DE FORTMHZOEKERS Mlnislsrii trsa Spoamgon. Esns kostbare Msntsnis Zaterdag ^4> Juni 4921 Siot Jans Berchmansvsreariny. vw ïb ds kazemn vaa ialk Aan de bevolking Rond het Parlement Kerkstraat, 9 ea 22, Aalst.Tel. XXVII* JAARGANG NUMMER 145 114 DAGBLAFi 8 CF.NTISMEN - Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot Ii6t Agentschap IUyas.S, Alarlelaarplein, te Brussel WEKELIJKS 0.5® Uitgever: J. Van Ndppbl-Dï Qsrroï - 8, Place da la Bourse, Parijs - II. Jacobas Zon op 3,50, onder 7,56 i Laatste Kwartier den 28 In onze hoofdkerk Tan St-Marlinus en in liet Jezuitencollegc ter slede viert men gelijk in zoovele belgisdie steden, dorpen en onder- wijsgeslichlcn de uitstekende plechtigheden ter eere van Sint Joannes Berchmans, lid der Sociëteit Jezus, onze land en taalgenoot, patroon der jeugd. 't Is immers drie honderd jaren geleden dal Berchmans liet tijdelijke met het eeuwige verwisselde en het hemelsch leven begon. Be jeugdige heilige verbleef slechts twee en twiulig verdienslvolle jaren op aarde. Qe- boren to biest in Brabant den 13 Maart 1599, studeerde hij eerst bij Walter Van Stiphout, een godvreezend man, in zijn ge boortestad en nam weldra zijn intrek iu een klein opvoedingsgesticht aldaar, dal bestuurd werd door don eerw. kanunnik Emmerick, pastoor van O. L. Kerk. Van zijn prilste jaren af wilde Joannes den geestelijken staat omhelzen en volgens de gewoonte van dien tijd, droeg het tien jarig kind reeds den toog. Vroom en heilig leefde hij dan. Onze god vruchtige koorknaap deed graag bedetochten naar Maria's heiligdom te Scherpeaiieuvel. Eens knielde hij neder aan de voeten zijuer ouders en smeekte al weenende Ik sal van watev en brood levendoch ik bid u, laai mij priester worden. Eonigen lijd later vertrok Joannes naar Meubelen. Zijn behoeftige vader besteedde hem bij den kanunnik-Cantor der hoofdkerk, den eerw. heer Froidmont. Daar verrichtte hij school- huis- en kerkwerk. Te Meohelen trad hij eindelijk in het Gezelschap van Josus den 2{September 1G1G. Eenvoudig, uiterst nederig, danig godvruchtige gedienstig en verstorven leefde Berchmans op aarde. Met versland begaatd behaalde hij door .-.ijn vlijt geholpen al de eerste prijzen in den loop zijner studiën en lot aan zijnen zaligen dood was hij een voorbeeld van werkzaam heid. Toen zijne moeder stierf, bleef bij onderworpen aan Godes wil en riep uitIk hoop nu twee moeders in den hemel te be zitten. Op de vraag waarom hij vaarwel aan de wereld had gezegd en het kloosterleven hacT omhelsd gaf hij altijd hetzelfde antwoord Ik wil een heilige worden, cat groot heilige, en dal binnen korten tijd. Gezien zijne reine bevalligheid en zedigen waodel en handel kenmerkte men Joannes met de volgende woorden Het is een engel. Na twee jaren noviciaat of proeftijd legde hij met innige vreugde zijne kloosterbeloften van eeuwige zuiverheid, volkomene gehoor zaamheid on gewillige armoede af. Enkele dagen nadien werd onze heilige, Helaasome engel vertrekt, zegde men) naar Rome gezonden om er zijne hoogere studiën voort te zetten. Driehonderd uren te voet alleggen wasgeen kleinigheid. Nochtans vertrok Berchmans in gezelschap van eeu landgenoot Bartholomeus Penneman "den 18 Oktober 1618 naar Rome langs Parijs, Lyon en Loreto waar zij hel H. Huis van Nazareth en het Mirakelbeeld \an O. L. Vrouw vereerden. De kleine Vlaming, die op een engel geleek werd met open armen door de Paters Jezuiten ontvangen en betrok in 't College de kamer vroeger bewoond door den H. Aloysius van Gonzaga. Hij letfde en streefde er standvastig naar de volmaaktheid. Zijn leus klonk Liever liet ik mij in stukhen rijten, dan een der ge- ringste voorschriften te overtreden. Nochtans nooit deed hij iets buitengewoons doch al hel gewone verrichtte Joannes op eene buiten gewone manier. Zulk leven, zulke dood. Na schitterende onderscheidingen in do wijsbegeerte beko- ca- -i.