18 DE WïHHiZ0EKE8S r Terug aaar den YrijitantM. Dü zaak van dan vaischen check De ramp der Madimba Zaterdag Juni 1921 Mhicianeii-kLas 1919 Een kolossale bedriegerij Het geval Coppieters Het aaastaa3d9ü8Z02b onzer Versten aan Engeland» Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. 114 XXVII* JAARGANG NUMMER 140 DAGBLAD 8 CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.59 Uitgever: J. Va» Nuffel-Db Gendt H. Augustinus Zon op 0,4$, ^üder 7.55 Voiie Maan dér? Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap H avas,8, Marlelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream s Buildings Londres E.G. 4 Reeds sedert «enigen tijd kon men voor zien dai het departement van bevoorrading niet lang meer zou beslaan. Herhaaldelijk werd reeds gemeld dat minister Waulers uilverkoop hield, nu in dit dan in een ander artikel. Gisteren heeft dezelfde minister in een afdeeling der Kamer verklaard dal er van af volgend jaar geen toezicht meer zal uitgeoefend worden up den suikerhandel. Alleen in geval van schaarschte zal de uil- voor van suikey slechts bij vergunning mogen geschieden. Ook hel toezicht op-den verkoop van alcool fde regeling van het verbruik blijft natuur lijk van kracht) en van gist zal opgeheven worden. De fabrikatie van alcool zal onbelemmerd mogen geschieden. Wat de handel io graan betreft worden iliaus van ofticiuelo zijde onderhandelingen gevoerd met de handelaars en maalders. Er zal geun beslag meer g9legd wordeu op inhoemsch graan. I>e thans door de regeering opgeslagen voorraden zullen geleidelijk opgeruimd wor den. iii Augustus a. s. zuilen 80 p. h. der voorraden opgeruimd ?ijn. Do tusschenkomsl van den Staat zal aldus binnen weinge maan den gansch verdwenen zijn. Daar er thans ecu daling der graanpi'ijzen ingetreden 'is zuilen wij, aldus de minister, trachten den handel reeds thans vrij to laten. Zooals we reeds gisteren melden zal enkel do trigodiensl behouden blijven, doch deze zai in handen van een nationale maatschappij, overgaan. In de laatste maanden werkte deze dienst met verlies* heigeen echter wordt ge dekt door de winst welkè behaald word in de eerste maanden. Het ontwerp lol oprichting eener nationale maatschappij is reeds opgesteld. Over de be- poemiug echter van de beheerders en over de wijze van deelneming in het kapitaal van de verschillende beroepsgroepeeringeu is men •het nog niet eens. De invoer van bevrozen vlcesch blijft vrij. Aalmeezeniorendianst in GuitsoSiland Benige lezers vragen ons inlichtingen m.po.Ac ,\an aalmoezenier dienst in Duilschlaiul. Wij bepalen ons, zooveel en zoo juist moge lijk, de eenheden van 't bezettingsleger mei verblijfplaatsen en namen op te sommen. Een woordje aan die aalmoezeniers, met hunne enkele verblijfplaats als adres, is voldoende dat deze de jongens opzoeken en hun do noo- dige inlichtingen nopws kerkelijke diensten en soldatenkringeu geven. Het is van belang door briefwisseling de jongelingen bij te slaan 'l is van evengroot belang dat zij ginder een waren vriend vinden. Aachen E. H. Scherpereel 16 Linie 8e Art. iu groep 15e Art. III gr. 2e Ja gers te paard 2e Kom. Vervoerkorps, Gei- lenki-rschen E. li. Vander Veken 7e Linie; ill bat. j lo Kom. vervoerkorps, Erkelenz E. H. Biuneel7e Linie I on II bat. 8e Art. Ill groep, X, 2, en 3 obusiers, Ncuss E. H. Verhersiraten 17 Linie