27 MISDAAD EN BEDROG Woensdag dull 1931 Betfllscll Verbena voor hst YmweastemrceM- Politieks aanslag te Cliarlottenbarg Studiedagen voor Kalli. Bsineeofs= raaiSsiedan m den Middsnstand «Eerste steenlegging Cs Pupillss van Aalst te üêchelsa 3 XXVII* JAARGANG NUMMER 170 Ixarhstraat, 9 en 22, Aalst.— Tel. 114 DAGBLAD 8 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Ndffel-De Gbmw Publlcll.lt bulten h»t Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,8, Martelaorploin, te'BrusselS, Place de la Bourse, Parijs on 6, Bream's Buildings Londres E.CU li MBg—M—jMBB—StgMMBEgiri "I llteaggft. Wntiann i ill f .aw. n isiuitwve—^ H.Natkalia Zon op 4,19, Qptler ■Laatste Kwartier den 27 Minister Theunis is te Londen geweest. Hij moest er met Sir Robert Home oene over eenkomst treffen nopens de verdeeling der 224 imllioQo mark.goud, door Duitschland in zekere banken der Vereenigde Staten ge jBtort. Tot lieden toe schijnen onze bondgenopten nog niet t'akkoord gekomen. België bezit het voorkeurrecht, dat slechts kan ten achter gesteld worden ten voordeele der kosten van onderhoud der bezettings legers, die wij in Duitschland hsbben. Welnu,. 't zijn uie kosten, die ongelooflijk hoog gestegen zijn, daar bet bedrag der kos ten van onderhoud der Amerikaansche Engelsche soldaten bijna vijfmaal zooveel bedraagt als dat voor onze Belgen. 'lis dit ingewikkeld punt, dat de heer Theunis deze week instudeerde en zal moeten helpen uitmaken. Laat ons hopen dat de Engelachen en Amerikanen ons niet om den tuin gaan leiden en dat de spreuk niet bewaarheid worde, Welke men vaak inroept als men met slim merikken moet onderhandelen, 't is te zeg den dat de Amerikanen en Engelachen de rijpe kersen er zullen uitplukken en ons de groene overlaten. Béïgië immers beeft groot gebrek aan goudvinken de heer Theunis weet dit liet beste Inlussclien heeft minister Theunis, op eene vraag van M. Piérard de volgende inlich tingen verschaft Volgens art. 235 van het Verdrag van Versailles moest Duitschland voor 1 Mei 1921 de evenwaarde storten van 20 milliard goud-marken. Het had het recht, daarvan af te trekken de hoeveelheden grondstoffen en voedings middelen door de geallieerde regeeringen noodig geoordeeld om het in staat te stellen zijn plicht van herstel te volbrengen. Een voorloopige schatting stelt de waarde van die grondstoffen en levensmiddelen vast Dp 3,834,746,000 goud-marken. Van de 10,165,254,000 overblijvende heeft Duitschland, volgens een eerste schat ting op 1 Mei, zoowel in natura als in specie en in overdrachten van goederen die vroeger toebehoorden aan liet Rijk of a-an Duilsche Staten, de som van 4,831,773,000 goud- ma rkèn betaald. Er dient te worden aangestipt dat schier geen enkele van die leveringen een storting bedroeg van onmiddellijk verhandelbaar alt- lief aan de commissie van herstel; van boven bedoelde som zijn ongeveer 2 1/2 milliard goudmarken vertegenwoordigd door de over dracht van Duilsche goederen aan Polen, aan de vrije stad Danlzig, aan Tchecho Slo wakije, enz. Sedert 21 Mei 1921 stortte Duitschland, krachtens den slaat van betaling te Londen opgemaakt, een milliard goudmarken, zoo wel in specie als in wissels, die op geregelde zijdstippen vervallen tot 31 Augustus a. a. Wal de kosten der bezettingslegers per man enper dag aangaat, die bedragen in het eerste kwartaal van 1921 Amerikaanse!) leger 4,85 dollar;Engelsoh 13 sh.2; Fransch 15,47 fr.; Belgisch 14,90 fr. De kosten van de bezettingslegers tot 1 Mei 1921 moeten aangerekend worden op de stortingen van Duitschland tot op dieD datum, welke stortingen hierboven aange duid zijn. Buiion die stortingen, leverde Duitschland rechtstreeks aan de geallieerde legers, onder vorm van aflevering van papieren marken, een waarde van 470 