DE FORTUINZOEKERS Kanloezeiifalrigk in feraM Congo. De kwestie ran Hocg-Silezië. Woensdag Juni 1921 De scheuriiio bij de socialisten Ife! iisi sterna a sL Nieuwe lasten. De kwestie der vergoedingen- De landbouwbegrooling. Dsjuifsclie oorlogsmisdadigers Kerkstraat, 9 en 29, Aalst.Tel. 114 XXVIl' JAARGANG NUMMER I2B I3^V.C5--031jA.I> 3 CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.53 Uitgever: J. Van Nuffbl-Db Qkndt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Hatas',8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4 IL. Jacobus Zonop3,!i3, onder 7,13- Nieuwe Maan den t> Stichting eener communistischs partij Eergisteren werd de scheuring in de socia listisuhe partij voltrokken. Twee vergaderingen hadden te Brussel plaats, die ditmaal geleid hebben tot wat on afwendbaar toch eens komen moest. De eerste vergadering was de'zitting van de syndicale commissie, die in den voormid dag het ontwerp van verzekering tegen on. vrijwiiligo werkloosheid besprak, doch des namiddags over de hoof 'zaak beraadslaagde de strijd tegen de kapitalistische roadie en tegen dc scheurmakers. Neieke Mertens wees op de dreigende ge varen, vooreerst van wage de patroons, die den 8nron dag saboteeren, de loonen ver minderen, logon de syndikaton durven op staan. Daar is zelfs eon minister, die van kolo niën, die aan zijne beambten hun syndicaal recht betwist. Erisduseeaegroole perecam pegne nooaig, gevolgd door eene reeks open har? vergaderingen. Maar, opdat die campagne haar doel be reikte. moeten de syndicalisten ais één man staan, één front vormen. En Mertens verwijst nu naar het beticht, dat er oen weekblad gaat gesticht worden en syndicalistische comiteiten gaan gevormd worden, om de syndicaten dea weg te wijzen naai- de Internationale van Moskou. Welnu, besluit Mertens, een van de twee ofwel trekken wij, er hier uit, ofwel moeten de scheurmakers hier buiten gesmeten wor den. En hij legde, eene dagorde neer vragende dat de syndicaten aide verdachte elementen r.ouden weren, die de eenheid willen onder mijnen Evcrftng en Jacquemotte deden daarop uitschijnen, dat zij het recht hebben in de syndicaten te blijven, alhoewel zij voorne mens zijn builen de socialistische partij tc lieden. Iloe kan men aanhangers der Internatio r.ale van Moskou builen de syndicaten zetten ais men beweert dat er zelfs christenen bij mogen zijn Jcf Verlinden zegt dat de communisten niet zullen uitgeslotoii worden indien zij eer- lijk zijn. Welnu, te Antwerpen spreken de commu nisten niet in de syndicale vefeenïgingen maarYèr/olgens dringen zij iu de groepen binnen en maken do militanten voor verkoch ten uil. Dat is oneuldbaar. Da dagorde van het bureel werd na eene woelige bespreking aangenomen bij eenpa righeid min 5 steramen tegen en.8 onthou dingen. Hevig verzei tegen die lastertaal van den Exnloilé, besloot de bespreking. De tweede vergadering werd gehouden door de groep vrienden van den «Exploité», uie te Brussel een nationaal congres hadden ingericht. Het was Massart die voorstelde zich a( te saheiden van de Belgische Arbeiderspartij en de revolutionaire krachten in Belgie te ver- oanigen in eene geaffilieerde communisti sche partij. De socialistische partij zegde Massart, is «ene anti-revolutionaire partij geworden, en daarom moeten ook al de vrienden van den Exploité haar individeel veriatan. Maar zij moeten allen in hun syndicaal blijven, om er de propagande voort te zetten en zooveel kameraden als mogelijk is van de Gocialislische partij te onthechten. Jacquemotte zegde dat hij ook besloten was tol afscheuring van de socialisten en tot ■stichting eener nieuwe partij. 