14 Bet weeze Congo BE FORTUINZOEKERS Do Japanscao Kroonprins Ministerie vaii Spocrwep. De XXXif Prijskamp van tie SHoat- ssiieppij «Hél BaiyischTrekpaard» Dinsdag Juni 1921 O. L. Vr. van Leurdes GBlilioverkIaarde6eme2nt8kie2iH83D i XXVII» JAARGANG NUMMER 133 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst;— Tel. 114— TT> A> Ph. Tl' g CENTIEMEN WEXELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Ndpfel-Db Gbhdt Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, r.icli te wentien tot list Agentschap Bayab.S, MarlclaarpleÏD, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en G, Bream's Buildiugs Londres E.G.4 II. Basilius Zon op 3,48, onder 7,53 1 Volle Moan den 19 De 19 Juni is de dag van het Weozeiibloemtje Dien dag zal er een bloenipje verkocht worden ten TOordeele van hen die zoo verschrik kelijk door den. oorlog beproefd worden. Wij hebben eene strenge plicht, te vervullen ten opzichte dor weduwen bh weezon ouzer dappere soldaten, ge sneuveld voor bet Vaderland op het veld van eer. Door een gevoel van dankbaarheid gedreven verleent het land aan deze weduwen en weezen een pensioen, doch dat is niet voldoende om de schuld te delgen, die wij legonover lien aangegaan hebben. Men beeft gedronken op den roem onzer helden,- men heelt hunne nage dachtenis gehuldigd, maar de tijd dezer betoogingon is voorbij. Hel be taamt dat wij aan lien, die voor ons alles opgeofferd hebben, andero be wijzen onzer dankbaarheid schenken. Het is noodig dat in den dood hun do overtuigiug gegeven worde dat het offer van hun leven niot vergeten wordt. In hun graf moet hun de troost geschonken worden, te weten dat hunne weduwen en weezen zullen ge steund en geholpen worden, ooor bon die overblijven. Aan ons allen, Belgen, blijft do jilicbt voor do toekomst hunner kin doren to zorgen. Aan ons allen, Bel gen, komt bot toe aan hunne weduwen eenen haard te verzekeren, die hun toelaten zal hunno kinderen op te voe den in do vereering van hot gehei ligd aandenken hunner gesneuvelde vaderen. Wij zijn innig overtuigd dat onze oproep niet onbeantwoord zal blijven, en dat allen, rijk en arm, groot en klein, zullen bijdragen om, door eene gilt hos gering ook, een weinig vreug de te storten in deze arme gekwetste harten. Aan allo zeggen wij, zeker verhoord te worden Geeft, geelt, weest edel moedig op 19 Juni, voor de beroeps opleiding onzer oorlogsweezen. N VV Gouverneur-generaal Lippens Een Belga-telegraui uit Elisabethville meldt Bij zijne aankomst te Elisabethville was de gouverneur-generaal het voorwerp van eene waarlijk geestdriftige ontvangst van wege geheel de bevolking. De statie en de lanen der stad waren bevlagd. Al do Europeaanachc voorname personen waren aanwezig. Het feestcomiteit heeft zich opperbest van zijne taak gek wet ;n. In den loop van eene tooneelvertooning heeft M. Paté, voorzitter van het comiteit, den vertegenwoordiger des konings de wen- schen der bevolking doen kennen. Hij ver zekerde hem de hartelijke toegenegenheid van allen voor de Belgische belangen, ter wijl hij den wcnsch uitdrukte, aan Katanga 151 VERVOLG, Een groot vuur flikkerde er in den aard van de voorkamer, waarin zich onderschei dene vrouwen bevonden. De vreemdeling ging weg van het raam, liep voorzichtig het huis om tot aan do aoh- derdeur en trok aan de hel. pe meid deed open, en sloeg in den groot- sten angst de deur weer dioht, toen zij de lange ingewikkelde gedaante zag, die zich door de witte sneeuw zwart en verbazend groot voordeed. Open de deur kindlief, riep de vreemde ling, en wees niet bang. Ik heb iets zoer belangrijks te zeggen. Het angstige meisje maakte weder open en de vreemdeling trad het huis binnen. Zeg