millioen goudmerken. Tiet leverde ook aan die legers kantonnemen- ten en versterkkingen van allen aard. Duitsohland had ook de kosten te dragen van de kontroolzcndingen der geallieerden, die in Duitschland werkzaam zijn. H9t be drag van die kosten is nog niet gekend. Er dient te worden aangestipt dat het niet moet afgetrokken worden van het bedrag voor het herstel het staat er baiten. Devraag, wat Belgie op de onlangs door Duitschland gedane stortingen wegens zijn voorrang, ontvangen zal, wordt beheerseht door de regeling der verschillende vraag stukken betreffende de kosten van bezettings legers. Inderdaad, de terugbetaling van de kosten der bezettingslegers heeft een volstrekten voorrang op al de andere verplichtingen. Die vraagpunten zullen eerlang geregeld worden lusscben de geallieerde regeeringen EmsjeSscüto passen Te beginnen van heden is het Engelsche visa niet meer noodig voor de paspoorten van Belgische onderdanen en Franselie bur gers, die zich naar het Vereenigd Koningrijk begeven. Deze personen moeien natuurlijk voorzien zijn van hun paspoort on het op aanvraag, bij de ontscheping aan do Britsche overheden verlootten. Deze gemakken worden echter niet toege past op inboorlingen van de Belgische on Fransche kolonies en protectoraten, voor wien hel visa verpliohtsnd blijft. (Meeg. doer het Britsch consulaal). le vervolg. 't Is in orde, zegde de matroos, terwijl hij liet telegram aan don besteller teruggaf. Daarop keerde hij ernstig In gedachten ver- zonken naar de wachtkamer terug. Is u iets bijzonders overkomen vroog Machteld bezorgd. l)e eerlijke zeeman schudde het hoofd. Ik mag mij met geen groote heerén be moeien, zegde hij. Maar kent juffer Machteld soms ook een graaf van Leeuwendael Graaf Hendrik van Leeuwendael Zeker, mijne broeders hebben sinds lang mei hem in betrekking gestaan. Het kasteel der ifamilie ligt niet ver van onze stad. Gij noemdot hem Hendrik van Leeu wendael, hernam de raatroos, wiens blik on- iler de groote menigte reizigers op het per- reu den graaf scheen te zoeken. Maar is er ook nog niet een graal Adolf van Leeuwen dael Adolf, zoo heette de zoon van graaf Hendrik, hij vertrok vele jaren geleden naar Amerika.... Reizigers voor L. I werd door een be diende van den ijzeren weg aan de wachtka mer geroepen. Machteld volgde de matroos, die zich haastte eene goede plaats ia een waggon der tweede klas voor zijne reisge zellin en zich zeiven te zoeken. De graaf stee^ in een spoorrijtuig van oersle klas, en zoodra hij hierin ha4 plaats genomen, steeg in hefzelfdo rijtuig teven» acne jonge, zeer smaakvol gekleedo dame, Na de nederlaag Het vrouwenstemrecht voor do Provincie werd zooeven door do meerderheid dei- Kamer verworpen. De tegenstanders van dit recht hebben verscheidene voorwendsel aangenaaid De eeno beweerde dat hij het vrouwen- stemrecht beter diende met het te verwerpen dan met het aan te nemen. Een andere heeft beweerd dat men de ▼rouwen zou benadeelen met hun het kies recht voor de Provincie te geven. Andere, rechtzinniger, hebben bekend dat voor lien doze zaak door het onmiddellijk kiesbelang beheerseht wordt achtende dat hunne partij voor het oogefihlik geen belang uit het vrouwenstemrecht kan trekken, ver werpen zij hot, Ziedaar om welke redenen en onder welke voorwendsels het stemrecht voor do Prd*!n« cio aan de vrowen geweigerd wordt 1 De honderd vijftien duizend vrouwen van allo zienswijze, wier handteekeningen bij het Belgisch Verbond voor het Stemrecht - reeds toekwamen, zullen deze houdingen beoordeelen. Honderden duizenden vrouwen die van het verzoekschrift geene kennis kregen, zouden er zich bij aangesloten hebben, hadden zij er de gelegenheid toe gehad. Zij ook zullen in het licht der bestendige grondbeginselen van billijkheid