De strijd in Spaansch Marokko Een vijand van Belgie overleden Familiedrama te Lebbeke Be tosstaitd in Hoog-Silezie. Ministerie van Spoorwagen. Erge ongelukken Ie Oendermonde De Iersche kwestie, VreoselSJk sporwsgongeluï: te Gent Het fonds der Begaafden Rond het Parlement Bloedig drama te Schspdaal Sport RALLYE D'OSTEHDE «Ai. Een feit is onbetwistbaar vastgesteld, de wiBselnaald is versprongen, terwijl de trein er over reed en door den schok zijn de haken Tvaarroede de waggons aan elkaar gehecht Vjn gebroken. ^_üoe is de wlesefcaald versprongen Door- dién rij in géBTbkkigftn föS^SS? was t uoor onoplettendheid vau den wisselwachter? Zulks tal net onderzoek nioeten uitwijzen. ■a Donderdag morgend was de toeatand der vijf ergst gekwetsten geruststellend. Zooals mén iléukefi kan heeft dit spoor wegongeluk esne groote ontreddering jprzaekt op dcae lijnen. Rond 11 ura fras alles éfenwel uit den weg geruimd en kon bet verkeer hernomen worden. Het socialistisch Congres van Rijsei. Nieuw incidentEen der oongressisten overleden. Rijsei 27 Juli. De silling van dezen middag werd om 3 uur geopend. De enkwest-kommissie brengt'verslag uit over de gebeurtenissen van gisteren. Vervolgens wordt een begin gemaakt met üc discussie toor het moreel verslag. Op voorste] tan Jouhaux wordt besloten, iederen redenaar zoolang aan hel woord te laten, als 't Koügres het goedvindt. De aanval tegen het Confederaal Bureel begint met Jouve, van de Bouwnijverheid. Keffer, vertegenwoordiger van de machini sten van Lyon, beklimt na hem het spreek gestoelte. Deze redenaar valt plotseling ten gronde, blijft bewusteloos liggen en wordt raar liet ziekenhuis overgebracht. De aanval "wordt voortgezet door .Guillian {Féucrsilon du Spectacle, van Marseille), die ie keer gaat tegen (ie administratieve kom missie van óe C. G. T. Guillian wordt opge volgd door Rocornonl (Parijsche bakkers), die hot eveneens op het Confederaal Bureel gemuul heeft. Ann het offensief der minderheid wordt ecu einde gemaakt door de tusschenkomet van Lecoin, die hevige uitvallen doet, vooral Km on Meirheim, secretaris voor de Metaal nijverheid. Morgenvroeg om 8 uur zal irol Kongres weder bene zitting houden. Ken later telegram meldt, dal Keffer, de re ionaar die bewusteloos neerzakte toen hij bet woord voerde, in het gasthuis overleden is. Te Keulen '19 Karl Trimborn, devoorzitter der Duitsche centrumpartij, aan de gevolgen van zijn operatie overleden. Van hem wordt gezégd, dat hij b:j den aan vang van den oorlog behoorde tol de partij,, die België wilde amtexeeren. Trimborn was 67 jaar oud. Hij was te Keu len,geboren, w,aar li ij ©ok als advckaat was gevestigd Sinds 1896 was hij lid van den Rijksdag en van den 'Pruisisohen Landdag. Tijdens den oorlog was Trimborn. die met •en Belgische was getrouwd, referendaris aan de tfdeeling onderwijs en kunst bij hel gouvernement-generaal in Baden tot rijks kanselier werd benoemd, werd Trimborn jitaatssekretaris van Binuenlandsche Zaken bi diens kabinet. Na het uitbreken van de revolutie beeft hij geen enkel regeeringsambt meer bekleed, hoewel deze hem herhaaldelijk <,8 aangeboden. Toen in Juni 1920 bet kabi- iiet Hermann Muller terugtrad, werd Trim born met de samenstelling van de nieuwe regeering belast. Zijn pogingen mislukten temer, omdat hij de sociaal-demokraten niet Son bewegen in liet nieuwe kabinet te treden tn hij zonder deze niet wilde