mejuffrouw Theresia dadelijk, zeide de vreemdeling, dat eeu matroos, die naast Marinas streed, toen bij sneuvelde, haar wenscht te spreken, maar ijreng mij in aene kamer, waarikhaar alleen kan spreken. Het meisje bracht hem in de achterkamor en liet de kaars in dat donkere vertrek, ter wijl zij de boodschap ging overbrengen. Van verbazing ging Theresia eene koude rilling door dd leden. Hoe vreemd, zeide hij, dat Klapdojper diejvandaag eerst vertrokken is, al iemand gevonden heeft, die inlichtin gen komt geven Zij hebben elkaar zeker onderweg ontmoet Wat soort van persoon is het, die u de boodschap gegeven heeft vroeg Theresia. eene groote vrijheid in hél bestuur te laten. M. Lippens antwoordde met eene redevoe ring, in dewelke bij don vorstenv.il der Regeering deed kennen, de economische bewerktuiging der kolonie te bespoedigen, tevens wijzende op groote ontwerpen door den minister neergelegd en op de belangrijke credieten, welke voor derzelver uitvoering genomen werden. Hij verzekerde de bevolking van Katanga en van Elisabethville in hol bijzonder de verlangens der regeering, ruimschoots reke ning to houden met de uitgedrukte wensehen en der bijzondere noodwendigheden van onze groote nrjverheidsstreek. Do benoeming van M. Rullen tot onder- gouverneur-generaal van Katanga, werd zeer goed onthaald. Men betreurt het vertrek van generaal Tombeur, maar M. Ruiten is zeer popuIai%gcblevon in de provincie, waar hij als procureur-generaal, de beste herinne ringen heeft gelaten. Den 7 Juni heeft M. Lippens met groote plechtigheid den eersten steen gelegd voor de nieuws hoofdkerk van Elisabethville. Mgr. de Hemplinne ontving hem met groo te praal, omringd van geheel do geestelijk heid. De gouverneur generaal beantwoordde de rede van den Apostolischen Prefect met de verzekering van al zijne genegenheid en bewondering voor het werk der mission en in hot bijzonder voor dat der Benedictijnen in Katanga. M. Lippens zal verscheidene weken in Katanga blijven. ffiïai ssdspsest 1st steden rïisni te weten Ja, wat iedereen dient tc weten, juist om dat het door zoo weinigen in acht genomen wordt. Het is verboden op straten en pleinen, in stegen en achterbuurten vuilnis, aarde, puin, gruis, schillen van appelcienen of van andere vruchten, alsook afval van groenten en alle zelfstandigheid van aard om het verkeer te belemmeren of nadeelig voor do openbare reinheid, gezondheid of veiligheid, to storten, neer te leggen of neer te werpen, Ifet is insgelijks verboden op braakliggen de of onbebouwde gronden, beloken of onbe» loken, welke zelfstandigheid ook, van aard schadelijke uitwassemingen te veroorzaken, of anderzins de openbare gezondheid te scha den, te storten, neer te leggen of te werpen. Het is verboden le Slijk, zand, gruis, huis-of ïtraatvuil, steenen of andere voorwerpen in de riool- monden of siraalkolken te keeren 2° De waach- en huiswaters, zoo mede alle andere vochten nadeelig voor de openbare gezondheid van binnenshuis te laten uillêo- pen op den openbaren weg, of in rioolmon- deu of straatkolkcn te gieten 3® Lijnwaad, kleodingstukken, huiden, zakken, pakgoed, stoffen van eenigen aard te wasschen of te spoelen in vaarten, dokken, rivieren, of daarin te werpen wat het ook zij 4® Op •'en openbaren weg of uit de aanpa lende huizen, tapijten of matten uit te schud den of uit te kloppen. Do inwoners zijn gehouden, allo Zaterda gen, het voetpad voor hunne woning en de panden bij hen in gebruik schoon te vagen. De voetpaden mogen ook op andere dagen gereinigd worden. Bij droog weder zal men voorafgaandelijk sproeien om het slof neer slaan. Huisvuil moet in van deksels voorziene emmers of bakken bewaard worden om in de