De Duitschers in Aalst Moord te Liverpool Be lersche kwestie. Hevige brand te Marks bij EortrIJk. De laterparlementalrs bond en de Dultscfesrs. Reusachtige heids-en boschbrandeii DE KAMER' Laatste tferóohitdn pes* Tfelëfoosz RECHTBANKEN Ersmboilegein - Kapsllakengank STADSNIEUWS BAK Q JE CENTRALE DE LA DENDRE. -li;- ü-vi^-.ira^c&rr SfiagftaAfc^g-JBaBCTT'l IMT De strijd in Spaansch-Maralck o De toestand De laatste berichten van het front meïdén/ dat nog: niets bekend is van cie 15,000 Spaansche soldaten, die de garnizoenen der buitenlandsche posten vormden of tot de hulpcolonne behoorden. Echter is te Melilla beiicht ontvangen van eenige officieren en manschappen, die door do inboorlingen ge vangen zijn genomen, doch goed behandeld borden. De ontruiming van Sidi Dris en Afran, twee Spaansche posten aan de kust tusschen Molilla cn Aihucemas, is beëindigd. Een f;edeelle der garnizoenen is door een oor- tfgssehip in veiligheid gebracht, doch van de rest is het lot onbekend. Er zijn onder handelingen begonnen over de terugtrekking van het overblijfsel der bezettingstroepen van Nador, hetwelk door de stammen wordt be- 'egerd. De Spanjaarden hebben versterkingen aan gelegd langs de lijn, welke loopt over het schiereiland, waarop Melilla ligt van Kaap Ties Forces tot een punt, «enige mijlen ten Zuiden van Melilla. De Spaansche autoritei ten melden, dal de stad Melliia thans bevei ligd is voor aanvallen. Uit Madrid berichtte men dal 6 kapiteinen, 4 luitenanten en onder luitenanten gedood werden. Onder de gewonden zou ratn tot nu toe tellen een luitenant-kolonel, 1 comman dant, 1 kapitein, 3 luitenanten en 8 onder- lui ten an ten. Een der daders, een Belg te Antwerpen Op 20 Juli werd te Liverpool, onder een bed hel lijk gevonden van eene vrouw, die don hals was overgesneden en daarenboven op eene afgrijslijke manier was verminkt ge worden. Volgens het oordeel der geneoshee- ren was tie moord vijf dogen te voren gepleegd. De policie van Liverpool vernam in haar onderzoek dat op de kamer zekere John Brown wasgeweest en in werkelijkheid zekere John Braem was, een -18 jarige Belg, ge boortig van Kortrijk, en dat bij waarschijn lijk naar Antwerpen was govluoht. De superintendent der policie te Liverpool. Mr, James Mac Koy, was naar deze stad toegekomen en zette zich iu betrek met de vpsporingbrigade van Antwerpen. Deoflicier M. Van Lon en de hoofdagent M. De Roeck, zetten zich dadelijk op zoek en wisten den gesochten kerel Vrijdagmorgen met de vroegte in een buis der Vekestraal tan te houden. Hoe de moord gesohleddo De kerel, een oude nachtwaker bekende dadelijk bij de moord tegenwoordig te zijn geweest, maar niet de dader te zijn. Hij was in April laatst loden,,naar. Engeland gegaan om Vverk te zoeken'. In eene herberg maakte hij kennis met een Australiër, die hem voorstelde deel te maken van eene die- venbende, hij zou enkel moeten trachten het gestolen goed aan den man te brengen Hij bleef met den Australiër in betrekking tn bevond zich alzoo op 15 Juli op dezer kamer met de Australiër en eene vrouw. Tusschen deze twee laatste ontstond ruzie over de verdeeling vau eenen buit, en waarin de vrouw dreigde den Australiër san de po licie te verklikken. Daarop lieeft deze laatste de vrouw vast gegrepen. op baar bed geworpen en bij mid del van een