De zaak van den valschsn check Sociale studiedagen Os kvvsstie dar vargotdingen- 1221 SI-FRAïiGiSGÜSDAS 1921 Tweevoudige moord In het Vatikaan De reis van prins Hiro-Hito. Jong bedorven Ministerie van Landbouw. Os liijverfcsidskrisis in Engeland O. L. Vr. van Lourdes Vrseselijk spsorwsgongeiuk ia Frankrijk DE KAMER Assisenhof van Oost-Ylaandersn lusscliGnkomst van den Staat zal aldus binnen jieinigo maanden gansch verdwenen zijn. Daar er thans een daling der graanprijzen Ingetreden is zullen wij, aldus de minister, Iraehten den handel reeds thans vrij le laten. Be koeldienst zal aan een Nat. Maatschappij overgedragen worden. Bijgevolg zullen er nog slechts de koel- iienst en de handel in brevroxen vleesch over- #1 ij ven. De koeldienst xal opgedragen wor den aan een nationale maatschappij. Dt installatie van den dienst heeft 20 millioen gekost. Wel werd er in de jongste maanden geld bij ingesoholen. Dit verlies echter wordt ruimschoots gedekt door de winst, behaald in de eerste maanden. Het ontwerp, waarvoor het doel in een Nationale Maatschappij in te stellen, is af. Over de benoeming echter van de beheerders tn over de wijze van deelneming in het kapi- laal van de verschillende beroepsgroepeerin- jen is men het nog niet eens. Oe handel in bevrozen vleesch is en blijft vrij. Wat den invoer van bevrozen vleesch be lieft, is en blijft de invoer er van vrij. goederen vast te stellen en de modaliteiten van de uitvoering der betalingen in natura. Ralhenau zal thans deze kwesties met Bergmann en Wolff nagaan, die Duitschlaud zullen vertegenwoordigen op de besprekingen te Parijs, welke 24 Juni een aanvang zullen nemen.. Loucheur zal daar bijgestaan worden door Seydoux, den leider «.er Fransehe delegatie op de conferentie te Brussel. Ook zal van gedachten worden gewisseld door middel van den Franschtn gezant Laurent te Berlijn. Het schijnt, dat de voorloopige uitslagen een gunstigen indruk hebben gemaakt le Berlijn. De moordaanslag op het Beyersch Parlementslid Ga re is. Een blief van den moordenaar Munchenerpost v verscheen een moordenaars van Gareis, luidend roer katholieke gemeenteraadsleden van den middenstand. Op initiatief van den Christelijk®»! Lands bond van den Middenstand en met de mede werking van de Middenstands Universiteit ?an Geut worden twee sociale studiedagen ingericht voor katholieke Vlaaraschc ge mecnteraadsleden van den middenstand. Deze studiedagen zullen gehouden worden tn het lokaal van de Middenstandsuniversi- leit. Kruisstraat, 4, Gent, den Zondag 24 en Maandag 25 Juli. M. Hector Lambrechts, secretaris van het Internationaal Instituut van den Middenstand ia! de lessen inleiden, de algemeene beginse len van de maatschappijkunde en hunne toe passing op de politiek voorhouden. Hij zal den rol van den middenstander als gemeen teraadslid en het middenstandsprogramma op gemeentelijk gebied uiteenzetten. M. de advocaat Maurice Geucns van Brugge geeft vier lessen over de gemeente wet, de gemeentelijke autonomie, vergade ringen beraadslagingen van den gemeente raad, over den werkkring van den gemeente raad en die van burgemeester en schepenen, over de gemeentelijke verordeningen. E. II. Is. Lanibrechts, bestendige secreta ris en proost van den Christel ijken Lands bond van den Middenstand, geeft de plichten san van den middenstander als katholiek gemeenteraadslid en zijne houding ten op- tichle van den Godsvrede in drieledige ge meenteraden. Eindelijk professor Tack, leeraar in boek