De kiezing en den Middenstand. ié öe kwestie der vergoedingen mmmm Zalel'dag Mei 1921 Maarschalk Foch over Napoleon- De dreigende staking. Minisiaria van Landbouw. De haven van Antwerpen voor on na den oorlog Kerkstraat, 9 on 22, Aalst. XXVIl' JAARGANG NUMMER U2 Tot. 114 DAGBLAD 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Va» Nmmr-Dg Gsum II. BOtlïfaCO Zon op 4,li, onder 7,22 Eerste K ar lier da» 14 Public»"1 botten hit Arrondisstm.nl Aalst, rich te «enden lot liet Agentschap Uavas.S, Martelaarplein, te Brussel; 3, Place de la Bourse, Parijs en 6, Breams Buildings Loadres E.U.t i,i .."meia—1—8 Wij lezen in het Nieuws van den Dag en geven clil ter overweging uan onze Katholie ke burgers a Onze lezers weten welke overtuigde voorstanders wij zijn van de standsverlegen- woordigingop de katholieke kandidatenlijsten in da kiezing. Hel is de eer onzer partij geen klassenparlij te zijn, maar aile klassen in haren schoot te mogen opnemen, en aan allen een gelijk recht toe te kennen alle klasssen zijn immers te huis bij ona, en worden er,in vrede en volgens dc princiepen van denzelfden katholieken godsdienst, die allen gemeen is, onder malkaar vereenigd en verzoend. Juist daar ligt de eigenaardigheid en de sterkte onzer partij; en het ware moedwillig aan onze leste krachten verzaken, indien wij iu lijd van kiezing hunnen wettigen invloed aan alle standen niet lieten geworden. Van hunnen kant is het voordeel van alle christene standen, zich eendrachtig op Bén en dezelfde KATHOLIEKE lijst te ver eenigen. Eendracht maakt altijd macht; ei. het mishaagt ons geenszins de kandidaten der arbeiders en der middenstanders gekozen te «icn, door de gemeenschappelijke en ieverige werking van alle standen. Zonder die een. drachtige streving, die aan elkosu te bate komt, zou meermaals de uilslag der kiezing van 24 April zoo gunstig niet geweest ziju. Daar ligt de toekomst en degenen die in de laatste katholieke kongressen, met een oprechte belangeloosheid, zulk stelsel deden jn voege Lrengen, hebben een schoonen dienst bewezen aan land en volk. Als wij zóó spreken, denken wij inzon. derheid aan de middenstanders, die zich al tijd lastiger dan de andare standen, hebben laten in vaste groepen schikken. Veel hebben zij goleden onder den oorlog toen alles stil lag, en toen velen hunne spaarpenningen hebben moeten verteren en schuld maken om vrouw en kinderen in het laven te houden. Ontzettende moeilijkheden stonden hen te wachten, met liet herbeginnen van nijverheid en handel in het land, bij gebrek aan kapitaal en krediet en toen zij de eerste zwarigheid te boven waren, is de krisis uitgebroken russchen hot groot kapitaal, dat in andere handen ligt, en den werkliedenstand, die fiterlc ingericht is en allerlei hulp geniet, Staan zij als tusaehen twee vuren, zonder met eene of den andere te kunnen samen gaan, en, eilaas zonder in een degelijke inrichting van den middenstand zelf, de nllernoodigste krachten te vinden. In den huidige» strijd om het leven, is do macht nochtans van het allergrootste belang .- en het is niet genoeg gelijk te bobben, om b. v. te weerstaan aan den aanval der socialisten, die den middenstand teenemaai verpletteren willen De middonstand moet, om zijne rechten te doen gelden, machtig zijn op ekonomisch en wij voegen erbij ook op politiek gebied. Hoe menigmaal hebben de vrienden van den middenstand bewezen dat de kleine burgers, kleine bandelaars of nijveraars, niet als eenlingen of ook niet in mindere groepen, maar als een talrijke en sterke bond moeten optreden voor al wat de aankoopen en de verkoopen aangaat Als leden een er sterke maatschappij krijgen zij noodzakelijk hetere voorwaarden, en bovendien zij scha kelen de tusschenpersonen uit/die somtijds met de rijkste winst wegloopen. De land houwers met hunnen Boerenbond, en de werklieden met hunne kooperatieveu hebben