9 Oe Yervalsciiing van Titels De herziening der Grondwet. Zaterdag Juli 1921 ÜQ8 de haat tegen het bolsjewisme in Rusland groeit. Be zaak van den valschen chaok Minislarie m Spoorwegen. De aanslag op den sneltrein Amsterdam-Parijs. Natisaals Preailëa voor Paarden- Een fabriek ha brand Onze Vorsten op reis Rond hef Parlement Hst procas dsr Buitsciis oorlogsmisdadigers. XXVII» JAARGANG NUMMER £57 Kerkstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114 IDj&.GHÖILh.A.ID 3 CENTIEMEN - WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Vak Ndppbl-De Gemdï !3£3atitótitfi3nstiaé«iö HH.Martelaars van G. Zon op 3,59, onder 7.52 j Eerste Kwartier den 1 i Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, ar^-riïi^ra^aeam zich te wenden tot het Agentsohap Havas,8, Martelaarplein, lo Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Brearn's Buildings Londrea E.G.i Be derde Internationale heeft besloten tot de oprichting van een school ter opleiding van organisatoren van omwentelingen. Het is inderdaad zeer noodzakelijk, dat daarin opleiding wordt gegeven, want in Rusland schijnen ten slotte, naar de resulta ten te oordcelen slechts dilettanten aan '1 werk zijn ge wc eet. De toestand te Petersburg is, aldus een Bericht in de <t Figaro nog altijd uiterst kritiek. De voedselvoorziening wordt met den dag moeilijker. Do commissie, die den toe stand onder de arbeiders moet zien te verbe teren, vergaderd dag en nacht. De arbeiders staan onder bijzondere bewa king. De communisten blijven uit de oogen der arbeiders. Deze laalslen weigeren beslist den arbeid tc hervatten. .Do band onder de communisten wordt merkbaar slapper dat wordt door de sovjet pers loegcgovcn. Inde officieel* «Isvestia», beschrijft de eveneens officieel© heer Dolinoff, hoofdin specteur der spoor wogen, hoe 't er op zijn gebied tegenwoordig uitziet. - Over de spoorlijn kruipt een groote grau we rups, dat is een trein, behangen met de grauwe massa der sluikhandelaars. Men ziet geen waggons geen locomotieven, geen tree. planken, geen buffers, zelfs niet d8 tusschen- luimten tnsscben do waggons.... De lieden klemmen ziel» v..s: :ia>i eiken haak, aan eiken spijker, aan eik uilstekeud gedeelte. Gelukkig degenen dio er in geslaagd is een plaats op een butler te veroveren. Het vertrek van ei ken trein gaat dan ook gepaard met gebrul, geschrei, revolver.-cholen en met lal van on gelukken. la iict algemeen tumult verliest üc een zijn gansclie have.een vrouwjvsrliest haar klein kind en een derde raakt onder de wielen. Hot gevolg is dan ook, dat in de spoorweg- ateliers van Kieff elke maand 300 doodkisten gemaakt worden vooi de op de treinen verongelukte sluikhandelaars. Men zul dus aan de allermoderns school bovengenoemd ook cursussen in treinreizen moeten verbinden. Of misschien behoort dat tot bet toelatings examen. "VSi-sJL -«akTS.QOQ fx*. Aanhoudingsmandaat bekrachtigd Donderdag verschenen de gebroeders Elie en Alfred Finet, bijgestaan door hunne ad- wokateo, Meesters Verbrugghen en Stenuil, evenals Van Ilooren, dio geen verdediger had, voor de Raadskamer. De eenigc rechter M. Ernst heeft voor eene maand het aanhou dingsmandaat bekrachtigd. Do verdediger van Alfred Finet heeft beroep aangeteeksmi tegen deze beslissing. Het bezoek der Engelsche journalisten. Mon weet dat, toen zij op weg waren van Spa naar de grot dc Ilan, drie Engelsche dag bladschrijvers het slachtoffer waren van een auto ongeval. De andere journalisten, die op dit oogenblik niets van het ongeval afwisten, hebben niettemin een bezoek gebracht aan de grotten, waar hun een zeer gul onthaal ten deel viol. Twee der gekwetste journalisten, sir.Herry Britlain en tic h. Davidson, konden twee dagen nadien Spa verlaten en zijn nu terug in Engeland. De toestand van den derde, den h. Glive