Staatsmslksrs DE FORTUINZOEKERS II I Do kwosiio dor nrpdinp. H4- :d^<3-3esx-*j&.:d - s Donderdag I Juni 1921 j fiapllg Mllioen frank lof beskijdiog dar BsrkieosSsId Een duistere zaak Het bsboek van den O. L. Vr. van Lourdes Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.'Tel, XXVII' JAARGANG NUMMER 132 CENTIEMEN WEKELIJKS 0,50 Uitgever: J. Van Noffel-Db Geptoï n aal n .w', - H. Pelagie I Zon op 3,49, onder 7,50 Eeraio Kwartier den 12 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te Wenden tot hel Agentschap Havas,8, Myrtelaarplein, to Brussel- S, Piace do la Bourse, Parijs - EWC hFPMfsrtm rri-jiü wi/jliila en 6, Bream's Buildings Londros E.G.4 In de laatste tijdon is er bij menige socialo inrichtingen een valsche geest gekomen, die hun van socialistiscbo eijcle werd ingegeven. Van de schoonste instellingen van vooruitzicht en socialo standsverdedi- ging ging men stilaan op weg om or onderstandskomiteiten van te maken, met de staatskas als algemeen bureol van weldadigheid. Dia vernederende verbastering is allo mutualistische en syndikale in stellingen komen bedreigen in liun wezenlijk bestaan en in hun voortbe staan. Voorzeker hoeven krisistijdon van erge nijverheidszwakheid en van wer keloosheid door do tusschonkomst der algemeenheid, dns door het gezamen lijk wezen der openbare besturen, gemilderd to worden 't is een der eerste plichten van do menscbelijke solidariteit of samenhoorigheid. Maar dio lusschenkoinst mag niet do boofd- stelregel van het onderhoud worden ol hot metiachelijke werkerswezen gaat orbij te loor, met ganschzijn fierheid. En daarmede droigt ook to verzwin den het wozonlijk sociaal karakter van de socialo inrichtingen dor werklieden dio zich vercenigd hébben om, door zolfvcrzokering, ookzelfmachtig te zijn en op eigen krachten hun onafhanke- lijk bestaan te steunen, voor zoovoo! ais onafhankelijkheid in het gezamen lijk loven der menschheid mogelijk is. Het is niet om staatsmelkors te worden, dat 30-35-40 jaren geleden, tie werklieden zich tot oen sociale macht hebben samengesioten, maar wel om hun eigenwaarde te verheffen in den drang der vorschilligo standen, met welke zij terecht als gelykon wil Staan. 4Iles van den Staat is versla ving, en na du verslaving van hel liberaal individualism te hebben afge worpen, kunnen de georganiseerde werklieden niet naar een nog meer dere, eenalgemeener verslaving willon reiken Dat de Staat de rechtzinnige stre vingen van sociale voorzorg der werk lieden steune, niots billijker en niets doelmatiger gunstig voor den alge- meenen gang vanjzalcen. Maar dat die strevingen uitsluitend van den Staat en van de staatskas zouden gaan leven dit ware een verslindend weldadig- lieidswork en eerlang do dood van dat sociale streven zelf. Integendeel zoudon de werklieden, naarmate zij door hun socialo werken tot meordore macht en wolstand ko men (natuurlijk als de huidige krisis voorbij is) moeten betrach ten aandeelhouders in het leven van don Staat te worden, in dat leven me dezeggenschap door medebetaalrecbt 14 7 VERVOLG. Maar neen, laat me even bedenken, ik geloof niet dat ge liet weet. Hoe zoudt ze het ook kunnen weten Gij zijt al dien tijd buiten Nederland geweest, niet waar Wan neer 7;jt ge teruggekomen 1 Indien men de gedaoi.te van de moedor van Thereaia welke door bare ziel gingen, had kunnen ontleden, zou men er een aange boren instinct in ontdekt hebben, waarvan zij het beslaan of de minste bewering zou ontkend hebben. Het kwam de moeder op het oogenblik werkelijk voor, dat Klapdorper geoue onaar dige bezitting voor Thereaia zou weien I Op sen ander oogenblik herinnerde zij zich, dat hij op» school een slechten jongen was ge. weest, dien ten