daarin het goede voorbeeld gegeven wan neer zullen de middenstanders eens praktisch hesellen dat zij, in plaats van malkaar kon- kurrentie aan te doen, kunnen samenwerken tot meerder voordeel van elkeen en van allen Doch ook op politiek gebied moeten zij sterk zijn, niet dat politieke en ekonomische vraagstukken mogen verward worden maar zeker is dat de middenstanders het recht moeien hebben in aHe openbare beraadsla gingen, in de Kamer en in den Senaat, in provincie- en gemeenteraden hunne stem te verbetten ten voordeele van bunnen misken den stann. Wij vragen ons af waarom geen bijzondere instelling hunne belangen verde digt onder de leden zelf der regeering Om echter polilieken invloed te genieten, moeten hunne mannen gekozen worden, en hunne kandidaten moeten het vertrouwen des volks genieten. Hier rgst de vraag op, die vroeger reeds, boch bijzonder in de laatste gemeentekiezing een klaar en duidelijk antwoord ontvangen heelt. Zij luidt als volgtis het goed de kau- diaaten van den middens'and op een afge scheiden lijst, en zonder politieke of gods dienstige kleur, aau de kiezers voor te stellen Is het niet beter ze door stands vertegenwoor diging op de katholieke kandidatenlijst tc plaatsen, en bijgevolg ze vlakaf als katholiek aan de stemmen der kiezers aan te bevelen vaif.r-va ."r^-ra- ijerHtr-re-.-.Tr»! nationale Bond dar middenstanders zich met die taak belasten. Een laatste aanmerking. Met de kiezing hebben de katholieke middenstanders op vele plaatsen een groep in het levaa-geroepen, juist om kandidaten op de "katholiek© lijst te krijgen. Zulke groepen moeten ten alle.prijze langer duren dan de kiczins tijd en van de eerste lot de laatste, zich aansluiten bij de groote landelijke siandsorganisalie Het se cretariaat is Waversclie Steenweg, 201, Brussel «-. Het is eer\cenige gelegenheid voor alle katholieke middenstanders, degelijk werk te verrichten vhov hel tegenwoordige, en flink den weg te? banen voor de toekomst Deze zal zijn waijnen ze nu maken zal. 126 VERVOLG. Klapdorper, Nommen, don Valeriaan, Adelia, baron van Rollaen August, zag men drie weken later vol vreugde over het plein loopen en danseu. Deze vreugde gaf de hu welijksplechtigheid vau mij met het Indiaan- eche muisje to kennen. Eon volle maand bleven de vrienden bij mij en trokken toen verder naar eene andere plaats. Ik wilde hen nog langer houden, ihaar algemeen was men van gevoelen dat zij hun leven niet werkeloos moeiten laten voorbij gaan. Geene enkele wolk bedekte de luchtde zon ging op boven eene kalme zee geen spoor van den storm bleef er over, behalve het wrak dat bestemd was om de passagiers Baar Holland le voeren. Op geheel bet schip zien wij geen enkel matroos alleen twee goedgekende personen Klapdorper en Nommen. zien wij druk in beweging om het een en ander bij elkander te zoeken. Klapdorper was zoo wit als sneeuw, een angstige naoht scheen elke tint van ziju ge laat geveegd te hebben eindelijk liot hij onder een diepen zucht hooren, Adelia Adelia, na zooveel moeielijkhedeu overwon nen te hebben, moest ik u hier voor mijne oogen door de woedende golven in den af grond zien verdwenen. O Valeriaan, waarom Spoorde gij uwe zuster aan om met uiu de Naar ons oordcel. is er altijd slechts een enkel antwoord mogelijk geweest wij zijn inderdaad katholiek IN cn BOVEN alles, ei wij zijn principieel gekant legen alle scheu ring om welke reden het ook weze. Het i bovendien genoog go weten dat de kleine bur gets in overgroote meerderheid katholiek zijn op de gestelde vraag hebben wij dus steeds geantwoord BINNEN de partij, erf op eene EENIGE katholieke lijst mag' e moet iedereen zijne wettige belangen ver dedigen i) W ij zeggen echter meer voor den mid denstand zelf is hel oneindig voordeeliger zich met Ge groote katholieke partij te ver slaan, dan afzonderlijk op te treden en een kleine burger, die