MISDAAD EN BEDROG Ds hongersnood ia Ruslasi Zondag 31 Juli Haandag 1 Oogst 1921 Staatsminister Woeste en de Wei op liet gehsnaik der Talen. Hoogsre Raad vaa Amijachtsa en Neringen De jaarw8dda« der polielaksmmis- sarissea en XXVII* JAARGANG NUMMER 174 Kortstraat, 9 en 28, Aalst."Tel. 114T"> /K rï-"RT A T") |Q CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: 3, Van Nüffbl-Db Qbnw H. Ignatus van L. Zon op 4,24, onder 7,30 H. Pieters banden JZonop 4,26, onder 7,28 Nieuwe Maan den 3 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich ta wouden tot het Agentschap Havas.S, Martelaarplein, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londres E.G.4 Kamepzifttiisg van Woensdag 27 Juli 1321. M. WOESTE. Ik wil binnen de perken der behandeling blijven, zooals de eerste mi nister die heeft afgebakend. Ik kan niet aan- neuien dat men het ontwerp, zooals het thans wordt voorgelegd, verdraaid. Als men som mige leden hoort spreken, is het taalvraag- sluk een gevaarlijk buskruit. Het meerendeel dergenen die gevraagd hebben en onder dezen beu ik ook dat dit vraagstuk zou opgelost worden, waren bezield door een vredelievende bedoeling. Wil men nu doen gelooven dat het wetsont werp een andere strekking heeft, dan slel ik er prijs oplegen dergelijke aantijgingen ver zet aan te teekeneo. M. Paslur heeft gezeid dat da wet gevaar lijk zou zijn voor 's lands eenheid er moe ten geen overwinnaars, geen overwonnenen zijn, zegt hij. Het ontwerp zal de splitsing teweegbrengen tusschen de twee landstre ken, zegt hij ook. Waar heeft hij dat gezien? Dat slaat niet in het ontwerp. Wij willen integendeel een werk van eendracht en men moet den aard van ons ontwerp niet ver draaien. Na M. Pasteur is het M. Van Hoegaerden die het land voorstelt als wordende genoopt io'. de ergste toestanden wij beweren dat er uiets van is en wij willen dat er akte geno men worde van onze verklaringen, want zij zullen dienstig zijn bij de uitlegging, der wet die wij gaan stemmen. M. BUISSET. Verzaak dan aan de tweetalligheid voor de besturen. M. WOESTE. Dan komt M. Branquart de wet beschuldigen een aanval te zijn tegen Wallonië. Hij zegt, dat we aan Staatsinmenging willen doen en door geweld tot niets zullen kernen. Hij heeft gelijk maar hier is geen Spraak van geweld. Ivan elk van ons den redelijken wensch niet bijtreden, dat de Walen wat meer Viaamsch en de Vlamingen wat meer Fransch kenden Door M. Branquart wordt ons de keuze golaten lusschen de tweetalligheid, en de scheiding. Ik bon, geen voorstander van de -twcotoHyh»i*V'- firndat -ik geen taal wil op dringen aan iemand die ze niet wii aanleeren. Ik ben geen voorstander van de scheiding, omdat ik denk, dat de wetgeving alle pogin gen moet aanwenden om tusschen de twee landsdeelen meer en meer voeling te ver- wekken en om te vermijden al wat ze kan scheiden. Is liet dan niet mogelijk ons te verslaan voor die wet, die in niets een overwinning van de eeue taal op de andere insluit En als dal de opvatting is der Regeering, die deze wet bijtreedt, wie zal dan kunnen betwisten, dat bij het toepassen ervan de twee hoofdbeginselen van vrijheid en gelijk heid immer zullen overneerschen 't Is te zeggen dat, wat do Walen toekomt, ook toe komt aan dc Vlamingen en dat, zoo men auu dc Walen hot Viaamsch niöt kan opleg gen aan deVlamingen het Fransch niet mag opgelegd worden. (Zeer wel Zeer wel Lcvandige goedkeuring op talrijk® banken.) Laat ons geen valsche voorstelling maken van wat we booogen een werk van eenheid loof meer wederkeerrge eendracht. Dat is het hoofddoel waarop ik wijzen wilde. Toen de wet de eerst» maal voor deze Kamer kwam, trachtte ik reeds te bewijzen, d:if ze oen werk van vrijheid moest zijn. Maar bij de behandeling dér artikelen, schonk de vermoeide Kamer geen voldoende aan dacht