15 DE FORTUINZOEKERS 'Os Japrascire Kroonprins Akelige ontdekking te Heule. Da gevolgen esnor werkstaking. De kwesiie dar vergoedingen. Woensdag Juni 1921 09 anrust van den tegenwoordlosn stand. Voor oudstrijders MircisterwaaflL Raad sens tsrdoodversarilesllng- (Vervolgt.) XXVil» JAARGANG NUMMER 13? ST /*i. T~> 8 CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nowel-Db Gkndt kerkstraat#9 en 22, Aalst.Tel. 114 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich ta weudea tot het Agentschap li AVAB, 8, Martelaarplein, te BrusselS, Place de la Bourse, Parijs ea 6, Breams Buildings Londres E.G.t II. Landelinui Zon op 3,48, onder 7,54 Volle Maan den 19 Staatsminister Woeste heelt in de Revue Calholique one reeks van drie artikels ge opend over De onrust van den tegewoor- üigen atond. M. Woeste zegt dat te midden van de on rust, die thans overal heersebt, en van de« beslommeringen van de toekomst, die langs alle kanten aanstormen, het overwegend vraagstuk is, dat wij gevaar loopen te zien 'Öat de tnenschheid alle godsdienstige, cn misschien alle zedelijke richting verliest en voortholt naar een verwarrend en ontbonden onbekende. In 't bijzonder over de democratie sprekend zegt M. Woeste dal een groot feit alle eeuwen en volkeren overheerschthet is de verdee ling van de samenleving in klassen. Overal of schier overal zijn er riaast de handwerlie- den, andere mannen die verstandelijke be roepen uitoefenen deze iaatslen vormen zelf fraklies, waaruit de adeldom en de burgerij voortspruiten. Een tweede feit, is dat het bestuur der zaken nooit in de handen van allen geweest is. Dèie twee feiten regelen de geschiedenis der meuscheid en men zou niet kunnen be grijpen dat het anders ware. Op dit oogenblik is een aandrang waar te nemen die naar «ene algeheele omwente ling, omverwerping leidt. Het gedacht van gelijkheid wordt het dogma dor hedendaag- sehtf naties de burgerlijke gelijkheid was de eersta verovering de politieke gelijkheid is op weg de bovenhand te halen, en reeds mapkt de sociale of maatschappelijke gelijk heid zich meer en meer meesier van de be trachtingen der menigten. Voorzeker niet alles is le beteugelen of te betreuren in deze opklimming der lagere klassen dat zij de noodigc rechten hebben die, langen tijd, onrechtvaardig miskend ge worden zijn, dat is klaarblijkend en het is aan het Christendom dat de eer dezer ont voogding toekomt. Maar de maat houden is moeilijk wc-rk voor den mensch. Indien dij ken, die te lang te hoog waren, mogen ver laagd worden, moeten dan deze geheel afge schaft worden Zijn er. geene plichten naast» rechten 'i Vergt het bestuur der samenleving geen bijzondere bevoegdheid en eene groote ouder vinding, die weinigen bezitten Indien het .wcnschelijk is dat oen zeker welzijn.«tan alien bezorgd wordt, is dan de verdeeling der rijkdommen in gelijke deelen geene zinsbe goocheling Dit alles wordt niet meer aangenomen door den onmatigen zucht naar eenen beieren toestand die zich op klimmende wijze van de werkende klassen meester maakt, Waarom beeft niet iedereen evenveel geld, evenveel genot, even goede woningen cn kleederen zegt men. Voorzeker degenen die zoo spre ken, raadplegen slechts den schijn. Zij den ken niet dikwijls aan de vermoeidheid, den kommer, de misrekeningen en do angsten van dogenen die zij beschouwen als de geluk kigen dor aarde. Maar de indrukken rede reeren niet, en, dikwijls gebeurt het, dal wanneer zij de menschelijke ziel overweldi gen, zij geene rem meer kennen. Dal is een te duchten vraagstuk, waar over de politiekeis gehoorzamen aan per soonlijke berekeningen, zich niet bekomme ren, maar dat terecht degenen verontrust die een goed bestuur der Staten en de toekomst der samenlevingen ter harte nemen... Vast overtuigd dat men niets verwaai1 - loozen moet ora trapsgewijze het lot van het volU te verbeteren, ben ik