Holland, vei betert en men hoopt dat hij eerstdaags naar Londen kunnen terug keeren. nr: WERKT NAAR Raoul Dc Navcry door II. 8r Vervolg Die man is niet waardig uwe tranen te zion rollen hij bezoedelt de lucht, die wij hier inademen. Achteruit ellendige boos wicht Gij spraakt daareven van den beul Dio breekt de ledematen nog maar, gij pij nigt de ziel. Weg met u Het gelaat van Mark had eene zoo drei gende uitdrukking aangenomen, dat Jean füurte het niet geraden oordeelde te blijven. Hij ging met den dolk in do hand tot aan do buitendeur achteruit en vergenoegde zich op sen schorpen loon te zoggen Zoo morgen bij hot aanbreken van den Aag de afgehouwen hand niet met het hand- suhrift in een kistje gereed staat, zal Candos, de beul, hier zijn werR komen verrichten. Een oogenblik later sloot de deur zich achter hem dicht. De wanhoop had in liet huis van Lijderik haar toppunt bereikt. Lidivina en Mark tra- den de lijkzaal binnen. De jon e man bleef bij de tafel staan, terwijl hij de hand kramp echiig aan den uegen geslagen hield en met de punt den missaal aanroerde, alsof hij daardoor wilde l» kennen geven dat hij de erfenis zijner zustor zou weten te verdedi gen. Hel meisje wierp zich voor het bed op fie knleüa en overdekte do ijskoude handen van Lijderik met tranen en kussen. Bavo, lie zelf door de droefheid overmeesterd w as, Abonnementen van vijftien dagen. Abonnementen geldig gedurende vijftien dagen over al de Belgische Spoorwegen wor den, met ingang van 13 Juli, afgegeven te gen onderstaande prijzen. 1® klasse, 230.00 frank 2* klasse 150.00 frank 3° klasse 90.00 frank. Zij vallen onder toepassing van de alge- meene voorwaarden voor gewone abonne menten op al de Belgische spoorwegen, be houdens de volgenne bijzonderheden a) Zij gaan in op den dag hunner afgifte, vastgesteld door den stempel der statie, en vervallen den 15' dag to middernacht. b) De waarborg is 10 frank. c) De kaarten zijn in al de statiën en hal- ten verkrijgbaar op mondelinge aanvraag, die ten laatste daags voor den corsten dag van benuttiging moet gedaan zijn. d) Die abonnementen kunnen noch worden verbroken, noch verwisseld voor eene andere klasse bij verlies worden zij noch vervangen noch terugbetaald. De opruimingswsrken. Donderdag morgend waren de opruimings- werken nog niet geëindigd. Men hoopte evenwel, "dat de sporen tegen 's avonds zouden in orde zijn en dat het normaal ver keer zou kunnen hernomen worden. Het onderzoek. Het onderzoek wordt ieverig voorlge/.et doch is zeer bemoeilijkt, daar niemand iels gezien of gehooi d heeft en de ellendeling dia de wisselnaald heeft iosgavezen, want 't is thans onbetwistbaar vastgesteld dal er een aanslag heeft plaats gehad dus allen tijd en gelegeuheid gehad heeft om zich. to ver wijderen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de sporen nog in orde waren rond 23 uro, toen trein nr 2470, door Hennuyères reed. Het onderzoek en de kontrool heeft thans ook uitgewezen, dat er niets ontbreekt van de waarden welke den goederen en post wagen bevatte. Ook denkt men al meer en meer, dat men hier met eene wraakneming van Fransche gewezen spoorarbeiders te doen heeft. Zooais men weet zijn een groot getal Fransche spoorarbeiders, ua de laatste werk stakingen afgedankt geworden. Zulks had voor gevolg, dat de afgedaukieu een diepen haat opvaüeden tegen degenen die aan bet werk gebleven waren. Verscheidene malen beproefden zij nog eene solidarileitswerk- staking uit te lokken in de hoop dat zij terug zouden aangenomen worden, doch vruchte loos. Alsdan begonnen zij aanslagen te ple gen iu de Noorderdepartementen. Dank aan de zorgvuldige bewaking konden meestal deze aanslagen, waaronder ook losvijzon van wisselnaalden verijdeld worden. Men besluit daaruit, dat zekere extremisten ziende dat