II bat. 8e Art. 33 bat. 8 genie 1 K. Dormagen E. II. Boenens 47 Linie, I bat. 3 Jagers te paard. Obberkassel-HaerdtE. H. De Bruy- ker 17 Linie, III bat. Se Art. 31 en 31 balt. 8e Genie, 2 Kom. Gladbach E. II. Vander- meuren 1-1 Linie, I bat. 9e Art 111 gr. Crefeld E. H. Pauwels 15e Art. I gr. 15 Linie II bat. 4 jagers te paard. Duisburg E. H. Deesclusc 14 Liaie. III bat. 4e ja gers te voet9o Art. III gr. 4e jagers te paard. Géldern E. H. Schiuck 5e Linie 155 VERVOLG. Iiij nam Néra in zijne sterke armen en bij gestaan en vergezeld door eene oude zuster bracht hij het jonge meisje in het fort, waar zij eindelijk haar zinnen terugkreeg. Hyde Marry an was do gelegenheid tot vluchten ontnomen maar do gedachte dat de eerste daad na zijne herkregene vrijheid bestond, 5n het leven van een mensch gered tc heb ben, verbande op het oogenblik alle zorg. Apostolo Moroni en Garcilaaeo Narvaez traden op Hyde Marryan toe en verklaarden liem, dal hij hun krijgsgevangen was. Hyde Marry au, die zich omringd zag van Mior Ga- bérou en eenige Fransche soldaten, Lood geen tegenweer en liet zich bedaard op een oorlogschip brengen. Zoo spoedig de gele genheid zich voordeed, verzocht hij den op perbevelhebber der vloot te spréken, maar de twee fortuinzoekers hadden dit verwacht «n den admiraal van te voren er van in ken nis gesteld zij 'hadden hem het groote be- laug van deze gevangenneming onder de ©ogen gebracht, en verteld wat de overleden minister Louvois hun vroeger reeds had toegestaan. Zij vroegen aan den opperbevel hebber van het eskader, om Hyde Marryan in hunne handen te laten. f 'uguay Trouin, die wel eon ruw zeeman, maar het hart op de rechte plaats dioeg, antwoordde dal Hyde Marrian, Hollander was, en hijgevolg verklaarden vijand van de J?ran3ohen, dal hij op een zijner schepen II bat. 9 Art. 62 en 63 bat. Buderich E. H. Hanssens 5e Linie, jll bat. 9 Art. 61 en 61 bat. 15 Art. II gr. Hombergen E. II. Ser- gant le jag. te voet III bat. 9 Art. 49 bat. Mors E. II. Leisen 1 jag. te voet, ÏI bat.9e Art. 50 en 51 bat. 3 genie, 2 kom. Cleven E. H. Bogaerts, 1 jag. te voet, E batt. ixx nuitslilarxct. Een krach van I milliard mark. Londen, 16 Juni. Uit Berlijn wordt ge seind dat twee groote zoogenaamde sportban- ken, die zich vooral bezig bielden met het aangaan van weddenschappen op de paarden wedrennen, dc (i Germania Sport Bank en de Koen Sport Bank allebei te Dresden gevestigd, hare betalingen hebben gestaakt. Er wérdeu dividenden van 100 t. h., min 5 t. h. voor de kosten beloofd, aan personen die hun kapitalen gedurende acht weken aan deze banken wilden toevertrouwen. In den beginne werden dergelijke dividenden werke lijk uitbetaald, wat duizenden en nog dui zenden nieuwe inschrijvers aanlokte. De be heerders der banken hebben de vlucht genomen, maar twee hunner werden reeds gevat te Karhorst. Een derder zou de wijk g nomen hebben naar Zwitserland. Naar schatting, bedraagt hel tekort ruim 1 milliard mark. EEM GROOT SCHANDAAL Duitschs schepen aan Engeland afgestaan terug aan Cuilschland verkocht Londen, 16 Juni. De «Times» ver moedt dat talrijke gewezen Duilsche schepen die aan Engeland door de commissie van herstel toegewezen werden, aan Duitse hers zouden verkocht zijn, door het toedoen van een Duitschen makelaar, en met Dailsch® bemanningen varen. Die gebeurtenis zal veel