even vast over tuigd van de noodzakelijkheid aan het volk deze waarheid in te prenten dal de verdea- ting in klassen een werk der Voorzienigheid 152 VERVOLG. Hoor, dan het einde en stork u tegen uetgeen een even zware schok zal zijn als gij ooit te dragen hebt gehad. Zijt gij voorbe reid Zijt gij gewapend met al den mood, waarover hot ti mogelijk is te beschikken Kunt gij de proef doorstaan 1 Ik kan alles dragen, herhaalde zij, zog Let mij slechts schielijk Wat kan er erger zijn dan ai hetgeen ik weet De vreemdeling ging zitten en schijnbaar gedurende eenige oogenblikken van aandoe ning overstelpt, leunde hij met zijne ellebo «en op de tafel en verborg zijn aangezicht In zijoehanden. Alsof het hem tc benauwd werd, knoopte hij zijne groote jas los, ont deed zich van den shawl die om zijn hals geslagen was, stond op en naderde Theresia die zijne geheimzinnige mededeling bedaard afwachtte. Op doffe zachte toon zeide hij, dit is het einde van mijn verhaal... Marinas, die gij voer dood beweend hebt, is nog in leven In leven 1 in leven in leven I O, om Godswil misleid mij niet Mijn geliefde Ma finüs is niet dood Waar, waar is hij riep de half krankzinnige Thereaia uit. Hier, in uwe armen, mijne dierbare God heeft uwe gebeden verhoord. Ik ben Marinas zelf. In een oogenblik had hij zich van de jas sn den bouffant ontdaan, die zijne gelaat strekken verhorgeu en nogmaals drukte hij is, dat zij verschillende noodwendigheden Lobben en dat eene volledige gelijkstelling der klassen een onverweienlijk werk is, vol gevaren, dat slechts leiden kan tot ontgooche lingen en de verdwijning van allen blijvende vrede. De volgende wet is afgekondigd betref fende zekere hypolheekcontracten, gemengde verzekeringscontracten en spaarcontracten, aangegaan door oudstrijders van den groolen oorlog Art. 1. Worden tot 31 December 1924 verlengd alle overeenkomsten van hypothe caire leeningen, reeds vervallen of voor dien- datum te vervallen, welke werden aangegaan door schuldenaars die gedurende den oorlog onder de wapens waren. De terugbetalingen van kapitalen en de. betalingen van intresten die, al of niet in der minne, voor deze wet mochten gedaan zijn, blijven het eigendom van den schuldoischer. Worden met vijf jaar verlengd de vervaltijden van de intresten cn aflossingen, welke nog niet betaald werden en normaal tusschen 1 Augustus 1914 en 30 1919 moesten betaald worden. Op verzoek van den hypothecair©!» schuld- eischer en wegens den vermogenstoestand van den schuldenaar kan de rechter verkla ren dat de verlenging aan den schuldenaar niet ten goede zal komen, ofwel den duur of de gevölgen daarvan beperken. De vrede rechter doet uitspraak oyer die vorderingen, in hoogsten aanleg tot een bedrag van 2500 fr. en, in eersten aanleg, welk het bedrag van eisch ook zij. Art. 2. Indien de belanghebbende zulks aanvraagt binnen zes maanden na de afkon diging yan deze wet, beslist de rechter dat alle contracten van gemengde verzekering of alle spaarcontracten, aangegaan door militairen die gedurende den oorlog onder de wapens waren, tot 31 Dsc. 1921 verlengd worden. In dit geval zijn de tusschen 1 Aug. 1914 en 30 Juni 1919 vervallen en nog niet betaalde premicn of stortingen slechts invor derbaar vijf volle jaren na den bij overeen komst bepaalden vervaldag. De reeds gedane betalingen of stortingen blijven verworven en gcklcn als vooruitbetaling. Alle bedingen van vervallenverklaring wegens met-betaling van premiën of stortin gen tusschen 1 Juli 1911 en 1 Aug. 1919 worden als nietig en niet bestaande gehouden zonder dat de belanghebbende verplicht zij zulks bij de rechtbanken aan te vragen. Wetsvoorstellen. Zcndagrust in da pers. De Leipziger rechtbank. Ziehier de officieele mededeeling aan de pers De Raad hield zich bezig met den loop der parlementaire werkzaamheden en met da grondwelherzieuing. Hij nam