imtsBF 11 Hst Belgisciio Bezettingsleger Se duistere zaak te Brussel. WEKELIJKS 0.53 Uitgever:.J. Van Ndffbl-Bs Qawnr Zaterdag Jmii Ï92I De zes meenden diensttijd en ds gewesieiijke indeeling. Voor den Vrijhandel. Het proces der Duitschs De beuïea vaa Gssraardsbsraan- Ds socialisten stelten wijzigingen voor aan dan Werkloozsnsiaun. Hafihst Ycorrangsrecht van Bslgls De reis van M. Jaspar naar Parijs Rond het Parlement. Geweldige brand in Frankrijk. Meer dan 10 millioen fra schatte. Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. XXVII' JAARGANG NUMMER 134 114 8 CENTIEMEN H. Barnabas Zon op 3.49, onder 7,51 Eerste Kwartier den 12 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havab,8, Marlelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G. I ".«'Wl'tim Sommige parlementsleden we tan wederom te vertellen, dat men zich bioBen kort moge lijks en zelfs zeer waarschijnlijk aan eene ininislerieele krisis mag verwachten. Iedereen i3 niet verplicht dat oordeel te dealen. Sinds twee jaar is er reeds meer dan eens met dat spook gedreigd zonder dat die krisis volgde. Naar het schijnt heeft het gerucht nu zijn oorsprong gevonden in de afdeelingen gelast met het onderzoek der nieuwe miliciewet, neergelegd door M. Devöse, minister van landsverdediging, De minister heeft de kwe stie van den diensttijd in zijn ontwerp van kant gelaten. Daarentegen willen de socia listen en de Vlaamsche volksvertegenwoor diger8 der rechterzijde er absoluut die kwestie in vermeld zien ondanks de tegenkanting van het gouvernement. Men zegt dat op dit punt, M. Van der Velde den wensch zou uitgedrukt hebben, zijne slem te voegen bij die zijner politieke vrienden en zich dus de solidariteit met de andere leden van het kabinet zou verbreken. De socialisten en meest al de leden der Vlaamsche rechterzijde willen den zesmaan- don diensttijd. Men denkt niet dat M. Van de Vyvere of M. Helleputte daarmede 'tak koord zijn, doch M. Poullet heeft zijne bij- treding tot deze formuul gegeven. Daarbij vragen de Vlaamsche volksver tegenwoordigers ook de gewestelijke ver deeling. De socialisten schijnen ook daartoe genegen to zijn. In alle geval werd dat ont werp in de socialistische groep verdedigd door M. Mathieu, socialistische volksver tegenwoordiger van Nijvel. Deze indeeling wordt door de Vlaamsche volksvertegen woordigers geeischt om taairedenen en de socialisten zijn van oordeel, dat de zes maan. dendienaltijd als gevolg moet hebben, eene veel vluggere mobilisatie. Indien dus de Vlaamsche rechterzijde zich bij den zes maanden diensttijd aansluit, zou den de socialisten in ruiling de geweestelijke indeeling stemmen. De gekozenen der frontpartij willen 't een en 't ander, zouden zich dus bij hen aan sluiten en zoo zouden zrj samen de meerder heid behalen. Ziedaar ten minste wat er gezegd wordt. Ilier dient bijgevoegd te worden,, dat do gewestelijke indet'ring ook in het Walenland aangeprezen wordt. Zoo schrijft L'Avenir du Tournaisis, liberaal orgaan van het arrondis sement Doornijk Hei progrnmma der Belgische progres- Bistenpartij, opgesteld door de Congressen van 1887, 1890 en 1894 zegt in zijn artikel 8 Volstrekte gelijkheid der twee nationale talen. Herziening en vollediging der wetten en Koninklijke besluiten die het gebruik dei- talen regelen, om aan do Vlamingen zoowel als aan de Walen het recht tc waarborgen, in hunne mederlaal bestuurd, gevonnist, onderwezen en aangevoerd te worden. Om dit artikel praktisch toe lo passen, zal men er noodzakelijker wijze moeten toe komen hel léger in Vlatmsohe en Waalsche regimenten te verdeelen, want men ziet de mogelijkheid niet in beurtelings twee bevels- talen te gebruiken in eene zelfde militaire eenheid. Wat zal er daar nu uit voortspruiten 't Moot een slimme zijn die het zou kunnen zeggen. Een Brusselsch konfrater oppert de Bieening, dat de zaken wel