opspraak baren. De koop werd volgens men in do Zeevaarlka- mer veronderstelt voor 300.000 pond sterling gesloten. De bekentenissen van Van Helen. Tijdens de koufrontatie van Van Holen met Gaston Cellet, heeft eerstgenoemde nog maals zijne vroegere veriduringen herhaald. Naar hij beweert had Gaston Collet hom bevordering beloofd, doch daar deze uitbleef besloot hij eenige drukking uil le oefenen om hem te verplichten zijne belofte ten uit voer tc brengen. Nooit had Dij er aan gedacht eene afpersing te plegen, daar hij geld genoeg iiad. Zekere dag bij hel uitziften der aange komen brieven, was er een brief bij uit Lon den, bestemd voor Gasloo Collet persoon lijk Deze brief was erg bevuild en droeg zichtbaar sporen dat hij reeds geopend ge weest was. Van Holen bad het voorgevoel, dat deze brief hem een wapen zou in handen geven tegen Collet en daarom stak hij hem op zak. De brief geopend hebbende las Vati Holen, dat zijn algemecne bestuurder eene winst gedaan bad van 75.000 fr. persoon- lijke zaak. Eenige dagen later bood zich een onbe kende in do bureclcn der Kleine Karmelieten- straat aan met een briefje van Gullet, vra gende of men in de briefwisseling geen brief gevonden had, persoonlijk aan Gaston Coliel gericht. Van Iiolon antwoorde dat hij don brief had en hem aan Collet zou overhandigd hebben. De onbekende vertrok en eenige minuten nadien telefoneerde hij aan Van Holen dat Dij hem verlangde te spreken in een koffiehuis der Naamsche Poqrt. Van Holeo ging er heen en de onbekende vroeg hem onmiddeüjk moest gevangen blijven en wel onder zijne persoonlijke verantwoordelijkheid. Toen de gevangene voor den admiraal werd gebracht en hem zijne grieven kon blootleggen, kon hij alleen verkrijgen dat Néra en de oude' geestelijke zuster hem aan boord konden volgen en zijne gevangenschap deelen. Do twoe vrouwen waren dadelijk hiertoe bereid en werden op hun verzoek op het schip gebracht waar de Hollander zat. Apostolo en Garcilasso durfden op hel oogenblik niets meer verzoeken zij hadden een gedeelte van hun doel bereikt on ver heugden zich reeds over den gunatigen af loop. Alle forten van Rio-Janeiro gaven zich den 23 September over daags na de Fran- sclien zich van de stad hadden meester ge maakt. De gouverneur, dio tich in de bin nenlanden met de inwoners en het garuizoeu had teruggetrokken, ten einde te voorkomen dat de ganache stad zou vernield wouden, betaalde eene oorlogsschatting van een mil- lioen acht honderd en zestig duizend pond. Op den 13 November kooa het Franseh eskader zee, met zich voerende twee fregat ten vijf en dertig stukken. De/.e tuchtiging kwam den vijand op een verlies van ruim twintig millioer. te staan. Hvde Marryan, aan boord van het admi- raalsohip, zeilde naar Europa in gezelschap van Néra Ardollen en de oude geestelijke zuster van Rio-Janeiro. Voordat het anker gelicht werd, had Néra Ardellen het ver. langen le kennen gegeven om in Brazilië te mogen blijven, maar de Hollander had daarop gezegd hoeveel hij voor den brief moest hebben. Van Ilolen op 't onverwachts genomen, antwoord de dat hij voorstellen afwacht*. Alsdan bood de onbekende- aan hem een check van 400.000 fr. betaalbaar in de Kongobank te bezorgen, op voorwaarde dat Collet er 100.000 fr van had. Van Holen viel als uit de Wolken en vroeg tijd om zich met de ge broeders Finet, zijne