Onze. toestand. Na 17 jaren OS FOSTUiNZOËKERS M. Waüiers en zijn.,, boter. Ministens van Spoorwegen. Maandag G Juni 192i Zondag 5 Juni Voor de verwoeste gewesten Be koninklijke gift van den Amerikaan Frank H. Buhi. - - Eene bewogen reis. Kr>isisfonsiSa In Duitschland Rond het Parlement. XXVII» JAARGANG NUMMER (23 Kerkstraat, O en 22, Aalst.— Tel. Ui DA.GBI_jA.D 10 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Ndffel-De QatiDT Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te weudeb tot het Agentschap Uavas,8, Marlelaarpleio, te IlrusseiS, PJace de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Loudres E.C.i II. NorbertuS Zon dj"» 3,50. onder 7,48, I Nieuwe hfuan den 5 H. llelolsia Zon op 3,01, onder 7,47 De bespreking der begrooting van Buiten, landsche Zaken werd gisteren met belang- r,telling gevolgd. Minister Japar genoot "weder algemeenen bijval op alle banken der Kamer, ook bij de socialisten. We vestigen nog de aandacht op het vol gende. Nagezegd te hebban dat de Duitschers allo pogingen inspannen om de buitenland- isebe markt te heroveren, richtte M. Jaspar tot onze handelaars den volgenden wenk (i De aandacht van het land moet gaande gemaakt worden voor de buitenlandschc politiekBelgie is slechts aan den dageraad van zijn politieke en economische vestiging. Maar liet is in zijn werk van herstel gehol pen door hst ontzag dat het verworven heeft door zijn arbeid en zijn edelmoedig gebrachte offers. liet is bet vraagstuk van den Belgischen uitvoer in zijnen vollen omvang dat zich met geweld aan mijn bestuur opdringt. Het is 'onontbeerlijk dat onze nijveraars en hande lbars de gewichtigheid inzien van onzen overzösschen uitvoer, welke maar een tiende van onzen gezamcntlijken uitvoer bedraagt. Ilot is dus volstrekt noodig dat men den uit voer naar overzeesche landen after ter harte nemen. Het oogenbiik is gunstig de markt is or vrijer dan voor den oorlog. Duitschland wordt ge woerd. Zouden onze handelaars, onze nijveraars zich ten dien einde uiet beter kunnen verslaan en inrichten Zij werken thans nog te zeer elk op zijn eigen houtje. Betreffende het Wielingen-kwestie knippen wc nog den volgenden zin uit de rede vau den minister lk wil gelooven dat de regeering dei- Nederlanden er niet iu volharden zal op dat punt toegevingen te eischen wolke wij haar nooit kunnen toestaan. (Herhaalde blijken van goedkeuring.) Hol einde zijner rede luidde n He', is van belang dat de natie eendrach tig blijve,en dut men de partij- en taaltwislen ter zij late. Iïet gewichtig uur dal de natie door- worstelt, bat niet toe dat het anders zij. Onze eendracht was volkomen gedurende den'storm; zij moet blijven voortduren. In dien wij het gevoel onzer eenheid verloren, zouden wij met eigen handen ons graf'del ven; dan z ui den wij rijp zijn voor dienstbaarheid.»» Ilier voegen we nog aan toe dut M. Strauss het wetsontwerp lot verleening van een kre diet van 250 millioen, ton einde den verkoop 'van Belgische producten in het buitenland te waarborgen, heeft bestreden. Volgens 'hem moet de Slaat zich in deze aangelegen heden niet mengen. Een zaak slaat ons te doen voortbrengen tegen concurreerendc prijzen om op de vreemde markten or.ze waren to kunnen verkoopen. Alle overige middelen zijn lapmiddelen. De Slaat heeft echter voor plicht alle hindernissen aau don Vrijhandel at te schaffen. M, Fournier Sarloveze, volksvertegen woordiger, die het voorzitterschap uitoefend over het hooger comitcit ter verdeeling van de twee millioen dollars door M. Frank H. Bubl geschonken ten voordeele der ver woeste gewesten, heeft een verslag aan M. Loucheur ingediend. De Fraüsche minister zond een brief aan den burgemeester van Grove City, waar de vrijgevige Amerikaan woont, waarin hij we- 144 VJiRYOLO. Op dio mededeeling hief de geheele me nigte ten teelten