DE FORTUINZOEKERS QmtscManil en tie SGliadevergosiIlsig. Zalerdas Mei 1021 De dood van Combes. Mlnislerie van Spoorwegen. Ds Duitsolie oorlopiisÉPiprs Een twesds zaak- Het gewezen geschil op het spoor. Da zaak dar Banps Transatlantic In den Vol keren l»o n (5 De moordaanslag to Wachlebska Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. XXVII* JAARGANG NUMMER 923 114 - X>a&.GJ31L.A.:D - 3 CENTiEsVIEN - WEKELIJKS 8.30 Uitgever: J. Van Noffbl-Ds Gbmbï Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zicli te wenden lat Lel Agentechap Hatas.S, Mcrtelaarplein, te Brussel8, Place do la^ourse, Parijs en^R ïtTïüïim ■iHwg»na— Bream's Buildings Londres E.C.l H. Qermanus Zon op 3,56, onder 7,39 Laatste Kwartier den.295 De loonsvermindering in de katoen- en weefnijverheid te Gent. De vertegenwoordigers der weef en spin- Eabrikanten en de afgevaardigden der katoen. bh weversvereenigingen van de beide partijen hebben in de Cerele Commercial eene ver gadering gehouden. Daar verklaarden de patroons der weefnij- verheid dat do 13 0/0 loonsvermindering toe passelijk is op de vordiennde loonen en met op de loonen van Februari 1920. De werklieden-afgevaardigden der wevers konden zich daar niet op vereenigen eri hou den aan hun voorstel van 5 0/0 voor iedere daling van 20 punten van de levensstandaard. De patroons waren niet meer te bewegen en de werkersafgevaardigden verklaarden het aan hun algemeene vergadering voor te leg den. Dezes besluit blijft5 0/0 voor iedere daling van 20 punten De werkers-afgevaardigden der katoenbe werkers verklaarden dat het verstaanbaar is dat do loonsvermindering voor gansch de katoen- en weefnijverheid dezelfde moet zijn on dat za de zaak eerst met de wevers moes ten afdoen Groot was de verwondering der werklie den toen zij Maandag in de katoenspinnerijen 'L volgende bericht zagen uithangen. Daar de bespreking tusschen onze afge vaardigden patroons on deze der wer- kerssyadikaten tot geene voldoenden uitslag hebben geleid, brongen wij ons personeel ter kennis dal de duurtetoeslag van Mei 1920 wordt afgenomen. Deze maatregel treedt in voege de eerste betaling van de week van 12 tot 19 Juni Voor de \vever6 is ook het bericht uitge hangen in denzelfden zin, met dit verschil dat de loonsvermindering 13 o'O is, en dat het ook toegepast wordt in de week van 12 tot 19 Juni. Dus het bericht spreekt van de loonsver mindering ineens toe te passen in plaats van in twee tijdstippen. De voorstellen der syndikalen was voor iedere daling van 20 punten, 5 o 0 loonsver mindering. 't Is hetgeen de patroons nu niet. willen aannemen. Do werkersafgevaardigden voor de beide partijen hebben een brief gezonden aan M. Jacobs, arbeidsopziener en voorzitter van het Nationaal Vexelkomiteit, om tusschen te komen en aan de patroons voor to stellen of jij bereid zijn de zaak aan een scheidsraad te onderwerpen. Zooals wij gisteren meldden, is de grootste geloofhalcr die Frankrijk ooit zag geboren worden, overleden. Emiel Combes werd geboren te Rocque- bourne (Tarn) in 1S35, uit eene familie van ambachtslieden. Dank aan de katholieken, welke hij later zoo fanatiek zou vervolgen, kon hij zijne stadiën doen in het seminarie van Castres. Hij droeg het priesterkleed was opvolgentlijk leeraar in de seminaricn van Castres en Aibi, werd doktor in de letteren, en gaf onderricht in de wijsbegeerte in de collegico van Nimes en Pons. Hij Echreef verscheidene weiken over den Heiligen Thomas van Aquinen, enz.. Het priesterkleed woog hem weldra te zwaar. Hij trad in het huwelijk en vestigde zich te Pons, en dadelijk wierp hij zich in de politiek. Het was in 1867. Senator gekozen in 1875 werd hij ondervoorzitter van den Senaat in 1893 en minister van openbaar onderwijs in liet ministerie Bourgeois, in 1S95 voorzitter van de senatorial Kommissie welke de wet opmaakte tegen de godsdienstige vereenigingen volgde hij io 1902 M. Wal- deck-Rousseau als