140 VERVOLG. Dit word bij reepen gedroogd eu dan op gehangen in don rook hunner hutten, in hoeveelheden, die voor verscheidene maan den voldoende waren. Dc voorraad van vleesoh werd bijna even belangrijk gehacht als die van het koren terwijl dus een gedeelte van de mannen en al de vrouwen druk met de beschouwing der velden bezig waren, gingen zij. die het sterkst en liet uoodigst waren op de jacht door heldendaden te onderscheiden werd zelfs als verdienotelijker beschouwd dan het ver- richten van moedige daden op het slagveld, r.n daarNommen zichgrooten roem had ver worven door het dooden van den leeuw, verwachte men van hem wonderen op de jacht van wilde dieren. Naast den koning was hij reeds de voornaamste man van het land, daar zijne gewaande tooverkunst hem eon buitengewonen invloed had verschaft. Onder zijne medecijnen had hij een grooten voorraad calamel en braakwijnsteen de uit- ■w orking van die geneesmiddelen op ziekfen l:ad zijn room verhoogd en zijn gelukkige praktijk als gokter werd aan tooveiij toege schreven. Hoewel Nomme geen kwakzalver AVR8, kon hij onmogelijk tegen deo stroom der publieke opinie opzeilen en was hij der halve genoodzaakt toe te laten, dat de inboor lingen zich aan het bijgeloof overgaven. Er was echter veol gevaar aan zijn verheven aland verbondauj de koning was -*en domme Er mag geer. misverstand bestaan het is wel degelijk huiten de socialistische partij dat de nieuwe partij gesticht wordt. Al wie met ons is, zegt Jacquemotte kan niet bij de socialisten blijven. Het is absoluut noodig daler communi stische leden in de Kamer komea. Er kan ook geen kwestie van aansluiting bij de bestaande communistische groepen zijn, dewelke te veel gesloten blijken. Eerst most de nieuwe partij ingericht en dan zal met Moskou onderhandeld worden over da aansluiting bij de III® Internationale. Ten slotte wordt mat 713 stemmen tegen 30 en 35 onthoudingen besloten tot stichting der Belgische communistische partij. En een voorloopig comiteit wordt gelast zich io betrekking te stellen met het bareel der III® Internationale. Daarmee hoeft Jacquemotte de bruggea met de socialische partij afgebroken. Maandag morgen vergaderden de mini sters in het ministerie van Binuenlandscke Zaken. Do raad onderzocht de verschillende pun ten betreflende de grondwetsherziening, namelijk de hervorming van den Senaat, hel referendum, het hof van bestuurlijk# twist beslechtingen eu de burgerwacht. Hij kwam overeen nopens de nieuwe neer te leggen wet op de provinciekieziugen, en het aanhechten van een gedeelte van Oost Vlaanderen (linker Scheide-o^ver) bij de provincie en de stad Antwerpen. Ook werden onderzocht de moeilijkheden, die de benoeming van vrouwen tot burge meester, schepene, ontvanger, gemeente secretaris iu den weg zouden staan. De raad onderzocht vérvolgens eenige opties van inburgering, keurde de verheffing der legatie bij den H. Stoel on in Japan tot gezantschappen goed en ontving teu slotte mededeelingen van wege den minister van financiën over den toestand en de reeds aan gekondigde nieuwe leening. Het wetsontwerp betreffende de nieuwe lasten is verschenen. Wij meenen hel van belang voor onze le zers er eenige bepalingen van te doen ken nen. RegisSratia- en overschrijvingsrachten. De registratie- en oversell rij vingsrechten, waarvan de aanwijzing volgt, worden op de hiernavolgende bedragen gebracht Dit van O.Gö op 1 fr. dit van 2.40 op 5 die van 4.20 4.70 en 5 op 10 dit van 7 op 15 - dit van 12 op 25 dit van 23 op 50 dit van 35 op 70: dit van 58 op 100 dit van 145 op 300 dit van 250 op 500 dit van 290 op 1000 dit van 500 op 1000. Trapsgewijze klimmende registratiierech- ten dit van 0.50 fr. op 1 van 1 op 2 van 2 op 4 van 3 op-6. Evenredige registratierechten van 10 centiemen op 15 van 30 op 40 van 35 op 50 van 65 op 80 van 1 fr. op 1,25 van 1.40 fr. op 1.80 van 2.70 op 3.50 van 5.50 op 6.50 van 6.50 op 8.50. Evenredige