karren van den openbaron reinigheidsdienet te worden overgestort. Vuilnisbakken mogen Bleehts builenge- Het is een man aio er vreeselijk uüziet, zeide de angstige meid men kan niets van hem zien dan een verbazend prooien mantel en eene over de oogea getrokken pet en een grooten bouffant en een doek, die om zijn hals geknoopt, nmteen zijn gezicht bedekt on hij rilt van de koude, vervolgde het meisje, want de sneeuw kleeft overal aan hem vast. Ir er vuur aan in de achterkamer vroeg Theresia. Ja, Mejuffrouw, hot vuur brandt er helder. Zog hem dan dat ik terstond zal komen. Het meisje verliet de kamer en nadat The resia eon daar woorden gezegd had tot het dienstmeisje die een weinig zenuwachtig was geworden, omdat nog zoo laat in den avond iemand was gekomen, volgde zij haar. Toen Theresia het vertrek binnenkwam, dat slechts door eene kaars, die de meid daar gelaten had, verlicht was, kon zij in het eerst de donkere en ingewikkelde gedaante, die bij eene boekenkast stond, moeilijk on derscheiden. Ze ontstelde een weinig, toen hij nader kwam daarop zeide zij tot hein, ik geloof dat gij iemand anders moet spreken Ik ben de verioofde van Marinus. De lange gestalte van den vreemdeling scheen voor een oogenblik al waggelend nader te willen treden, doch herstelde zich onmiddelijk en zeide jrnot ecno doffe en be- veude stem Ik was bij hem toon hij ver dronk. Theresia braclit stilzwijgend hare hand aanhaar voorhoofd. Ik weet dat hij gevallen is, zeide zij, en huls held doch ik hob altijd bracht worden bij de aankomst der karren, aangekondigd door het gelui eener bel. Ledige bakken moeten onmiddelijk daarop binnengenomen worden. Voor openbare gebouwon berust de zorg van het reinliouden der voetpaden op de huisbewaarders of portiers en voor de onbe woonde huizen of eigendommen, op de eige naars. Voor de huizen waar verscheidene gezinnen wonen, berust deze verplichting bij de bewo ners van gelijkvloers en, bij voorkeur tus* scheu deze, bij de bewoners aan de straal. IN BELGIË. De eerste minister on Mev. Carton de Wiart hebben Zaterdag avond een groot diner gege ven ter eere van den koonprins van Japan. Prins Leopold was aanwezig Tor core der iapansoho dagbladschrijvers Te 1 uur namiddag hebben de Brusselsche journalisten een ontbijt aangeboden aan de Japansché dagbladschrijvers, die hunnen kroonprins vergezellen op zijne reis. De voorzitter der Brusselsche afdeeling van den Persbond zat voor, omringd aan dc eeretafel door de Japansché journalisten, M. Jaspar, minister van buitenlandsche zaken, M. Dons, voorzitter van den Bond der Bel gische Drukpers, enz. Bij het nagerecht heeft M. Ilousiaux onze Japansché confraters gehuldigd, in wier naam de heeren Narasaki, in 't Japansch, en Mas- jida in uistekend Franscb antwoordden. De Koning en prins Leopold brachten to twee uur den kr.oonpriris naar het Panorama van den Yser en le 3 uur uaar het Koloniaal Museum van Torvuereu. Bij M. Carton do Wiart. Zaterdag avond bood de eerste minister in zijn hotel een ontbijt aan ter eere van den erfprins van Japan. Daarna begaf prins Iliro-Hito zich in go- zelschup van prins Kan-Ia en prins Leopold, naar het stadhuis van Brussel. Hel was ean schitlqeode avond. Al de lichten waren aan bloèr.ien geurden alom prachtige toiletten en uoudgeborduurde uni formen in menigte. Waren aanwezig gezant Adatei, minister Cm-top de Wiart, Jaspar, Devéie, Theur. i, N. ujt -m» de bh. P. Hy- mans, De B; oqucville, Bcco, Frick, Mettewie en anderen. Burgemeester Max wenschte prins lliro Hito welkom in do Gotische zaal nam de prins plaats tnsschen prinsen Leopold en Kan-In. Er werd gedanst, waarna een bezoek ge bracht werd aan de siadhuiszalen. De drie