Siale torna Are ter ns BE FORTUINZOEKERS 11 M, Pciticaré fcij Kardinaal Msrcier. Oë kwestie der vereoediiip IVo misdag Mei 5921 Liberaal-Katholiek collese te Brussei Dc II. Bloedprocessie te Brugge. Nestor de Tière. XXVII- JAARGANG NUMMER 303 SI_jA.1I> 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgeyer: J. Van Ndfkbl-Db Genw KarTcsiraat, 9 en 23, Aalst.Tel. 11-1 I >.A.Cjr3 Pub I lelt,.)! buiten het Arrondissement Aalst, sicli te wenden tot het Agentschap Havas.S, Martelaarplein, te BrusselS, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Rondros E.G. i li. Eianciscus Zon ep4,15. onder 7,"4 8 Eerste Kwartier den 14 Frankrijk feestte de heilige Joanna d'Arc en met reden. Eene dubbele gloriekroon werd baar dit jaar te Orleans gevlochten. Sedert omtrent vijfhonderd jaar herinnerde men hare tusschenkomst als vaderlandsche heldin, thans voorde eerste maal vierde men do wondere dochter als heilige. Voor de eerste maal ook deed de Fransche Republiek mee in 't nationaal feest der zoo hoog geprezen en uitverkoren herderin en krijgsaauvoerster. Geërgerd moeten thans de geschiedschrijvers der zestiende, do koningen der zeventiende en do wijsneuzen der acht- tiende eeuw zijn. Niemand kon zulke won derwerken uitvoeren zonder van God uitver koren, door God gezonden tc zijn en door hod geholpen te worden, liet levon van Joanna d' Arc is een heldenepos en het mag aanzien worden als oen zinnebeeld van vaderlandsliefde. Meer dan hare familie, meer dan haar nederig dorpje, meer dan hare eigene rust, meer dan haar druk leven zelf beminde onze heilige heldin haar Vaderland. God alleen stond bij Joanna boven hare vaderlandsliefde. In den Godsdienst putte de kvijgster hareh heldenmoed, hare edelmoe digheid, haar durven, haar strijden, haar lijden eu haar overwinnen. Hare zending duurde niet lang omdat de Voorzienigheid het zoo hadde gewogen en geschikt. Baatzucht, ikzucht, heerschzucht, eerzucht kende zij niet. Zij stond daar verre boven, zij dacht er zelfs niet aan, zij kon er «;ict aan denken vermits ze eeue hemelsche tending volbracht. Do vaderlandsliefde zakt ook bij sommigen, omdat deze niet gesteund is op godsdienst en onbaatzuchtigheid. Een waar christen is immers een echt vaderlander, dit wierd ge noeg bewezen binst den oorlog door het edelmoedig en kloekmoedig gedrag onzer Katholieken. Altijd en overal zullen zede eersten wezen om hei bedreigde Vaderland ter hulpe te snellen, te verdedigen en in ongedeerden stand te bewaren. Zij zijn immers de moedigen bij uitstek, zij zijii de dapperen zonder, vaar of vrees, zij houden hoog de vaderlandsche driekleur omdat hun godsdienst hen oplegt de vrede te bewerken, do rust niet te stooren, de naasten liefde le onderhouden. Zooals was aangekondigd heeft M. Ray mond Poincaré^oud.president van do Fran sche republiek gisteren, Maandag om 1 uur bezoek gebracht aan Z. En». Kardinaal Merci er, in het aartsbisschoppelijk paleis, te Meedelen. De uilgfenoodigde vreemde hooggeplaatste personen, wier namen wij gisteren mededeel den, zijn per automobiel aangekomen enkel de heer Woeste, staatsminister, en Em Brunei, voorzitter der Kamer, hebben den trein genomen. Na dc voorstellen word het diner opge diend in de troonzaal, thans hersteld. Eene enkele redevoering, die van Z. Em. kardinaal Mere>r, gevolgd van het antwoord van M. R. Poincaió. Mgr Mercier drukte zijn levendigen dank uit aan BI. Poincnre omdat hij de uitnoodi- giug om; naar Mecholen te komen heeft willen aanvaarden en vooral nog omdat M. Poiiicaré het voorzitterschap heeft aan„ nemen van hel internal! maal komileit tot her stelling der Hoogeseiu 'ol van Leuven. Kardinaal Mercicr stelt voor op den eer sten steen der nieuwe bibliotheek te doen beitelen: «leifinit la culture allemande 123 VERVOLG. Toen hij zich van dezen toestand losmaak te, hadden zijn gansohe natuur en zijn ge drag zich zoo veranderd, dat ik hem niet dan met huivering kon aanzien. Van