aan de noodige wijzigingen. Aldus antwoordde M. Jaspar, toen minister van binnenlandsche zaken, bij mijn opmerkiugen betreflende artikel 6. met eenigsins onduide lijke verklaring. Het is gebeurd dat het ontwerp door de Kamer aangenomen, ofschoon hot uitging van de twee gedachten die ik aanduidde, te wensohen overliet. De Senaat verbeterde het. Wil dat zeggen dat het oen meesterwerk is nu M. TROCLET. Wel neen toch M. WOESTE. Ik stel ze ale zoodanig niet voor maar thans moet men de zaak op lossen. De waarde van een wet die aan de zeden van het land raakt, hangt af van hare toepassing. Die toepassing zal ons toelaten ze te fceoordeelen. Zij zal bewijzen wat moet behouden worden en wat moet verwijderd worden. M. MASSON. Dal is de bevoordeeling van het ontwerp. Gij zijt verplicht te zeggen dat het de toepassing is die de onrechtvaar digheid zal verzachten welke dc wet ten grondslahe ligt. M. WOESTE. Ja, gij hebt den inborst van een polemieker doch laat U niet mee- sleepen door uwen inborst. (Gelach.) Wij kregen een groot aandeel amende menten zij die geen oplossing willen, kun nen voor de amendementen stemmen maar zij die een oplossing willen en rekening houden met de lange beraadslagingen hier, in de commissie, zullen bij zich zelf zeggen dat da volmaaktheid tot deze wereld niet hoort, en zij zullen het ontwerp van den Senaat aannemen. Ik geef er vier redenen voor op de eerste is dat het goed is dat er, wegens de ongewendheid der gemoederen, een oplossing kome. In verschillende opzichten, werd de ge lijkheid wat de Vlamingen batreft, niet vol komen verwezenlijkthet komt er niet op aan inbreuk te maken op de rechten dor Walen or moet enkel een stap nader lot de Viaamsch» gelijkheid gezet worden. -M. BUISSET. Dertig jaar lang hebt gij de Viaamsch» bevolking met stoffelijke gun sten ovaria dei?. Gij deodt niets in zedelijk opzicht (Herhaaldgerucht. Onderbrekingen.) M. WOESTE. Ik dank U voor deze enderbreking en geef er U akte van. Gent en Brugge werden niet op een dag gebouwd. De oplossingen moeten rijp zijn. Zeker is het dat in den tijd waarover gij spreekt, het taal- raagsluk niet zoo vinnig was als thans. (Uitroepingen bij de linker- en bij de uiterste linkerzijde.) M. HUYSMANS Er bestond geen A. S. (Onderbrekingen.) M. WOESTE. Laat ons aannemen dat gij gelijk hebt mij verwijlen toe te sturen; is zulks een reden om er heden niet mede ge daan te maken Overigens, gij hebt ons nooit ertoe gedaagd ermede gedaan- te maken. Er er een tweedereden om gedaan tema ken en wel deze Indien de Kamer het ontwerp wijzigt, zal het naar den Senaat terugkeeren en deze is niet geneigd oin het werk in dezen zitiijd nog te hervatten. M. BUISSET. En wat zou er daaraan gelegen zijn M. WOESTE. Ah, andermaal dank ik u om uwe nieuwe onderbreking; zij bewijst waar gij heenwiltden staat van opwinding, 5" vervolg. Zoudt ge gaarne hebben, dat ik met u ga Joffor Schernbeek beeft mij zulks ge** vraagd, en dewijl ik niet wist dat gij er iele tegen zoudt hebben, Leb ilt nat haar beloofd. Dan vordert de eer, dat ik het gegeven woord nakom. r Doch eerst moeten wij de familie de Mariemooi eens een bezoek brengen wij zijn den vader van Aline onder vele opzichten dank verschuldigd. Goed, lieve zuster, zegde de graaf, be- rchik over mij naar goedvinden. Doe mij nu het genoegen, en laat mij het kasteel een» gaan bezichtigen ik ben verlangend, oin de oude plekken weder te zien. Dan zal ik Victor roepen. Waartoe, Am alia Zonder licht kunnen wij nu in den avond niet gaan zien. l)e graaf had inmiddels reed» den zilveren kandelaar gegrepen. Ik ba:, liever met u alleen, zegde hij lachend de oude Victor moge voor mijn va der een trouwe dienaar zijn geweest, jegens mij hsoft hij zeer weinig getrouwheid ge toond. Amalia begreep den zin dezer laatete woorden