Guldensporenslag Voor de verwoeste gewesten. Ds Duitsche Wgosdinpa. PAARDENLOOPWEOSTRIJÖEN PAARDEN VEULENSMABKT Koninklijke besluiten Rond het Parlement De zaak van 't verdwenen bsvrozen vleescb wv Een onverwacht gevolg der Engelsciie mijnwerkersstaking Het uitwisselen dsr voorlocpigs titels DE KAiVIER 709ste Verjaardag Prachtigs Vlucht- en Orafkoersen 3000 FR. PRIJZEN Stad AalsfSjtfsrmts 1921 JL Toen Koning Albert rechtstond om den heildronk van den lord mayor te beantwoor den, sprongen de acht honderd génoodigden, als door een veer bewogen, recht en brach ten hem eene geestdriftige ovatie, welke "verscheidene minuten bleef duren. De ko- ï.ing, zichtbaar ontroerd, bleef niet gebogen hoofd slaali, om het einde der ovatie af te wachten. Daarna bedankte hij den lord mayor en de stad Londen voor het gulle onthaal. Een zin rijner redevoering werd met sterkere stem uitgesproken deze waarin de Koning zinspeelde op de herstelling jran Belgie en op de noodzakelijkheid dat Duitscbland zou betalen. Aide aanwezigen begrepen het op perbest en een storm van toejuichingen brak los, zonder dat de toastmasier het signaal moest geven. Dinsdag avond werd den Belgischen vor sten een ontbijt aangeboden bij den minister van Buitenlandsche Zaken, lord Cu non. Het Engelsch Vorstenpaar zal een tegenbezoek brengen. Koning Albert heeft koning Joris en ko ningin Mary verzocht België te komen be zoeken. Hel Engelsch vorstenpaar heeft de jitnoodiging aanvaard, doch de datum nog niet vastgesteld geworden. Een artikel van den Times De Times schrijft in een hoofdartikel, dat net geestdriftig onthaal, dat dea Belgischen vorsten te Londen te beurt viel, mag aanzien worden als een voldoende bewijs, dat moest Belgie nogmaals overvallen worden, het Engelsch "volk wederom als een man zou opstaan om het ter hulp te snellen, juist als in 1914. Na het edel gedrag van Belgie, onder de leiding van zijnen koning onderlijnd te heb ben, zegt de Times dat de Belgen bewijzen gegeven hebben, dat zij huune onafhanke lijkheid waardig zijn. De Times wijst er vervolgens op, dat de Belgen aan Engeland een grooten dienst be wezen hebben in 1911. De Belgen hebben door hun optreden alsdan mogelijk gemaakt, dat Engeland ook voor de eer in den strijd kwam en droeg er toe bij, dat de zaak der verbondenen rechtvaardig was. Wij bedanken de Belgen voor de bewezen dienst en wij kunnen hen dezen dienst enkel betalen, door eeue bestendige vriedschap en door eene sterke gelijkmaking onzer politiek met deze van Belgie en der andere bondge- nooten voor het bereiken van het dóel waar voor wij streden, 't is te zeggen de vrede en de vrijheid tusschen de volkeren. medeaccls.'ï over de óndeirhauJsI'n£en le blijn. Hij voegde er enkel bij, dat ct g^Il !*£- den zijn te wanhopen en dat de lersdie zaak vorderingen maakt. Generaal Smuts zal zich ook naar Belfast begeven, om er sir John Graig te ontmoeten en hein op de hoogte te brengen van betgeen er ter Conference van Dublijn beslist werd. Belangrijke aanhouding TE SCHAARBEEK. Over twee dagen is de rechterlijke brigade van het Brusselaehe parket overgegaan lot de aanhouding van M. W., doctor in de rechten, wonend le Schaarbeek: •Jules W..., is de neef van eenen der per sonen, die door het parket van Soissons werden aangehouden voor een diefstal van titels, ten bedrage van 500.000 fr., aldaar gepleegd. Een onderzoek in ue banken van Parijs zou hebben doen ontdekken dat Jules W.., zekere gestolen titels had