den vrooiijken, lachenden Nommen, was plotse- lings eon morrend, duistere menschenhater geworden, hoewél zijn argwaan, zich alleen lot Alouzo scheen uit te strekken. Al deze teekenen waren voor mij beleekenisvol ge noog. cn ik verwachte met beduidende be- lorgdheid, welke krachten zich in de borst ran Nommen zouden verzamelen. Ik ver wacht to stellig; eene spoedige uitbarsting van den vulkaan, maar nieuwsgierig over wion hij zou losbarsten, want liet \va» vooruit te tien, dat de slag, even zoo zeker on verder felijk zou zijn, als het recht zou gehand haafd worden. Ik kon do gedachte niet ver tel teu, dat dit ouheilspellend teeken voor Alouzo ongeluk zou aanbrengen. De reis. was door de bestendige tegen woordigheid van liet Indiaaaache meisje, voor mij boven alle beschrijving aangenaam geworden. De groote verandering in het ge drag van Nommen had natuurlijk ook hare opmerkzaamheid opgewekt. Zij scheen de beleekems daarvan dadelijk geraden le heb ben, cn baar hoofd was verscheidene dagen door kommer ter neder gedmkt. Destreek werd, boe vei* der wij voort- drongen, steeds schilderachtiger, do vlakten en dalen smaller, de rivieren "meuigvuldiger cn op den laatstea lei comence la culture iatine De kardinaal verzoekt M. Poincaró tegen woordig te zijn bij de inhuldiging der her bouwde universiteit en te dier gelegenheid eene redevoering te houden voor de Leuveo- sche hoogstudenten. M. POHVCARÈ bedankt en verklaart zich gelukkig de uitnoodiging van Z. Em. den kardinaal le hebben kunnen aanvaarden bij herinnert aan zijnegrootsche en indrukwek kende ontvangst te Meehelen in Juni 1919 in dc Metrepolitane kerk als hij aan den grooten vaderlander, Mgr Mercier, Franscb oorlogskmts is komen overhandigen belooft de inhuldiging der nieuwe universiteit bij le wonen en het woord te voeren voor de stu denten. Rond 4 tire was do ontvangst ten einde en zijn de lioogo bezoekeis vertrokken. BIJ DB SPOOR WBGLIBDBN, Een ministerieel besluit. Minister Neujean, de gegrondheid der eischen van dc brievenbestellers, de machi nisten, de treinwachters en de onder-station chefs erkennende, heeft besloten hun de ge vraagde verhoogiugeu te verleenen. Eerlang zal een desbetreffend ministerieel besluit ver schijnen. De drie voornaamste groepen van den raad: katholieken, liberalen en socialisten, verga derden Maandag ten stadhuize van Brussel onder voorzitterschap van M. Mas, om dc kwestie der schepenzetels te onderzoeken. De burgemeester legde de voorwaarden uit in dewelke een drieledig college mogelijk was. Die voorwaarden werden aanvaard door de liberqjen en de katholieken groep maar wer den verworpen door de socialisten. De pneenigheid tusschen de socialisten en hunne collegasberust op hel feit der delega ties, aan het college te geven en de stemming der begrooting. De socialisten moesten er 's avonds met hunne federatie over onderhandelen, eo men voorziet dat deze de voorwaarden der twee andere partijen zal afwijzen. Men zal dan te Brussel een college hebben samengesteld uit katholieken cn liberalen. Begunstigd mot can prachtig weder, heeft de wereldberoemde H. Bloedprocessie in 1150 ingericht, Maandag morgend haren jaar-lijk. schen ommegang gedaan door de straten van het oude Brugge. Van in den vroegen morgend was de be weging van vreemdelingen ongemeen groot. Treinen en trams uit Brussel, uit het Kortrijk- sche, van de kust, enz., reden de eene na de andere de stad binnen en brachten ganaohe drommen reizigers aan. Opgemerkt werd dat er bijzonderlijk veel Franschen, Engelschen en Hollanders toegekomen waren. Voeg daar bij de duizenden en duizenden landlieden die met bank wagens en velos opgekomen waren. Deze onteagelijke menigte op een honderd duizend personen geschat hielp niet bet minst eene blijde stemming geven aan de feestvierende stad, met hare rijk bevlagde straten en waar boven de triomfklok van den Halletoren hare klankrijke weergalooz.e bron zen stem liet