hun gang zullen gaan tot aan de wetgevende kiezingen van Oktober en dat wanneer het land zal uit spraak gedaan hebben, men zal zien wat er ie doen is. En onze konfrater zou wel kunnen gelijk h e b ben. 149 VERVOLG. Ik heb u nooit zijn lot durven verhalen, omdat ik beier vond dat het een geheim bleef. Toen het schip vergaan was, zag ik hem in de branding. Ik stak hem een riem toe om hem te redden, op dat oogenblik sloeg echter eene ontzettende golf over hem heen en hij kwam niet weer boven. Met ge vaar van de boot te zien omslaan, roeiden wij ©en weinig terug in de hoop van hem to vin- deü, doch zagen hem verdrinken. Theresia zonk op hare knieën en te ver- geefs naar iels grijpende om zich vast te houden, viel zij op den grond. Klapdorper dacht dat zij dood was, ver- Sohrikt over de gevolgen van zijn verhaal, trok hij hevig aan de bel en trachtte midde- lerwijl haar op eune sofa te zetten. In een oogenblik was het buis in opschudding. Theresia's moeder en verscheidene dienstbo den trachtten haar weor te doen bijkomen. Er verliep eenigen tijd alvorens de in zwijm gevallene genoegzaam hersteld was, om maar hare kamer te kunnen gaan terwijl hare moeder met Klapdorper sprak onder aan den trap, sloeg zij hare armen om deu hals van hare moeder en smolt van verdriet Jin tranen weg. Toen zij kalm genoeg was «om te sprekeD, deelde zij het vreesdij k ver haal, met eene door snikken afgebroken slem Wede. Eonige dagen nadat Klapdorper dit ver bal had gedaan, en tot zijn droefheid had De samensteiSircsg Met ingang van Augustus a. s. zal het Belgische bezettingsleger, dat vaa dan af bestendig zal zijn, omvatten 1. Een algemeen hoofdkwartier j 2. Een legerdivisie (de 4®) 3. Legertroepen. De 49 legerdivisie zal bestaan uit De 1% 7°, 8®, 14® linieregimenten; Da 1® en 4® jagers te voet De 8% 9® en 13" artillerie-regimenten} liet 1° lansiers Hel 1° of 2" jagers te paard (aan te duiden door den kommaudant der ruiterij.divisie) Het 5® regiment Genie; Hel 41 regiment van liet Voorwezen Een afdeeliag der divisie zware artillerie Twee konrpagnieén van de 1* en 2° wiel rijdersbataljons. Ga Graanhandelaars staan in voor do vermindering van den broodprijs De Syndicale Kamer van bloem- en graan, handelaars deelt mede De bureelen der handeiskamer voor granen van Brussel en van liet verbond van kleine maalders van België teekenen krachtdadig protest aan tegen de onpartijdige handelwijze voor graanaankoop. De coöperatief der grootmaaldera behaalt aanzienlijke winsten, zonder dat het minste risico door haar geloopen wordt. De Minister van Financiën heeft op de be grooting voor 1921 eene som van één mil liard 320 millioen frank ingeschreven ten bate van het Ministerie yan Bevoorrading. Die uitgave is volkomen overbodig en nutte loos. Wij zullen aan den Minister van Finan ciën blootleggen, indien hij zulks verlangt, dat de onmiddelijke terugkeer tol den vrijen graan- en bloemhandel den broodprijs met 23 centiem per kilo zou verminderen. Het brood zou tevens vervaardigd zijn uil zuivere tarwe, en niet, zooals het nu het geval is. uit een mengsel van rogge, maïsmeel en rijst. Wij zullen tevens het bewijs leveren dat er geen tekort aan brood zijn zal en de prijs ervan nog verminderen zal. De hoeren volksvertegenwoordigers en senators worden dus verzocht geen nieuwe belastingen te stemmen, zoolaug de geldver spilling van het ministerie van bevoorrading blijft voortduren, en ook aan deu minister van financies het crediet van 1 milliard 220 millioen te weigeren. Die dagorde werd aan den eersten minister den minister van financiën, den minister van bevoorrading, de voorzitters van Kamers en en Senaat en de pers gezonden. Vervolg van het getuigenverhoor Nog verscheidene jonge getuigen komen verklaren dat Ramdohr hem door zijne mis handelingen dwong bekentenissen af te leg gen. Een hunner bevestigt dat men hem