gevolge maakten zij onrmd- ileliik de gevolgtrekking dat hij zioh verbe terd moest hebben, en vroeg hem daarom bij zich aan tafel. Hij nam de uitnoodiging zonder bet minste voorbehoud aan. Aaa de koffietafel deed Klapdorper zich teor aangenaam aan de moeder van Tbertsia voor en verhaalde tiaar tot ia alle bijzondcr- beden zijne reizen, waarbij bij vooral zijn moedig gedrag deed uitkomen, dat in geeno geringe male tot de overwinning had bijge dragen. Theresïa was verrukt, en toen hij de daar 'op gevolgde schipbreuk verhaalde en het .Vergaan van de gobeele bemanning, behalve iij, die zich in de sloep gered hadden, waar. te veroveren. Mogen de toestanden weder normaal worden, de loonen zullen niet dalen onder het dubbel van wat ze voor den oorlog goldon, heel eenvoudig omdat zo voor don oorlog te gering waren juist de verworven sociale macht dor werklieden zal zulke daling beletten. Diomacbt en welstand zijn de bevestiging van bet erkende burgerrecht der worklieden. Waarom zou dit niot met burgerplicht gespaard gaan Sedert den oorlog zijn er bonderden duizenden werklieden, die bet vroeger niet deden, die nu bun kinderen naar betalende scbolon zenden. We oordee- len niet of' ze gelijk of ongolijk hebben; we stelden enkel een feit vast, alleen de miskenning' der goede koslolooze scbolon betreurend. Waaraan is dat feit te wijten Is bet niet aan dit an der feit, dat de groote loonen van 1919-20 do werklieden een welstand hebben laten gevoelen, weikon zij vroeger nooit kenden, en dat dit go- voel van welstand bun een fierheid beeft ingegeven waaraan zij vroeger nooit dorsten denken Welnu, gedeeltelijk bot onderwijs uwe kinderen helpen betaion, is ge deeltelijk bijdragen in bet leven van don Staat. Als u nu een blijvende wel stand in vergelijking met uw vroe ger leden zou verzekerd zijn, ware 't een afbreuk uwer fierheid, uw bur gerplicht niet geheel verworven te hebben. Maarom dit verworven burgerrecht te handhaven, is het volstrekt noodig dat uw sociale werken inderdaad sociaal blijven en niet don weg van staatsmelkers opgaan. Voor dit gevaar is 't, dat we alle syndikale en mutüa- listigebe voorkampers waarschuwen. (Het Volk.) In de 7® reeks van amendementen door de Regeering op de algemeöne be^rooling over 1921 voorgedragen, is een amendement op genomen op de begrooting van Nijverheid en Arbeid, luidende als volgt Art. G2bis (nieuw). Toelagen aan hel Nationaal Crisisfonds om den dienst der hulpgelden te verzekeren, overeenkomstig de Kon. besluiten van 30-31 December 1920 en 7 Maart 1921, 90.000.000 fr. Uit de memorie van toelichting van dit nieuw artikel vernemen wij, dat door de aan houdende slapte zoowei in de klein- als in de groolnijverheid, hel in kas van kringen en gilden spoedig weggesmolten was. Tot dus ver heeft het Nationaal Crisisfonds 34 cen trale en 27 zelfstandige kassen aangenomen, waarbij ruim een half millioen leden aange sloten zijn, van wie er ongeveer 186,000 werkloos zijn. Daar men voor het oogenblik geenszins voorspellen kan \va. neer eerlang of over maanden het werk weder zal kunnen aangevat worden, zou het geraden zijn in de begrooting over 1921 een krediet in ta schrij ven, waarmede de wcrkloozensteun tot einde 1921 zou kunnen uitgekeerd worden. Daar bij hij verklaarde het laatste plaats genomen te hebben, toen kon de weekhartige vrouw niet langer hare tranen weerhouden. Klap. dorper beschreef toen de róis van de sloep waar hij met het scheepsvolk door de in boorlingen werd gevangen genomen, totdat hij eindelijk na jaren bevrijd werd door een Portugeesch sohip, dat hem naar Zanzibar had gebracht, van waar hij eerst gisteren avond was teruggekomen. Er was veel in het verhaal van zijne lotge