bunne misdadige plannen in Frankrijk niet lukten, zullen gepoogd hebben in Belgie een aanslag te plegen op den Fransohe trein, daar zij wisten, dat liet grootste deel van het personeel van dezen trein uit Frapschen bestond en de bewaking der spoorbanen bier niet zoo streng is als in Frankrijk. Er bestaat daar overigens ook geen reden toe. Donderdag morgend zijn de parketten van Brussel en Bergen andermaal op de plaats der ramp afgestapt. Verscheidene officieren der rechterlijke politie en agenten der Fransche veiligheidspolitie bevonden zich ook ter plaats. zocht Godelieve en Richard, die luid snikten, te troosten. In dat oogenblik van spauning, d&t mis schien nog bitterder was dan de scheiding zelve, trad Simon bij zijn^jonge vrienden binnen. Mark vertelde hom het tooneel, dat zoo even plaats gegrepen had hij verklaarde hem, dat men het handschrift van Lidivina gedwongen was af te staan en het lijk van den overledene, die nu reeds in vrede rustte, te verminken. De wet gebiedt het, antwoordde Simon met eene gesmoorde stem. Dat gebruik is zoo afschuwelijk, dat ik het niet met woor den kan uitdrukken en toch wordt er alle dagen in onze omgeving aan voldaan, zonder dat iemand zich er tegen verzet. Gij maakt mij zinneloos zeide Lidi vina werkelijk, sedert een paar dagen sta ik folteringen uit, die de krachten van mij, ongelukkige, te boven gaan. Pas is mijn va der dood, of men betwist ons zijn lijk, men bedreigt ons deze woning door de tegenwoor digheid van den beul te bezoedelen... Neen, dat zal niet gebeuren Ik weel niet of mijn opzet golukken zal, maar ik zal het onmoge lijke beproeven! Ik ga do hulp van dien jon gen heer Otlo inroepen en. zoo het uoodig is, wend ik mij tot don hertog zeiven. Ik zal die.gunst op mijne knieën aferaeeken, ik zal mijn hoofd in hel stof buigen, terwijl ik om genade en barmhartigheid roep. Moedig kind zeide Simon, ik vrees, dat uwe pogingen vruohloloos gullen zjjn. Ik zal ten minste dc tevredenheid ima- De elleddige misdadiger heeft voorwaar goed zijne plaats gekozen, daar doze als de gevaarlijkste van heel jde lijn bekend slaat. Indien de twee ontriggdde lokomotieven, met de verbrijzelde goederen - en postwagens geen tampon hadden gevormd, zou heel ue trein te pletter geloopen zijn tegen den viadukt waarover den buurtteam loopt. Een expert, M. Bosquet, heeft gisteren nogmaals de wisselnaalden onderzocht en er duideüik vastgesteld, dat de .dader volkomen op do hoogte moe*, zijn van al wat excen trieken en wisselnaalden betreft. Woensdag voormiddag had te Brussel den jaarlijkschen prijskamp voor de nationale premiën plaats. De premiën weiden in de volgende orde toegekend Drinker di'Hondbocht11 jaar, van M. Deleener, Lembecq Bourgogne dc St-Mar- tin, 6 jaar, van M. Maricq, Bois-Seigneur- Staac Calypso, van de heeren Foret, Houtain en Stassart, Sart-Dames-Avelmne Prince Leopold, 7- jaar, van M. A. Van der, schucren, Vollezeele. In de omschrijving (provincie Antwerpen min het arrondissement Turnhout, Oost- en West-Vlaanderen) werden 4 premiën van 1,500 fr. uitgereikt aan Piot dc Corroy 8 jaar, van M. Van den Hende, St-Baafs- Vyve Lion de f'londre, van M. Tbielman, Kwatrecht Yzer de Pete, van M. Michiels, Peteghem bij-Oudenaarde Cresus de Vel- sicque, van M. Van Terasche, van Velsique. Gone nisuwo ophefmakende aanhouding Ie Antwerpen Naar aanleiding van de huiszoekingen ge daan bij de wisselagenten V... in zake Duit- sche titels met valsche stempels, heeft de heer onderzoeksrechter Mecholynck Donder dag de aanhouding gelast van een hoog politieofficier van Antwerpen. De gebroeders V... gaven onduidelijke aanduidingen nopens twee sleutels die aan-' geslagen werden. Deze zouden, naar het heet, van te Parijs staande koffers zijn. Nu is het gebleken dal de politieofficier in kwes- tie