van ongeloovigheid aan, en nadat de koning gesproken had met zijne toovenaars, die hunne hoofden spottend schudden, wende hrj zich tot twee vrienden en uitto eonigc woorden in grooto opgewon den l\eid. liet is beter zulke dingen niet le ver tellen, zeide Klapdorper, de'Koning is zeer boos, hoor wat hij zegt! Iloe durft dan de blanke man don koning slof in de oogen gooien Hem zulk. een leugen wijs willen maken, maakt liem een grooten dwaas in de oogen van zijn volk Eu de toovenaars zeg gen stel hem op proefals hij de zon zwart maakt, doodt hem. Op dit oogenbiik ontstond er een luid ge mor onder de menigte en do koning stond op en verwijderde zich met zijne toovenaars, zonder de minste notitie van Nomrnen te ne men. De toovenaars waren altijd jaloerscli opNommens macht geweest, en maakten thans van deze gelegenheid gebruik om den koning tegen hem in (o nemen verschoide- nen gaven don raad hem dadelijk ter dood te brengen, omdat hij getracht had hen door zulk oene groote leugen te bedriegen, doch de koning kwam na overleg tot het besluit, dat er groote rampen over net land zouden komen, zoo men dezen blanke onrechtvaar dig doodde, daarom achtte hij het verstan- 4-ger le wachten tot don tijd, waarop liet na- ten laat dat de gift wordt aang6nome na mens de ongelukkige bevolking dor ver woeste streken. De som zal aldus verdeeld worden, vol gons de beslissingen der commissie der ver goedingen 5/6 aan Frankrijk, 1/6 aan België. Het is het inzicht van het coordinatie- comiteit der hulpgelden, die som aan een stichting te schenken, die den naam en de herinnering van M. Frank H. Buhl zou ver eeuwigen. Deze stichting zou voorbehouden zijn ter verzorging van de tengere en zieke kinderen der verwoeste gewesteff. La Mctropolc meldt, dat de minister van bevoorrading zonder van iets te gebaren heel zijn voorraad gezouten boter aan een enkelen handelaar verkocht heeft, aldus die boter, betaald met de centen van alle Belgen, aan de woekermogelijkheid van een enkeling overlatende. Naar het schijnt is deze handelaar de be schermeling van een der socialistische hosfd- mannen. Het blad voegt er bij, dat het boteravontuu r van den minister geleid heeft tot 1. Wij hebben geheel den winter gezouten boter moeten eten aan hooger prijzen daa de versche boter van Holland en Denemarken. 2. Wij hebben de iplandsche boter 30 tot 40 per honderd duurder moeten betalen dan den prijs der boteruitvoerende lenden. 3. Eenige bevoorrechten in Holland, Frank rijk en Belgie hebben zich binnengespeeld met de centen van hol Belgisch gouver nement. i» 4. Het land heefteen eerbiedwaardig aan tal miljoenen verloren, welke M. Thennis nu door nieuwe belastingen moet zien terug te vinden. Eone vreesolijke rechterlijke dwaling is thans aan 't licht gekomen, nadat de onschul- dig veroordeelde ruim 17 jaren in do gevan- enis verbleef. Op het gehucht Pasbrug-bij-Mechelen, op do baan naar Kathclijne Waver, werd in den nacht van 21 lol 22 November 1903, een genaamde Van Loo, van Bönheyden ver moord gevonden. Victor Hermans, gehuwd en vader van twee kinderen, werd wegens die moord aangehouden en in Maart 1904, door het assisenhol van Antwerpen tot levens gangen dwangarbeid veroordeeld. Dc veroordeelde hield steeds zijneonschuld slaande. Wie is de ware schuldige Dat werd heden nog niet gezegd. Het moeteen persoon zijn, die thans we gens een andere misdaad een straf uitzit en aan den aalmoezenier moet bekend hebben door wroeging te worden gefolterd, omdat reeds 17 jaren iemand onschuldig zit opge sloten, wegens een moord, die hij zelf bedre ven heeft. De aalmoezenier raadde zijn biechteling aan de bekentenis schriftelijk aan de bevoeg de rechterlijke overheid over te maken. Het gerecht in aktie De heer Prokureur-generaai van het Be roepshof te Brussel heeft, na kennisneming van den