WERK DER ARME ZIEKEN De Boksmatoli 08 üuilsohe oorlogsmisdadigers Het gevaar der munitie. dramaTteTiamme O. L. Vr. van Lourdes O'g ongeluk te Borsbeeck Vreeselljk tramoiageluk te Eisene Diocesane Bedevaart naar O.L.V. van Lourdes 1921 D<$ Zee-wijding. MEUWS! NIEUWS! - Ue Cirk iesnaf - studie, namelijk de beteugeling van bet slijten van vervalschu dranken (wijn, aperi tifs, en»,) welke nog lè teer in ons land Vfr- •pi'fid zijn. De beperking déi geiteverplaag behoort, inderdaad, gepaard te gaan met de bescher ming van de openbare gezondheid tegen de drijverijen van oneerlijke fabrikanten ol handelaar*. De zaken Strenger en Crusius. Dr Wenger deed uitschijnen dat volgens hem Crusius zich niet op een bevel van "Stengcr zou beroepen hebben. Een expert kwam verklaren dat Crusius dien dag onverantwoordelijk was, gezien zijn opgwondcn geestestoestand. De voorzitter liet evenwel uitschijnen, dat kommandant Muller, die zich niet in dien toestand bevond de ontvangen bevelen op dezelfde wijze uitvoerde. Hij haalt de verkla ring aan van getuigen die verklaarden dat kommandant Muller wel degelijk hei bevel gal geen krijgsgevangenen le maken. De op verzoek der Franscben gedagvaar-de getuige, geneesheer de Longue uit Altkirch, vertelt, hoe op 21 Augusrus een Duitsch onderofficier een revolveoaqbot op gewonde Fi ansche» loste. Op de vraag waarom hij dat deed, verklaarde de onderofficier, dat dit een brigade-bevel was. Een dergelijk getuigenis wordt ook afgelegd door de op Fransch ver zoek gedaagvaarde getuige geneesheer Muller uil Mulbausen. M. firèsch uit Wurzburg, hoorde kapitein Crusius op 26 Augustus liet bevel verstrek ken geen gevangenen te maken Hij hooi;de majoor Muller herhaaldelijk bevelen, gewon de Fransche soldaten af te maken. Overs;© Hilfrilz uit Lübeck zegt, dat de brigade op 20 Augustus een zeer hevig ge vecht in een bosch heeft gehad. Hij zou het bevel om geen gevangenen te maken op dien dag voor gerechtvaardigd hebben gehouden, aangezien de gevangenen de troepen io gevaar louden hebben kunnen brengen, het onder ipit le dclveD. Bizot uit Nusbach zegt dat majoor Muller een gewonde deed neerschieten. Doringer uit Pforzheim beweert dat kapi tem Crusius drie gevangenen achter een muui deed fusilleeren. Geinige Greiz uit Weingarlen, die vroeger oppasser bij Crusius is geweest, zegt dat Criisius op 26 Augustus bevolen had geen gevangenen te maken geen genade te schenken. Er ontstond een hevige rcdelwisling tus sohen den getuige Kleinhaus en een anderen getuige die zijn verklaringen betwist. Klein haus nield evenwel slaande dat hij een ge schreven bevel zag geen gevangenen le *s Avonds om 7 ure bet de president alle getuigen gaan, behalve generaal Neubauei su overste llilfritz. Maandag morgend sprak het openbaar ministerie zijn rekwisilorium uit. Hij ver klaarde zich stellig overtuigd dat generaal Stenger nooit bevel heeft gegeven de gekwet sten af ie maken. Majoor Crusius daarente gen valt onder toepassing van het artikel van bet militair strafwetboek, volgens welk een overste strafbaar is, wanneer hij zijne onder geschikte» tot ecne misdaad aanzet. liet openbaar ministerie eisebt legen majoor Crusius dertig maanden gevang met aanneming van verzachtende omstandighe den. Geding tegen twee duikbootofficieren Dc beiohuldiging van opzeilelijken moord welke de Engelsche regeering hoeft inge bracht tegen twee Duilsche duikbootoftieie- ren, de