en recht de houding beoordeelen van wetgevers die het heilig recht eener Delft van het Belgisch volk ondergeschikt verklaren aan het eng begrip der belangen van politiekers. Aan al de vrouwen die zullen gevoelen dat het bier eene uitdaging aan het algemeen geweten geldt, vragen wij in bunno omge ving le werken om het begrip der vrouwen en der mannen tot een hoog'er denkbeeld der politieke zedelijkheid op te beuren. Namens liet komiteit van het Belgisch Verbond voor hel vrouwenstemrecht Alg. Schrijfster, Voorzitster, Louisa V. D. Plas Jane Brigode die den groet van den graaf beleefd en met een vriendelijken laoh beantwoordde. De portiereu werden gesloten, de trein reed langzaam af on aan de openstaande ramen verscheen de conduotour om de kaar tjes te knippen. - De dame schijnt ook naar L. te'reizen, vroeg de graaf met een onderzoekenden blik op het kaartje. Het verheugt mij op reis zulk eon aangenaam gezelschap te mogen aan treffen. Mag ik de éer hebben, mij aan u voor te stellen. Graaf Adolf van Leeuwen dael. - Heb ik waarlijk goed gehoord zegde de damo verwonderd en bijna ontsteld, zijt gij graaf Adolf ran Leeuwondael Uwe verwondering is zeer natuurlijk, hernam do graaf lachend ik was immers sedert jaren uit mijn ouderlijke woning ver dwenen. En ook liet gerucht van uw dood, ols zoudt gij door uw knecht vermoord zijn be vatte niets dan onwaarheid Geheel van grond ontbloot was dit verhaal juist niet, hernam de graaf. Een naar goud dorstende knecht heeft een aau- slag op mijn beurs on mijn leven beproefd. De ellendige moordenaar viel geheel onver wacht op mij aan. Ik heb aan mijn trouwen hond Castor het leven te danken... Overi gens Ik heb veel ondorvonden gedurende de achttien jaren, sinds ik de ouderlijke woning verliet. - Welk een wonderlijke ontmoeting Ook mijn naam zal u wel bekend zijn, mijn- lieer de graaf. Louise Schermbeek, Mijn Zeven kerels drongen Zaterdag avond in de woning van den gewezen kolonel van het Russisch leger Freyberg te Charlottenburg, en stolen, terwijl zij de aanwezige personen met hun revolvers bedreigden, al de papie ren, documenten cq dagbladen. Zij raakten noch aan het gefd noch aan de juweelen. Freyberg was de vertegenwoordiger in Duitschland van generaal Somenoff, en ge kend voor zijn strijd tegen liet bolsjewisme. Kopp vertegenwoordiger van Sovjet-Rusland te Berlijn, had tiejn onlangs aangeklaagd, om de door hem gevoerde anti-bolsjewistisohe propaganda. De aanslag zou dus een uitslui tend politiek karakter hebben. te Gent, Maandag 25 Juii weiden de lossen voort gezet. Een even groot getal gemeenteraadsleden zijn opgekomen. Om 9 uur begint de studie dag met een gezellige bespreking onder de toehoorders. Er werd besloten 1. Dat de deelnemers aan die studiedagen de kern vormen ran eon bond van katholieke middenstanders gemeenteraadsleden. 2. Binnen de veertien dagen zal door de zorgen van den Gnr. Landsbond, van den Middenstand een programma van sociale ge meentepoliliek opgesteld worden en verzon den naar de leden. 3. De lessen zullen in De Middenstand worden afgedrukt on eene rubriek zal erin geopend worden vaar de gemeenteraadsle den hunne vragen fallen beantwoord vinden. Deze rubriek zal onder toezicht staan van advokaat Genens. Om 10 ure geeft advokaat Genens zijne derde les over de verkking van liet college van burgemeester en schepenen en de be voegdheden van den burgemeester. Om 10 1/2 u. spreekt Prof. II. Lambrechts over de twee eerste, punten van het sociaal- economisch gemeenteprogramraa van den Middenstand 1. Do Vakopleiding 2. De Regie. Om 11 1/2 u. geeft M. Moyersoen, schc* pene van financiën "sinds 20 jaren te Aalst, eene les ovor het financiewezen der gemeen tebesturen. Hij bespreekt 1. de gemeentelijke lasten en ontvangsten 2. de gemeentelijke uitga ven 3. do begrootingen en rekeningen. Deze les werd met de allergrootste aan dacht gevolgd. 