LOURDES De toestand In Opper-Sliszie. De strijd In Klein-Azie Aanvaring' op de Schelde Een bloedige neerlaag der Spaansehe (roepen IN MAROKKO. Een buskmltfabrlBk In da lucht i Italië. Een Sergeant wegens verraai tot levenslangen dwangarbsli veroordeeld- Door mosselen vergiftigd Stachtoffsrs banner oavcarzlchtiglieil Doodelijk ongeluk te Zwevegiiem. De Lamlbouwweek KOOLMIJNEN VAN WINTERSLAQ fuitigd worden na voortbrenging van een g0ionuiieid««eteig5ohrift, door dezen ambte» naar afgeleverd. In dezelfde streken mogen de meniën •n de ezelinnen maar tol den spriugdienst benuttigd worden na een aangenomen veeart9 fetstaligd heef», door een bewijsschrift tsn hoogste van over vier dageri gedagteekend dal deze dieren niet zijn aangedaan, noch rei dacht aangedaan zijn van dourine. Een dobbel van dit getuigschrift wordt gezonden binnen de vier-en-twintig uren, naarden veearts-opzichter der omschrijving waar het dier zich bevindt. De maatregelen, door het tegenwoordig artikel voorzien, zijn toepasselijk op de heng sten, doezels,de merriepaarden en de ezelin pen, die sinds min dan een jaar de streken verlieten door de ziekte besmet. Indien, tijdens de heerschende ziekte, de veearts-opzichter andere behoedende of on- derkenoende maatregels noodig acht, zijn de bonders der dieren verplicht zich te schikken naar deze aanvullende voorschriften. Art. 7. De Gouverneur der Provincie be paalt, op advies van den veearts opzichter, de uitgestrektheid der streken, aanzien als loor de dourine besmet. Art. 8. De bewaakzaamheid waaraan de lieren, voorzien in art. 3, onderworpen zijn, mag maar opgeheven worden een jaar nadat ie genezing bestatigd werd, door den veearts opzichter of zijn afgevaardigde. Voor wal het mannelijk dier betreft, wordt de bewaakzaamheid geheven na het snijden. Art. 9. Op voorstel van den veearts op zichter, mag de minister de afmaking beve len der dieren aangedaan van dourine. Eene vergoeding van 50 t. h. der waarde van hel afgemaakt dier, wordt toegekend aan den eigenaar van een dier op bevel geslaoht, ter oorzake dezer ziekte. Voor bet berekenen dezer vergoeding wordt de schatting gedaan door een deskun dige, die zonder beroep beslist. Deze des kundige wordt benoemd en beëedigd door den minister of zijn afgevaardigde. De vergoeding wordt niet toegestaan in geval van overtreding'aan de schikkingen van dit besluit, en namelijk wanneer de ver klaring van hel beslaan der ziehle niet tijdens bet eerste tijdperk gedaan werd. Zij wordt ook geweigerd aan eigenaars van hengsten die niet regelmatig de sprinboekjes bielden. Art. 10. Bij overtreding aan de schikkin gen van bet tegenwoordig besluit {wórden gestraft j 1° Met de straffen voorzien bij artikel 319 van het strafwetboek, alle houder of bewa ker van dieren, verdacht aangedaan van dourine, die niet aanstonds den burgemeester van de gemeente waar de dieren verblijven, zal verwittigd hebben en ze niet zal opgeslo ten hebben tot liet oogenblik waarop de bur- gemcestor hun verkeer zou toelaten; 2° Met de straffen voorzien bij artikelen 320 eu 321 van hetzelfde wetboek, al deze die bij miskenning van het bestuur, hunne aangedane dieren of hunne dieren, verdaoht aangedaan of besmet van dourine, zullen hebben laten springen of bespringen; 3° Met de straffen voorzien in de artikelen 4, 6 en 7 van de wet van 30 December 1882, al deze die In overtreding zullen genomen worden van de schikkingen van het besluit, niet voorzien in 1* en 2° hierboven. Art. 11. De Minister van Landbouw gelast met de uilvoering vao 't tegenwoordig besluit, dat in voege zal tredeu daags na zijne afkondiging in den Moniteur. Een gedenkteeken aan de Belgi sche gesneuvelden in Den Haver Zondag werd in Den llaver een gedenktee ken onthuld opgericht aan de