Lijteil mei ie Wanke lui 6u3¥sarr naar 2 De DüifscSie vergoetlinpB. e fi De Duitsshe corlsgsmisdadloers Verbetaring van 5t Paardenras Vrijdag Juli 5921 Hst Referendum Da batrekklusen van hst Vatikaan met bet Quirinaal Assche* A alst'Oordegem BELANGRIJK BERICHT Daodalijk tramouyeiuk te Gent- EEN VULKAAN !N WERKING MEDEDEELING IN IERLAND De staking dei' Engelse tg XXVII* JAARGANG NUMMER 152 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114— DAGBLAD 3 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgover: Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich to wenden tot hot Agentschap Havas.8, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.C.4 J. Van Ndffbl-De Gsnbt esescs~3zsM H. Bezoeking van MariaS Zon op 3,54onder 7,55 I Nieuw o Maan den 25 Ï2r is tegenwoordig weer spraak van het referendum, het is te zeggen van de macht tin den Koning te verleenen, om rechtstreeks het land ta raadplegen over eene wel, voor le stellen of gestemd door de Kamers. Hel referendum moet natuurlijk beperkt zijn. Zeer vele wetten verwekken soms langdu rige en hevige besprekingen en worden soms met kleine meerderheid gestemd. Indien men telkens rechtstreeks aan hel kiezerskorps moet vragen, of die wet hem al of niet bevalt, het zou bijna elke maand moe ten referendum zijn en het bestuur van het land zou onmogelijk worden. Het voorstel is dan ook dat het referendaiü alleen zou kunnen gevraagd of bevolen wor den door den Koning, als deze het gepast oordeelt en alleenlijk als het volstrekt niet mogelijk is dat Kamer en Senaat over eene of andere wet niet kunnen t' akkoord geraken Toen in 1803 voor d? eerste maal de Grondwet herzien werd is or ook spraak ge weest van het referendum. Er werd dan nogal eene lovenrliga propa ganda gemaakt te zijnen voordeele, doch bij groote meerderheid door oene tegenstrijdige beweging bekampt. Het werd dan ook niet in da Grondwet geschreven. De redenen c m het le verwerpen beslaan nu meer dan te dien tijde. Men zou het referendum begrijpen indien het stemrecht niet algemcon en enkelvoudig ware, indien bijvoorbeeld hét cijnsstelsal nog bestonde Dan zou men kunnen aanvoeren dat de volksvertegenwoordigers maar door eene minderheid gekozen zijn en dat de ge klemde of te stemmee wet niet beantwoordt van de verlangens der massa. Doch nu bestaat het zuiver, enkelvoudig algemeen stemrecht. Bu elke kmzing wordt de richting aange duid wilke he land begeert door de Regee ring te zien vo. ?m. Indieh dan ha da kiezingen, eene wet voor gesteld wordt, welke min of meer tegenstand ontmoet, moet men dan aan dezelfde kiezers gaan vragen qf ze hun bevalt Men weet om zoo to zeggen vooraf welk antwoord liet kiezerskorps zal geven. Men za! zeggen dat het referendum alleen kan bevolen worden in geval er geen middel is Senaat en Kamer overeen te brengen. Dat is waarmaar het kan er altijd op aangelegd worden dat noodzakelijk ^en on verzoenbaar geschil tusschen de twee Kamers opnjze. -ii Het referendum zou het bestuur van het lönd bemoeilijken. Veronderstel eens dat een geschil tussclum beide Kamers ontsta nopens eene belastingwet, en dat aan het referendum de vraag zou gesteld worden'zijt ge voor zulke of zulke belasting. Bijna onvermijdelijk zal het antwoord lui den neen want niemand bataald gaarne belastingen. Is er spraak van legerinrichtingen, bouwen aanleggingen van verdedigingwerken, men zal er tegen zijn, omdat niemand gaarne sol- daal wordt of omdat bet te veel geld kost. En nochtans het land moe? verdedigd wor den. Zoo zou het gaan met lal van wetten, en liet ware onmogelijk voor eene regeering het land met vaste hand tc besturen In de kiezingen stemmen de kiezers vpor eene