zij volgde zwijgend haren broeder, die nu in het nabijzijnd vertrek trad. De blauwo zaal was de woonkamer van üfiaraa, zegde zy en hier is de kamer waarin uit het taalvraagstuk gesproten, in stand houden. De derde reden is dat het noodig is dat de ondervinding uitspraak doe. Laat ons dan de wet beproeven en zij die hare toepassing zullen beleven, zullen de dwalingen of de misbruiken verhelpen waartoe zij zou kun nen aanleiding geven. En dan, de vierde en laatstereden om i welke ik voorstaar.der ben van het aannemen van de wet, is dat ik overtuigd ben dat zij in aide besturen als werk van verdraagzaam beid en gematigdheid zal gelden. Dat zal zij zijn. Zij kan niet andera, want moesten de moeilijkheden die zij doet oprijzen, niet op gelost worden met een geest van verzoening bevrediging en verdraagzaamheid, dan kou den wij ons recht te buiten gegaan zijn. Dat mag niet. Ziedaar het karakter der wet, vap liet standpunt uit van hen die cr hun steun aan hebben verleend. Dat de Kamer een werk van eendracht en vaderlandslielde tot stand brenge en zij zal aan het land een uitstekende dienst hebben bewezen. (Zeer wel op verscheidene banken.) papa gewoon was te zitten. Door deze deur komt man in de boekenzaalen door die an dere in de wapenkamer. Adolf had den kandelaar op de tafel ge- zot met ernstigon blik zag hij rondom zich in het eenvoudig doch smaakvol versierde vertrek. Hier gaf hij mij den slag, die ons voor immer scheidde, zegde hij op doffen toon. Het was hot verschrikkelijkste oogenblik van mijn loveD. Hij bedekte zijne oogen met de hand, en zuchtte. Amalia sloeg ontroerd hare armen om zijnen hals. Gij moot dat alles vergeten, zegde zij zacht papa heeft er later veel berouw over gehad, dat hij zich aan zijn drift te zeer had overgegeven. Hij heeft een brief voor u na gelaten, alsmede een testament, hetwelk ik na zijn dood in zijne schrijftafel heb gevon den. Ik zal u beidon aanstonds halen. Adolf kuste zijne zuster op het voorhoofd. Indien gij niet meer hier waart ge- eest, zou ik dit slot mijner voorvaderen niet meer hebben batreden, zegde hij, ik zal de oude herinneringen pogon te vergeten, 't Is hier alles nog bijna hetzelfde gebleven, als toen ik het verliet. De beeltenis mijner moeder slechts is hier opgehangen, hernam Amalia, op eeno schilderij wijzende, welke boven de schrijf tafel hing als gij er mede to vrede zijt, zal ik morgen deze in mijne slaapkamer doen ophangen. Gij weet mijne wensch en te voorko men, Amalia, Slechts wat hel uiterlijke aan- Dan 28 Juli hield de Hcogere Raad van Ambachten en Neringen, onder voorzitter schap van den heer Waumermans, een ver gadering tot uilbreaging van een advies be treffende de hem door den heer Minister van Nijverheid, Arbeid en bevoorrading gestelde vraag, of het wènschelijk is artikel 2 der wot van den 17 Juli 1905 op de Zondagrust in de nijverneids- en ha .d-lsondernemingen (e wijzigen, Na gro:.dig onderzoek van de voor- en nadeelen, die'voor den ïndustriee- len en haudeldrijveuden middenstand uit do herziening van hooger bedoeld artikel 2 vloeien kunnen, namelijk door de sluiting, den Zondag, van de inrichtingen, waarin uitsluitend gebezigd worden de huisgenooten van het bedrijfshoofd, alsmede dezes dienst boden, heeft de Raad de meening uitgedrukt, dat er geen reden bestaat om hot huidig stel sel der wet van den 17 Ju-li 1905 te wijzigen. De Raad heeft eveneens bij eenparigheid zijn leedwezen uitgedrukt omtrent het onlangs door het Verbrekingshof uitgebracht arrest in zake de huureeclen betreffende huizen, die hoofdzakelijk met een bau.delsdoel zijn var- iiuurd. Vrijdag namiddag werd in de Kanier vol gend wetsontwerp betrekkelijk de jaarwed den der policiekommissarissen en adjunkten aangenomen. De navolgende bepalingen werden in de gemeentewet opgenomen