VRöuwsM mmm u. DE FORTUINZOEKERS De Japaaasclis Kroonprins I Zondag 12 Jnni j Maandag 13 Jnni 1921 Ministerie van Landsverdsdiging. 08 duistere zaak te irssssl is oppk Hel ptoses der Duilsclia oorlogsmisdadiprs Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.'Tal. 114 XXVU* JAARGANG NUMMER S35 T!> <T5--F^T ma |Q CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.50 UitgeverJ. Van Nüffel-Db Gunst II. Olvmpia 5 Zon op 3,48, onder 7,52 j II. Antonius van Padua [Zon op 3. 48. onder 7,52 Eerste Kwartier den 12 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalsi, zich te wondca lot het Agentschap IIavas.S, Martelaarplein, to Bruasel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londre3 E.G.i Ieder beschaafd, deftig en wel opgevoed tnan eerbiedigt de vrouw, en niet zonder reden, want het is een dor grootste plichten van den sterken man. de zwakke en tengere vrouw te eerbiedigen en te beschermen. Maar niet alleen hare zwakheid dwingt onzen eerbied af, maar zelfs hare karaktersterkte en bare heldendaden moeten we dikwijls bewonderen. Immers deze is bewonderings- vaardiger dan dio der mannen. Hoevele zulko voorbeelden troffen ons niet diep in den loop der eeuwen. Ik wil hier niet gewagen van de wonderbaarste, de ver- bevenste allot* vrouwen, onze goedo He$nel- moeder, dc 11. Maagd Maria. Man vindt er een groot getal anderen, zooals Judith, Ra chel, Esther, waarvan do gewijde geschiede nis spreekt; in latere tijden eone H. ïheresia, ten H. Joanna d' Are cn hoevele hebben wij er niet bewonderd in den greoten wereldoor log, waaronder bovenal schitteren Edith Ca veil. en onze nooit te vergeten landgenoote Üabrielfe Petit. Maar bij enkele namen waarvan dc geschiedenis melding- maakt is er cène ontelbare reeks onbekende heldinnen wier deugden, moed en zelfopofferiog zooveel te schooner zijn, omdat zij onder den nede- 'rigen dekmantel der ootmoedigheid verscho len bleven. Indien wij van den eenen kant zolfs op •onze dagen nog zulke edele voorbeelden van echten heldenmoed en ware chriatene deagd 'bij de vrouwen ontdekken, moeten wij ander 'fcijds bij een overgroot getal eene onbe schaamdheid, eene laagheid, eene bijna hei densche lichtzinnigheid fcésiadigen die hun den eerbied van iederen eerlijken mensch on waardig maakt. Hoe zou men geen afkeer, geen walg ge voelen bij liet zien van die half gcklecde mo depoppen die het zedebederf met zich dragen en die onze dollige jongens en mannen tot ergernis strekken. Dikwijls zijn het nog niet alleenlijk lichte kooien van jonge meisjes, maar zelfs moeders dio het slechte voorbeeld geven. Moeders wilt'gij u zelf en uwe dochters misschien tot spot eu speelbal laten dienen van mannen wiens naam ik hier niet wil nederschrijven. Zoo laag is het zedelijk peil van zulke vrouwen en meisjes gezonken, dat zij in dwazen overmoed, in hunne verergermsge- veudc kies dij, den drempel van Gods huis durvSiToverschreden. Lichtzinnige vrouwen, indien gij u zelf niet meer eerbiedigt, brengt dan loc li uwe schande niet in onze kerken, welke bij ons zoo eerbiedwaardig zijn. Velen onzer kanselredenaars zouden tegen woórdig aan die vrouwen en meisjes moeten toeroepen, hetgeen op zekeren dag eca be roemd predikant toesnauwde aan eene onbe schaamde, die zoo onbetamelijk gekleed naar zijn sermoen kwam luisteren Ga en dek die schande en hij wierp zijn zakdoek naar het wulpschc schepsel. Hedendaags ware zulks aan onze gowijde reJcfiaars onmogelijk want zij zouden maar cl te dikwijls verscheidene dozijnen zakdoe ken noodig hebben. Of nog als die Pastoor van Parijs, die immer wachtte op de bruiden bruidegom wiens huwelijk hij moest inzegenen, dan wanneer zo reeds in het koor zijner kerk tegenwoordig waren. De moeder van het meisje deed hom verwittigen en kreeg voor antwoord Ik wacht naar den sluier die dc bruid moet deftig dekken Deftige moeders, eerbare meisjes trekt ten Btrijdc logen