bepaalde algomeene richting, wel weten de dat wélke partij ook de zegepraal weg haalt, er belastingen moeten geheven worden, soMaten moeten zijn, en verdedigingswerken onmisbaar zijn. Doch de massa, over een bepaald punt ge raadpleegd, zou zeer dikwijls een antwoord geven, rechtstreeks strijdig met de belangen van het land. HF/WERKT NAAR Iïaoul Dc Navery door H. 3'' Vervolg Ik ben bereid, om elke proef te onder gaan, die gij verkiest. Het zou eigenzinnig en wreed van mij zijn, zoo ik u ie's oplegde, dat op eene proef geleek ik beu niet ijdel genoeg om zoo iels tc vorderen maar zuo het ge7al zich van zelf eens voordeed en gij terugdeinsdet... Nooit, Lidivina dat is onmogelijk. Simon nam Lijderiks dochter bij de hand en zeide Grijsaards moeten zich haasten om het geluk le genieten de tijd is altijd op het punt hunne verwachtingen te leur te slellen. Lidivina, wordt mijne dochter, sedert ik u kon, bewonder en bemin ik u. Ik schenk mijn besten zegen aan dit hu welijk, voegdo Lijderik er bij. Lichthart trok een zilveren ring, dien hij aan de hand droeg, uit en stak hem aan den vinger van Lidivina. Deze viel haar vader le voet en zeide Ik gehoorzaam u, zooals ik God zeiven gehoorzaam. Lyderik trok haar in zijne armen en hield haartegeB zijn hart geklemd Simon gaf haar een kus op het voorhoofd. Van lieden af ben ik uwe verloofde, zeide Lidivina tot Lichthart ik zal nooit mijn woord terugnemen, dan, wanneer gij het mij teruggeeft. Eindelijk zou de macht het referendum te bevelen aan den Koning toegekend wor den. We zijn zoo vrij te meenen, dat dit voor recht eene gevaarlijke begiftiging zou zijn. In geval er strijd ontstaat tusschen de twee Kamers en dat de Koning lot een referendum zijne toevlucht neemt, «al Hij nu eens ondank halen omdat Hij het doet, en dan omdat Ilij het niet doet. Hij zal altijd beknibbeld wor den en naar onze meening is het best den Troon batten de-partijgeschiüen te laten, 'zoo wel in het beiang van het Vorstenhuis, als in het belang van de rust in het land. Indien de Koning het noodig oordeelt het land te raadplegen, Hij kan altijd gebruik maken van zijn recht tot ontbinding der Ka mers, dat Ilij onbetwist bezit. Het referendum zou bijna altijd tot de ont binding van eene der twee Kamers leiden. Inderdaad de eene of de andere zou afg«: Ireurd worden, wolk gezag zou zij nog heb ben om voort te zetelen Hoe men het ook draaie of keere, we zien niet in dat het referendum kan bijdragen tol de hechtheid der regeering en de rust van het land. We hebben reeds machienen genoog om het land te doen draaien. Om al de redenen zijn we van gevoelen dat men beat zal doen het referendum te la ten rusten in het graf waarin het 25 jaar ge- lc-don begraven werd. De Chicago Tribune beweert te weten dat de geheime besprekingen tusschen het Vati kaan en het Quirinaal, met het oog op de herneming der offieiëele betrekkingen tus schen de Italiaansohe regeering en den Stoel, feitelijk gesloten zijn en eenen gunsti- gen uitslag schijnen te hebben opgeleverd. Het blad bevestigt dat, in den aanstaanden herfst, bij gelegenheid der overbrenging van het stoffelijke overschot van wijlen Z. H. Leo XIII, van St. Piêter nsar de kathedraal van Lateranen, de Paus hot Vatikaan zou vei laten om den stoet door de straten van Rome te vergezellen. Het ware de eerste maal,.sedert 1$70 dat dergelijk feit zich zou voordoen. Ouitsclie nijveraars en handelaars bewe ren dat Duitschfand kan betalen. Bij eene vergadering der nijveraars en handelaars van het distrikt Geldern, Rijn land, hebben de aanwezigen het nieuw belas- tingsontwerp, door het gouvernement ont worpen onderzocht. Ten slotte kwam men lot het