tijtelt iet dE iwe trol 20 Ondarwijspansioenen Woensdag Juli 1921 De DuUsche verplichtingen. Prins HlrO'Uito ia 't Velikiaa De Dsensche koning komt een zin kend Zwesdscii schip ter hulp. j inrj i iiiTii bi 'm an i "iiturg XXVII» JAARGANG NUMMER 16 ES Kerkstraat, 9 en gg, Aalst.— Tel. 114 PACj-BIjA-P 8 CEHTiEMËN WEKELIJKS publiciteit bulten hel Arrondlcs.m.nt Aalst, zich ta wenden tot het Agentschap Uavas,8, Marlelaarplein, te BrusselS, Place de 0.50 Uitgever: J. Van Nuffkl-Db Gbndt la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G. t II. Marguerita Zonop4.1i, onder7,43 Volle Maan den 19 Een nieuw wetsontwerp is neergelegd looi' MM. Marck, Poullet, Maenhout en Pon- lelet. Ziehier in bondigen uitleg, waarin dit Voorstel bestaat De gelijkheid voor elke leerkracht in de berekening van 't pensioen. Tot hiertoe ia bet pensioen van een aangenomen onderwij zer maar de 4/5 van het pensioen van een gemeenteonderwijzer, niettegenstaande hij dezelfde jaren dienst en dezelfde jaarwedde heeft. Dil versohil spruit voort alleenlijk uit den naam der schooi aangenomen of ge meente dal is Waarblijkend onrechtvaur- ifc- Het wetsvoorstel voorziet hel rcaht van peusioen vau allp onderwijzers in gemeente-, aangenomen en aanneembare scholen, be waarscholen, adultenscholen, oefenscholen, voorbereidende afdeelingen hij middelbaar onderwijs van Staat en gemeente, wanneer zij 50 jaar oud zijn en 30 jaar dienst hebben. lichaamsgebreken met ongeschiktheid tot dienst geven recht op pensioen 5/8 dei gemiddelde wedde. Do gehuwde onderwijzeres met een of moer kindereu lean pensioen aanvragen, indien zij om familier$danen hare betrekking niet meer kan bekleeden. In de berekening komt 1/44 voor elk dienstjaar met maximum 5/6 der wedde. Elk dienstjaar dat lelt voor de vaststelling der jaarwedde, zoowel als kloosterling dan als wereldlijke bewezen, telt voor het pen sioen, mits die diensten wettelijk erkend zijn. Een ministerieel besluit zal beslissen of die dicisien voldoende bewezen zijn. Uitdrukkelijk wordt gezegd, dat de manier van berekening der pensioenen zooals in de wet van 18 Mei 1912 voorzien, voor de aanneembare onderwijzers is ingetrokken. Een koninklijk bsluit zal bepalen hoe de jlieristen der aangenomen onderwijzers moe ien gestaald worden. Do wetten en reglementen op het pensioen 2n de statuten der kas vau weduwen en weezen zullen van toepassing zijn vooralle Belgische onderwijzers der voornoemde scho len. Do tegenwoordig reeds verleende pensioe nen zullen herzien worden door deze wet; tij blijven ten lasie van Staat, provincie en gemeente. De na deze wet -te verleenen pen sioenen zullen ten laste van don Staat alleeo zijn. De pensioenen zullen herzien worden met toekenning vanaf 1 Jan. 1921 op basis der gemiddelde jaarwedden der laatste vijf jaren, lil de berekening te vorhoogeu tot het bedrag der wedde baremas welke van kracht zijn op 1 Jan. 1921. Ziedaar de voornaamste punten; in de memorie van toelichting volgt eene tabel met de linancieéle lasten die het ontwerp mede- brengt. Wij trekken de aandacht van allen die bezorgd zijn om het lot van volksonderwijs en zijne opvoeders, om de pogingen te steu nen onzer vrienden en van het Christ. On der w. Verbond, dat reeds officieel heeft aan gedrongen om in den huidigen zittijd die belangrijke hervorming te bespreken en'door te voeren in Kamer en Senaat. Laatste dagen der inschrijving voor Lourdes Voor inlichtingen zich te wenden bij den heer^odeste Cercefet, Leopoldstr. 11, Aaist. BEWERKT KAAR Iiaml De Navery door 11. 