Be Berger Monnik. Het Bestuur der Stad Aalst Maandag 27 Jool 1924 Koning Aibsrt als Alpenbekiimmer Het geval^Goppieters. i XXVII* JAARGANG NUMMER 147 r kerkstraat, 9 en 22, Aalst.- Tel. 114 - A.C3-333L,J±T> -10 CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.50 - Uitgever: J. Van NpFFEi.D^GaN^ •'Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,8, Martelaarplein, te Brussel; 8, Place de laBouraa^Par^s^^nG^^ream gV— H. Joannes en Paulus £on op 3,50, onder 7,66 H. Ladislous Zon op 3,51, onder 7,56 Laatste Kwartier den 28 In het Marollenkwartier tingen de Ketjes tls de kermis op het einde loopt O, ratten en muizen, Wij tijn zoolang bijeen geweest Nu gaan we verhuizen 't Is uit met dans en feest Wanneer zullen wij dat liedeken ook eens mogen hooren bij onze roode gezellen die nu_ punnekevet spelen in zoovele ministerieele departementen waar zekere ministers als Wauters, Anseelc, Destrée en Vandervelde 'zich hebben ingenesteld en hunne slippendra- 'gers met allerlei vette postjes bekleeden. Na Coppieters, die niet ver van de 100.000 'fr. per jaar opstrijkt (dank zij minister Anseele) komt gezel Pladet, oud-sohepen der hoofdstad, nu algemeen opziener van de •weldadigheid, die alzoo door minister Van dervelde zijne beurs heeft gevuld gekregen. Voegen wij hierbij eenen zwerm nieuw benoemde zoogenoemde'toegevoegde school- ppzieners, de eane al rooder dan den andere welke uit de roode soep te voorschijn werden gehaald door minister Destrée en nu aan ha' Staalsschotelke gezeten hun buikje te goed doen. Doch ook de vermaarde minister Wauters die er reeds zooveel van zijn oude bekenden aan 'n vet postje wist te helpen, heeft no, 'o meester loer w illen spelen Een zekere gezel Wéry werd tot over de ooren door hem in 't vet gezet. 'M. Wéry was, in 1914, een kleine bureel onderoverste bij bet ministerie van spoorwe gen. Onder dén oorlog werd hij gehecht aan do diensten van Nationaal Steun en Voe- dingscomiteit) waarborg dat bij niet van honger zou omkomen Nauwelijks was M. Wauters na den wa penstilstand terug in België aangeland, of op ién twee, werd M. Wéry opgevischt en tot bestuurder in het minister van nijverheid, Urbeid en bevoorrading gebombardeerd. Minister Wauters vaardigde hem vervol gens in die hoedanigheid van bestuurder af tot het beheer der instellingen voor likwidatie ran voormeld Nationaal Steun au Voedings som iteit. Als 'l nu hierbij nog gebleven was dan zou er waarschijnlijk geen hond naar geblaft hebben, doch wat nu aan het ongelooflijke grenst is, dat die bestuurder Wery volgens ~ëcn Brusselscb blad u La Libre Belgique Schrijft; hooiVdén voet heeft gé'zet iu het departement waaraan hij gehecht is en waar van hij eene jaarwedde opstrijkt van fr. 15.000 Duurletoeslag fr. 1.200 Woonst vergoeding fr. 720 De eebtgenoote van Mr. Wéry ge niet als schoonmaakster (in beschik baarheid) van een ander ministerieel departement per jaar fr. 700 M. Wery heeft bovendien als ver- üfienaar van voormeld N. S. V. C. (afhangend van het ministerie Wau ters ongeveer 1500 fr. per maand of per jaar rood de fr. 18.000 De echtgenoot# Wery genoot verder nog als gehecht aan het algemeen bestuur der werken afhangende van het Nationaal Comiteit maandelijks 700 fr. of per jaar fr. 8.400 schreeuwen van Wauters en... 