eens a' nachts de polsen samenbond en hem zoo aan een haak hing. Versoheidene dezer getuigen werden door den Duitschen krijgsraad tot lange gevange nisstraffen veroordeeld. Alle getuigenissen zijn in tegenspraak met doze welke zij vroeger voor den krijgs raad afgelegd hebben. Allen trekken de vroegere gedane bekentenissen in, en verkla ren nu dat die bekentenissen hen enkel onder de ijselijksle bedreigingen ontrukt werden. bemerkt welke noodlottige uitwerking dat op Theresia had gemaakt, bracht de vreduwo het gesprek weder op Klapdorper. Eene dappere daad van Klapdorper mijn lieve Inderdaad het was eene daad van edelmoedige zelfopoffering hij waagde zijn eigen leven om den armen Marinus te redden. Zeelieden zijn altijd rechtschapen mannen I Ik ben blij, dat Klapdorper zeeman geweest is. Indien ik ooit weer ging trou wen, zou ik een zeeman lot echtgenoot wil len hebben. Te gelijkertijd vervolgde zij. - Gij behoort thans eon besluit te nemen. Theresia zoo go Marinus bemind hebt, hebt gij verplichting aan Klapdorper, omdat hij zoo wakker getracht heeft hem te redden. Ik geloof zeker dat de reden van zijn stilzwij gen omtrent het lot van Marinus moet ge zocht worden in eene overmaat van kiesch- heid hij was overgevoelig en vreesde zich zelvo te verheffen. Uw arme vader placht altijd lo zeggen dat zedigheid in een jon geling een goed teeken was. In alle geval hen ik zeker dat Klapdorper een zeer zedig jongmenach is, en ik beken dat ik hem zeer gaarne als schoonzoon zou willen hebben. Denk er over, mijn lief kind vergeet zoo veel mogelijk het verledene. Wij moeten al tijd ons best doen pijnlijke herinneringen uit het hoofd te zetten wij moeten voor ons. niet achter ons zien. Marinus was een aar dige jongen, ongetwijfeld iemand uit de groote wereld. Ik heb dat altijd gedacht van het oogen blik af, dat ik hel lijk zijner lieve moeder zag maar hij zou toch altijd met zorgen en De bijgevoegde rechter Flaxland die in 1918 het Duitsch onderzoek deed, verklaart het onderzoek betrekkelijk de aanslagen gepleegd op de spoorwegen zeer gewetensvol gedaan werd door het Duitsche veldgerecht. Iedere betichte heeft er volle gelegenheid gehad zijne verklaring te doen. Getuigen behoudt den besten indruk van Ramdohr. Getuige Frans De Tant, handelaar te Gee- raardsbergen, werd aangehouden, omdat hij verdacht werd wopens verborgen te houden. Hij werd in een donker en vochtig hok opge sloten. Tijdens de huiszoekingen ten zijnent werden zijne meubelen stuk geslagen en de boomen in zijnen hof uitgerukt. Betichte loochent dj feilen. Hij beweert dat er bij de huiszoeking wapens gevonden werden, alhoewel De Tant daags te voren beweert had geetie wapens te bezitten, 't Is daarom dat getuige is gestraft geworden. Getuige Van der Mij ïsbrugge, landbouwer te Geeraardsbergen is aangehouden en mis handeld geworden, doch hij weel niet of het Ramdohr is die hem mishandeld heeft. Vervolgens werdén de geneesheeren Van der Kelen en Van der Schueren, van Gee raardsbergen gehoord. Beiden geven uitleg over de sporen van slagen welke zij op de mishandelde kinderen gevonden hebben. In het verhoor van Donderdag namiddag, verklaarde Ramdohr in antwoord op eene hem gestelde vraag, dat eens de verslagen opgesteld, hij zich met de zaak niet meer te bemoeien had. Getuige Landow was bestuurder van hel gevang van Geeraardsbergen. Ilij antwoordt bevestigend op de vraag of de voedsel en lichtbeperking door de geheime policie bevo len waren als een dwangmaatregel. Hij weet echter niet te zeggen wie er daartoe bevel gegeven beeft. Een enkele maal beeft getuige een jonge aangehoudene hooren om iiulp roepen. Dat een opgeslotene acht dagen zonder eten bleef kan getuige niet aannemen. Nooit heeft bij iels van mishandelingen bemerkt. Nooit heb ben gevangenen zich tegen hem beklaagd nopens Duitschers. Götmige Gassner was raadsheer bij