eerste luitenants ter zee Boldt en Ditlmar, betreffende hot doen zinken van hel hospitaalschip «Llandovery Catly», ten zuid westen van Ierland, op 27 Juni 1918, zal in de volgende week door het po'iciehof in de Bowatreet worden onderzocht. Volgens de bladen ia het waarschijnlijk dal Ic beschuldigde officieren, die ecnigen tijd geleden zijn aangehouden, in Bowstreet tegenwoordig zullen zijn, bewaakt door de Engelsche policie. De behandeling in de Bowstreet is noodig, om een of twee getuigen te hooien, die nfet naar Leipzig kunnen gaan, waarna de verdc re behandeling wederom te Leipzig zal plaats vinden. Poen de «Llandovery Caslle» zonder waar schuwing werd getorpedeerd, was hel schip »p weg van Canada naar huis. en voer bel siet alle herkenningslichten. De bemanning bestond uil 164 officieren ec manschappen en het vaartuig vervoerde 89 Canadeesdie legergeneesheeren en 14 pleegzusters. Van deze 268 personen werden tr slechts 24 gered, die allen in een reddings soot zaten. Erge ontploffingen te leper. Op dc wijk Kerselare grondgebied Kaprijke, kwam de treurige mare toe dal twee inwoners dezer wijk, die aan het front arbeidden, in den sector van Ieperenaldaar bei slachtoffer werden eener ontploffing. De werklieden waren mot nog andere ploegmakkers bezig met kappen, toen eens klaps een hevigen knal werd gehoord, door tiet ontploffen eener granaat. Verscheidene werklieden kwamen er met den schrik vanaf, doch met de twee Kaaprijkenaren was bei erger gesteld, die lagen kermend van pijn ten gronde. De eerste, Alfons Lemmens, was het ergst getroffen. Stukken ijzer waren dwars door zijne zijde geslagen en men vreest dat de organen tallen geraakt zijn. Het slachtoffer heeft reeds eeBö heelkundig® bewerking onderstaan. De tweeue, zciieie bo'ciei.s, \\uiumu«» op i «lezeifde wijlt, had door de stukken ijzer erge kwetsuren bekomen aan het hoofd en over j hel lichaam, doch zijn loestaodis min ge* j vaarüjk, dan van Leuamene. Beide slachtoffers zijn gehuwd en vader ,n familie. Dit nieuws Leeft een wel ie begrijpelijke ontroering verwekt in de streek, uit dewélke veel werklieden aan het front vverkzaain zijn. Nog eene ontploffing. Den dag te voren had in dezelfde streek ook ecne ontploffing plaats, waarbij zekeren Vouclr, afkomstig van Watervliet, vrij erg gekwetst werd. De drie gekwetste werklieden werden naar bet hospitaal overgebracht. i©2-l 4024 DIOCESANE BEDEVAART NAAR onder het Eere- Voorzitterschap fan Z.D.H. Mgr S EG HERS, Bisschopvan Gent die persoonlijk de bedevaart vergezelt. Geestelijke Bestuurders: Z.E.H. Kanunnik Van den Gheyn en E. H. A. De Witte, onderpastoor in St. Martenskerk, teAèlst. De Sermoenen zuilen gepredikt worden door den Z. E. H. Kanunnik Coppens, Diocesane Bestuurder der Maatschappelijke Werken van het Bisdom Gent. BIJZONDERE DOORGAANDE TREIN Vertrek uit GENT langs AALST VAN 4 TOT 9 OOGST 4 024 PRIJZEN DER REISKAARTEN Uit Gent303 Fr. 2® klas; 205 Fr. 3* klas Uit Aalst: 300 Fr. 2e klas; 200 Fr. S® klas VERBLIJFKOSTEN 1* klas: 175 Fr. 2* klas: 145 Fr. Van eersten rang drinkgeld inbegrepen. AANMERKINGEN. De inschrijvingen zijn persoonlijk en mogen door niemand aanvaard worden die niet dooi het Bestuur is aangeduid. Er zullen maar zooveel inschrijvingen aan genomen worden ais er beschikbare plaatsen zijn. De zieken die bijzondere zorgen vergen ol de medereizigers zoudon kunnen hinderen, moeten het Bestuur verwittigen. In