verkocht. Hij zou zelfs het verkoopbordereel hebbeu getcckend. Hij werd Dinsdag morgend geconfronteerd met eenen der bankbedienden, die hem herkende. IN IERLAND De onderhandelingen te Dublijn Dublijn, 5 Juli. de Valera heeft alhier ten» samempreking met lord Midieton en andere vertegenwoordigers van zuid Ierland die hier op zijn \erzoek zijn heen gekomen. De Londensche -Daily Chronicle» zegt dat het geen verschil maakt waar do Iersche lei ders bijeenkomen, zoolang zij maar bijeen komen en de beste gelegenheid aangrijpen oiu zich te verslaan. Maar om aan die voor waarden le voldoen, moeten zij samenkomen als gelijken zonder vooroordeel ten aanzien van wederzijdse!» standpunt liefst op onzijdig terrein. Daarom is het onmogelijk geweest voor Sir James Craig, om de uitnoodiging voor Dnblijn le aanvaarden. De bespreking van de Valera en Griffith met de vertegenwoordigers der zuidelijke 'unionisten te Dubüjn zal Vrijdag voortgezet worden. Op sommige punten is overeenstem ming bereikt Sinn-feiners veroordeeld Londen, 5 Juli. Ondanks de hoop op vrede mot Ierland, zijn gisteren verscheidene politieagenten gedood in ontmoetingen met de Sinn-feiners. Viermannen die onlangs in hechtenis ge nomen zijn op beschuldiging dat zij getracht hadden politieagenten te Londen te vermoor den, zijnveroordeeld van 10 tot 12 jaar ochthuïsstraf. Drie anderen werden veroor deeld van 5 tol 7 jaar wegens brandstichting tu het Noorden van Engeland. Generaal Smuts te Dublijn loonden, 5 Juli. Generaal Smuts, eerste minister van Zuid Airika is te Dublijn aan gekomen. Hij werd er ontvangen door deu lorb-meyer en bad nadien een lang onder houd met de leiders der sinn-feiners, waar ender Je Valera en Arthur Griffith. Men hecht het grootste belang aan deze besprekingen. Men zal zich overigens herin neren, dut het generaal Smuts is, die eoni- gen lijd geleden verklaarde dat, zoo de Ier- «che kwestie niet geregeld wordt volgens de groote beginselen welke den grondslag uit maken van het Brilsche keizerrijk, dit zou ophouden te bestaan. Terwijl generaal Smuls zich te Dublijn bevindt, zal graaf Middleton, die nu ook te Londen is teruggekeerd, als tusschen persoon optreden tusschen het parlement van Dublijn het Engelsch kabinet. Ondervraagd door een dagbladschrijver, verklaarde graaf Middleton niets le kunnen Uitbetaalde vergoedingen. De hieronder volgende inlichtingen kunnen een kleine voorstelling geven van de laak verricht in het departement der verwoeste gewesten sedert de heer Van de Vyvere deze portefeuille in handen hoeft genomen. Alleen voor het arrondissement leper la ten wij volgende cijfers gelden Op 1 October 1920 waren 1,570 zaken geregeld over schadevergoeding aan perso nen, voor een gezamenlijk bedrag van 11,557,535 frank. Hierin waren begrepen de vergoedingen voor werkonbekwaamheid, voor de opgeëisohlen, voor de weduwen en weezen. Op 1 Juni 1921 was het getal der afgehandelde zaken gestegen tot 3, 091 (op een gezamenlijk aantal vragen van 3,592) voor een bedrag van 60,287,183 frank. Wat de schadevergoeding aan de goederen betreft ia de statistiek niet min indrukwekkend Op 1 October 1920 waren 5,497 zaken afgehandeld voor een bedrag van ruim 76 millioen. Thans zijn deze cijfers toegenomen respectievelijk tot 19,776 afgehandelde za ken en tot een bedrag van bijna 340 millioen. Onder deze zaken werden tot heden 5,853 klaargemaakt voor voorschotten van min dan 10,000 frank en 5,158 gevallen van voorschotten van 70 