zulke modes verdedigt uw geslacht, dwingt den eerbied af van allen, ;door uwe kleeding, door uwe houding, door 'het loepassen op gansch uwe levenswijze 150 VCRVOLG. Aldus beveiligd tegen liet weder, terwijl 2ijn hoofd bedekt was met een zuidwester, dien hij over zijne ooren getrokken en onder zijne kin vastgebonden had, draafde Klap dorper over den weg. Hij had den wind vlak togen on daar het sterk vroos, waren de ma nen van zijn paard spoedig stijf en de oogen van het dier even als die van zijn berijder, leden zooveel van de sneeuwjacht, dat liet dier even als die van zijn berijder, leden zoo veel van de sneeuwjacht, dat het zijn kop op zijde hield om den snerpenden wind te ver mijden. De aarde was bedekt met sneeuw en Klapdorper, die op den vasten tred van zijn paard vort rouw de, sloot zijne oogen om ze voor den scherpen jachthagel te beveiligen. Omstreeks drie uur in den morgend kwam hij langs een weg, die over rotsen liep terwijl hij naar beneden keek, herinnerde hij zich de tijden van vroeger, toen Marinus logger in de baai vooi anker lag en Theresia hem altijd hartelijk welkom heette in de hut dio hem nu toebehoorde. Arme Marinas zeide Klapdorper tot zich zelve, hij was zulk een wakker en knap zeeman als er ooit een geleefd heeft God schenke rust aan zijne ziel I Terwijl dio gedachten hem bozig hielden, draafde hij aanhoudend door op den weg ontmoette hem niemand behalve oen man, üio zich oven als Hij in zijne jas gowikkold kad en als een spook hem voorbij reed j men van de strenge, doch zoo scboone grondstel sels van onzen godsdienst. Ghristene vrou wen en mtisjes wee3t apostels in uwe omge ving, het is eene maatschappelijke plicht voor u, ora ook in de kleederdracht het heer- scbende zedenbederf te bestrijden. Maakt deel van de bondon legen de overtollige en oneerbare mode en bestaan zij niet «helpt ze oprichten, want overvloedig is hot kwaad, om het le bekampen is de hulp van allen ver- eiscbi. Koopt nooit in winkels en magazijnen niet zedenkwetsende uitstallingen. Gaat niet naar dio soort schouwburgen on kinemae waar men de losbandigste kleeder dracht ten toon spreidt. Mot een woord, verdedigt uwe vrouweneer door alle midde len in uw bereik, eerbiedigt U zeiven en gij zult geeerbiedigl worden. Joannes. X- tiet paspoortenstelsel. Daar er belangrijke wijzigingen gebracht zijn aan het stelsel der paspoorten, en het publiek zich vrij moeilijk op de hoogte kan stellen van de te formaliteiten on van de te betalen heffingen of taksen, heeft de minster van buiienlandschc zaken nu, in antwoord op eene parlementaire vraag, de volgende inlichtingen verstrekt Elk Belgisch onderdaan, die zich naai het buitenland wenscht te begeven, moot in het bezit zijn van een paspoort, hem ver strekt door het bijzonder bureel voor paspoor ten te Brussel, wanneer da verzoekindiener in hot arrondissement Brussel woont, of door de bevoegde provincie overheid (gouverneur der provincie of arroudissemenlskommissaris) indien hij een ander arrondissement van het Rijk bewoont, op enkel vertoon van eon iden titeitsbewijs on van een nalionaliteilsbewijs, voorzien van eene onlangs genomen fotogra fie en afgeleverd door het gemeentebestuur van den belanghebbende. Deze pas is geldig voor twee jaar en, behalve zekere bijzondere gevallen, om zich overal in het buitenland te begeven zonder nieuwe lussc'nenkomst van de Belgische over heid. liet visum van den Franschen en Luxem- burschen consul is niet meer noodig om zich naar Frankrijk of naar hel Groot-Hertogdom Luxemburg te begeven. Voor reizen naar andere landen dan Frank rijk en het Groot-IIcrtogdom Luxemburg is liet visum vcroischt van den diplotischen of cousuiaïren agent van het land van boslom- raingen van al de landen waarover de reis gaat. Da prijs van den Belgischen pas is bepaald op 8 frank. (Vast zegelrecht.) N. B. Voor het arrondissement Aalst, moeten de belanggebbcndcn