bijzondere gevallen kunnen de gestorte gelden teruggegeven worden rnet aftrok van 5 Fr.per reiskaart voor de inschrijvingskosten. De storting moet teruggeèischt worden ten laatste 14 dagen vóór het vertrek wordt ze later aangevraagd, dan zal het bestuur der Spoorwegen er over beslissen. De aftrok zal nog gedaan worden zelfs als het Comiteit ge noodzaakt is, om gelijk welke reden, de bedevaart uit te stellen of te schorsen. Het inrichtend Comiteit zal niet tusschen- komen in het verdrag tusschen de Bedevaar ders en het Spoorwegbestuur door aflevering der reiskaarten, maar zal alleen ten dienste zijn der Bedevaarders voor het uitdeelen der reiskaarten. Bijgevolg is het Comiteit niet verantwoordelijk voorgelijk welke cngcvaHen, hoe of waar ze mochten gebeuren, zoodat de Bedevaarders moeten afzien van alle bezwaar dat daaruit zou kunnen volgen. De inschrij vingen worden alleen op die uitdrukkelijke voorwaarde aangenomen. De inschrijvingen worden aangenomen door de leden van het Uitvoerend Komitéit of docr aangestelde personen, aangeduid op de plak brieven, en worden maar geldig na gcedkue- ring van het Comiteit. Credietbrieven, Postmandaten, Pcstchecks, moeten gezonden worden naar M.J.VenNu/fel, Kerkstraat, 22, Aalst. Inschrijvingen zonder de bedragswaard» daarbij worden geweigerd. Na 25 Juli wor den geene inschrijvingen meer aangenomen. GENEESHEEREN. In den trein zal •en geneesheer ten dienste zijn der Bede vaarders. KOST EN SLAPING. Het Komiteit zal zorgen voor kost en slaping der Bedevaarders die het verlangön. De overigen zullen de lijst der gasthoven met hunne prijzen ontvangen, WERK DER ZIEKEN. Het Comiteit zal zooveel zieken aannemen a's de ingebrachte gelden het toelaten. Het zou wenscholijk zijn in elke paroehie eene omhaling in te richten ten voordeel© der arme zieken. Alle brieven voor het Werk der Zieken moeten gezonden worden met postzegel voor antwoord naar Mevrouw Cereelet-De BJieek, Leopoldstraat, 11, Aalst en Mejuff. M.Kervyn de V olkaersbeke, O.L.Vrouwstraat,2,Oostacker De Eerw. Hoeren Priesters die begeeren de bedevaart inêe te doen, zullen de toelating aan vrager, aan Z.D.H. den Bisschop van Gent. N. B. Daar het Komiteit slechts ever hon derd plaatsen van tweede klas beschikt, zullen voor deze klas enkel de eerste honderd inge schrevenen aanvaard worden. De inschrijvin gen moeten onmiddelijk gestuurd worden aan den Voorzitter M. Mdden Cercelet. Leopold straat, 11, Aalst. -VVV- Ergo botsing te Antwerpen. Op den hoek der Vielorieplants en tic Van Sti aelenstraal, te Antwerpen, heeft eene ge weldige botsing plaats gehad tusschen een automobiel en een motorrijwiel. Dit laatste kwam de Van Straelenslraat uitgereden en werd gevoerd door M. Van Wezenbeke ook diens dochtertje was achter op het motorrij wiel gezeten. De autovoerder het gevaar ziende, hield zijn voertuig stil, en M. Van Wezenbeke, kwam met zijn motorrijwiel op den auto ge reden. Hij werd door den schok in den auto geslingerd en kwam op het hoofd terecht vari een der inzittenden, Mev. Dumont, Zuider plaats, n. 1, die daardoor gewond werd. Van Wezenbeke zelf werd slechts licht' ge wond, zijn dochtertje dat tegen den auto werd geslingerd waa gelukkig slechts licht aan het linkerbeen gekwetst. Een onderzoek is geopend om de verant woordelijkheid vast te stellen. \/V/v- VOORALEER eeu auto, moto of velo iekoopen, is het in uw belang ons te raad plegen. Garage Aloetois, Sam. Maat»cb. Aalet. Telefoon 162 en V 8192 Een 3v.