p. c. liet gezamenlijk aantal aanvragen voor schadevergoedingen bedraagt 74,712 alleen voor hel arrondissement leper. GEMEENTELEENINGEN. Konink. lijke besluiten van 21 Mei 1921 machtigen navermelde gemeenteraden tot het lecnen, door bemiddeling van de Maatschappij van het gemeentecrediet, van volgende sommen: Oost-Vlaanderen. Geeraardsbergen, 1,270,000 Ir. Adegem 200,300 Aeller 507,900; Audegem56,800;Baelegem 134,400 Baerdegern 12,400; Baesrode 178,500; Bas- sevelde 65,300; Bellem 151,100; Bcveren Waes 596,400; Burght 210.600; Elseghem 73,400; Golthem 47,000; St Maria Hoore- bèek 11,500; Leeuwergem 114,500; Lem- berge 52,700; Lokeren 1,306,900; Loochristy 209,500; Massemen 11,000; Meïrelbeke 299,700; Melsen 12,700; Mocrzeke 30,900; Nederbrakel 308,400; Nieuwerkerken 122 duizend 500; Oosterzele 73,700; Follaere 19,300; St Anleliuckx 16,400; Schendelbeke 35,400; Sinay 385,800; Smetlede 15,800; Stelcene 303,700; Thielrodc 90,600; Voorde 10,600; Waesmunster 251,900; Watervliet 426,900; Zwijndrecht 215,200. De onderwijzersdiploma 's 1917-1918. In de middenafdeeling, belast met het on derzoek van het wetsvoorstel Heyman betref fende het verkrijgen van het diploma van onderwijzer en examen voor de midden-jury's van L iken, Gent en Vorst hebben afgelegd in 1917-1918 heeft M. Van Cauwelaert, ver. slaggever, Dinsdag lezing gegeven van zijn verslag, hetwelk eenparig goedgekeurd... Een amendement van den minister van K. en W. er toe strekkende een verschillend exa men te Gei}> en voor die het te Laken en Vorst afgelegd hadden, werd eenparig ver worpen. Gisteren werd liet verslag ingediend. De liberale linkerzijde De liberale linkerzijde van den Senaat kwam Dinsdag bijeen om liet wetsontwerp te be spreken waarbij de wetgevende verkiezingen worden vastgesteld op 23 October. Ook de hervorming van den Senaat-kwam ter sprake. Na een tamelijk iang debat werd aan alle leden vrijheid van stemmen gelaten over den datum der verkiezing. De opinie was verdeeld. Sommigen wareu voorstanders van 23 Octo ber, anderen van Mei 1922 ais datum dei- verkiezingen. De rechterzijde. De rechterzijde van den Senaat vergader* de eveneons. De strengste geheimhouding wei d over deze bijeenkomst bewaard. De datum der verkiezingen. De Commissie voor Binnenlandsche Zaken heeft het verslag van M. Hyckmans goedge keurd. Dit verslag besluit tut de onmogelijk heid de kiezingen in October le houden. Men had de verdwijning vastgesteld eener hoeveelheid van 450,000 kilos bevroaen vleesch. De policie is op onderzoek uitgegaan en heeft het sppor ontdekt van een koop van 60,000 kilos, die te Namen door een boot aangebracht werd. Het vleesch werd een worstenfabrikant, uit den omtrek dezer stad aangeboden, op voorwaarde dat hij het vet afstond, hetwelk men dan elders zouaa-.i den' man brengen. De koop werd niet gesloten. Een beenhouwer wilde toen het lot koopen aan 25 centiemen den kilo, om voort te ver- koopen, zooals hij zegde aan een apotheker, die er peptone zou van gemaakt hebben. Men vond den prijs le. gering en de boot verliet Namen met de lading. Thans heeft men ont dekt dat de 60 ton verkocht werden aan een paarden vil lerij voor 30 centiemen den kilo. Het gerecht zet *tonderzoek in de zaak welke een staartje zou kunnen krijgen, ieverig voort De Engelsche regeering had enkele jaren geleden een verzekeringestelsel in voege ge. bracht tegen de werkloosheid. Werkgevers en werknemers stortten hun penning in die kas. Alleen werden de