vallen, dat Theresia's belangstelling wekte. k Welk eene wonderlijke verandering riep de moeder uil, toen Klapdorper laat in den namiddag vertrokken was. Ik bad nooit kunnen gelooven dat zulk een jongeling een knap man zou geworden zijn, bij is waarlijk een bekoorlijk jongeling cn zoo schrander en zoo waarheidlievond Er lag iets in zijne wijze van verhalen, dat hora bepaald geloof waardig maakte. Wel, vervolgde de ver rukte moeder, zoo als uw vader placht te zeggen, Thereaia, wanneer de booze zijne slechtheid laat varen, zal hij zijne ziel redden. En hij had gelijk. Dit is een opmerkelijk bewijs vau de wegen dor Voorzienigheid, mijn liefkind, dat gij wal ernstig moogt op merken. Wat is hij veranderd Het ia een aardig mensch zoo geheel en al een heer en zoo goedhartig voor een man, dio de Franschen bevochten en zoovoel van de we reld gezien heeft. In het geheel niet trotsch of opgeblazen en hij herinnerde zich ter stond u, Thereaia, en mij ook, maar op mijn leeftijd maken een paar jaren niets uit. Qp dit oogenblik mengde zich iemand in voor zou 62n bedrag van 90.000.000 frank noodig zijn. Van 1 Februari 1921 tot 9 Mei 1921 wer den 41,099,911 frank voorgeschoten aan w-erkloozenkassen. Da valsche check van 475.000 fr, (NADERE BIJZONDERHEDEN) Wij doelden gisteren mede dat er in eon bank te Brussel een valsche check, 475.Ö00 fr. groot geïnd werd. De zaük ia zeer duisteiv Öp 7 Mei bood een onbekende zich aan in de Kongo bank met eeu check van 475.000 fr. voor rekening van het ministerie van Ko lonie. i. Een brief van hét departement was voorafgegaan. De check bleek geheel in orde. De Ixmkbeamble gaf geen geld, maar wel een andere check op de Ra: que d' Ouiremer. Hier word het stuk betaald door een beambte die de broeder is van den voorgaande. In den loop van verleden week eerst werd ontdekt dat bewuste checli ongeldig betaald was geworden. Da eerste check en de voorafgaande brief 2Ijn Onvindbaar geworden Men vraagt zich at hoe de onbekende prrsoon een blanke check heeft kunnen bcrnachligeD, die dan ingevuld is geworden. Die check is uit een reserve.checkboekje genomen. Is zulks ge beurd in da bank vóór de boekjes afgeleverd werden, ofwel in het ministerie van Kolo niën Dat is de vraag. DeTwee hierboven bedoelde beambten zijn aangehouden. Beiden zeggen te goeder trouw gehandeld te hebben. Zij staan trouwens als zeer eerlijke lieden bekend. Volgens een verklaring van den sekretaris der Kongo-bauk, moet do check in het mi nisterie gestolen zijn. Die check werd naar hel ministerie lernggestuuid als bewijsstuk, gezien de Bank er ean snddr afgeleverd had. Slechts Maandagavond is men in hel minis terie gewaar geworden, dat die check van 175.000 fr. verdwenen was. Oa financieels politick /an Duilschland. Leipzig 7 Juni, De Dui'.sche slcdendag, waarop de burgemeesters van alle Duitsche steden aanwezig waren, heeft te Dresden een kongrea gehouden, waarop een motie ia oan- genö'mën tegen dc üuïd%e lfnancieale politiek van liet Duitsche rijk, die, door het opheffen van de inkomstenbelasting door hot rijk, den ünancieelen toestand der gemeenton in de war heeft gestuurd Hel tongres eischt con geheel nieuwe regeling der financiën. Er zal met den rijkskanselier persoonlijk worden onderhandeld. Vrijwillige ontwapening der Beiersohe burgerwachten. Munchen 7 Juni. Do Beiersche kom missie voor de ontwapening der burger bevolking heeft een bekendmaking uitge vaardigd betreffende de inlevering van wape nen door da burgerwachten voor 10 Juni de afgifte der op grond van de besluiten -.or Entente in te leveren kanonnen en machine geweren en voor 30 Juni dc afgifte van alle verdere waponen, evenals de bijbohoorende munitie, aan de Enlentekommissie