het kriegsgerieht d9i Kommandanlur Geeraards- bergen. Hij verklaart, 'Jat de bevoegdheden der geheime policie niet juist vastgesteld waren. De aanslagen tegen de spoorwegen gepleegd, waren krijgsverraad en 't is daar om dat hot onderzoek overgelaten werd aan de geheime feldpolizei. Getuige verklaart dat hij steeds de verkla ringen van Belgen en bijzonderlijk van kin deren, achterdochtig aanhoorde. Hij zegt gehoord te hebben, dat Belgische getuigen eerst plechliglijk verklaarden van niets te weten en dat zij eeue halve uur later juist het tegenovergestelde zegden. Volgens getuige is de betichte een onberis- lijk en goed opgevoed man. Getuige Schwartz, handelsraad, was adju dantbij de kommandantur van Geeraardsber- gco. Hij zegt dat er hier geen spraak kan zijn van donkere cellen Deze cellen waren gevormd door het plaatsen van schutsels in groote kamers. Er was steeds lucht en licht genoeg in deze cellen. Getuige is vast overtuigd, dat indien er kinderen mishandeld geworden waren de ouders voorzekers bij 'hom zouden komen klagen zijn, daar allen hem kenden. Getuige Landow komt nog verklaren, dal hij bij zijne vorige verklaring niet heeft willen beduiden, dat cr bevel gegeven was, die cellen in duisternis te dompelen. De syndicale commissie, jn zitting van Woensdag morgen, hooft de kwestie van den werk looien steun besproken. Zij is niet te vinden voor eene verminde ring van do werkloozenuitkeering, maar eischt dat 1) de werknemers, die vier dagen per week arbeiden, geen recht op werk- loozensteun hebben 2) een nader toezicht op de stakersen op de verdeeliog der gelden van de werkloozenkasaen uitgeoefend wordt; 3) enkele reeksen van huisarbeiders van den werkloozensteun uitgesloten worden. Men leest in Le Temps De strikte toepas sing der verschillige akkoorden onder de verbonden gesloten, laat aan Belgie toe te vragen, dal men hem den voorrang geve en tot een beloop van 2 miljard mark goud voor alle betalingen welke kunnen gedaan worden Li» bet uitoefenen van dat recht aan Belgie toegekend, vloeit voort, dat Belgie met het miljard mark goud dat op 1 Mei laatstleden moest betaald zijn, ook nog het miljard mark goud moet opstrijken, dat op 31 Oogst moet betaald worden. Frankrijk een besluit gereed gemaakt, dat overwijld zal verschijnen. De eveulueele verhooging van het coëellicisnt der rechten heeft in België veel opschudding gewekt. Minister Jaspar heeft in het licht willen, stellen, welk nadeel die verhooging ons zoude veroorzaken. Men is nu overeengekomen dat l.oogerbedoeld Besluit niet zal verse!iijneri, voordat men bevoegde mannen heeft geraad pleegd. Dezen morgen zijn de hecren Van der Gruyssen en Magnette, van het Ministerie vaa Financiën, en de h. Math us van het Ministe rie van Econamische Zaken, naar Parijs vertrokken, en dezen namiddag zullen -zij" ecna samenkomst met hunne Frunsche colle ga's hebben. Men heeft gezegd, dat de heer «Jaspar gedurende zijn verblijf te Parijs ook de kwes tie van België'i prioriteit op de eerste beta ling van Duitscbiand heeft ter sprake ge bracht. Maar uit goéde bron ontvangen wij de verzekering, dat die bewering uit de lucht is gegrepen. Zooals wij reeds hebben gezegd, wordt er over dat prioriteitsrecht niet meer geredekaveld. KASBONS 7 t. h. vrij van tegenwoordige en toekomende lasten. Teinluros et Apprèls de FEscaut, uitkeerbaar aan 500 fr. op 1 De cember 1930, te verkrijgen ter Burgerbank van Aalst. 