17l Vervolg God neme u in zijne hoedje, hier in mijn .huis, mijne dierbare woning, die ik in weerwil van de droevige herin-neringen, die sr aan verbonden zijn, niet licht verlaten zal. Of to waa geheel verteederd, toen ldj Lidi. vina verliet en geheel van eerbied voor haar vervuld. Toeu zij binnentrad, vond zij Gode- tieve in allen ernst bezig .met Richard le klee- den. iloe roerend was dit kinderlijk spel. Bij do afwezigheid van Lidivina vervulde bet kleine meisje tegenover haar broertje de rol van moeder. Toen de oudere zuster dat tafereel zag, was zij diep bewogen, maar zij wachtte zich wel de taak over te nemen, die Godelieve zoo goed begonnen had. Zij wilde bftt goede kind niet ontmoedigen. Toen Ri- :chard geheel gekamd en gekleed was. voerde Godelieve hem tot Lidivina. terwijl zij met kinderlijke bevalligheid, waarin toch een aekere waardigheid verborgen lag, zeide Hij is heel braaf geweest gedurende Bwe afwezigheid. Lidivina kuste Richard. Godelieve nam jen vederbos, deed liet slof van de meubels en liep gedurig heen en weer zonder het minste geruisch te maken. Dan riep zij Ri- ïhard en door zich beide op de teenen op te heden, gelukten zij er eindelijk in, een wil- en doek op de tafel uit to spreider. Nog Oprichting van medeihuizen. Parijs 18 Juli. De onderhandelingen tusscken de hh. Ralhenau en Loucheür duren voort. De üuilschers hebben aanvaard dadelijk in de verwoeste streken een zeker aantal model huizen op te richten,waarvan de prijs zal aan gegeven worden. Ingaande op protesten, heeft hel ministe rie de zagerijen der Landes uitgenoodigd ook modelhuizen te bouwen met opgave van den prijs. De geteisterde zal zelf kiezen tusschen het Duitsche en het Fransche model. Er zijn reeds 10.000 huizen in Duitsch- ■land besteld zij moeten nog dit jaar ge bouwd worden. Alleen de ^kelders worden in baksteen gemaakt de daken worden met pannen belegd. Die huizen kosten 15 t. h. minder dan de gewone baksleenen huizen. Men trekt ze id 6 dagen tijds op. Incident te Bremen. Berlijn 17 Juli. 'Do Engelsche kommis sie te Bremen had de vernietiging bevolen van een aantal kostbare zoeklichtspiegels. De betrokken werklieden weigerden, daar de spiegels, naar zij zeiden dienden voor niet-militair of maritiem gebruik. Een Engel sche officier, Gordon, heeft toen ofschoon hel hem door een anderen Engelschen officier dringend werd afgeraden, zelf de spiegels totaal verbrijzeld. Het waren er 32, w. o. spiegels van bijna een meter middellijn. Zooals wij gemeld hebben, werden de Japansche kroonprins Hiro-ilito, zijn oom prins Ivanin en de loden van zijn gevolg Vrijdag in het Vatikaan door Z. H. den Paus ontvangen. Vanaf 4 ure namiddag hadden de gewa pende korpsen van het Vatican, allen jn groot uniform, post gevat in de St Damasus- koer, waar de verwelkoming ging plaats hebben. De gendarmen, met den shako, do Zwitsersche wacht met deu schitterenden helm en de blinkende borstkuras en de Pala- tijnsche wachten in hunne prachtige unifor men, vormden de haag van de St Damasus- koer naai' de Arazzizaal, waar de Wacht der Edelen, in het rood-gouden uniform, met den blanken sabel had post gevat. Ten 4 1/2 kwamen do prinsen zijn gzvolg per rijtuig aan. Bij zijn uilstappen werd de Japansche troonopvolger op hartelijke wijze verwelkomd door Mgr Sanz de Samper, Majordoraus van Zijne Heiligheid. Prins Hiro-Hito, prins Kanin, de diplomaten en hoogere officieren die hem vergezelden, waren in groot uniform en schitterden van goud eu dekoraties. De pauselijke troepen boden de wapens. De booge bezoekers wer den voorgesteld aan de Palatijnsche Prelaten; aan Mgr Tiberghien, kanunnik van Latera, oen en aan Mgr Fumasoni. sekretaris der Öeloofsverspreiding en gewezen Apostolieken afgevaardigde in Japan. Vervolgens werden do prins en zijn gevolg door den stoel prela ten door de pauselijke vertrokken geleid naar de troonzaal, waar Z. H. de Paus de bezoekers afwachtte. Prins Hirp-Ilito, prins Karin en admiraal Yamamoto naderden den 11. Vader, die hen gulhartig verwelkomde en ijen vuriglijk de handen drukte. Gedurende het onderhoud bood de