ver goedingen aan de werkloozen uitbetaald wanneer de staking niet voortsproot uit een geschil tusschen beide partijen. Daar het mijnwerkersconflict thans opge houden heeft te beslaan en nog langen tijd zal aanloopen vooraleer de pulten terug zul len kunnen uitgebaat worden, [spruit er uit voort dat dc stakers recht op de vergoedin gen hebben. Deze nieuwe toestand zal de Engelsche regeering zwaar komen te staan. De bijeenkomst der ministers van financen der verbondenen verdaagd. Parijs 5 Juli. De bijeenkomst der mini sters van \linancen der verbondenen welke heden moest plaats hebben en waar moest beraadslaagd worden over de manier van verdeeling der sommen door Duitscbland betaald, is uitgesteld geworden. Deze bijeenkomst zal waarschijnlijk op 15 Juli le Londen plaats hebben. De eerstkomende bijeenkomst te Boulogne Londen. 5 Juli. De Times zegt dat het eenige juiste bericht betreffende de konfe- rentie te Boulogne is, dat de heer Briand Diet voor 10 Juli a. s. om het even welke iniergeallieerde bijeenkomst zal kunnen bij wonen. Tot nog toe ontving men trouwens n'rot de minste uitnoodiging te Londen. Ook verwacht men dat de konferentie niet te Boulogne, maar te Parijs en misschien ook wel te Brussel zal worden gehouden, Jmet den heer Jaspar als voorzitter. Het Staatsblad van 23 Juni heeft een be richt medegedeeld meldende, dat de uitwis seling der voorloopige titels der binnenland sche leening 5 t, h. met premie van 1920 legen'de blijvende titels gedurende de maand Juli zou plaats hebben. Om alle vergissing te vermijden, moet er op gewezen worden dat het hier gaat over de leeriing 51. li. van Febr. Maart 1920 en waarvan de voorloopige titels, ieder 500 fr. groot, aanvankelijk slechts twee koepons droegen. Wat betreft de voorloopige titels, &250 fr. groot, der leening 4 t. b. met loten, door de federatie der coöperatieven voor de oorlogs schade dit jaar uitgegeven, zal de uitwisse ling tegen de definitieve titels eerst gebeuren van af de maand December e. k, Morgendzilting van 5 Juli. De zitting wordt geopend ten 1U ure onder voorzitterschap van M. Bertrand. Begrooting van landsverdediging De bespreking wordt Ingezet door M Brilaut welke vooral deinrichting dor mili taire luchtvloot bespreekt. We moeten eerst en vooral op ons zelf rekenen om onajte ver dedigen. Duitscbland wil zijn revanche ne men, dat is duidelijk. Wat te Leipzig is gebeurd bewijst zulks. Toen een beschuldigde van den keizer sprak, onderbrak dn voorzitter hem en zegde dat hij voortcan eerbiediger zou zijn en Zijne Majesteit de keizer zou zeggen. Ge weet overigens wat gebéurd is bij de begra fenis der gewezen Duiische keizeren. De toekomstige oorlog zal waarschijnlijk zonder oorlogsverklaring beginnen en mis. schien wel met bombardementen uit de lucht. Generaal Puph heeft verklSard dat degene die meester is van de lucht, ook de wereld beheerschtde Duilschers weten dit. Men zal misschien antwoorden dat we besohermd zijn door den vrede van Versailles. Doch men vergele niet dat de Duiische zoogezegde Duit- sche handclsluchtvloot, snel in een oorlogs vloot zou veranderd zijn. Op dit oogenblik kennen we nog niets over bet Duiische kanon dat Parijs heeft gebom bardeerd, hetwelk zooals men weet 120 scholen per minuut loste. Gereraal Ilirscbauer verklaarde onlangs dal Duilsohland per maand desnoods 2000 vliegtuieen zou kunnen leveren. Neen het gevaar dal ons uit het Oosten bedreigt, is niet denkbeeldig, 't Is beter geen leger