0. L. Trouw ra tel Scapulier Lijisfl ml fls Me teil voor ds proflncie. Bs leeaioi vaa de Verwoeste Gewesten. M prGüis der Duilsche ooriogs- Zondag 17 Juli Maan&g 18 Juli 1921 Het vrcuwsnstemrec'ni De Iersche kwestie. -wv- Kerkstraat, 9 eti 22, Aalst.- XXVII» JAARGANG NUMMER {84 Tel. 114— 3Z>^€3-3ST jAD - SS CENTIEMtN - WEKELIJKS ©»50 Uitgever: J. Van Nüfi'el-Db Genbï H. Alexias j Zoo op 4,07, ouder 7,48 H. Gamillia IZoji op 4,08, onder 7,45 Volle Maan den 19 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot bel Agentschap Havas,S, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Building-s Londres E.G.4 üp den Sinksendag spraken de HH. Apo stelen door hemelscne ingeving, verschillends talen, en ljij bet aanroepen van den zoeten naam Jesus wrochten zjj vele mirakelen uit. "Welnu er waren, zooals er verhaald wordt, toen ter tijde verscheidene mannen die de voetstappen van de heilige profeten Eliaa en vEli&em gevolgd hadden on door den H. Joan nes -den dooper bereid waren geweest tot de komst van Christus. De prediking van het H. Evangelie had- den sj gretig aanhoord; zij haddon ook het geluk genoten de H. Maagd Maria van bij te zien en met haar te spreken. Zij begonnen dan ds moeder des Zaligmakers godvruchtig te vereeren; de eerste van allen, bouwden zij ter eere van de allerzuiverste Maagd oen heiligdom op den berg Carmelus, en dal ter plaats zelf waar Eti as eene wolk gezien had die de II. Maagd had voorafgebedd. In dit nieuw heiligdom kwamen zij meer- rnaalfi daags te zamen om met godvruchtige plechtplcgingen, gebeden en lofzangen de Ailerh. Maagd als de bijzonderste bescherm ster hunner Orde te vcMeeren. Zij begonnen can ook te heeten' broeders van O. L. Vrouic van Carmelusberg en.de Roomse he Pausen beveiligden niet alleen dezen titel maar zij vergunden nog bijzondere aflaten aan hen die de Orde of wel iederen Ordebroeder met diens naam zouden noemen. De H. Maagd Maria van harentwege schonk hunniet slechts haren naam en hare bescherming Zij gaf hun ook het eereteeken van het heilig. Scapulier hetwelk zij den heiligon EngCTBokman Simon Stock, overste van de Carmelusorde in Engeland, overhandigde, ora door dit henielsch kleed, de heilige orde te onderscheiden en togen alle nakende kwaadgevaar te beschuiten. Dit geschiedde op 1-6 Juli 1251, op welken dag thans nog in H. Kerk '.et feest van O. L. Vrouw van hel Scapulier werd govierd, M ria be loofde alsdan - Ontvang dezen Scapulier of dit schouderkleed alwie daarmeö god- godvruchtig sterft, zal van het eeuwig vuur bevrijd blijven. Daar eindelijk doze Orde vroeger in Euro pa onbekend was, en niet weinigen bij den Pans Honorius aandrongen om ze af te schaffen, verscheen O. L. Vrouw aan Simon eens 's nachts en gebood hem dat hij de stichting en de menschen die er deel van r inaakieu, "zoude wélliêvend aanveèrdên. Doch de H. Maagd heeft deze orde niet alleen met menigvuldige voorrechten begif tigd voor deze wereld zij doet dit ook voo^ de toekomende daar hare macht en bermher- tigheid groote kracht hebben; het is immers een godvruchtig geloof dat zij die als hare kinderen ingeschreven zijn in 't Scapulier, eene kleine onthouding doen, de weinige gebeden opzeggen die hun worden voorge schreven, en de zuiverheid beoefenen volgens hunnen staat, met moederlijke genegenheid vel ledig in het vagevuur zullen getroost worden, en door hare tusschenkomst zullen opgenomen worden in het hernelach Vader land. Daarom ook heeft de orde van Garmelus- lusberg door zoovele en zoo groote weldaden verrijkt, «enen feestdag ingesteld om Maria te gedenken en te bedanken. Draagt den Scapulier met godsvrucht en betrouwen en Maria 's bescherming is u verzekerd. De storrera woedt op 't wilde meer, Het schip wiegt wagg'lend weg en weer, Dc mast die kraakt de kiel die