Belgieche gesneuvelden. M. Dcvéze, minister van landsverdediging kwam naar Den Haver om de plechtigheid voor te zitten. Hij werd ontvangen door M. Jozon, onder preftkt en door andere overheidspersonen De onthulling van het gedeokleeken op de begraafplaats had plaats om 2 1/2 uur, Bij die gelegenheid sprak de Belgische minister een roerende redevoering uit en herdacht de helden die daar op de begroaf- plaata rusten, ver van den grond waar zij hel levenslicht zagen. Bij schetste den heldenmoed van hen die hun vaderland verdedigden on enkel gehoor gaven aan de stem van den plicht. De minister besloot Het vaderland is he den zooals gij het gewild hebt. Het is in dat vaderland dat gij thans voortleeft. Wij die den last der verantwoordelijkhe den van het heden dragen, wij hooren uwe stem. Zij beveelt ons te zorgen dat het on- vordeelbare België groot en sterk worde, vredelievend blijve en in eendracht een heer lijke toekomst verovere. - Dat de dooden in vrede rusten. De le venden vergeten niet - te Antwerpen Twee personen over boord geslagen. ZiOndagmorgend waren M en Mevr. Van - Baelen meteen roeibootje gaan spelevaren op de Schelde, te Antwerpen. Ter hoogte van het Sluisken kwam het ranke vaartuig in aanvaring met de Stad ZieriUzee een plezierboot die naar lissin- gen voer. liet bootje kantelde om en de twee Inzit tenden werden in het water geslingerd. Ge lukkig konden beide drenkelingen dadelijk opgepikt worden door de bemanning der Stad Zierikzee o die ze behouden naar de vlotbrug van bet Margueriedok bracht, waar hen de noodige torgen werden toegediend. Het echtpaar Van Baelen werd vervolgens huiswaarts gevoerd, zoodat beiden er van af ^wameo met een koud bad* WERKDERARMEZIEKEN Wij doen een vurigen oproep tot alle liefdadige personen, toch de on gelukkige zieken niet te vergeten, die ten prjjze van zooveel last en moei lijkheden de bedevaart naar Lourdes willen ondernemen, om daar, door Maria's machtige voorspraak, de ge nezing te bekomen die de mensckelijke kunst en wetenschap hun niet geven kan. Doch die reis is ver en vermoeiend en vele zieken hebben overvoeding noodig. Hoe zullen wij hun het noo dige kunnen verschaffen Geeft, geeft, en met dank zal alles aanvaard worden bij M* Cercelet, Leopold- straat, N'11, te Aalst, zooals, roode en witte wijn, verscbe eieren, gerookt vleescb, kaas, brood- en gerasptsui- ker, chocolade, dessert, koffie, sui- kerij, versoh fruit, enz. enz... Oorkussens en dekens zijn ook zeer welkom.. W(j nemen de gelegenheid te baat om onzen besten dank te zeggen aan de Aalsterscbe bevolking, die zoo goed beantwoord beeft aan onzen op roep. Dank aan de milddadigheid onzer Stadsgenooten kunnen wij dit jaar 45 tot 50 zieken naar Lourdes laten me dereizen. Madrid 23 Juli. Uit Molilla wordt ge mold, dat de Spaansehe troepen aangevallen werden door eeneovertalrijke bende Rabylen van den stam der Bemi-Ourigel. De Spaansehe troepen ledtn zeer zware verliezen. Nadere bijzonderheden. Madrid 23. De Koning heeft sine die r zijn reis naar San-Sebastiaanuitgesteld. In den Kabinetsraad, welke heden ge houden werd, werd besloten eenige oorlogs bodems naar Marokko te sturen. Verders, dat de troepen van het Moederland, welke zich op weg bevinden naar Melilla, in deze stad zullen blijven om door haar aanwezigheid de gemoederen te bedaren. Aan journalisten heeft de Minister van Oorlog vóór den Kabinetsraad gezeid, dat zijn indruk over den toestand in Marokko dien namiddag slechter was dan iu den morgen. Generaal Navarre, die generaal Silvestre vervangen heeft, heeft de troepen, welke Dar-Ruis bezeilen, laten terugtrekken tot Batoin. Een offioiecl verhaal. minister en den minister van Oorlog. Vervol gens heeft de Koning zich dadelijk naar het Ministerie van Oorlog begeven om er kennis te nomen van de jongste telegrammen. Verwerking. Madrid, 23. Te S.