^*at onder een kanonaffuit gedood MaanduTJ morgend rond 11 uur, heef! een vreselijk ongeluk plaats gehad op liet fort 3 te Borsbee'C?* 1,et 16 regiment zwaar ge schut deed boven de wallen vaii het fort oefeningen en hel kanoiT was reeds, Je helling gebracht, toen ook nog het affuit moest neergelaten won]»^ Een soïuuat, Nachtegaal geheeten, hielt) den desael vast toen hel zware stuk eene verkeerde wending maakte met het gevelg dat de jongen eenen slag kreeg van deu dessel, ten gronde werd gesmakt en een der wielen hem over de borst reed. Zwaar inwendig gekneusd, werd de jon gen, uit neus en mond bloedend, naar de infirmerie van het fort gebracht, waar hij enkel minuten nadien overleed. Het slachtoffer, 22 jaar oud, woonachti te Peteghem, was een der rccrulen, die over een paar maanden in bet leger is ge- 'treden. Het nieuw /taliaansch ministerie Ilome, Juli. Alhoewel het ministerie nog niet officieel is samengesteld, worden reeds volgende-namen vooropgezet BononiVoorzitter en Binnenlandsche Za ken Markies della Torclta liuilenlandsche Zaken Gasparetto Koloniën Féra, Ju stitie Rodino Oorlog Senaloi\ Chanzer Financiën Sebatoi Grocë Openbaar onder wijs j Bertini Openbare Werken Bene- duce Arbeid Raineri Bevrijde Gewesten Giuffrida Posten en Telegrafen Mauri Landbouw Belolti Nijverheid. Deze lijst kan nog wel wijzigingen onder gaan vooral wal betreft de ministerial van ^Zeewezen en Justitie. Er staan 3 reformisten op, 3 leden der volkspartij, 2 sociaal demo craten, 4 liberaal demokraten, 1 lid der rech terzijde, MM. della Toretta en Groce belmo ren tot geen enkele partij. Men denkt dat morgen namiddag de officieele samenstelling zal worden kenbaar gemaakt. Een doode Zondag morgend was de 27jarige Theofiel Do Waele, grondwerker van Hamme, Broek straat, naar het huis van den werkman Eeckfcoul, op de Noord gekomen. Het was lussehen 2-3 ure alleman was in diepen slaap. De Waele was een beetje bedronken en ging naar achter op het vensterken dei- slaapkamer kloppen. Hij kreeg! geen antwoord en sloeg een ruitje uit, iels wal de inwoners weinig be viel. Toen zij aan den persoon vroegen wal hij verlangde, zegde hij absoluut te moeien binnen zijn en dat zij .zich een beetje moesten spoeden om de deur le openen. Er werd daar natuurlijk geen gevolg aan gegeven en De Waele begon met hel hoofd op de ijzerhn staaf, die midden in de venster opening staat, testooten. Dat spellek© begondon 22jarigen zoon Louis te vervelen en, gewapend met een stuk ijzer, ging, bij aan De Waele, dien do iiuisgenootcn dan reeds herkend haddel), uit leg over zijne handelwijze vragen. Eene woordenwisseling, govolgd van een gevecht ontstond, en Louis Eeckbout gaf aan De Waele een nogal erge klop op het hoofd, zoodat hij viel. De inwoners dachten dat De Waele buiten bezinning wrs en pronken zijnde, hun niet meer zou verontrust hebben. Zij lieten hem liggen en sloten de deur. Daar zij ©enigen lijd nadien niets meer boorden, gingen zij zien engvonden Dc Waele erg bebloedtliggen. Hij gaf geen leeken van leven meer, Zij verwittigden den heer policie- kommissaris, die een eerste onderzoek instel de en het parket verwittigde. Het lijk ;werd naar het doodenhui* ge bracht en Louis Eeckhcut aangehouden. Naar'hei blijkt zou hel slachtoffer betrek kingen willen aanknoopen hebben met eene dochter van Eeciiliout doch dit beviel de