scheermes den hals overgesneden. Hij, aangehoudene, had enkel de deur op slot gehouden. Nadien hebben ze de vrouw samen uitge kleed baar onder hot bed geworpen, de be bloede matras omgedraaid en zijn beiden er op gaan slapen. Jn Kei buis van den aangehouden Belg, weiden onder ander verscheidene scboone lederen valiezen met lijn goed gevonden en aangeslagen, Deze komen zonder twijfel voort in van Engeland gepleegde diefstallen. Brncm word in de gevangenis der Begij- nenstraal opgesloten, in afwachting van de soodige formaliteiten voor zijne uitlevering. De weg naar de oplossing. Men bewaart de grootste geheimhouding ten aanzien van de op Woensdag gehouden tilting van het Sinn-fein kabinet,. Naar verluidt, droeg da bijeenkomst een beslissend karakter en vormde een uitgespro ken vooruitgang in den stand der onderhan delingen. Men geloofd, dat de Sinn feiners, tol overeenstemming zijn gekomen, betref fende de basis voor ten formeele bijeenkomst. F,en volgende bijeenkomst van 't Sinn-fein liubinel zal niet worden gehouden, voor dat de Valera zich weer met den heer LloyiL George in verbinding zal hebben gesteld. Indien een basis voor de conferentie ïb gevonden, zal de eerstvolgende stap zijn, het bijeenroepen van het Sinn-fein departement in voltallige zitting, ten einde gevolmachtig den aan te wijzen. Eene verklaring van M. Lloyd George. M. Lloyd George heeft in de Gemeente-Ka mer eene verklaring gedaan over een inter view afgekondigd door den New-York Times en overgenomen door den Dailv Mail Votgens dat intervieuw zou lord North- clelle gezegd hebben, dat Koning Joris, voor- lieer naar Ierland te vertrekken aan M. Lloyd George verklaard had, dal er absoluut (net Ierland eene overeenkomst moest ge troffen worden, dat de huidige toestand niet kon blijven duren en dat hij niet wilde dat ïljn volk aldus afgemaakt werd. Het iptervieuw vermeldd; ook nog, dak bet de Koning zelf was, die generaal Smits ^ver zocht had naar Ierland te willen gaan. s M. Lloyd George verklaarde, dat dit inter- vieuw heel emal uit do lucht gegrepen was èn enkel de regeling der lersche kwestie kon schaden. M. Lloyd Giorge las overigens eene schrif telijke verklaring van Joris, waarin deze zegde nooit de woorden welke hem in den mond gelegd worden uitgesproken te hebben. De Koning, in zijne troonrede uitgesproken in het Parlement van Noord-Ierland beeft de gebruikelijke gewoonten gevolgd. Ook generaal Smuts loochent volstrekt iels in dien aufrd verklaard te bobben. Een (rein geplunderd Eene groep gewapende mannen heeft bij BishoptonW een trein aangevallen, den trein - overste bij middel van revolvers in bedwang gehouden en eene belangrijke geldsom ge stolen. Meer dan 100.080 fr. schade Vrijdag namiddag bemerkten landbouw- werklieden dat rook opsteeg uit hel strooien dak der hoeve van landbouwer Ai thur De Kempe, Van Relleghemdreef, te Marke. Spoedig werd alarm gegeven on van alle kanten kwam men ter hulp gesneld, doch hel vuur weid door een hevigen wind aange wakkerd en verspreidde zich bliksemsnel. De pompiers van Kortrijk werden ter hulp geroepen, doch toen deze jnel bun materiaal ter plaais kwrmen, was heel de hoeve, woon huis, stallen, schuren, enz. nog slechts een overgroote vuurpoel. Het werk der pompiers moest dan ook bepaald worden tot bet vrij waren der