een vooront werp aan, dat bestemd is de schikkingen der organieke wet op het lager onderwijs, name lijk in wat betreft het kostelooze schoolbe- hoeften, iu overeenstemming te brengen met de fiscale wet. Eene gedachtenwisseling had plaats over twee voorstellen een betreffende de beter begaafden en een betreffende de bevordering van het lichamelijk onderwijs. Besloten werd dit laatste in verband te brengen met de noodwendigheden der land verdediging, der wijze dal gemakkelijkheid van dienst zou worden toegekend aan jongelingen die bewij zen zouden leveren van zekere lichamelijke voorbereiding, door een exaam dat zij bij hunne inlijving zouden afleggen. De kwestie derZondfcgrust in de dagblad zijne trouwe Thereaia aan zijn hart, terwijl zij bare armen omzijn hals sloeg in eene vervoering van vreugde, die aan krankzin nigheid grensde. Voor eenïgen tijd moeten wij Ivlapdorper verlaten, en alle zijne onafgebrokeno moeite om den schat aan' Hans van Dickmar te be waken, onbesproken laten. Thans keereu wij terug tot hen die reeds allo zorgen aangewend hebben, om den schat die overgroot® rijkdom machtig te worden. Wij hebben in het begin van ons verhaal gezien, hoe Marryan, de persoon was aan wien Hans van Dickmar zijn geheim ster vende had toevertrouwd, wij hebben gezien hoe den dapperen jongeling alle middelen heeft aangewend om de fortuinzoekers zoo wel le land als ter zee om don tuin te leiden. Niettegenstaande Mior Gabèron, het ge heim door hot ijlen van Marryan gedeelte lijk was te welen gekomen, hebben wij ge zien, welke nuttelooze reis doze naar Woesp heeft gemaakt ora die groot© rijkdommen te vinden. Wij zullen thans terugkeeren naar Bra zilië, waar wij Ilyd© Marryan als krijgs vangenen hebben achtergelaten. MiorGabéion had Brazilië verlaten in het jaar 1709, Ilydc Marryan, die geen do min ste kwade trouw in dien man vermoedde, nog minder do beweegredenen van zijn ge vraagd ontslag, kende, was geheel onge voelig en verontrustte zich in het minst over het veria'cn van zijn post het was hem ou- verschiili^ ic ofhij voor cipier had, hij kon niet Ytimoedeu, dat doze persoon dio lijd pers geeft aanleiding tot eene grondige be spreking. Vooraleer over deze hervorming uitspraak te doen, besloot de Raad de her nieuwing van de bepalingen van de Zondag- rust, zooals zij door de wet van 1905 vastge steld werden," naar de bespreking va i den Hoogen Arbeidsraad terug tc verzenden. Hel mioisterie van rechtwezen zal ver- «ocht worden, de bezwaren van constitution- n eel en aard te maken, die uit deze herniewing kunnen voortspruiten, o. m. betrekkelijk het verbod dagbladen le verkoopen of le laten verkóopen tusschen de Zondagen om 15 uur en de Maandagen om 15 uur. De Raad besloot dat het noodig was aan het Parlement de verlenging te vragen van het toezichlsrecU op zekere voorwerpen van eerste noodzakelijkheid. Van het rantsoeneeren der voedingswaren en van het regelen der landelijke vorort- brongselen zou afgezien worden. De beperkingen der handelsvrijheid voor het uit- en invoeren der waren, zullen nog onkel' toepasselijk zijn op de producten, waarvan de reglementeering geëischt wordt door de strikte noodzakelijkheid van hel binneolandache verbruik en van het econo misch herstel. De Raad heeft kennis genomen van de besluitea van het gerechtshof van Leipzig voor wat betreft het vonnissen der oorlogs misdadigers de besluiten van deze recht bank, kunnen sleol/s aanzien worden als proeven, waardoor de Duitsche overheden hunnen loyalen wil zullen toonen de misdaden te straffen, die hen door de oorlogvoerende staten onderworpen worden. Zoodra de Belgische regeering de ver slagen barer afgevaardigden te Leipzig zal ontvangen hebben, zal zij onderzoeken ot de proef, zooala zo blijk.l uit de eerste besluiten der Rechtbank, als voldoende beschouwd kan worden. Daarna hield de Raad zich onledig met de deelneming der gemeenten aan het nationaal crisiafonds en met de middelen om do mis bruiken te beletlou van de vergoedingen voor werkloosheid. Besloten werd aan het onderzoek eener commissie do eenmaking der reiskosten en vergoèdingen voor ver plaatsing der ambtenaren van ministerieele departementen te onderwerpen. IN BELGiE. In de verwoeste gewesten. Prins Hiro-Hito verliet Brussel Maandag morgen om 7 uur 45. In het Noordstation nam hij den trein naar Oostende. Te Oostende namen onze bezoeker* een ontbijt en bezochten daarna per auto het frontgebied. Te Lombardtijde hield generaal Pontus voor den prins een voordracht over den Yzerslag. Om 2 uur begaven de bezoekers zich naar Diksmuide, daarna naar leper. Prins Hiro-Hito legde te Kaeskerke een krans neer op het kerkhof 23. O.o 5.50 uur waren de bezoekers te Brugge en keerden dan terug naar de hoofdstad. Het bezoek aan Antwerpen. Heden Dinsdag zal de prins Antwerpen be zoeken. Bij zijn aankomst zal hij zich recht streeks naar het stadhuis begeven, waar hij ontvangen wordt door het gemeentebestuur en waar hij het Guldon Boek teekenen zal. Daarna zuilen de bezoekers plaats nemen op do paketboot n Ville de Liège om de haven, inrichtingen te bezoeken. Nu een lunclrzal het bezoek per auto voort gezet worden. Onmiddellijk daarna keert de prins naar Brussel terug. besteden ging om de schat te gaan zoeken die in Weesp begraven lag, en welk geheim door ziju ijlen aan den dief was bekend gewor den. Hel bezoek dor religieuzeu en van Néra konden hem alloen eenige verlichting in zijne droefheid verschaffen. Tegen het midden van het jaar 1710, ver scheen een Fransch eskader voor ftio-Ja- neiro, blokkeerde de haven on zette eenige troepen aan wal. Niettegenstaande hun klein aantal, drongen de soldaten in de stad, wel dra waren zij omsingeld, doch beden een heldhaftige weerstand. Het grootste ge deelte werd gedood, de overigen door de meerderheid der vijanden overmand, gaven zich eindelijk over. De Portogeezen verbit terd over dezen aanvul, brachten de krijgs gevangenen en bunnen bevelhebber op eene wreedaardige wijze em het leven. Dezë gruwelijke daad had ten gevolge, dat het toezicht op Qarcilnsso NurVaez, de zelfde persoon dio Ilyds Marryan op zee had vervolgd, verscherpt wordt, en die uu reeds zeventien jaren iu de citadel Sa.i Se- ba&tiaan w as opgesloten. Ilyde Marryan had even wol door deze ge beurtenis ook le lijden. Men verbood hem zijne wandelingen eu de bezoeken van de geestelijke zusters hij miste dus voortaan het geluk de jonge Néra Ardellen te zien. Zoo verliep bijna can geheel jaar. Eens klaps, op don 12 September 1711, bulderde .het kar on ter zee, aan den ingang der ha- vei' wii Rio-Janeiro, en het gerucht w- Ispreidüe zich weldra door do gehwta Stad, Voor den Brusselsche armen Prins Hiro-Hito heeft aan burgemeester Max 5000 fr. overhandigd voor dearmenkas. De h8rlog van Brabant naar Japan Uit goede bron wordt verzekerd dat, na het bezoek van prins Hiro-Hito, een tegenbe zoek van prins Leopold aan het hof van den mikado te verwachten valt. Het zal de eerste verre reis zijn die onze erlprins alleen onder neemt. Het vertrek De Japansche kroonprins zal, naar verze kerd wordt, Woensdag, te 12 u. 20, uit Brussel vertrekken naar Nederland. Een kinderlijkje door een schapershond opgegraven Zondag avond rond 7 ure was een schaap herder mei zijne kudde schapen op het oud pionierpark, tijdens de bezetting door den vijand aangelegd, gelegen Witleslraat, le Heule. Kinderen die daar ook speelden, ontwaar den eensklaps den schapershond, die met een stuk vleesch io den muil wegliep. De kinde ren riepen op den schaper Uw hond loopt met een stuk vleesch in de muil De scha per riep zijnen hond bij zich en met schrik stelde hij vast, dat het nienschenvleesch was. De schaper deed zijnen hond hem verge zellen naar de plaats waar