kabinetsoverste op. Dan had hij de handen vrij en onmiddelijk dead hij de wet welke hij had deen stemmen mot de uitorste strengheid toepassen. Met een fanalism zooals het alleen aan afvalligen past, legde hij er zich uit alle macht op toe, om Frankrijk van den godsdienst af te scheuren. Hij ontreddert de Fransche marine, door Pelletan aan het hoofd der marine le plaatsen en het leger, door generaal André, de uit vinder van het hatelijk fichenstelsel te be noemen. Iedere Frauschman weet genoeg wat die twee daar hebben uitgericht. Ook was het niet te verwonderen, dal, weldra eene algemeene walg zich uvër Frankrijk verspreidde en Combes werd omver geworpen. Combes, de man die Frankrijk van het Vatikaan losscheurde, is Dinsdag avond ge storven, den dag zeiven, dat M. Jonnart naar Rome vertrok, om er officieel de diplomati sche betrekkingen met den Heiligen Stoel heraan te knoopeo. Le Tempo een oogslag werpende op de jaren tijdens dewelke het Combisme aan de verbrokkeling van Frankrijk werkte, ver bergt het geenszins, dat het de roemrijks; jaren der III' Republiek niet zijn. 137 VERVOLG. Aan de westelijke zijde vao het meer be grensde eono hooge bergketen den horizon, terwijl van de plek, waar Nomtuen stond, de grond schuin afliep in do golvende gras volden, versierd rant eene menigte boomen In de heerlijke weiden graasden talrijke kudden vee, liet eigendom van de verschil lende dorpen, die onregelmatig op de hel lingen verspreid logon sommige van die woonplaatsen schenen dicht bij bet water te liggen en op den oever kon men duide lijk gebeele rijor. sloepen onderscheiden, waarvan verscheidenen aan bet vissohen waren, doch op geen van allen kon men een icil ontdekken. De landstreek was zeer bevolkt, en toen Je troep nu snel den heuvel afdaalde, be merkte Ned dat ieder dorp door sterke pa lissaden beschermd werd, terwijl men In u.» nabijheid groote kralen voor het veo epge- richt had, die niet alleen versterkt, inaar bovendien door eene haag van den ondoor- dringbaren doornachtigen cactus om ringel waren. Ongetwijfeld was hij in eene belang rijke plaats aangekomen, daar hij gedurende den langen marsch van de zeekust af niel3 •gezien had, dat maar in do verte kon halen bij den rijkdom van dit land, en Nod ge voelde, dal hij ingeval hij slaaf moest wor den, deze plek hoogstwaarschijnlijk hel loo- seel zijner gevangnnschnp zou zijn. Terwijl hein de gedachte-voor den geest Weekabonnementen voor werklieden Tot hiertoe konden de abonnementen voor zes been- en terugreizen per week, ten belioe- ve van de werklieden der private nijverheid, zonder prijsverhooging geldig gemaakt wor den voor 's Zondags, zoo het getuigschrift van den patroon vaststelt dat de belangheb bende dien dag werkt. Krachtens eenen beslissing van den Mini ster van Spoorwegen houden deze bepalin gen op van 5 Juni u. s. af. Met ingang van denzeifden datum zullen weer werklieden- abonnementen voor zeven heen-en terug reizen per week worden ibgesleld. De vastge stelde prijzen zijn die van de gelijksoortige abonnementen van voorden oorlog, verhoogd mei 120 p. h. VG9R HET HOF VAN LEIPZIG Het proces Heynon. Taen rataawd gevang. Leipzig 26 Mei. In zijn rekwisitorium legen den onderofficier Ilevnen, beschuldigd van gevangenen to hebben mishandeld, zeide het Openbaar Ministerie, dat hij erkende, dat beklaagde strenge instruklies had ont vangen. maar zijn optreden was in geen gevalle billijken. Immer het opperste leger bestuur had uitdrukkelijk een menschwaar- dige behandeling van de krijgsgevangenen geeischt. Mishandelingen waren in elk geval verboden. Daar de gevangenen geenszins hadden gemuit, bestond er voor het optreden van Ilevnen in het geheel geen aanleiding, t Na den vertegenwoordiger van het Open baar Ministerie kwamen achtereenvolgens de drie verdedigers aan het woord. Toen een hunner beweerde, dat ook in Engeland en Frankrijk Duitscho gevangenen werden ge dwongen