-villa en Barselona heeft de Regeering talrijke passagierssche pen en groote stoomschepen opgevorderd om naar Marok-ka te vervoeren. Troepen uit de provincie worden te Sevilla verwacht. Dadelijk na haar aankomst zullen zij naar Melilla ingescheept worden. In het artilleriepark te Cadix, heerscht er een koortsachtige bedrijvigheid. Overgroote sohada. Talrijks dooden en gekwetsten. Nabij Pola is eene buskruilfabriek alwaar groote hoeveelheden poeder en allerhande munitie opgeslagen lagen, in de luoht ge vlogen. Heel de stad schudde op hare grond vesten en geene enkele vensterruit bleef geheel. Ev zijn verscheidene dooden en meer dan honderd gekwetsten. nadat hij diefstallen in vele huizen gepleegd had. Hij werd ter beschikking van den Pro- kureur des Konings gesteld. Madrid, 23. Volgons sommige bladen kan mén aan de hand van officieels telegram men de gebeurtenisaen in Spaansch-Marokko aldus samenvatten Toen generaal Silvestre, kommandant- generaai van Melilla vernomen had, dat het detachement, hetwelk de positie Ignerlven bezette, in een kritische toestand verkeerde, is hij met inlandsche en Spaansehe troepen hulp gaan aanbieden. Onderweg echter werd hij tegengehouden door benden opstandelin gen, die xioh sterk verschanst hadden. Generaal Sylvestre heeft dan aan het detachement van Iguèriven het bevel gegeven de wijk te nemen naar Annuel. Een bloedige aftocht 1 Generaal Sylvestre sloeg hierop met zij n troepen den weg naar Annual in, wa?r hij ten prijze van de grootste mwilljlhedea eindelijk aankwam, op de hielen geleien en onderweg beatookt door een overtalrijke en uiterst wel gewapende harka. Weldra was Annual door de opstandelin gen ingesloten. Dezen hadden alle verbinding on voedselvoorziening afgesneden. Dearofnu- nitievoorraad smolt weg enüe toestand Werd uiterst bedenkelijk. Generaal Sylvestre gaf toen bet bevel Annual te ontruimen, leidde zelf al de oprêa lies totdat de laatste soldaat vertrokken was. Daarna drukte hij den wensch uit gansch alleen achter te blijven. Doch zijn itaf wei. gerde bem te verlaten. Weinige oogenbljk- ken later waren de generaal en de vier stnfoi- ticieren dood. De oflicieele telegrammen zegden niet hoe dezen aan hun einde gekomen zijn, doch laten doorschemeren, dat zij zelf een einde aan hun leven gesteld h.bben. De verliezen der Spanjaarden zijn nog niet gekend. Men vreest echter dei zij zeer zwaar zijn. Het bevel zou gegeven zijn verschillende voorposten te ontruimen. Steeds volgens do telegrammen, gepubli oeerd door de Spaansehe bladen, zou gene raal Sylvestre gedurende zijn marsch op Annua! doorsljn inlandsohe troepen inden steek gelaten zijn. Deze zijh naar de opstan delingen overgegaan. Madrid, 23. Generaal Sylvestre heeft, een uur voor zijn dood, naar Melilla een telegram gezonden, waarin hij meldt, dat Abd-El-Krira, aanvoerder van do harka welke hem aangevallen heeft gesneuveld ie Alb-El-Krim was een gewezen omoier van de inlandsche politie. Madrid, 23. De Koning ia lo den voor middag teruggekeerd. In het station Heefl hij Ean nota van ds Duitsche regeering. Berlijn, 23 Juli. Dezen avond om uur, werd het antwoord van de Duiisohe Regeering op de voetstappen van den gezant van Frankrijk, overgereikt. In dit antwoord drukt de Duitsche Regee ring haar verwonderiog erover uit, dat deze voetstappen gedaan werden en meent, dal de Fransohe Regeering daartoe niet zou beslo ten hebben, ware zij beter ingericht geweest Volgens de Duitsche nota is de houding an de Duitsche bevolking in Opper-Silezie in geeuen detle een gevaar voor de rust. Een opstand werd nooït voorgenomen. De Duitsche Regeering heeft niets verno men wat de beschuldiging der Franscben staven