zich dus wenden tot M. Glenisson, arrondissemenlskomrais- saris, Staliepleia 12 te Aalst. In het kamp te BeverlGO. Losse geruchten welke sedert eenig^b tijd de ronde doen en weerklank vinden in enkele dagbladen strekken om te doen gelooven dat menigvuldige sterfgevallen te wijten aan zonnesteken zich zouden voorgedaan heb ben in het kamp to Beverloo gedurende het man couvert ijd perk der 6° Legerafdeeling. Daar deze onrustbarende tijdingen vaii zoodanige» aard zijn dat de gezinnen welke hunne zonen onder dc wapens hebben zich om het lot hunner kinderen zouden kunnen be kommeren, houdt het Departement van Landsverdediging eraan de onechtheid van van deze geruchton te doen uitschijnen en te laten weten dat er zich gedurende het gansche schiet- en mtmeau verlijd perk in de maand Mei maar een enkel sterfgeval veroorzaakt kon den hoefslag in de sneeuw, dio reeds verscheidene duimen dik was niet hoeren. Terwijl Klapdorper op. den weg naar de zeehaven voortdraaft, zullen wij den vreem deling volgon, wiens paard in eene tegen overgestelde richting dan zoosnel mogelijk voor'liep, De weg was niet ziobtbaar en de sporen van het paard verdwenen schielijk door de dichte sneeuw, dio er viol. Zonder een oogenblik te aarzelen joeg de vreemdeling zijn jong paard voort over de witte opper vlakte en bekreunde zich niet om verborgen gaten of hoopen sneeuw door den wind op gewaaid hij had-zich zoo diep in zijn man tel gewikkeld, dat zijne oogen ter nauwer- nood zichtbaar waren en aldus tegen hel weder beveiligd, draafde hij voort, totdat hij aan het steile voetpad kwam, dat bene den naar de rotsen liep. Zoodia hij daar ge komen was, sprong hij van zijn paard, sloeg den teugel over zijn kop en leidde het voor zichtig langs hel kronkelpad naar beneden. Niet zoodra was l ij daar of hij klopte op de deur van eene hut, die gemaakt was van eene omgekeerde boot, waarin men vensters aangebracht had. Wie is daar riep eene schelle vrou wenstem van binnen. Doe open, vrouwtje, want ik bon recht koud, en ik zal u niet lang ophouden. Dh deur ging dadelijk open en nadat hij zijn paard had vastgebonden, ging hij bin nen en deed do deur toe cm den kouden wiud er buiten te houden. De eigenares van de hut was «one vrouw van omtrent vijf en 1 -.TA..-WE door een zonnesteek heeft voorgedaan. Dit betreurenswaardig ongeval trof den. soldaat I'lMPURNIAUX. van de Grenadiers, gedu rende do normaal voorgeschreven oefening op 24 Mei, em 10 uur 's morgens. Er dien anderzijds opgemerkt dal de ge- zondstoestand der troepen in het kamp te Beverloo zeer bevredigiod was tijdens heel den duur der veldnefenitigen die er zooeven plaats gehad hebben, en.dat het aantal geval len van opneming in de verplegingshuizen t? Beverloo gering was ten aanzien van de be volking van het kamp die ongeveer 17.00Ü man beliep. Terugbetaling van de persoonlijke reke ningen der Gud-Pupiilen van 1914. De Generaal-majoor, Opziener der Scholen voor Pupillen van liet Leger, brengt ter ken nis van de oud-leerlinger. der Pupillenscholen die op 31 Juli 1914 aanwezig waren in de scholen le Aalst en te Bouillon, dat dezen ondor hen die tot nog toe de terugbetaling van hun persoonlijke rekening niet aanvragen voor ln Juli 1921 eene verklaring moeten doen geworden nopens het bedrag hunner persoonlijke rekening op 3In Juli 1914. Zij moeten terzelfder tijd laten weten tot welk peloton zij behoorden en den naam van hun pelotonovorete vermeiden. Daar de uitbetaling begonnen wordt op ln Juli 1921, moeten de aanvragen voor dezen datum toekomen bij de bevelhebbers der Pupillenscholen tc Aalst en te Bouillon. Ö9 baida kassiers zijn teek plichlig 225.000 fr. teruggevonden. Ophefmakends aanhoudingen. Ce daders doen bakan- tenissen. De zaak van don valschen check van 475.000 fr. welke IjosJ deze week het parket op dreef hield ia thans opgehelderd en Vrij dag avond zalen dc'plicJ-Lgen allen achter