vrienden te verstaan. Dezen stemden na lang aarzelen toe mits eene belangrijke vergoeding, 's Anderendaags ontmoette Van Holen andermaal den onbe kende en zegde hem dat dc zaak op goeden voet was, doch dat de check van 500.00.0 fr. moest zijn De onbekende deed opmerken dat zulk cijfer te rond vycs en argwaan zou opwekken. Hij stelde dus voor het op 475.000 fr. te nemca. Hierin werd toege stemd en 't akkoord was als volgt100.000 fr. voor Collet, 225.000 fr. voor de gebroe ders Finet en het overige 150.000 fr. voor Van Holen, 's Anderdaags, dus op 6 Mei bracht de onbekende den check aan Van Holen. Deze begaf zich 's Zuterdaugs naar de Kongobank. Zoodra Eüe Finet hem bemerkt had, kwam hij zelf den check nemen om le beletten dat andere bedienden or iets van zou den weten. Hij droeg hein zelf naar den dienstoverste cn een paar minulon later had Van Holen den check op de öanque d' Outre- mer. Daze in plaats van een «bon te geven op de Nationale Bank, sprak met Van Holen af waar Finet het geld zou brengen. Toen Van Holen vertrokken .was, ging Alfred Fi net aan zijn dienstoverste zeggen, dat hij den check betaald bad, omdai bot Zaterdag was en er veel in kas was. Hij had echter twee pakjes gemaakt, cén van 225,000 fr. cn een van 250,000 fr. Toen Alfret Fivet zijn bureel verliet, overhandigde ■hij aan Van Holen het pakje met do 250,000 fr. Deze was zoo ontroerd, zoo ton minste beweert hij dat hij beefde als een riet en onmiddeüjk den onbekende ging vervoegen. Hij overhandigde hem heel de som, het zij 250,000 fr. en den brief uit Londen, zeg gende dat hij later wel zijn deel zou bekomen hebben. De onbekende vertrok en naar Van Holen verklaart is hij niet meer teruggezien geworden. Zoodat Van Holen bier dus een gefopte zou geweest zijn i Voor de Raadskamer Donderdag raorgauq rond 11 ure is Gaston Collet voor de raadskamer verschenen. Hij was bijgestaan door /.:jw advokaut M' Ren kin. De onderzoeksrechter las liern de stukken van het dossier, voornamelijk de bekente nissen van Van Ilolen, voor. Mr Ronkin beweerde dat er geene stoffe lijke bewijzen voor bandon waren cn vroeg dat zijn kliënt in vrijheid zou gesteld worden. Hot verhoor eindigde om 1 ure namiddag, 's Namiddags heeft do raadskamer een bevel lol invrijheidstelling afgeleverd ten voorde.de van Gaston Collet. M. Hersens, substituut van den procureur des Konings, heeft onmiddeüjk beroep aan- geteekend tegen deze beslissing Dinsdag of Woensdag zal doar nu in beroep over boslist worden. In afwachting blijft Gaston Collet terug naar het gevang van Vorst overgebracht. Hot ouderzoek duurt voort. RONP &3ET PARUEfêSENT De verkorte diensttijd iu de Hidden afdeeling verworpen Het wetsvoorstel Mathieu tot wijziging van de militiewet van 30 Oogst 1913 en tot ver korting van den diensttijd {6 maand) werd door de Middenafdeeling met gelijkheid van stemmen verworpen (3 legen 3). Waren aaip* wezig: M. Brunei, die voorzat, MM. Masson. Lemonuier, Janson, (lib.) en Ernest Yande- nieulebroucke (soc.) In de middenafdeeliog zetelde geen katholiek lid, behalve M. du Bus de Warnafl'e, die afwezig was. Het klooster ligt in puin, de zusters zijn verstrooid, gij hebl'geon ouders noch fa- milio, wat zult gij beginnen Toch wenschte ik gaarne in dit land te blijven, antwoordde hel jonge meisje. Ga liever mot mij mede die u gered heb ik zal u