te Berlijn. De Beiersche burgerwachten hebben be sloten, de ontwapening vrijwillig en bijtijds uit te voeren. De reeds gedane stortingen. De kommissie der vergoedingen heeft vol gende nota medegedeeld In uitvoering van artikel 0 van het ver drag heeft Duitschland tot hiertoe ongeveer 840 miljoen mark goud gestort in scliat- kislbons. bet gesprek, en ondersteunde Theresia in hare illusiëu totdat zij vrij opgewonden werd en daarmede eindigde, zij ieder bij baar ge voelen bleef. Van dien dag af worden de bezoeken van Klapdorder dikwijls herhaald. Iiij was er in geslaagd de moeder voor zich in te nemen, en daar Theresia toeri zij een kind was, de liefste 8peelgenoote zijner jeu^d was ge wecat, behield hij thans eene sterke liefde voor hdar, Theresia hield veel van rijden, en iederen dag, als zij met haar ponj over liet zachte zeewier langs de rotsen aan den zeekant draafde, ontmoette men Klapdorper oök die dan naast haar reed. Hij had Theresia een fraai rijpaard gegeven, dat zij zou geweigerd hebben, zoo hare moeder er niet op aange drongen had het aan te oeraen. Theresia had met angst de toenemende vertrouwelijkheid opgemerkt. 'Zij vreesde niet, dat zij haar hart zou wegschenken, doch zij was bang dat de dwaasheid van bare moeder haar in gevaar zou brengen, door Klapdorper aan te moedigen. Daarom zocht zij oene gelegenheid om met hare vriendin daarover te spreken, en dit meisje ver schrikte op het denkbeeld, dat men ver wachtte, dat Thereaia deze liefde zou be antwoorden. Van den anderen kant had de weduwe besloten, dat het huwelijk tot stand zou komen. liet was herfst, toen Theresia en bare moeder op zekeren avond van hare wande ling terugkeerden, onDaoeuen zij eeo jager, Op den vervaldag van 31 Oogst 1921, zullen ongeveer 200 miljoen mark goud be taald zijn in vreemde speciën. Dc 40 miljoen mark welke aldus te veel zullen betaald geweest zijn zullen besteed worden voor het uitdelgen van een deel der sohalkisibons. Waarom hseft Duitschland op I Kef laatst de elf milliarden niet betaald De oplossing wordt door een redacteur van L'Echo de. Paris gegeven, die naar Keulen gezonden werd, om dit vraagstuk op te klaren. Wraakroepende fortuinen worden op de puinen van Frankrijk opgebouwd. Tot treffend voorbeeld baalt hij Keulen aan. Keulen heeft 751 miljoenen marken schuld. Dit jaar leende do stad 00 miljoenen marken. Men moet bekennon dat dit niet rooskleu rig is. En toch denkt men niet aan besparin gen. Sedert den oorlog werden 5326 arbei derswoningen tegen 20 millioenen gebouwd. lOmillioenen zijn aan nieuwe scholen be stemd en dit niettegenstaande het feit d't sedert 1916, het aantal leerlingen met 11,2090 elementen verminderde en dat men 225 klossen moest afschaffen. Aan de universiteit van Keulen werd 8 millioenen 2C0.000 marken geschonken. Men' ontwerpt het inrichten eener haven tegen de kleinigheid van 6 lot 700 millioenen. Verder deukt men aan het bouwen eener beurs, van een nieuw kwartier, enz. Wie gaal al die weelde botalen Het zullen de landbouwers van het "Noorden en van het Oosten zijn, die zich wat langer met hun krochten zullen moeten tevredenstellen. Keulen, is geen uilzondering. Over heel Duitschland kent men die woelde. De redacteur van Echo de Paris besluit, dat men kan bevestigen, dat Duitschland een vijfde der fortuin besteden gaat aan Duitsche herstellingen. Duitschland hoeft geld. In haar verslag over het dienstjaar 1920, meldt de Nalienalbanh fur Deutschlandeen bank ten kapitale van 150 miljoen mark, dat er in hei afgeloopen jaar eene brulo winst gedaan werd van 111 miljoen 659,000 mark Na afirok der beheerskosten, belastingen enz. welke tol 6o miljoen mark beloopen blijft er nog eene zuivere winst van ongeveer 46 miljoen 6ÓO.