's Namiddags weiden de studiedagen ge sloten door eene les van advokaat Genens over dc gemeentelijke, verordeningen, hare wettelijk beid en grenzen eene les door Prof. H. Lambrechts, waarin hij klaar aan duid hoe de burgers en d» overheid allebei voordeel hebben dat de overheid geen handel drijve. Eindelijk een laatste les over de aanbestedingen van werken en leveringen door de gemeetebe3turen. Deze studiedagen zijn van eerste grootsch succes voor de Katholieke Middenstandsbe weging in 't land. Zij bewijzen dat nu ook de middenstanden liet groot belang begrijpen van breedere ontwikkeling. Alle deelnemers aan de studiedagen kun nen getuigen dat eenige achterblijvers die geen tijd vöndén om dc studiedagen bij te wonen, veel vorloren liebben en weinig be grip hebben getoond van de verantwoorde lijkheid die ze als gemeenteraadslid op hunne schouders hebben genomen. papa was de bankier van mijnheer u.v vader. Bij deze woorden maakte de graaf eene be- lesfdo buiging, on in de schitterende oogen van Louise las hij hare vreugde over deze ontmoeting. Dan zal ik nog veel nieuws van u kun nen liooren, zegde hij, mijne gebooi'tépLa's is mij geheel vreemd geworden. Dikwijls kwam de gedachte bij mij op, naar mijn va derland terug te keeren. Maar u zult weteh, Gat mij gdit niet mogelijk was. Ik vreesde, dat in tiet huis mijner voorvaderen voor mij gesloten zou vinden, en doze beleediging ik niet kunnen venjjagen. Nu ja, ik ben in mijne jeugd lichizinnig^geweefrt verzette mij met een onbuigzameh trots tegen den wil mijns vaders, maar ik zou mij onderwerpen on mijn vader zou ook toegegeven liebben, wanneer niet de booze invloed inijnèr stiorf- moeder de verwijdering tussohen ons steeds grooief had gemaakt. Ik wilde deze vrouw niet weder ontmoeten. Gravin van Leeuwendael is voor twee jaren overleden, zeide Louise, gij weet dit waarschijnlijk Ik weet niets, mejufvrouw. Eerst, toen ik do oproeping mijner stiefzuster las, ver moedde ik dat Amalia 's moeder zou overle den zijn nimmer zou deze vrouw aan zulk eene oproeping gedacht hebben. Het was im. mors in haar belanh, dat ik verdwenen bleef. Il6bt gij dan nooit eenige tijding van mijnheer uw vader ontvangen - Neen nooit Ik schreef niet en vooral na liet valsche gerucht van den moord door mijn knecht gepleegd, kon bijna niemand in da nieuws Hoogasohool-bibliotheek van Leuven. Die plechtigheid zal plaats hebben in te genwoordigheid van den koning, de koningin, prins Leopold »n prinses Marie José- Het bouwen der nieuwe bibliotheek wordt ondernomen door de National Committee of de United-States for ths reslauration of the University of Lou vain M. Nicolas Murray Butler, voorzitter van dit comileit en rector der Columbia Uni versity van New-York, zal den steen plaatsen, die door Z. Em. cardinaal Mercier gewijd zal worden. De plechtigheid zal worden voofafgegaan door oene Aoademische zitting in het groot amphitheater van liet Paus-College en daar zullen-het woord nemen, Cardinaal Mercier, M. Raymond Poincaré, MM. Joris Helleputte en Henri Carton de Wiart. De wijding en plaatsing van den steen zal gebeuren op den hoek d»r Volksplaats en Graanmarkt. De genoodigden zullen zicji in stoet daarheen begeven en Mgr Ladeuze, rector magnificus der hoogesehool, zal de gelegenheidsrede houden. Het banket, de genoodigden aangeboden, zal plaats hebben (en 2 ure, in de feestzaal van het II. Drievuldigbeidscoliegia. Cardinaal Mercier, die den steen zal wij den, zal omringd zijn door al de bisschoppen van België. Zullen nog aanwezig zijn i MM. de Fave- reau, voorzitter van den Senaat; Brunei, voorzitter der Kamer; Carton de Wiart, minister van binnenlandsche