hij het vleesch had ontdekt. Gekomen aan een onderstand, zag hij' dat zija hond op den reuk van liet vleesch, met de poolen de aarde had weggekrabt, en een pak had blootgelegd, bevattende het lijkje van een kind, waarvan de armen, boenen, hoofd, buik, in een woord, letterlijk in stukken was gesneden. Het in stukken gesneden lijkje was ge* ikkeldin het dagblad liet nieuws van den Dag», dragende den datum van 7 Juni 1921. In den onderstand werd een been van het lijkje gevonden, dat voorzeker uit het pak zal gevallen zijn, toen de ellendelingen's nachts liet lijkje daar gebracht hebben, om het te begraven. De schaper verwittigde dadelijk den heer policiekormmssaria in weinige oogenblikken was het akelig nieuws in de gemeente ver spreid en iedereen snelde naar het pionnier- park. Een geneesheer ter plaats ontboden, stelde vast dat het de overblijfsels waren van een pasgeboren kind, dat geieefd had. Het parket van Kortrijk verwittigd, wordt verwacht. De pollcie en gendarmen hebben dadelijk een onderzoek ingesteld. Zaterdag werd de verrader Douchard, die in dienst was der Duitsche geheime politie en aldus verscheidene Belgen had doen terdood- veroordeelen en andere lange gevangenis straffen op den hals laadde, door het assisen- hof van Luik ter dood veroordeeld. Do gezwoornen hebben eenparig eene vraag geteekend, om de strafuitvoering te doen plaats hebben. Inderdaad, de doodstraf is niet afgeschaft in Belgie en tijdens den oorlog nog, heeft de Koning genade geweigerb aan een soldaat, die eene vrouw vermoord had. Deze soldaat werd door den beul van Frankrijk te Veurne gehalsrecht. KASBONS 7 t. h. vrij van tegenwoordige en toekomende lasten. Teintures et Apprêls de l'Escaut, uitkeerbaar aan 500 fr. op 1 De cember 1930, te verkrijgen ter Burgerbank van Aalst. 7912 dat eene Fransche oorlogsvloot naderde. Men vernam spoedig daarna, dat zij de twee haveningangen had geblokkeerd, en geko men was om Rio-Janeiro te tuchtigen en te verwoesten, doch vooral om do Fransche soldaten to wreken, die het vorige jaar zoo lafhartig vormoord waren. De schrik was in do stad onbeschrijfelijk. Men vroeg zich af, hoe het mogelijk was geweest, dat de kustbatterijen, do zwaar gewapende forten aan de haven, en vooral de vijftig schepen die aan den uilgang lagen, niet hadden kunnen verhinderen dat eene vijandelijke vloot door een nauwe havenin gang had kunnen doordringen. Reeds hield men hel nieuws voor een vetdichlael, toen het kanongebulder zich opnieuw liet hooren. Terzelfder tijd zag men do Fransche sche pen, met de oorlogsvlag in top geheeschen, de haai binnenzeilen. Een algemeene angst en ontsteltenis ver spreidde zioh in de stad, op het gezicht van deze groote manoeuvre waarvan men alle bijzonderheden zeor goed van de boogtens, waarop Rio-Janeiro gebouwd is, kon waar nemen. Iedereen zocht zich door de vlucht te redden.De beroemde Duguaij-Trouin voerde het bevel over dc Fransche vloot. Deze dappere zeeman, de schrik der vijan den van Frankrijk, voerde reeds drie en twintig jarep het bevel. Hij had gedurende zijne ichlUerende loop baan, zestien linieschepen of groote fregat ten, on m&er dan drie honderd koopvaar- dijers Uait gomaakt of \ernield. Voor de zooveelste maal heeft de lage politiek der socialisten de stad Antwerpen oen groot verlies berokkend. Sinds e enigen tijd reeds werd er waarge nomen, dat de Duitseh© kolen voor Frank - ijk bestemd in steeds grootere hoeveelheid over Rotterdam verzonden wordbh in plaats van over Antwerpen, zooals vroeger. Schepen© Strauss richtte zich tot de intergeallieerde Kommissie, om te vernemen waarbij zulke kwam. Er werd hem geanlwoor', dat zulks twee oorzaken had. De eerste is, dat ecu Hollander, vertegenwoordiger eener Engel- sche firma, en om zoo le zeggen met eens officieele opdracht der Engelsche regeering gelast, zooveel mogelijk de haven van Rot terdam