zich BINNEN da katho lieke partij houdt en er zijn recht eischt, kwijt met alleen veel heler zijn katholieke plicht die altijd en overal voor alles moet gaan maar hij werkt nog veel doelmatiger tot het opbeuren van zijn eigen stand Hij behartigt heter de belangen van den middenstand, dan indien hij als neutraal eene afgescheurde lijst vooralond 1 De laatste kiezing heeft de proef op do som gegeven. Er bestaat, zooats iodareen weet, een neutrale of onzijdige hond van den midden, stand, die op vele plaatsen met afgescheurde lijsten opgetreden is de uitslag is geweest dat er een tiental middenstanders op die wijze gekozen werden. Ilel is weinig en klaar, blijkelijk schenkt het kiezers korps zijn ver bouwen niet aan ben, die op de brandende kwe-sliën van godsdienst, onderwijs, zedelijke en stoffelijke opbeuring des lands, zich 011 zijdij? haloven te houden. Men mag niet onzij dig blijven als het heil en hel bestaan van land en volk op het spel staan. Integendeel hebben de middenstanders die zich volgens het princiep, der standsverte genwoordiging op de katholieke lijsten lieten inschrijven, meer dan 200 geraeenteraadslc den gewonnen. Het is een groote stap voor uit en van allerhoogst belang is het nn dat zij m l een grondige kennis van zaken hun nen man staan Vermits zij het woord in de openbare beraadslagingen voeten zullen voe ten en er zich natuurlijk tot verder en hooger politiek leven voorbereiden, zal het inrichten van studiedagen het grootste nat bijbrengen. Zoo wij goed ingelicht zijn, zal de christene boot plaats te nemen. Waarj gij bij ons op liet schip gebleven, dan hadden de woedende golven u eveneens gespaard. Dat liet onweder lievig was geweest, ge tuigden de overblijfselen van hot schip en dat allo passagiers en raalrozon m ds woe dende haren hun dood hadden gevonden. A'leiiu, Valeriaan, baron Van Rolla, zijn zoon August en aile matrozen waren ver dronken, alleen Klapdorper en Nommen hadden zich weten te redden. In weerwil van fde natte kleeren hadden de twee vrienden eenigen lijd geslapen het was warm, on toen de zon opkwam, waren zij spoedig droog. Hoewel Nommen het avontuurlijke haminde, gevoeldo hij toch, dat het ondervonden ongeluk hem le zwaar drukte, dat er veel gedaan moest worden om hun leven te redden. Klapdorper wonschle iels te eten, tenoordeelen naar zijne houdin", was Nero een gewezon hond van Adelia, hij was van dat gevoelen, daar hij onophoudelijk zijn jongen meester met zijn poot sloeg en hem vpagend aankeek, alsof iiij wilde zeggen dat hij het ontbijt had vergeten. Al liet gevogelte met de hoenderkorven en een liaif dozijn sohapen, die men voor de passagiers aan boord hadden genomen, waren overhoord geslagen er was letterlijk niets te eten, zoo zij onder de gemengde lading, niet oen paar vaten met levensmiddelen von den. Toen zij in het inwendige van het wrak te midden van eene groote menigte vaten waren, sloeg Nommen met eene zware ijze ren stang den bodem van een vat in en tot zijne groote vreugde zag hij, dat het beschuit I» een Fr&nsch tijdschrift schreef maar schalk Poeh, naar aanleiding van den hon derdsten verjaardag van Napoleon's sterfdag liet volgende De successen van Napoleon zijn bekend. Zijn triomfen zijn door en door bestudeerd. Minder bekend zijn de oorzaken van zijn tegenslagen. Toch zijn de veldtochten van 1812,4813 en 1814 de meest belangwek kende. Hij heeft niet gelakt, zegt men, omdat Berthier hem ontbrak. Ik geloof het niet. In 1814, zoo tracht men te verklaren, was bij reeds ziek. Misschien. Maar naar mijn meening moet men elders de diepe reden zoeken van de ramp die hem overstelpte. Hij vergat, dat een man niet God kon zijn dat boven het individu de natie staat dat boven de menschen de moraal is en dat do oorlog niet hej opperste doel is, want daarboven is de vrede. BIJ DE 8P00RWEGLIEDEN Hut Kris ten Sij'ndikaat van