nabijstaande tarwe en roggescho- ven en vlaascherven. Al wal zich in woonhuis, schuren en stal ling bevond, is de prooi der vlammen gewor den. Zoo werden onder meer vernield 20,000 kgr. ruw en geroot vlas, 7000 kgr. strooi, 5000 kgr. haver, rogge en tarwe, enz. De drie paarden en het hoornvee waren ge- lukkiglijk in de weide. De sohade wordt berekend op meer dan 100,000 fr. Er is slechts sinds eenige dagen verzekering. Het parket van Kortrijk is verwittigd. De groep België van den Internationalen Bond vergadorde Vrijdag morgen in den Senaat, onder voorzitterschap van M. Hou- zeau de Lehaie. Talrijke leden woonden de zitting bij. MM. Digneffe en Féron hebben meegedeeld dat de Fransohe groep besloten had zich aan te sluiten bij de .Belgische groep, van niet naar Stockholm te gaan. waar de Duitscbe groep werd uitgenoodigd. De Belgische groopheeft hare dagorde van 17 Maart bevestigd, luidende dat zij geen enkele zittling van den Bond zal bijwo nen, waarop de Duitsohers zrjn uitgenoodigd, zoo lang de Duitschers niot openlijk schuld erkennen voor het ontketenen van den oor log zoolang xij niet al de gruwelen afkeuren door het Duitsche legor in de bezette gebieden gepleegd en het noodig herstel hebben toe gezegd. De Belgische groep protcsteerd tegen de houding van den voorzitter van den Bond Weardale, die ondanks het herhaaldelijk ver zet dor Belgen, op alle bijeenkomsten de Duitschers blijft uitnoodigen. BIJ TURNHOUT. Te Ravelskamp, bij Turnhout, is brand uitgebroken in do heide en in dennenboa- scben aldaar. Men slaagde erin het vuur te blusschen, maar toen de wind weer kwam opwellen ontstond er weer brand en weldra gingen 50 heklaar in de vlammen op. Uit al uc omliggende gemeenten snelden brandweerlieden toe, maar het vuur groeide met buitengewone snelheid en weldra waren 924 heklaar aangetast. Toen riep de rijkswacht de hulp van 't leger in, en. 2 .kpmpagnieën uit Antwerpen zouden vertrekken, toen tegen 5 uur 's na middags tegenbericht kwam de brandweer was het vuur meester geworden door loop graven te maken. Togen 10 uur 's avonds was alle gevaar geweken, maar te middernacht wus er nog vuur op een twintigtal punten. Gelukkiglijk kwam dan regen opdagen, waardoor hel vuur ten slotte geheel uitge doofd werd. De gendarmerie is ter plaats gebleven en patroeljeert m de streek. De toestand in Hoog-Silezië Hel Engelseh antwoord Londen, 29 Juli. Gisteren morgenJ on derzocht 't kabinet de Opper-Si'lezische kwes tie zonder een besluit te nemen. Gisteren avond werd het antwoord aan Frankrijk opgesteld, dat dadelijk doorgezon den nog heden niorgeod door het Fransoh kabinet zal besproken w orden. De houding van het Britsch kabinet is als volgt De reeds getroffen schikkingen blijven be houden of worden gewijzigd, zoodat aan den wensch der Franschen tegemoet gekomen wordt, mits evenwel liet beginsel van dc sa menwerking der geallieerden onaangetast blijve. Er is boweerd geworden, aan gene zijde van het Kanaal, dut lord Abernon de Duit- sche regeering zou aangemoedigd hebben in haar anti-Frdnsèhe poliliëk die bewering wordt ten stelligste gelogenstraft. De Brilsohe gezant beeft er integendeel op-aangedrongen >)Mi tot een vreedzame oplossing tc geraken. Het eenige gevaar dat de geallieerden be dreigt komt uit hel feit dat stekers Fraiïsche dagbladen