in de mijnen te werken, kwam voor de eerste maal do Engelsche kommissie, die de zitting bijwoont, lusschenbeide, om tegen deze bewering protest aan te teekenen. Voor Frankrijk mocht de bewering van den ver dediger juist zijn, in Engclaud is echter geen gevangene tot een dergelijke arbeid gedwon gen. De voorzitter wraikte daarop de uit latingen van de verdedigers en verzocht hun zakelijk ie blijver». Hei Hof deed uitspraak in deze zaak. Hey non werd veroordeeld lot 10 maan i opsluiting waarvan de voorloopige hechtenis afgetrok ken wordt. Na de veroordeeling van Heynen begon een tweede proces voor de strafrechterlijke kamer. De beschuldigde is Emiel Muller, van Karlsruhe, advokaat en gewezen kapitein van de Landwehr, die^jjok te verantwoorden heeft voor slechte behandelingen van de gevangenen. M. Schmidt, voorzitter van de Tweede Kamer, bestuurt de beraadslagingen. Gene raal von Randerky treedt op ais militaire deskundige. Van de opgeroepen getuigen hebben zich 19 Engelachen en 18 Duitschers aangeboden Verders hebben nog talrijke Engelschen, die de verplaatsing niet kort den doen, in Enge land ouder eed huarie verklaring afgelegd, voor eene duitsche ondervragingskommissie welke daartoe opzettelijk naar Engeland ge zonden was. Beschuldigde Muller bestuurde de gevan genenkampen van Flapy-Martigny in Frank rijk. Bij zijne ondervraging gedroeg de kerel zich zoo onbeschoft dat de voorzitter hem lot de orde moest roepen en hem moest opleggen een anderen loon aan te slaan. Het publiek is zeer talrijk opgekomen en begint belangstelling le krijgen in deze ge rechtszaken, welke veel licht brengen in gebeurtenissen waarvan de menschen in Duilschland tot hiertoe zoo wei dg wisten. Mfiller beweert dat zijne overheden hem gedwongen hadden brutaal te zijn. Da misdaden in Selyie gepleegd. Den 8 Juni komen de oorlogsmisdaden in Belgie begaan, voor het hof te Leipzig. Doze zaken zullen twee* of drie dagen in beslag nemen. De Belgische afgevaardigden zijn M. de advokaat generaal van Elswyck van Gent, en M. Sadi Kirechen van Brussel. Drie kategorieën van feiten komen in be handeling. 1. De massa-misdrijven ie Andenne 2. De wreedheden jegens de gedeporteer den te Sedan 3. De afschuwelijke misdrijven, op kinde ren van 8-12 jaar te Geeraardsbergen ge pleegd. Wat deze laatste zaak betreft, die, le Leip zig voor het hof komt, twee onderofficieren zijn de beschuldigden. Eene is voortvluchtig dc andere zal op 8 Juni voorkomen hij heet Mox Ramdohr en is student in de rechten; Zij worden er van beschuldigd kinderen in eefl bale met water ondergehouden te hebben om hen aldus te dwingen de namen hekend te maken van menschen,- die volgens de Duit schers door dezen aangelegde telefoon- en telegraafdaden doorgesneden. De kinderen worden pas uit het water gehaald als de verstikking begon in lo treden. Van Belgische zijde worden 17 getuigen opgeroepen. Do Duitsobers zullen getuigen ten ontlaste doen verschijuen. Deze feilen zijn in 1917 gebeurd De zaken betreffende de .massa-misdrijven le Andenne en Sedan zijn nog niet geheel on derzocht. Wat de eerste zaak betreft, zeggen de Duitschers, dat zij politieke delicten betreft Generaal von Biilow, die le Luik stond, liet in die stad den moord le Andenne aanplak ken, ten einde de bevolking zooals hij zegde, bang te maken. In zijn verhoor heeft von Biilow erkend de feiten door aanplakking be keud gemaakt te hebben ten einde de Belgen lot kalmto aan te manen en eerbied voor de Duitsche legers in le prenten. Hij verzeki niet geweten te hebben, dal misdrijven tegen het gemeene recht gepleegd zijn In elk geval heeft hij die niet gekend, men heeft die voor hem verborgen gehouden... stond zag hij, dat de vlakkere gedeelten van den grond bebouwd waren met verschillende gewassen, waaronder hij, naarmate bij daal de, duidelijk de gierst en den aardappel on derscheidde, terwijl dichte boschjcs van ba nanen ieder dorp