regeeren. In fijn plaats trad toen Fehrenbach. De 78 jarige Louis De Ruysscher van Leb- beke, die tijde s eenen twist door zijnon schoonzoon V. S. B... geslagen werd en kort daarop, terwijl nok vrouw De Ruysscher door V. S... gestampt werd, ten gronde viel en met hóófd terecht kwam op de straatstee- nen zoodal hij erg gekwetst werd en sedert dien buiten kennis lag, is gistere:) avond in zijii woning overjedet). Hot Parket vap üendermonde Leeft Don derdag doen overgaan tot de schouwing van bel lijk. De stoutmoedige treinaanval IIV FRA-IVKRIJlt Een spoor. Ernstige aanduidingen hebben toegelaten liet spoor der bandieten te volgen én de po- iicie denkt wel dat de aanhouding der ban dieten niet al te lang meer zal uitblijven. Kerst en vooral moet de veronderstelling lener vlucht in auto van kant gezet worden. De auto welke gezien is geweest ia den om trek der plauls waar de bandieten uit den .trein sprongen, had met deze bandieten) uiels gemeens. De ellendelingen waren zoo goed niet uitgerust, doch ongetwijfeld wisten /.ij heel goed waar zij 2ich bevonden, kenden uitstekend de streek en hadden hun aanslag lang te voren beraamd. Inderdaad, in vollen jnacht en zonder aarzelen hebben zij zich naar «ene kleine statie begeven, gelegen op veer- lien kilometers vaa Cbagny Nolcy. De stetfevenie zag er 's morgends rond. J> ure, drio mannen aaokomen die drie reis biljetten, tweode klas vroeger voor Etang. Deze laatste statie ligt op de splitsing der ban en van Nevtrs, Parijs en Lyon. Kil Nolsy vertrekken om 5 ure 23, waren $e kerels om 7 ure 8 te Etang e:i namen laar drie reisbiljetten vopr Montargis. Zij jeitiokkfn daar oip 7 ure 25, den Ureb» welke om 3 ure namiddag te PafèjS aankomt. Zijn de drie kerels nu te Montargis afge stapt of zijn zij doorgereden tot Parijs Dsl weet men nog niet. Het gerecht denkt even wel, dat zij te Montargis van elkaar geschei- den zijn eil dal zij lange omwegen naar Parijs trokken, <3ok is gausch de'Parijzer Veiligheidsbri gade te bean om de bandieten op te sporen. Vooral de anarchistische middens wGruéü zorgvuldig bewaakt. De vingerindrukken In den waggon, waar bet drama plaata had, werden talrijke vingerindrukken waar genomen. Men is thans bezig deze te onder zoeken en men hoopt dat zij kostbare aandui dingen zullen verstrekken. Onder de bestolenen bevond zich een Engelsohe detektief Volgens The Daily Mail bevond zich on der ue reizigers die door de bandieten uitge plunderd werden, een Engelicb detektief die zich naar Marseille begaf om daar in te schepen voor Cairo. Ziende dal allen tegenstand nutteloos was, deed hij als de andere reizigers hij over handigde zijne brieventesch aan de bandie ten. Verscheidene bankbrieven vielen daarbij ten gronde en de bandieten, met hunne re- volgers dreigende, dwongen den Engelsche» policieman de bankbriefjes op te rapen en ze hen te overhandigen. Van 68ne stelling gevallen Terwijl de metser Dó Hop Théédoor wo nende in de Snijdersstraat te Lebbeke, op eene stelling werkzaam was aan liet in op bouwzijnde klooster der E. Z.. Marioollen, in de Brusselsche straat alhier, brak opeens een dwarshout, met het gevolg dat de stel ling ineenstortte en De Rop ten gronde plofte. De jonge werd erg gekwetst en is na de eerste zorgen te hebben ontvangen overge bracht naar het Buigerlijk Hospitaal. Zijn toestand is tamelijk erg eD vreest in wendige kneuzingen. Onder eenen wagen verpletterd