brief, waarin de ware schuldige zich doet kennen, het dossier der zaak geopend om zich in te lichten over het proces dat voor het Assisenhof van Antwerpen afge speeld werd in Maart 1904, alsook over het onderzoek, dat hetzelve voorafging. Op zijn beurt heeft de Prokureur des tuurverschijnsel zon plaats grijpen. Kwam Nommen's voorspelling uit, dan was hij on getwijfeld een groot toovenaar, mislukte echter zijne proef, dan zou hij als bedrieger rechtvaardig gestraft worden. Op den morgend van den aangekondigden dag kreeg eenc van 's konings koeien twee kalveren toen hij die tijding vernomen had, stond de koning dadelijk verwonderd op en beval om zijne toovenaars en raadslieden bijeen te roepen. Niet zoodra waren zij aan gekomen en hadden zij het nieuws uil 's ko»' niugs eigen mond gehoord, of een bode kwam naar hem loegeloopen om hom te berichten, dat bij hem een koe ook twee kalveren had gekregen. Een luid gemor ten teekeu van verbazing werd door de vergaderde menigte aangeheven, en de toovenaars rieden onmid- delijk den koiyng, de geheele bevolking bij een te roepen om het zonderlinge nieuws van de bijna gelijktijdige geboorte van de twee paren tweelingen mede te deeten. De koning sloeg op de trom en alle hoof den van de verschillende wijkeu deden hetzelfde op die algemeene oproeping kwamen uit alle wijken groote massa 's volk voor den dag en verdrongen elkander op het groote plein rondom den vijgeboom. Da koning sprak thans tot de menigte en verklaarde dat hij dien onvenvachten zegen voor het gevolg van tooverij hield, on dat do blanke man op dezen dag een wonderlijk teelten voorspeld had, waarbij de maan het aangezicht dei' zon zou verduisteren, hetgeen zij allen wisten, dat onmogelijk was. Gedu rende hel werkelijk, dan was hij ongetwijfeld Konings van Antwerpen' een onderzoek gelast naar al wat deze zaak aanbelangt. Hij heeft die zending opgedragen aan een zijner substi tuten, M, Van Durme, die gisteren vertrok ken is om zijn zware laak te beginnen. Meester Emiel Schiltr4 die den man over 17 jaren verdedigd heeft en ook steeds aan de onschuld van zijn lelie u geloofde en voor wien hij meermalen bij da verschillende ministers van Rechtswezen, die elkaar heb ben opgevolgd, de genade van Hermans afsmeekte, zal dezer zaak weer in handen nemen en de herziening van zijn proces aan vragen. In afwachting dat zulks kunne geschieden, is Hernial» in vrijheid gesteld. De Belgische Parlementsleden, volksver tegenwoordigers en Senators, die naar Lissa bon gereisd waren om er de internationale parlementaire handelskouferencia bij te wo nen, zijn te Brussel teruggekeerd. Hunne reis is niet zonder voorvallen afge- loopen. Per paketboot vertrokken, hadden zij het nog al erg te verduren in de golf van Gas- couje, welke rond dit tijdstip altijd zeer woe lig is. Toen zij te Lissabon aankwamen, brak juist hel militair oproer uit. Zij werden aan de landingsplaats door muitere ontvangen en verwelkomd om eenige uren later vernamen onze parlementaire?*, dat dezelfde muiters gevangen genomen waren en opgesloten zaten De staatsgreep belette evenwel de zittingen der conferentie niet. Doo&eenvoudig kwamen andere ministers dc ofiicieeie plechtigheden voorzitten. Vervoor van postduiven. Uit een schrijven van den Noorderspoor weg blijkt, dat gecne postduiven aangenomen worden om den 5, 9 en 12 Juni te Gliantilly op te laden. Duiven, welke op een dier dagen te Chan- lilly zouden moeten opgeladen worden, zijn te zenden naar Creil, waar de oplating zal plaats hebben. Postzögols met afdruk Allemagns-Dmtschland Da reeks der in omloop, zijnde postzegels met afdruk Allomague-piutschland wordt aangevuld met de volgend<f waarden 3 cen tiem (Koninklijke beeltenis)25 centiem (Luikerperron)05 centiem (Dendermonde). Evenals de andere postzegels Allemagne- Duitschland mogen