wringt. En bare op baar het dek bespringt, Wie zal ons vrijden van den dood - O Moeder-Maagd, aa zie op.s nood Het onweer deinst, de wind verflauwt. De macht verlaat de lucht die blauwt. Daar blinkt de kust vol zonneschijn; Gezegend moet Maria zijn 1 BEWERKT NAAR Raonl De Naverg door II. 15® Vervolg De spijkers sprongen een voor een uit en weldra lag het lijk, in den doodmantel ge wikkeld, bloot. Het overige gaat mij aan, zeide de hertog, terwijl hij een scherp lemmet nam en «en voor een de naden van het lijngewaad doorsneed. Op zijn knieën, het hoofd naar de lijkbaar gebogen, zette de piins met koorts achtige gejaagdheid zijn akellgen arbeid voort. Toen het hem mogelijk was, het lin den lijkkleed weg te nemen, streek hij het weg, ten prooi aan een onbeecbrijfelijken angBt. Met de handen vroom op de borst gevouwen en met Christusbeeld tusschen de vingeren, lag de kunstschilder daar neer. De vorst slaakte den kreet, die Otto bet hart verscheurde een kreet van gruwza- men twijfel, van hevige wanhoop. De jonge man sprong op den hertog too, en onder steunde hem metzjjnc armen. Hendrik dokte het gelaat^ van den doode weder met den lbkmantel toe, gaf een teeken aan den dood graver om de kist weer dicht te nagelen en zag met wezenlooze blikken hoe de man langzaam den grafkuil weei toe wierp. Toen er geen spoor van deze nieuwsgie jrigheid, die biiaa op een heiligschennis ge- Laaists dagen der inschrijving voor Lcurdes Voer inlichtingen zich te wenden bij den heer Modeste Cer^elet, Leopoldstr. 11Aalst. ofschoon ze persoonlijk purtijgangers er van zijn. Op het einde der zitting nam M. HHysman9 weder het woord hij slaagde er slechts ge deeltelijk in den slechten indruk van zijn eerste optreden weg te vagen. Lang is het geleden dat er in de Kamer zulk een belangwekkend debat heeft plaats gehad als gisteren over het vrouwenstem recht. De bespreking werd ingeleid door Staatsmi nister Woeste en wel op meesterlijke wijze. Wederom stond daar voor ons de oude de- batter, die ondanks zijn hoogen ouderdom, even vinnig en bewust als ooit nog eens als de leider der rechterzijde de tegenpartij te woord stond. Een voor een ontleed hij de argumenten welke door de socialisten werden aangevoerd om hunne to rechtvaardigen. Het verslag van M. Carlier (soc.) die in naam der commissie de besprekingen had te sobrift gesteld, lag na de rede van M. Woeste in gruis ten gronde. De linkerzijde begreep den toestand en men poogde zelfs niet op do gewone lawaaierige wijze de rede van den grijzen Staatsman te onderbreken. Gelalen luisterden de socialis ten naar het verpletterende relcwistoriurn, hetwelk herhaaldelijk door de ganschc rech terzijde met toejuichingen werd begroet. Wanneer M Woeste eindigde zeer lan^ sprak hij niet was de zaak beslecht. Hel laatste argumentje had bij de tegenpartij weerlegt en ontnomen. Na deze rede stonden dc socialisten voor een netelig geval. Zij die sedert jaar en dag het vrouwenstemrecht op hun program had den, die zich overal en ailijds als de verdedi gers der polftieke rechten der vrouw hebben uitgestald, moesten nu uitleggen dat ze, des ondanks, toch tegen het vrouwenstemrecht gingen stemmen. Laat het ons maar aan stonds zeggen bij die poging hebben ze een pilovabele figuur gemaakt. De heer Huysmans meende de kracht- menseh te zijn om den n tour de force klaar te spelen. Ondanks al de behendigheid en de oratorische kunstknepen, welke hem zeker niet kunnen geloochend worden, was zijn eerste rede zoo miserabel mogelijk." Altijd zij Kaniiel, ben ik partijganger geweest van het vrouwenkisreehtDan zijt ge, weder voer M. Segers, een reactionair geworden M. Huysmans schrok van dit woord der mate, dat hij ietwat uit zijn lood werd gesla gen. Het zoo gesmade woord reactionair op hem toegepastneen, daar