7912 mooielijkheden te kampe i hebben gehad. De dood heeft er hern van bevrijd. Stel u hem alleen als een droom uwer kindsheid voor en maak u het tegenwoordige dan ten nutte. Er zijn er in mijn oog velen, die slech ter zijn dan Klapdorper on maar weinige zijn er zoo goed. Vertrouw mij, want ik weet beter dan gij, wat voor uw toekomstig geluk dienstig is al die droefheid over Ma rinus zal voorbijgaan en da toekomst zal heldere zonneschijn zijn. Afgetrokken luisterde Theresia naar de schildering van haar toekomstig leven. Van den dag af dat Klapdorper de schipbreuk en den dood van Marinus had verhaald, had zij een weinig meer vertrouwen dan vroeger in hem gekregen bij zijne geregelde bezoeken bad zij het gesprek dikwijls op die droevige gebeurtenis geleid en was ze met pijulijke belangstelling blijven stilstaan bij alle bij zonderheden van die reis. Deze verhalen en meer andere, waarbij Marinus betrokken was, deden eene weder- zijdsche belangstelling tusschen beiden ont staan, die hare moeder niot verzuimde te versterken nochtans bleef Theresia's hart vrij van alle andere gevoelens dan dia van vriendschappelijke vertrouwelijkheid. Terwijl do weduwe haar best dood om de eerste vonk van vriondachap in Theresia tot eene heldere vlam aan te blazen, zoo had hij elke dag bewoordingen gebruikt, die de warmste genegenheid kan ingeven, om haar te bewogou hare zwarigheden to overwinnen en zijne vrouw te worden. Theresia had Klapdorper altijd veel genegenheid geloond^ Nog do valsche check van 475.000 fr. liet onderzoek in deze geheimzinnige zaak wordt ieverig voortgezet. Er is echter weinig nieuws te vernemen. De twee aangehouden kassiers, de gebroe ders Elie en Alfred F...., zijn nog steeds op gesloten en op sekreet gezet. Tot hiertoe is het volgende vastgesteld -? De check welke ter uitbetaling is aangebo den geworden in de Kongobaok was vaisch. Hij werd niet afgeleverd door het ministerie van koloniën en droeg ook dc echte hand.- teekens niet van een d;r twee hooge ambte naars die buiten den minister en den alge- meenen sekretaris, bevoegd zijn om deze cheok le teekeoen. Volgens het kontrakt tusschen het minis terie en de Kongobank, moet er voorbericht gegeven worden, telkens een check van meer dan 100.000 fr. ter betaling aangeboden wordt. Naar het schijnt werd zulks ditmaal verwaarloosd. Wij hebben reeds in een vorig nummer gezegd, dat de cheok uit* een der 25 check- boekjes is gescheurd geworden, door de Kon gobank aan het ministerie van koloniën ge zonden. Waar is de check nu uitgescheurd geworden Dat kan voor het oogenblik nog niot gezegd worden. Een belangrijk punt ia ook nog, dat het volgnummer van deu val- schen check 80 punten vooruit was op de regelmatige checks thans door het ministerie van koloniën afgeleverd. Het onderzoek heeft verder ook nog uit te wijzen, hoe de check verdwenen is, nadat hij naar het ministerie van koloniën terug gezonden weid, hoe de check kon verdwijnen en in wiens handen dien check is terecht ge komen. Voorzekers moeten degenen die deu check hebben doen verdwijnen belang in het u zaakje gehad. Minister Jaspar is te Brussel teruggekeerd uit Parijs, waar hij den President der Repu- bliek en don heer Briand beeft gesproken, maar niet den heer Laucheur, zooals ver keerdelijk was gemeld. Het doel van de reis des ministers was, te spreken over de verhooging van het coëeff- cient der tolrechten. Te dier zake is in docli sloeg altijd zijn voorsteL_aL Niet voordat eon ooggeiuige zweert dat hij het lijk van Marinus heeft zien begraven, wil ik luisteren naar u, Klapdorper, en wel omdat gij zijn beste vriend waart. Klapdorper bevond zich in groote moeie- lijkheid hoe zou men den verlangden oog getuige kunneu vinden Eindelijk viel hol 'hem in, dat er maar eene kans was om in lichtingen le verkrijgen, en dat was door middel van oen der matrozen van den logger. Tot dat doel vertrok Klapdorper naar eene naburige zeehaven om bij de autoriteiten van die stad al de bijzonderheden betreffende de uitwisseling van gevangenen, die plaats had gegrepen, uit le vorschen. Die inlichtingen zouden hem op het spoor van een goed adres kunnen brengen, die wellicht eenigen van de bemanning van den kaper, welke het feil van Marinus dood zouden kunnen beëedigen kon ontdekken. Het was kerstavond, toen Klapdorper