overschrijvingsrechten 0.65 op 0.80 1,25 fr. op 1.50 fr. Het registratierecht der schenkingen onder levenden, op 1.40 p. c. en 6 p. q. bepaald wordt op 2 p c. en 7.50 p. c. gebracht. De thans op 60 centiemen gestelde mini- raarechten van registratie, van overschrij ving en van inschrijving worden op 1 fr. gebracht. wilde, en hoewel hij onbepaald geloof sloeg aan toovorij, hing zijn vertrouwen in den tooveraar af van zijn goed geluk, daar eene landswet bepaalde, dat de regen-verwekker of toovenaar bij de dorde mislukking zijner proef moest tor dood gebracht worden. Tot zijn afkeer waren er reeds twee van de ko ninklijke toovenaars in zijne tegenwoordig heid gedood, omdat zij herhaaldelijk gefaald hadden in hunne voorspellingen aangaande het fgoed geluk van zekere jachtpartijen. Men hield het er voor, dat de oorzaak lag in den leugenachligen geest, die zich in het lichgam van den toovenaar bevond de on- gelijkkige wérd daarom voor het geheele volk ter dood gebracht en met een scherp mes geopend, terwijl zijne ingewanden door andere toovenaars, die voorgaven da sporen van den boozen geest te kunnen ontdekken, nauwkeurig onderzocht werden. Na verloop van eenige dagen verzocht de koning aan Nommen, hem den uitslag eener jacht, die men op groote schaal wilde onder nemen, te voorspellen. Gedachtig aan hel vreeselijk lot van de twee ongelukkige toove naars, verklaarde hij, dat die* jacht van een goeden uitslag zou vergezeld gaan, zoo hij en zijn vriend de jagors mochten vergezellen. Dadelijk kwam men overeen, dat hij de ge heele jachtpartij zou leiden. Met hot aanbreken van den volgenden morgen vertrokken de twee vrienden, verge zeld van Nero en vijftig moedige mannen in vijf groote sloepen, gemaakt uil de stammen van reusaohtige hoornen. De zraa juist opgekomen toen do klei* Successierecht. Het successierecht en recht van overgang bij overlijden worden vastgesteld naar het tarief, dat in eene tabel wordt opgegeven. i' In rechte lijn-, tosschen eehlgenooten niet kinderen of afstammelingen in gemeen schap tusschen den aannemer en de aange- nomer.e of dezes afstammelingen: 4.40 fr, tot 5000 fr. 1.60 fr. tot 10.000 1 fr. tot 20.000 2 fr. tot 50.000. enz. Het recht tusschen echtgenooten zonder kinderen of afstammelingen in gemeenschap en broeders of zusters 5 tot 5000.; 6 tol 10.000 7 tot 20.000 8 tot 50.000 met maximum van 25 hoven 13 millioen. Tusschen ooms on tan ten en neven en nichten laagste 6 gougste 30. Tusschen grootooms of gropttanten en naneven of naflichten laagste 7 hoogste 35 Tosschen alle andere personen laagste 10 hoogste 50 p. c. Meubelen. Volgens het eer3te artikel van de belasting op het mo ilaii', wordt onder dit laatste woord begrepen 1. De stofl'eeriug 2. De wapens 3. Do wijnen.4. Dc verzamelingen hoeken, schil derijen, porc&leinen, medailles, kunstvoor werpen en andere zeldzaamheden 5. Al de lichamelijke roerende goederen voorbehouden tot persoonlijk gebruik van den schatplich tige en der leden van zijne lamiliej namelijk do rijtuigen, automobielen en andere vervoer middelen, het lijnwaad en de kleederen, het beddegoed, de juweelen en de edelge steenten. De volgende meubelen worden van be lasting vrijgesteld 1. Het mobilair dai ter leen wordt gege ven en hetgene. dat dient tot een loonende exploitatie. 2. Hetmobilrir behoorende tot de openbare diensten of toebehoGrende aan den slaat, de provinciën, de gemeente en de andere open bare inrichtingen. Het mobilair dienende tot hef onderwijs of lot de uitoefening van eenen eeradienst. 