getracht heeft een bediende van do griffie bij het parket om.te koupen om de aangesla gen kompromitteerende sleutels voor andere in te ruilen. Hij was reeds zoover gevorderd, dat de in ruiling zou geschieden volgens het plan van den politieofficier in kwestie, doch op hel oogenblik dat het een voltrokken feit zou worden, werd bij op heeterdaad betrapt. Onmiddellijk aangehouden, vielen de feiten niet te loocheneu en dc politieofficier werd in de celgevangenis te Antwerpen opgesloten Onnoodig er bij te voegen, dat deze op hefmakende zaak heel wat beroering heeft teweeg gebracht, zoowel in de stad ala in politiekringen. Het oordas! van ft!. Woeste. Staatsminister Woeste is van oordeel, dat de moeilijkheden welke thans opgerezen zijn tusschen de Kommissiën van Kamer en Senaat, gemakkelijk uit den weg zullen kunnen geruimd worden en dat er geen ver vroegde ontbinding zal zijn. Ziehier hoe M. Woeste den toestand inziet De Senaat zal toegeven op de kwestie van 21 jarigen ouderdom. De liberale linker zijde schijnt te houden aan coöptatie. Zij zal voldoening krijgen. Doch er moet ook reke ning gehouden worden met den weosch van de rechterzijde van den Senaat betrekkelijk ken, mijnen plicht vervuld te hebben. Wilt gij dal ik met u ga Neen, ik ga alleen. Het betaamt dat gij, mannen, bij dit bed blijft waken. Ik voel geene vrees ,- de zaak, die ik verdedig, ia heilig. Ga, zeide Mark, en moge God u geleiden Lidivina sloeg epne rouwkap om T hoofd en verliot de woning. De naoht was donker en koud de regen viel in stroomen uit don hemel. Het jonge mpisje sidderde van angst en schrik. Zij wist niet, waar zij Olto zou kunnen vinden eo dal het het zekerste was, zich onmiddelijk naar het paleis van hertog Hendrik te bege ven. En dan nog zou zij bij den prins toege laten worden Zou zy Otto kunnen spreken Nu eens nam de hoop bij haar de overhand en stapte zij met eene koortsachtige gejaagd heid voort dan weder, van de nutteloosheid barer pogingen overtuigd, hield zij plotse ling stil en ging legen een der naburige hui zen leunen, om niet in bezwijming te vallen. Eindelijk was zij voor het paleis aangeko men en sleepte zij zich voort naar den schild wachtdie de eerste deur bewaakte. Wien zoekt gij hier vroeg de boog schutter. lieer Olto, was haar antwoord. Ik ken hem niet ga hier door en vraag ginder verdere inliohlingso. Lidivina ging een plein over en ontmootie aan hel uiteinde eenen grijsaard, wiens witte haren baar ver trouwen inboezemden, en tot wien zij met trauen in de oogen zeide Mijn vader is dood Ik heb nog niet do vergoeding. De zaken zullen zich van zelf regelen. De Kamer zal hare zienswijze hand haven nopens artikel 57 der grond wet^o voorwenden dat er reden is dat artikel te herzien. De Senaat van zijnen kant, zal ook zijne zienswijze behouden, en zich tegen de herziening verzetten. De grondwettelijke meerderheid zal dus niet behaald worden o, die formuul en er zal voorkomen wat zich voorgedaan heeft voor het referendum en voor den Staatsraad Artikel 57 zal in de Grondwet blijven zooals het is en alles zal gezegd zijn. liet werk der Constituante zal daarmede afgeloopen zijn en de ontbinding van het Parlement zal in de gewone voorwaarden kunnen geschieden. De ouderdom der kiezers voor den Senaat zal 21 jaar zijn en een deel van don Senaat zal door coöptatie gekozen worden. En naar alle waarschijnlijkheid zal de Senaat alle vier jaar hernieuwd worden. TE DAMPREMY Donderdag morgend, rond 8 1/2 uro heeft een hevige brand de fabriek van kleuren on email van M. Fontaine, te Dampremy, in asch gelegd. Do 18 jarige Berth,i Collard, was er bezig op een klein verwarmtoestel koffie te warmen toen een druppel kokende gom op het vuur tie!. Onmiddelijk sloeg eene groote vlam op en in een oogwenk vatten een ketel kokende vernis