'n appel en 'n ei moeten leve 't eocialismusleven Anseele!! Daar sal misschien een dag komen dat zij ook zullen meezingen van O, ratten en muizen n Zij zijn zoo lang bijeen geweest Nu gaan se verhuizen 't Is uit met hun., gefeest Per jaar een totaal van fr. 44.020 Dus trok bet gezin zoo wat miu of meer 44.020 frankén in het begin van fcet jaar 1921 tojri bovenstaande berekening is gemaakt. En terwijl die roode familie Werv en meer anderen met overdreven jaarwedden en ver goedingen worden begiftigd en strijken gaan, roepen zoovele arme socialistische gezinnen om hulp en op afslag omdat ze niot leven kunnen. O, die arme roode sukkelaren die voor 162 VLRYOfcG. Misschien zullen zij er iets anders op ■vinden Wij zullen de vlakte geen enkel oogenblik onbewaakt laten. Gabóron bracht den nacht door met den omtrek van bet elzenboachje jte bewaken. Den volgenden avond kwam de Hollander terug, beladen met de noodige werktuigen om te graven en eene mijn te maken. Hij liet ziel) het eerst in de onderaardache gang afzakken, en na eenige uren gewerkt te .hebben, klom hij naar boven en Mior ging hem vervangen. Toen den dag aanbrak ging de oude cipier been en bleef Hyde verborgen in het kreupelhout de wacht houden. Onze twee mannen vervolgden hunnen arbeid gedurende acht dagen, zonder door iemand opgemerkt te sijn en xonder Garci- lasso Narvaes noch oen zijner beiJ metge zellen te hebben teruggezien. Hijde Marrijan verwonderde zich wel eenigermale over de plotselinge verdwijning van deze rooktdooze fortuinzoekers maar vervolgde zijn arbeid met zooveel moed en volharding, dat hij bij geen enkele verontruste gedachte stil bleef staan Mairijan en Gabéron meenden bijna aan het einde van hun arbeid, te zijn daar zij reede eenige steenen in de losgewerkte aarde vonden en deze bun de overtuiging gaven dat zij afkom waren van de fondementen van het huis ven Dickieai' die de overs troomiu^ Het zal te nutte komen, bijzonderlijk wan neer de omstandigheden er aanleiding toe geven, bet woord in te roepen van deo onver- petelijken kampioen der Burgerstaak, Karei Van den Gruyssen, die daar of omtrent ander half jaar geleden, den openbaren levensstrijd verliet, wars van alle knoeierij, waarvan hij niet zelden, zelve het mikpunt was, om zich in vrede rael God te gaan opsluiten in een Franscli Trappisten klooster, in de omstreken van Parijs. Dit woord moet ons Burgers, m de belang rijk tijdan die wij doorgaan, nu dat er eenigszins eenige gisting onder ons is geko- men om op4e klimmen naar meer verbroede ring, meer ontwikkeling, en eindelijk toch schijnen verstaan te hebben dat onze redding in de vereeniging ligt verborgen, des te aan grijpender en des te duidelijker wezen, daar het ons gericht wordt door een man van lou tere liefde tot onzen stand, die eene onder vinding zonder einde heeft opgedaan, gedu rende zijne levensbaan, welke hij gansch veil had voor onze zaak, des te meer nog dat die man tot de wereld niet meer behoort, vrij staat boven alle beschuldiging als handelde hij niet uit eigene volle overtuiging, na rijpe lijk in 't stille van zijn kloostercel, te hebben overwogen, wat hij ons stuurt voor ons wel zij o. Luistert cc Mocht het God behagen, dat de nieuwe wegen welke gij opgaat met nieuwe leiding en nieuwe middelen u voeren tot het geluk en hel vrijmaken der toekomst uwer kin deren. Gij hebt het tocht zoo broodnoodig ge holpen om ontwikkeld te worden, teneinde bewuzt te zijn uwer eigen waarde en uwer rechten, want ge ziji de eenigste klas in de samenleving, die steeds uwe verdrukkers de hand leent, hun de roedon smijdt tot uwe eigene kastijding en medehelpt aan uwen ondergang. Ik heb betrouwen dat er een dag zal ko men, op dewelke God u de oogen zal ope nen en gij tuit inzien waar uwe verdrukkers en ook uwe vrienden zijn. Dat echter alles geschiede in christelijke liefde, en niet uit haat of nijd. Dat slait nochtans niet uit de krachtdadigheid. Gedenken wij over dit voorbeeld door Jesus zelf gegeven, toen hy de Joodsche ronse laars uit den Tempel joeg, omdat zij tol profijt van hunnen handel, de plaa'.s inna men van deze, die in Gods huis kwamen ooj hem uit ter harte te dienen. Zoo ook hebben wij er die tot ons komen meer tot profijt vanhunnen winkeldan uit liefde voor onze belangen Opdat het mogelyk weze, dat het ideaal door deze maar al te ware woorden weerspie- geld zich moge