een nieuw vaderland en een onmetelijk fortuin verschaffen. Zijt gij dan geen krijgsgevangene F Ik ben dit nu wel, doch zal hot niet altijd blijven, want de oorlog kan toch niet voortdurend tusschen do Vereeriigde Neder landen en Frankrijk blijven duren. Néra was in tweestrijd en kon niet tot een besluit komen, Marryan zeide haar toen Gij zult gelukkig zijn gij zult schatten bezitten, in plaats van, zooals de zaken nu staan, niets liet uwe te kunnen noemen. Néra Ardellen was indordaad armzij was in het klooster van Rio-Janeiro groot gebracht, had aldaar altijd geleefd en kende van de wereld uiots. Zij scheen verwonderd dot de Hollander zoo op de hoogte was van alles wat haar betrof. - Toen zij over de rechtschapenheid van den vreemdeling, zijne goedheid en edelmoedigheid jegens haar be gon na te denken, tevens herinnerende dat hij haar redder was, besloot zij eindelijk hem naar het oude werelddeel te volgon. De oude geestelijke zuster, eene uitmun tende kloosterling, dio Néra beminde, was van het eerste oogenblik af gereed haar to vergezellen. Zij had bovendien het verlof uaar Portugal terug te koeren, waar zij ge boren en het moederhui* van hunne orde g« .veatigd was, Verslag der exparten. Over een maand hebben de exporten, door de Handelsrechtbank aangesteld, in zake het vergaan derMadimba een verslag neer gelegd, besluitende tot verantwoordelijkheid van de Italier hel aanvarende schip. Dit rapport schrijft de grondoorzaak der aanvaring toe aan eene verkeerde manoeuvre der Madimba Alhoewel voegen de experten er bij dat de reden dezer verkeerde mauoeuver niet kon worden vastgesteld en dat, van een anderen kant, de Madimba voor zekere oorzaak die beweging moet hebben ingevoerd. Er blijkt ook dat de aanvaring gedeeltelijk zou kunnen voorkomen zijn zoo aan boord van do Italier er een strenge wacht was gehouden. De officier van dienst schijnt in fout ge weest le zijn, daar hij niet al zijn oplettend heid schonk aan het tegemoetvarende schip en om eenige artikelen vau het reglement ie hehbuii verkracht. Volgens het zelfde verslag heeft de kapitein van de llulicr verwaarloosd alle middelen ter redding der schipbreukelingen te bewerk stelligen. Reddipgsbooten zijn niet uitgezet geweest, balhoewel de gansciie bemanning de kreten van de zinkenden gehoord heeft. Dc onderzoeksrechter heeft bevonden dat de opgevisclite lijken alleen van ren'.dingsor- d13 waren voorzien, en sommige schipbreu kelingen den lijd hadden gevonden nog hun geld in le halen, er waren er zelfs die hun beste uniform hadden aangetrokken. Ook blijkt dat de Italiei naar zekere posten van draadlooze telegrafie seinen heeft gezonden. Een Engelsche post antwoorde en vroeg of zij hulp fnoodig bad. Oostende heeft niet geantwoord. Wat verwonderlijk is, ia dat Je telegrafist van de Italier de hulnsei- i.en van de Madimba niet l.eefl opgemerkt. Eene gevaarlijke ontmoeting. De mailboot Prinses Clementina gisteren morgood uit Dover naar Oostende terug- koerende, ontmoette ter hoogte van De Panne eene groote drijvende mijn. Onmiddeüjk werden de schepen welke zich in de buurt bevonden, verwittigd. Paspoorten voor Engeland. Er hebben onlangs belangrijke verorde ningen plaats gehad in het uitdeelen van visas voor Engeland. liet visum, geldig voor een jaar, is riu afgeschaft, en in plaats daar van zijn de volgende visas