4 Het mobilair toebehoorende aan de ver eonigingen die goer.e winst bejagen en aan de inrichtingen van openbaar nut die de rechtspersoonlijkheid genieten. De belasting bedraagt 5 per duizend van de waaide. TE TWEE AKREN Zaterdag namiddag waren de werklieden der gewezen firma Levy-Moncheur, thans door eene Aalslersclie firma uitgebaat, juist terug aan 'l werk, toen eensklaps eene ge weldige ontploffing weerklonk. De ketel was gesprongen. De bestuurder, M. De Ryckere en twee irklieden, Jules Bou chary," van Brussel en Anloon Plumier van Lessen, werden getroffen en vreeselijk gekwetst. Brand ontstond en het vuur nam spoedig eene groote uitbreiding, zoodat voor eene ware ramp gevreesd werd, daar eene groote hoeveelheid buskruit in dc fabriek voor handen was. Onophoudend hoorde men kardoezen ontploffen. Dunk aan de spoedige hulp der pompiers van Lessen kon het vuur nog tijdig omschre ven worden. De drie slachtoffers werden naar- h#t gasthuis van Lessen overgebracht. An toon Plumier moest een arm en een been afgezet worden. Er bleef niet de minste hoop hém tc kunnen redden. Ook de toestand van Bpuclie- ry is zeer gevaarlijk. De bestuurder, M. De Ryckere, alhoewel ook erg gekwetst, bevindt zich in geruststellenden toestand. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk daar er geene verzekering is. Verlrek van den Anvorsville. Zooals was aangekondigd, is Maandag morgen, te 9 uur, de Belgjsche stoomboot Anversville naar Congé vertrokken met 242 passagiers en eeue volle lading allerhande koopwaren, terwijl op het dek ook aulos vrachlautos en ijzeren schepen geladen waren. Tusschen de vertrekkenden bevonden zich weer heel wat zendelingen. Niettegenstaande het vroege uur was er heel wat volk en officieren bij hot vertrek aanwezig, waaronder afvaardigingen van het '6* linieregiment en het lff geechHtsregiment, die luitenanten Haar# on Caesteckor bij hun vertrek kwamen groeten. Het muziek van hel 6° linierefiment gaf het gebruikelijk afscheidsconcert. De herdenking der Cemmune TE PARIJS. In tegenstelling met de eefsle berichten die luidden dat er geen incidenten voorvielen gedurende de mauifestatis ter herdenking van de Commune, wordt thans gemeld, dat bij het uiteengaan der betooging, de betoo gers een groep agenten op steenworpen ont haalde. Deze zagen zich verplicht op de beloogers los te rukken, waardoor eene geweldig botsing ontstond. Ken twintigtal betoogers werden aange houden en naar de raairie van het XX® arrondissement gevoerd, waar volksvertegen woordiger La font hun invrijheid stelling kwam vragen. De meesten evenwel bleven aangehouden. Talrijke beloogers werden gewond, even als de volksvertegenwoordiger Lafonl zelf, die kneuzingen aan hel hoofd opliep. Om half tien had de buurt van de Père- Lachaise liaar gewoon uitzicht hernomen. Huiszoekingen. In verband met den aanval op de politie, zijn hij gekende communisten als Frossard, Pioch, Sauvarine, Loriot, Barbusse, e:iz. huiszoekingen gedaan gewordeo. Er hadden ook nog verscheidene aanhou dingen plaats. De sjorting van het eerste milliard mark goud. Uit Parijs wordt gemeld, dat M. Mayer Maandag namiddag aan de Kommissie der vergoedingen de twintig bons op de Duïlsche schatkist, ieder eene waarde vertegenwoordi gende van 10 millioen dol Hars 't zij dus 480 millioen mark goud. heeft overhandigd. Terzelfdertijd overhandigde hij ouk een schrijven van het Duilsch gouvernement, waarin betoogd wordt 4.) Dat Duitschland reeds te voren 36.733.000 dollars of 150 millioen mark- goud betaald had 2.) Dat Duitschland heden 200 millioen dollars 't tij ongeveer 480 millioen mark goud betaalt in bons op de Duiteche schat kist 3.) Dat Duitschland ter beschikking der Kommissie der Vergoedingen eene som heeft van 45 millioen mark-goud, welke de som van een milliard mark goud, door Duitsch land te betalen vóör 31 Mei volledigt. Voor het verwoeste Frankrijk. Heden, Dinsdag, zal er een definitief be sluit genomen worden over de vijf en twintig duizend huizen, die Duitschland aan