mocht en vraagt om nauwkeuriger gegevens. Verders is de Duitsche Regeering weinig gevlojd met de benaming benden van de Duitsche zelfverweervereenigingen Vervolgens worden de beschuldigingen weerlegd van aanslagen op soldalen en amb tenoren gepleegd door Duitschers. Ook wijst de nota er op, dat in het volks- stemmingsgebied de militaire organisatie der Poolsche opstandelingen niet belemmerd wordt. Ten slotte betreurt de Duitsche Regeering dat de Fransche regeering zoo lichtgcloovig geweest is en zij is van gevoelen, dat het versterken van de Fransche bezetting geen kalmte in Opper-Silezië brengen zal. De Fransoh-Engelscha onderhandelingen Parijs, 24 .Jü'p. Sir Milne G.keetham, Britech zaakgelastigde, heeft gisteren naiuid dag een bezoek gebracht aan M. Pb. Berthe- lot, algemeen sekretaris van Buitenland.sohe Zaken, met het oog op het Siieziscjm vraag stuk. Sir Cheetham heeft opnieuw de zieno* wijze van lord Cürzon uitgelokt. M. Berthélot heeft geantwoord dat hij op dracht had aah het debat een einde te stellen, dat er toch een van eenvoudige proceduur is en de kwestie' niet tot een oplossing voert Hij heeft verder gedrukt op de noodzake lijkheid dadelijk troepen naar Opper-Silezïé te zenden. Sir Cheatham zou daarover uit druk kelijk Voorbehoud gemaakt bobben. Fransche divisie naar Opper-Silezië Parijs, 24 Jpli. De 11* legerdivisie, on der bevel van generaal Vidalon, hoofdkwar tier Nancy, is aangewezen om naar Opper Silezië te trekken. Het vervoer van Franaohe troepen Berlijn, 24 Juli. De Fransche gezant heeft aan den minister van Buitenlandsche Zaken gevraagd of de Duitsche regeering er in toestemde tb verklaren dat zij bereid was de noodige maatregelen te trapan voor het vervoer van een Fransche divisie naar Op per-Sileaiê. Het antwoord laidt dat de Duitsche regee ring bereid is zich te schikken naar de bepa lingen van dit verdrag van Versailles, wat het vervoer der geallieerde troepen betreft. Maar een verzoek tot vervoer van troepen naar Opper-Silezië mag niet van een der drie mogendheden uitgaun, maar moet gedaan worden namens de drie mogendheden die Opper-Silezië bezetten. De Fransche gezant wordt dus verzool)l te laten weten of bedoeld verzoek van de drie bezettende mogendheden uitgaat. De Vreeselijke toestand in Rusland Le Tbmps schrijft nog over den vreeselij- ken toestand waafin Rusland thans gedom peld is. De heerlchendfe hongersnood boezemt den bolscheMiki de grootste vrees in. In talrijke artikels poogt de pers do menschen tot kalm te brengen, maar verbergt daarbij geenszins den ernst van den toestand. Zoo verklaart de Bjednola dat er in de zoo zwaar ge troffen Kolgastreek twee millioen ton graan weinig zal zijn. Over geheel Rusland wordt het tekort van den oogst op het ont- zétténd cijfer van 3,840.000 ton geschat. De boeren, zegt het blad, vluchten als be zetenen. Het vee sterft. Het is de totale ruïne. Indien er geen hulp komt, zullen er in de aanstaande lente geen armee zijn om het land te bewerken en te zaaien. Te Novgorod heeft een door honger ge dreven menigte de sovjet-magazijnen aange vallen. Toen deze ledig bevonden werden, ruikte de massa naur de huizen der bolche- wistische commissarissen, die slechts met de grootste moeite aan den dood ontsnapten. De cholera-epider.iie breidt zich snel van Tagangrog en Rostoff naar het zuiden uit. Reeds zijn honderden gevallen te Wladicau- casus en Tiflis geconstateerd. De epidemie woedt ook op de kust van de Zwart® Zee, vooral te Novorossik. De strijd tegen de ziekte wordt zeer zwak jes gevoerd, want behalve de geneesmidde len, verbandmateriaal en deslnfeeliemiddelen, ontbreken, draagt de vervuilde toestand, waarin de steden verkeeren, veel tot ver spreiding der ziekten bij. Overigens is het geneeskundig