besluit, dat Duitschland door alle middelen moet trachten zijne schuld tegenover de verbondenen te voldoen. De vergadering heeft dan ook middelen onderzocht, welke zouden toelaten, tot een praktische oplossing te komen. Het beste en doeltreffendste middel is de arbeid. Iedere Duitscher zou zich moeten verbinden, dage lijks éénc uur over te werken voor Duitsch land. De patroon van zijnen kant, zou verplicht zijn aan den Staat zija aandeel in de winsf van die uur af te staan, 't zij ongeveer de helft van het loon van den werkman. Voor eene fabriek met 100 werklieden, De blik van den jongeling antwoorddo, dat hij nooit een huwelijk zou verbroken, dat zijne grootste vreugdo uitmaakte. Kom aan, zeide Simon, nu gij het zoo verre eéna zijt, kunt gij in den tuin gaan, en samen over uwe toekomst praten mid. delerwijl zal ik en Lijderik \erder de zaken regelen. Lidivina beefde, toen zij Lichtharts arm nam. Zij gingen samen in dc laan wandelen, die zich voor do werkplaats van Lijderik uitl strekte. De jongeman scheen waarlijk ge lukkig. Toen hij zag, dat zijne gezellin wat schuohter en bedeesd was, stelde hij liet zich tèn laak, haar vertrouwen in te boezemen. Zijn zoete woorden wekten haren moed we der op. In dit ocgenblik stond hij gehefc! onderden invloed van Lidivina, een invloed dien iedereen onderging, zonder het zelf te merken. Lichthart hakende, dal hij gebreken had, beloofde hij zich tc zullen beteren en smeekte Lidivina hein te zullen waarschu wen. Langzamerhand deden deze vleiende woorden, deze teedere beloflen, de bezorgd heid van het jonge meisje verdwijnen. Zij zeide tol zioh zelve dal do jonge man, dio aan niets anders dan aan de ruwheid der smidsknechts gewoon was, wel zachtere re den in haren omgang zou. aannemen. Gode- lieve en Richard baarden baar de grootste ongerustheid maar Lichthart verzekerde, dat hij hen om haren wille zou liefhebben en dus onderwierp zich Lidivina zonder groote tegenzin aan de gedachte van dit huwelijk, dat zij drie uren te voren uit do verste verte niet vermoedde. i die gemiddeld vijf'mark per uur verdienen, «ou de staat dus dagelijks 750 mark opstrij ken. Daar Duitschland 20 miljoen arbeiders en bedienden telt, die een gemiddeld loon van 4 mark per uur hebben, «ou de staat dus dagelijks ongeveer 80 miljoen mark trekken, 't zij dus iwee miljard per maand of 24 mil jard per jaar. Voeg daarbij het aandeel dor patroons, 't zij 12 miljard en men komt tot 30 miljard per jaar. Heel de Duilsche oorlogsschuld zou aldus in betrekkelijk korten tijd betaald zijn. 't Blijft echter af te wachten of Duitsch land j oil betalen. De buurtspoorweg Dezer dagen werd te Assche de eerste hand geslagen aan Jen wederaanleg van den buurtspoorweg Assche Aalst-Oordegem welke tijdens den oorlog opgebroken werd. Da ingesohrevonsn voor de diocesane be de aart naar Laurdes, die geen reispas bezitten, moeten er zoo spoedig mogelijk voor zorgen. Voor dezen behoorende tot het arrondissement Aalst, worden zij afgeleverd bij M. Glenisson, arrondissements kommis- saris, Statieplaats, le Aalst; Voor het arron dissement St Niklaas,bij den arrondissements kemmissaris to St^Niklaas, enz. De kosten van den reispas heipopen tot S fracassf-c. Er moeten twee portretten ingediend wor- bij het aanvragen van de:f reispas. Do zakon Strenger en Crusius. Hot gefuigenvarhoor. Donderdag werd het getuigenverhoor voortgezet. M. Kleinhaus. van iMulhousen, doet het volgende verhaal over de gebeurtenissen van 20 tot 20 Oogst Den laatsten dag, tijdens eene opmarach werd bevdgegeven, geene gevangenen meer te nemen. «Gekwetst of met, moesten zij ge- fusiljeerd worden. Uit menschlievendhcid weigerde ik dat bovel uit