prinsen teekenden in bet Gulden Boek en ver lieten om 11 uur hei stadhuis. Zondagmorgen*!. Prios Hiro-Ilito heeft gisterend morgend, in gezelschap van prinsen Leopold en Kan-In, een bezoek gebracht aan het Justitiepaleis en heeft zich daarna naar Waterloo hegeven. Om-12 uur keerdon zij naar Brussel terug en middagmaalden in het Paleis. s' Namiddags woonde de erfprins met de Koninklijke familie de prijsuitrijking van den kampstrijd der trekpaarden bij. s' Avonds had in hel Japansch gezantschap een gala-feestmaal plaats. VV KASBONS 7 t. Ij. vrij van tegenwoordige en toekomende lasten. Teintures et Apprèts de l'Escaut, uitkeerbaar aan 500 fr. op 1 De cember 1930, te verkrijgen ter Burgerbanh van Aalst. - 7912 hoe wol ongegrond gehoopt, dat hij uiet verdronkcD, maar "wellicht erfistig ge wond werd en dat ik hem hier. nog eens zou terugzien. Zaagt ge hem sterven O, zeg het mij, zeg me alios, ik smeek het u Ver berg me niets nu ik {weet dat hij werkelijk dood is, kan ik alles ftauhooreu, wat hem betreft. Ik ben hier gekomen om u allea te vertellen, wat ik weet, hernam de vreemde ling. Ik was or hij in den hevigen storm waarin Marinus verdrsnk. De arme Marinus ligt in zee doch ik wil u niet pijnigen, mejuffrouw. Ik had gehoord dat gij op het punt staat te trouwen en dat Klapdorper uw aanslaande echtgenoot zoudo worden. Ik ban een zijner oudo vrienden en ik zou hem niets boter3 dan eon huwelijk met u kunnen toe- wenschen. Helaas zeide Theresia, het spijt me, dat er zulke geruchten in omloop gebracht zijn. Klapdorper was Marinus beste vriend, en hij heeft mij veel vriendschap bewezen, doch nooit is er oene meisje getrouwer aan de nagedachtenis van haar beminde geweest dan ik jaren achtereen heb ik mijn leven in droefheid door gebracht en God om den dood als mijne eenigc redding gesmeekt, opdat ik mijn beminden Marinus in den hemel mocht wederzien. Trouwen kan ik niet. Ik zou geene andere gelofte kunnen doen, mijn hart zou breken maar toch, or zou geen b8ter en eerlijker man dan Klapdorper, te vindon zij». Toen Theresia deze woorden sprak, kwam de lange man naar haar toe en zeide fluisto- 1921 4024 DIOCESANE BEDEVAART NAAR ónder het Eere-Hoorzitterschap van Z.O.H. lil gr EG HERS, Bisschopvan Gent, dia persoonlijk de badevaart vergezelt. Geestelijke Bestuurders: Z.E.H. Kanunnik Van den Gheyn en E. H. ADe V/ittc, onderpastoor in St. Martenskerk, teAelst. De Sermoenen zullen gepredikt worden door den Z. E. H. Kanunnik Coppsns, Diooesane Bestuurder dor Maatschappelijke Werken van het Bisdom Gent. BIJZONDERE DOORGAANDE TREIN Vertrek uit GENT langs AALST VAN A TOT S OOGST H924 PRIJZEN DER REISKAARTEN Uit Gent338 Fr. 2® klas; £05 Fr. 3* klas. Uit Aalst: 330 Fr. 2® klas; 200 Fr. 3® klas VERBLIJFKOSTEN 1* klas: 175 Fr. 2® klas: 145 Fr« Van eersten rang drinkgeld inbegrepen. AANMERKINGEN. De inschrijvingen zijn persoonlijk en mogen door niemand aanvaard worden die niet door het Bestuur is aangeduid. Er zullen maar zooveel inschrijvingen aam genomen worden als er beschikbare plaatsen zijn. De zieken die bijzondere zorgen vergen ol de medereizigers zouden kunnen hinderen, moeten het Bestuur verwittigen, In bijzondere gevallen kunnen de gestorte gelden teruggegeven worden met aftrok van 5 Fr.per reiskaart voor de inschrij vingskosten. De storting moet teruggeèiseht worden ten laatste 14 dagen vóór het vertrek wordt ze later aangevraagd, dan zal het bestuur der Spoorwegen er over beslissen. De aftrok zal nog gedaan worden zelfs als het Comiteit ge noodzaakt is, om gelijk welke reden, de bodevaart uit te stellen of te schorsen. Het inrichtend Comiteit zal niet tusschen- komen in het verdrag tus&chen de Bedevaar ders en het .Spoorwegbestuup door aflevering der reiskaarten, maar zal alleen ten dienste zijn der Bedevaarders voorliet uitdeden der reiskaarten. Bijgevolg is het Comiteit niet verantwoordelijk voorgelijk welke ongevallen, hoe of v/aar ze mochten gebeuren, zcodat de Bedevaarders moeten afzien van alle bezwaar dat daaruit zou kunnen volgen. De inschrij vingen v/orden alleen op die uitdrukkelijke voorwaarde aangenomen. De inschrijvingen worden aangenomen door de leden van het Uitvoerend Komitcit of door cangestelde personen, aangeduid op de plak brieven, en worden maar gciidlg na goeokuz' ring van het Comitoit. Credietbrieven, Postmandaten, Postcheoks, moeten gezonden worden naar M.J.VanNuJJel% Kerkstraat, 22, Aalst. Inschrijvingen zonder de bedragswaarda daarbij v/orden geweigerd. Na 25 Juli wor den g'eene inschrijvingen meer aangenomen, GENEESHEEREN. In den trein zal een geneesheer ten dienste zijn der Bede vaarders. i KOST EN SLAPING. Het Komiteit zal zorgen voor kost en slaping der Bedevaarders die het verlangen. De overigen zullen de lijst der gasthoven met hunne prijzen ontvengen, WERK DER ZIEKEN. Het Comiteit zal zooveel zieken aannemen als de ingebrachte geldon het toelaten. Het zou wenseheüjk zijn in elke parochie eene omhaling in te richten ten voordeele der arme zieken. Alle brieven voor het Werk der Zieken moeten gezonden worden met postzegel voor antwoord naar Mevrouw Cereelet-Ds BIie<sk,\ Leopoldstraat, II, Aalst en Mejuff. M.Kervyn deVoIkaersbske,O.L.Vrouw3traat,2,Ooatacker De Eerw. Heeren Priesters die begeeren de bedevaart mée te doen, zullen de toelating aan vragen aan Z.D.H. den Bisschop van Gent, N. B. Daar het Komiteit slechts over hon derd plaatsen van tweede klas beschikt, zullen voor deze klas enkel de eer3te honderd inge schrevenen aanvaard v/orden. De inschrijvin gen moeten onmiddelijk gestuurd worden *aa den Voorzitter M. Modest Ceroelet, Lscpold- straat, II, Aalst. rend Theresia hebt ge ooit voor hem gebe den, toen hij weg was Van hem gedroomd? telde The resia, verscheidene van die gelukkige nachten heb ik in den droom met hem doorgebracht, en slechts om mij bij het ontwaken niet zoo alleen, zoo verlaten te gevoelen in de we reld, die mij zonder hem eene woestenij is. Tot nu toe heb ik op hoop geleefd en gij, boodschapper van het kwade, ontnee rat mij na den laatsten stuf, waarop ik nog steunde, nu ik weet dat Marinus voor altijd heenge gaan is. O God Waarom heb ik gebeden Laat me sterven liever dan zulk een smart te moeten lijden l zeide Theresia in haar wanhoop op bitteren toon. Benige minuten leunde zij op den schoor steenmantel en bedekte haar gelaat met hare handen de vreemdeling scheen ook geroerd tc zijn. En indien, zeide hij, Marinus eens terugkeerde, wat zou er dan van Klapdorper geworden Bemint liq u uiet Vraag mij niets meer. Gij hebt uwe noodlottige boodschap overgebracht, ik dank u voor de treurige tgdiiig, Gij moet wel ver moeid en hongerig zijn, ik zal het avondeten bestellen. Het oogenblik is te ernstig om aan honger te denken. Ik heb u nog meer te ver tellen, doch ik moet mij geheol op u kunnen verlate», hernam de vreemdeling zeg mij openhartig of Klapdorper u bemint en gij zijne liefdo beantwoordt. Ja. zeide Theresia en ik koester voor hem do liefdo eener zuster. Sedert de dood van Marinus ia hij meer dan een broeder De Bestendige Deputrtie van Oost-Vlaan» deren lieeft in haar zitting van 10 Juni 1921 nog de volgende gemeenteverkiezingen gel dig verklaard Arrondissement Aalst Aalst, St. Goo- rix-Audenhove, Aygem, Baardegetn, Burst, Geeraardsbergeri, Grootenbergc, Hofstade, Kerkxken, Nederhasselt, Pi ieu werkerken, Ninove, Onkerzcle, Oltergem, Ophasselt, Pollaere, Ressegem, Santbergen, Smeerheb- be