bij, ik wit sterven in de religie mijner vaderen. - God schonk hem deze laatste overgroote genade. Den 30 April 1821 sprak hij zijne biecht en commu niceerde. Don 3 Mei daaropvolgende ontving hij nogmaals 0. L. Heer als reispenning eu den 5Mei schonk Lij zijne ziel aan zijnen Schepper terug. Zijn lijk werd tentoongesteld opgetooid met het soldatenpak welke de krijgsheer ge woonlijk droeg. Zijn gekende grijze hoed stond nevens hem, zijn. zwaard gespte men aan zijne zijde en oen kruisbeeld plaatste men op zrjue borst. Den 8 Mei balsemde men zijne stoffelijke overblijfsels en men legde ze neer en sloot ze op in eene vierdubbele doodkist De priester zegende liet lijk en in een daartoe geschikte grafkelder word het bijgezet. Den 15 December 1840 begroef men ein delijk le Parijs in de Invaliedenkerk onder een overgroolen toeloop van volk uit alle standen en streken toegestroomd, deu zoo wereldbol oèmdcn cn geduchten generaal, di op den oever der Seine te midden van zijn parijsche volk, dat hij zoo harlstochlig be minde, wilde rusten en de vêrijzcnis der doo den afwachten. Het goed en het kwaad speelden eene ge- wichtige rol in 't leven van dien daperen sol oud spoor in het bergpas, nabij het dal der vesting bereikten. Hier berichten onze ver spieders, dat zij de sporen eener zeer sterke ruiterschaar gezien hadden. Zij beraamden de sterkte op moer dan vijftien honderd. Dit wasvoor onze kleiue verzwakte afdeeling eene vreesinboezeinde overmacht, maai' wij hadden op eeri vertwijfel waagstuk gerekend en thans was het te laat om terug te keeren, zelfs al waren wij er toe genegen ge woest. Wij drongen dus voorwaarts, ofschoon dan ook uit vrees voor eon hinderlaag met groo- tere voorzichtigheid. Onze bewegingen had den niets van het trotsclie vertrouwen, die ze tot dusverre gekenmerkt hadden en ik werd somber gestemd. Het kwam mij bijna voor, alsof er een hospitaal vol gewonden geledigd was, orn een verloren oost te bezet ten. Het Ïndiaansche meisje zag duidelijk de algenïeene neeislachtigheid waardoor allen zonder eenige uitzondering aangetast waren, ofschoon niemand de minste neigin» liet blijken om terug te keeren. Wij reden in doodelijke stille voort, waarbij wij het hijgen onzer vermoeide paarden met pijnlijke dui delijkheid konden hooren. Ik heb dikwijls waargenomen, dat dein zulk eene stemming marcheerende mannen, indien zij onverwachts tot een strijd geraken, waarlijk vreeselijk zijn, daar zij zich dan om niets bekomme ren. Zoo was ook het karakter van den moord dadige» slag, waarin wij ons spoedig gewik- UcM v.., .-e,i. Toeu wij -Je vesting in liet ge- t kregen, stegen de vlammen er hoog daal, van dien sümmen en sluwen geleider caj bestierder, van dien vernuftige» staatsman' van dien onverschrokken krijgsheld. Ilij verloste Frankrijk en ons Vaderland met «enen uit de klauwen der omwenteling, wel ke hij dempte en temde: Ilij schonk de goede vrijheid aan de kerk weder. Doch gezien zij no alverslindcnde heerschzucht duivelde hij de volkeren en dc Koningen, deed hij stroo- uiea bloed* vergieten cn verdrukte hij ten lange laatsteden Pausen hol wettig bestuur der IL Kerk Hij schreef zelf vervolgingen uit. Zijne eerzucht en hooveerdij kenden wel haast geene palen meer ©n men moest eer verbond sluiten om dien machtigen, to ver standige» en le roekcloozen keizer uil dé gcsToorde samenleving te weren. Fene eerste maal bij zijn ballingschap op 'teiland E.bi, gelukte het niet om hem allo goesjiug lo? alleenheersching te beletten, 'l was slechts nadat men zich legen hem met ai do toen sa mengebrachte wapens en machten had verzet, dat hij het fiere hoofd boog en zijn verwaand heid op een dorre rotsgrond ging uitboeten. Die