te hebben, dan een ontoereikend leger. Hetzelfde geldt voor de luchtvloot. Ongelukkiglijk hebben wij nog bijna niets op dit gebied. M. J. DE CLERQ zal de begrooting van handelsverdediging niet stemmen en zegt hij, op die wijze niet meewerken tot den volgen den oorlog. M. C ATT EEUW ineen l dat de oorlogs uitgaven overdreven zijn. M. VANREMOORTEL bekritikeert eeni; door den minister genomen maatregelen. M. THEELEN hoopt dat er Vlaamsche en Waalsche regimenten zullen komen. D> kwestie der gewestelijke indeeling verdient ook onze aandacht. De zitting wordt geheven ten 12 u. 10. Namiddagzitting geopend om 2 u. onder voorzitterschap van M. Brunet. M DE KERCUOVE D'EXAERDE hoopt dat de vergoeding der oorlogsopeischingen en voor afbraak van huizen roud de forten van Antwerpen, met wat meer spoed zullen uit betaald worden. Ook dient een oplossing te komen betreffende de ontmanteling van Ant werpen. Spreker-hoopt dat de Vlaamsche soldaten niet meer naar 't Walenland zullen gezonden worden. M. PIRMEZ. De Waalsche soldaten die naar Vlaonderen worden gezonden zijn in hel zelfde gcva). M. DE KERGHOVE* Er is noebtjans een verschil vermits de yjaamsche soldaten, die naar Wallonië gaan, daar door niemand worden verstaan, terwijl Me Walen in Vlaan deren vele menschen ontmoeten die Fraoscir kennen. M. DËVEZE minister van landsverdedi- i)g, spreekt dan eene lange redevoering uit waarin hij opsomt wat er reeds verbeterd is in helleger. Hij hoopt dat de kredieten noo- dig voor de begrooting zullen gestemd wor den. Spi ekende over het Belgisch leger in 1921, zegt de minister dat de jaren 1921 cn 1922, de overgangsjaren zijn gedurende dewelke Belgie, door jaarlijks twee lichtingen onder de wapens te roepen, de militaire opleiding heeft voltooid van de jonge geslachten, welke tijdens de bezetting niet tijdens de bezetting niet konden opgeroepen worden. De klas 1917 werd op 1 Juni naar huis gezonden, denzelfden dag werd de klas 1519 onder de wapens geroepen. De klas 1918 zal op 1 Oc tober naar huis gezonden worden. Deze van 1920 zal op 1 December onder de wapens geroepen worden. Eerstdaags zal het Parle ment te beslissen hebben over het régime, waaronder deze klas en deze van 1921 en 22 welke in den loop van liet volgend jaar zul len onder -:e wapens worden geroepen, haar diensttijd zullen voltooien. Te beginnen met deze van 1918, zal voor al deze klassen, krachtens de wet van De cember 1920, de diensttijd 10 maand bedra gen voor de infanterie, 12 maand voor de bereden eu technische troepen, 13 maand voor de ruiterij. Te beginnen mei Juni 1923 zal de toestand wederom normaal wezen, mits legen dan voor goed do verplichtingen van de Belgi sche jeugd in een wet vastgelegd zijn. Door deze wet zullen de militie en de recruteering, alsmede de duur van den actieven diensttijd en de militaire verplichtin gen geregeld worden. Bijgevolg zal over twee jaar slechts een klas onder de wapens geroepen worden, zoodat het leger dan niet meer zoowat 113.500 manschappen zooals thans zal tellen. De minister weerlegt ook de beschuldiging dat er te Beverloo zooveel sterfgevallen on der de soldaten zijn voorgekomen. Slechts één soldaat is er overleden en deze soldaat was reeds ongesteld vooraleer de parade- marsch welke zoozeer beknibbeld is gewor den plaats had. Hrj werd dan ook onmidde- lijk naar gasthuis gevoerd. De rede van den minister wordt Berhaalde- deiijk door de Kamerleden jgoedgekeurd. Betreffende de gewestelijke