geldig Eon transit visum, welk voor een of meer reizen geldig is. liet visum mag alleen go- vraagd worden indien de reiziger op Eugelsch gebied doorreist, op weg naar een ander land. Een gewoon visum, geldig voor een onbe perkt aantal reizen naar het Biitsch gebied. Deze beide visa zijn geldig voor een jaar tenzij op buitengewone wijze bepaald zijn. Hel transit visum kost eenffrank (goud)tiet ge wone koal 10 Ir. (goud)de fprijs hangt af van dan wisselkoers. LENTEMEETING Regelmatigheids wedstrijd 117 motocyclotten ingeschreven, 86 aan de aankomst. 7 F. N. ingeschreven 7 F. N. aan de aan komst. De 7 F. N. zijn allen samen aangekomen zonder eene enkele fout. Hoedanigheid en prijs builen concurencie, uitslag van 20 jaar ondervinding. Opgemaakt door werkhui/.en welke eene wereldfaam verworven hebben. Kolalogusen inlichtingen: Garage Alostois, Aalst. Telefoons 162 en 44. 8124 fsr^ssssi— r Garcilasso Narvaez en Apostolo Moroni hadden hetzelfde schip voor den overtocht uitgekozen maar zij namen hutten achter op hot schip, terwijl Hyd9 Marryan voorop gehuisvest werd. De Hollander had gewei gerd zijn woord te geven dat hij niet zoude ontsnappen, waarom hij in zijne hut opge- slolon en zorgvuldig bewaakt werd. Eens op een avond kwam de Portugees hem op eene geheimzinnige wijze bezoeken en, na zich goed verzekerd le hebben dat zij ;onder getuigen waren of afgeluisterd kon den worden, zeide hij tegen hem Hyde Marryan, eindelijk moet gij toch bekennen, dat in onze macht zijt Mijne gevangenneming heeft u weinig roem verschaft antwoordde de Hollander met verontwaardiging. Wat maakt mij roem Denkt gij dat ik om die beuzelarij iets geef - Gij hebt gelijk ik herken u thans aan die woorden. Uwe scherts is ongepast. Wat bedoelt gij dan i U alleen te overtuigen dat .gij in onze macht zijt. Dat weet ik maar al te goed' Zoudt gij niet gaarne in vj.-ijheid zijn Gij zijt immers toch niet iv. de gelegen heid mij die te verschaffen 't Misschien. Dan is het voorzeker de menschlievend- lioid niet, die u.dat denkbeeld ingeeft. Hét zou mij weinig kosten dit lever- krijgen. Op welke voorwaarden zijl gij ge negen mijne vrijheid te •bewerken (Vervolgt.) Staatsminister Woeste had onlings aan den minister van Binnenlandsche zaken ge* vraagd 4Hoeveel senator Coppieters reeds ge trokken had, sinds de samenstelling ran het ministerie Delacroix cn onder het huidige ministerie 2. Of-hij nog iets moest trekken 3. Of hij nog andere voordooien genoteu had, 't zij in automobielen of anders. 4. Hoe die voordeelen konden in overeen stemming gebracht worden met artikel 36 dpr Grondwet. 5. Wat beteekent de hoedanigheid van afgevaardigde van don mininisler van Open bare Werken Is M. Coppieters minister o? ambtenaar. De minister van Binnenlandsche zaken, heeft die vragen overgemaakt aap den mini ster van Openbare werken en M. 