- Buildings Loodres E.C.4 Bream a men te hebben en na alle deugden op held- hafiige wijze beoefend la hebben stierf Berchmans daa 13 Oogst 1621 in bet Roomsch Moederhuis der Jezuiten. Reeds binst de korte jaren welke hij in 't klooster sleet werd hij door al zijne mede broeders aanzien als een heilige. De faam zijner deugd verspreidde zich welhaast aloin in de eeuwige stad en bij zijnen dood, die hem op den jeugdigen ouderdom van 22 jaren van het vergankelijke verloste, aanzag iedereen hem als een uitverkoren beschermer en voorspreker bij God. Wonderen en mira kelen bevestigden welhaast dia befaamdheid. Bij zijne laatste strijden op zijn sterfbed vroeg hij zijwapens: zijn kruisbeeld, zijn rozenkrans, zijn regelboek en riep uitDeze drie zijn hel liefste wat ik Iteb met deze drie ml ik blijde sterven Sint Jan Berchmans is niet alleenlijk een patroon der sludeerende jeugd maar wel ook een voorbeeld vooralle jongelieden en zelfs voor alle kristenen. Onze heilige landgenoot aanroepen en smeeken is plicht voor ons allen doch mogen we zeker insgelijks niet nalaten Hem na te volgen. Wezen wij kristenen van plichtenkwijting daarom wijst Joannes ons op zijn regelboek. Wezen wij menschen van gebed, daarom steekt Berchmans ons zijn rozenhoedje toe. Wezen wij getrouwen aan God, daarom loont de jeugdige heilige ous zijn kruis beeld I Immers die onderhoudt de wet Gods, do godsvrucht bemint en beoefent en zijne plich ten vervult, zijn alleen ware kristenen eu zullen zalig worden. Gezel Coppieters gaat om zeep Lezer verstaal gij dat zoo niet herlees a. u. b. De socialist Coppieters senator voor bet arrondissement Oostende kent de waarde van 't Vlaamsche spreekwoord Beter hard geblazen dan den mond verbrand. Dinsdag heeft hij in zitting van den Senaat protest aangeteekend tegen de rede van den heer Woeste, in de Kamer over hem gevoerd. Ik zal uitleggingen geven, zegde M. Cop pieters, in tegenwoordigheid van den minister van openbare werken, en van den minister van economische zaken. De heer graaf de Broqueviile is daarna bijgesprongen. <i Ik, zoo zegde bij, heb zélf onzen collega (M. Goppiotors) als hoog com missaris aangesteld. Ik deed dit met volko men konnis van zaken. Ik heb goedgedaan en gehandeld in 's landsbelang. Ik betreur het niet. Ik breng hulde aan den heer Coppieters wegens de wijze waarop hij het ambt vervult dat ik. hem namens den Koning heb opgedragen. Die woorden werden IJSKOUD onthaald op Ö3 banken der rechter en liberale linker zijde, terwijl er bij de uiterste linkerzijde, door de socialisten, zeer goed geroepen werd. "Dat de heer Coppieters vijgen nü Pascheu schreeuwt, moet niemand verwonderen, doch dal hij zich in troebel water zal wit wasschen gelooft geen mensch De heer graaf de Broqueviile, voor wien wij altoos veel eerbied hebben, die wij meer dan eens onze verkleefdheid in dit blad be toonden, heeft, naar onze boschoiden ineenin, misgehandeld met gezel Coppietters ee pluimpje te willen geven. Die meening ward overigens door do tweederden dor aanwezige leden van den Senaat klaarblijkelijk gedeeld niet één katholiek, zeis niet één liberaal heeft zijne woorden goedgekeurd. Intusschen gaat gezel Coppieters om... zeep maar zal er niet in lukken zich wit lo was schen. Wie zal dan verdwijnen de heer senato r of de nooge koninklijke commissaris en re- geeringsraadgever dit het ministerie van gezel Anseele Of zou 't nog kunnen bewaarheid worden wat over enkele weken achter de schermen werd verteld dat Anseele burge meester ging worden van Gent om plaats te maken voor gezel Coppieters die minister zoekt to worden van openbare werken Met de - heiüge'unie die wij tegenwoor dig beleven mag men weliswaar, zich aan alles verwachten. O, gelukkig maar arm België 1 1 Beknopt treinboek, Het Beheer van Spoorwegen zal, van 1 Juli e. k. het beknopt treinboek opnieuw uitgeven. Dit klein boekje, van zeer practisch for maat, zal bestaan ui'. 