ouders niet.; vandaar het nachtelijk bezoek van De Wadle. Het parket van Dendermonde kwam Maan dag namiddag ter plaafs. Zondag nacht, ten 12 1/2 ure, gebeurde een erg tramongeluk op de Krijgslaao, grondgebied van de wijk Boendaal. Mad. i.eonie Brumagne, gebcren te Brussel in 1876, wonertdc op gemelde laan, stond op het achlerplatform van deu tram n. 34, om naar hare woning terug le keeren. Na den .ontvanger den tramstilstand ge vraagd le hebben, sprong zij van het plat form. ter hoogte van deu Boendaalsohen- eteouweg, ea zulks voor dat hel stoppunt van den tram bereikt was. De onvoorzichtige verloor het evenwicht en rolde onder het aangehaakt tramrijtuig; hare twee voeten werden ijselijk verpletterd. Men droeg het slachtoffer, dat het bewustzijn verloren had, naar het gasthuis, Kroonlaan. Maandag mor gend heeft men de verminkte voeten moeten afzetten. De toestand van do armé vrouw is uiterst erg. De geheimzinnige dood van den zönaaf Leternelier Een bevel van wet-vervolging. De onderzoeksrechter van Chateau-Thierry gelaat met de zaak van den zouaaf Louis Letermelier, in geheimzinnige omstandighe den om het leven gekomen le Reuillz-Sau- vigny, heeft zijn onderzoek gesloten met een bevel van niet-vervolging der belichte perso nen. Die beslissing is natuurlijk niet van aard om het geheim dat die dood omringd op te helderen. Ook mag men er zich aan verwach ten dat moeder Letermelier verzet zalaantee- kenen tegen het bevel van den onderzoeks rechter. -1 ;tii. - onder het Eere-yoorziticrsdhap van Z. D. H. M.'Seghors, Bisschop van Gent die persoonlijk d« bede/aart vergezelt. Geestelijke Bestuurders: Z E. H Kanunnik Van den Glieyn en E.'H. A. De Wille. Onderpastoor in Sint .Martenskerk t. Aalst.— Aalmoezenier E. H. Nyssens, Onderpastoor in bint BaaFs te Gent. Wij doen èêrt Vuriger oproep tot onze stadsgenooten ondersteunen. om hel werk der arme zieken U Vele ongelukkige zieken vragen hulp en bijstand aan 0. L. Vrouw van Lourdes, en ver langen ten vurigste, hunne lang betrachte gehezing door de voorspraak dier Goede en Machtige Moeder le bekomen. Helaas naar Lourdes gaan kost geld, veel geld, en zij hebben er geen. Zij rekenen op de mildadigbeid der Aalstenaars, en zijn overtuigd dat iedereen het zijne zal bijbrengen om hen le helpen. De gelden in Aalst ingezameld, zullen uitsluilelijk dienen voor de zieken onzer stad. De namen der gevers zullen in - De Volksstem verschijnen. Darnen en Jufvrouwen zullen zich ten huize aanbieden. Alle giften hoe gering ook worden mei dankbaarheid aanvaard. Het Bestuur. De jaarlijksehe plechtigheid der Zeewijding had, Zondag morgend, te Oostende plaats, onder een ongemeen grooten toeloop van volk. Deze plechtigheid lokt jaarlijks met dui zendtallen bezoekers naar de badstad. Reeds lang voor 't uur der zeewijding waren de Vlaanderenstraat ciide Dijk met eene opeen gepakte menigte bezet. Aan vensters en op balkons krioelde 't eveneens van volk. Op de zee wiegelden bonderden visscherSboolenHet schouwspel was waarlijk grootsch, en wan neer Z. E. H. Camei'linckx, pastoor-deken van Oostende, Gods zegen inriep opdat de zee onze scheepslieden en onze visscbers genadig zou wezen, was het een aangrijpend oogen- blik, dat zelfs de onverschilligen diep bewoog. Na de plechtigheid werd een stoet gevormd waarin verscheidene eigenaardige groepen vooral bewonderd werden, namelijk een groep matrozen in dekkleedij, en een groep