AtUwsrpi-lmkeroever DE FORTUINZOEKERS Ö8 siouliïioBtïip dietstal in vollen dag le Parijs. De zaak m dan valsciieo check DAGBLAD - 8 De 8 uren-arbeid De prijs van het brood. Voor onze Landbouwers Ministerie van Lanlsverdsdiging. Oe Kaihoiiekeiivervölging in Ierland BELGIE EN NEDERLAND Nog de uitvoering van het verdrag vaa Versailles Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.Tel. 114 XX Vil' JAARGANG NUMMER 143 CENTIEMEN WEKELIJKS Zonop3,19, onder 7,5fi 9,53 Uitgever: .T. Van NtiMüL-De öbndt taaiste Kwnlief den 28 Publiciteit bulten tiet Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havab,8, MarlelaarpleiD, to ErnsselS, Piace de la Eouree, Parijs en C, Bream's Buildings Londres E.G. i De wet bekrachtigd 8rlef Zijne Majesteit de Koning t l eenen brief aan Minister Wauters meldt de Koning. dat de wet op den arbeidsduur beeft bekrachtigd. r*e 8 uren-dag is dus juridisch veroverd; li jft nu nog hém economisch te veroveren. Inderdaad, een binnenlandscheliervorinin g schaft de concurrentie op de vreemde mark ten niet af. De Koning herinnert aan eene redevoering door den minister te Seraing uilgesproken en waarin hij zegde dat in ons land, dat ten hoogste het derde zijner inwoners kan voe den, het bestaan van 5 niilüoen hunner af hangt van den voorspoed van handel on nijverheid; en dat liet dus noodig is dat wij, ondanks de verminderiug dor werkuren, ondanks de zware laaien van allen aard die op ons drukken, zoo snel mogelijk de vruch ten van onz8.n arbeid in het buitenland kun nen afzetten in voorbeeldige voorwaarden. Zeker zijn er reeds arbpidera die de nood zakelijkheid van meer arbeidsbedrijvigheiü inzien, ir.aar die overtuiging is nog niet alge meen genoeg en een groot werk van propa ganda is nog noodig om in aller geest liet besef te doen binnendringen liet noodig is in een korleren arbeidsdag, de hoedanigheid en do hoeveelheid van den arbeid te vermeer- doren. Het betreft -hier geen belangen wediever jtusschcn patronaat en salariaat. Welk ook liet regiem der verdeeling der taak en der winst winst zij. 't Is niet mogelijk voor een land, gt legen als België da omringende tolburee- len to overschrijden indien niet de kostprijs zijner producten minder zij en de innerlijke waarde zijner producten hooger en hooger gevoerd worden. De koning heeft het stellig betrouwen, dat onze arbeidersbevolking zal doen wat het algemeen belang vraagt: de nijverheidshoof- den liebhsn voldoende bewijzen van wils kracht gegeven, om ook van hen te verwach ten, dat zij op de hoogte hunner zware laak zullen zijn, door intensieve verbetering hunner bewerktuiging. Door beider samenwerking kan enkel de maatschappelijke vrede, zoo noodzakelijk na de vreesetijke crisis, verzekerd worden. WV Wij lozen in do Landwacht Hl. dc Kerchove de Denterghem, gouver neur van Oost-Vlaandereu, komt eene prote- statïe Ic zenden aan dc regeering om verzet aan te teekeuen tegen het neergelegde wets ontwerp door de regeeriug en betrekking bobbende op den linkeroever van Antwerpen. De provincieraad van Oost Vlaanderen, die geroepen werd zijn advies te doen kennen had zijne goedkeuring gegeven op voorwaar- de dal de volgende werken dadelijk zouden uitgevoerd worden 1. Graving van een kanaal gaande van Gurghi naar liet kanaal van Terneuzen met verbinding mot de stad St. Nikolaas. 2. Verwezenlijking der verbinding van do twee Schelde oevers voor Antwerpen bij mid del van oenen tunnel. Nu. nopens die twee punten was er uit- jlrukkelijke verbintenis volgens eenen brief van M. minister Carton dc Wiart aan het provinciaal bestuur gericht in datum 15 Maart 1021. Niettegenstaande die formeele overeen komst, zijn bovengemelde werken maar voorzien, voor wat do uitvoering betreft, door het ministerie van openbare werken, in de derde kategorie; "t is te zeggen uit te voeren in het jaar één als dc uilen preéken. Waar is nu de verbintenis? 