als artikel 127bis. Dc jaarwedde ,van do policiekommissaris sen en adjunkten wordt door den gemeente raad vastgesteld mits goedkeuring van den Koning. Die jaarwedde mag niet minder bedragen dan de hierna vermelde sommen, met inbe grip van dc ljuishuurvergceding, doch buiten de kusten van kleeding, uitrusting en bewa- poning en buiten do vergoeding verleend aan de ambtenaren van het Openbaar Ministerie Gemeenten van en beneden 3000 inwo ners policiekommissarissen 4,500 fr., ad junkten 3,375 fr. Gemeenten van 3001 tol 5000 inwoners respectievelijk 5,500 en 4,125 IV. Gemeenten vau 5001 tot 10,000 inwoners respectievelijk 0,300 en 4,875 fr. Gemeenten van 10,001 tol 20,000 inwo ners respectievelijk 7,500 en 5,625 fr. gaat, hebt gij gelijkenis met uwe moeder. Wij zouden zooveel treurigs niet doorstaan hebben, indien zij uwe zachte inborst, uw edel hart had gehad. Maar' zeg waar ls het portret mijner moeder Het hangt in de zaal der voorouders. Laat ons verder gaan hernam de graaf. Gij moet mij begeleiden. Want ik moet het erkennen gedurende den langen lijd, dat ik afwezig was, heb ik veel verge ten. O ja hier is de boekenzual, waarin ik zoo menig.uur van genoegen mocht genie ten, en met de groote dichters en schrijvers van hel verleden en den tegenwoordigen tijd doorbracht. En daar, in da wapenzaal zie ik de ridderhelmen, de schilden, hellebaarden, strijdbijlen weder, alle zoovele herinnerin gen van vervlogeno dageu. Amalia wandelde verder met haren broe der door do verschillende zalen lang bleef hij vooral de beeltenissen zijner voorvaders staan beschouwen, en na eindelijk ook de kleinere kamers en slaapvertrekken te heb ben rondgegaan, keerden rij in de zitkamer van den overledenen graaf terug. Amalia opende eene lade der schrijftafel en nam er twee papieren uit, welke zij haren broeder Ier hand stelde. Dit is de uiterste wil mijns vaders, zegde zij, in dit testament heeft hij zijn laatste wen- schen te kennen gegeven. In dit papier wordt mij bevolen, om alles aan te wenden wat in mijn vermogen is, om u op te sporen. Godu- rende vijf jaren had ik levens de verplich ting, om in de voornaamste Belgische en Amerikaur.sche dagbladen een» openlijke Gemeenten van 20,001 tot 30,000 inwo ners respectielijk 8.500 en 6,375 fr. Gemeenten van 30,091 lot 50,000 inwo ners respectievelijk 9,500 en 7,125 fr. Gemeenten boven 50,000 inwoners res pectievelijk 10,000 en 7,500 fr. Om de drie jaren hebben de politiecommis sarissen en hunne adjuncten recht op eene verhooging van 3 t. h. van lmnne aanvangs- wedde. Deze verhooging is niet langer verplicht, wanneer de titularissen den ver- oischlen leeftijd en de vereischte dienstjaren hebber» om op pensioen gesteld te worden en, in elk geval, zoodia zij den leeftijd van 65 jaar hebben bereikt. De driejaarlijksche verhooging kan, mits goedkeuring door den Koning, door den gemeenteraad geweigerd worden aan den titularis die zijn ambt niet op voldoende wijze zou vervullen. Hij moet vooraf gehoord worden door den gemeenteraad en van zijne verklaringen wordt proces-verbaal opgemaakt Dit proces verbaal wordt onderteekend door den burgemeester of door hen», die in dezes plaats den gemeenteraad heeft voorgezeten, alsmede door den betrokken titularis. Daar van wordt binnen drie dagen een afschrift overgemaakt aan den Koning De jaarwedde wordt aan de titularissen per maand betaald; deze jaarwedde loopt vanaf den dag, waarop zij in bediming tre den. Elke begonnen maand is geheel ver schuldigd aan den ontslagnemenden of afge- zetten titularis en, in geval van overlijden, aan zijne rechthebbenden. De jaarwedden werden, overeenkomstig bovanstaanden bepalingen, herzien te reke nen van 1 Januari 1921, volgens de bevol king der jo.igste tienjaarlijkseiie volkstelling. Evenzoo, wanneer, tengevolge van de