xragen dal "Frankrijk afzonderlijk zou optreden. De wensen der Brilschè regee ring is, dat de Geallieerden aauw blijven samenwerken. Hel Britsch kabinet heeft met allo waar. deeririg het Fransehe voorstel onderzochten beeft er vooral voor gezorgd, dat de samen werking der Geallieerden niet in het gedrang zou komen. De Fransche gezant heeft bij het ministerie van Buitenlandsche Zaken geen ofticieelc stappen gedaan In den Fransoiien ministerraad Vrijdag namiddag werd in het Elyseum een ministerraad gehouden. M. firiand legde er uit welk antwoord hij op de Engelsche nota zal geven. Do raad deelde de zienswijze van M. Briand. Morgendzittin* van Donderdag 29 Juli 1921 De zitting wordt geopend onder voorzitter schap van M. Brunei. M. DE VOORZITTER kondigt aan dat de plaatsvervanger van M. Dony, overleden, M. Hamande »is. Deze ziet echter van zijn mandaat af, zoodat de tweede plaatsvervan ger, M. De Jaegber, de plaats van M. Dony zal innemen. Dc dagorde vermeldt het wetsontwerp over De traotemenfen der polioidcomml8sari9sen M. GASTON de WIART, eerste minister, zegt dat een policiecommissaris die op 35 jarigen ouderdom wordt benoemd, aan 't einde van zijn loopbaan 20.000 fr. zal trek. ken. Ik meen dat dal voldoende is. De amen dementen van M. Maenhout kan spreker niet goedkeuren ze gaan te ver. Ik wil geen opbiedingspolitiek voeren. M. MAENHOUT. Ik ook niet. Vergeel niet dat de policiecommisBarissen niet, zooals anderen, op 21 jaar benoemd worden. Som migen worden benoemd op 30, ja zelfs op 40 jarigen obderdom. M. VAN BELLE zal tegen het ontwerp stemmen. De wet tast de gemeentelijke zelf standigheid aan, want de verhooging welke het wetsvoorstel voorziet, valt ten laste der gemeenten. M. MECHELYNCK zal de amendementen van M. Maenhout niet stemmen. M. WIN ANDY steuut het voorstel van M. Maenhout. Deze laatste trekt echter zijn amendement in, ten einde de stemming der wet niet te vertragen. Het wetsvoorstel wordt daarna aange nomen. Internationaal hof van Justioie. Aan de dagordegoedkeuring van het protokol betreffende hut statuut van het be stendig Internationaal Hof van justicie, op 13 Decembér 1020 aangenomen door de algemeene vergadering van den Volkenbond. M. CARTON tje WIART, eerste minister brengt hulde aan M. Woeste, die een merk waardig verslag over deze kwestie heeft uitgebracht. Het wetsvoorstel wordt aangenomen. Uitvindingsbrevetten M. VAN de VYVERE, minister van eco nomische zakeh, verzoekt de kamer aanstonds een wetsontwerp te bespreken, waardoor aan de Amerikaansche burgers de beschik kingen der artikels 307 en 308 van het vre desverdrag kunnen genieten, voor wat betreft de uitvindlng$brevetten, enz. Het wetsvoorstel wordt zonder bespreking aangenomen. Heffing van nieuwe belastingen De kamer gaal daarna tot de bespreking over van het wetsvoorstel, waardoor nieuwe belastingen wprden geheven. M. HALLËT verklaart dat de socialisten de overdracht-taks niet zullen stemmen. M. DEBUNNE bestrijdt eveneens de overdracht-taks. Een duivenmelker aan 't woord SpUbker - betreurt dat ook de duivenwed strijden getaxeerd worden. Ik ben aldus spreker, een geboren duivenmelker. (Vroo- lijkheid.) De eerste geruchten die ik hoorde, kwamen van duiven. Het eerste wat ik als bruid zag, waren duiven (men lacht) totdat ik hier als volksvertegenwoordiger