Frank rijk zou kunnen leveren, voor de verwoeste gewesten. Dit besluit moest Maandag geno men werden, doch M. Loucbetir werd, (eu gevolge van onder »ragingen, in dea Frau- schen Senaat weerhouden. ne vloot vlug langs de kust roeide de man nen waren sterk opgewonden, daar de tegen woordigheid van Nommen hun een zeker vertrouwen in eene gelukkige jacht inboe zemde. Gedurende,tien uur roeiden zij zonder ophouden en men berekende dat zij omtrent vijf en dertig mijl hadden afgelegd, toen de voorsle boot tegen vier uur in eene enge baai stuurde. Hier was een heldere, zandachtige oever, waar de negers aan wal stapten en hunne sloepen hoog en droog opsleepten. Eeno rij steile rotsachtige heuvels van ver scheidene honderden voelen hoog omringde hel meer op ongeveer een .vierde mijl van het water, dat zich gedurende het regensei zoen tot aan den voet der heuvels scheen uil te strekken de vlakke, zandachtige bodera tusschen die hoogten en het meer wai bedekt met eene fijn% soort gras, en de woeke grond droeg tallooze afdruksels van de poolen van olifanten, nijlpaarden en andere groote dieren. Dit gedeelte van het land was onbewoond, en had daardoor overvloed van wild. Terwijlde jagers hunne wapens en bagage uit de sloepen haalden, wandelde Nommen met zijn geweor naar den voel van de rots achtige heuvels, en toon hij zag dat deze te stoi! waren om te beklimmen,' maakte hij hieruit op, dat de wilde diereu door den een f andoren bergpas naar het moer moesten gaan. Langs den voet der heuvels voort gaande, duurde hbt niet lang of hij kwam aan het uitgedroogde bed van eou stroom, welke tusschen twee ruisen door, afdaalde die we dieren, die des nachts langs dat pad gingen ora hunnen dorst te lesschen. Het viel Nom men dadelijk in, dal ingeval hij en zijn vriend met hunne geweren bij maanlicht de engto bewaakteu, hij in staat zou zijn een paar dieren, die naar beneden zouden gaan, don terugweg af te sngden, daar hij Jhet voordeel van eene veilige standplaats, zou hebben. Toen hij besloten had dit plan ten uitvoer te brengen, spoedde hij zich reeds vool' den nacht achter eene liooge rots, gele gerd hadden. Nommen legde aan Klapdorper zijn plan uit, en nadat hij een- stuk van een grooten viscli gebruikt had, bond hij Nero aan een boom, gebood hem op zijue Ideeren en ammunitie te passen en ging met zijnen riend naar den bergweg. Toen hij aan 'den ingang van den sniallen weg, die als 't ware eene- straat tusschen de heuvels vormde, gekomen was, beklom Nommen de steilte en koos zijne standplaats onder een boom, die in eene rotsspleet vlak aan den bollen weg stond van daar kon hij de engte overzien. Deze zonderlinge weg was zeer lang, geens zins steil maar klom van lieverlede io ver scheidene 'kronkelingen naar het hoogland op tot aan de loppeu van den heuvel nabij het meer. De wind woei in de-richting van liefzeer en was dus guuslig voor de beide wachters. De maan was bijna vol Jgeen wolkje verduisterde den lucht men zou dus dus even juist als bij daglicht kunnen schie ten, vooral omdat de twee vrienden de voor zorg - nomen hadden eeujstukje wit papier, pun'.- uUgeaowMn, aan de trompen dor gc- Een der ministeries, welke sedert den wapenstilstand het meest gepresteerd* hebben met betrekkelijk geringe geldmiddelen, is ongetwijfeld het ministerie van landbouw- Ia menig ander departement werd het getal ambtenaren vermeerderd, ja soms verdubbel; nieuwe gebouwen werden aangekocht oi gehuurd om er bureaux in te installeeren; hel geld werd, zooals M. Woeste in zijn laatste rede in de Kamer zegde, niet zelden in som- mige gevallen door venster» en deuren gesmeten. Niet» van dit al gebeurde in heLrainlsferiï van landbouw. We hebben onlangs de aan dacht gevestigd op hetgeen dit departement sedert 1918 in het verwoeste