le voeren. Een onderofficier dio drie Franschen had krijgs gevangen geiomen, werd door generaal Strenger aangesproken, die hem vroeg, of hij zijne bevelen niet gehoord had en-waarom hij ze niet uitvoerde. De onderofficier trok niet zijne gevangenen achter de lijnen en kort daarop zond generaal Strenger een offi cier per rijwiel achter den onderofficier. Eenige minuten later hoorde men verschei dene salvoschoten. Wij dachten dan allen dat men de gevangenen had afgemaakt. Generaal Strenger teekent verzet aan legen deze getuigenis. De advokaten der belichten zeggen dat aan de woorden van Kleinhaus geen geloof mag gehecht worden, daar Kleinhaus een deser teur is. Generaal Naubauer verklaart dat het ver haal van Kleinhaus een samenweefsel van leugens is. De spoorarbeider Reichert, van Mulhousen zegt dat op 26 Oogst, 'snamiddags, er plotse lings bevel kwam geene gevangenen meer te nemen. Een vijftiental gevangenen werden omniddelijk gefusiljeerd. Het bevel der straf uitvoering werd om twee uren namiddag geteekend. Bene ophefmakende zaak IN FRANKRIJK. Hel onderzoek. Amiens 30 Juni. Het onderzoek gedaan door het algemeen parket van Amiens, over de omstandigheden in welke de zouaf Leter- rnelier te Rouilly-Sauvigny den dood gevon den heeft, stelt de feiten voer als volgt l De meier, M. Monoera, zou zich niet gezelf- moord hebbon, doch bezweken zijn aan kan ker aan de maag. Er zijn nu ook verklarin gen ontvangen, volgens welke de burge meester, bij do aankomst der Duitschers, den zi ken soldaat in een afgelegen huisje had doen neerleggen, 's Anderendaags zou deze er dood gevonden zijn. Een zorgvuldig onderzoek werd ook ge daan over de beschuldigingen tegen den meier en de twee municipale raadsleden uitgebracht. Eene getuige welke beweert heei het tooneel der verdrinking van Leter meiier bijgewoond te hebben kon op tien stappen afstand niemand herkennen en zelf niet zeggen hoeveel personen er zich be vonden, Eene andere getuige lag sinds geruimen lijd in veete met den meier. Het onderzoek wordt evenwel voortgezet, daar het gerecht wil, dat volledige klaarte in de zaak gebracht worde. Woensdag avond is de 72-jarige August De Clercq, gepensioeneerd ontvanger dei- belastingen, wonende Jozef Plateaustraat, 19 het slachtoffer geworden van een vreeselijk ongeluk op de Korlrijkschestraat. Hij stond aldaar te spreken met M. Joos, gewezen vrederechter bei Je heeren bevon den zich op het linker voetpad, ter hoogte van het huis n. 3, waar de tram zeer dichtbij rijdt. De Clercq werd geval door een tramrijtuig dat achtor hem kwam aangereden en mede- gesleept over een afsland van 7 meier voor aleer de geleider kon stoppen. Men nam li8m op eu bracht hem over naar dc apotheek Dumont, waar het slachtoffer overleed zonder bij kennis te zijn gekomen. Dokter Tijtgadt heeft den dood vastgesteld van het slachtoffer. Wedstrijden voor Veulen-Merrien er Merrie-Veulens. OMSCHRIJVING ST-NIKOLAAS Merriën en 9 Veulens vierden aangeboden. Da volgende premiën en medaliën werden toegekend A. Voor de veulens: le premie, 100 fr. met zilveren medalie, aanjM. Emiel Steyaeri, te Culloo, voor Madeion huid vos; 2® premie, 75 fr. met bronze medalie, aan Pet. Gillis, te Calloo, voor Lena huid bruin; o* premie, 50 fr. met bronzen medalie, aan M. Petrus Gillis, te Calloo, voor Charlotte i huid bruin; 4e pr., 50 fr. met bronzen meda lie, aan M, Gust. Van Gysel, te Mecrdonck, voor Irma huid bruin. B. Voor de Merriën van - 3 jaar la pre mie, 125 fr. met zilveren medalie, aan M. Denis Cleirca, .te Doel, voer Eva huid vos; 2® premie, 100 fr. met bronzen medalie, aan M. Cyriel Anne, te Kieldivcht, voor Hildahuid vos; 3® premie, 75 fr. met