158 VERVOLG. Do schepen vau 'l Franach eskader zwaar beiaden met den buit die zij gemaakt hadden, en slechte tan halve gerepareerd van de avorij, dio zij iu de haai vau Rib-Janeiro hadden Opgeloopen, zeilden veel te langzaam uaar de zin van de twee fortuinzoekers. Iu dieu tijd passeerde, dicht bij het eskader, oau Spaansch schip dat van Marseille kwam, en door een storm uit zijn koers was geslagen dil schip vereenigde zich met het eskader. Dit vaartuig dal slechts eene halve lading in had, was slechts voor Spanje bevracht. Moroni en Narvaez, onder voorwendsel van noodzakelijke zaken op Let .schiereiland af te lüuoteu handden, kregen verlof met dil schip de reis voort te zetten. Néra zag hen juist op hot oogeublik dat zij gereed stonden om bet schip te verlaten. Wat gaat gij beginnen vroeg zij ver baasd. Wij gaan aan boord van dat Spaanschc schip, antwoordde Apoalolo. Om welke reden Kunt gij dat met raden Neen, in 't geheel niet. Wij hebben haast om den schat te zien. Neemt gij dan Marryan niet mede, en en zijl gij dan niet overeengekomen om den aohat met hem te deden Dit zullen wij later wel in orde maken} antwoordde de Italiaan barsch. Eon Ambtelijke mededeoling Het 'Ministerie van Bevoorrading deelt mede Met ingang van 1 Juli zal het witte brood legeu 1 fr. bet bruine brood fi\ 0.95 het kilo worden verkocht. Het Ministerie van Bevoorrading zal bij deze gelegenheid het .stelsel van terugbeta ling niet toepassen, dat nog toe, in voege was on dat hierin bestond dat het verschil werd terugbetaald tusschen den ouden en den nieuwen prijs op de voorraden welke de handelaars en hakkers bezaten op het oogen- hlik dat het stolsel werd gewijzigd. Maar om de belanghebbenden niet te ver plichten bloem te gebruiken, aan den ouden prijs betaald, om brood te vervaardigen aan den nieuwen prijs, zullen de molens bloem mogen afleveren aan den nieuwen prijs 1. Vanaf 29 Juni aan de koopers die ge woonlijk met een wagen worden bediend ,2. Vanaf 27 Juni voor de koopers die gewoonlijk met spoor worden bediend. Doelmatige bemesting. Hoe en wanneer moet men de kalivetten toepassen Eerst een algemeenc regel al de-betten die chloor bevatten zullen minstens 3 weken voor het planten of zaaien toege diend worden. Indien de bodem genoeg kalk bevat is er geen bezwaar in die vetten voor of binst de;i winter te geven. Zwavelzuur* potasch ruag ten allen tijde gebruikt worden doch dit vet is te duur en moet alleenlijk aan tabak gegeven worden. Op weiden geeft men liefst gewoone sylviniet, ook doch ten onrechte kaïoiet genaamd Weiden die genoeg potasch en phosphoor ontvangen moeten noch bcir nog stalmest noch ammoniak noch nitraat ontvangen. Dergelijke weiden bezitten immer genoeg vlinderbloemigen om hunnen bodem aan stikstof te verrijken. Alleen een overvloedig gebruik van beir kan, op de weiden, het toe dienen van potasch vervangen. Noch eenige bijzonderheden nopens de voornaamste kali-vetten. 1. De gewone syl- viniet (kaïniet) bevat 14 0/o potascb. Past 't best voor niet al te natte weiden en lichte gronden. 2. De rijke sylviniet, ongeveer 20 0/o potasch. Past voor alle gronden, wei den enz. Zelfde gebruik als hierboven. 3. Ghioorpotasch. Uitmuntend vet. Aan te raden op alle zware en vochtige gronden. Bevat ongeveer 50 O/q potasch is dus 3-4 maal zoo rijk als de kaïniet. 