75 bladzijden tekst en eene spoorwegkaart. Het beknopt treinboek vermeld de dienst regeling van a! de treinen, van het net der Belgische spoorwegen de stoppingen in d tusschenstatién van minder belang zijn eek ter niet opgegeven. Het zal te koop zijn in al de slaatsstaliën alsmede bij de boekhandelaars en dagblad, verkoopers tegen 0,75 fr. Engelscha journalisten sn letterkundigen in Belgie. De gemeentebesturen van de meeste ste den, waar de afgevaardigden van het Bii- tish International Association of Journaliste waarvan wij gisteren de studiereis hebben aangekondigd eon oponthoud maken, zul len te hun,nor oer een lunch of eetmaal in lichten. Dit geldt ook voor de Maatschappij der Zcevaartinstelliugen, to Brugge op 24 dezer,'de h. generaal baron Baltia, te Mal- médy, op 1 Juli. de Maatschappij der Grot ten te Han, 2 dito en deo Koninklijken iioog- Gommiaaris tc leper, 4 Jali. Buiten de ontransten op de stadhuizen en in hel Britisch gezantschap is er ook nog eene ontvangst door den h. gouverneur van West-Vlaanderen op 25 dezer, door Zijne Etn. kardinaal Mercicr 27, door de Acade mische overheden der hoogeschool te Leuven den 29, doar do Maatschappij Cockerill den 30, door den II. Minister van Economische Zaken den 4 Juli. Voor het bezoek aan da slagvelden heeft •le h. Minister v*> Uf'utgvoEdedigimr den b. kapitein bevelhebber G. de la Ruwière, toe- gev. stafofficier, gelast ter plaatse aan onze gasten die wisselvalligheden van den grooten strijd aan het front in Vlaanderen uit te leg gen. De strengheid van den oorlog en van de bezetting hebben bet hunne er toe bijgedra gen om don haat onzer vijanden tot op den spits te drijven. Do vreselijkheid van deu oorlog werkda- dag ia een vijandelijk land overbrengen kan aan de noodwendigheden van eea krijgstoe- stand beantwoorden, maar een zwakke natie met de voetan treden, dis door heilige over eenkomsten beschermd is, is een misdaad waartegen zich het geweten van de wareld als wraakweerster verheft. Gedurende ver scheidene geslachten zal Duitsckland den drukkenden last van dö boete te dragen heb ben. De Vorwürts besluit dat de misdaad begaan jegens België er ook een jegens Duitschland is geweest. Het nieuws van het jheerschen van de buikloopziekte in de kazerne - des Chartreux te Luik, door Le Peuple in de wereld gezon den was veel overdreven. De minister van nationale verdediging heeft een onderzoek doen instellen, waaruit gebleken is dat er inderdaad een sterfgeval plaats had, maar dat het getal zieken zich bij 28 bepaalt en niet 60 zooals het biad melddo. 19 behooren tot bet 3e artillerie en de overigen lot het vervoerkorps. Naar het oordoel van deu geneesheer is de zaak niet te wijten aan het slechte voedsel, maar aan de ongezonde buurt. Er zou namelijk onlangs eene smetziekte gehearscht hebben in een nabijgelegen wee- zenhuis. vV Oe gewezen Ouitscha gezant ta Parijs laakt den inval in Bolgie Baron von Schoen du Duitsche gezant te Parijs in 1914, heeft, volgens de Vorwarls een boek geschreven, Erlebtes (beleefde feiten) waarin o.a. dit voorkomt «gilet geweld jegens België was niet alleen een strategische en politieke foul; het was ook een overtreding van het volkenrecht, zooals trouwens een overheid van 't begin af moest bekennen. Het was oen overtreding van het volkenrecht, niettegenstaande de later gevonden ontdekking- dat er een akkoord bestond tusschen België en de Entente, met het oog op een Duilschen inval. liet was een grove verkrachting van het oikenrecht en een eerloosheid, die ons dooi de heele wereld deed builen de wet stellen, en die aan onze vijanden wapenen verschaft heeft, waarmede zij ons op niet minder af doende wijze bcslredon hebben dan met de oorlogswapenen. 