ook vuur, terwijl de kleederen van het meisje en van twee werklieden, die zich in hare nabijheid bevonden ook vuur vatten. Een der werklieden, Emiel Marchal kon spoedig zijne brandende broek uitdooven en snelde dan de twee anderen ter hulp. Deze geleken op brandende toortsen en 't duurde verscheidene minuten vooraleer de vlammen konden uitgedoofd worden. Beider toestand was evenwel zeer beden kelijk. Vooral het meisjo was erg verbrand over heel het liohaam. Iniusichen had het vuur zich aan de andere licht brandbare stoften, in de fabriek aanwe zig medegedeeld en weldra stond heel de fabriek in laaio vlam. Spoedig worden de roddingswerkon ingericht* doch men moest zich bepalen bij hot vrijwaren der omliggen de gebouwen. Rond den middag was de brand uitgewoed. De schade wordt op mins tens 150.000 fr. geschat. Het parket van Charleroi is ter plaats geweest. De ongemakken var* liet incognito. Londen, 7 Juli. Terwijl de Koningin Woensdag morgend eene kroon was gaan neerleggen op het gratder Belgische soldaten, le Kensel Green, ging Koning Albert eene wandeling doen. Hij verliet te voet Buckin gham Palace en kreeg onderweg lust het Britisch Museum te gaan bezoeken. Hij ging te voet tot aan het Strand nam daar een rijtuig en kwam aan hel Mu seum aan, eenige minuien vóór 10 ure. De poortier weigerde echter hem binnen te tyten, voorwendende, dat het museum slechts om 10 ure toegankelijk was voor het publick. Dc Koning nam de weigering zeer philoso- phisch op, glimlachte even, groette den be- biende en keerde op zijne slappen terug, om nog wat le wandelen. Intusschenjiad een officier van Scotland Yard, don poortter op de hoogte gebracht wien de bezoeker was. Koning Albert keerde dan later terug, werd eerbiedig door den poortier begroet en bleef ruim anderhalf uur in het museum dat hern veel belang inboezemde. den lijd gch&d, mijne rouwkleederen gereed le maken, en ik kom in het paleis van den vorst hoer Otto zoeken. Zoo gij hem kent, heb dan medelijden en voer mij tot hem. Mijn kind, antwoordde de grijsaard ik betreur het, dat ik u droevig nieuws heb mede te deelen. Heer Otlo is lieden niet te Brussel hij is met hertog Hendrik op jacht gegaan... Ook de hertog is afwozig Ja, mijne doohter. Dan hen ik verloren riep Lidivina uit. Zij viel in bezwijming en zou wezenloos op de straatstetoen terecht gekomen zijn, zoo de grijsaard haar niet in zijne armen opge vangen had. De gunst, die gij wildet vragen, is dan gewichtig? hernam hij. Ik kom, zeide Lidivina mot eene uit drukking van vertwijfeling in de stem, ik kom oig de hand van Lijderik... Lijderik met de blanke handen... verstaat gij mij Ik ben zijne dochter en ik kwam tot den hertog zeggen Genade voor eanea kunstenaar, die de roem zijns vaderlands was Heb medelij den met zijne weezen van kinderen! Hela ais. prins, Goa erbarrae zich over u, want hij kan zoo iets niet gedoogen en gij bezondigd u door de doodon niet te eerbiedigen l Dat zou ik gezegd hebben en nog veel meer.... Men* wordt welsprekend, wanneer nier. de zaak zijn vaders bepleit. De hertog is goedig; hij zou mij gehoor gegeven en mijne bode toegestaan hebben ik zou Lijderik voor die laatste hoon bewaard en te gelijkertijd mijn land van die schandelijke vernliohiing bo- vrijd hebben, {Vervolgt.) Bij admiraal Beatty Donderdag middag hebben admiraal graaf Beally, algemeen slafoveiste der Engetscht vloot en gravin Beatty in Admiralty House, een ontbijt gegeven ter eere dor Belgischs vorsten. Er waren een dertigtal genoodigden, Gen gala-bal 's Avonds, om 6 ure, had in het paleis van Buckingham een schitterend avondfeest ge volgd door bal plaats. Bij de dagbladschrijvers. In het Savoy-Hotel werd Donderdag mor gend den Belgischen dagbladschrijvers, dis zich ter gelegenheid van bet bezosk der Bel* gische vorsten