4. Zwavelzuur potasch. Bijzonder vet voor tabak. Is peperduur. Do duitschen die in de i vreemden dit vet ten zeerste aanraden gebruiken hel zelf heel weinig. DusEindelijk, vindt men ook noch kóolzuur-polascb, bijzonder indebosch-kolen, 't Is eene uitstekende meststof. Wij spraken hierboven over 't gebruik van kalk. Kalk is niet alleen noodzakelijk als voedstof en hoeveel klavervelden vol scliapeiizulker getuigen ihaus niet van ge brek aan kalk maar deze stof heeft.ook nog eenen grooten invloed op de werkingen en omzettingen die onophoudelijk iu den grond geschieden. Kalk brengt bij tot bel benuttigen der orga nische stikstof en tot hel bewaren en opne men van potasch. Deze wordt door het bijzijn van kalk overgezet in polasch-koolzuur (oi potasch-carbonaat) rechtstreeks door de plan ten gebruikbaar. Deze stof verbindt zich ook met den humus van den grond en kon alzoo weken lang in den bodera vertoeven. De ver binding van koolzuur-pota8Ch met humus (vorming van potasch-humaat) hoeft voor ge volg het gebruikbaar maken van vele pkos- phaten en van de organische stikstof. Volgens Miègc enz. zijner vele gronden die natuurlijk veel potasch bevatten en op dewelke de kali houdende vetten nochtans heel gunstig wer ken. Ook de talrijke proeven van den heer Schreiber, thans algemeens bestuurder aan 't ministerie hebben bewezen dat er weinige gronden zijn die geene kali-vetten vergen. In 't algemeen vergenoegt zich de boer met het vervangen van don ontoereikenden stal mest door nitraat of ammoniaque zonder te denken dat ook onder oogpunt van phosphoor en potasch de bemesting moet vollcdigd worden. Potasch wordt bijzonder verwaar loosd, wij herhalen het om twee reden 1 Men ziet er de werking niet van binst den groei. 2. Ze wordt dikwijls slecht toegepast, liet is nochtans zeker dal een ge3tadig en uitslnitelijk gebruik van stikstof houdende vellen den bodem langzamerhand moet ver armen. Alles duidt ons aan dat eene volledig- bemesting, dit is met stikstof, potasch en phosphoor volstrekt noodig is. Duitschers en Hollanders verbruiken min stikstof dan wij doch veel meer kali en de Hollanders zijn puike boeren, dit moeten wij bekennen. Zoo doende bekomen ze gezonde en zware vruch ten en verre van hunnen bodem uit te putten verrijken zij hem, des te meer dat daar waar potasch en kalk bestaan de vlinderbloemige ook best gedijen, iets die nog bewijst dat kalk en potasch alhier ontbreken is dat zekere gewassen zooals luzerne (of 7 jaar klaveren) hier niet gedijen. De gewassen die meest kali vereischen zijn 1. Tabak en hop 2. Beeren, wortels, ajuin, vlas, aardappels, klaversoorten enz. 3. Graangewassen. Er dient ook bijgevoegd dat andere stro ken van België, Opst-Vlaanderen, in zake van doelmatige bemesting ver vooruit zijn. Zoo werden verladen jaar door Eizass 116.431.000 kgr. karlivetten aan Belgia geleverd die meestal gebruikt werden in Limburg, Luik, West-Vlaanderen, Henegouw dus in streken veel rijker aan potasch dan de onze. D. Buuolt. Nu begrijp ik, maar ongelukkig te laat, dal gij mij bedrogen hebt, riep 't jonge meisje wanhopend uit. Hel zal u Teeren een andere keer ecu weinig voorzichtiger te zijn. Dit was alles wal Nóra ArdeUen te welen kwam. De fortuinzoekers bekommerden zich om llare woorden weinig, veel minder om hun woord to koudon of om de tranen die zij deden vloeien zij gingen aan boord vau het Spaansoho sohip, dat zich spoedig van het eskader verwijderde. Do bevelhebber der Fransche \lool vervolgde langzaam zijne reis onder prachtig weer. Do zon aan don onbewolkten hemel, scheeu op hare wijze de overwinning die den Franschen admiraal behaald had, te vieren. Néra ten prooi aan eene onuitsprekelijke dioefiieid, vervloekte hot onvoorzichtig ver trouwen dat zij in deze twee mannen had ge steld, tei wijl doze zich nu over haar vroolijk maakten en mot hare-droefheid den spot dreven. Thans begreep zij dat de schal van Weesp onherroepelijk voor Hyde Marryan verloren was. De schurken, die rcods naar do kusten van Europa zeilden, kenden het geheim van den braven Hollander. Aan de hevigste wanhoop overgegeven, schreide het jonge meisje