Y. P. T. T. zendt ons bet volgend schrijven Brussel, 12 Mei 1921. Heer Minister, Het uitvoerend bureel van het Kristen Sijndikaat van Y. P. T. T. Z. in zitting van Meden 12 Mei heeft den toestand nogmaals grondig besproken. Ilel blijft bij de besluiten genomen, goedgekeurd en bekrachtigd in menige zitting vtm hat Uitvoerend Komiteil Hoofd beetuur en Raad van afgevaardigden gecne vermindering der inkomsten te dulden, tot zoolang de herziening der barema's is geschied. Hier tegenover stelt dc Regeering een ncn posoumus doch verklaart bereid eene verbetering in le voeren voor enkele reeksen, wat de Syndikateu niet als eene oplossing kunnen aanvaarden. Daar loopen steeds de onderhandelingen vast, spijts onmiskenbaren goeden wil aan beide zijden, en dat moet ioodzakelijk met eene slaking eindigen. Wij zijn de eerste om zulks te betreuren, doch werpen alle verantwoordelijkheid van ons af, zooveel te meer dal wij menigmaal het middel ter algeheele oplossiug van het geschil hebben aangeduid. Wij begrijpen ook waarachtig niet, waarom ons voorstel niet wordt aanvaard, daar het zelfs rekening houdt van liet Non Possumua der Re geering. Wij stelden voor de heraanstelling van !en vroegere» loonraad, die met de herz'e. niog dér barema's gelast wordt. Het spreekt van zelf dat - niemand geeft wat hij niet heeft doch aan den anderen kaut ais hot gaat om een recht op treffelijk bestaan in ruil van eerlijken arbeid, zooals het zich hier voordoet, en de Regeering be schikt niet over dc geldmiddelen om dit recht volledig toe te kennen, dan mag ook niets verwaarloosd worden om in 't bezit te komen dezer middelen. Dit nu tot uitgangspunt zal de loonraad dringend te bepalen hebben, in hoeverre algemeene verbeteringen onmiddellijk kun nen ingevoerd worden met torugwerkende kracht van toepassing op 1 Mei 1921. Volgens dient vastgesteld, wat nog aan het herzieningswerk ontbreekt hot te volledi gen en wanneer en hoe zulks kan verwezen lijkt worden. Dat ware de oplossing en wij zien niet in waarom de Regeering zich niet bij ons voor stel zou aansluiten, gelijk wij evenmin ver zet der andere Syndicaten begrijpen zouden wat wij ook bovendien niet voorzien. Een afschrift van dit schrijven zouden wij eveneens aan het Kabinelshoofd Mijnheer Carton de VViart. Aanvaard, Mijnheer do Minister, de ver zekering onzer hoogachting. get. Lod. DE SMET alg. voorz. Het Ministerie van Landbouw heeft, in het Fransch en in het Vlaamscb, Nr 4, uitgege- ;even van de Berichten aan de Landbouwers, :ijude Zorgen le geven aan de melk op d boerderij. De schrijver behandelt achteroen volgens do jrachillende factoren, die invloed uitoefenen op de goede hoedanigheid en het goed bewa ren der melk Stal, melking, Uitroeren, Bewaren der mellc behandelen der ontroomde melk, behandelen van den room, wasschenen onderhouden van het materieel, al die punten worden achter, een volgens besproken. e Al wie melk behandelt zal practische en nuttige wenken vindon in dit vlugschrift (Prijs 0,25 fr. Het Ministerie van Landbouw (2* Alge meen Bestuur) zeödt op aanvraag, de volle- digo lijst van de Berichten aan de Landbou wers en van de «Landbouw-en Tuinbouw- lessen en igoeft aan de belanghebbenden liet adres der verkoopers van die vlugschriften, bevatte, die volkomen droog en onbeschadigd was. Uil voorzorg, dat de zee weder onslui- mocht worden, brachten de twee vrien den eene groote hoeveelheid naar boven on stapeldon dat op het dek zij slaakten hun werk niet, voordat zij door middel van een stuk zeildoed den geheelen inhoud van bet vat hadden boven gebracht. Bij verder onder zoek ontdekten zij een vat gemerkt Rund^ vleesch voor het scheepsvolk, het deksel werd er afgenomen en eeneu voldoenden voorraad naar liet verdek gebracht. Gelukkig vonden ze ook verscheidene vaten vol frisob water. Zij konden geen vuur maken, zoo zij bij verder onderzoek de