te Locden bevinden, door da éigenaars der Londensche bladen een ontbijt aangeboden; Hartelijke heildronken werden er ingesteld. De terugkeer. Onze vorsten terugkcerendo van hun be zoek aan het Engelsohe vorstenpaar, zulle» Vrijdag avond om 8 uro 15, aan de halte vao liet paleis van Laken afstappen. Kei onderzoek van de taalwet in de Commissie besloten. De taalkomraissie is Donderdag namiddag bijeengekomen. Verschillende nieuwe amen dementen Van Cauwelaert werden aange nomen, zoodat het wetsontwerp er bijna weder uitziet zooals de Kamer .het in Augu stus 1920 goedgekeurd had. De tekst van hoogerbedoelde amendementen zullen wij ia een volgend nummer publiceeren. Daar M. de Liedekerke afwezig was werd M. Poullof met het verslag belast. Nog do uitspraak in zake St9nger-Crusiuf Het tribunaal motiveerde dit vonnis al* volgt Het debat heeft niet uitgewezen, dat generaal Stenger op den morgen van den 21 Oogst, een bevel gaf zooals er in de aklc van beschuldiging wordt aangegeven. D« uitvoeringen kunnen hem dus niet ten lasten worden gelegd. Werd er een dubbelzinnig bevel gegeven In alle geval werd geen bevel uitgevaardigd aan officieren van het 1* batj. van het 112" infanterieregiment. De getui- ;en, welke generaal Stenger beschuldigen ie terechtstelling van drie gevangenen te hebben goedgekeurd, verschillen in hun uitleg. Wat Crusius aangaat, volstaat het er op te wijze, dat hij geestelijk geschokt en zich zelf niet meester was om hem onverantwoor delijk te verklaren op 26 Oogst. Op 21 Oogst zijn de zaken anders toegegaan, maar da moord werd niet met voorbedachten radt bedreven en volgens het gerecht gaat het ei om een aanslag door zorgeloosheid. Be schuldigde meende, dat het bevel hem doo» Stenger gegeven werd. Beschuldigde had moeten weten, dat Stenger dit nooit zou gedaan hebben. Vijandige betooging De Fransche staatsraad Paul Matter, dooi zijn gouvernement naar Leipzig gezonden om er de debatten van de processen der oorlogst misdadigers bij te wonen, werd uitgejouwd toen hij na de vrijspraak van generaal1 Stenger het gerechtshof verliet. Nog eane vrijspraak Donderdag is het proces beeonnen tegen luitenant Laule, van Sharlolteiiourg, beticht van Oogst 1914, te Hesse-bij Sarrebourg, da Fransche kapitein Migat vermoord te hebben na hem eerst zijne epauletten te hebben afge rukt. Laule loochent en beweert zelfs door den kapitein, die weigerde zijne wapens af te geven, mishandeld te zijn. Volgens Laule ij de kapitein neergeschoten door een soldaat die ooggetnigen was van deze feiten en heeft hij, Laule, geen bevelen tot schieten gegeveo. Verscheidene Duifsche getuigen bevesti gen de verklaring van Laule. Twee getuigen uit den Elzas, Dr Muella» en Dr Delunehe, die beiden als geneesheer aan het 112' Duitsch infanterieregiment ge hecht waren kunnen niet juist zeggen wal er is en wie er geschoten heeft. Het openbaar ministerie vraagt daarop de vrijspraak van Laule, hetgeen dan ook ge beurde. Nog andere processen. Vrijdag begon liet proces legen den vroe- geren luitenant-generaal Hans von Schack en tegen generaal Bruno Krueke, die verant woordelijk worden gesteld voor typhus- epidemie ia liet gevangenkamp Nieder/ wehren bij Kassei. 1 Voorts begint op 12 Juli het prooes legen den eerste luitenant ter zee Ludwig Dittmaun en Bolt. Zal da komedie blijven duren Parijs, 7 Juli. Le Temps schrijft ovei de vonnissen van Leipzig Na de uitsprnkeo, aehlereenvolgeoe doo» hel hof van Loipzig gedasu in zake de oor logsmisdadigers, wier gewelddaden met vol^ doende bewijzen aangeklaagd waren, door de Fransche, Belgische en Engelsche geuver- nementn, is men te Parijs ovoituigd, samen moeten verzet aanteokenen en ui de dossier^ welke zij aan het hof *au I.eip/ig haddei toevertrouwd, moeten terageischon.

De Volksstem | 1921 | | pagina 1