161 VERVOLG, Men is ons niet voor geweest wij zijn neg het eerst aangekomen. De Hollander gaf geen antwoord, maar zijn blik drong diep in het elzenboschje, de minste oneffenheid van den bodem nauwkeu lig onderzoekende.?— Na eenigo oogenblik ken en zonder zijne aandacht op iets anders te vestigen, zeide hij zachtjes tot zijn mede gezel Ziet eens aan uwe voelen. Wat is er Ziet gij geen sporen van voetstappen die den weg doorsnijden 1 Ja. Laat ous zeer oplettend toezien. Een weinig verder gaande, voegde Mar- ryan er bij tegelijk aan Gabéron met een gebaar een dicht bewassen braamboschje aanwijzende Bemerkt gij niets i v Men zou ons zeggen, omgespitte aarde door versche graszoden bedekt. Wij moeien ons wachten van er nu naar toe te gaan dezen avond zullen wij terugkomen. Yroest gij iets, mijnheer Ik moet bekennen dat ik niet gerust bon, antwoordde de Hollander zijne schre den verhaastende. Teg-ïn den nacht kwamen de twee onder zoekers terug en kwamen aan den hoop aarde.. Toeu Hyde de struiken ca graszoden verwijderd had, ontdekt hij oene uitholling die diep in den grond liep. Ik heb het, zcide hij op een mistroosli- gen toon. Wat ia er dan Begrijpt gij het niet Neen, in het geheel niet. Welnu l ziedaar de weg die naar den schat leidt. Hoe zoo ver van daan Ik kan mij niet duidelijk verklaren. Het betreft immers het elzenboschje. Dal weet ik welmaar ziel eens wat die plaats onbeschut is. Dat is waar Indien de schurken van die plaats in den kelder hadden willen doordringen, dan had men hen opgemerkt, terwijl integendeel zij hier niets te vreezen hebben zij zijn hier veilig voor nieuwsgierige blikken. Zij hebben daarom een lang moeielijk werk ondernomen. Dat stem ik toe, maar zij meenden tijd genoeg ter hunner•beschikking te hebben en verwachtten ons nog zoo spoedig niet. Laat ons in dezen onderaardsohen gang inkruipen om die to onderzoeken Neon. Echter,.., Dit zoo onvoorzichtig zijn, wij zijn niet voldoende gewapend. In dat geval hebben wij slechts even terug tc gaan. Om spoedig terug te keereo. Marryan en Gabéron gingen naar Weesp en kwamen, in het middej) van den uacht, IN IERLAND Da Engelscfce Vorsten terug Belfast, 23 Juni. De Eogelsche vorsten hebben de stad verlaten om 16 u. om terug te keeren naar Engeland. Ilun bezoek heeft lot goen enkel betreurenswaardig feit aanlei ding gegeven. Een edslmoediga daad Londen, 23 Juni. Ten gunste van John Mackon, een Sinn-Feiner, lid van het Iersche republikeinsche parlement, is een verzoek om gratie ingediend, mede onderteekend door de 'moeder van degene, die door Mockons toedoen om het leven werd gebracht. Mackon wordt, namelijk beschuldigd van moord op den inspèkteur Mac Grath van den konink lijken Iorschen politiedienst. Mac Grath was door Sinu-Feiners in een hinderlaag gelokt en werd door hun ter dood gebracht. Voordat hij werd gefusi'jeerd, schreef hij een brief aan zijn vrouw waarin lu'j haar erzocht geen haat tc koesieren jegen9 Mackon die slechts de uitvoerder, was van een gekre- gen bevel. Hij verzocht dat men aan Mackon zijn gouden horloge zou geven, als een bewijs van zijn vergiffenis. De inspekteur schreef Mackon denkt, dat hij zijn plicht doet, en hij heeft mij met de grootste eerbetuiging behandeld. De krijgsraad, waarvoor Mackon terecht staat, heelt van de moeder, van den vader en drie broers van inspekteur Grath een