prins Zijne Heiligheid eene prachtig geciseleerde zilveren Japansche vaas aa n. De Paus sehonk de prins op zijne beurt twee soh-oone mozaïe- kco, gemaakt in de werkhuizen van het Vatikaan, en waarvan een den voorgevel van St-Pieterskerk voorstelt. Vervolgens stelde de prins de leden van zijn gevolg voor aan den H. Vader. Daarna werd de troonopvolger naar de zaal van het lastiger was tiet, dagschotels uit hot daartoe bpatemd kastje te krijgen maar Richard klom op een voetbankje en reikte ze een voor een aan Godelieve, die ze op .tafel zette en ze regelde. Lidivina liet ze begaan, en voelde haar hart van vreugde kloppen. Richard en Godelieve solieon haar immers te zeggen Wij zullen de kracht "zijn, die u ont breekt, en de hand dien gij verloren hebt. Zij liet hem vrij de ingevingen van hun medelijdend hart ten uitvoer brengen. Zij spraken stil tegen elkander, raadpleegden samen, wanneer zij niet goad wisten, hoe iets aan le vangen, maar kwamen alle moei lijkheden te boven door hunne kinderlijke liefde en teederheid. Bij bet ontbijt brachten Mark en Simon eene oude vrouw mede. Ziehier eene helpster voor u, zeide Mark er isle veel werk in dit huis, dan dal gij alleen erin zoudt kunnen voorzien. En wij dan zeide Godelieve. Gij, mijne lieven, moet nog toeren. Godelieve zal zich op het vervaardigen van kantwerk en het borduren van rtapijb& toe leggen Richard zul zich een handwerk kiezen. Dat van mijn vader, antwoordde de knaap ik heb pater Athanasius verzocht, mij ais zijn leerling aan te nemen en hij heeft mijue bede toegestaan. Toen de famillie zich aan tafel nederzette, bracht men Lidwina een eikenhouten kistje, dat tamelijk zwaar was. Van wege den hertog van Brabant, eeide de bode. Konsistorie geleid, waar de plechtige uitrei king plaats had der pontifikale dekoraties aan de Japaneer,en en der Japansche eere- teekens aan verscheidene prelaten. Na de ontvangst bij Z. H. den Paus be gaven de prins en zijn gevolg zich naar het Staatsseki'etariaat, waar zij opgewacht wer den door Z. Em. kardinaal Gasparri, do ge zanten en gevolmachtigden bij deu H. Stoel. De kardinaal had eerst een persoonlijk onderhoud met den prins, waarna de voor. stellingen plaats hadden. Langs de koninklijke zaal, en terwijl in de St-Damasuskoer l.et Japanseh volkslied ge speeld werd, begaf i»e pritfë zich naar de Si-Pietersbasiliek. 8N DUITSCHLAND. In 't bezet gebied. Ontploffing van vuur- werkmateriaal. Verschillende Fran- sdian gewend. Ter gelegenheid van het vieren van de Na tionale Feestdag, door de Fransche bezet tingstroepen, geraakte bij het afsteken van het vuurwerk een vuurpijl op de tot de Fransche Rijnvloot behoörende Rheinslein, en bracht daar ongeveer 200 andere raketten lot ontploffing.' Naar verluidt, wwrdpn daarbij 10 Fransche soldaten en een Fransch officier zwaar ge wond. Op het schip zelf brak brand uit, welke intusscheu spoedig gebliischt kon worden. Verscheidene gekwetsten sprongen in het water. Zij werden eciiter terstond gered. Monsterbetooging tegen (ten duiventaks te Brussel Wat wij nooit hadden kunnop denken, hebben we Zondag te Brussel te zien gekre gen. Een proteststoct tegen de wet van 40 p. op den inleg van het Juivenspel, geleid door een oOtal politieagenten. Een 25'.al prachtig versierde wagens, gela den met du.veukevies, 4 muziekmaatschap pijen, een 30tal transparanten, opgevolgd door een 5000tal duiven liefhebbers, for meerde op de Jacquen.ainlaan, Sennelaan en de Brouckèreplaats een prachtige stoet, die ingericht was door de Brabautsqhe afdeeling van den Belgischen Duivenliefbebbersboad. Aan het hoofd van den stoet bemerkten wij de heeren Jules Janssens, voorzitter van den Belgischen Bond,G. Staasart, M. YYève, Roquet, enz. Bij het vormen van den stoot maakten wij van de gelegenheid gebruik om eeuige der opschriften van