indeeling, zegt de minister, dat, in 't belang van België, het wensehelijk is dat de Waalsche recrulen eenige» tijd in 'l Vlaamsche land en de Vla mingen m 't Walenland ^vertoeven. Vlamin gen en Walen zullen aldus elkander leeren kennen en waardeeren. Zulks zal de Belgi sche ziel versterken. We mogen nooit verge len dater iets bestaal dat ons allen gemeen schappelijk is en dal boven allen gemeen schappelijk is en dat boven alle oneenigheden ons moet vereenigen de liefde vobr den heiligen grond des vaderland. (Toejuichin gen op vele banken. M. BüYL verslaggever der begrooting geeft nog eenige nadere toeliohlingén en brengt hulde aan den minister van lands ver. dadiging. M. MARCK bestrijdt het Fransch-Belgisch verbond en meent dat het ons op den milita- rischen weg zal voeren. Verder betreurt hij het, dat men maar steeds van geene gewes telijke indeeling wil weten. De Vlaamsche soldaten hebben in 'i leger te klagen en dit wettigt ons voorbehoud. Ik geef toe dal er sedert 1918 eenige verbetering is gekomen, maar niet in voldoende mate. In de begrooting is kwestie van boekerijen voor de soldaten. Zijn in deze boekerijeu ook Vlaamsche boeken in voldoende aantal aanwezig? Zulks is volstrekt noodig, daal de meerderheid der soldalen Vlamingen zijn. Na eenige woorden van M. VAN HOEGK wordt de zitting geheven ten 6 ure. MEDEDEELING STAD AALST PROGRAMMA Zondag 10 Juliten 4 ure, optocht met Fanfaren en Vaandels. Bijeenkomst Statie- plein. Te 6 ure, toespraak door Adv. Van Dieren, en andere redenaars. Nadien Concert en uitvoering van Vlaamsche Liederen. Maandag 11 Juli. te 8 u. Beiaardconcert. Te 10 ure Mis in de Hoofdkerk, met gele genheidssermoen en wijding van de vlag van den Vlaamsche Meisjesbond De Dender- leiie m. Te 11 en 6 ure Beiaardconcerten. Te 11 1/2 feest aangeboden door den Meisjesbond in de Zaal van Belfort. Des avonds: Feesten door afzonderlijke groepen ingericht. Bloempjes zullen verkocht worden ten voordeele van het - Martelaarsfonds Viering van den Guldensporenslag bij het Christen Werkersverbond Zondag 10 Juli, om 9,10, bijeenkomst in het lokaal «Groen Kruis St Jorisstraat, 26. Om 10 u. plechtige mis, met vaandelwij ding vaj) den Christenen Werklicdenbond, met aanspraak door een beroemde predikant. Na de mis optocht door de stad met vlaam sche meeting in het Groen Kruis. 1 Om 3 u. bijeenkomst 'in het Groen itruis. Deelname aan de grootë vlaamsche optocht. om 8 u. gestilige samenkomst ip het •.Groen jfadn&V 11 Juli. Het Chriatene Wer kersverbond, de Koninklijke Maatschappijen «De Catharinislen» en het Land van Riem» geven een prachtig vlaamsch feest op des, grooten koer van het Groen Kruis. Dit feest zal bestaan uit turnen, zangen, eu muziekuitvoeringen. De inkom is bepaald op 0,50 fr. voor de georganiseerde, 1,00 fr. voor de niet geor ganiseerde, taksen inbegrepen. Geen enkele Vlaming, die naam waardig, mag aan deze feesten ontbreken. Stad Aalst Zondag 17 Juli, om 2 ure namiddag in de meerschen tusschen den Denderinond. sohen steenweg, Tragel en Denderkaoaal. Onder toezicht vau 't Oost Vlaamsch Verbond Het Bestuur: De Secretaris, De Voorzitter, J. De Smet. Ed. Van den Steone Het College van Burgemeester en Schepenen.