houden geeft de noodige aanduidingen om «egrootingen en rekeningen van gemeente bestuur te kannen begrijpen en nazien. Alle katholieke gemeenteraadsleden van den middenstand die deze onmisbare lessen toaden willen Tolgeu vrorden verzocht on middellijk hunnen naam op te zenden, alsine. de een inschrijvingsreeht van 5 fr. aan Mr. Struyvelt, secretaris Middenstandsuniversi- icit, 4, Kruisstraat, Gent. Zij zullen binnen enkele dagen den korten inhoud van al de lessen ontvangen. Zy worden verzocht le vermelden of ze ivenschen deel te nemen aan de maaltijden m of ze logies verlangen voor den Zondag •vond. Delessen zuilen beginnen 's Zondags van 10 1/2 u. tot ure; 's Maandags van 9 ur lot 4 ure namiddag. 1 Geen middenstander-gemeenteraadslid mag ontbreken. In de Kommissie van Herstel Parijs, 15 Juni. De kommissie van Her- »tel kwam gisteren bijeen en stelde, le zamen met de Duitscher», de termen en den vorm Vast der globale obligaties, ten bedrage van 12 miliard gou j-markeu welke door de Duit- •chers moeten worden geleverd volgens de bepalingen van artikel 2 der overeenkomst betreffende de betaling der schadevergoeding. Ook werd dc teruggave van gelden en andere roerende goederen besproken. Wat de maandelijkacbe levering van 240.000 in3 hout betroft heeft de kommissie cr de DuiUchers nogmaals aan herinnerd, dat deze levering binnen de bepaalde termijnen d. i. van 28 Mei tol 28 September 1921 moei ge schieden. De totale levering, te verdeeïen «ver België, Frankrijk en Italië bedraagt 1X30.000 ra-3. De kommissie van waarborg Berlijn, 10 Juni. De kommissie van waarborg uit dc kommissie voer de schade loosstelling, die heden te Berlijn aankomt, sal onmiddelijk onderhandelen ever art. 7 van het betalingsplan, dal de verplichtingen van de kommissie van waarborg regelt. 170 millioen fr. tolbslaslipgen op bén maand De Malin meldt dat de toibelaslingen door de Entente op den rechter Rijnoever geheven, als toepassing der sancties, voor de terste maand 170 millioen frank hebben opgebracht. De besprekingen Loucheur-Rathenau. M. Loucheur heeft in den Franschen minis terraad verslag uitgebracht over zijn bespre- kingen met Ralhenau. Deze hebben uitsluitend eeloopen over de kwestie der schadevergoe ding met uitsluiting van elk politiek gexients- pont, terwijl de overeenkomst van Londen als onbestreden basis werd beschouwd. liet geheele vraagstuk der Schadevergoe ding in natura was grondig onderzocht. Er :Wee4 thans nog mr do soorten van leverbare In de brief des aldus Mijn daad is een moedige daad. Ik pleegde haar om mijn land van een leelijke plaag te bevrijden en van den meest gevaarlijken ophitser, die levens onze vijanden in de hand werkte. Ik vluchtte om rnijn leven te redden en nieuwe bevrijdingsdaden te kunnen plegen. Met geweld 2al ik al diegenen doen ver dwenen die mijn vaderland verraden. Ik hoop dat het mij gelukken zal talrijke dezer kerels bij hun kameraad Gareis te zen den. God schenke mij vergiffenis De teraardebestelling van Gareis. Munchen, 15 Juni. De teraardebestelling van-Gareis vond gisteren onder reusachtige deelneming der Muncbener arbeidersbevol king plaats. De policie had naar men weet, .optochten verboden, maar de geheele Ooste lijke Begraafplaats was gevuld met afvaardi gingen van arbeidsvereenigingen en belang stellenden met kransen en vaandels. Aan de baar werd door partijgenooten en vrienden van den overledene het woord gevoerd, o. a. door den uit Berlijn overgekomen onafbanke- lijken