had hij zich niet aan verwacht. Wanneer de heer Huysmans weer ging zit ten had hij zeer weinig gezegd en niets be. wezen. Dezen keer speet het hum zeker te zijn recht gestaan. Voor deif bestgeoofenden heeft de politieke haard wel eens onaangename verrassingen. Na het erbarmelijke optreden van den Ant- werpschen afgevaardigde meende M. Destrée terecht dat hij zijn groep uit den bcruirden toestand had te redden. De minister van Kunsten en Wetenschap pen genoot inderdaad meer succes, maar toch leek de begaafde spreker ietwat be schaamd. M. Destrée zegde dat een groot gedeelte der socialistische linkerzijde het vrouwenkiesrecht voor de gemeente destijds nooit zou gestemd hebben, indien hij en zijn vrienden zich niet hadden verbonden op dien weg niet verder te gaan en het kiesrecht der vrouwen voor provincie en Kamer te ver werpen. Ze hadden jegens andere partijleden een verbintenis aangegaan en daarom stem men ze thans tegen vrouwenkiesrecht, leek, meer overbleef, wierp de berfog den doodgraver oene goudbeurs toe en verwij derde zich daarop met zijn vriend. Zij hadden nog geen woord met elkander gewisseld, toen zij het paleis bjnnentraden. Toen hij woer ia zijn vertrek terug was, zeide hij tot Otto met eene van aandoening bewogen stem j Morgen vroeg zult gij zelf, verstaat gij mij, mij zelf, u naar het huis van^ Lijderik beijver» en mij de dochter van den kunst schilder hier in het paleis brengen. Olto vertrok zonder te spreken, na door een teeken te kennen gegeven te hebben, dat hij zou gehoorzamen. De vorst wierp zich op zijn bed, maar kon geen oogenblik rust genieten. Otto was minder aangedaan. Alhoewel or geen gram- schhp lag in den toon waarop Hendrik hem bevolen had den volgenden dag naar Lidi- na te gaan, meende de jonge man toch dat een ongeluk haar bedreigde. Hij dacht, dat hij zich met slecht nieuws voor haar belast had. Nochtans richtte hij hij den dageraad zijne schreden naar de woning van den kunst- schilder, nog altijd onzeker, op welke wijze hij,do bevelen zijns meoeters zou |overbren- gen. Richard kwam hem opendoen. Het kind herkende den edelman en ging hem voor in de groote zaal, terwijl het uitriep -T- Zuster, zuster, daar ia de ridder, die het handschrift van onzen vader wilde Uoopen. Otto boog en keek vervolgens Lidivina Zooals wij gisteren onder onze laatste be richten reeds melden, werd het lot van een millioen Vrijdag gewonnen door reeks 126707 nummer 7. Dit nummer werd verkocht door de Banpue de Gourtrai, te Kortrijk. Zooals de vorige nialen, waren het twefe oorlogsblinden, de genaaruden Collignon en Baecklauts, die de nummers uit de trommels haalden. Moge de nieuwe millioenair, door de blinde fortuin begunstigd, de ongelukkige oorlogs blinden niet vergelen Post nasr Congo De kantoren Antwerpen 1 en Brussel 1 verzenden op 19 Juli een post naar Belgisch Congo, in te schepen met de paketboot Tchad welke behoudens onvoorziene om standigheden, den 20Iuli uit Bordeaux ver trekt. Deze postzendingen vertrekken met den trein n. 112 van 8 u. 20 uit Brussel (Zuid;. Het kantoor Antwerpen I geeft zijne zendin gen raee met den trein 222 die om 5 u. 28 uur Antwerpen Centraal verlaat Om met deze post te kunnen meegaan, moet de briefwisseling te Antwerpen 1 en te Brussel 1 (hoofdpostkantoor) twee of drie uren voor het vertrek Ven den trein samen gebracht zijn, naar gelang liet gewone of aangerekende briefslukken geldt. Een wedstrijd E9n wedstrijd voor 100 bedieningen van klerk, openstaande voor burgerlijke en mili taire candidatcn heeft in ^September a. s. plaats. De aanvragen lol deelneming dienen uiterlijk op 5 Augustus bij hetjjMinisterie van Spoorwegen, Zeewezen, Posterijen en Tele grafen in te komen. Vooraleer hunne tutu- vraag op te maken galiefreude belanghebben den de berichten te