personeel weinig 'alrijk en kan het, daar het zelf door de ontberingen uitgeput is, niot met de noodige energie werken. Volgens de statistieken van het volkscom missariaat voer hygiëne zijn sinds de lente 60,000 cholera-gevallao in sovjet-Rusland geconstateerd. In sommige streken doen zich dagelijks gemiddeld 700 nieuwe gevallen voor. Te Astrakan en Saratoff sterven dage lijks gemiddeld 60 personen. Te Moskou zelf waren den 1 Juli 129 gevallen waargenomen. Eene goede vangst te Tervuren Sedert eenigeu tijd werd er ingebroken in verscheidene villa's te Tervuten. Vrijdag avond was do hovenier Van Bever, die een groot® woning aan de Tervüurschelaan be trekt, zeer verbaasd bü zijn 't huiskomst vast te stellen dat dieven aaar aan 't werk weest waren. Vela voorwerpen van waarde waren ver dwenen. Op zeker oogenblik hoorde hij rucht in een kamer naast het 9alonn. Hij trapte er oen gevaarlijken bandiet, die ver rast door het venster sprong en voor duizen den gestolen vooiwerpen in den steek liet, Op hel geroep van Van Bever kwam de kantonnier Barthelemy van Tervuren loege sneld. Hij haalde den bandiet ïd. Een wor steling ontstond tusschen de twee mannen, maar de kantonnior behield de bovenhand. Do booswicht is een Fransohmani met name Pita veine. Hij is 40 jaar oud en afkom stig van Rijiel. De drie vierden van rijn leven bracht hij in de gevangenis door. Hij werd in 'l bezit gevonden van veel inbreken- Een jaar geleden werd dezelfde inbre- In 1917 had een Fransche krijgsraad den sergeant Blanchard, die naar don vijand over- geloopen was en dezen inlichtingen verschaf* te, bij verstek ter dood veroordeeld. Na den wapenstilstand keerde Blanchard naar Frankrijk terug en hernam zijn betrek king in een fabriek van Chaton. Hij had geen kennis van zijn veroordeeling. Op zekeren dag werd van de werklieden van de fabriek hun slrafboekje govraagd en zoo kwam men te welen dat Blanchart veroordeeld was. Hij moest opnieuw voor do militairs rechtbank verschijnen. Hij hield krachtda dig zijne onschuld slaande, maar werd tol levenslangen dwangarbeid veroordeeld. Eergisteren had Marie Van Harame, echt genoot® Thoen, oud 2B jaar, wonende op den steenweg van Vorst, te St. Gillis, mossels aan een straatvenster gekocht. Kort nadat vrouw Thoen de mosselen geëten had, voelde zij zich onpasselijk. Een dokter werd haastig bijgeroepen en deze stelde dadelijk vergiftiging vast. Een tegen gift werd toegediend doch vruchteloos. Vrouw Thoen overleed na afgrijsélijke pijnen door* staan te hebben. De politie stelde een onderzoek in en een lijkschouwing werd bevolen. Zaterdag avond, rond 6 ure, had in de statie St-Truiden een vreeselijk ongeluk plaats, aan Je ©voorzichtigheid der slacht offers te wijten. Toen de trein uit Tongeren de statie bin- nenstoomde, sprongen twee jonge mijnwer kers op de loopplank van een der wagons, met het ongelukkig gevolg dat beiden ondea de wiele terechtkwamen. De twee onvoorzichtigen, de genaamden Smets en Engelbosch, werden zwaar gekwetst en moesten bij hoogdringendheid naar hef gasthuis overgebracht worden. Een genaamde Jozef Maes, 41 jaar oud werkman in de elektriciteitTabritk, wonende op het gehucht Karote Ooieghemstraat was in de kamer van hoogspanning-doodsge vaar gegaan zonder dat iemand het wist. Een andere werkman zekere Albert Bossuyt die zijnen werkgezel in eenigeu tijd niet meer ontwaard had, ging in de doodsgevaarkamer zien en bemerkte er Maes ten gronde liggen bewusteloos waarvan de kleederen, brandend aan het lichaam waren. Seffens sprong Bos suyt toe en trok den ongelukkige, zich zelf aan doodsgevaar blootstellende, uit de kamer. Andere werklieden doofden de kleederen uit en droegen den ongelukkige weg die kermde van pijn. Een geneesheer diende hem de noo dige