aan houdend, en de goede gees telijke zuster, die haar als een moedor lief had, kon het niet gelukken de oorzaak van hare droefheid te welen ie komen noch om haar te troosten. Eindelijk nam Nó'.v Ardol- len een kloek besluit. Zij begaf zich naar den. getangone Ilyde Martyan, Studenten ongeschikt tot den gewapenden dienst. In aansluiting met do maatregelen welke hij kort geleden getroffen heeft om de studen ten aan Hoogescholen en de leerlingen aan Hooger-Ondarwijdgestichten, beboerende tot de klasse 1919, ii; de mogelijkheid te stellen enkel op 16 Aug. 1921, t. t. z. na de eind examens van het Academisch jaar 1920-1921 onder de wapens geroepen te worden, heeft de Minister van Landsverdediging besloten eene school voor Reserve ouderluitenanten bij de Administratie diensten te stichten. Al de militieplichtigen hoogstudenten die ongeschikt zijn tot den gewapenden dienst zullen naar die school gezonden worden. Zij zullen ér hel vooi bereidend onderricht ontvangen dat hen in staal zal stellen dien sten te bewijzen als reserve officieren bij de Intendance en geneeskundige diensten en als reserve officier rekenplichtige bij de Troe penkorpsen. De correspondent van de Manchester Guardian to Belfast, verzekert dat dc rede van Sir liamar Greenwood in bet Lagerhuis, naar aanleiding van een interpellatie over de jongste gebeurtenissen te Beifast, de nationa listen te Belfast tot wanhoop hoeft gebracht. Naar hunne meening slaat deze rede gelijk met het ondersteunen van een staal van zaken welks logisch einde de uitroeiing is van de katholieken van de stad. En de - Iiish News van Woensdag eft in overweging, dat de 450.000 katho eken van de zes graaf schappen zicli organiseden tot hun gemeen schappelijk verdediging. Het is tijd zegt Ik, zcide zij, beu de oorzaak van al het kwaad, en ik moot niot wachten om er mij van te beschuldigen. Misschien is er nog red. ding mogelijk 1 Hyde Marryan is een man van verstand ik zou dubbel schuldig zijn indien ik hem langer het kwaad verzweeg dat ik begaan heb. Onder den indruk van deze gevoelens trad zij in zijne hut. Het meisje boog het hoofd en bewaarde het diepste stilzwijgen. .Marryan had een voorgevoelen van heigeen er gebeurd was en Z9ide Hebt gij geene onbescheidenheid be gaan het geheim... -v- Heb ik verraden onderbrak Néra .met snikkende stem. Ach kan dat niet waar zijn Zult gij wij ooit kunnen vergeven uw vertrouwen op dusdadige wijze geschonden te hebben Aan wien hebt gij bet verteld Aan twee ellendelingen die ik niet kende, maar voor eerlijke, rechtschapene lieden aanzag. Iloe heeten zij Apostolo Moroni .en Garcilasso Nar vaez. Zooala men mij verteld beeft zijn zij vertrokken Zij zijn. roods op weg om den zoo lang gezocl ter schat op le graven. Néra dewl oen omstandig verhaal van alles va1 «r ïnssc' an haar en de twee for- tuiozQokors vas voorgevallen. bet blad, dal zij tot bet besef komen van de ernstige gevaren, die hen bedreigen en prac- tiscbe, doeltreffende en moedige stappen doen om hun integriteit als burgers van lei land te verdedigen en te handhaven, om hun haard steden te behouden, om hun levens te vrij varen. Hot werk van de redding der katho lieke gemeenten van dc gevaren, die voor de deur staan, moet van binnen uit gcschioden, hier in deze stad, en door de bevolking zelve. Nadere bijzonderheden. Ziehier nadere bijzonderheden over dit schelmstuk Een goad voorbsreide slag. De bandieten hadden Iran slag zeer goed voorbereid. Zij kenden de gewoonten van den juweel handelaar zeer goed. De heer Francfort, sluit zijn schalen eiken avond in een brandkoft'er. Hij had ze nog maar pas uitgenomen dien morgen en ze in de uitstalling geplaats. De blinden waren pas geopend. Hel was dit oogenblik dat de bandieten uitkozen om hun slag te slaan. M. Bouny, de