raadplegen welke aange plakt zijn in da statiën en iu de posl-eu tele graafkantoren jen wa;uop de aannemings- voorwaarden alsmede de op te geven inlichtingen aangeduid zijn. Met in den grond boorsn van een Engelsen hGspitaalschip Leipzig, 15 Juli. Een der meest op zienbarende getuigenissen was dit van onder admiraal von Trot ha, hoofd van het vloot- personeel van Januari 1916 tot aan den wa penstilstand, von Trotha verklaarde dat de vlootleiding geen oogenblik heeft gedacht dat het strafwetboek zou toegepast worden op de zeeofficieren, wegens feiten tijdens den oor log, in dienst, gepleegd. Men gaf herhaalde lijk aan doze officieren dc verzekering, dat zij alleen maar verantwoordelijk waren te genover het opperbevel- der vloot. Aangezien de verdedigingsmaatregelen, door de geal lieerden tegen de duikbooten getroffen, steeds gevaarlijker werden voor onze schepen, had. den wij aan de duikbootbevcvelhebbers bevel gegeven alle gevoelsbezwarens op zij te zet ten, wanneer het cr, in 'eenaktie op aan mocht komen, de veiligheid van de duikboot te verzekeren. De voorzitter van liet hof stelde de vraag of dit beginsel ook nog van toepassing kon worden geacht nadat de aktie was afgeloo- aan. Het arme meisje was zoo bleek, dal zij op een doodo geleek. Een barer armen hing lange haar lichaam af en verloor zich in do plooien van haar kleed met den anderen stroeld9 zij Richard en trok hem op zich aan. Zij vermoedde, dat de gezel dos vorsten leed onder het nieuws, dat bij haar moest brengen en, met een glimlach vol overgeviag in Gods wil zeide zij Spreek, ik ben op het ergste voorbereid. Gij hebt nochtans zooveel geleden... Gij schrikt er voor terug, mijijno won den op nieuw open te rukken o, hoe goed zijt gij Maar gij zijt met eene opdrloht belast, vervul uwen plicht. Hertog Hendrik doet u naar het paleis komen. Mij naar het paleis hertog Hendrik. Zij sprak die woorden uit met zulk een angst, dut Otto het noodig achtte haar gerust te stollen. Wat vreest gij zeide hijde prins heeft eerbied voorde gerechtigheid. Voorde gerechtigheid... en hij eischt van de anderen een gelijken eerbied voor be recht... ik ben verloren ik weet het, vert loren Maar denk niet, dat do geeetkra ch mij ontbreekt 1 Neen 1 ik zal gaan... ik ga mét u. Gij doet mij schrikken, ik weet niet, wat do hertog... O, ik weet het slechts te goed. Ik heb zijne gramschap verdiend, Godelieve en Richard^ pen, von Trotha antwoordde dat de beman ning van een duikboot haar taak slechts vol bracht achtte bij hel bereiken van hare vloot- besis. Het vertrek der EngeJsclve kommissie uit Leipzig Berlijn, 15 Juli. Naar uit Leipzig ge meld wordt, zal do Engelfiche advokaat-ge neraal Sir Ernest Pollock na het geding te gen de duikboot-officieren Boldt en Dittmar Leipzig veriatenen naar Louden terugkeeren om zijn regeering verslag uit te brengen. Dit vertrek slaat niet op een lijn met dat der Frausche kommissie. De Engelsciie regeering heeft nog geen beslissing genomen over het voorstel van Bri&nd me zi^i bij de houding van Frankrijk aar. te sluiten. Het rekwisitorium Vrijdag sprak het openbaar ministerie, in deze zaak de advokaut generaal, zijn rekwisi torium uit. De vragen of Patzig ongelijk gohad had hel bo9pitaaischip in (langrond te boren en of de Engelse hen soms misbruik hadden gemaakt van hospitaalschepen, zette hij van kant, daar hij vond dat ze met de zaak niets gemeens hadden. Het openbaar ministerie is van oordeel dat het besluit, op de reddingsboeien ic schieten genomen werd door Patzij in gemeenzaam overleg met de twee andere officieren. Ook moet het schieten niet aanzien worden als zijde geschied op een hooger bevel. Na in strenge bewoordingen de vlucht van Patzig- gelaakt te hebben, besluit het open haar ministerie, dat da belichten schuldig- zijn