verwezenlijken, bestaat er maar één weg,dezen die ons wordt afgebakend, door hot heldere licht, dat over den Belgi schen Middenstand opdaagt, uit den Christe- lijken Landsbond van Brussel, onder de koe ne leiding van E. H. Isidoor Lambrechls, Onder het vaandel van dit heerlijk leger moeten wij ons 6charen in dichte rangen. Daar zal de burger zich thuis voelen, vrij van alle kleine vitterijen, omringd van broe ders en liefde volle lieden, die het met hem wel meenen, en beschutting vinden tegen de vijanden welke Broeder Albert, "bij ons nog steeds beter gekend ónder zijnen strijdnaam van Kare! Van der Gruyssen, in zijn waar schuwend woord bejoell. Burgers wordt allen lid van den Christelij- ken Landsbond voor Middenstanders, sluit u aan in zijne lokale afdeclingen, opdat weldra de Christene Burgerij van ons land, nog eene enkele Belgische familie uitma ke, vereend door de stalen en on afruk bare schakels eener keten gesmeet uit onderlinge eendracht en liefde. Klaroen. Men schrijft uit Vevey (Zwitserland) aan Daily Mail Koning Albert vaa Belgie is tegenwoordig een onzer stoutste en meest geharde Alpen- beklimmers. Hij mag fier zijn over bet record dat hij i:. die hoedanigheid beeft gehaald. Vrijdagavond, 17 Juni, te Chamonix aan gekomen, vertrok hij reeds Zaterdag morgen met den gids Jozef Ravagel en zijn zoon voor de hooge naalden van Chamoz, oen der moei lijkste beklimmingen, 11,200 voet boog. Pas was die beklimming voltrokken of de Koaing beklom den Brevent (8284 voet.) Woensdag ondanks eene zeer bewolkte lucht, beproefde hij de bestijging van de Groene Naald, eene hoogte van 13541 voet, waarbij groote wilskracht en eene grondige kennis van bérgbeklimmind vereischt worden. In 't gebergte bewijst de koning even on verschrokken to zijn als zijne gidsen en wei gert alle hulp, welke'men hem wil verleenen. Hij legt daarbij de grootste koelbloedigheid aan den dag en overwint behendig de groot ste moeilijkheden die zich voordoen. Ernstige zaak te Antwerpen. De rechterlijke politie van Antwerpen stelt op dit oogenblik een onderzoek in tea gevolge van een klacht van intendentie, die vastge steld heeft dat zekere hoeveelheden bevrozen vleesch, uit Amerika ingevoerd in 1919 en 1920, verdwenen zijn uit de vier koelfabrie- keu waar men het bewaarde. Men zoekt op in welke omstandigheden die diefstallen ge schiedt zijn en wie de aansprakelijke perso- in den grond bad achtergelaten. Eons op een nacht, dat zij voortwertten, stak de Hollan der met zijn schop op een wortel van elzen struik. Hij raapte die op en haaste zich aan Gabéron te laten zien, welke toen op schild wacht stond. Tehwijl bij dezelva aan hem toonde, teide bij met vuur Ik geloof dat wij er spoedig zullen zijn. Zijt gij er zeker van Zeer zeker, zie bier het bewijs. Wij komen aan bel boschje met die elzenstruiken dit is een der wortels van de elzen, welke er boven op groeien. Wij hebben van buiten niets meer te vreezen, vervolgde hij, volgens mijn, gedach te hebben de schurken bet opgegeven om langs dezen weg in den kelder te komen. Kom das maar mede naar beneden en help mij de scheidsmuur, of wat er zich nog tus schen ons en den kelder bevindt, omver te halen. m Gabéron volgde Mamjan. Zij waren juist met kracht begonnen, toen een vreemd ge luid hun oor trof. Het was juist of zij den klank van metaal hoorden, even alsof men een kist met goud of iets dergelijks omver wierp. Bij alle Heiligen bronds do Hollander bleek van schrik, onze vijanden zijn slimmer geweest dan wij. -— Wat bedoelt gij daarmede vroeg Ga bóron, die dit niet begreep. Hebt gij dat geluid niet geboord men rammelt met goud in den kelder. Na een oogenblik aandachtig geluisterd te nen zijn. De verduisteringen zouden 400.000 kgr. vleesch bedragen. meer dan M. Van dor Velde verklaart dat M. Coppieters er moet van door trokken. Zooals