gedeelte v*»q West Vlaanderen heelt tot stand gebracb(. Dit alles gebeurde, zooals minister Ruzotlo ons onlangs mededeelde, zonder dat een enkele nieuwe dienst aan liet ministerie van landbouw werd toegevoegd, 't is te zeggen met de organisatie die reeds voor den oorlog bestond. In dit ministerie werden geen nieu we millioenen aangevraagd, en werden geen nieuwe regimenten ambtenaren op de been gebracht. liet verslag der parlementaire landbouw- commissie, is heden verschenen en we zien daarin dat de verhooging der begrooting van het ministerie van landbouw in vergelijking met de hegrooting der andere departementen iels minder dan 2 t. b. bedraagt. De andere begroolingen slorpen dus 98 t. h. der ver meerdering der uitgaven op die van land bouw nog geen'twee t. h. Wanneer men dan anderzijds weet. waf met deze beperkte hulpmiddelen werd tot stand gebracht, dan kan men slechts hulde brengen aan den tegenwoordigen minister van landbouw, die reeds sedert twee jaron den gulden stelregel toepast van M. Theuuis, waar deze herhaaldelijk, ook verleden week, met nadruk er op wees dat in moeilijke tij den, als die we heieven, de uitgaven belmo ren ingekrimpt te worden. Het Vlaamsche spreekwoord «x Stel de tering naar de ne ring schijnt de. lcidsraad van M. Ruzette te rijn. De hegrooting van landbouw werd aldus sedert 1918 ieder jaar in een geest van be zuiniging opgemaakt. Niettemin stelt de ver slaggever der commissie, M. David, voor, verschillende posten te verminderen. Of de minister zich hiermede zal kunnen vereenigen valt af te wachten. Iedereen begrijpt dat er moet bespaard worden op begrootiogen waae overdreven uitgaven op voorkomen doch dit is zeker en vast niet het geval met hef landbouwbudget. Hot proces van kapitein P/Iuller Leipzig, 30 Mei. Kapitein Muller were, lol 6 maanden gevangenzilting veroordeeld, wegens mishandeling van ondergeschikten en om tegen de verordening in een geval van mishandeling van ondergeschikten ie hebben toegelaten. Van de andere beschuldigingen werd hij vrijgesproken. plïrt foredea door zware] wwer- k kaiiiioa richten» (Vervolgt.) Eene verklaring van kanselier Wirlh Dr. WirthV verklaarde Zondag, na de betooging in den Lustgarlen te Berlijn, aar» de afgevaardigden die hem eene motie van verzet tegen de gebeurtenissen in-HoogSile- zie overhandigden Ik gevoel een diepe erkentenis e:i een levendige vreugde na de indrukwekkende betooging, die u heden te samen heeft ge* bracht. Dc doorOpper-Silezio uitgedrukte wensch om aan Duischland toe te hooien mag niet tegengewerkt worden. Men heeft ten on- reobtc beweerd dat de arbeidersbevolking zich voor Polen zou uitgesproken hebben, want honderd duizenden arbeiders hebben voor Duitschland geopteerd. Het huidig oproer zal ons goed recht niet kunnen ontnemen. Wees ervan overtuigd dat wij al wat mogelijk is zullen doen om den val van Korfanty en het herstel der orde te be werken. Indien de Polen gemeend hebben de wereld voor een voldongen fei: te plaatsen, dan hebben zij zich vergist Verlangen naar een onverwijlde bijeen komst varf den oppersten raad. Londen, 29 Mei. Naar men dezen avond verneemt, blijft men inffde officieele Engel- ache kringen het verlangen uitdrukken dat de Opperste Raad nog deze week bijeenkome. Het Engelse!» gouvernement zou dat ver langen ter Eennis van de Fransche regeering gebracht hebben. Reuter geeft dezen avond een nota uit Fransche bron, waarin wordt te kennen ge geven, dat het niet in Briand's bedoeling lag, de door hem voorgestelde Kommissie van deskundigen in de piaute te zien treden van de bijeenkomst van den Oppersten Raad,' tot welke bijeenkomst hij reeds officieel zijn toesteniing gegeven heeft, hij wilde er inte gendeel een voorbereiding ragtwou voot

De Volksstem | 1921 | | pagina 1