voerman van den auto, waarmede de aanslag voltrokken werd, werd Zaterdag nacht rond 11 1/2 door een kerel aangesproken die er uitzag als een Amerikaan en hem vroeg hem te voeren naar een spijs huis in de buurt. M. Bouny bracht, daarop den vreemdeling naar een inrichting van den boulevard de Clicky. Daar gekomen noodigde de vreemde ling tien chauffeur uil mede den maaltijd te gebruiken. Deze nam het voorstel aan. Op een gegeven oogenblik wendde de waardin zich lot M. Bouny met de vraag of hij ook een auto had meegebracht. M. Bounny bemerkte dan eerst door hel venster kijkend dat zijn rijtuig verdwenen was. Hij diende aanstond een aanklacht in. Het onderzoek. Het onderzoek in deze zaak is aan M. Jous- seiin toevertrouwd. De geheimzinnige Amerikaan die een lid der bende moet zijn, wordt door de policie opgezocht. Men heeft ook een beknopt signalement der andere bandieten. De eerste, is 30 jaar oud, 1.70 m. lang tamelijk zwaar de tweede is 30-35 jaar oud heeft zwart haar, korte snor, matte tint de derde, 20-25 jaar oud, is gansch geschoren mager, beenderig. De eerste draagt een jockey-pet, de tweede een kaki-regenraanlal, de derde een donker onranje'kleurig pak. Van de andere twee kan men geen beschrij ving geven. Men meent dat een hunner eon 40 lal jaren oud is. Worden gestolen hij M. Levi. 62 platinen- vrouwenringen en 30 paar gouden oorringen samen meer dan 500.000 frank waard. Men heeft nu ook bevonden, dat het nood gedwongen was dat de bandieten den auto hebben moeten achterlaten. Er hadden inder daad ontploffingen plaats aan den motor en de bandieten verwijderden zich in verschilligc richtingen. Verscheidene getuigen zijn het daarover volkomen eens. Een der bandieten droeg een blauwen voorschoot in de hand. Waarschijnlijk waren de juweelen daarin ge wikkeld. Later zijn de kerels dan terug bijeengekomen om den buit te verdoelen. De policie vermoedt dat zulks geschiedde in de wijk vtfn het St Louisgastnuis en heeft aldaar opzoekingen gedaan. Een juweel teruggevonden. In den namiddag vond eene vrouw op dc treden der bru pakje. Het geupi aan de Valmykaai een klein tend hebbende stelde 7.*q' vaat Hetgeen gij mij daar vertelt, bedroeft mij, zeide de gevangene, want het zal moei lijk zijn den schat uit de hautlen van deze schurken te krijgen, het is nu reeds twintig jaar dat zij mij hardnekkig vervolgen. En ik ben de schuld van dit ongeluk het zal mij altijd blijven berouwen. Ik doe u geen onkel verwijt, Néra, want gij verdient het niet. Wat zogt gij, mijnheer, verzwaar mijn lijdon toch niet meer door overmaat van toegevendheid Ik alleen ben in deze zaak schuldig. Ik heb u om zoo le zeggen gedwon gen om mij het geheim toe to vertrouwen. Mijn plicht was geweest tot het einde vol te houden, en volstrekt niet voor uwe gebeden te zwichten. Gij hebt alles gedaan wat mogelijk was. Maar ik ben het waarlijk niet die te be klagen is 1 Wat wilt gij daar mede zeggen Dat die schurken mij niet konden be- rooven. - Ik begrijp u niet. Weluu, dewijl hel noodzakelijk wordt dat ik mij uitdruk, Néra dien schat komt mij niet toe. Wie is dan de rechtmatige erfgenaam? Gij zelf, en wel geheel alTeeu. O dat is niet mogelijk. Zeer goed mogelijk, de -zaak die ik nu moet opo.iharon zal het u gemakkelijk ma ken hei ta begrijpeu. (Vervolgt.) dat het een paar prachtige oorsüngers bevatte waaraan nog liet kaartje van M. Levy, met liet volgnummer hing. De vrouw droeg hare vondst naar het po- liciebureel. M. Levy werd ontboden cn her kende zijn eigendom. Hij wist nog niet dat er andere juweelen dan ringen gestolen wa ren. De oorshngers hadden eene waarde van 50.000 fr. Ilebben de dieven nu het pakje verloren, of hebben zij het weggeworpen, daar het nogal moeilijk is zich van oorsün gers te ontmaken Het onderzoek zal zulks