Pieters Pniliep van St. Gillis wilde giste ren namiddag op den platten wagen springen geleid door den voerman Verhaegen. Zijnen sprong slecht genomen hebbende viel de man en kwam terecht onder den wagen waarvan een achterwiel hem de borstkas indrukte liet slachtoffer is in beklagens waardige!) toestand naar het hospitaal gedra gen. Men heeft weinig hoop hem te redden. De nieuwe loonen der spoor wegbedienden De minister van spoorwegen heeft de loo nen der spoorwegbedienden en arbeiders als volgt gewijzigd De woonstvergoeding en kindertoeslag blij ven hebouden. De loonen der bedienden wor den verhoogd als volgt 3500 (aanvangswtdde) 3000. 3600 3800. Van 3800 lol 5300 verhooging SOÖ fr. Van 8600 tot 6S60 verhooging TOO fr. Van I00Q tot 9800 verhooging 500 fr. De jaarweddes, welke in 1914 5000 frank bedroegen worden met 188 t. b. verhoogd. Wal de werklieden betfeft, de loonen der stielmannen en machinisten worden niet ver hoogd, waar 250 fr. van den duurleloeslag in hel vastloon worden ingelijfd. Aide werklieden die min dan 17,50 frank daags verdienen, krijgen eene verhooging van 50 oentieraen daags. De loonen van 17,50 fr. 21,50 fr. worden met 70 centie men daags verhoogd. De loonen boven 21 fr. worden met 1 fr. daags vermeerderd. De minister vraagt aan de syndicaten de verbintenis aan ie gaau dat zij, wanneer het index-cijfer beneden 360 zal gedaald zijn, de vermindering van den duurtetoeslag niet zullen tegenwerken. De uitgaven, eerst berekend op 12 1/2 mil- lioen, zullen 21 i/2 millioeo bedragen. Meliila versterkt. Volgen» offieiêelo berioliteu uit Madrid is Meliila eu omgeving (te samen vormende bel schiereiland Tresorca) versterkt. Een belege ring van Meliila is onwaarsohijnlijk. De pjaats wordt verdedigd door trouw gebleven Kabylen. Het is zeker, dat sommige afdee- lingèu zich blijven verdodigen, terwijl an dere, die bij de trouw gebleven Kabylen de wijk hebben genomen, de gelegenheid af wachten, om naar Meliila terug te gaau. De laatste berichten uit deze plaats zijn van geruststellenden aard. Bij de vooruitgescho ven stellingen nabij Meliila heerachl rust. Do colonne van generaal San Jngo is uit Meliila vertrokken en heeft do stellingen bij Sidiahmed en Alalalo bezet. De stelling Sida Drise ontruimd. De stelling van Sida-Drisa is in den naciil van 25 op 26 de/er, kunnen ontruimd wor den, dank tij de medewerking van verschil lende oorlogsschepen, wier bemanningen lol hel einde toe blijk gegeven hebben van een waarlijk helJhaftigen moed, nietlegenslaande tie smartelijke verlieten dia zij geladen heb ben. Diie officieren en een 100 lal.soldaten, die zich op de stelling van Afio.n bevonden, zijn er in gelukt den kruiser Prinses.des Astti- lies te vervoegen. De i est van het garnizoen van deze stelling souzich aan boord van twee torpedojagers begeven hebben. De vrede is ophanden. Londen 2(3 Juli: Devlin hooft in oen rede de verwachting uitgesproken, dat do vrede in Ierland op handen was. Hoewel hij lievig gestreden bad4 zou hij alles doen ons Noord en Zuid samen to bienged. vergadering van hel Sinn-F©iii»ah_ kal>»QOt Londen 2T Juli. Het ainn-feinsch kabinet vergaderde gisteren en besprak het Brilsche aanbood. Men meldt dat het veer tigtal sinn-feiniche afgevaardigden, die tbacs in verz.meikampen opgesloten zijn, op vriie voeten zullen gesleld worden ooi geraad pleegd te kunnen worden. Men hoopt dat men tot een verstandhouding