men weet heeft minister Anseele, om zijn vriend Coppieters te kunnen in dienst houden als raadsman van zijn departement en hem als dusdanig te kannen blijven be talen uit 's lands kas natuurlijk aange haald dat nog andere parlementairen tijdens en na den oorlog met bijzondere zendingen gelast geworden zijn, waarvoor zij dan ook vergoed werden. Staatsminister Woeste antwoordde daar op. dat zulks uitzonderlijke gevallen waren, terwijl senator Coppieters trok, trekt en nog blijft trekken en geenszins van zin schijnt te zijn het op te geven. M. Van der Velde heeft echter verklaard, dat niemand zal betwisten dat men daags na den wapenstilstand tot alle middelen zijn toe vlucht moest nemen om het land te herstel len. Hij voegde er bij Moet aan het aanwenden dier redmidde len een einde gestold worden Voorzeker en op dat punt doelt mijn vriend Anseele vol komen bezienswijze van M. Woeste. Dat is ten minste klaar en duidelijk. Het trekken van senator Coppieters, als Hoog- Kommissaris en als raadsman van het mini sterie van Openbare Werken, heeft lang ge noeg geduurd. Donderdag avond hielden de gekozene gemeenteraadsleden van alle partijen eene tweede vergadering op 't Stadhuis, om te beraadslagen over de samenstelling van t bestuur. De vergadering was voorgezeten door M. De Hert, burgemeester. M. DE HERT herinnert dat in de voor gaande vergadering, liberalen en christen democraten verklaard hebben, het princiep te aanvaarden- der vertegenwoordiging van al de partijen in 't Schepcncollegie, doch dat de socialisten er met nadruk hebben op ge wezen, dat ze begeerden legen de katholieken te besturen. Hij vraagt of zij nu een ander standpunt aannemen. M. NICHELS. We begeeren het stand punt der katholieken te kennen. M. MOYERSOEN. Wij zijn uilgenoo- digd geweest door de Chr. Democraten, die ons in hunnen brief van 13 Juni verzekerden dat de socialisten voor handelingen te vin den waren en bet princiep der evenredige vertegenwoordiging aannamen. Die brief was geschreven onmiddoüjk en eene vergadering gehouden door de drie par tijen christen democraten, liberalen en socialisten. Wij hebben zonder aarzelen de uitnoodiging beantwoord in de veronderstel ling dat de principieele quaestie door de socialisten was aangenomen. Groot was onze verwondering toen deze laatste beweerden «onder mandaat te zijn voor te handelen, en er tot driemaal bijvoeg den, dat zij slechts wenschlen tegen ons te besturen. De christen democraten eu de liberalen hebben hier integendeel doen verstaan dat die verklaring niet overeenstemde uie?degene door de socialisten afgelegd in de vergadering van de drie groepen. Zulks wordt bevestigt door het verslag welk verschenen is in de Volksgazet en ge- teekend door M. Van Opdenbosoh die de ver gadering der drie groepen voorzat. M. Nichels zou er gezegd hebben dat hunne partijgenooten hun vrij mandaat hadden gegeven en hun volle vertrouwen in hunne onderhandelingen hadden uitge- drukt eo hij zou ©r bijgevoegd hebben dat tkiar bun voorstel om blok te vormen niet gelukt is, de socialisten bereid waren deel "te nemen aan een vierzijdig bestuur. M. NICHELS. -- Dat verslag is niet juist. M. MOYERSOEN. Welnu de katho lieken komen Lier op uitnoodiging der drie groepen, zij dienen te weten, voor alle ver dere bespreking ja dpn neen of de socialisten bereid zijn deel te maken van een vierzijdig bestuur en in welke voorwaarden. M. NICHELS. In princiep aanvaarden wij het vierzijdig bestuur. M. MOYERSOEN. Gelijk ik liet zoo even zegde, heeft de katholieke groep niet geaarzeld, uwe uitnoodiging te beantwoor den, wanneer hij mocht vermoeden door den brief der christen democraten, dat de andere partijen voor onderhandelingen vatbaar wa ren. ralen, socialisten en christen democraten zouden vertegenwoordigd zijn. We doen nochtans opmerken dar, dewijl de