misschien uitwij zen. Eone premie; M. Lew, de bestolen juweliej', heeft eens premie van 50.000 fr. uitgeloofd voordengen® die het gerecht op het spoor brengt vau de gestolen juweelen. De kwestie der Rijnschepen geregeld Den Haag, 20 Juni. De kwestie vju de Rijnschepen der Naamlooze Belgische Ri- vicrscheepvaarlmaatschappij, die sinds 2 1/2 jaar onder dwangbeheer stonden, is uu voorgoed geregeld. Ten gevolge van de overeenkomst, ia Januari 11. tusschen de Nederlandsclie be langhebbenden en de Belgische regeering gesloten hadden eerslgenoeradcn toelating gegeven \oor het .overbrengen van de schepen dio zicli in Duïtschland bevonden. Sindsdien zijn al die schepen te Antwerpen terugge keerd, eo in den loop der vorige week heeft een vergadering van aandeelhouders een nieuwen raad van beheer en een nieuwen kommissaris gekozen. Onmiddellijk daarna is toen hel dwangbeheer opgeheven/ en uu heeft de maatschappij weder de vrije en volle beschikking over haar eigendom men. Eene konfrontatis. Zooals wij gisteren meldden, had Elie Final aan Van Hooren een briefje gezonden, om hem te verzoeken hem niet le zeer te beschuldigen. Maandag word Elie Fiaet, in het kabinet van den onderzoeksrechter met Van Hooren gekonfronteerd. Elie Finet verklaarde dat hij enkel voor doel had gehad zijne positie tc kunnen be- hoöilen. Indien bij in het briefje van M. Gaston Collet gesproken heeft, dan is zulks alleen, omdat hij vast overtuigd was, dat de algemeene bestuurder medeplichtig was in de zaak van den valschen check. Ten slotte zegde hij nog dat hij enkel len gevolge vau eene reeks ongelukkige omstandigheden in deze zaak betrokken is. Wat Van Hooren betreft, deze bekent het briefje ontvangen le hebben en houdt zich verder aan zijne vroegere bekentenissen. De onderzoeksrechter heeft hem gezegd dat zijno vrouw ook aangehouden is. Van Hooren be* weert dat zijne vrouw van niets wist en onschul ig is. Do onderzoeksrechter deed hem echter opmerken dat de vrouw heel goed wist dat Van Hooren meer verteerde dan hij won. Rijkskanselier Wirth verklaarde nog t« Essen De ontvangsten van het Rijk, zijn voiig jaar tot meer dan 45 milliard gestegen, en nog bedroegen zij minder dan zij hadden moeten bedragen. Als we blijven arbeiden, zal het doel, le Weimar gesteld, bereikt wor den; ja, ik ben overtuigd, dat Üuitschlan's binnenlandscbc begrooting de volgende jaron een batig saldo kan opleveren. De heer Wirth verzekert, dat de twee milliard verkregen zullen worden. Op de eerste plaats, zegt hij, moeten wij ons geldelijke huipmiddolen verschaffen. Aangarnde de taks op den uitvoer ver klaart de kanselier, dat het gouvernement bereid zal worden gevonden om den last daarvan] op het Duilsche volk te laten druk ken; maar het valt ie betwijfelen, of de pro- ducteurs en de eigenaars geheel vrij gesteld zullen kunnen worden. De Kanselier besluit alduslk ben over» tuigd, dat wij, met goeden wil, ten uitroei zullen kunnen brengen wat ons door onze tegenstander is opgelegd. Maar de Entente roepeu wij toe Wij zulleu alles doen wat in ons vermogen staat, want daardoor dienen wij de vrijheid, niet slechts de vrijheid van Duitschland, maar de vrijheid van geheel dc ereld. Doch laai ons dc hoop, door onzen arbeid eenmaal weder gelukkig le fotonen worden Slaat niet langer de hand aan het geen ons toebehoort, on stelt betrouwen op hel democratische Duïtschlaod. Laat het Duitsche volk io Opper Silezië en aan den Rijn recht wedervaren. Dn wederopbouw is niet dc taak van een enkel volk, maar van geheel de beschaafde wereld. Banque dL'Alost NIEUWSTRAAT, 27 AALST rechtover de Posi s TF» A- A. H. IC A. S Rente 3 1/2 t. h., vrij van belasting. Halfmaandelgltsche Rekeningen 3,80 t. h. Reglement wordt opaanvmg-geiond^MlDl

De Volksstem | 1921 | | pagina 1