zal komen. M. de Valera zal deze week nog niet antwoorden. Londen 27 Juli. Uit vertrouwbare bron wordt uit Dublyn geseind, dat M. de Valera deze week nog niet zal antwoorden aan M. Lloyd George. M. de Valera, wil het oordeel inwinnen van al de gekozéhen der sinn-feiners en daarom moeten de aangéhaudonen eerst in vrijheid gesteld worden. Een Aalslenaar gedood. Dipsdig voormiddag had voorbijv.de §vnepbrug een erg ongeluk plaats. Dwars door de Drongensche mserschen, van de statie Gent.St-Pieters, is men ieverig bezig aan de werken aan den ringspoorweg. Een aardelrein werd aangebracht op het grondgebied Drongen, juist voorbij Snep- brug, kantelde tengevolge eener grondafne- ming-, de lokomollef eo een waggon om, met het ongelukkig gevolg dal de eerste stoker er onder bleef en doodgepletterd werd. Dé ongelukkige Petrus Schoon, van Aalst, kreeg de koperen kraan van den ketel op de bórst, svaardoor hij nog erge brandwonden over gausch het lichaam bekwam. Het lijk dat een half uur nadien van onder de lokomolief werd gehaald, werd naar de St-Pieters-sialie overgebracht. De an ti-cortimunistische beweging in Servie. Twee duizend aanhoudingen. Belgrado 27 Juli. Ten gevolge van den moord op den gewezen mimster Draschko syitsj neemt de anli-kommuniiliscbe bewe ging uitbreiding over helgeheele land. Berichten over opstootjes komen uit Zagreb, Belgrado, Sarajevo en Split. In deze laatste plaats Vielen dooden en gewonden. Het kamerlid Andjelinovitsch werd zwaar gekwetst. Tot nog toe hïeld dë politie 2000 kom- munielen aan. Het onderzoek heeft uilge- we»ea, dal T)«l Uitvoerend komiteit van de 3" Internationale te Moskou, door bemidde ling van verscheidene Zuid Slavische kom? munislische kamerleden, in het land geheime genooiachappen had opgeriQbt, die tot doel iiatjden aanslagen op alle vooraanstaande politieke personen voor te bereiden ten einde een algemeeuen opstand te verwekken. Een bevredigende regeling Londen, 27 Juli Er is eindelijk een be- vredigsnde regeling tussohen d« Eng.lsche en de Fransche regeeringen bereikt door de bijeenkomst van den Oppersten Raad betref, fende hel vraagstuk ran Opper-Sileziö Men is voorgoed overeengekomen, dat de. bijeenkomst op 4 Augustus gehouden zal worden. Ten einde Briand te gerieven, beeft de Engelsohe regeering er bereidwillig in toe gestemd dat zij te Parijs gehouden zal worden. De hangende moeilijkheden met betrek king tol do voorgestelde uilzending van een Fransclie divisie, voorafgaande aan de ver gadering van den Oppersten Raad, zooals de Fransche regeering dal wenscht, heeft men op hun beloop gelaten. Aan den anderen kant heeft de Engelsohe regeering) toegestemd in een voorafgaand onderzoek te Pariji van hol materiaal, dal verzameld is door de kom missie van deskundigen. Dit onderzoek was door Briand verlangd. De Engclsche regee ring had nooit bepaalde bedenkingen legen dit onderzoek gemaakt, maar alleen het nu ervan in iwijfel getrokken. De Britscbe des kundigen verlrozken gisteravond naar Parijs. Men heeft zich erover verstaan dal bet werk van deze kommissie in geen geval de verga dering vanden Oppersten Raad zal vertragen. Te London ie men uiterst voldaan -over den joiigsten loop der gebeurtenissen. Duitsche noodkreten Berlijn, 27 Juli. De oproepen om hulp uit Opper-Silezic nomen toe in aantal. De berichten over de steeds krachtiger aktic van de Polen speciaal in hot nijverlieidsgebied