omgaven, en zoowel ook vruchten als lommer verschaften. Men kon zich bijna geen liefelijker streek donken, en Nomraen wensclitte zich zeiven geluk, dat zijn lot hem naar deze aangename streek scheen geleid lo hebben. Zij kwamen aan een zonderling gewelfdeo gang in de dikke palissade, gevormd door tallooze soherppuntige lakken van uiterst hard hout, en zoo dicht naar buiten aaneen verbonden, dat men noodzakelijk middenin den uauwen gang, waarin geen twee man nen naast elkander konden doorgaan, moest loopao. Dit was zoo gemaakt ora eene over rompeling, door eene groote menigte van mannen te voorkomen en, om de nadering no-z moeilijker te maken, was er een recht hoekige draai in het midden van den sclierp- puntigen gang, die ongeveer twintig voet lang va^. De palissade bestond uit eene dubbele rij zware booraen. stevig in den grond bevestigd en verbonden door middel van bamboes, om hetwelk zich de stekele minosa slingerde voor naakte wilden was die weg ten eenemale ondoordringbaar on do palissade was onneembaar, zoo ze niet door vuur verwoest wei d. Door die versterking heen kwam de troep in de st;id. waar /ij dadelijk opeen groot open plein door eon aantal inboorlingen, die in de schaduw van oenen verbazend grooton ii. In ons voorgaande artikel zegden we dat het Kristen Syndikaat vast besloten was naar zijn doel te gaan, zelt met de samenwer king van 't Nat. Syndikaat. Dit gedacht van samenwerking werd vooruit gezet op eene vergadering van den Raad van afgevaardig den op 7 April en werd met algemeene stem men aangenomen. Een brief tot samenwerking van wege bet K. S. werd aan bet N.S. gezonden op Maan dag 18 April eo Donderdag 2t April werd liet K. S. telefonisch verwittigd dal er eene vergadering denzeifden avond plaats had in het Achturen Huis. De'afgevaardigden van het K. S. gingen er heen en dc samenwer king zou bezegeld worden op Vrijdag 22 April, (hierop roep ik de bijzondere aandacht der lezers) in cenc vergadering om 3,45 uren gehouden in hel Achturen Huis en waar tegenwoordig waren het Kristen Syndikaat, het Nationaal Syndikaat en den Bond der Bedienden en Beambten. Deze vergadering was zeer belangrijk voor wat de besprekingen aanging omdat men daarin de middelen moest beramen om tot de goede uitslag te komen, 't Is in die vergade ring dat het Nat. en Krist. Syndikaat overeen kwam door eene verklaring van de eene zijde door de heer Bauwcns, van dc andere zijde door de heer De Smet dat zij op 28 April hunne raad van afgevaardigden zouden uit- noodigen die alsdan het laatste woord zouden te sproken hebben omdat voor het K. S. de Raad van afgevaardigde het opperste lid is dezer organisatie. Het was in deze vergadering ook dat het kontrakt tusschen deze drie organisation gesloten en geteekend werd en waarin er /eer duidelijk voorkwam dat er GEZAMEN LIJK moest gewerkt worden om de vermin dering van duurtetoeslag te vermijden, dus •v wis geen van de drie organisatien die iets mocht ondernemen of aannemen zonder goodkcaring van de andere kontrakteerende partijen. Maar wat zien wij gebeuren. Op Woensdag 27 April (dus een dag vóór de vergadering van da Ueo Raden van afge vaardigde) werd eene afvaardiging van 5 man van hel Nationaal Syndikaat vergezeld van 4 leden der socialistische syndikale kommissie en geleidt door dc heer Max üallet socialis tische volksvertegenwoordiger voor Brussel door minister Neujean ontvangen en in die samenkomst neemt luit Nut. Syndikaat de duurtetoeslag vermindering aan op een basis zooals het bijzonder bevel luidt en die op dit oogenblik reeds gereed was om aan die afgevaardiging le onderwerpen. Men heeft het volle recht hier van te vragen, zijn er onderduims geon onderhanlingcn geweest tusschen leiders van het Nationaal Syndikaat en het beheer om dit bijzonder bevel te fabri- keeren. Het Nationaal Syndikaat heeft geaarzeld om dit accoord aan zijne leden bekend te maken, maar door de drang der