slot. Do twee aangehouden kassiers, E!io en Alfred Finet deden volledige bebentenissen en duidden hunne medeplichtigen aan. Ook werd reeds èene «om van 225.000 fr. aange slagen. Ziehi'er hoe de zaak aan 't licht is gekomen. Een officier dor rechterlijke brigade, M. Van der Striekt vernam Donderdag namid dag, dal Alfred 'Finet, kassier dei' Banquo d' Outremer, sinds 7 Mei, dag waarop de val- sche check betaald werd, in verscheidene nijvei'heidstnaalschappijen aaudeelen had gekocht, voor eene totale som van 100.000 fr. Hij vernam ook, dat Elie Finet, kassier der Kongobank insgelijks aandeden had ge kocht. Zijn onderzoek voortzettende vernam M. Van der Slrichl, dat geen van beiden nochtans aan hun kapitaal, dat zij reeds vroeger be zaten. geraakt had. M. Van der Slriciit deelde zijne ontdek kingen msde aan den onderzoeksrechter, M. Dc Landtsheer en Vrijdag morgend werden de gebroeders Finet naar het kabinet van den onderzoeksrechter gebracht. Daar werd Alfred Finet eerst ondervraagd. Deze volhardde langdurig in zijn loochenen, doch toen mon hein al de bewijzen voor oogen legde, eindigde bij met volledige be kentenissen te doen. Zijn broader en hij waren in de zaak mede- gesleept geworden door oen hunner vrienden, een bediende van het ministerie van kolo niën. Deze bediende was door een zijner ambtgeoootcn gelaat geworden de gebroeders Finet te polsen, om te welen of zij zouden gemarcheerd hebben. De gebroeders Finet zouden voor hunne medewerking 225.000 fr. trekker. Volgens de verklaring van Alfred Finet handelden de twoe bedienden van het mini sterie op last van een hoog ambtenaar van het ministerie van koloniën, doch daar deze door zijn ambt niet rechlslreekseh met de Finet's in betrekking kon komen, had hij zich gewend tot de 'twee bedienden, zeker zijnde dat zij hem niet zouden verklikt hebben. Toen de Finels hunne toestemming gege ven hadden, gaf de hoogerc ambtenaar van het ministerie van koloniën den valschen check aan den bediende Van Holen, die er zich mede naar de Kongo Bank begaf. Nadat men hem aldaar den check op de Banqus d'Outrémer in verwisseling gegeven had, droeg hij dezen chech aan Alfred Finot. Deze betaalde riet aan Van Holen, doch droeg 's avonds de 475.000 fr. mede. Vergezeld door zijn broeder ging bij dan later Van Holen vinden en overhandigde hem de 250.000 fr. zooals overeengekomen was, de andere 225.000 voor de Finels bestemd zijnde. Het was slechts Vrijdag namiddag om 2 ure, dal hot verhoor van Alfred Finet ten einde liep. Nadat deze zijne verklaring getee- kend bad, werd hij naar het gevang terug gebracht. Inlusschen waren de medeplich tigen in het ministerie van koloniën aange houden geworden. 's Namiddags werd Elie Finet ondervraagd. Deze loochende all«?s, doch nadat men hem de verklaring van zijn broeder voorgelezen had, bekende hij op zijne beurt. Hij duidde onmiddelijlc de plaats aan, waar hij zijn aan deel van den buit verborgen had en M. Van der Stricln had het een half uur later reeds aangeslagen. De som van 225,000 fr. waar onder 100,000 fr. in bankbriefjes, was er dus nog geheel. Vrijdag avond om 9 1/2 ure, werd Van Holen door den onderzoeksrechter in huis genomen. Ook Van Holen deed onmiddelijk volledige bekentenissen. Ilij voegde er bij, dat het hij was, die in hel ministerie van koloniëa de stukken moest ontvangen welke van de Kon go bank' kwamen. Aldus kreeg hij het borde red waarop melding gemaakt was van de betaling van don valschen check, en den val schen check zeiven in handen. Hij bemach tigde den checken vernietigde hem.... Dö bsul van Geeraardsbsrgen. Het getuigenverhoor is afgloopen. liet openbaar miiffsterie in zijn rckwisilorium tegen Ramdohr, vroeg twee jaren gevan genisstraf. Do verdediger van den belichte, de ge- rechtsraad Dr Kaisor vroeg do vrijspraak van den betichte. In zijne repliek voerde het openbaar mini sterie aan, dat het niet volgens de