afgevaardigde Ledebour. Na afloop van de plechtigheden beproefden de arbeiders een gesloten kolonne te vermen om in optocht naar de binnenstad te trekken. Politie, die alle bruggen over de Isar met prikkeldraad had verspeld en^e. a. een aantal pantserauto's in stelling had gebracht, slaagde erin, echter zonder ernstige gevechten, de menigte le verstrooien. Alleen in de Mullereirasse moest van den gummistok (gebruik worden gemaakt. Voorzorgmaatregalen. Munchen, 15 Juni. De onafhankelijke socialisten hebben in dc Beyersohe Kamer gevraagd, hetfgouvernement te mogen onder vragen over de maatregelen welkö genomen fijn of welke men schikt le nemen, om een einde te stellen aan de terroristische aansla gen gepleegd op leden der Beyersche Kamer. De onafhankelijke socialisten hebben ook gevraagd, dat de Kamer zoo spoedig mogelijk zou bijeengeroepen worden, om deze inter pellatie te Despreken. Volgens sommige bladen zouden ook de meerderheidssociahsten in dien zin willen bandelen. Gewestelijke Vergadering voor Derde- ordelingen in het heiligdom van 0. L. Vr. van Lourdes te Qostacker - - - op Djnsthiffy Juli1921 --- Met Derdeordeüngejt worden ook dringend uitgenoodigd om aan die Vergadering deel te nemen, en samen met Franciscus kindoren het Jubelfeest der Dorde Orde te vieren. Orde dar Diensten te Oostacker Om 9 1/2 u. plechtige mis, waaronder aan spraak door Z. E. P. Valerianus. Gardiaan der Paters Capucienen le Antwerpen en Hoofdcommissaris de Derde Orde. Na de mis bezoekt aan de Grot en gebeden, 's iNamiddags, om 2 u. plechtig Lof, waar onder Feestrede door Z. E. P. Dr Berthoid, uit het klooster der Paters Capucienen van Aalst. De personen, die verlangen deel le nemen aan die Bedevaart, zijn dringend verzocht zich zonder uilstèl te laten inschrijven in het Klooster der Paters Capucienen, te Aalst, St Job, of bij de Raadsleden der Vergadering. De prijs der reiskaart is 4 fr. De reiskaarten zullen in hel Klooster der Paters Capucienen afgehaald worden Maan dag namiddag, 4 Juli, van 2 tot 6 u. De uren van den trein, zoo voor de heen reis als voor het terttgkeeren zullen in de Volksstem aangekondigd worden. P. AthanisiusBestuurder. aanvaarden, doch op voorwaarden dat de toe lage van 12 1/2 "/o door hei ministerie van munitie behouden blijve. Daar willen de pa troons niet van hboren. te De Cüroge-Zeefiandp Woensdag morgend werd de gemeente De Clinge Zeeland in opschudding gebracht door de ontdekking van eene ijselijke misdaad. Op de o rooien steenweg wonen de echtge nootcn Frans Huyghe, twee deftige lieden, die den naam hebben geld te bezitten. Iq de vroegte vonden geburen aan de deur der woning, het lijk van Frans Huyghe, niet een prop in den mond en de keel oversneden. In het Luis vond men de vrouw vermoord in haar bed. De policie verwittigd stelde dadelijk het eerste onderzoek in. Tot hiertoe heeft men nog geen spoor der moordenaars. De nieuwe Kardinalen In hel Konsistorie van Maandag heeft Z. H. de Paus tot de waardigheid van kardinaal verheven Mgr. Tacci Parcelli, gewezen nuntius te Brussel, thans majoordoom van van het Valikaah; xMgr. Ratti, nuntius in Polenen Mgrl Laürenii, sekreiaris van de heilige kongregatie der propagaade. Belgische bisschop Z. H. den Paus heeft besloten den geleer den en verdienstvollen Vlaming, M. Laur, Janasens, O. S. B., tol de bisschoppelijke ^aardigheid te verheffen. Mgr. L. Janssens, is monnik van Marcdsus, was gedurende lange jaren Rector der Renediktijnschs fa- kulteit van