met dat belangrijk doel op reis ging de sneeuw viel dik en werd voortgejaagd door den wind die langs de hemeltoppen gierde en de wei nige verdorde bladeren, dit in dit laatete jaargetijde nog aan de eiken hingen, door de lucht deed dwarrelen. Hot was vinnig koud co Klapdorper's vin gors waren ondanks zij na dikke wollen hand schoenen zoo verkleumd, dat hij nauwelijks den teugel kon voelen hij had zijne groote jas tut aan da kin toegeknoo^t en den brec* den kraaj omhoog gezet, om welken hij een rootten bouffant b.a«j gebonden. (Vervolgt.) De Vervlaamsching der Gentsche Hoogaschool. De middenafdceling, gelast met bet onder zoek van het ontwerp oyer do vervlaamsching der Hoogeschool, evenals deze welke zich zal bezighouden met het voorstel Destrée betreffende de oprichting van een eerste Vlaamscb leerjaar, zullen worden voorge zeten door den heer Bertrand, onder-voor zitter der Kamer. Daar echter in beide mid den af dee lingen de helft voor en de helft tegen bet ontwerp is, zal de voorzitter zich waar schijnlijk onthouden bij de stemming ea zullen er twee verslagen worden uitgebracht. De Kamer zal dan de definitieve beslissing nemen. Parijs, 9 Juni. Een geweldige brand heeft gisteravond de papierfabriek Dumas, te Montreuil, vernield. De vlammen tastten de belendende bronssmelterij Dovont aau, de meubelfabriek van Le Printemps en ecu woonhuis. De brandweer, geholpendoor soldaten, was omstreeks 9 uur liet vuur meester, toen 100 meters verder opnieuw brand ontstond, gesticht door de vliegende vonken een hout stapel vatte vuur, alsmede de motorfabriek Roulland. Na anderhalf uur arbeids kou ook deze brand gebluscht worden. Een tiental personen werden licht gewond. De schade bedraagt 10 millioen aan het huis Dumas, 100,000 fr. aan de brons fabriek 80.000 fr. aan den houtstapel, 40.000 fr. aan de motorfabriek, 30.000 fr. aan een auto bergplaats en 50.000 fr. aan do meubelt*' briek, saam 10.300.000 frank. Ruim 350 werklieden zijn werkloos. hl. Wouters, alkoolhandelaar. Wij lezen fn La Métr'opole van Antwerpen? Zooals men weet moeten er sinds 20 April datum op welke het jiieuwe lolregient in het Rhynland in voege is gelreden, invoer vergunningen afgeleverd worden door de Intei geallieerde Kommissie. De Belgen, die eene vergunning aan vragen om alkool naar het bezette gebied uit le voeren, krijgen geene vergunning, omdat het Belgisch ministerie van bevoorrading er zich tegen verzet. a Het ministerie van bevoorrading verzet zich tegen bet afleveren van vergunningen aan Belgen, omdat het ministerie zich zelven hel recht voorbehoudenheeft handel in alkool te drijven in het Rbyngefiied. Het is een ambtenaar van het ministerie die gelast is er den schnaps te gaan verkoopen. i Engelsche en Fransche handelaars krij gen van de Hooge Kommissie zonder moeite alle aangevraagde vergunningen en kunnen er dus belangrijke en winstgevende^ bande) drijven. De Belgen zijn uitgesloten Staalsmono- pool. 1 Men bevestigt ons, dat reeds maanden geleden, voor ae toepassing van het stelsel van 20 April, zonderlinge alkoolhistories zouden gebeurd zijn. n Het ministerie van bevoorrading zou een voorraad alkool te verkoopen gehad hebben, welke niet min dan tien miljoen liters be droeg. Hoe de minister zulken voorraad le ver koopen had, terwijl de Belgische likoristen geen voldoende hoeveelheid sfgeloverd Ure gen, wordt niet gezegd. Mogelijks zal M. Wauters het zelf wel zeggen. Wal er ook van zij, in plaats van zich tot Belgische handelaars te wenden, heeft het ministerie zich door tusschen komst van eea zijner ambtenaars tot eene Duitsche firma van^ Keulen gewend. Belgische handelaars, terecht verwon*» derd over deze. handelwijze, gingen in de ministerieelc bureelen uitleg vragen. Zij kre- g$ii echter voor n twoord, dat de vcikoop had plaats gehad,,,, ep hooger bevel.,., n

De Volksstem | 1921 | | pagina 1