luiden zeer ernstig. De sneltrein van Breslau naar Ratihor is door de opstandelingen be schoten. Paa na de zuivering van hel station D/.ergowilz kon de reis worden voorl- gezet. De voorkerehHog éan den vierden Pool- sohen opstand is in vollen gang. Groote wapen tra usporteu uil liet distrikt Ilibnik naar de grensdorpen in hel distrikt Ralibor wor den" bewerkstelligd, naar thans bevestigd wordt. Bovendien maken *le Franschen drie ge pantserde treinen gereed. De lelefonisehé \erbinding tusschen Raliboren Oriergowitz is door Poolsche-opstandelingen verbroken. Uit bet arrondissement Gleiwitz zijn tijdin gen bimmiigekoaien over onlusten van groo- itn omvang. De Poolsche muiters vallen opnieuw aan Oppeln, 27 Juli. De Poolsche opstande lingen hebben gisteren in den kreils Kostel- litz een nieuwen aanval gedaan. Vijftig man hebben het kommissariaat van de stemmings- politie aangevallen. 'Twee uFen later staken de opstandelingen dón melaaïfabriek iu brand. Men stcldo vaal, dat een sterke macht van geregelde Poolsche troepen, gesteund door gewanpeiide opstandelingen voor de fabriek Wilhelmsmuehle lag. Ralibor, 27 Juli. Te Dzierkowitz is het van den nacht tot levendige schietpartijen gekomen. Te Mirawa w^rd een trein aange houden en de spoorlijnen versperd. Na an derhalf uur kon de trein verder gaan, maar word later weer aangehouden, llel trajekt Ra tibor-Hommer is door de Polen bezet. De De Duitsche bruggewaoht bij Bucknau werd 's nachts door de Poolsche plaatselijke weer baarheid onder heftig geweervuur bezet. De Polen zijn 80 man sterk en goed uitgerust en bézitten ook maohiengeweren. Duitsche benden Brüthem, 26 Juli. Duitsobe bonden heb ben een nieuwe reeks aanslagen gepleegd in de distrikten Cosel, Rybnik en Rosenberg. Twee bommen werden door het venster in een Poolsch huis te Mokre (diatriki Pless) geworpen. Botsing tussohen Fransohen en Italianen. Berlijn, 27 Juli. Volgens een bericht uit<31eiwilz aan de Lohal Anxeigcr zouden aldaar ernstige botsingen plaats hebben ge vonden tusschen Fransche en ltaliaansche troepen. De Italianen zijn gewapenderhand tegen de Eranscben en Polen opgetreden, waarbij een Pool gedood is en verscheidene Franschen door kolfslagen zwaar gewond xijn. ROND HÉT VATIKAAN De Romeinsche pers bespreekt als een buitengewoon bewijs van 's Pausen welwil lendheid en tegemoetkoming het feit, dat kardinaal Gasparri dezer dagen als officieel vertegenwoordiger van den Paus een buiten landse!) gezantschap van den Ilaliaanschen koning bezocht heeft, Kroonprins Hiro-Hilo was van het Palazzo Altiore, het Japansch gezunlschap bij den koning van Italië, naar het Vaticaan gereden om den Paus te bezoeken en in dal zelfde gezantschap braobt de kardinaal staatssecre taris den prins het gebruikelijk tegeubezoek. Post voor Belgisch Congo De kantoren Anlworpen en Brussel 1 ver zenden op 6 Augustus as. een post naar Belgisch Congo, in te sphepen met de paket- boot Anversville welke behoudens onver- ziene omstandigheden denzelfden dag te 15 uu,r uit Antwerpen afvaart. De post uit Brussel vertrekt met den trein van 11 u. 40 in Brussel-Noord. Op aanvraag der verzenders kan de briefwisseling van-»! hare aankomst te Kinshasa, per vliegtuig Yoortgezonden worden najir Kwauiopth, Bo (obo, Lukolela, Gombc, Goquilhatville, Mo- beka en Lisala, wat den bestemmeling in de mogelijkheid stelt zijn antwoord mee te geven met de paketboot op dezer