weergalmen. In de statie was een bijzondere ordedienst ingericht door eene compagnie van het 4" linie en de voornaamste kruispunten van het midden der stad reden gendarmen op en neer de straat om liet ge woel te beletten. Als een stroom tegen de duizenden vreem an bergen steiler. Toen wij dieper in het gebergte kwamen en do aanblik der natuur w ilder werd, Belteen het Iodiaansche meisje daaruit nieuwen moed te putten. Hare hou ding werd verhevener en in hare oogen was een edel zelfvertrouwen te lezen. Wij haduen onderweg een paar onbedui dende schermutselingen gehad met" Indiaan- scUe stammen, die wij toevallig ontmoetten. Wanneer wij echter alle toevallen en onge vallen onzer reis te samen namen, konden wij ónze reis toch bij uitnemendheid geluk kig noemen. Onze jagers doodden wild in overvloed, zoodat wij geen enkele maal behoefden le vasten of onzen voorraad aan le spreken. De Indianen van beide stammen gehoorzaamden zonder morren en alles ging voortreffelijk. Noramen sprak zelden met Alouzo, daar hel hem groote inspanning scheen te kosten, dit te doen. Met bel Indi- aanscbe meisje, onderhield hij zich in hel ;elieel niet meer, en scheen met ernstige bezorgdheid eene verklaring met iiaar te ver mijden. Hij was zoer vermagerd en zijoe oogen blikten streng en toornig rond. Ge woonlijk reed hij in do achterhoede of voor de troop uit. Een paar malen vergezelde hij Heksekun en zijne verspieders, wanneer zij de6 mergens voor ons opbraken maar dan zagen wij hem gewoonlijk tegen den middag somber en in zich zeiven gekeerd naar het logor rijdcD, alsof hij door een boozen geest legen zijnen wil teruggedreven word. Onze reis bad thans bijna drie weken ge duurd, toen Meksekus op oenen morgen tot mij kwam en zoide, dat hij geloofde niet ver delingen bij hun afstoppen naar de elf eeuwen oude II. Bloedl^peJ. ter vereoring van de relikwie van het Bloéd Onzes Hoeren. Om 9 ure werd de relikwie door het kapit tel van de hoofdkerk afgehaald en nuar deze laatste overgebracht, waar om 9 i/2 ure een' pontificale mis werd gecelebreerd om van bet duurbaar Bloed Ghristi 's hemels genade af tei sm'eeken voor hel vaderland. De basiiiek was opgepropt met geloovigen. 't Was Mgr de bisschop van Brugge die het H. Misoffer op droeg, opgeluisterd door het plechtstatig ge zang van de -Scola Cantorum van het Grootseminarie. ïn het middenkoor bemerkte men vole overheden in dlliciecl gewaad, met de hoeren gouverneur Jon&sens de Bislhoven en burgemeester Visart aan 't hoofd. Intusschentijd werd de groote stoet opge steld rond de hoofdkerk en de L. Vrouw- kerk, waar het een leven en een beweging was, ongehoord. 't Waz li ur-e wanneer de kop van den stoet, aan de hoofdkerk opgesteld, in bewe ging kwam. Onbeschrijflijk was de toeloop van volk langs dezen kant, talrijke gendar men te paard verzekerden den ordedienst en de menigte week zonder eenige moeite tot aan de gaanpaden. De stoet was geopend door de trompetter: en een schadron van het 3e lanciers en na deze ontrolde do stoet zich in de voorbeeldig sic orde en in hare majestatische schoon heid en rijkdom, doorheen de kronkelende ouderwetsche straten, waar het een droom lijkt zulk een stoel te zien trekken. Het eerste deel was samengesteld door de parochiën van do stad, met groepen het levon voorstellend van de bijzonderste heiligen bier vereerd. Algemeen* bewondering verwekten deze groepen kinderen, maagden en koor knapen, zoo krakend net, frisoh cn rijk uit- gedoscht en midden dewelke de relikwiekas- sen en zware kerkhaauieren gedragen werden hun goud eu zilver schitterend in de blijde zonnestralen. Vervolgens kwam de bijbelsehe stoet, met zijne talrijke sprekende en zingende groepen, de voornaamste gebeurtenissen van hal laven onzes Zaligmakers verbeeldend. Verscheidene groepen waren vergezeld van praalwagens zoo bijvoorbeeld de Geboorte en de Kruisiging van Christus. Dez? stoet, zeer historisch weergegeven, maakte