daartoe uoodige ge reedschappen niet vonden thans ontbeten zij met beschuit en rauw gezouten vleesoh en uog nooit hadden zij met zooveel eetlust gegeten. Nero deed zich te goed aan beschuit on aan stukjes fijngemaakt vleesch. Toen zij bun honger gestild hadden, dacht Nommen bedaard over hun toestand na. Het scliip zat vast op eene rif, waarvan verschei* dene gedeelte» twee of drie voet onder de oppervlakte van bet water lagen. Omtrent twee mijlen van deze plek bevond zich een lang doch smal rit, dat eeo koraaleiland vormde, waarheen Nommen, uit vrees dat een volgende storm het wrak geheel vernie tigen zou, besloot alles (e vervoeren, wat zij noodig mochtig hebben. Zonder uitstel begonnen zij ijverig te wer ken. Verscheidene locge watervaten dreven in het ruim, en nadat zij er tien uitgezocht hadden, gelukte het hun die door balkon to vereenigen, zoodat dil eon vlot vormde, twee Wij ontvangen van de stad Antwerpen de volgende mededeeling Met het oog op de heerschonde economische crisis en haren weerslag op alle takken van nijverheid, in liet bijzonder op ons handelbe- di'ijf, is het niet onbelangrijk enkele cijfers le vergelijken betrekkelijk de beweging in onze haven vóór het uitbreken van den wereldoor log, d. i. in een tijdperk van vollen bloei, en de verloopen raaad April zoo kwamen in April 1914, 559 atoombooten en 23 zeil schepen aan, met eene wcderzijdsche tonne- maat van 1.152.026 ton en 2835 ton, of een gezamenlijk aamal aankomsten van 582 zee- sclipen met eene lonnemaat van 1,151,861 ,rtn. In April 1920 daarentegen kwamen 579 stoomschepen en 69 zeilschepen aan. met een wcderzijdsche lonnemaat van 8G7.738 ton en 32.000 ton, of een gezamenllijk aantal aan komsten van 648 zeeschepen, metende 899.744 ton. In April 1921 daarentegen kwamen 60L» stoomschepen en 25 zeilschepen aan, met een wederzijdsche lonnemaat van 1.028.900 ton en 3267 ton, of een gezamenlijk aantal aan komsten van G30 zeeschepen met eene lonne maat van 1,032,167 ton/ Het vergelijken van de cijfers dor uit onze haven vertrokken zeeschepen, leidt tot de volgende getallen In April 1914, 548 stoomschepen, met een en twintig voet lang en tien voet breed. In den namiddag was de zee volkomen stil ge worden, en daar het voorste gedeelte van het schip hoog op de rif wag geworpen, Jag het min of moer boven zijnatuurlijk waterpas, waardoor liet water alleen over de lading in de kiel stroomde. Gelukkig was hot beneden, dek droog het schip was in het midden in tweeën gespleten, en hel water, dat het ge durende den fstorm had ingekregen, was weder weggevloeid, toen de zee bedaarde. Toen Nommen naar heneden ging, vond hij een kist mot timmermansgereedschappen en eene groote hoeveelhoid geweren. De be schotten wegbrekende, gebruikte hij de plan ken daarvan om het vlot van een dek te voorzien. Van zonsopgang tot aan zonsonder gang werkten de beide vrienden onophoude lijk in dien tijd hadden zij hun vaartuig overdekt gekregen, dooh er bleef nog veel te doen. Den volgenden morgen begonnen zij weder met hun werti, en toen zij een mast van «ene boot bij het timmerhout hadden gevonden, bevestigdeu zij die stevig op hst vlot en sloe gen er een zeil aan. Ook vervaardigde Nom. men een ruw roer en voorzag het vlot van een looze kiel, door zoowel van voren als van achteren eene plank loodrecht door het dek le brengen, zoodat die omtrent drie voet beneden den bodem van het vlot uitstak daardoor voorkwam men, dat het vlot kon afdrijven. Tegen den avond van den tweeden dag was het vlot geheel in orde. (Vervolgt.) lonnemaat van 1,103,007 ton. 30 zeilschepen met een tonnemaat van 10.152 ton, of samen .578 zeeschepen, met eene tonnemaat vau 1,114,159 ton. In April 1920, 591 stoomschepen, 78 zeil schepen, te samen-669 zeeschepen, (zonder nauwkeurig vastgestelde tonnemaat). In April 1921, 570 stoomschepen, met eene tonnemaat van 901,020 