de nieuwe waarden enkel dienen voor de frankeering van post stukken uitgaande van Belgische krijgslieden van het bezettingsleger. Deze postzegels zijn te koop op bet Hoofd postkantoor te Brussel. SVlsdsüeeiing aan de pers. De geldelijke toestand van het Nationaal Krisisfonds werd nauwkeurig onderzocht, door den Beheerraad, in zijne zitting van Donderdag 2 dezer. Naar deze schikking werden verschillende beschouwingen in aan merking gebracht, en er is beslist dat met de toekomende zitting, dc Beheerraad maat regelen nemen zou, tot liet verminderen der lasten van den Slaat, op het gebied der lege moetkomingen betaald aan de onvrijwillige werkloozen. Een oproep wordt nogmaals aan de Nijver heidshoofden gericht, opuat de werkweige- ringen voor onvoldoend loon zouden worden bekend gemaakt aan de Ambtelijke werkbeurs on aan de work-organisation, welke gelast zijn hunne leden werk te bezorgen. de grootste toovenaar, die er ooit geleefd had, maar indien van den anderen kant de zon verlicht bleef, dan was zeer zeker de ge boorte van de twee paren tweelingen een teeken, dat de blanke mau moest ter dood gebracht worden. Een luid geschreeuw ton teeken van goedkeuring volgde op 's konings toespraak uit duizend monden, terwijl de bode de twee vrienden ging ontbieden. Bij hunne komst werd hun onmiddelijk dit be sluit medegedeeld. Dat ziet er gek uit, geen blijde toe komst voor ons, zeide Klapdorper eene gekke zaak, waarlijk, al heel gek als do zon niet zwart wordt, dan doodeo die zwarte negers ons. Heb geene vrees, zeide Nomrnen de eclips moet plaats hebben tusschen twaalf uur des middags en een uur wij zullen zegepralen, indien gij zonder aarzelen ver tolkt, wat ik u zal zeggen. Zeg den koning, vervolgde Nommen, terwijl hij opstond en eene lans loodreoht in den grond bevestigde dat voor de schaduw deze streep, die ik met den voet in het s of maak, zal bereiken, de zon verduisterd zal zijn, en indien mijne woorden niet waar zijn, mag hij die lans door mijn liohaam stooten. Mot zekeren weerzin vertolkte Klapdorper deze onheilspellende woorden, die door den koning en de menigte in slilte werden aan gehoord. Met veel effect vroeg Nomrnen aan den koning, onmiddelijk twintig ossen le laten doodeu en onder do menigte te verdeelen, ton einde den dag vroolijk te vieren, Een Oa zaak der Rijnschepan De levering der Rijnschepen aan Frank rijk ingevolge art. 357 van het vredesver drag zal eerlang uitgevoerd worden. Het eerste der Rijnschepen varend onder Fransch vaandel kwam op 1 Juni te Straats burg aan. Zij hopen nog altijd op da terugkomst van den keizer Tijdens de vergadering van de vereenigin, der Duitsche officieren en van da federatie der nationalistische soldaten, te Berlijn gehouden, werd verklaard Het proces van Leipzig is een schande. Geen enkele Engelschman moest levend ie Leipzig aankomen (Stormachtige toejuichin gen). Laat ons hopen dat oen dag als dien van den 13 Maart 1920 spoedig weerkeert. Wij kennen slechts oversten als Ehrardt Ludendorff en von der Gollz. De regeering heeft de inlijvingen voor Opper-Silezië verboden. Dit raakt ons niet. Wij hopen dat de vrijwilligers van Opper- Silezië weldra naar Berlijn zullen oprukken om deze laffe regeering met Eb?rt en de joden le verjagen. Wij zullen onzen keizer en onze keizei lij ke vloot terugkrijgen De prinsen de prinses Oscar en de prins August woondeu dit feest hij. Nieuws Duitsche schepen Het handelsschip Beycren, 12.000 ton metende werd gisteren io water gelaten in tegenwoordigheid van den voorzitter.'van den Beyerschen ministerraad, von Kahr, die de gelegen heiderede uitsprak. Do stichting van een Rijnrepubliek mislukt. Naar uit Keulen gemeld wordt zijn de plannen, in verband met de stichting van een Rijnrepubliek, die .politisch en economisch in Fransch-Belgische richting zou georiën teerd