ÖOO mark. Voor een land dat door zijne vijanden uit geperst en ondermijnd wordt, wiens handel ten onder gebracht is, stellen de banken de banken het zooals men ziet zeer goed. Duitschland heeft geld. Het moet betalen Japaanschen erfprins TE BRUSSEL. Het is Vrijdag 10 Juni ten 5 ure des avonds, dat de erfprins van Japan te Brussel zal aankomen. IILj zal de gast zijn van den Koning en de Koningin in het koninklijk paleis. De Koning zal hem in de statie afwachten en in galarijtuigen naar het paleis geleiden, waar des avonds een groot galadiner plaats -1921 102-1 DIOCESANE BEDEVAART NAAR ouder het Eere-Vcorzitlerschcp van Z.D.H. fdgr S EG HERS, Bisschopvan Gsnt. die persoonlijk de bedevaart vergezelt. Geestelijke Bestuurders: Z.E.H. Kanunnik Van den Gheyn en E. H. A. Do Wittet onderpastoor in St. Martenskerk, teAelst. De Sermoenen zullen gepredikt worden dooi den Z.E. H. Kanunnik Copponc, Diocesane Bestuurder der Maatschappelijke Werken va* het Bisdom Gent. BIJZONDERE DOORGAANDE T Verfrek uit GEfóT langs AALST VAN 1 TOT S OOGST 1321 PRIJZEN DER REISKAARTEN Uit Gent:3QS Fr. 2* klas; 203 Fr. 3* klas Uit Aalst: 300 Fr. 2" klas; 200 Fr, 3'klas VERBLIJFKOSTEN l* klas: !7S Fr. 2# klas: I45 Fr. Van esr3ten rang drinkgeld inbegrepen beeft. Daags nadien ontbijt in de serren van Laken, vervolgens bezoek aan Ter vu ren, het panorama van den Yzer, het kolomaal paleis. Des avonds diner bij minister Carton de Wiart, bijgewoond door prins Leopold. Daarna ontvangst ten Siadhuize. Den I2n verschillende bezoeken. Daarna zal de prins nog een drietal dagen in Belgie blijven ora de nijverheidsinrichtingen te be zoeken. die door den jongen landeigenaar was afge zonden met een koppel fezanten voor °de weduwe. Waarlijk, mijne lieve, Theresia, zeide zij terwijl zij, Da den jager bedankt te heb ben, vervolgde; ik geloof niet, dat ik ooit een beminnelijker jongmensch dan Klapdor per gezien heb. Thoresia zeide niets. Na een pauze ging bare moeder voort, ik geloof dat hij een recht vroom mensch is, en gij weet mij» kind, dat uw zalige vader veel ophad met godsdienstige jougeiingeu. Ongelukkig hernam Theresia, wat kan hem ongelukkig maken Hij is toch ge noegzaam met aardeche goederen bedeeld om gelukkig te ziju. Hij is jong en heeft geen zorgen. Wat is uwe bedoeling, moeder? Ik bedoel, zeide Theresia, dat hij ver liefd is. Ik kan het aan zijne manieren zien. Zij moet hem vriendelijk bejegenen. -—Uw arme vader was ook zenuwachtig en ik ge- loof, dat hij mij nooit zou gevraagd hebben, zoo ik hem niet een weinig tegemoet ware ;ekoraen. Niet, dat ik te \oorbarig waa, in tegendeel sommige manncD, hoewel overi gens dapper, hebben behoefte aan die bijzon- dere soort van moed. Klapdorper vraagt hulp, mijn lief kind gij alleen kunt ze hem geven gij zoudt hem gelukkig maken. Bedenk welk oen zegen het is, een mede- rnensch gelukkig te maken. Hoewel Theresia hare moeder beminde, was zij niet blind voor hare eigenaardig^ den, en zij had sedert lang vermoed, dot zij het vroeger reeds afgeslagoü «kaii8Q@X AANMERKINGEN. Da inschrijvingen zijn persoonlijk en mogai door niemand aanvaard worden die niet dooi het Bestuur is aangeduid. Erzulten maar zooveel inschrijvingen aai* genomen worden als er beschikbare plaatsea zijn. De zieken dio bijzondere zorgen vergen oi de medereizigers zouden kunnen hinderen, moeten het Bestuur verwittigen. In bijzondere gevallen kunnen de gestort# gelden teruggegeven worden met afirok var 5 Fr.per reiskaart voor do inschrijvingskosten, De storting moet teruggoéiseht worden tos laatste 14 dagen vóór het vertrek: wordt ze later aangevraagd, dan zal het bestuur der Spoorwegen erover beslissen. De