transparanten, die in den etoet godragen werden, op le nemen De Belgische Duivenbond wil alle jaren 3,500,C00 fr. aan de regeering afstaan. Als hot QOOdig is zullen wij volksverle- genwoordigers-duivoniiefhebbers voor liet land kiezen, wij zijn met 250,000 duiven- liefhebbers in Belgie. Indien de voorstellen wan den Belgi schen Duivenbond niet aangenomen worden, zullen wij de prijskampen stagen. Geen stem in de volgende kiezing voor diegene die de wet op de 10 zullen stem men. F» De duiven hebben Verdun gered. i) De Boiidgenooteu beschermen de reis duiven en geven zelfs toelagen. In België niets 1 i Geene bescherming Geene toelagen Onaannemelijke lasten b De duif was de vriend van de soldaat in de loopgraven. R. Poincaré, president van Frankrijk, decoreerde de duiven belden en redders van Verdun. Deze opschriften zeggen genoeg hoe de zaak van den 10 op h°t duivenspel door Nadat Lidivina met bevende band het kistje geopend had, was het eerste voorwerp dat zij ontwaarde, het manuscript -van Lij - derik. De vorst had op een blad perkpincnt deze woorden gescheven Geef de wees, wat de wees toekomt. Daarnaast lag een rolletje met een zijden draad gebonden dat voor Mark bestemd was en waarin Hendrik hem lot wapensmid der kroon benoemde. Gode lieve en Richard kregen ieder een gouden ketting en een gouden speld een beurs die honderd goudstukken bevatte, stelde Bavo in staat, om een beroep te kiezen, zoodra hij het geraden oordeelde. Lidivina, zeide Mark, aan u zijn wij dat alles verschuldigd tot welken prijs hebt gij niet ons aller geluk verzokerd Van af dien dag was Lidivina tegen alle stoffelijke behoeften beveiligd. Mark's toe komst was verzekerd. Godelieve en Richard maakleu dan vorderingen, naarmate hunne krachten toenamen. Ie dó ren morgend ging de knaap naar liet klooster, terwijl Gode lieve zich naar eene bekwame werkvrouw- begaf, om die wondersohoone kantwerken te ieeren vervaardigen, die later een bron van welvaart voor haar vaderland zouden worden. Lichthart sohreöf van tijd tot tijd ort Mark dacht er gedurig meer aan, om Gu- dula ten huwelijk te vragen. Bavo maakte enelle vorderingen. Lidivina nam van dag lot dag meer af en werd gedurig bleeker. Haar teeder gestel had te hevig® schokken moeten doorstaan en alhoewel hare omge ving cr niots van merkte, twijfelde zij er editor geen oogenblik aan, of God zou haar de Brusselsche duivenliefhebbers aangetrok ken wordt. Om li ure vertrok de stoet van de Brou- Lèreplaats naar de Poelaertplaats voor de moneteroplating dor duiven. De trammaatschappij van Brussel zal zon dag geweton hebben dat de duivenliefheb bers maohtig zijn, want op verschillige plaat sen hebben de trams een half uur ftilstand gehad, vandaar eene groote verwarring in den tramdienst. Op de Poelaertplaats bemerkten wij ver schillige Engelsche duivenliefhebbers, waar- lusschen M. Burton, voorzitter van den «Na tional Union. van Engeland. Door de Pathe-Journal werden filmen van de monsteroplating opgenomen. Na de monsteroplating had eene groote protestmpeting plaats. De heer G. Stassart sprak in naam van den Belgischen Dpivenliafhebbersbond en raadde ul de besturen der provincies aan, om bij hunne volksvertegenwoordigers aan te drin gen de wet van de 10 e/° niot te stemmen. M. Vau Oppens van Ath, sprak in naam van de liefhebbers van lienegauwen. Hij zeg de dat de liefhebbers van Henegauwcn vast besloten zijn hnnne volksvertegenwoordigers op do hoogte van de zaak te stellen, en bracht ook eqnige feiten aan 't licht van diensten door onze duiven tijdens de oorlog bewezen. Volksvertegenwoordiger Maenhout, van Gent, zond een telegram aan M. Jules Jans sens met de vaste belofte tegen de wet op de 10 o 1° le stemmen. Hat gedacht om emie nationale betooging in te richten werd «esproken ingeval het noodig zou zijn. Wij zijn