visschers van De Panne, voorzien van al het visscherijgetuig. Anti'Joodsche woelingen in Palestina Schermutseling te Jaffa Jerusalem, 4 Juli.Op 30 Juni bracht een schip uit Beyrouth 1U Israëlieten naar Palestina, De bevelvoerende oilicier te Jaffa had soldaten uitgezonden om de aan komenden te beschermen en deze kouden dan ook ontschepen zónder verontrust te worden. Doch, op liet oogenblik dat Je troep soldaten de kazerne zou binnengaan, werd een piket op de Groote Markt door Arabieren aange vallen. Geweerscheden werden gewisseld een schot, dat var. het dak van een huis werd gelost, doodde een Arabier, die zich achter Let piket soldaten bevond. Een andere Ara bier, die het geweer van een soldaat poogde te ontrukken, werd zwaar gekwetst. De soldaten gaven, toen ook vuur èn won- dennog een aanvaller. Op het oogenblik,-dat hij een schildwacht aanviel in het kwartier van Manshicn, werd èen Arabier insgelijks doo'delijk gewond. Wie is hier wederom terug gekomen in onze stad die geplaatst staat op dc GRAANMARKT en die hier met eene sohoone troep artiste n en gedresseerde paarden is aangekomen van eerste rang, en die zal mogen zeggen na al de moeilijkheden die hij zal hebben van het volk, dat nog maar juist onlangs twee Cir- kea gekregen heeft 2 of 3 weken voor onze kermis, dat hij de menschen van onze stad, werkzaamheden zal laten zien, waar er geen enkel Cirk tegen op kan. Zijne eerste vertconing zal plaats hebben op Zondagavond om 8 ure en voorts de vol- gendedagen. 8244 =UGH Dempsey is de sterkste Zaterdag werd te New-Jersey gebokst voor hel Wereldkampioenaat aller gewich ten. Daar ons blad ter gelegenheid van Aalst- Kermis Maandag avond niet verscheen laten wij bier thans ecnige regelen volgen over dezen match. Het verloop van den strijd. Round 1 Van af den gongslag en nadat beide tegenstanders elkander even bestudee- ren, neemt Dempsey al onmiddelijke het voordeel, maar Garpentier antwoordt met een linksohen direki. Enkele lijf-aan-lijf- k am pen volgen, zonder succes. Dempsey be- bamert dan Garpentier en drijft Garpentier in de koorden. Round 2 Bij 't begin van dazen roudn kreeg Garpentier een harden trtlfer op het linkeroog. Garpentier is een stond als uit *ijn lood geslagen en Dempsey achtervolgt zijn tegenstander geheel rond den ring. Plots blijft Carpentier staan en zendt een direkt van rechts op Dempsey's kaaksbeen. De Amerikaan antwoordt door kleine her haalde slagen, maar Carpentier overbluft weer Dempsey en doet een hagel van slagen op diens hoofd neerkomen. Dempsey mist twee opeenvolgende geweldige swings, Round 2 Getroffen aan hel oog io rd. 2 is Carpentier erg gekwetet. Hij ondervindt er voornamelijk in round 3 de gevolgen van en kan zioh sleckte goed verdedigen. Dempsy heeft hier dan ook de meerderheid, daar Car pentier meermaals zijne stooten ontwijkt met zeer snel het hoofd le buigen. Carpentier antwoordt met eenen direct /an rechts. Na eene wisseling van harde directs van rechis en links, had er een lijf-aan-lijf-kamp plaats, waarin Dcmpsy de borst van Carpentier be- Lamert. Op 't oogenblik dat de rust wordt geslagen, wordt Carpentier door een apper- cut overvallen. Round 4 Car pen tier's gelaal is gansch met bloed bedekt. Hij zoekt den lijf-aan-lij£- kamp en is heelemaai zoo vechtlustig niet meer. Bij het uitgaan van een dezer lijf—aan- lijf-strijden plaatst Dempsey een machtigen hoekslag vanr. ebts tegen Carpentier'* nek