Sant' Anselmo, en bekleedt verscheidene ambten in pauzelijke komtuiaies en kongregatie». Het ongetwijfeld een der meest vooraanstaande prelaten der Eeuwige Stad; door zijne menigvuldige talenten en buitengewone werkzaamheid op alle gebied strekt Zijne Doori. Hoogwaardigheid ons vaderland tor eere, en heeft hij deze pauze lijke onderscheiding overvloedig verdiend Terug naar Beigie. Toekomende week zal prins lliro-Hito te rug langs Belgie komen. Ten 10 ure 11 's morgends zal de bijzondere trein, uit Den Haag komend, te Mechelen stilhouden. Z. Em. Kardinaal Mercier zal plaats nemen in den keizerlijken treiD en den prins naar Leuven vergezellen, waar deze te 10 ure 45 aanko men zal. Prins Hiro-Hito en prins Kan-In en hun gevolg zullen, onder 't geleide van kardinaal Mercier, de puinen der Hoogeschool bezoe. ken. Ten 11 ure 30 zullen de vreemde prin sen naar Ans vertrekken, waar zij ten 12 u 40 zullen aankomen om, vandaar, per auto, een bezoek te brengen aan het fort van Loncin, en misschien ook aan eene groote nijverheids inrichting. Te 3 ure 50 's namiddags zulleu onze Ja- pansche gasten voor goed Belgie verlaten en hunne terugreis, langs Parijs, voortzetten: zij zullen nog eenige dagen in de hoofdstad van Frankrijk verblijven. vV Geheimzinnige verdwijning Op 7 Juni laatstleden, verliet M. Geunis, 38 jaar oud, wonende le Watermaal-Bosch- voorde, in auto zijne woning om zich naar eene verkooping te begeven. Hij was drager van eene som van rond de 7000 frank. Dien dag werd hij vruchteloos 't buis ver wacht. Opzoekingen werden gedaan en overal werden inlichtingen gevraagd doch men heeft geen spoor meer van hem gevonden. M. Geunis werd de laatste maal gezien op 8 Juni, rond 10 ure 'sraorgends, te Strythem. Hij was dan In gezelschap van MM. Leon Beaudrie, kofliehuishouder, wonende Lullre- bruglaan en Habscb, wonende Zwedenstrast, le St. Gillis. Deze laatste 16 len zijnent terug gekeerd op 12 Juni en verklaart M. Geunis op 8 Juni te Strythem verlaten le hebben. Men verdiept zich in gissingen over deze geheimzinnige verdwijning. Hst signalement van M. Geunis is in alle richtingen rondgestuurd geworden. Een jonge telegrafist van Brussel-midden werd dezen namiddag aangehouden, omdat hij in eenige dagen tijd voor 5000 fr. valsche mandaten had vervaardigd en die dan aan een valse!» adres verzond en ze zeil in ontvangst nam. Het Ministerie van Landbouw heeft, in het Fransch en in het Vlaamsch, nr 8 der Be richten aan de Landbouwers uitgegeven handelend over Het gebruiken van veredelde zaaizaden als miedel tot vermeerden der landbouwop- brengst prijs U.25 fr. Steller doet het economisch belaag van dit punt uitscbijnan, alsook de voordeden die hst land zou v'nden in een algemeener benuttigen van; veredelde zaaizaden, voorkomende van inlandsche of inheemsch gemaakte variëteiten. Hij beschrijft de praclisehe methoden van vejtfdelen der graangewassen en der aardap pelen. Dit rijk verlucht vlugschrift dient In bet bezit van iederen landbouwer te zijn, en de landhouwmaalschappijen zouden het onder hare leden moeten verspreiden.. liet Ministerie ran Landbouw, Algemeen Bestuur (Dienst der vlugschriften) xendt kosteloos de volledige lijst der Berichten en der Landbouw- eo Tuinbouw] esson tol beden ufeftgtytn, Het onderzoek Eene konfrent^tia M. De Landtsheer, onderzoeksrechter; bijgestaan door M. Hersens, --substituut van den proUureuv ues Konings en van M. Mas- sart, griffier, heeft Woensdag namiddag zijn onderzoek ia