kwam, heb ik altijd tusschen de duiven geleefd. Men zegt dat de duiven mei kerij soms een ware ziekte kan worden ze isselfs ongeneesbaar. (Gelach.) Spreker hoopt dal de minister zal rekening houden met de wenschen der duivenmelkers. Na eenige woorden van M. Car Ij er wordt de zitting gesloten ten t2 u. 10. Namiddagzitliiig geopend om 2 ure. De bespreking der nieuwe belastingen wordt voortgezet. M. THEUNIS, minister van geldwezen, licht het wetsvoorstel. De belasting op het kapitaal waarvan sommigen spreken heeft in de meeste andere landen schipbreuk geleden, b. v. in Rumenie. Een dergelijke belasting zou de uittocht der kapitalen voor gevolg hebben. De dagorde. De Kamer beslist vervolgens dat er ook zitting zal zijn Dinsdag en Woensdag der volgende week. M. DONCELET stelt voor 't wetsontwerp betredende de koppeling de kiezerslijsten aan de dagorde te plaatsen. Vorworpen Ii:i s (socialisten, liberalen en Front) tegen reohts. Oe Taalwet. Bij hoofdelijk stemmen wordt de wet be treffende 't gebruik der talen aangenomen met 74 stemmen tegen 57 en 14 onthoudingen. Ee foaeftdiêtêfpSJ ©35 dsn seifefltftéi» Partj&-M3ip&eal!e. Dramatische aanhouding der bandieten. Twee bandieten gedood en een poiicieopziehtei doodehjh gehwetsU- PARIJS, 30 Juli. Heden morgend hebben polieieopziciiters in een hotel le Parijs een der bandieten aangehouden, die in dén nacht van 25 Juli laatstleden in den sneltrein. Parijs-Marseille verscheidene reizigers uitplunderden cn M. Ca ra bell ii vermoordden. De bandiet is zekeren Menelas', alias Gberrier. De politie weigert alle inlich tingen over die aanhouding, daar men ook op het spoor is der twee andere bandieten. Parijs 30 Juli. De twee medeplichtigen van Cherrier waren op het punt aangehouden te worden, aan den hoek der Avenue Wagram en Faubourg St-Hönoré, toen zij hunne revolvers trokken en op de politie schoten. De policie schoot dadelijk terug. Een dei policicopzicnters werd dooüeiijk gewond. De twee bandieten bleven dood ter plaats. SPOORWEGONGEVAL TE ANTWERPEN. Antwerpen, 30 JuliDe trein welke om 1 ure 15 uit Brussel naar Antwerpen vertrekt, is bij de aankomst aldaar nog al gewel dig op den stooiblok gebotst. Een vijftiental reizigers werden licht gekwetst en moesten verzorgd worden. DE REISPAS8EN TUSSCHEN FRANKRIJK EN BELGIE WORDEN AFGESCHAFT Brussel, 30 JuliTijdens hel onderhoud, dat M. Jaspar te Parijs had met M. Briand, stelde M. Jaspar aan den Franschen kabinetsoverste vóór, de reispasaen tusschen beide landen, eenvoudig af te schaffen. M. Briand stemdo daarin toe. Een paar uren later werd znlks in den Franschen. ministerraad bekrachtigd. M. Briand heeft zuls onmiddelijk ter kennis gebracht van M. Jaspar. Het publiek zal eerstdaags inge licht worden over den datum, waarop de nieuwe maatregel in voege zal treden. IN DEN HOOGEREN RAAD VAN LANDSVERDEDIGING. Brussel 30 Juli. De Hoogere Raad van Landsverdedigiug vergaderde heden morgend onzer voorzit terschap des Konings. De raad onderzocht* het ontwerp der inrichting van het lege* «>p vredesvoet voor 1923. Daarna uerdde kwestie der Kustverdediging ondezooht. Degenen die zich onthielden, zijn meest Walen, waarvan sommige met Vlaamsche vertegenwoordigers hebben gepaireërd. Ook de heer Homaux heeft zich onthouden. Hoofdelijke stemmingen. De volgende wetsvoorstellen