banning was het be^m van zijn eeuwig geluk. Hij ondervond dat cLc Paus toch d« wapens deed vallen uit de handen zijner sol dalen. Die zelfdo Paus die hij miskende «ff persoonlijk mishandelde schonk hem vergif fenis, zond hem priesters in zijne ellende eu stond hem bij in de laatste oogenblikkea door hei schenken van zijnen Vaderlijken zegen. Ongetwijfeld was Napo'oon een genie, eon scheppend versland, een sterk karakter. Ver geten moge» en zullen wij oiel dat de eerste Franache Keizer do vrijheid aan 't verdrukte Polen schonk. Vergeten kunnen wij uiet dat hij de Antwerpsche haven deed opnieuw uit den doodslaap venijzen. Dat bij de Gentse he spinnerijen en de Vlaamscho nijverhedcft deed herleven, dat hij do Henegouwscha en Waalscho kolenhandel deed groeien ca bloeien. Door het opstellen van zijn Wetboek mag hij als overgroot en bovenverstaudig rechts- gele.erde doorgaan. Niet le verwonderen dat zoo een held hnlde verdient en dat thans deEngelschen, eens zij. ne meeste vijanden hem insgelijks de eere geven welke hem toekomt. Het eonige overbljvende petnt van betwisting. Londen, 3 Mei. Over eenige verderge- schikte punten betrfeffende de door Duilsch- land le verstrekken waarborgen is men hel nog niet eens. Vooral over de kwestie dei maritieme tolgelden konden de Franschen en Engelscheri tot geen akkoord geraken. Ook eischt de Fransche afvaardiging, als waarborg voor de betaling der elf milliard die nog moeien worden gestort, dat er te Berlijn een waarborgkommissie wordt ge vestigd. welker tank het zal wezen liet oog op dc uitvoering van het verdrag van Ver sailles te houden. Van het iu 't leven roepen van dat organisme maakt de Fransche af vaardiging een «conditio sine qua non». Van Engelsche zijde kant men zich hevig tegen die nieuwigheid. Bedoeld organisme, zeggen de Engelschen. zou te veel gelijker op de Kommissie voor de Ottomaanschr schuld... Dö Fransche troepen marschvaardig Mainz, 3 Mei. Alles is thans klaar. He' leger dat aan den Riju de wacht houdt is marschvaardig en wecht alleen nog op het seiu om lot de bezetting over te gaan. Tegen stand wordt niet verwacht. Een ruiterijdivi sie uit Parijs aangevoerd door goaeraai Simon, komt heden le Dusscldorp aan en ia boven uit on schoten van lijd lot lijd over da daaronder gelegerde» doukere rookwolken omhoog. Aan den voet dezer roode vuurzuil wemel de eene zwarte menigte slonuaohtig heen eu weder. Wij spoorden onze vermoeide paar den tot een verwoed jagen aan en in het volgende oogonblik stormden wij rnet een doodelijk salvo middeu ouder hen. Mijne oogen zagen slechte eene gestalto, mijn arm werd slechts door een dool ondersteund, het Iudiaansche moisjc moest heschorrad -1 zij móest gered worden. De kleine schaar bleef dicht bijeen en volgde onze bewegingen als een werktuig, terwijl ik ben weer volgde. Onze troep scheen door den demon der bloeddorat beze ten te zijn. Het gezicht van het ïndiaansche meisje was afschuwelijk eene zwakke, tee- dere vrouw zoo bloeddorstig te zien was tooi mij nog geheel vreemd zij scheen den dood te zoeken, welk plaft ik besloot te verijdelen, daar ik wensclitte, dat zij voor rag leven zou! De menigte onzer vijanden was aanvan kelijk door onzen plotselinge» aanval gewe ken, maar hunne verwarring ging spoedig voorbij en zij omringden onze kleine sohaar met verstikkende overmacht. Onder het knallen onzer laatste pistolen, Jiet akelig» gekerm der gevallenen, het smartelijke ga-, schrei der gewouden en het ruwe gebrul zor triumfeerende vijanden, zag ik het Indiaaoscbe moisjo in den zadel wankelen eu nedersi'jtten. Ik trok blikssms'uèl mijn moe uit d$ schede en stak om mii hèen. (Vervolgt.).

De Volksstem | 1921 | | pagina 1