terugreis naar Antwerpen. De taks voor de luchtpost, bedraagt 3 fr. per 20 gram de frankeeriqg geschiedt met bijzondere postzegels, welke in do voor naamste postkantóren van Belgib verkrijg baar sijn. Dc Albertville vervoert ook postcolli met bestemming naar Belgisch Congo. Öin met dese boot te kunnen meegaan moeten de postcolli tan lautste 48 uren voor den dsg van vertrek te Antwerpepoo-Centraal htoeko- men. - Dg didf6tallen op den spoorweg Sedert eepigen tijd werd vastgesteld dat talrijke colli met weefsels en andere koop- waar, te Brussel-Zuid aan den spoorweg overhandigd, niet hunne bestemming be reikten. Éen onderzoek ie ingesteld door het Hoo- ger Comiteit van Toezicht heeft uitgewezen dat twee voörlöopige laders van bedoelde statie zich zqnder oreer dete colli iotëigendan. De plichtige» hebben bekentenissen afge legd en het parket van Brussel heeft de zaak in handen. Aan het verslag, namens de Midden- afdeeling uitgebracht door M. Cousot, ont- leenen wij wat volgt Het ontwerp beperkt zijne gunsten tot de kinderen die, na goede lagere studiën te hebben gedaan, geschiktheden aan den dag leggen voor de middelbare studiën, hetzij van wetcnschappelijken, artisliokeö, #com- merciëelen aard, enz. Het voorstel verruimt en veralgemeent het stelsel der studiebeurzen en strekt er toe aan al de kinderen voordeelen te verschaffen welke deze beurzen slechts aan een zeer geringe categorie van leerlingen verzekerden. De aanzienlijke gift van 12 millioen van den heer Hoover, welke toegelaten beeft de Universitaire stichting te verwezenlijken, is bestemd om de familiën (Ier begaafde jonge lieden te helpen voor de hoogere studiën. Aan welke kinderen zullen de voordeelen van het Fonds der Begaafden worden voor behouden Het ontwerp geeft daarvan ta melijk vaste regelen. In de Middenafdeeling heeft men aangedrongen, opdat de tegemoet komingen geen verkeerden weg ingaan, eu opdat de grenzen buiteD dewelke de personen derkategorie op den openbaren onderstand niet kunnen rekenen! duidelijk worden, af- gèbalccnd. De vaststelling van dit kiescb punt wordt overgelaten' aan een koninklijk besluit dat in algemeeuen regel gemakkelij ker dan een wettekst aangepast wordt aan do ómstahdigh'eden Van tijd én plaóts. Men gelieve aan te merken, dat de hulp gelden aan de verkrijgers toegekend, voof» schotten zijn die, wanneer de omstandigheden het toelaten, moeten terugbetaald worden. In de Middenafdeeling heeft uien fel aange« drongen, opdat aan eiken jongen bescher meling een boekje worde overhandigd, waarop de toegekende voorschotten vermeld •laan, derwijze daL op eiken stond, de ver krijger zich rokensohap kunne geven van zijn toestand tegenover hot Werk; het boekje zal duidelijk vermelden dat het geld een voor-< schot is zonder last van intrest hoegenaamds Belangrijke oudheidkundige ontgravingen in Denemarken, Eenige dagen geleden deden de overheden van het Dsensch nationale museum de uit. gravingw) hervatten in de rnoeraalanden te Njortis Kobel nabij Sonderborg In Noord- Sleeswyk, waa» U) 1888 een deel gevonden werd van een bijsonder gave boot uit deft ouden tijd. Maar van dat tijdstip af tot de overdracht van Noord-Sleeswyk aan Denemarken, heeft de eigenaar geweigerd nieuwe uitgravingen toe staan, daar alle vondsten anders naar Kiel zouden opgezonden worden. Verleden week Ibgden de gravers een groote boot bloot, waarschijnlijk dagtoeke- nend uit