Vloersegem, Strijpen, Velsique-Rudders- bove, Viame, YVoubrechtegem, Nontiegem. Arrondissement Oudenaarde Amongiea Auwcgem, Eist, Melden, Michelbeke, Nuker- ke, Opbrakel, Ovcke, Ronse, Salsiquöj 'Welden. Arrondissement Gent. Gentbruege, Grammene, Lootenhulle, Munte, Nazarot, Oosterzele, Petegem. Arrondissement St. Nikolaas Mcerdonk Rupelmonde, St. Gillis- WaSs, Sinay, Stekenc Tbielrode. Arrondissement Dendemionde. Dender» belle, Grembeigen, Laarno, Weslrem, Wieti Wichelen. Beheer van Posterijen. Posttarieven wijzigingen. Tc beginnen met 1 Juli aanstaande word» het tarief van de brieven en postkaarten, uit Belgie verzonden naar deDuilsche, Fruusche en Nederiandsche postkantoren wcUe niet meer dan 30 kilometer va» het kantoor jan afzending gelegen zijn, gewijzigd als volgt Brieven 25 centiem per 20 gram of deel van 20 gram. Gewone Postkaarten 20 centiem. Postkaarten uiet betaald antwoord IQ centiem. (Vervolg.) 12reeks Merriëo van 4 jaar en meer, hebbende eene gestalte van 1,01 m. en daar boven. 59 deelnemers. 1® prijs 500 fr. Orfa, aan M. Ransquin van Plancenoit. 4* prijs 200 ft'. Eva de Pet©, aan de kin deren Miehels, Petegetn-Oudenaarde. 5e prijs 100 fr. Lakmó ten Brernpt, aan M. Julien Van Tonische, vau Yeisique- Ruddersbove. 13e reeksMerries van 4 jaar en ouder, en van ©ene gestalte beneden 1 m. 61 cm. 44 deelnemers. le prijs, 400 fr.Mazette de Som, aan M. Bouchat, van Sommier© (Namen), 14e reeks Met l ies met veulen, 4 jaar en onder gestalte van 1 m. 61 ©n meer, inge schreven in -het Stud-Boek. 25 deelnemers. ie prijs, 500 fr. Penséa d'Ollignies, aan M. Goes, van Ottlgnies. 16e reeks Merries van 3 jaar, en gvat? eene gestalte van i m. 59 en meer, zonder 8 volwassen tanden, 23 deluemcrs. le prijs, 400 fr. Paula, aan M. Louis Van de Velde, van Zuyenkerke (West-VI). Vijfde prijs, 100 fr. Charmante de Qua» trecht, aan M. Thielman, van Quatvecht. Eervolle vermelding Paula van St-Lie» vens, aan M. Meerschtnan, vau St-Licvens- Essche (Oost-VI.) 17e reeksMerries van 3 jaar, van een« gestalte beneden 1 ra. 59, en zonder 8 vol wassen tanden. 28 deelnemers. v le prijs. 300 fr. Doriua du Haurne, aan M. Maricq, van Bois-Seigneur-Isaac (Brab.) Vijfde prijs, ICO fr. Bertha van Appel ter re, aan M. Cyriel Remue, van Appelterr© (Oost-VI.) voor mij geweest en nu vraagt hij tot zijno belooniDg mijne toestemming tot een hu~ wel ijk. Wat is uw antwoord vroeg de vreem deling. Ik nioet allea weten, voordat ik mijn verhaal vervolg, waarvan het einde nog niot verteld is. Theresia aarzelde. Waarom zou ik mij schamen voor mijne gevoelens uit te komen t Ik kan niet meer beminnen, zoo als ik Mari nus bemind heb, en toch ben ik aan Klap- dorpor zooveel versoliuldigd dat ik gevoel dat Marinus geest mij zou raden zijne hand aau te nemen, zoo bij alles wist wat hq voor mij gedaan heeft. Ik heb hem gezegd, ver volgde zij, dat ik niets meer hooren wil voordat hij een ooggetuige ontdekt heeft, die Marinus lijk Leeft zien hegraven. Hij heeft van daag dit huis verlaten om zich naar de naburige zeehaven te begeven, en zoo gij van daar gekomen zijl, moet ge hem onder weg ontmoet hebben Ik vrees dat gij als getuige nu zijne reis ouuoodig zoudt geruaakt, hebben, ware ik maar dood. Mej. Theresia, zeide de vreemdeling o& plechtige toon en met eene stem, afgebroken door zijne hevige gewaarwordingen, bereid li voor om hel overige vaQ mijn verhaal aau te hooren. Kunt gij het verdragen vroeg hij ernstig. Ik kan alles verdragen, zeide zij, mijne smart is zoo groot geweest dat sedert nus dood niets op mij indruk kan makou mijn gevoel is verstompt geworden. (Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1