worden bij naamafroeping geatemd Geleidelijke wijziging van enkele bepalin gen der wet van 8 April 1919 op de nationale aanneming der gemeenten en de herstelling der verwoeste streken. Wijziging der wellen van 24 December 1003 en van 27 Augustus 1919 op het her stel der schade voortspruitende uit arbeids ongevallen. Goedkeuring der overeenkomst betreffende de toepassing der bijzondere pensioensrege ling voor de mijnwerkers, op 14 Februari 1921 gesloten tusschen België en Frankrijk. Wettiging der kinderen, wier ouders ge durende den oorlo een huwelijk hebben aangegaan ia het buitenland. Oprichting van eene voorzorgsinstelling ten behoeve van de weduwen en weezen der bezoldigde militairen, beneden den rang van officier. Bedienden en klerken. (Arbeidsovereen komst voor bedienden,) Het wetsontwerp betreffende policiecom misBarissen wordt eveneens aangenomen. De nieuwe belastingen M. DUYSTERS bestrijdt vooral de'politiek van 't ministerie van bevoorrading, die de openbare kas beoft geledigd. Wanneer de Staat koophandel uitoefent mag men zich aan het ergste verwachten. Spreker becriliseert ook ten sterkste de overdrachlioks. De algemeene bespreking wordt daarna gesloten. De artikelen worden achtereenvolgens aangenomen, waarna de zitting wordt ge sloten. Boetstraffelijke Rechtbank v. Dendermondo Den 9 November 1920, werd zekere Justi- na Franck van Aalst, alhier aangerdeen in de Zonnestraal, door eenon autoraobied, ge leid door Van B... Gustaaf van Gent. De vrouw bekwam nog al ergekneuzingen. Van B... was belicht door onvoorzichtig heid die kwetsuren te hebben veroorzaakt. Ilij is door de reohtbank vrijgesproken, en de Burgerlijke partij heeft al do kosten te betalen. Lede. Diefstal In den nacht van Donderdag lot Vrijdag zijn onbekende dieven in de woning gedrongen van Frans Vermee- ren, op de wijk Overimpe en heb en er vijf. tien nieuwe manshamden en een rijwiel ge stolen. De weledele heer en vriend Petrus Van Nuffel heeft een nieuw en schoon werk gf« schreven, hetwelk in onze boekorij als een duurbare gedenkenis zal bewaard blijven. Een werker gelijk een Benedictijn En brave overtuigde Christen t Dom. B. van Schepdael 0. S. B. Prelaat der Abdij van Affligem. Nog eenige boeken zijn bij onze verkoopers en in ons bureel te verkrijgen aan den prijs van 8 frank. vV Van den 4 tot den 15 Oogst is het aldaar de vermaarde Bedevaart naar O. L. Vr. ter Muren. Donderdag avond wordt de plechtigheid aan gekondigd door het geluid dor klokken. Ten 7 1/2 ure Sol. Lof in do kapel, waaronder ser moen en daarna Lofzang ter eere van O. L. V. Dezelfde oefeningen den 5 en 8 Oogst. Den 6 Oogst en van den 9 tot den 13's avonds ten 7 1/9 Sol. Lof, Rozenkrans, Litanie van Alle Heiligen en Lofzang. Zondag 7 Oogst, ten 3 ure Vespers in de kerk; ten 5 ure Sol Lof, Sermoen on Lofzang in de kapol. Dijnsdag9Oogst, Gedurrge Aanbidding inde Parochiale kerk. De Sol. Hoogmis ten 9 ure, waaronder Sermoen Van den 5 tot don 13 Oogst, ter 'uitzondering vaD den Zondag, gcschiodeu aide Missen in de kapel van O. L; V. tër'Mureb, tend, 7 en 8 nre. Do Sermodnen zullon gepredikt Wórden <Joo;r den Eerw. Pater Padll S. J. - 1 Zondag 14 en Maandag 15 Oogst de gpd». dienstige plechtigheden 's namiddags ten'& ure- ZONDAGRUST. Zondag 31 Juli zal alleen open blijven, van 's middags lot mid dernacht de dienstdoende apotheek van M. De Vaikeneer, Esplanade. KERK VAN ST MARTIN US. Maandag aanstaande te 2 1/2 ure vergadering voor de huismoeders der 11. Familie. Verzoek dc lid- kaart mee te brengen. Loupdles. Dringend Bericht Bedevaarders Vooraleer te vertrekken komt zien naar onze praebtigen keus van geschen ken en gedenkenissen. Het huis ROOS EN, Roozemarijnstraat, biedt U dezelfde voor werpen waarvoor gij in Lourdes 50 q/0 meer eoudt betalen. 