5 MISDAAD EN BEDROG Aan onze CSirislsas AMoIlsten. Schrikkelijke vergiftigingszaak De liösprsisotH in Rusland. Woensdag Oogst 1921 DE TAALWET B8ianarljke dlafstal te Keulen. Kerkstraat, 9 er, 29, Aalst.Tel. 114 33j^l.C3-] XXVII» JAARGANG NUMMER I7S 1T A T~> s CENTIEMEN WEKELIJKS 0,S£3 Uitgever: J. Van Noiwel-Db OaNDT H* Stephanas Zon op 4,28, onder 7,26 Nieuwe Maan den 3 Publiciteit buiten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Hatas,8, Martelaarploin, te Brussel8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Londrea E.G.4 De Kamer heeft Vrijdag de door den Se traat gewijzigde taalwet aangenomen tuet 74 stemmen tegen 57 en 14 onthoudingen. Ziehier hoe de stemmen zich verdeeld, hebben Antwoorden ja MM. Poullet, Pussemier, Raerndonck, Ramaekers, Reynaert, Rombaats, Royers, Öamyn, Sap. Scliaetzen, Siffer, Strauss, Tib- pnut, Van Brussel, Van Gaenegem, Van Cauvelaert, Van Cauwenbergb, Vandeu- meulebroacke, Van den Ëynde, Vandervelde, Vandromme, Van Hoeck, Van Hoeylandt, Van Isacker, Van Laudeghem, Van Remoor- tel, Van Schuylenbergh, Van Vlaenderen, Verachters, Vergels. Verlinden. Visart de Bocarmé, Wauters, Woests, Anseele, Baela, Regerem, Bertrand, Bouchery, Bruvninckx, Uuysse, Carton de Wiart, Catteeuw, Cnudde, Colaart, De Bruyne, De Bue, H. De Clerck, De Coster, De Grave, De Jaegher, de Ker- chova d'Exaeide, Demblon, De Schutter, Diorckens. Duysters, Eeckelers, Franck, Haliet, Hamman, Hessens, Hevman, Huys mans, Dampens, De vie, Maenhaut, Mahieu, Ma rek, Meickmans, MeysmanS, Mostaert, ^'evcn, Nichels, Peel en Theelen. 1 Antwoorden MM.. Devèze, Donnay, Ernest, Falony, Ralopin, Gendêbien, Glorie, Golonvaux, Gris, il&inuat, Harmignie, Hoen. Houget, Janson, Hymans, Jouret, Jourez, Lebeau, Lombard, Lemonnier, Mabille, Ma es, Mansart, Masson, Max, Mechelynck, Moury, Ozeray, Pastur, 'Périquet, Sevrin, Troclet, Van Belle, Van Hoegaerden, Van Opdenbosch, Allard, Boël, Baudrux, Borginon, Branquart, Brenez, Braun, Brugmann, Carlier, Glaes, Cocq, Cousot, Debeuokélaere, De Bruyeker, G. Dtclercq, Defaux, de.Gcrardon, Dejardin, de Mompdlior, de Selys-Longchamps, Destrée m Brunei. Onthielden zich MM. Serrnys, Soudan, Wauwermans, Wi- aandy, Bologne, Brifaut, David, Do Keers- maecker, de Liedekcrke, du Bus de Warnaffe, Romans, Houtart, Pirmez en Poncelet. De oorspronkelijke wet op het gebruik der Vlaamsche taal in bestuurzaken werd verle den jaar aangenomen met 95 stemmen tegen 43 en 7 onthoudingen. Hel is die wet, dewelke, ondanks het kloek verzot van M, Ryekmans, deerlijk vermink ■a or if door oen Senaat, welke nu terug in be handeling voor de Kamer kwam. Verscheidene Walen, die verleden jaar voor gestemd hadden, stemden ditmaal togen o. a. MM. Gendebien, Golenvaux en de Mo.it- pcllier, of onthielden zich, zooals de heeren Pirmez, Poncelet, Winandy en David. Van de Brusselscbc afgevaardigden stem den o. a. MM. Vandervelde, Carton de Wiart Bertrand, Kallct en De Bue voor; geen enkel liberaal afgevaardigde van Brussel daaren tegen