tfronzen medalie, aan M. Cyriel Anné, te Kieldrecht, voor Elegante n"huid vos. C. Voor Merrien van 4 jaar en meer1' premie, 300 fr. met zilveren medalie, aan M. Gust. Deckers, to Kieldrecht, voor a Li- vione huid vos, 5 jaren 2® premie, 100 fr. met bronzen medalie, aan M. Frans Wuy- taek, te Doel, voor Suzanne huid brain. Terwijl de twee jonge lieden samen praat ten, onderhielden zich hunne vaders over hunne toekomst Lidivina zou het ouderlijk huis blijven bewonen Simon daarentegen zou zijnen zoon een goeden stapel goudstuk ken ten huwelijk geven en nog daarenboven aan Lidivina de weinige juweelen van Licht harts moeder, zoowel als de meubels barer kamer. Lijderik keurde hot plan van Simon goed en bedankte hom er voor. Men zal zooveel mogelijk het huwelijk verhaasten, zeide hij, want Margaretha wacht mij en zal geen uitstel gedoogen. Ach, verwerp ten minste voor dezen avond zoodanige gedachten, zeide Simon, het geluk uwer kinderen zal u een nieuw leven instorten. Gij zult weldra alleen als vader van Lidivina overblijven, maar dat maakt mij niet ongeruit gij bemint haar. Ik vertrouw, dat uw zoon een uitstekend echtgenoot zal zijn en toch zult gij misschien van lijd lot lijd genoodzaakt zijn en loei- zult gij mis schien van lijd tot lijd genoodzaakt zijn hem le toonen wat zijn plicht is gij zult het doen uit liefde voor het recht want, zoo mijn dochter niet in haar huwelijk gelukkig zal zij zich eerder dood treuren, dan zich beklagen. Gij hebt daar opgesomd, wat gij aan Lichthart zult ten huwelijk geven wel aan u toon ik het eerst de bruiloftgift mijner dochter. Noem dio portefeuille, want ik voel mij tamelijk «wak van iten avond... bezie die perkamentbladen en zeg mij, of ik ooit iels betera geleverd heb Zelfs voor den koning van Frankrijk hebt gij niet schooner gewerkt riep Simon uit. Neon, zelfs niet voor den koning van Frankrijk gij hebt gelijk, mijn vriend en weet gij waarom Doze bladen zijn bestemd, om het gebedenboek van Lidivina te versie ren dit manuscript is de huwelijksgift van de dochter van den kunstschilder. Voorwaar, een rijke gift, die zij aan hare kinderen zal achterlaten en die van ge slacht tot geslacht zal bewaard blijven. Dat moet al heel schoon zijn een wapensmid, als ik, van bewondering voor deze engelen en heiligenbeelden te vervullen. Wolk groot kunstenaar gij zijt, Lijderik 1 Wanneer men zulke gaven bezit, is men het aan zijn eigen roem schuldig, zijn gezondheid te sparen, om to kunnen voortgaan meesterstukken te scheppen. Het is mijne schuld niet, zoo ik wegkwijn, antwoordde Lijderik droefgeestig, 't schijnt mij toe, dat Margaretha mij tot zich trekt, en ik kan geen weerstand Lieden aan dien invloed, dien haar graf op mij uitoefent. De terugkomst'van Lichthart en Lidivina onderbrak dit gesprek. Ieder trachtte zijne droefheid meester te blijven en zijne treu rige voorgevoelens te onderdrukken, Simon bracht het onderhoud mei zijne gewone op geruimdheid en rondborstigheid op moer aangename onderwerpen. Lijderik zelf kon zich niet onthowlBQ te glimlachen. Var* zij- uen kant was de verloofde van Lidivina tot in hetdiepstft.Ttón zijn hart bewogen en vond woorden, die v(et hurt va.: hei meisje zoo zeer roerden, (Vervolgt). 