ton cn 12 zeilschepen met een tonnemaat van 908 ton, of samen 582 zeeschepen, met eene tonne maat van 902,52S ton. Eene vergelijking van do beweging der binnenvaart is insgelijks niet van belang ontbloot; zoo, voor wat do aaukomiten be treft ln April 1914, 3474 binneschepen, met eene tonnemaat van 791.394 ton. In April 1920, 2547 binnenschepen, niet eene tonnemaat van 785.730 ton. In April 1921, 2138 binnenschepen, uïct eene tonnemaat van 555.197 ton. En de vertrekken In April 1914, 3482 binnenschepen, met eene tonnemaat van 796.258. ton. In April 1920, 2576 binnenschepen, mot sne lonnemaat van 757.079 ton. In April 1921, 2291 binnenschepen, niet eene lonnemaat van 630.869 ton. Voor den doorvoor noteereo wij de .vol gende getallen Van de Kempisehe vaart naar de Schelde In April 1914, 246 schepen, met een? tonnemaat van 60.556 Ion. In April 1920, 156 schepen, met eene lonnemaat van 40,004 ton. In April 1921, 197 schepen, met eene tonnemaat van 51.870 ton. Van de Schelde naard8 Kempisehe vaart: In April 1914, 258 schepen met eene tonnemaat van 70,053 ton. In April 1920, 104 schepen, met eens lonnemaat van 22,250 ton. In April 1921, 150 schepen, met eent tonnemaat van 38.030 ton. Duilschland onderworp! zich: Ba verdooling der stemming over het ultimatum in den Reichstag. De verdeeling dei* partijstemmen over het aanvaarden van het ultimatum der verbonde nen, was als volgt Nationalisten, 60 legen Volkspartij, 51 tegen, 6 voor Bevereohn volkspartij, 15 logen 2 voor Beyersche boe- •en, 2 tegen Hanoverianen, 2 tegen zonder jartij 1 tegen, 17 voor Meerderheidssocïa- isten 93 voorOnafhankelijken 4G voor Communiatoi), 17 tegen, 1 voor. Eon Duilsch protest. Het Duitseb gouvernem.nl heeft naar Parijs, Londen en Rorno een» nota gestuurd om verrel aan to leekcnod tegen het opeischen van automobielen en chauffeur» in 't vooruit zicht der bezetting van h»t Roergebiod. De Reichstag in verlof. Berlijn 12 Mei, De Reichstag is uiteen gegaan tot 31 Mei. Met vaste hand... Londen 12 Mei. Daily Chronicle na zijn genoegen uitgedrukt te hebben over het onvoorwaardelijk aanvaarden van het ultima, turn der uerbondenen doorDuitechland, zegt Nu moet er gewaakt worden, dat het nieuw Duilsch gouvernement zijne'verbinte nissen volbrenge. liet blad besluitHet is slechts met eeae vaste houding le betoonen, dal wij Duilsch land in banden zullen houden. De zelfde drukking welke uitgeoefend werdoui Duilsch land in den rechten weg te brengen, meet behouden blijven, ten einde te beletten, dat Duilschland zich van den rechten weg' zou verwijderen. Da Duitsche drukpers ziet het kabinet Wirlh mot leede oogen aan. Dc DeutscheZeümg schrijftHet gouver nement der nationale schande is sinds giste ren eene werkelijkheid geworden. De drie schoonheden der nationale eer hebben zich versmolten onder den kwaden boom van Erz- berger. Wij weten dat het recht, recht blij ven zal en dat den levenswil van hel Duitsche volk zijue kracht zal hernomon. Ook is het dokument dal men wil teekenen voor ons slechte een stukje papier De Lohal Amaiger wijst er op, dal de meerderheidsiocialisten die eemge weken geleden verklaarden, dat geen enkel Duilsch gouvernement de voorwaarden van Parijs zou aangenomen hebben, nu aan het hoofd etaan van dezen die het ultimatum aanvaard hebben. Met die noodlottige innerlijke ver deeldheid, gaat het Duitsche volk zware strij den tegemoet. Het oordoel van M. Huysmans. Een Brusselse 1) konfrater heeft aan dea socialistische volksvertegenwoordiger Iiuys- mans, die in do kwestién der vergoedingen en bezetting van liet Roergebied «ene nog al dubbelzinnig» houding aannam, gevraagd welk zijn oordeel was over bet aanvaarden vao 1 el ultimatum door Duitseldand. Het ia gelukkig, zegde hij, dal Duilsch land aanvaard heelt. Doch ik hen een realist; vergenoeg tnij niet met woorden eu

De Volksstem | 1921 | | pagina 1