sa ken den valgchen. check van 475.000 fr. voortgezet. Om 3 ure werd Van Holen in het kabinet van den magistraat binnengebracht. Krachti ger dan ooit heeft Van Holen zijne vroegere verklaringen en zijne beschuldigingen tegen Collet Staande gehouden. M. Do Landtsheer hoorde dan 4 bedienden der Kongobank, welke gewoonlijk de checks nazien, pointeeren en aanteekenen. Al deze bedienden verklaren dal de valsche check de gewone lijn niet volgde en dat hij rechtstreeks door Elie Fipet aan hunnen dienstoverste aangeboden werd. Om 6 ure ging de onderzoeksrechter over tot eene konfronlalie tusschen Gaston Collet en Edmond Van. Holen. Gaston Coilpt werd de eerste in bet kabi net van den onderzoeksrechter binnenge bracht. Vijf minuten later volgde Van Holen Deze koDfrontatie was xeer woelig. Gaston Collet loochende beslist, torwijl Van Holen niet min krachtig alles hield staan. Van Holen was i ceds te voren gekonfron teerd geworden met zijn verdediger, zijne vrouw en zijn vader, die hem smeekten toch de waarheid te zeggen. Hij bleef echter be weren dat hij de volle waarheid gezegd heeft Hij houdt staan, dat bij de 250.000 fr. hem door de gebroeders Final ter hand ge steld, overhandigd heeft aan een tusschen- persoon, wiens naam hij niet kent, die hem in betrekking heeft gebracht met Collet, Om 6 ure was de konfrontatie af^eloopen Collet en Van Holen werden naar het gevang teruggevoerd. Bij de mijnwerkers Zooals wij rècds zegden is het referendum der mijnwerkers thans in gang en zal dc uit slag Vrijdag bekend zijn. Indien Zaterdag hel geschil niet vereffend is, zal 'nel gouver- nemeni zijn aanbod om eene toelage van 10 miljoen pond sterling, welke zou toelaten, dat de mijnwerkers gedurende de vier of vijf eerste maanden niet meer dan twee shillings daags zouden verliezen, intrekken. Men verwacht zich niet aan eene groote meerderheid voor do herneming van het werk, doch daarentegen gelooft er niemand, dat er eene meerderheid van twee derden zal zijn voor de voortzetting van dc werkstaking. In de metaalnijverheid. Na een onderhoud tusschen afgevaardig- den der werklieden en der patroons met den minister van arbeid hebben de patroons be sloten, te wachten tot het einde der maand om de loonsvermindering af te kondigen. Iolusschen zal de kwestie der loonsvermin dering aan het referendum der 1,5QO,OOÖ betrokken werklieden onderworpen worden. De metaalbewerkers willen in beginsel de jwnsTeraHnderiDg tea zta shillings jjer, week, •1921 4024 DIOCESANE BEDEVAART NAAR ondor hoi Eere-Voorzittcrsckep ran Z.D.H. Mgr SEGHERS, Bisschcpvan Gent die persoonlijk de bedevaart vergezelt. Geestelijke Bestuurders: Z.E.H. Kanunnik Van den Gheyn en E. H. A. De V/itte, onderpastoor in St. Martenskerk. teAelst. De Sermoenen zullen gepredikt worden door den Z. E. H. Kanunnik CoppensDiocesane Bestuurder der Maatschappelijke Werken van het Bisdom Gent. B}JZO,NDJ|$£ DOORGAANDE TREIN Verlrek uit GENT langs AALST 4 TOT 9 OOGST 4 021 VAN PRIJZEN DER REISKAARTEN Uit Gent308 Fr. 2" Klas; 205 Fr. 3* klas. Uit Aalst: 300 Fr. 2* klas; 200 Fr. 3# klas VERBLIJFKOSTEN klas: I75 Fr. 2» klas: I45 Fr. Van eersten rang drinkgeld inbegrepen. AANMERKINGEN. De inschrijvingen zijn persoonlijk en mogen door niemand aanvaard worden die niet dooi het Bestuur is aangeduid. Erzullenmaar zooveel inschrijvingen aan genomen worden als er besohikbhrte plaatsen zijn. De zieken die bijzondere zorgen vergen ol de medereizigers zouden kunnen hinderen, moeten het Bestuur