aan moordpoging, Hij neemt verzachten de omstandigheden aan en eischt vier jaar dwangarbeid voor lederen belichte. Belangrijk-.? beraadslagingen. Londen Jo Juli. Lloyd George hield gisteren een bespreking, waarbij Chamber lain, Fitzalaan, Greenwood en Smuts legen woordig waren. Naar verluidt ia er tastban vooruitgang gemaakt ten aanzien van de plannen voor de Iersche konferentie. Thans is de mate der regeeriogstoegevin- gen zorgvuldig overwogen. Men gelooft dat de ministers te dien aanzien eenstemmig zijn. De besprekingen waren zeer breedvoerig en duurden zeven uren. Men koestert een hernieuwd vertrouwen sedert Bandon vrij gelaten is, hetgeen een rechtstreeksch ge volg is van de tusschenkomst der Ierscne 1 idera en opnieuw- bewijst dat deze leiders hun volgelingen beheerschen. Belfast blijft het zwarte schaap, waar eer gister .avond opnieuw geschoten is en drie lieden gewond zijn van wie een ernstig. De Times zegt, dat de regeering de her opening heeft gelast van een deel der Iersche spoorwegen, welke gesloten waren tenge volge van liet optreden van Sinn-Fein. De heropening der zuivelfabrieken wordt over wogen. De Morning Post meent te weten, dat de voorloopige overeenkomst, afgescheiden van dc voorzieningen van de huidige Government of Ierland act zal omvatten de domninion- stalus voor Zuid-Ierland, hetwelk vrij van rijksbelastingen zal zijn ea volledig geldelijk zelfbestuur zal genieten, terwijl Noord-Ier- land b 14jit in den toestand van thans. De Valera vertrouwt, zoo voegt de Morning Post hieraan toe, dat deze geldelijke onaf hankelijkheid en in het bijzonder de ont heffing van alle rijksbelastingen, liet Noorden dermate zal aantrekken, dat de vereeniging met het Zuiden slechts een kwestie van tijd zal zijn. Verbroedering Toen De Valera in Downingslreet kwam werd hij inidc toegejuicht door een groote confrontatie. Het parket van Bergen vergezeld door een leeraar van het gesticht voor doofstommen t« Berchem Sl-Agatha, heeft zich gisteren naai Goegnies-Chaussée begeven, om er zich te ontmoeten met het parket van Avesnes. Eene konfrontatie moest daar plaats heb ben in betrek met eene moordpoging ge pleegd op Mev. Wed. Maillard, winkelier, ster te Aulnois. Het parket van Bergen had twee kerels, Oscar De R.. en Georges D.., wegens deze zaak aangehouden, naar de grens doen bren gen, terwij het parket van Avesnes een der den kerel, Alfred VV.. medebracht. De drie aangehoudenen werden stellig door hun slachtoffer herkend. Een doof stomme, Gaston Wallerund, werd onder vraagd door den leeraar van Berchem St- Agalha. Hij ook herkende de drie kerels, die hij geruimen tijd rond het huis had zien zwerven. De belichten loochenen. Eene menigte van verscheidene duizenden personen, op afstand gehouden door gen dar- men, woonde de confrontatie bij. wees braaf, tot dat uwe zuster terugkom, verzoekt dan Mark en Bavo geduld te ge bruiken ter liefde voor mij... vaart wel Lidivina drukte de kinderen aan haar hart melOLMiHuilboezeming van droefheid en liefde Nu, zeide zij, na een doek over hare schouders geworpen te hebben, nu ben ik gereed. Otto bewonderde het meisjein alles haar zedige schoonheid, haar gelaat, dat bleek als marmer haie uitboezemingen vau teederheid jegens Godelieve en Richard hare bekentenis, een grooten misslag begaan te hebben, die een strenge straf na zich sleepte dit alles trof hem en niet het minst hare christelijke overgeving, die altijd de bovenhand behield. Otto durfde haar ver trouwen niet vragen Lidivina durfde niet spreken, uit vrees zich te verraden. Zij bega ven zich op weg. Toen het meisje echter den drempel van het paleis betrad keerde zij zich om. wierp oen vluchtigen blik op alles, dat voor haar lag en ging dan met een vluggen tred den door, alsof zij zich over deze laatste