aan en de kampioen van Frankrijk en van Europa, het ideaal onzer Zuiderburen, Geor ge Carpentier stort geknakt, geslagen neer. Dc fatale 10 worden over hem uitgeteld. Deze round had 1 m. 16 s. geduurd. Ingevolge verklaringen van Carpentier voor den wedstrijd, zal hij zich thans bepaald uit de boksport terugtrekken. Na den strijd Dempsey scheen overgelukkig toen hij naar zijn kleedkamer ging. Nóch zijn gelaat, nech zijn lichaam vertoonden sporen van den strijd. Hij verklaarde Carpentier is dapper. Ik overwon zoo als ik het voorzien had. Het was een mooi gevecht en ik denk dat het publiek tevreden is gefeest. Ik herinner mij niet dat ik dei wijze getroffen werd, om duizelig te worden. Hij dacht aan zijn moeder bij het verlaten van den ring, en telegrafeer en naar Saft Lahe City Liefste moeder. Ik overwon. Roumd vier.. Zal zoodra mogelijk naar huis komen. Duizend zoentjes. Garpentier heeft zijn nederlaag gelaten op genomen. Ilij sprak met lof over Dampsey. Amerika mag lier wezen over D^mpsey.IIij is een groote kampioen. Verder beweerde bij zijn hoop gesteld te hebben opeen overwinning in round twee. Insloeg dap'per door, maar kou mijn tegenstrever niet neervellen. In round djio poogde ik zulks andermaal, maar een direct iiuden nek heeft mij duizelig gemaakt. Hei Dempsey mij in round vier verrassen kan ik mij niet verklaren. Carpentier heelt zich terstond naar Man. basset begeven, waar hij tot het einds dei week zal uitrusten. Dcscampa en zijn trainer Wilson zijn he! eens om te verklaren dat het gewicht en de kracht het lichamelijk weerstandsvermogen van Carpentier overtrof. Uit Manhasset wordt om 20 minuten over tienen geseind dat Carpentier zijn pols op twee plaatsen brak toen hij Dempsey met dt tweede herneming trof. Te Manhasset verl*eue:i drie geneesbeerei hun hulp aan den Fransehen bokser. Latere berichten. De correspondent der ageBoe Havas meldt uit New York dat te Parijs het gerucht loopt dat Carpentier zou dood zijn. Doch naai Carpentier telefoneereod, antwoordde bij zelf, verklarend dat hij goed gezond is en nog geen enkel besluit genomen heeft aangaande zijne toekomende schikkingen. Dokter Conolly, die na den kamp Carpen tier onderzocht, stelde vast dat deze zich den pols verstuikt had en bovendien den rechter duim op twee plaatsen gebroken had. Door dit onvoorzien ongeval was Carpen tier voorzeker beroofd van een groot ge deelte zijner middelen en fel benadeeld. Dempsey daarentegen draagt geen dc min» ste schram noch spoor van het gevecht. Mevr. Garpentier ontving gisteren twee telegramman, haar geruststellend nopens de gezondheidstoestand van haren echtgenoot. De ontvangsten voor da groote match be droegen 1,600,000 dollars, of ongeveer 20 millioen fr. en hel getal toeschouwers was niet min dan 90,000. De toestand van Carpentier Behalve een watergezwel aan dt rechter hand en eene schram onder het linkeroog, is de toestand van Carpentier goed. Hij zal te Manhasett enkele dagen rust nemen. Descamps, Carpentier's manager, beeft verklaard dat de kampioen van Frankrijk zijn rechterpols verstuikt bad over een veer tiental dagen in den loop zijner oefeningen, maar dat dit voorval geheim gehouden werdi uit vrees dat het publiek zou gemeend heb- b»n dat eene verontschuldiging gezocht werd om de kamp niet le moeten leveren. Van dat oogenblik af ?S de ,oetening m het geheim gehóuden. 'tab i j

De Volksstem | 1921 | | pagina 2