zeer diepen indruk op de menigte. Eene bijzondere melding verdienen do groepen der Gloria in Excelsis Deo zin gend en de Intrede van Jesus te Jerusalem midden het feestvierende volle in zijn schilder ach tig gewaad, niet stokoude ouderlingen en kindertjes, die nog moeten gedragen worden; het gezang van den Hosannah onder hel wuiven van palmen, naar Christus toe op de ezelin gezeten, is machtig, aangrijpend. De twee stoeten waren afgewisseld met verscheidene burger- en krijgsmuziekkorp- sen en soldaten van vierde linieregiment mieken de haag op gansch den doortocht der processie. Na den bijbelsclien stoet stapte een talrijke afveerdigiog van Engclschc katholieken met hunne banieren de relikwie van den H. Tho mas van Canterbury. Het derde deel van den stoet bestond uil de geesteüjko orden van de stad, op twee lange rijen het kapittel der hoofdkerk vooraf ga :nde, midden hetwelk en tusschen de neergeknielde menigte de weergalooze reli kwie van het Bloed Ghristi, onder de wierook wolken traagzaam vooruitkwam, gedragen door twee vicaarheeren en omringd door vier gendarmen In groot gewaad, met ge schouderd geweer. Onmiddellijk volgden Mgr. Wafïelaert, bisschop van Brugge, de dertig leden van het Edele Broederschap van het II. Bloed in hun historisch gewaad (onder hen bemerkte moer vau het doehvit van Alonzo 's reis ver wijderd te zijn. Wij bevonden ons toen in een dal van ongeveer een mijl breed, waar een Jkleine arm van den Noord Canadian stroomde. Aan bolde zijden waren de bergen steil en rotsachtig. Thans begonnen er zich echter teekenon te vertonnen, die wel ge schikt waren onze vroolijk'hoid eenigérrnate te matigen. Op don avond van denzelfden dag- dat wij het verblijdende bericht van Ilekse- kus vernamen, keerden do verspieders terug met de tijding dat zij verscheidene Indianen op de kiipren, boven ons, bespeurd hadden, die klaarblijkelijk de door .ons ingeslagene richting gadesloegen. Het vooruitzicht van een gevecht was duidelijk on wij hadden hier altijd voor gevreesd. Don volgenden dag vertoondCQ zich de Indianen weder op de klippen, waar zij dreigend hunne wapenen tegen ons zwaaiden. Alouzo was door hst naderende vooruit zicht der verwezenlijking zijner goud dorstige droomen, bij het naderen des goudbergs zoo vroolijk en zoll's noir opgeruimder dan vroe ger werd. Hij spotte melde gedachte, dat de aanwezigheid van de ons bespiedende Indi anen eene bedreiging inhield. Do aanbidding van Let goud overmeesterde hem zoo zeer, dat cr voor hem geen gevaar moer bestond, llij beschouwde de spionnon, die ons zooveel bezorgdheid veroorzaakteu, slechts als vau eene jachtlocht verdwaald., krijgers, on wi3l hunne tegenwoordigheid als zonder boteeke- nis te doen voorkomen, zoodat hij or.s, «m- dauks ouzo overtuiging van het groote gevaar iels van zijne dolle vrolijkheid inboezemde. men den beer baron Ruwtte. minister van landbouw), vervolgens de nee ren gouver neur cn burgemeester, da schepenen, de do katholieke gemeenteraadsleden, enz. De stoet, gesloten door een schadron lanciers, was govolgd door oene die'ate ontel bare drom vreemde bedevaarders. 't Was 1 uur wanneer het hoofd van den stoet op de Burgplaats toekwam, waar gansch de stoet zich schaarde, een buitengewoon schilderachtig schouwspel vormend door de schakeering zijner wemelende rijke kleuren, midden dewelke de relikwidn cn bannieren in het zonlicht verblindend schitterden. Tegen het stadhuis was een hoogaltaar opgericht on 't is vau daar, over de hoofden der twintigduizend geloovig-n op deze al eeuwenoude plaats geschaard die Brug ge's wieg was dat de Brugsche kerkvoogd den laatsten zegen geeft mei de onschatbare relikwie, midden de eerebewijzen der troe pen, bet rodelen der trommelen, het spelen der muzicken, het majestatische gebrom der zegenklok, waaronder zioh het aa»ge.naam geklingel van den beiaard mengt*, die den - Tantum ergo begeleidt door de geeste lijkheid aangeheven. Dc