4 jaren 3" premie, 100 fr. met bronzen me dalie, aan M. Leon Lenaerts, te Kieldrecht, voor Jacqueline huid vos, 6 jaren4" premie, 100 fr. mei bronzen medalie, aan M. Petras Roels, le Kieldrecht, voor Cora huid schimmel, 4 jaren 5® premie, 400 fr. met bronzen medalie, aan M. Ed. Verstraeton te Waasmunster, voor Flora, huid bruin, 5 jaron. Bewaringspremiën van 1000 frauk. (An- nuiteitcn van 240 fr.) 250 fr. aan M. Joz. Weemaes, te Kieldrecht, voor Irma huid bruid, 7 jaren, 1® annuiteil; 25Üfr. aan M. Fred. Janssens, te Kieldrecht, voor Blonde huid vos, 15 jaren, 4° anouileil; 250 fr. aan Mev. wed. Thielman, te Mecr donck, voor - Bertha huid vos, 9 jaren, 2® annuileit; 250 fr. aan M. Frans Stuyven, te Moerzeke voor Louise huid schimmet, 9 jaren, 2l annuiteit. Uitbarsting van dan Stromboli. Over de uitbarsting van den Stromboli, wordt nog gemeld, dat na een hevig gerom mel dichte stoomwolken omhoog stegen, en dat een half uur later hevige ontploffingen plaats hadden gloeiende steonen uil dun kra ter werden geslingerd, die een groote hoogte bereikten en op de berghelling verscheidene branden veroorzaakten. Een aschregen verduisterde gedurende^con aantal uren den horizont. Een paniek maakte zich van de bevolking meester. De menscben vluchtten naar de zee en bestormden in wilde haait de booten, zoo- dai verschillende booten omsloegen. Twee torpedobooten hebben Messina ver laten om hulp te verleenen. Zij zijn voorzien van draadlooze inslalaties, zoodat zij die over heden op de hoogte kunnen stellen van den omvang der schade. VVV Wij ontvangen volgende mededeeling met verzoek van opname De Hoofdwachters en Wachters van Aelst, vereenigd in hun plaatselijk lokaal op 19 Juni, na kennis genomen to hebben dor uiteer,zetting van hunnen toestand, verzetten zich krachtdadig legen den slechten wil van het Beheer ten hunnen opzichte, in het oplossen hunner billijke eisc'nen, door hunne afgevaardigden den Heer Minister blootge legd, op 21 Februari 1921. Namelijk Zelfde verbetering van hun loonrooster als aan dezen der orderklerken, die in het kader der Klerken overgaan. Herziening van het premienstelsei en uitslapmgskosten. Kostelooze dienstkleedv. Houden er aan den Heer Minister op merkzaam te maken, dat de laatste verande ringen toegebracht aan hunne wedde, eene bittere teleurstelling voor hen is geweest.- Do Valera weigert Lloyd George's uitnoodiging. Parijs, 30 Juni. Hot Journal ver neemt uit Londen, dat, daar Sir James Craig niet wil voldoen aan De Valera's verzoek om to Dublin met hem de zaken te komen bespre ken, De Valera heeft geweigerd, naar Lon den le komen en de uitnoodiging van Lloyd George aan te nemen. Dublin, 30 Juni De Valera heeft aan Sir James Craig telegrafisch zijn leedwezen erover uitgedrukt, dat 'them niet mogelijk is de Iersciie Nationalistische Conferentie van het Zuiden bij le wonen, 't Behoeft wel geen betoog, voegt hij erbij, datdc lersche delega tie die op hel punt slaat met Groot.Brittanje voor den vrede te onderhandelen, niet in twee fracties verdeeld mag zijn. Zij moet integen deel optreden en handelen alseen onsplitsbaar geheel, volgens een beginsel, dat al dc loden met elkaar gemeen hebben. Een proces voor 200 millioen. Een Belgische spoorwegmaatschappij ia Brazilië heelt voor 200 millioen haar spoor wegnet aan de regeering aldaar verkocht. De meeste aandeelhouders en zekere raads leden meenen dat daarom de maatschappij niet heeft onthouden te worden. De andere aandeelhouders en raadsleden en de meeste obligatiehouders zipi van oor deel, dat do maatschappij moet likwideeron en dat de 200 millioen moeten uitgedeeld worden aan de rechthebbenden. Uitspraak eerstdaags. 10,000 mijnwerkers hervatten het werk Londen, 30 Juni Te Canneckehuze heb ben 10.000 arbeiders het werk hervat zondeci' do onderrichtingen van huu leiders af te wachten. Ook de arbeiders in Worshire heb ben besloten onmiddellijk aan hel werk lu gajin Na lange onderhandelingen zijnde Federa-, i der Patroons en do Vereeniging van lngo-', nïeurs Elektriciens kei eens .qewordcu cn werd een voorloop^* overeenkomst gealotenJ

De Volksstem | 1921 | | pagina 1