brief ontvangen, waarin deze verzoeken aan Mac kon gratie le verleeien. M. de Valera zou do onzijdigheid van Ierland verlangen. De Senators van Zuid-Iurland hebben aan M. Lloyd George eene nota gezonden waarin zij verklaren, dat zij hunne verkiezing als se nator van, Zuid Ierland aannemen, doch dat zij het inzicht hebben het hun toevertrouwde mandaat in volle vrijheid uit te oefenen. Zij oordeelen dat het Parlement van het Zuiden over voldoende machten beschikt en vragen dus dat de organische wet van hel Ierseh gou- van top tot teen gewapend, terug. Toen zij de vlakte niet ver van het elzenboschje over gingen, hoorden zij duidelijk doffe slagen onder hunne voeten, inde ingewanden der aarde weergalmen. Zij zijn cr fluisterde de Hollander, laat ons geen tijd vo:liezen, zij zijn aan hel werk. De twee mannen naderden de uitholling, toen een sein aan den rand van de openinL zich liet hooren. Zij verhaastten hunne schreden, maar voor zij het gat bereikt had den, kropen drie mannen uit den grond. na men do vlucht en verdwenen achter de ver hevenheid. Ziedaar daar loopan zij, xeide Mar ryan vol woede, ik heb hen alle drie herkend zij ontsnappen ons op hot oogenblih dat hen zouden overvallen als in een rattenval. Zij waren Lepaald op hun hoede en een van hén stond op den uitkijk. Zij hebben echter den schat niet mede genomen, merkte Marryan op. Gelukkig niet. Wat verhindert ons nu van hunnen na maakten arbeid te proflteeren 'l Gij hebt gelijk. Dan moeten wij geen tijd verloren laten gaan. Blijft gij daarom aan don rand van het gat staan torwijl ik er in zal kruipen om te on derzoeken wat zij uitgevoerd hebben. Ga maar, mijnheer, ik zal hier wachten. Bij hei minste gerucht, bij de geringste beweging die gij ziel of hoort, most gij een, schel gefluit ta hel gat laten hooren. vernement zoo spoedig mogelijk zou gewij zigd worden. Zij zullen niet samenwerken niet een parlement, dat door de overheid zou benoemd worden om de Kamer, gekozen dooi de Iören, le vervangen. Ondervraagd, verklaarde M. de Valera, dat het nutteloos is aan Ierland een politiek statut aan te bieden zoeals de andere Engel- schc koloniën er een hebben. M. de Valera wil de oprichting van een onzijdigen lerschen slaat, wiens onschend baarheid zou gewaarborgd worden, door de Vereenigde Stalen, door de verschiiHge stater* van het Engelsch rijk en door alle ander» natiën die als borg willen optreden. Een Ierland dat dergelijke vrijheid zou genieten, zou nooit aan eene vreemde mo gendheid toelaten zich van zijn grondgebied of van zijne havens te bedienen als aanvals- basis legen Engeland. De veiligheid van Engeland zou alsdus beter verzekerd zijn, dac nu bet geval is. Gij klaagt met reden over de slechte kwa liteit van het brood. Gij legt daarvan de schuld op den rug van den bakker, ten onrechte De belgische bakkerij is verplioht hare bloem te nemen van de Samenwerkende Maatschappij der Maalders welke van bet Ministerie van Bovoorrading den alleen ver koop van bloem bekwam voor het gansche land. Wij, bakkers, zijn verplicht die slechte bloem te koopen tegen grof geld, en men verbiedt ons de AraeiïUaansche bloem, van eerste kwaliteit le koopen aan 30 fr. mindet de 100 kilogrammen. ONS VOLK MOET DE WAARHEID KENNEN Belgen De bakkerij vraagt de vrijheid van handel om goedkooper en beter brood to kunne» verkoopen. Het is io het belang van het land dat hel Ministerie van Bevooi rading, dat honderd* millioenen aan ons land kost en de oorzaak is van het dure leven, verdwijn» Dan zult gij weer helgoede gezonde brood van vóór den oorlog hebben aan eenen lagen prijs. De Alg. Belg. Bakkersbond. Het Syndikaat der Bakkerij-Nijverheid van de Provincie Antwerpen. Een vliegtuig Parijs-Loncien