grootache plechtigheid die zelfs de ongeloovigen niet onverschillig laat, is geëin digd en de duizenden en duizenden toe schouwers verspreiden zich in een gewemel en een hurrie ongehoord, langs alle kanten van de feealgetooide stad, die met fierheid mag bogen op liet in eere houden van deze weergalooze plechtigheid eene der oudste overleveringen van het Christendom. Zondag heeft ook de inhuldiging plaats gehad in den Vlaamschon schouwburg, van het borstbeeld van den Vlaamschen drama turg Nestor de Tière. Een groot aantal toon eel maatschappij en, welke te 10 ure in stoet naar den Vlaam schen theater trokken, namen aan deze in huldiging deel. Vele buizen waren bevlagd in in het kwartier der La-ekenstraat en VJaam- sche steenweg. In den schouwburg bemerk ten wij dc boeren Jacqrnain, schepen der atad Brussel; Buyl, volksvertegenwoordiger; Dr Deinan, afgevaardigde van het ministerie van kunsten en wetenschappen gemeente raadsleden, enz. Talrijke letterkundigen vereerden de plechtigheid door hunne aanwe zigheid Maurits Subbe, Claeys, J. Menne- kens, Tei&nck, A. Bogaerd, Maertena, Coop, man. Verschillende redevoeringen werden uitge sproken door de heeren De Wit, in naam van het comiteitM. Sabbe, in naam der Vlaam sche letterkundigen D. Claeys J. Van BeltDe Man en Jacqrnain, M. Woudhuy- zen, echtgenoot van Julia Cuypers, spreekt in naam van onze grootste Vlaamsche tooneel- kunstenares cn legt bloemen neer voor het borstbeeld. De laatste redenaar was M. Poot, bestuur der van den schouwburg. Een gala-vertooning had plaats le 3 ure met op bel programma c Belsama treur spel van den betreurden meester. De koning was vertegenwoordigd door generaal Lemer cier. Ook de zusters van wijlen Nestor de Ti óre waren aanwezig. AI de leden der uitstekende troep van den Vlaamschen schouwburg waren volmaakt op de hoogte hunner taak. De vertolking is prachtig geslaag. i KASBONS 6 o'o Society d'Electricite de l'Escaut -uitkeerbaar in tien jaar, vrij van tegenwoordige en toekomende lasten, zijo verkrijgbaar ter Banque Centrale de la Dendre, aan 970 fr. por titel van 1000, 7840 Aldus ze ten wij onze reis voort, terwijl da- gelijksch do Indianen ter onzer rechter- en linkerzijde talrijker en dreigender werden. De oude Hokeekus liet zich echter niet mis leiden en zei de ons, dat er een algcmeene opstand derslammen verwacht kon worden, om ons liet verder voortdringeu te beletten. Op eenen morgen kwam Ileksekus mot eene uitdrukking van tevredenheid op het gelaat bij mij en berichtte, dat wij thans in deonmiddolijke nabijheid van den berg wa ren, die zoo Jang het voorwerp van Alonzo's gouddorst, en hel doelwit onzer reis geweest was. Natuurlijk was ona-nlit niet onverschil lig en niettegenstaande zioh bijna op hetzelf de oogenblik een groot getal Indianen zioh aan ons vertoonde, om ons d« verdere reis door het dal te beletten, beschouwden wij toch hunne tegenwoordigheid zonder verdere bezorgdheid en dreven onze paarden tot grootere spoed aan. Alonzo was van vreugde geheel buiten zich zei ven, en wanneer do Indianen zich, zoo als in den loop van den dag dikwijls gebeurde, voor ons in den wog opstelden, om ons bot voorwaarts trekken te beletten stormde hij met eone dolle vaart op lien in, waarna zij als kaf voor den wind uit den weg stoven. Zij schenen zich na iedere nederlaag da" del ij k te verzamelen cn wanneer wij er hon derd uit b'Ida! verdreven hadden, vertoonden zicli dadolij'. weder verscheiden honderdon aan (ie beide zijd an op de toppen der rotsach tige bergen. (Vervolgt.) De Duitsche regeerinyskrisis. Heden ochtend wist men nog altijd «bels bepaalds over do oplossing der mmister- krisis. Twee veronderstellingen worden rooruit- gezèt 1. Een kabinet Mayer, met baron Rosen, gezant tc 's Gravenbage, als opvolger van Dr Sitnons 2. Een.kabinet Stresernann, metal minister- van Buiteiilandsche Zaken, baron Rosen berg, thans gezant van Duitsohland te Wecneu. liet