benoeming van den burgemeester aan den keus de* Konings wordt overgelaten, de ge meenteraad slechts over 4 zetels heeft te beschikken; ofschoon wij 10 stemmen hebben op 23, dat er ons dus slecht* 2 stemmen ontbreken om de volstrekte meerderheid te bezitten, en dat wij daardoor aanspraak zouden mogen maken op meer dan do 2/5 der zetels in 't schepencollege, zullen wij ons tevreden houden^met een enkelen schc- penzelel; doiü kil moét uitdrukkelijk be paald worden dat de plaats van Bïïrgoirrcas---—^ ter ons voorbehouden blijft, in alle omstan digheden, tot op het eindè van 't mandaat van den huidigen gemeenteraad. Daarenboven stellen wij als tweedy voor waarde dat de gemeenteraad onze zedelijke en godsdienstige belangen zou eerbiedigen, die we boven alles stellen, en wel namelijk de volledige uiting van den Godsdienst in 't openbaar zou verzekeren gelijk bij thans verzekerd is we beoogen onder meer, da processieën, berechtingen, ki'uis op de dood- wagen, vrijheid voor openbare plechtigheden door de geestelijkheid ingesteld, spelen van beiaard voor bijzondere confreriën, subsidicn aan kerkfabrieken, onderhoud van kerkge bouwen, toelage voor een nieuw te stichten parochie op Mijlbeke, behoud der zusters ia de gestichten eu in t hospitaal, van broeden in 't weezen huis en volledige vrijheid voor do almoezeniers van gestichtea en hospitaion in 't uitoefenen hunner bediening. Wat bet onderwijs betreft vragen wij Volledige gelijkheid ia rechte en in feite voor de vrije scholen van allen graad met de stadsscholen. b) Geene belemmering van stadsweg* voor verdere uitbreiding van het vrije Katho liek onderwijs in allen graad. c) Telkens als het geval zich voordoet, vernieuwing van de aauneming der vrije scholeD, die tegenwoordig door de stad aan genomen zijn, alsook aanneming van nieuwe klassen in die so holen telkens als deze noodig geoordeeld worden. 4) Aanneming van nieuwe vrije scholen dio mogelijk tot stand kunnen gebracht wor den. e) Volledig o vrijheid der huisvaders, 't zij sladsbedienden T zij andere in den keus der scholen voor hunne kinderen. Vlaamsche kwestie Vlaamseh in hel stedelijk bestuur. Eindelijk vragen wij dat het sehepenambi van openbaar onderwijs ons zou toevertrouwd worden. Kunnen dis voorwaarden Ued. behagen, die slechts rekeuing houden van de hoogste zedelijke belangen, ge naoogt, Mijne Heeren op onze volledige medewerking rekenen. Wij rullen gelukkig zijn met allen mede te wer ken voor het welzijn onzer dierbare moeder stad. Ware ze niet aangenomen we zijn vast be sloten het bestuur der stad aan Led. over te Doch er dient gezegd te worden dat we|ialeii en als minderheid op te treden, bier geen gunst komen vragen, dat we geen schepenzetel komen afbedelen. M. DE WINDT. Natuulijk. M. MOYERSOEN. We zijn bereid onze medewerking te verleenen aan het bestuur dor stad, ten bate van bel algemeen. Wij stemmen overigens mede met de uitdrukke lijke verklaringen door de christen demo craten en de liberalen hier afgelegd, dat zij, als- groep en als partij, slechts beoogen eeu degelijk bestuur aan onze stad te verzekeren. Zulks is ook onze bedoeling en onzen wensch. Wij aanvaarden dus bet princiep van een vierzijdig bestuur, waarin katholieken, libe- In eenen stoot moetan wij den gprood die ons nog van hen scheidt doorstooten vooruit riep do Hollander met ontroerde stem, en laat on* die houden bij bun buit vermoorden. Tegelijk hief hij «ijn houweel op. Gabóron deed hetzolfde. Maar op het oogenblik dat hij den sloot wilde doen, hield bij plotseling op. Een prachtig idéé kwam hem voor den geest. Neen, zoo niet, hernam hij, dit zou dwaas zijn. En, toen de oude gevangenbe waarder hem verwondord aankeek, voegde hij er bij Terwijl wij den onderaardsckea gang, die zij gemaakt hebben, zouden doorstooten, en dat wij zouden denken dat zij levend