verwittigen. in bijzondere gevallen kunnen de gestorte gelden teruggegeven worden met aftrok van 5 Fr.per reiskaart voor de insehrijving&koBten. De storting moet teruggeéischt worden ten laatste 14 dagen vóór het vertrek wordt ze later aangevraagd, dan zal het bestuur der Spoorwegen erover beslissen. De aftrok zal nog gedaan werden zelfs als het Comiteit ge noodzaakt is, om gelijk welke reden, de bedevaart uit te stellen of te schorsen. Het inrichtend Comiteit zal niet tusschen* komen in het verdrag tusschen de Bedevaar ders en het Spoorwegbestuur door aflevering der reiskaarten, maar zal alleen ten dienste zijn der Bedevaarders voor het uitdeelen der reiskaarten. Bijgevolg is het Comiteit niet verantwoordelijk voorgelijk welke ongevallen, hoe of waar ze mochten gebeuren, zoodat de Bedevaarders moeten afzien van alle bezwaar dat daaruit zou kunnen volgen. De inschrij vingen worden alleen op die uitdrukkelijke voorwaarde aangenomen. De inschrijvingen worden aangenomen door de leden van het Uitvoerend Komiteit of door aangestelde personen, aangeduid op de plak brieven, en worden maar geldig na goedkue- ring van het Comiteit. Credietbrieven, Postmandater, PoatoheckB, moeten gezonden worden naar M.J.VanNufftJ, Kerkstraat, 22, Aalst. Inschrijvingen zonder de bedragswaarde daarbij worden geweigerd. Na 25 Juli wor den geene inschrijvingen meer aangenomen, GENEESHEEREN. In den trein zal •en geneesheer ten dienste aijn der Bede vaarders. KOSTEN SLAPING. Het Komiteit zal zorgen voor kost en sleping der Bedevaarders die het verlangen. De overigen zullen de lijat der gasthoven met hunne prijzen ontvangen, WERK DER ZIEKEN. Het Comiteit zal zooveel zieken aannemen als de ingebrachte gelden het toelaten. Het zou wensohelijk zijn in elke parochie eene omhaling in te riehten ten voordeele der arme zieken. Alle brieven voor het Werk der Zieken moeten gezonden worden met postzegel voor antwoord naar Mevrouw Cercelot-De Blieek, Leopoldstraat, 11, Aalat sn Mejuff. M.Kervyn deVolkaersbeke,0,L.Vrouwetraat,2,OoBtaeker De Eerw. Heeren Priesters die begeeren de bedevaart mêe te doen, zullen de toelating aan vragen aan Z.D.H, den Bisschop van Gent. N, B. —'Daar het Kojmiteit sleohtó ovêr hon derd plaatsen van tweede klas beschikt,'zullen voor deze klas enkel de eerste hónderd inge schrevenen aanvaard wprden. De inschrijvin gen moeten onmiddelijk gestuurd worden *M den Voorzitter M. Mcdevt Ceroelet LeepoJd- UrMtli, A»iflU Twee bewakers vermorzeld Daar er sinds eenigen tijd herhaalde aan' slagen gepleegd werden op de Franscho poorbanon, zijn er meest op alle lijnen bijzondere bewakers met het toezicht belast. In den nacht van Dinsdag tot Woensdag waren de policieopzichter Etienne Boscber en Eugeen Bisson samen op ronde te Trappes, op de Pijn Pa rijs-Char tres. Op een gegeven oogenblik hoorden zij een trein komen aanhollen. Het was de express voor Parijs. Verblind door de lichten der lokomotief, sprongen zij op het nevenspoor, juist toen uit tegenover gestelde richting een sneltrein voor Ghartre» voorbijenelde- Beiden vierden vreeselijk ver morzeld en bleven op den slag dood. Onnoodig te zeggeD, dat bot schrikkelijk ongeluk onder de agenten der compagnie eene diepe ontroering verwekte. Zifting van 15 Juni, De zitting wordt geopend om 2 u. ondei voorzitterschap van M. Brunet. Goedkoope woningen. De Kamer neemt in tweede lezing bet wetsontwerp aan betreffende de goedkoope woonsten, waaraan eenige lichte wijzingen worden