er van overtuigd dat de monsterbetooging nog lang in het geheugen der Brusselsphe liefhebbers zal blijven. Geweldige brand aan de Hollandsche grens Vsrsclisldene kuizen, hasvan en schuren vernield. Zaterdag namiddag rond 2 u. 30 is een eweldige brand uitgebroken aan de Bel- gisch-Nederlandsche grens. Het vuur brak uit in de schuur van den landbouwer L. Van Holle. Na enkele oogonblikken gezien de groote droogte, stond gunsch het gebouw in laaien gloed. De vlammen sloegen hoog in de lucht en vuurspraukels door den wind gedreven, zetleden spoedig de ramp over tot de schuren van twee geburen van Van Holle, namelijk de landbouwers Inischoot Edmond en De Letter Gyr. Dc schuur vandeu landbouwer Bruggeman op 400 meiers van den eersten vuurhaard gelegen, kwam eveneens door een vonk in vuur in brand, evenals het huis van E. Van Assel, en de schuur van den landbouwer De Mey. Het werd eene geweldige vuurzee, en bodde het niet gowoest dat dé wind gelukkig- lijk keerde, gansch de parochie Overslag ware wellicht in vlammen opgegaan. Spoedig werd hulp ingericht en de pom piers vaii Zuiddorpe snelden met hunjie brandspuit ter plaats. Belgen en Nederlan ders deden om tiet meest hun best om elkan der bij te staan, doch men moest er zich bij bepalen van zooveel mogelijk de nog onaan getaste huizen te vrijwaren. Eens dat een gebouw vuur had gevat, viel er aan blusschen of redden niet meer te den ken. In de vernielde schuren en stallingen zijn er gelukkiglijk geene dieren omgekomen be halve een drietal hoenders en een hond. Om 10 1/2 ure was alle gevaar voor ver dere uitbreiding geweken, doch Zondag na middag lagen de uitgestrekte puiuen nog immer Le smeulen. Alles is verzekerd. weldra tot zich roepen en een einde aan hare beproevingen stellen. VIL Heigedrag van Hendrik vau Brabant was geheel veranderd Diezelfde vorst, die vroe ger onQphoiidelijk luidruchtige vermaken najoeg, verscheen tiu niet meer ep jachtpar tijen, bals en militaire feesten. Hij sloot zich met wijze raadsliodpu in zijn paloie op, be studeerde de wetten en gebruiken van Vlaanderen en zoqht altijd naar middelen om den toestand te verbeteren. Het hof was geheel verbaasd, dat aan zekeren kolenbran der Baldenk verscheidene malen een gehoor werd toegestaan. De vorst moedigde de be kwarae kunstenaars aan Otto had den bij zonderen last gekregen, om die werklieden, die in het een ol' ander vak uitmuntten, op le zoeken en ze den prins aan te wijzen de nijverheid ontwikkelde zich on groote schaal de ellende nam af,de arbeid verjoeg de ar moede uit alle hniien de naam van den her tog werd overal gezegend. En toch was er in het binnenste van iieiidrik's ziel eene geheime wonde, die niet genezen wilde. Hij durfde ze voor niemand bloot leggen, zelfs niet voor Otto den trouwste zijner vrienden. Twintig malen was hij op het punt geweest van te spreken, maar telkens drong hij de woorden in zijne keel leiug, terwijl hij bloosde als een vreesachtig kind, dat op een misslag betrapt wordt. Dikwijls zat hij uren lang op eene hand te turen, die van was scheen te zijn en even als de reliqui eens martelaars met strikken versierd en met paarlen verrijkt op een kusseu lag. (Vervolgt.), IN HOOG-SILEZ8E 09 to98tand wordt bedsnkelijk. Allar* lei incidenten. Een aanslag op generaal Lerond. Men weet dat men zich met de ontwape ning van Duitschland onledig houdt. Drie ondercomraisaien werden aangeduid, wier werkzaamheden in September zullen oudor- zocht worden, en die aan de vergadering van den Volkerenbond een verslag zullen voor leggen. De eerste ondcr-commissie zal de private fabricatie van het oorlogsmateriaal eu liet wapenvervoer onderzoeken De tweede onder- commissie, het toezichtarecht over de bewa pening der overwonnen landen en het onder ling toezicht. De derde onder-commissie, de huidige krijgsmachten