zaken; Jaspar, minister van buitenlandsche zaken; Deslrée, minister van wetenschappen en kunsten; baron Ruzette, minister van landbouw; Z. E. Mgr Nicotra, apostolisch nuncius; M. de Marg'erie, gezant van Frankrijk; de prins Ruspoli de Poggio Suasa, gezant van Italië; Brand Whithlock, gezant der Vereenigde Staten; Eric Philipps, van het Engelsch ge zantschap; en verders al de ministers en ver tegenwoordigers der bevriende mogendheden te Brussel, de gouverneurs van al fle provin ciën en do rectors der lioogescbolen van Gent, Luik cn Brussel. Eene Bank tegen Le Peuple Op 12 Juni II. beschuldigde Le Peuple de Banquet de Bruxelles baron Coppée geholpen te hebban om tijdens den oorlog 20 25 mil lioen vreemde waren to dosn overboeken en derwijze een duad van verraad gepleegd te hebben in overtreding van 't wetsbesluit van 9 November 1917. Op 20 Juli herhaalde Le Peuple die be schuldiging en voorde tevens aan, dat ge noemde Bank met Duilsche banken, o. a. met de Rcichsbank zou zaken gedaau hebben. De Bunque de Bruxelles daagt thans Le Peuple voor het gerecht, eischt 1 fr. schade vergoeding, iulassching van het vonnis in de bladen en deszelfs openbaarmaking door middel van aanplakbrieven, alles op kosten van Le IJeuple. Onder de bedreiging der revolvers vol deden de meeste reiziger» aan dit beyel. Ter* wijl zij de slapende reizigers aftastten, hielden tv oe hunner hunne messen atekens gereed; M. Max Caravcllia, student, werd doot een revolverschot getroffen. Te Giagny a' den trein gebracht, stierf hij kort daarna irf het hospitaal. M. Caravellis, die sliep toen do bandioteil binnendrongen in zijn kompartiment, woü zich verdedigen hij werd aan den pols door een messteek getroffen, waarna de aanranv ders hem twee revolverkogels iu de borst joegen. De boosdoeners brachten zeiven l;et plarnv sein in beweging. De trein hield aan de brujf van Muriers stil, en de drie kerels maakten gebruik van de algeraeene ontroering ooi door de velden te vlucnlen. Zij sprongen op een auto, die op lieir scheen te wachten, en verdwenen in dec nacht. Stoutmoedige trelnaanval IM FRANKRIJK. Parijs 25 Juli. Een treinaanval werd dezen nacht gepleegd nabij Gliagnj, in den neltrein die Dijon om 10 minuten voor één uur 's nachts verlaat. Drie gemaskerde kerels, twee met zwarte eh een met roode masker, hadden de pórtels der eerste klaswagens vastgemaakt én dwon- jén de reizigers, een lölal in het geheel, hen ïun waarden en juweelen af te staan. Het kermisprogramma van Zondag 24 Juf? vermeldde het bezoek aan onze stad van d» leerlingen der Pupillenschool van Aalst voor het geven vaneen groot liefdadigheidsfeest ten voordeeleder zware oorlogsverminkten. Met apecialen trein rond 8 30 ure 's mor gens aangekomen, werden.de officieren en de pupillen aan de statie afgewacht en ver welkomd door de leden der stedelijke feest commissie en het muziek van den Oud-Strij. dersbond van Mechelen, dat de firaban- $mne - speelde. Het aangekomen effectief der sohool he- staat uit de bevelvoerende officiereu en eea "20 tal pupillen. Voorafgegaan van het bestuur en het urn* ziek van N. S. M. en van hun puik muziek, trokken onze flinke soldaatjes, in 3 compag nies verdeeld, de stad in. Zij brachten een bezoek aan het park van Pitzenburg om ver volgens naar het stadhuis te gaan. M. de burgemeester Dessain met comman - dant-beatuurder Massart en andere officieren der school, enz., gemeenteraadsleden woon den van op bet balkon van het stadhuis hel défilé bij. Daarna bad in de zaal van den gemeente, raad de ofticieele ontvangst plaats. Burge meester Dessain verwelkomde en dankte den commandant Massart; deze drukte zijne er kentelijkheid uit voor degulhartige ontvangst. Om 11 ure en om 4 1/2 ure werden op het Stadium van den