zijn, mislukt. Dc bekende Dr Dorten, die in 1919 een poging waagde om zulk een onafhankelijke republiek te stichten en zelfs een soort regeering inrichte in 't toen door Amerikanen bezette gebied, was weder in dezelfde richtiug werkzaam. Toenmaals had hij bijna zijn doel verwezcntlijkt, wanneer niet de Amerikaa'nsckc bevelhebber in Co- blenz tusschenbciden gekomen was en hem, in*weerwil van de ondersteuning van Frun- sche zijde zijde aan het plan verleend, de beweging had verboden en onderdrukt. Dorten gaf thans een blaadje uil ter propa ganda van zijn plannen, doch dit heeft zulk een gering succes, zoowel financieel als pole- tisch, dat mei 1 Juli ophoudt te beslaan. De drukkerij is verkocht en voortaan zal er in plaats van het separatistisch orgaan con Duitsch.nationaal blad worden uilgegeven. Communistischs werking in Duitschland. In de Allgcmeine Zetting für Mittel* Deulschhtnd wordt van goed ingelichte zijde medegedeeld, dat door de Russische sovjet- regeering kort geleden 5 millioen mark naar Berlijn zijn gezonden. Van deze som is een millioen naar Ilalle overgebracht. De naam van den overbrenger van deze geldsom van Berlijn naar Ilalle is dc bekende communist Hollien. Van uit Moskou is de aanwijzing gekomen om alles in het werk te stellen, teneinde een nieuwe actie te beginnen. Het proces der oorlogsmisdadigers Robert Neumann, de Duitsche schildwacht van het kamp van Pommerndorf bij Stettin, de derde oorlogsmisdadiger die door het Hooger Hof van Leipzig gevonnist werd we- gei s mishandelingen gepleegd op Engelsche krijgsgevangenen, is veroordeeld geworden lot zes maand gevang. Daar hij reeds vier maftnd voorloopige hechtenis deod, heeft hij nog slechts twee maand uit te doen. rechters hebben er rekening van gehouden, dat zijn vurige wensch om zijn plicht ta vervullen, hem tot overdrijving lokte. De onderofficier Ileynen en kapitein Mul ler, de twee eerste veroordeelden, hebben be richt ontvangen dat zij zich Zaterdag mor gend ter gevangenis moesten aanbieden oui hunne straf uit te doen. Zondagrusl in 'I dagbladbedrijf. M. Wauters, minister van arbeid, heeft Vrijdag morgen aan M. Carton de \\iavtt minister-voorzitter, den tekst overgemaakt van het wetsontwerp, dal de Zondagrust invoert in het dagbladbedrijf. liet ontwerp van M. Wauters is de wecr^ gave van het voorontwerp, dat aangenomen werd door den Hoogeren Arbeidsraad. Begroeiing Kunsten en Wetenschappen, Volgens de Vlaamsche tekst van het ver slag der begrooting van het ministerie vau kunsten en wetenschappen werd de toelage van 50.000 fr. aan de Kon. VI. AkadeaiD gebracht op 3.600 fr. Van deze vermindering was echter gee:ï spraak in den Franschea tekst. Sommige hadden hierin reeds een hatelijkheid gczioa van anli-Vlaamsche zijde. l/i de Kamer echter hoeft heden do ver slaggever, M. van Limburg-Sirum verklaard dat hier een fouL in 't spel is en «dat dus do toelage van 50.000 fr. aan de Kon. VI, Aka- demie behouden blijft. Ook aan de nieuw gestichte Fransche Aka- demie wordt een toelage gegeven van het zelfde bedrag. ÏN FRANKRIJK Splitsing in dsn Bond van Frar.scha spoorwegarbeiders De splitsing in den bond van spoorweg personeel, welke sinds den aanvang van het cofigres verwacht werd, is Donderdag avond een voldongen feit. Moutmousseau diende een motie in, waar in Het congres gevraagd werd te besluiten dat de vertegenwoordiging in den algemee nen raad, die op 3 Juni zal bijsenkomea evenredig zou zijn met 't aantal uitgebrachte stemmen. Nadat Mohtniousseau geweigerd had, zijn motie in te trekken, vei lieten Bidegaray en zijn aanhangers de zaal. De overgeblevenen (de minderheidsgroepen) namen daarna met op 3 na algemeene stemmen de motie aan. De royalisten gaven het niet op. De Fransche royalisten te Darijs hebben Ier gelegenheid van Hot Saint Philippe, met el kaar