8400 BEROEPSSCHOOL~DER DAMEN VAN MARIA. De Damon van Maria hebben de eer u uit te noodigen tot de Tentoonstelling der werken hunner leerlingen, op Zondag 31 Juli en Maandag I Oogst, van 9 1/2 tot 12 u. 's morgens en 3 lol 7 u. 's namiddas. Ingang Beroepssebool, Onderwijsstraat. BERICHT. De BANQUE CENTRALE DE LA DEN DRE bericht dat, tengevolge der veranderin gen in den economische» toestand, «ij bij machte is, de volgende interesten te vergoe den, te beginnen van in JULI Terugbetaalbaar op zioht (zonder voorbericht) 2 1/2 t. h. Terugbetaalbaar met voorbericht van 15 dagen 3 1/4 t. h. Terugbetaalbaar met voorbericht van 1 maand 3 1/2 t. h. Terugbetaalbaar met voorbericht van 3 maand 3 3/4 t. b. Terugbetaalbaar met voorbericht van 6 maand 4 t. h. Terugbetaalbaar 11a een vasten termijn van 3 maand 3 3/4 t. h. Terugbetaalbaar na een vasten termijn van 6 maand 4. t. b< Terugbetaalbaar na een vasten termijn van 1 jaar 4 1/4 t. h. Terugbetaalbaar 11a een vasten termijn van 2 jaar 4 1/4 t. b. Terugbetaalbaar na een vasten termijn van 3 jaar 4 1/2 t. h* Terugbetaalbaar na een vasten termijn van 4 jaar 4 3/4 t. h. Terugbetaalbaar na een vasten termijn van Bjaar (tegenwoordige belastingen ten laste van de Bank). 5 t. h. Half-maandelijksche rekeningen ver anderlijken interest (voor 't oogenblik 3,75 t. h. 's jaars). De BANQUE CENTRALE DE LA DEN- DRE opent insgelijks deposito-rekeningen op 5 jaar na dato een interest opbrengende van 6 t. h. vrij van lasten, aan den klienl het recht latende te alle tijde, geheel of ge deeltelijk zijne gelden terug le trekken, mits eene maand voorbericht en belangrijke voor waarden. 8396 PAROCHIE VAN O. L. V. BIJSTAND. Van af Maandag en gedurende gansoh de Novene der Bedevaart naar Lourdes, zal er dagelijks eene mis gezongen worden ter eere van 0. L V. van Lourden, om 7 uren, voor de geuezing der zieken en het welzijn der Bedevaarders. Dagelijks Rozenkrans in de Grot der Lau- geslraal, om 7 ure 's avonds. Obligatien 6 1/2 L b, vrij van belastingen en goed gewaarborgd van d« Koolpatten De Winterslag. Te verkrijgen aan 435 fe*. in 't Bankkantoor Geeraerd Marlens, 10, Albert Liénarlatr. Aalst. 8385 Moof tóe arme ïieken. Aan O. L. Vr. van Lourdes voor mijne genezing, indien het mij zalig is. Korte Nieuwstraat 2,00Opdat O. L. Vr. mijn huisgezin zou zegenen 25,00 Jufv. Areudts, Lsopoldslraat, 2 pakken Chocolat; M. Emilt Daochaerl-De Botok 00 versehe eieren. Bij M. Robeiit VAN DE LANOTTE, wis- seiagent, Esplanadeslraat, 8, Aalst, ver> wisseling titels der Belgisohe premieleening 5 0/o- Inschrijving Koolmijnen van Winter, slag 6 1/2 zonder kosten. 838S ON DEMANDE pour une rnaison impor tante de commerce de ceile ville an employé au courant de la besogne de büreau ët munt des meilleures references. Ecrire bureau Journal A. B. G.

De Volksstem | 1921 | | pagina 2