aftrok zaï nog gedaan worden zelfs nis het Comiteit ga- noodzaakt is, om gelijk wolke reden, da bedevaart uit te stellen of te schorsen. Het inrichtend Comiteit zal niet tusschen» komen in het verdrag tusschen de Bedevaar ders en het Spoorwegbestuur door aflevering der reiskaarten, maar zal alleen ten dienste zijn der Bedevaarders voor het uitdcelen de* reiskaarten. Bijgevolg is het Comiteit niet verantwoordelijk voorgelijk welke ongevallen, hoe of waar ze mochten gebeuren, zoodat de Bedevaarders moeten afzien van alle bazv/aar dat daaruit zou kunnen volgen. De inschrij vingen worden alleen op dia uitdrukkelijke voorwaarde aangenomen. De inschrijvingen worden aangenomen door de ledon van het Uitvoerend Koiniteit of door p.angestelde persoden, aangeduid op do plak. brieven, en worden maar geldig na goedkue- ring van het Comiteit. Credietbrieven, Postmandaten, Postchecks. moeten gezonden worden naar M.J.VanNu'faL Kerkstraat, 22, Aalst. Inschrijvingen zonder de bedragswaawJ» daarbij worden geweigerd. Na 25 Juli wor den geene inschrijvingen meer aangenomen. GENEESHEEREN. In den trein zaï een geneesheer ten dienste zijn der Bede vaarders. KOST EN SLAPING. - Het Komiteit zaT zorgen voor kost en slaping der Eedevaarders die het verlangen. De overigen zulten de lijst der gasthoven met hunne prijzen ontvangen. WERK DER ZIEKEN. Het Comiteit zal zooveel zieken aannemen als de ingebrachte gelden het toelaten. Het zou wenschoüjk zijn in elke parochie eene omhaling in te richten ton voordeele der arme zieken. Alle brieven voor het Werk der Zieken moeten gezonden worden met postzegel voor antwoord naar Mevrouw Cercelet-De BlieekJ, Leopoldstraat, 11, Aalst en Mejuff. M.Kervyn. deVolkacrsheke,O.L. Vrouwstraat,2,Oostacker De Eerw. Heeren Priesters die begeeren dr bedevaart mêe te doen, zullen de toelating aan vragen aan Z.D.H. den Bisschop van Gent. N. B. Daar het Komiteit slechts over hon derd plaatsen van tweede klas besohikt, zullen voor deze klas enkel de eerste honderd inge schrevenen aanvaard worden. De inschrijvin gen moeten onmiddelijk gestuurd worden aaa den Voorzitter M. Modegt Ceroelet. Leopold- straat. 11, Aalst. Klapdorper ia de hand werkte. Theresia waa jeroeliger dan de meeste meisjes van haai eeftijd en zij herinnerde zich zeer goed hel karakter, dat hij voeger op school had aan den dag gelegd. Hot W3S hare overtuiging, dat de inan oen oudere jongen mal hetzelfde aangeboren karakter was, dat zich echter na en dan door omstandigheden liet wijzigen. Zelfs al bad zij hem mogen lijdon, zoo was er toch iels, hetgeen Theresia moeielijk zou hebben kunnen beschrijven, in u© dierbar# herinnering aan vroeger dagen, toen haai jeugdig hart een ander had bemind. Het ge heimzinnige van zijn verdwijnen had iets ro manesks gegeven aan zijn naam, die, hoewel bij velen in vergetelheid geraakt steeds dooi haar herdacht werd, en al mocht zij zich zelve niet gelofte eener kinderlijke liefde, thans kon zij er goeoe andere koesteren. Daarom was zij voorzichtig in hare ant woorden. Mijn lieve moeder, zeide Theresia, ik kan niet gelooven, dat gij in vollen ernst spreekt. Klapdorper heeft nooit iets gezegd, waaruit ik zou opmaken, dat ik mij zijne ge negenheid hud verworven, daarbij ben ik op zijne liefde niet gesteld. Lieve Thereaia ik begrijp niet waarom gij ongehuwd wilt blijven, indien ik kom te sterven staat gij alleen op do wereld. IJt twij fel er niet aan, dat gij gelijk bobt, lieve mws-, der, hernam Theresia, die wist dat tegea- sproken weinig zon uitwerken maar iA kan niemand beminnen. Het schijnt dat ik mijn 1 Tl geheel aan een ander b«b geschonken reeds laiig gelsdsn, (Vervolgt^ 1)3! I 1 ©II

De Volksstem | 1921 | | pagina 1