staal vast dat, mocht Mayer aaii het bewind komen, zulk geiijk zou staan met de aanvaarding der door de Geallieerden ge stelde voorwaarden. Een beroep op do Duitsche meerderhfeftJs- socialisten. In de Welt om Monlag wendt von Gerlach zich in verband met hel ultimatum, lot de meerderbeidssocialisten, met het verzoek blijkte geven van verzoeningsgezindheid ea in de nieuwe regeering te treden met dc be doeling het ultimatum der Geallieerden, ea vooral de bepalingen betreffende de ontwape ning, te doen aanvaarden. Toch Stresernann als kabinetsvormer? In welingelichte kringen meent men te welen dat Dr Mayer dclinilicf weigeren zal liet nieuwe kabinet samen te stellen. Een ministerie Stresernann wordt dan ook mem en meer waarschijnlijk geacht. De LoAal Anzeiger weet te melden dat Stresernann op het Centrum en de Volkspartij zou aleunen en geenszins geneigd is het ultimatum v aanvaarden. Duitschland zou geneigd zijn het ultimatum te aanvaarden. Berliner Tageblatt meldt, dal in bet cem trurn, evenals bij de deraokraton en de volks partij het aantal aanhangers van het aanvaar den van het ultimatum der verbonden gedurig toeneemt. Ook hel grootste deel der meederheidsso- cialisten willen het ultimatum aannemen e« de onafhankelijker! zijn er gunstig voor gestemd. Berliner TageblaU meent ook te kunnen verzekeren, dat M. von Kalir toegegeven heeftop de kwestie der ontwapeningen. De Vorwarls schrijft effenaf dat er moe.' toegegeven worden. Weigeren hadde goed geweest, wanneer het er op aan kwam he» verdrag van Versailles le teekeuen. Thans zou het eene dwaasheid zijn Een groolnij veraar, M. Friedlauder, schrijft in de Vossischc Zeilung dat hef uitimatum moet aangenomen worden en dat Duitschland gemakkelijk al de voorwaarden kan voldoen. Eindelijk hebben de meederheidssocialisleu eeno dagorde gestemd, waarin zij verklaren, dat eene weigering al te nadeelige gevolge» zou hebben voor Duitichland en dat de partij dus uit alle krachten moet werken om het ultimatum te doen aannemen. De Vereenlgda Staten en Duitschland- Eogelsche bladen deelden Maandag avond volgend telegram uit Washington mede Uit goede bron wordt vernomen, dat di Vereenigde Staten weoschen dat Duitschland de voorwaarden der verbondenen zou aanne men. De zaakgelastigde der Vereenigde Sta len te Berlijn werd gelast, het Duitsch gou- vernment daarvan kennis te geven. De Fransche Rijnvloot en het troepenvervoer Men verneemt uit Mainz, dat de Franschi Rijnvloot bevel heeft gekregen, zich bereid te houden voor het vervoeren van troepen, dat cenige dagen zal duren. De concentratiepunten voorliet Roerleger zijn Duisburg, Dusseldorp, Trier en Mainz. De troepen trekken in vier dagen door Eiza^ Lotharingen, de Palts en het Saargebicd naar het Noorden en het Üoslen. Dc groote heirwegen zijn ingevolgede troepenbewegin gen voor het verkeer gesloten. Alle chauffeurs in de Palts hebben hevel gekregen, zich te Kaiserslautern aan te melden. De diatrics- commandanten in de Walts en de comman danten der bezettingstroepen in de Palts hebban de mededeeliug ontvangen, dat d» opmarsch naar de grenzen van het Roerge bied over enkele dagen zal beginnen. De Ouitschers treffen voorzorgmaatregelen De Duitsche steamer Pallas, van Duin- kerke komend, kreeg te Vliasingen bevel zonder dralen naar Bremen te varen. Zouden de Duitschers bijwijlen vreezen, dat de geallieerden, ingeval op het u Ui ma turn weigerend geantwoord werd, beslag op hun. schepen zouden leggen. Een schrijven van den aarts-bisschop van Parijs aan den nieuwen kardinaal van Keulen. Kardinaal Dubois, aartsbisschop van Parijs heeft aan den nieuwen kardinaal van Keulen een schrijven gestuurd, waaruit wij volgcnder regelen aanstippen Wie kan ernstig loochenen, dat Dail3ch- laii.J kwaad berokkend heeft aan Frankrijk i Alle kanselarijwoorden vermogen niets leger* dc werkelijkheid en de klaarheid, van bevoegd [de bekentenissen*

De Volksstem | 1921 | | pagina 1