zwakheid schaamde. Otto ging haar voor den trap op, opende een eikenhouten dour en verdween vervolgens, terwijl Lidivina eerder over den vloer gleed, dan dat zij er over 'iep. Aan het uiteinde van deze voorzaal was een kabinet, mot kostbare tapijten behangen, waarin hertog Hendrik van Brabant aan oene menigte. Sinn-Feiu blijft getrouw zijn wa penstilstand mot de regeeringsljoopen nako men. Sedert di wapenstilstand 1.1, Maan-' dag van kracht werd zijn geen misdaden be richt. Leden der kroontroepen en Sinn-FeL ners verbroederen zich in het openbaar. Een typisch voorbeeld wordt bericht uit Hatloni waar Dinsdag 300 personen van beide par tijen deelnamen aau eon geïmproviseerde zwemwedstrijd, welke werden gevolgd door dansen en zingen. Een groot vreugdevuur werd aangestoken en te middernacht werd een stoet gevormd, die iersche liederen zingend door de straten trok. Een tooneel dat vaak voorvalt is de ont moeting van een groep Iersche republikein se he soldateu en Britsche troepen. De repu blikeinen staan in de houding en salueere», de Britsche troepen beantwoorden het saluut en beiden gaan Uuu respectieve wegen en wuiven met zakdoeken. !n afwachting Terwijl M. de Valera zich gisteren morgend bij M. Lloyd George bevond, bleef de tal rijke menigte voor het ministerie staan. Ie eenige groepen begon men Ièrscbe liederen te zingen. Andere Ieren knielden neer en ba den den rozenkrans... Eene internationale OPGEPAST We zijn in een heet seizoen en elkeen tracht zich te verkoelen. Velen gaan zwem men. Men moei daarbij oppassen. Het is hoogt gevaarlij .c seffonsr na het eten noen- en avondmaal te gaan zwemmen of te water te gaan. De koude van het water doet de spijsvertering ophouden en dat kan een bloedopdrang veroorzaken. De bloedopdrang op zichzelf kan dgodelijk zijn, ook indien de onvoorzichtige seffens uit bet water gehaald wordt. Maar gewoonlijk, verliest het slachtoffer het bewustzijn, zinkt en verdrinkt eer men hem kan vinden en bo venhalen. Alle jaren vallen slachtoffers van die on voorzichtige doenwijze en ook dit jaar heb ben we reeds menig geval aan te stippen gehad, hoewel alle dagbladen tegen die on voorzichtigheid waarschuwen. Dat het gevaarlijk is koud water de drin ken als men bezweet is, weet nagenoeg elkeen Men kan zich daarbij eene verhitheid op de* hals halen, die op tering en dood kan uitloö» pen. van Lidivina afwachtte. Op het geraas der opengaande deur stond hij op en ging tegen een stoel leuuen Lidivina, die terstond de doodbleeke kleur van zijn gelact en den vlammenden blik zijner oogon opmerkte, dacht dat zij verloren was. Zij verzamelde echter haro krachten en hief het hoofd op naar den vorst. Gij hebt mij misleid, zeide de hertog, gij hebt mij misleid Hoor mij aan, prins, antwoordje d« dochter van den schilder hem van verre ea zonder van houding te veranderen. Ia naam van uw vader Hendrik, deu krijgszuchtige, bid ik u mij tonder toorn aan te hooren. Ja, ik heb u misleid, ik beken het verro zij het van mij, er schaamte over te gevoelen ik ben er fier op. Ik geef er weinig om, wat gjj met mij doen zalt. Behalve dejkinderen, die 'k te huis achtergeten heb, heb ik in deze we reld niets meer, waaraan ik gehecht ben. Spreek, spreek, zeide de hertog. Wat groote kunstenaar mijn vader was, kunt gij van alle koningen van Europa ea van alle edelen van Vlaanderen vernemen maar, wat hij als vader voor mij geweest is, dat weet ik alleen slechts. Margaretha, mijne Thoeder, heeft in onsimidden geleefd, zonder haar bestaan innig met het onze te vereeni gen zij was ziekelijk en stierf van uur toty uur weg; maar vader gaf ons beurtelings het brood der ziel on het brood des liohautna hij Dtjnlijke onzekerheid ten prooi het bezoek J was ous lief en onze vreugde. (Vervolgt

De Volksstem | 1921 | | pagina 1