toe neming der bevolking blijkende uit eeue latere volkstelling, eene gemeente naar eene andere klasse zal overgaan. Do Koning kun, na den gemeenteraad te hebban gehoord, beslissen dat de gemeenten, die van eene agglomeratie deel uitmaken of zich in bijzondere economische toestanden bevinden, voor de vaststelling der jaarwedde in eene hoogere klasse worden opgenomen. De herziene jaarwedden worden tot grond slag genomen om de aanvangswodde to bepalen en de bovengemelde verhoogingen te berekenen. De huidige jaarwedden, welke het hierbo ven vastgestelde bedrag mochten ovërschrij den blijven verworven en moge.v niet worden verminderd zoolang de titularissen in bedie ning blijven. Het is aan de politiecommissarissen en aan hunne adjuncten verboden eenigon handel te drijven, zelfs door een tusschen persoon, of een andere betrekking te bekleeden, op straffe van schorsing en, bij herhaling, van afzetting. De betrokken titularis moet vooraf geboord worden, indien het eene schorsing eldt, door den Gouverneur, door den bur gemeester of door den gemeenteraad, naar gelang deze of gene dezer overheden moet beslisöon indien bet eone afzetting geldt, door den Minister van Binnenlandsche Zakeu. HEIT WEDER Ziehier het laatste bulletijn van het OL-ser vatorium van Ukkel. De drukking bereikt enkel 761 boven Rusland, de Balkan Staten en de Middell Zee. Overal elders zakte de barometer; de laagste stand 746 is ton noorden van Finland, ten N. W. van Noorwegen en het midden van Engeland. Ten onzent 753. De wind is hevig tusschen Z. VV. en N. W. op het westen van het vasteland en Engeland en tusschen N. \V. en N. O. boven Ierland Schotland. oproeping aan u te doon plaatsen. Bleeft gij gedurende vijf jaron geheel onbekend of werd op onwederlegbare wijzo uw dood be wezen, dan verviel geheel de nalatenschap aan mij. Maar daaientegeo, gelijk nu het geval is, zoo men u terugvond, zoudt gij uitsluitend erfgenaam zijn der geheel» bezit ting het slot met al zijn meubels on het daarbij behoorend grondgebied wordt uw eigendom doek van het overige vermogen ordt mij tweederden toegekend. En hoe groot is dit overige vermogen vroeg Adolf. - Gij zult de begrooting hiervan aange geven vinden op dit afzonderlijk papier, het welk mede in de lade der schrijftafel lag. In zoover als ik het begrijp bedraagt dit onge veer anderhalf millioon franken het be staat uit Soliede effecten, en een gedeelte van het geld is in handen gesteld van den ban kier Schermbeek een ander gedeelte is op hypotheek uitgezet gij vindt omtrent dit alles de vereischte raededeelingen io de bij gaande papieren. Van deze som zou u dus een millioen ten doel vallen, zegde de graaf peinzend. De waarde van het slot, de meubelen, ent. be dragen allean veel raear. Ik ben evenwel zeer goed met mijn aan deel te vreden, viel hem Amalia lachend in de redo, on wat het bestuur mijner geldon aangaat, deze laat ik geheel aan u over, tot ik in 'l huwelijk mocht treden. Zoo Denkt gij daar wellicht nu ook reeks aan vroeg Adolf scherisenu. Neen, hernam Amalia «enigszins verie- De temperatuur was Vrijdag morgen lö< te Londen, 19° te Parijs, Brussel, Werschau, 20° te Praag, Born en Kopenhagen, 24* u Berlijn Vermoedelijk te verwachten Daling van barometer wind Z. tot W., gematigd o' sterk, overdekt weer, regen. De meening van Engeland omtrent de kwestie. In antwoord op een vraag in het Lagerhuis, waai ia werd voorgesteld, dat de regeering een steunactie zou inrichten tegen den hon gersnood in Zuid-Rusland, verklaardf de. lieer Lloyd George, dat er, afgezien van da inlichtingen, welke door deleden der delega tie aan het departement van buitenlandsche zaken waren verstrekt, nog geen ofiioieele berichten omtrent den hongersnood in Rus- land waren ontvangen. Meidiep medegevoel, aldus de heer Lloyd