neergestort. De reizigers ontkomen kot ongedeerd. Een Fransch vliegtuig van den dienst Parijs-Londen, dat Donderdag morgend, om 10 1/2 ure te Croidon opgestegen was met twee passagiers, is in het graafacdap Kent. nabij Beaksbourge ten gronde gestort. De passagiers ontkwamen (het ongedeerd en konden hunne reis voortzetten. De loods was licht gekwetst. Het vliegtuig, dal zich juitt boven den speorweg bevond viel op de telefoondraden, waardoor den val gebroken was. Hef spoorwegverkeer bleef gedurende eene uur onderbroken. Goed, ik zal het doen. Hyde Marryan, slak dadelijk eene kleine lamp aan, die hij uit voorzorg had medege nomen, en liet zich in het gat zakken, wat door de drie gelukzoekers was gemaakt. Hij drong langzaam onder den grond door, oplotieud alles, tot het geringste, onderzoo- kende. De Hollander bemerkte dal de onder- aardschc gang, alhoewel reeds ver gevor derd, nog niet tot aan den kelder reikte, de gang moost nog verscheidene meters langer worden. Toen hij een en ander goed onder zocht had, kwam hij er weder uit. Wat is nu uwe meening, mijnheer vroeg Gabéron. Het beste wat wij kunnen doen, is dit gat te blijven bewaken. Wilt gij dezen naoht in de vlakte blijven 1 morgen zal het mijne beurt zijn. Gaarne, In dat geval, laat ik u hier. Het is toch niet genoeg alleen de drie avonturiers te bespieden Dat is mijn bedoeling niet Wat is uw gevoelen dan Dat, indien zij morgen avond niet zijn teruggekomen, dat zij dan het idéé om dien onderaarschen gang te voltooien, bepaald opgeven. Gij denkt dat zij niet zullen terug komen Neen, want zij hebben het grootste be lang er bij niet ontdekt te worden. Ik weet nog niet welk ander middel zij zullen be proeven, maar ik bon zeker ovortuigd dat zij het van dezonkant niet meer $qUqu doen. ^Vervolgt.) De wet op hot bestuurlijk Taalgebruik. De parlementaire taalcommissie, versteakt met de leden der bctr. midd«naf(leoling, heeft Donderdag namiddag, te 4 1/2 u., ver gaderd voor de bespreking van het wets voorstel door den Senaat gestemd aangaande het taalgebruik in de openbare besturen. De heer Van Gauwelaert gaf een overzicht van de wijzigingen door den Senaat aan hel voorstel van de Kamer gebracht en toonde aan dat de Vlamingen zicli met deze verande ringen niet konden vereenigen. De heer Brauit was integendeel van mee ning dat de Senaat een werk van verzoening had verricht en stelde voor om den tekst van Senaat ongewijzigd aan te nemen, zooniet achtte hij het beter met zijne vrienden geen verder aandeel aan de beraadslagingen te nemen. De heer Fischer zag geen kans om het voorstel van den heer Braun te zien aan nemen, daar zoowel de Walen als de Vlamin gen mistevreden waren over den arbeid door den Senaat geleverd. 11ij hoopte dat er een tusscheuvQorstel zou tot stand komen dal beide Kamers zou bevredigen. De heer Troclet brak een lans voor de laat- kundigé autonomie van Wallonië en Vlaan deren. en op een vraag hem gesteld door den heer Van Cauwelaert, verklaarde hij tegen voorstellen voorstellen die alleen van toepas sing zouden zijn voor het Vlaamsche land in geen geval te zullen stemmen maar zich te onthouden indren hij ze niet kan stemmen uit oorzaak voor de vrije wilbeschikking der Volkeren Ook de heer Bran quail liet zich uit ten gunste van een zeker federaüarfoe. Nadat de Heeren llclleputte en Huysmans het voorstel van don heer Braun hadden be streden, werd beslist dat de commissie vol genden Donderdag opnieuw zal vergaderen en daar stemmen over de amendementen dit* inmiddels zullen uitgebracht zijn. De Provincieverkiezingen De Middenafdeelingen beiast met het onV derzoek van dc organieke wet op de provm- jciale Tcrkieiiogen wu bet wetsontwerp

De Volksstem | 1921 | | pagina 1