'Anficele begon met volgende belangrijke bekentenis M. Coppieters beeft van 1 Januari 1918 tot 1 April 1921, de som van 48,317,70 fr. getrokken voor reiskosten en geleverd werk. Hij besenikt over een auto voor het vervullen van de hem opgedragen zending. M. Anseelc voegt er bij. dut M. Coppieters noch minister, noch ambtenaar is, doch dat hij den minister van openbare werken bij- slaat in het onderzoeken van ontwerpen, lastenkolüeren, enz. enz. en dat de raad gevingen van senator Coppieters moest altijd gevolgd worden. Op de vraag of senator Coppieters r.ioesi ontvangen is niet geantwoord geworden. Dezelfde vragen werden ook gesteld aan het ministerie van Ekonomische Belangen, daar M. Coppieters als Hoog-Koinmissarif der .verwoeste gebieden van dat minister» inangt. Daar ook heeft hij geen bezoldigd ambt, doch van 1 Juni 1919 lol 31 December 1921 heeft hij er 18.6-40 fr. getrokken ten titel van vergoeding cn reiskosten. Voor 1921 beeft hij nog nie's getrokken, daar hij zijne reke ning nog niet heeft ingediend. Men mag dus rekenen, dat M. Coppieters op 2 jaar tijd, ongeveer73.000 fr. getrokken heeft van beide ministeriën. Volgens de be langhebbenden is zulks niet betaald gewor den als loon doch enkel als vergoeding, omdat een senator geen bezoldigd staatsambt m*g bekleeden.. In alle geval, M. Coppieters heeft de centen vast en..,, tol hiertoe hoorden wij nog niet dat hij van zijné postjes afziet. Op Zondag 3 Juli, zal het yacht Alexandra toebehoorendo aan den koning van Engeland, vergezeld door drie torpedoweerders, ta Oostende aankomen. Dit prachtig vaartuig, dat nagenoeg da zelfde afmetingen heeft ais onze mailbooten, zul aan de statie van Oostendekaai aanloggen. 's Anderendaags morgeuds 4 Juli, zal da Alexandra Oostende verlaten, met den Ko ning en dc Koningin der Belgen, die bui officieel bezoek gaan brengen aan Engeland. De dubbele moord te De K/inge-Zeeland. Nadere bijzonderheden. De gruwwelijke dubbele moord op de enhtgenooten Huyghe, op De Klinge 'blijkt hel voorwerp aller gesprekken. De slachtof fers moeten 's nachts in hun bed verrast zijn geworden, waarschijnlijk door verecheidene bandieten, en moeten zich dapper verdedigd hebben, want de echtgenoot Frans Iluyghe 5 tusselien tafels en stoelen. Diefstal is voorzeker de drijfveer geweest der dubbele moord. Kassen en koffer& waren opengebroken. Men weet niet hoeveel geld er gestolen werd, doch de buit der moorde- éars zul waarschijnlijk gering geweest zijn. Op den vloer werd een groot bebloed mea gevonden Woensdag namiddag ia het parket ter plaata gekomen om de lijkschouwing te doen en het begonnen onderzoek voort te zeilen. Mon verhoopt spoedig op het spoor tof komen der daders. ESoos* eaiïa iijkkisl êj-biIoïi&i Donderdagmorgen rond half helf" heeft zich te Antwerpen een ongewoon maar teven® een erg ongelu)t voorgedaan op nummer 71 van hel Havendok, zijnde de Amerikaanscbe basis en waar de aangevoerde Amcrikaansche gesneuvelden aan worden gebracht van do stoomboot Wheaton om ze naar hun, va derland over te brengen. Door hel broken van een en ring der ketting waarmede de lijkkisten aan board werden goh schen, is een dier zware kiste., iu het ruim neergekomen en trof twee dokwerkers. Deocne, Uidoor De Caluvte, is 45 par oud» wonendo Kleine Pieter Polstraat, 3 werd het zwuartst getroffen. Mol eane vreeslijke won» de aan het hoofd werd de ongelukkige naar, hel verbandhuis der Bordeauxsii^at gevoerd maar gaonderweg reeds den geest, legavolge eener schedelbreuk. Het lijk is naai' bot do'odanhuis der Korte Dijkstraat geveerd. De andere werkman was slechts licht gekneusd en kon na verzorging in het ver- bandhuis dor Kipdorphuiswaarts koeren. Po polioiooffieier M. Lanoole boeit de ge broken ketting aangeslagen en ter grefikr neergelegd t#r beschikking van p«rk«ftv

De Volksstem | 1921 | | pagina 1