gedineerd. Natuurlijk waren Léen Dau- det en Maurras van de partij. De particuliere secretaris van den hertog van Orleans lieefl een boodschap van dezen voorgelezen, waarin deze pretendent naar den Franschcn troon, na verklaard tc hebben, dat Frankrijk behoefte heeft aan den chef, "Zegt Do crisissen dio gij en ik steeds hebben willen bezweren, naderen desniettegenstaan de toch. Hel zal onze taak zijn die, in over eenstemming met alle goede burgers, te re gelen. Wanneer dus het volk het zal willon, dan ban ik, met Gods hulp, gereed, zegt dat. i Gelijk Karei VII op dc slem van Jeanne d'Arc, zoo zal ik met alle Franschea, zonder onderscheid van politieke partijen, noch van sociale klasse, de genegen, duizendjarige sa menwerking van hun voorouders en de mijne horvatten, voor de orde en den vooruitgang in Frankrijk, voor den rechtvaardigen vrede naar builen. lu'.d geschreeuw ging op die vraag van de menigte uit, eu toen de koning zijne toestem ming gegeven had, weiden de ossen gedood; terzelfder tijd werd er een groot vuur aan gelegd en werden lange reepen vleesch in de vlam geworpen en halfgaar onder de dui zenden, die tegenwoordig waren, verdeeld. Dil Qtistuimig-feestmaai liep ten einde te gen twaalf uur en kort daarna werden de overblijfselen weggeruimd en was het feest geheel afgeloöpen. Nommen stond thans van den grond op, dreef de negers vau de plaats waar hij zijne lans had geplaatst terwijl hij de streep, die de grens der schaduw moest aangeven, een weinig dieper maakte. De koning en zijne toovenaars volgden nauwkourig allee wat hij deed, doch niemand ging hem met zooveel opmerkzaamheid na als Klapdorper, die bang was'voor liet mislukken der proef. Aanvankelijk wierp de lans geen schaduw omdat de zonnestralen loodrecht vielen langzamerhand begon echter de donkere streep, naar het Oosten langer te worden. Verscheidene stonden verbaasd op om de langzaam uitstrekkende schaduw gade te slaan, terwijl anderen naar de zon trachten te kijken, die in den onbewolkten hemel een vuur scheen, dat huil onuitbluschbaar toe scheen. De tijd ging voorbij en de schaduw der lans werd langer en naderde hoe langer hoe meer de noodlottige grens. De menigte begon te morren en de toovenaars fluisterden tot den koning en schudden hunne hoofden, alsof ze mot Nomtnen'a verwaandheid den spot dreven. Op de gelaatstrekken van den koning stond een nijdig misuoegeu te lezen, toen hij zioh voorover boog om te zien, of de schaduw de aangegevene gren3 had ba- reikt terzelfder tijd wenkte bij een groote neger, welke de voornaamste beul was. Deze verdierlijkte kerel kwam naar voren mot een touw om zijn middel, waarmede hij ge woon was de armen zijner slachtoffers te binden, on lachte boosaardig tegen Nomrnen, alsof hij hem reeds in zijne macht wcande. Nommen begon thans zelf le vreezen dal hij zich in het berekenen van hot uur vergist had, omdat deacheduw van de lans bijna de streep bad bereikt plotseling deed echter eone duisterheid als van eene voorbijgaande wolk de schaduw verdwijnen. Nomu e sprong van den grond op, en terwijl hij zijne uitgestrekte armen ten homel richtte, riep hij de bescherming van den Almachtigon God in, met eene sten; zoo duidelijk en bol der, dat ze den koning angst aanjoeg. Da duisternis nam toe en kort daarna bedekte eene zwarte schaduw een gedeelte van de de zon, en een donkere bol ging langzaam maar zeker voor hare schijf heen. Het was als de doffe avondschemering, die langzamer*» hand lot duisternis oversloeg het ronde zwarte voorwerp kon men thans voorbij de. zon zien heengaan, totdat er eindelijk maar een klein gedeelte van haar licht tnser over- bleef. Onder luid schreeuwen gillen wiVi'pen de koning en zijn volk. zich ter aat/ie eu verborgen lninns aangezichten in hunna handen, (Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1