omstandig heden verplicht geweest liet te doen, maar wat de afgevaardigde van het Nat. Syndikaat niet aan hunne leden hebben bekend ge maakt dat is hel begin i der verklaring van minister Neujean waarin deze zegde dat dc Regeering onder geen voorwendsel zou afge- zien hebben van dc dimrtetoeslagverminde- ring omdat dit een spoorslag zou geweest zijn voor de privaatnijverheid en andere ondernemingen om ook hunne loonen na^r omlaag te drukken. Wat hebben da leiders of die afgevaardi ging van het Nat. Syndikaat tegenover die verklaring gedaan, niets meer dan niets, daar lainarindenboom luierden, ontvangen wer den toen zij Ned zagen, stonden zij onmid delijk op en omringden hem met uitdrukkin gen van groote nieuwsgierigheid. Deze inboorlingen verschilden ir. voorkomen met degenen, die de tw6e vrienden hadden ge vangen genomen Luqbc taal was den gid sen geheel onbekend en zij moesten zich duor middel van teokenen vorstaanbaar ma ken, totdat men een tolk, die ©enigen tijd te midden van dozen stam gewoond had, zou gevonden hebben. I)e menigte groeide aan, en toen zeker gewichtig persoon verscheen, werden zij naar een groot plein, ïu het midden van d« woningen, in tegenwoordigheid van den ko ning gebracht. liet «as knap man van omtrent veertig jaar, zittende op een kleed van luipaardenhuiden ouder een grooien ba.« naauboora, omringd door eene groot© me nigte. De negers, dia do twee gevangenen gevolgd waren, hieldan nu stil en gingen eerbiedig op «enigen afstand zitten, terwijl de beide vreemdelingen met ue bende sla venhalers aan den koning werden voorge- steld. Thans gaf hij een leuken aan eenen neger, dio naast hem zal do ze >!oeg drie maal langzaam doch herd op eer." groote trom onmiddehju zwegen alle stemmen in <Io menigte, die uit meer dan duizend perso nen bestond. Toon de stilte hersteld was, richtte de ko ning oen paar woordau tol Kommen, gebood hom te ga-i it' en te v-rtulirn van we n en mot v u k tieal zij gekomen waren. Kommen veerde nu hel woord en gaf een lang doch duidelijk verhaal van de schip breuk en hunne daarop gevolgde reis. De koning en zijn volk luisterden aan dachtig zij hadden nooit vau eene blanke natie gehoord, en hij vroeg of alle menschen in Holland blank waron, of zij soms eene uitzondering op den regel waren. Nommen gaf hem eene beschrijving van het volk en van de verbazende macht van het land, terzelfder tijd trachtte hij de kracht der wapenen tc verklaren en liet hun zijn geweer zien. De koning nam het in zijae handen, en met zeker welgevallen kuikkende, alsof hij het volkomen begreep, stak hij de trömp in zijn mond en zeide, dat hij dien vorm van tabakspijp hoogst ongemakkelijk vond. Daar het geweer geladen was, verklaarde Nomraen hem het gevaarlijke van het wa pen en vroeg vergunning zijne uitwerking te mogen toonen op eene menigte vogels, die op bet plein rondliepen. Op een afstand van omlrout dertig pas vuurde hij zij geweer af dat met schroot geladen, drie vogels doodde; spoedig vuurdo hij toen den anderen loop af on doodde er nog twee. Op 'l oogenblik van de ontploffing beving de menigte een schrik; daar zij nooit oen geweer gehoord hadden, waren zij op den knal verschrikt on stoven weg in alle richtingen, terwijl zij in da ver warring ovor elkander struikelden toen b'et eerste schot door oon tweode gevolgd Wjrd, verwachtten zij eone voortzetting vun liet vrovrVdke geraas, en daai -i; getuigen wa pen geweest van den dood der vogels, vrees- [dannjevn deBgelijk lot, (Vervolgt.) de heer Max Hallet die Woensdag namiddag in de wandelgangen der Kamers vertelde aan al die het hooreo wilde, dal het Lonflikt op het spoor was bijgelegd daar het Nationaal Syndikaat een akkoord met Min. Neujean had gcslo en maar welk akkoord, (vervolgt). JUNIOR. Te Brussel is eene vergadering geiiomler van schuldeischefs der Banque Transatlantic que. De vergadering werd zeer talrijk bijgc woond. Er zijn immers meer dan 