gebracht. Het wetsontwerp der heeren Huysmans en conBoorlen, volgens hetwelk geeu soldaat de kazerne mag verlaten, {.vooraleer hij lezen en schrijven kan, wordt in overweging genomen. Akten van burgerlijken stand De dagorde vermeldt vervolgens de geldig verklaring van de akten van den burgerlijken stand en verbetering der tijdens den oorlog opgemaakte akten van overlijden en da rech terlijke bevestiging van het overlijden. Eenige amendementen betreffende dit ont werp worden aangenomen. M. BRIFAUT, verslaggever, licht het wetsontwerp toe en bestrijdt een door den Senaat gestemde amendement. Dit laatste wordt len slolten verworpen. De za&k Coppée M". DEMBLON, kondigt aan dat hij den minister van justicie wenscht te interpellee- ren over het besluit van niel-vervolging dooz het gerecht genomen in de zaak Coppée. De interpellatie wordt op de dagorde der Kamer ingeschreven. Verkoop van Belgische waren in het buitenland. Dit voorstel waardoor de afzet der Belgische procducten wordt begunstigd en een waarborg wordt verleend van 250 millioen fr., wordt, angenomen met 127 stemmen tegen 7 lot 1 onthouding. Eupen en Malniedy. Een wetsontwerp betreffende het feezeer van liet bij België ingelijfde grondgebied, wordt n tweede lezing aangenomen met eenparige slem me». Splitsing der begrooting. De Kamer beslist daarna dat de reeds aan genomen aanstonds naar de Senaat zullen doorgezonden worden, teneinde de aanne ming er van le bespoedigen. Het verkrijgen en het verlies der Belgische nationaliteit. M. PIRARD, verslaggever geeft eenige uitleggingen. Al de denaturaliseerden die gedurende den oorlog legen Belgie zijn opgetreden, ver liezen hun naturalisatierechle». M. VANDERVELDE, minister van justi tie, brengt hulde aan M. Galopin, die deze wel heeft voorbereid. M. POULLET wenicht dat do kinderen van vreemdelingen, welke in Belgie werden, geboren, door liet feit der geboorte Belg zijn. M. WOESTE dient een amendement in, volgens liet welk de kinderen, welke in Belgie worden geboren van ouders van on bekende nationaliteit, ook Belg zijn. Bij artikel 10 wordt de bespreking ge schorst, welke Woensdag a.s. zal worden voortgezet. De zitting wordt geheven ten half zes. Zitting van Donderdag 10 Juni Dubbele moord. Twee menschen in een put gestopt te Molle Heden weid de zaak opgeroepen ten laste van Firmïn-René Codde, oud 39 jaar, feeg- looper, gehuisvest te Melle, thane aangehou den, beschuldigd van a) Vrijwillig en met het inzicht den dood toe te brengen, een doodslag te hebben ge pleegd op den persoon van Aluïs Eeman en Prudenoe Schellinck, om de diefte van een ling, uurwerk met keten, brieventesch en ook eene som van 3740 of 3759 fr. t'e verge makkelijken of er de etraffeloosbeid van te verzekeren. b) Minstens zich le hebben plichtig ge* uiaakl aan dubbelen, beraamden moord en ijwiilig met voorbedachten raad, met bel inziebl van ter dood te brengen, doodslag te hebben gepleegd op dezelfde personen. BESCHULDIG1NGSA KT. De eehtgenooten Eeman Schellinck woon den te Gent, in de IJskelderstraat, nr 23. De man oefende het beroep ujt van voddenkoop man en de vrouw hield eene herberg open.. Zij hadden een kind, een ^knaapje van 13 jaar oud. Op.Zondag22 Augustus 1920, om 9 ur^ dès avonds, vertrok de man, en de vrouw; verliet den Dinsdag 24 Augustus 1920, om 7 ure des avouds, insgelijks hare woningïi Niemand kon vermoeden waar het ecutpsar was heengegaan. Overigene word geeu ven jxaétjemmut ttragiü».

De Volksstem | 1921 | | pagina 2