de III® eeuw na Chriitus. Zij is 2 meters breed, maar in de lengt© nog niet geheel ontgraven dicht bij haar la gen 3 ovale sohip6childen en een aantal pie ken. De boot ia van dezelfde soort als di© gevonden werden in 4859 en 1868 in het Sydan-moeras te Sundeved in hetzelfde deel van Sleeswijk. Een van dezen was van eiken hout en de andere van dennenhout en terwijl de ee»e vernield werd In den oorlog van 1864 werd de andere naar Kiel gebracht. De moerassen in dit deel van Sleeswijk zijn van buitengewoon geologische waarde en de daar gedane vondsten, dagteekenen waar schijnlijk uit het tijdperk van de volksver huizing en de booten, schilden en pieken zijn wellicht plechtige offers geweeat aan de go' den na den strijd. Oe grondwetherzienlng Dc herzieningscommissie van den Senaaj vergaderde Woensdag morgen, en hoorde dó uiteenzetting van M. Frank, minister van, koloniën, over artikel 95 betrekkelijk het verbrekingshof. Zij besloot tot het behoud van dit artikel. M. Franck heeft aan de commissie meege deeld, Jat hij voornemens is binnen kort den Kolonialen Raad te te onderhouden over de maatregelen, bestemd om een einde te stellen aan het beslaan van den Hoogeren Raad tan Congo. Vervolgens besprak de commissie art. 104 der grondwet. Hét gesolill tussohgn Kamer en Senaat De rechterzijde van den Senaat vergderdt na de zitting en besloot zijn besluit te behou den hetrekkejijk de vergoeding en. zich tegen elke afachaffing van artikel 57. der grondwet te verzetten. Het ia het doordrijven van het geschil tua- schén de twee Kamers. De linker liberale zijde van den Senaat vergaderde om den toeatand te onderzoeken, ontstaan tengevolge van het meeningverschil tusschen Kamer en Senaat, en oordeelde dal het voorstel van baron Ruzetta, om twee soorten verkiesbaren in te voeren, een over eenkomst zou wezen. De Senaat zelf kon een vergoeden invoeren, op voorwaarde dat die wet met de meerder* heid van de twe®-derden gestemd worde. Lang.henen den weg naar Zierbeelt ti Scliepiiaal slaan talrijke woonwagens, tan welke twse mann.n gisteren avond samen waren uitgegaan. Tegen 2 uur 's nacliis kwamen zij thuis en kregen ruzie tot zij begonnen to vechten. Een hunner brachtzijnen vriend verscheidene messteken toe, en terwijl de gekwetste hui lend van de pijn over den grond rolde, ging de plichtige op den loop. De andere wagenhewonera, die het gerucht hadden gehoord, kwamen nu toegesneld en onder hen was de zuster van den gekwetste, die mede opzoek ging foor den aanvaller. Toen men hem gevonden had sprong zjj niet eeno ijzeren lat gewapend, op hem los en zou hem doodgeslagen hebben, indien de andere zulka niet hadden belet. De toestand san den gekwetste is zeer erg. De plichtige is ter beschikking van j het para ket gesteld. De misdaad van ,Wachtebekc Aanhoudingsmandaat bekrachtigd Hel aanhoudingsmandaat afgeleverd tegen Schepéns, van Oostacker, verdacht betrok ken te zijn in de moord op den automobiel- handelaar Dannoels, Süjpstraat, te Gent, is door de raadskamer bekrachtigd. Glassemenl generalPremier Henin sur F. N. Conoours de Consummation ,1. Wilfordsur Overland 86 Kms 770 aveo 6,7 litres essence. 2. Golmant sur Overland il Kms 030 «vee 6,i litres essence. 3, de Bpirlet Overland 7b, Kw <00 awe 6,7 litres essence. Agence exclusive drs voitures F. N. ei Overland. Gerage \loetois. Aio»! Kllüpho- heé 102 et 44. '7,,i

De Volksstem | 1921 | | pagina 2