300G schuld eischers. Op deze vergadering is besloten geworden een vardedigingskomileit lo stichten, daf de belangen der schuldeischers zou beharti gen. Onder dezen zijn er een groot gelul die al hunne spaarpenningen in den afgrond hebben zien verdwijnen. Afzonderlijk slaande zijn zij schier zonder verdediging. Vereenigd zal hunne steun meer kans hebben verhoord! te worden. Het verdodigingskomiteit zal een niet tc versmaden kapitaal ter zijner beschikking hebben, om zijne taak tot een goed einde U brengen. Earst cr vooral zal opgezocht wor den in welke omstandigheden de bank geslicht werd. Desgevallond zullen maatre gelen genomen worden, om vervolgingen is te spannen tegen de stichters der bank. Duitsche huizen voor de verwoeste Gewesten Voor enkele dagen werd door de blades gemeld, dat de Fransche minister Loucheut Duitsche hulp voor de verwoeste gebiedee zou aanvaaraen. Aldus gesteld was hel bericht onjuist. Wel had hij met een gunstig advies het aanbod van Duitsche ondernemers ge steund, die een plan voor levering van afge werkte huizen hadden voorgelegd. Die huizon zijn gedeeltelijk uit hout en steen opgetrok ken en natuurlijk in serie vervaardigd. Som mige plans bieden woningen tot met twintig kamers. Ze zijn daarbij voor twintig jaai ge waarborg. Deskundigen, die enkele mo dellen ondorzochten lieten er zich zeer waar- deerend over uit en schatten den duurtijd van zulke huizen op minstens 30 jaar oud. Loucheur zou .het inzicht koesteicn inde streek van Armentiéres eene proeve daarmede le nemen, een tuinstad op te richten en die bij wijze van tentoonstelling aan le wenden. De gedachte is niet onaardig. Ook in Bel gië, zou men, misschien goed doen dc kwes tie van dergelij e leveringen van Duitsche huizen voor de verwoeste gewesten in over weging tc nemen. Eene federatie van Midden-Amerika M. Juan Francesco Paredes, minister va* Buitenlandsche Zaken der Republiek van Salvador heeft aan het aekretariaat van den volkerenbond eene nota laten geworden waaritz bekend gemaakt wordt, dat op 19 Januari 1921 de republieken van Salvador, Guate mala Honduras en Costa Rica een nieuwen souvereiuen en onafhankelijken staat hebben geslicht, onder benaming van federatie va a Midden-Amerika. Nicaragua maakt geen deel dezer federatie, evenmin als het drondgebied van Panama, dat na van Colombie gescheiden te zijuzich nu onder voogdij der Vereenigde Slatea geplaatst heeft. jür komt nog immer geen licht in deze ge heimzinnige zaak. Zekere personen beweerden Maandag avond M. Danneels aan dc Zuidstatie te Gent nog gezien te hebben namelijk aan het hotel Villa de Termonde rond 8 1/4 ure. Hij zou verklaard hebben naar Zelzate te rijden, en aan de statie vervoegd geworden zijn door eenen persoon aan wion hij verweet van zoo laat le komen, zeggende Gij zijl ook altijd daar, op 't gestelde uur Ver volgens zouden beiden vertrokken zijn, ter-» wijl M. Danneels aan het sluurraad zat. Het viel ook nogal zonderling op, dat de twee personen die te Wachtebeke, na de mis daad bij don auto kwamen, namelijk I)e Clercq en Do Mey, beiden op zoek gingen naar een werktuigkundige om het rijtuig ia orde le brengen. Zulks was ook eerst niet zoo. Toen beide mannen bij den auto kwamen, verklaarde de moordenaar, die nevens bel rijtuig stond, «inderdaad braak te hebben, er verzocht hen ergens "Uenen helper te halen, daar hij niet gaarne gansch den nacht daar zou blijven staan. Daarop verwijderde zich een tier Wachtebekenaren, doch de ander* bleef "bij bet voertuig, wat de rekoni ng van den moordenaar niet maakte. Deze verklaarde dan eens te zullen beproe ven om de auto in gang te zeilen, zeker met het inzicht verder ie rijden, en op eene een zame plauls de auto met het lijk achter le laten. Of zulks eene geveinsde poging was, kan men niet zeggen, doch in alle gosalhel voer tuig verroerde niet. Daarop aanzocht de moordenaar ook dam

De Volksstem | 1921 | | pagina 1