Racingclub, Slacht- huisvèst, twee opvoeringen pegeven van Vondel's beroemd treurspel Sofompaneas. Veel volk was aanwezig en juichte de kun dige en welgelukte openlüchtopvoeringen toe. Om 8 ure vertrokken de pupillen terug naar Aalst. welen waar ik mij bevond. Met gravin Arna lia, uwe stiefzuster, ben ik te^ zamen op de kostschool geweest, en wij waren toen zeer goede vriendinnen. Later hebben wij elkan der niet dikwijis meer gezien, zonder dat ik weet, wat hiervan eigenlijk de oorzaak was. Galfjk ik u zegde, szierf do gravin voor on geveer twee jaren. Ook de graaf werd daarna ztök. Hij stierf plotseling men vertelde ndij dat eene beroerte een einde aan zijn leven moet hebben gemaakt. Gravin Amalia liet na zijn dood'in alle grooto dagbladen eene op roeping aan u plaatsen. Ik las deze oproeping in een Ameri- kaansch blad, viel haar de graaf in de fëde. Ik hoop, dat ik in mijne ouderlijke wdning welkom zal wezen. Zoudt bij daafaan kunnen twijfelen vroeg Louise lachend. Toen ik de ^ouderlijke woning verliet, was Amalia niet ouder dan drie jaren. Gravin Amalia heeft een voortreffelijk hart, veel gevoel en een innemend karakter. De oude bedienden zullen denkelijk wel niet meer op het kasteel zijn. - In zoover ik weet is er nóg slechts een van overig deze wordt oud ik meen dat hij Victor heet Ha, de gevaarlijke spion I zegde de graaf zacht bij zichzelven. Hij was de ver trouwde uitvoerder van de bevelen raijnef stiefmoeder. Het gesprek werd ovor verschillende on der werpen voortgezet. Ook het vergaan van het schip, waarop hij de zeereis gemaakt had werd door hem met cea w^ord gemold, verv. IN HOOG SILEZIE Fransch-Engelsoh misverstand. De Fransche bladen zijn eensgezind om te verklaren dat de oplossing van 't Franscb Engelsch misverstand alleen van Engeland afhangt. De vraag is te weten of het kabinet van Londen de beslissing van Frankrijk om troe« pen versterkingen naar Opper Silözië te zen den, zal goedkeuren. Het Petit Journal incrkt aan dat de Fran sche regeeHng, met niet aan te dringen op eene vergadering van expërtcn en met zieh te vergenoegen met een zeer spoedige bijeen, komst van den Oppersten Raad, aan hel ka. binet van Londen en in het algemeen belang, zware concessies doet die nogmaals het be wijs leveren van haar verzoeningsgezindheid én haar goeden wil. Daar tegenover, zijn wij gerechtigd va* de Britsche regeering te verwachten dat zii rekening hoiuie van de noodzakelijkheia waarin Frankrijk zich bevindt om al de noo- dige maatregelen te treffen voor de veiligheid zijner soldaten en liet handhaven der orde io Opper Silezië. Het Fransch gevoel zou pijnlijk getrofl-m wórden, indien, als belooning voor de lastige taak die Frankrijk in Opper Silezië vervul'^ heeft, men volharden zou in een weigering die veel gelijkenis zou opleveren met een daad van wantrouwen. De Petit Parisicn besluit met de hoop ui| le drukken dat het huidig misverstand spoe. dig opgelost zal zijn, aangezien na den wa penstilstand nog veel grootere moeilijkheden met succes uit den weggeruimd werden. Van Engelsche zijde wordt nog gemeld r Het besfalt om geen troepen naar Opper* Silezië te zenden wordt bevestigd door dt laatste berichten van de Britsche vertegen woordigers. Sir Harold Stuart is blijkbaar van meening. dal, als er thans een beslissing genomen wordt, er geen noodzakelijkheid bestaat voor het zenden van versterkingenen het schijnt,, dat de. ltaliaansche overheden dezcitde opV. valling zijn toegedaan, daar Rome evenmin bereid is tot het zenden van meer trocpeu. Bovendien is de Britsche regiering van. meening dat zoo ooit, thans het eenden van versterkingen zou etuiten op ernstige moei», lijkheden en het zou niet gewenscht tón, dal oMkidiellijk 16,01)0 Fransche ifoepe^

De Volksstem | 1921 | | pagina 1