George, heb ik de berichten gelezen omtrent den beklagenswaardijen toestand, welke is ontslaan door hel mislukken van den oogst en de crisis der vervoermiddelen, doch an derzijds bevreemde mij een officieel draadloos telegram uit Moskou, waarin gezegd wordt, dat er overdioven vrees wo;dt gekoesierd en dat de dezer dagen gevallen regen in som- uiige gebieden en de overvloedige oogst ir. andere streken, gedeeltelijk zullen opwegen legen het mislukken van uen oogst in de Wolga en Ivirklydislricteu. Tot de Brilsche regeering is tot dusver geen verzoek om steun gericht, en het zou daarom voorbarig zijn, thans een verklaring af te leggen oaitfeu» een gebeurlijke actie in de toekomst. Eerste hulp. Men meldt uit Riga, dat in de havens vas Petrograd in den loop der laatste veertien dagen meer dan vijftien buitenfandache sche pen aangekomen zijn. Het stoomschip - Herald heeft 530 ton suiker aangebracht uit Hamburg; het st. Amo uit Stettin, voerde 1000 ton land- bouwmachienen aan; de schepen Slrangel» en Hamburg uit Londen, losten 4500 tor» mec-t, terwijl een Deense li schip 3000 tor. Amerikaanseh meel, en de Zweedsclie st. Yun n 2000 ton meel aanvoerden, bene vens 1000 ion suiker en 1500 ton boonen. De Staatsschuld onder voorwaarden erkend. De Daily Mail verneemt langs Kopenha gen uit Moskou dat L nin, teneinde buiten- landsche hulp te kunnen bekomen, zou be sloten hebben de openbare Russische staats, schuld te erkennen, op voorwaarde dat dezer bedrag definitief door een internationale commissie vastgesteld worde, dat de intresten en uitkoeringenlot in 1925 uitgesteld worden en ten slotte dat de vreemde mogendheden formeel hit nieuw Russisch regiem erkennen. Plundertochten. Uit Tertoki meldt men dat volgens berich ten uit Petrograd, de bevolking van Juroslaf en Nisjni Novgorod, door honger gedreven, de levensmiddelen magazijnen aldaar heeft geplunderd. In de departementen Samara cn Sara tol heeft de overheid do hulp der gewapends macht moeten inroepen, om de menigte, welke de winkels wilde bestormen, uiteen u drijven. De sovjetbladen mei dun, dat de stroom van vluchtelingen, die uit de door den hon gersnood geteisterde streken zijn gevlucht. Moskou en Petrograd nadert. Ten einde de heide hoofdsteden te beschermen, heeft de sovjetregeering last gegeven, speciale afdce- lingen te vormen, samengesteld uit Kirgie- zenruiters en stedelingen. gen, maar men moet toch aan alles denken, wat kan gebeuren. Zonder twijfel, hernam dc graaf. Ik voor mij wensch, dat de hemel u een eohtge- noot mogenschenken, die uw edel hart waardig is en uwe deugd en uwe goede hoe danigheden naar waarde weet te schatten. Het zal 't best zijn, dat wij hiervoor onzen tijd afwachten, merkte Amalia aan. Maar zoudt gij nu den brief niet lezen door papa aan u gericht Weet gij niet, wat de oude hoer er ia geschreven hoeft vroeg Adolf, terwijl hij den brief van de tafel opnam en het zegel verbrak. Neen, de brief was aan u gericht. Mot bijzondere opmerkzaamheid las Adolf het achrijvoD, terwijl Amalia tegenover hem zat en zijne steeds ernstiger wordende ge laatstrekken gadesloeg. O indien hij mij dat alles vroeger ge schreven had, zegde hij eindelijkhoe gaarne zou ik dan teruggeke i d zijn Maar ik koa niet denken, dan mijn vader berouw zou ge had hebben ovor zijn toorn en dat bij bereid was mij de hand ter verzoening aan te bie den. Zoo hij mij vroeger in kalmte cn be daardheid de onmogelijkheid vau een huwe lijk met.de dochter van den bosohwachter had onder het oog gebracht, zou ik mij aan zijn wil onderworpen en de betrekking lol het meisje hebbca afgebroken. Zijn toorn deed bet meisje sterven en ik, ik kon en mocht niet langer in een huis blijven, waar ik een zoo diepe vernedering Led ondergaan. (Yer volgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1