be graven zijn, zullen «ij een ander gat graven. Waar Dat is juist de vraag. Wat zullen wij dan doeo Laat oos zoo spoedig mogelijk het gat uitgaan neem alleeu uwe wapens mede en laat ons eerst zeer zorgvuldig den omtrek afzoeken of wy niets kuunoa vinden. Marrijan en Gabóron verlieten den ondor- aardsohen gang en bagouneu liet veld in alle richtingen al' i.o loopeu. Mior Gabéron aan- gespoord door de vrees van' zijn aandeel in den buit te verliezen, waarvoor hij zoover was gekomen en zoovcele ongelukken had ondervonden, snuffelde overal met eene opmerkenswaardig -r:> <i hvid. Eens- bten hebben, antwoordde de vroegere gevangen bewaarder. Gij hebt gelijk, ik hoor het nu ook. Hoe zouden zij er tocli in zijn gekomen? hernam Hijde Marrijan, die liet houweel dat hij in de hand had, liet vallen. Waarschijnlijk hebben zij in het elzen- boschje gegraven. Dat is onmogelijk Ik dacht dat het de eenigste weg was. Ik ben zeker dat zij die niet gekozen hebben Gisteren avond heb ik dat bosclie nog goed onderzoobt en bevonden dat de grond onaangeroerd was. Dat is onbegrijpelijk. Zij kunnen toch niet in minder dan vierentwintig uren een gat graven, waarvoor wel twee dagen werk noodig is. Dat kan niet. Nu, liet is ook hetzelfde door welk mid del zij geslaagd tijn, het is bepaald een feit dat «ij op het oogenblik in den kelder zijn, en we! in tegenwoordigheid van de schatten van Hans van Dick mar. - Hotiisons dus mislukt, zuchtte Gabéron Laat don mood niet zinken, kameraad. Noem uwe wapens en volg mij. De oud® cipier gehoorzaamde. Deze twee personen schenen thans besloten te heb ben eau gevecht op leven on dood to wagen mot hunne drie tegenstanders, want zij staken ieder een paar pistolen in hun gordel, een - dolk lusschon de tanden en grepen huu hou-1 Maps riep hij e,;. :iuiLtjm*r. Op oonigen weol mot holds Uandeu vust, [afstand van het hout, aan den voet van een M. NICHELS. De Kristen® werklieden hebben verklaard rast de socialisten niet te willen besturen blijven zij in die gedachten verkeeren. M. Louis DE SMET. Wij houden ons standpunt, wij regeeren met geene soeialisten. Daa begint een® l?oge bespreking, waar aan meest al de leden deelnemen. Dé princi pieele voorwaarden, door de katholieken gesteld, worden punt voor punt uitgepluisd. M. De Windt zegt dat by ze iu princiep voor den duur van «ijn mandaat kan aanvaarden. De christen democraten stemmen er insge lijks in toe, doch een ouweder barst los. struik, toonde hij hem e6n klein gat van ge ringe afmeting, waarbij in de nabijheid een teenen liort, met aard er op, lag, en denke lijk moest dienen om iels te bedekken of voor nieuwsgierige blikken verborgen. Daar babi gij bet geheim, zeide hij. Dat zia ik ook, antwoordde Marrijan, na alles oplettend onderzocht te hebben. Ziedaar die voetstappen, voegde de oude cipier er bij. Men heeft daar in het be gin van den nacht op wacht gestaan, dat kan men duidelijk zien die er gestaan heeft, hoeft staan trippelen of stampvoeten. Ik besluit or uit dat drie schurken in den onderaardscben gang zijn. Wat zullen wij nu beginnen vroeg Gabéron. Houd uwe wepons gereed en vooruit, hernam de Hollander kort en bondig. Op hetzelfde oogenblik liet zich Hijde Marrijan, een pistool in iedere hadd en de dolk tusschen de tanden, het eerste ie dea nieuwen gang afzakken. Mier Gabéron volg de hem op den voet. Beiden kropen met de gaeotste behoedzaamheid voort, en zorgden dat hot gerucht van hunne voetstappen op de verscb omgewerkte aarde vermeden werd. Na eeaige minuten zagen zij, op enn sober- pen hoek die ia d«n onderaardsohen gang was, plotseling oen helder licht het ver lichte de kelder die zoo duidelijk door Hans eu Dickmar was 'aangeduid. Een sebttur in de mur gaf gelegenheid om in een oogopaiag alles te overzien wat er vearvieL (Vervolgt^

De Volksstem | 1921 | | pagina 1