zorgen' toe. De bestuurder M. Vande- walle heeft vervolgens zijnen werkman per autompbiel naar zijn huis doen overbrengen. Zijn toestand is onrustwekkend. De Grieken staan op 45 kim. van Eski-Clieir. De Grieksche bladen stollen vast', flat d« slag van 21 Juli, ten Noord-Westeu en tan Zuid-Oosten van Eski-Cheir, Je belangrijkste van heel den veldtocht was. Hst was een groote veldBlag, alwaar de twee legers zioh gemeten hebben en welke eindigde, met bet verbreken van het Turksdb. front. De helft dei troepen werd naar het Noorden terug geworpen en het andere deel op de spoorlijn van Angora teruggedreven. Na een aanval afgeslagen te hebben, deden de Grieken een tegenaanval en achtervolgden den wijkenden vijand tot aan de lijn van Mordaj, en in hel ooeten tot Mamoudit. Zoo werd de eftochtslijn naar Angora af gesneden en konden de Grieken de baan be zetten op 45 kim. ran Eski Cheir. De Turken beproelden dan aan te vallen te Tsrivril op den uitersten rad',tervleugel, doch zij werden afgeslagen, verloren 1500 man, 0 zware kanonnen en 6 veldkanonnen De stafoverite der troepen welke Kataya verdedigden, werd gevangen genomen. Hij bekende dat bet aanvalsplan der Gt'lekscbe troepen zeer vernuftig opgevat en met veel beleid uirgevoerd werd. Een Turksohe zegepraal. Nabij Ankinkach bad een verwoede slag plaats welke in 't voordeel der Turken ver liep. De Grieken verloren acht kanonnen, eene groote hoeveelheid munitie en maohien. geweren. De Turken namen ook veel ge< vangenen. De meelstoffen Sodanilraat heel weinig aanvraag. Alleen de nijverheid doe: aan- koopen op voet van 71 fr. voor den be schikbaren. Iudien er regen kwam zou da aanvraag heel wat vermeerderen voor het loof, enz. Voor de toekomende Lente spreekt men van 62 a 03 fr. Zwavelzuur AmmoniaA. Geene aanvraag. Men spreekt van Cö :>f 07 fr. voor den Cya- namide. Cyanamide wordt aangeboden aan de volgende prijzen stuivende (17 a 10 t.h, stikstof) aan 56 fr., gekorrelde (12 a 14 t, h.) aan 45 fr. IJzersluhhen. Eene lichte nijging naar afslag to wgten waarsohijnlijk aan het feit dat er reedi veel gekooht werd. Vermin derde produolie gevolg van de nijverheids, onsis. Superphosphaten. Weinig vraag naar dezi waar. Elzasobo Kalivetten. Nog weinig aan vraag. Men weet dat de Elzasche Kalivetten geen Chloormagnesium bevatten, zooalB bet meestal het geval is voor de Duitsche. Die atof kan gevaarlijk op de gewassen werken. Voedingstoffen. Voortdurende stijging des prijzen. Inlandsche lijnkoeken staan aan i7 fr. 't zij 2 fr. opslag. De P. W. voor Augus tus gelden 81 fr. De aerdnotenkoek steeg van 75 tol 80 fr., koolzaadk. van 45 tot 50. Overzicht van eenige prijzen (per 5000 kg, ten minste): Soda Nitraat bes. 71 fr. Zwavelzuur Am. 67 fr. Kalknitraat (13 t. b. stikstof) 00 fr. Cyanamide stuivende (19 t. h.) 5o fr., gekorrelde (13 t. h.) 45 fr. IJzerelakken (15 a 20 t. b.) 1 fr. 4p. Phosphaat Bernard (16 a 18 t. h.) 15 f.r Vesta (12 a 14 t. h.) 1 fr. 25. Kalivetten (Elzasche). Kainiet (14 t. h. kali) 14 fr. Svlvinite (20 t. h.) 21 fr. Cloorkall (50 t. b. 06 fr., (40 t. b.) 50 lp Voedingstoffen. Lijnkoeken (Augustus) 79 fr. Lijnkoeken P. W. (bes 83 fr. Lijnkoeken P. W. (Anguslus) 81 fr. Araohide 80 fr. Sezaam Kokoskoek (C. M.) 72 fr. Mai» Plata (nieuwe bes.) 55 fr. Cinquanlino (be9.) 57 fr. Mais Moldaire extra (bes.) 56 fr. (M. Ag.) zich efc wljfViderboudeo atol den BerstenaatigehouJs.i te St, P.o'.ers-Vfsluwe Obligaties €5 A/S o/o. De interest is vrij van alle belasting. De obligaties zijn uitkeerbaar voor 30 Juni 1951 met 500 Fi\ Interest en uitbetaling der obligaties zijn gewaarborgd dooi de firma Schneider C' (Le Creusot). PRIJS VAN UITGIFTE FRANK. Men schrijft kosteloos in bij de NIEUWSTRAAT, 27, AALST 807*

De Volksstem | 1921 | | pagina 2