- stelt de volgende schikkingen vast Op Zaterdag 9 Juli te 8 ure 's voormiddags, op het Statieplein en aanpalende straten Prijskamp voor Paarden en Veulens van het zwaar Inlandsoh Trekras voorgausch het Land. Kostelooze inschrijving in het Bel gisch Paardenstamboek. Schatting der één- ea 2jarige Veulèns alsook der volwassenen Paarden voor de Maatschappij van Paardenverzekeringr PRIJZEN: Statiestraat bij dc Stal ie) I. Merriën van ten minste 4 jaar. 1 prijs gouden pracktmetaal en idem zilveren idem idem bronzen idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem 30,00 fr. 25,00 20,00 15,00 12,50 10,00 30,00 - 7,50 - 5,00 5,00 Statiestraat (bij hel Esplanadeplein) II. Driejarige Merriën. 1 pr-jB gouden prachtmetaal en 25,00 fr 2 zilveren idem 20,00 n 3 idem idem 15,00 4 bronzen idem 10,00 5 idem idem •10,00 III. Tweejarige Merriën, 1 prijs gouden prachtmetaal en 20,00 fr 2 zilveren idem 15,00 3 bronzen idem J0.00 4 idem idem 5,00 5 idem idem 5,00 n 6 idem idem 5,00 7 idem idem 5,00 Statiépïein IV. Hengsten Jaarlingen, 1 prije gouden prachtmetaal en 2 zilveren idem 3 bronzen idem •i idem idem 5 idem idem V. Merriën Jaarlingen. 1 prijs g >uden prachtmetaal en 2 zilveren idem 3 bronzen idem 4 idem idem 5 idem idem Kcophandelslraal VI. Hengslen-zuigelingen. 1 prijs gouden prachtmetaal en zilveren bronzen idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem idem i< lem idem idem idem idem 15 00 fr. 10,00 a 7,50 5,00 5,00 15,00 frt AO,00 >,50 5,00 5,00 20,00 tv. 35,00 i» JO,00 a 7,00 5,00 5,00 5,00 5,00 ur 5,00 - 6,00 VII. Merrien-zuigelingen. 1 prijs gouden prachtmetaal en 20,00 fr. 15,00 10,00 7,00 5,00 5,00 5,00 5,00 5,00 5,00 2" zilveren idem 3 bronzen idem 4 idem idem 5 idem idem ti idem idem 7 n idem idem '-(7 8 idem idem '75/ 9 idem idem 10 idem idem Aan ieder Veulen-zuigeling, ter markt ge bracht en in den prijskamp niet bekroond,wordt 3 fr. toegekend. De markt welke zal gehouden worden op het Statieplein, Nijverheidstraat, enz. is toeganke lijk voor alle Paarden en Veuleus. '1'ti sec he n de ioten van minstens xeapaarden, door kooplieden, voorzien van hun patent van koopman, ter markt gebracht, zullen 6 preinieD afgeiot worden. ALGEMEENE SCHIKKINGEN: 1. De inschrijving voor den prijskamp kan van nu af, genomen worden tot op den dag dei Jaarmarkt, tot 9 ure's morgends, in het Hotel des Arcades, bij Mad. Wed. Van den Broeckj Statieplein. 2. De Jaarmarkt begint om 6 ure, den Prijs* kamp ten 9 ure stipt voormiddag. 3. De voornaamste kooplieden van het Land en den vreemde zijn uiigenoodigd. 4. De ten toon- of te koop gestelde dieren zijn vrij van plaatsgeld. Zij moeten ter plaats blijven tot op het uur der prijsuitreiking. 5. De premien van den Prijskamp worden toe gekend door een gansch vreemde Jury,benoemd door het Stadsbestuur. De Jury beschikt vrij en onwedeiToepelijk over de premieu. 6. De uitreiking dor premien geschiedt onde* toezicht dor hiertoe aangestelde bijzonderë Commissie, ten 12 ure juist, ter herberg Tavern*, de la Liberté, bij M. Jozef Snels, Esplanade, 9. Do Besturende Commissie De Secretaris, De Voorzitter, Zenon DE VOS. E. VAN I>RN STEEXÏÏ LEDEN Barbier Adolf, Callebaut Joxef, Cal< lebaut Louis, Cobbaert Alfred, Gob baert Cam iel, Cobbaert Cyriel, de Bethune Bardn Louis, Dk Clercq Jozef, De Clippele Leo, De Cock Oscar, De Corte César, De Haeck Albert, De Ncoee Gustaaf, De Smet Frans, De Vuyst Constant^ Eechhaut René, Langelet Emery, Matthys CjrJ Matthys .Gustaaf, Michiels Hilaire, iMuylaeri Vital, Raemdonck ^Ifons, Renneboog Alberic, Roelandt Fraiis, Soeffers Robert, Van der Mae- ren Alfred, Van Peieghem Emiel. De Burgemeester en Schepenen^ De Secretaris, P.DRBE»*. JeOscar RJEYNTENS.

De Volksstem | 1921 | | pagina 2