en die van voor den oorlog der verschillende landen met bud fi- nancieele terugwerking. Maar heel het kenschetsend is dat onder- tusschen de Petit Parisien verneemt uit Beuthen dat de Orgesch en de andere Duit- sche organisaties voortdurend groote hoe veelheden wapens ontvangen. In de Noordelijke steden van Opper-Silp- zie en ten Westen van de Oder, leggen de Duitsclie organisaties een ongewone bedrij vigheid aan den. Onder voorwendsel op de velden te arbei den kunnen talrijke detachementen van de Orgesch zioh in de kringen van Strelilz en Ratibor vestigen. Anderzijds, wordt verzekerd dat zekere Selbslschutz-organisaties, die zich buiten de democratie-lijn teruggetrokken hebben, niet gelicencieerd werden en gereed zijn om terug le keeren en den strijd opnieuw aan te bin den, wal een Duitschen aanval doet vreezeo hetzij voor, hetzij na do beslissing van den Oppereteti Raad. Talrijke Fransche bladen deelen Let ge wichtig nieuws onder voorbehoud made dat een te Berlijn loopend gerucht beweert, dat generaal Lerond slachtoffer van een aanslag zou geweest zijn. Noch door het ministerie van buitenland- sche zaken, noch door het ministerie van oorlog hebben wij bevestiging van dit ge rucht gekregen. Ten slotte ia een Franech officier slacht offer geweest van een nieuwe aanranding te Ratibor. Een bende Stostruppen drong Zater dag het hotel hinnen-waar luitenant Vibout, adjnnkt van den controleur van den kring van Rabitor, zich bevond. Zijn leven in ge vaar ziende, moest luitenant Vibout, verge zeld van zijn vrouw, de stad verlaten en te Oppeln een onderkomen zoeken. Draadloos wordt uit Kopenhagen geseind Het stoomschip Y'sland waarop d« koning en de koningin zich bevinden op hun reis naar Groenland, ontving Donderdag een draadloos bericht van het Zweedsch stoom schip Bele volgens welk de machine van dit schip was gebroken. Men seinde, dat het vaartuig zich ia zinkenden toestand ten Zui den van Upernivik bevond. De koninklijke sloep van <Jp Ysland bevond zich op dat oogenblik te Jacobahaven, maar zij vertrok onmiddelijk vauda ir om hulp te verleenen. De Bele was uit Kopenhagen vertrok- lten ongeveer terzelfder tijd als de Ysland waarop het koningspaar de reis maakt er. bracht Deensche geestelijken, hoogwaardig, hcidsbekleedurs en geleerden naar Godthalh, om de driehonderdjarige herdenking van de slichting dezer kolonie te vieren. Daarna wat het schip naar Upernivik gegaan oui levens middelen in te nemen. De bemauning is ge- red. De vierde Augustas-lierdenking. De minister van binnenlandsche zaker. zond aan de gouverneurs der provinciën ec aan de bissohoppen een rondschrijven, ora hen te aanzoeken de kerkklokken te doen luiden en de fabrieksalarmfluiten in werking te stellen, op 4 Augustus a. s., om half tien, uur waarop op 4 Augustus 191.4 de Duit- schers.pns grondgebied binnendrongen. De gauwdieven aan 't werk. Op de foore te Brussel. Zoudag avond hebben de gauwdieven op de foore van Brussel hun hart opgehaald. In min dan een half uur kwamen vier personen in den politiepost verklaren, dat zij bestoleu waren door zakkenrollers. M. E.., van Anderlecht, miste zijne brie ven tescli met 600 fr. M. D.., wonende Lakenstraat eene briaventesch met 170 fr. Mev. V.., wonende Van Bcboorelraat een geldbeugel met 700 fr. en M. Georges D.., wonende Blae6Straat zijn gouden uurwerk met keten, ter waarde van 700 fr. Wat later bemerkte een politieagent een lOjarige knaap, eenvoudig gekleed eo bloots-, buofd, die veel verteer maakte. Hij bracht den kleine naar het policiebureel, alwaar eene vrouw van Anderleolit jqtfst eene klacht kwam neerleggen tegon etn kleinen bengel, die haren geldbeugel 95 fr. inhoudende ge robberd had. De kleine werd afgelast en, men vond oen Jgeldbeugel in zijn bezit, Hij had cclitei; reeda

De Volksstem | 1921 | | pagina 1