bevoordeeligt. Do tweede en wei do bijzonderste reden is de werkstaking der kolenlossers welke onlangs te Antwerpen, Gent en Oostende uitbrak. Alhoewei doze werkstaking slechts vierdagen duurde, wer den de kolen onmiddelijk naar Rotterdam gestuurd uit vrees, dat zij hier niet meek zouden weggeraakt zijn, en dc Hollanden hebben er behendig partij uit getrokken oiu de kolenverzendingen nu te Rotterdam l« houden. Dat zijn dus de uitslagen dier propere internationale politiek. Nauwelijks eenige maanden geleden hebben de socialisten ook nog miljoenen doen verliezen, door de Poolsche bevoorradingsbasis uit Antwerpen te verdrijven, daar zij hot verzenden vat» munitie naar Polen belet hebben Nu zijde schuld dat de haren van Rotterdam bevoor deeligt wordt tegenover Antwerpen. En zeggen dat gezel Kam iel Huysmanv nog steeds hoopt burgemeester te worden van Antwerpen De stad kan uu reed* een voorsmaakje hebben van wat het onder zijn bestuur zou zijn. IN H OOG-S IL EZ IE Volgens Wolff werd Ratibor door de Polen gebombardeerd. DoFranschen hebben Biriwa ten Noorden van Ratibor bezet. De Polen hebben de streek ten Noorden van Rosenberg ontruimd. Vier aanvallen der opstandelingen werden tegen Zambo wilz. ondernomen. Thans worden onderhandelingen gevoerd tusschen de inlorgeallieerda krijgsoverhedei» van den eenen kant en de Poolsche opslande- lingen en dc Duitsche zelfverdediging va» deu anderen kant. Delgeallieerden trachten de beide partijen le overhalen om gelijktijdig het grondgebied der volksslJmming te ont ruimen. Volgens andere berichten heeft generaal llennicker uitvoerige opdrachten gekregen en is hij van plan de opstandelingen uit geheel Opper Silezie te verdrijven. Hij wordt daarin ondersteund door de Italiaansche troepen, die ten deele nog op weg zijn naar Oppcr- Silezië, evenals aanzienlijke Engelsche ver sterkingen. De deskundigen van de geallieer den verklagen binnen de 10 dagen het gehce- le nijverheidsgebied schoon te hebben ge- eegd van opstandelingen. Een andere lezing zegt, dat het plan bestaat weliswaar lie? nijverheidsgebied te zuiveren, maar dan half tc houden aan de grens van de distriktei Tarnowitz en Pless. De distrikten Pless en Rybnik zouden dair aan de hand van de Poolsche opstandelingen blijven. Gevechten vinden nog wel plaats, maar er wordt niet meer zoo levendig ge- vochten als in de laatste dagen. De Duitschs zelf weerbaarheid zal niet geheel terugtrek ken jen, naar verluidt, zou de geallieerd# kommissie het bevel hebben gegeven dat zoowel de Duitsche als de Poolsche opstande lingen het veld hebben ts ruimen. Gedeeltelijk zou reeds aan dit bevel ziju voldaan. In elk geval heeft men hier eon jraadmeter voor 't gezag, dat de geallieerd» vommissie nog beeft, daar thans voor bet eerst een strikt bevel naar weerskanten i? gegeven. Loucheur ontmoet Raihonau Parijs, 13 Juni. M. Loucheur, de Fran sche minister der Verwoeste Gewesten, had Zondag in den voormiddag en in den namid dag te Wiesbaden een vertrouwelijk onder houd met M. Ratbenau, den Duitse hen mi nister van Herstel. Naar aanleiding daarvan wordt 't volgende gemeld Bij zijn terugkeer heeft M. Loucheur be vestigd dal M. Rathenau met! geen bepaalde voorstellen voor den dag kwam. M. Rathenau begon met algcmeene be schouwingen over den toestand van Europa, en wild© hat vraagstuk van Silezië te berde brengen, doch M. Loucheur \er*otte zieï# daartegen. M. Rathenau gaf als zijn meeuing te kan nen dat hij boven de belasting van 26 t. h. op den uitvoer, een stelsel verkoos gelijk dat van Parijs, waar de verhouding der vaste- jaarlijksohe betalingen hoogcr '*as. M. Rathenau schijnt ook liet stelsel dar obligaties te willen vervangen door een an-j der kradieimiddel, wellicht door titels dio' Duitschland aelf Qp de markt zou brengen.: I De Duitsche ministit: drong vervolgeua.

De Volksstem | 1921 | | pagina 1