bovelen der Entente is, dat dc oorlogsmisdadigers vervolgd worden. De vervolgingen hebben plaats volgens de Duitsche Grondwet, en beantwoordt aan de Duitsche opvatting, welke wil, dat alle misdrijven gestraft worden. Wanneer do Voorzitter van het Hof aan belichte vraagt of hij nog iets ter zijner ver dediging aan te voeren heeft, antwoordt belichte dat hij nooit kinderen mishandeld heeft. liet Hof zou Zaterdag namiddag uitspraak doen. veertig jaar, die verscheidene kinderen had, waarvan hel oudste slechts zes jaar telde. Woont l.ier een zekere Marinus vroeg de vreemdeling. Of hier een zekere Marinus woont herhaalde do vrouw. Neon, maar ik wou dat het zoo was hij is-tong dood, van dén dag af, dat mijn goede man aan zijne zijde verdronk en nu zijn ze heiden in den hemel. Dit kind, vervolgde de vrouw, terwijl zij het jongste bij de hand nam, was nog geen jaar, toen da tijding kwam, dal zijn goede vader was. Arme vent, hij was zulk een wakker matroos, zeide de vreemdeling maar hoe is het met de beminde van Marinns is zij ook dood vroeg hij uiel eeno doffe, weifelende stem. Neen, zij loeft nog en is goed gezond, doch altijd verdrietig, hernam de vrouw. Zij komt dikwijls hierheen en praat dan met mij over hem, alsof bij nog in leven was, en gaat dan naar do hut op de rotsen en staart naar de zee, alsof ze dacht dat hij even als vroeger zou terugkesran. Is de oude boot ook verdsveenen vroeg de vreemdeling. Hemel die boot meant go Wel die is na een gevecht nooit teruggekomen ze had or veel geleden en werd verkocht om Mari nus sollulden te betalen er ia niets overge bleven dan dc but op do rotsen. Waar is Mariuus beminde vroeg do vreemdeling verder. Zij woont bij de. pastorij nu en dan komt se hier ou gedenkt dan*ttjjd den armen KASBONS 7 t. h. vrij van tegenwoordige en toekomende lasten. Teintures et Apprêls dc FEscaut, uitkeerbaar aan 500 fr. op 1 De cember 1930, te verkrijgen Ier Burgerbank van Aalst. 7912 God zegone haar Ik zou niet geweten heb- ben, wat er van mijne arme kinderen bij de strenge koude van het laatste kerstfeest had moeten geworden, zoo zij niet zoo goed was geweest ons te helpen. En denkt men dat zij met Klapdorper zal trouwen ^speq do vreemdeling. Waarschijnlijk wel, deak ik, hernam de vrouw, weet ge, hij was een van Marinus beste vrienden, en hij deed alles voor haar, toen zij om hem treurde hij betaalde al de schalden en liet het haar aan niets ontbreken als zij hem niet bemint, dan moet haar hart wel harder dan staal zijn. En de eenarmige kapitein zeide de vreemdeling waar is die Van hem hernam de vrouw. Wel van hem zou ik heel veol kunnen vertellen so- dort den nacht, waarin de rijkste pachter vermoord werd, heeft men nooit iets meer van hem vernomen. Sommigen zeggen dat dat Iiij den moord gepleegd heeft, maar dat houd ik voor een leugen echter heeft men toch bevel gegeven liern in hechtenis te ne men, owdatdeoude vrouw tegen hem getuigd heeft. De rijke paohter vermoord riep de vreemdeling uit. Wel ge weet iets en toeh niet allee van al liet gebeurde, hernam de vrouw. Da rijke pachter haatte den kapitein en daarom tracht te hij hem te doen vergaan, door valsohe bakens op do rots aaA to steken, toen er een storm uit het Zuidwesten woeizijne kleeroo waren met toer besmeerden vatten vuu'c, soodat de bod in. don Iqd van oon half 4»ur IN BEL-aiE. Vertrek uit Parijs. Twee minuten na den middag is do kroon prins van Japan met zijn gevolg por bijzon deren trein uit de Noordstatie te Parijs naar België vertrokkenT*" Generaal Lasson, verlegenwoordiger van den president dor republiek en baron da Gai(fier d'Heslroy, gezant van Belgie, be groetten den prins bij zijn vertrek. Te Bergen. Dc algevaardigden van Koning Albert, wachtten den erfprins van Japan te Bergen op- Het waron generaal Bicbujck, aide-de camp des Konings, M. Bastin, consul-gene raal, genernal-majoor Ponlus, baron Guil— laume, UabinetslioofJ van den minister van buitenïandsche zaken, Z. Exc. RI. Aèatoi, gezant van Japan. Destalie was beviagd mat Belgische, Ja- pansche en Engeische vlaggen. In de wachtzaal bevonden zich ook de Sme ren gouverneur Damoisaux, burgemeester Lescarls, generaals Van Acke en Futte. Ikt was 3 ure 40 toen de trein binnenreed. De muziek speelde het Japansche volkslied, terwijl een detachement van hel 21- linie, dc militaire eor bew ees. Do prins stapte uit en stapte met zijn ge volg voorbij de troepen, zijne vreugde uit drukkend do soldalen le kunnen groeten van een land, dat zich zoo dapper onderscheiden) had. ;Nadat hij bloemen in ontvangst Had geno men, staple de prins weer in en te 3 u. 54 werd do reis naar Brussel voorlgezct. Te Brussel. De Noordstatie was prachtig versierd mei groen en planten on met Belgische en Ja- paanache vlaggen behangen. Het Rogierplein is met grenadiers afgezet. Achter de troepen verdringt zich eene aan zienlijke menigte. Vóór de statie was eene afdeeling van het 2C regiment grenadiers mat muziek en vaan del opgesteld. Om 5 ure komt de Koning aan in auto vergezeld door prins Leopold. Het is 5 uur 10 als de trein binnenloopt, terwijl de muziek het volkslied van Japan aanheft. De keizerlijke kroonprins staat aan de portel, militair groeiend, en stapt uit, de hand reikend aan Koning Albert en prins Leopold; het is de Japansche gezant die als taalman dient. De prins begroet in den Kening het held haftige België; de Koning wenscht de i hoogen bezoeker welkom. De Koning en de prins houden revue over de troepen on begeven zic'.i naar bet salon, waarde voorstellingen plaatshebben. Daarna treden de Koning cn keizerlijke prins builen, waar zij op eone geestdriftiga ovatie onthaald worden. Prins HiroHiito, do koning en generaal Biebuyck nemen plaats in het eerste rijtuig in het tweede gaat prins Leopold en leden van het Kroonprinselijk gevolg zitten. De overigen nemen plaats in hel derde rijtuig, en in de koninklijke auto en dan bogeelt zich de stoet naar het Paleis, daverend toegejuicht door de menigte terwijl de feestkauonnen hun zware stem over de stad doen daveren. Gala-feestmaal. Vrijdag avond ^hebben de Koning en de Koningin een galageestmaal gegeven ter eert van den keizerlijken prins van Japan. De prins zat voor aan tafel, hebbende aan zijn rechterzijde de Koning en burggraaf tot asch was verbrand de duivel had in dien nacht voor zich zeiven een strik gespannen. Zijn de moordenaars ontdekt i vroeg do vreemdeling. Men heeft nooit iets van hen vernomen hernam de vrouw maar omdat er tweehon derd guintjes gestolen waren en men dezelfde som en eeuige juweelen en gesmokkelde goederen gevonden had in den kelder van zijn huis, viel er vermooden op zijne familie an werd er eene aanklacht van voorbedachten moord ingediend. De vroemdcliog antwoordde niet, doch gaf de vrouw een stuk geld, verliet de bul en nogmaals ondervond hij den invloed van den kouden wind. Hij leidde zijn paard naai den top van de rots, besteeg hot en draafde voort in de richting van het dorp. Toen hh twee mijl had afgelegd, ging hot schemer licht in duisternis over en moest zijn paard laten slappen omstreeks 5 uur zag hij lich- ten in de vensterramen van 't dorp flikkeren. Hij reed door do stille hoofds.raat van het dorp en hield stil voor de herberg om daai zijn paard te laten. Een klein valies, dat aan den zadel was gegespt, gaf hij Ier bewaring aan den jongen, die zijn paanl zou verzorgen bestelde eene kamer on zonder van kleederen te wi mal en of zijn uiterlijk eenigzins te ver anderen verdween hij in de donkere straat. T4a eeuige tijd goloopeu te hebben ging d'oor het tuinhek'van de pastorie en naderde ,:-til hot huis; hij zag een helder licht aan een venster, dat gelijkvloers was on spoedig was hij er dicht genoeg bij om de personen daar binnen te kunnen onders?holton. (Vervolgt.^

De Volksstem | 1921 | | pagina 1