heeft voor de wet gestemd. Slechts drie Waalsche afgevaardigden ver leenden hun stem aan de wet, te weten MM. Dèniblon, staatsminister Levie en minister Wauters. Het ministerie was verdeeld, doch de [»iJ8Q3le leden stemden vóór; alleen MM. L'estrée, Dovéie en Neujean swmden tegen. Ook de vijf leden van do Frontpartij heb ben tegen gestemd, als gevende de wot hun 'hoegenaamd geen voldoening. Wij kunnen niet zeggen dat de bespreking ";n de Kamer greoto reden tot voldoening .geschonken heeft, vuoral niet aan diegenen welkende eenheid van België en de rust in hei land als eerste punt van een verzoenings- program achten. Dc eerstgestemda wet gaf meer roden tot bevrediging en, nu ze door den Senaat word verknoeid, vonden de meeste Waalsche volksvertegenwoordigers ze nog niet dal- baar. Ze gingeq te werk alsof het lot en de toe. komst vari het land in gevaar gingen verltee- ron, omdat men die onvoldoende bevredi ging aan het Vlaamsche volk ging schenken. Laat ons hopen met M. Woeste, dat de wet, nu zij eenmaal gestemd is, zal bijdra gen om derust in 't land te brongen en dat zij, vooral, eerlijk zal toegepast worden. Het is stellig, dat de nieuwe wet de gelijkheid der beide talen uitroept en dat is een beginsel dat alle Belgen tocii zouden moeten aankleven. Maar de oorspronkelijke wet waarborgde dio gelijkheid op veel eerlijker, op doeltref fender wijze en hel is diep te betreuren dat men van Waalsche zijde dat niet heeft willen inzien. Evenwel, die strijd tusschen Senaat en Kamer kon niet blijven duren, zonder een gevaar te worden. De wet, zooals zij thans is, mag een vooruitgang genoemd worden en wij hopen dal, bij de toepassing, de wetge. ving haar verbeteren zal, daar waar zij vol strekt verbetering noodig heeft. Trekking Credit National Tweede uftgifta. Parijs, 4 Augustus. Het num. 6.293.820 wint een ir.illioan. Flet num. 5.098 073 wint 500.000 fr. De twoe volgende nummers winnen elk 200.000 fr. 5.866.720 en 3.282.140. 100.000 fr. aan nummers 1.379.502 4.735.750 1.915.961. 50.000 tr. aan nummers 6.399 887 4.063.989; 6.005.179; 1.481.715; 4.242.668; 5.775.089. 7e vervolg. Hoe het gemeend was zal ik nist on. derzoeken, hernam de gravin, ik zeg u slechts flat de dienstboden in het doen en laten van bunnen heer en meester niets vreemds be hoeven te zien, zij hebben te gehoorzamen en te zwijgen Ga en zeg dat ook aan den koetsier ik ben tot heden over hem te vre- den geweest en het zou mg spijten wanneer hij mij noodzaakte hem te ontslaan. Hoe onaangenaam deze boodschap ook was, moest Jeannette haar toch uitvoeren en moet zij levens daardoor van de andere dienstboden scherpe verwijtingen hooren. De oude. Victor schudde het hoofd, en toen hij de dienslbodenkamer verliet, mom. pelde hij bij zich zei ven Hij is toch verbazend veranderd, maar 18 jaren is ook een zeer lange tijd en men iegt dat in andere luchtstreken de mensch Spoediger oud ia dan hier. III. Op den straatweg. Do dag van Machtelde terugkomst was in het huis der familie Koker een ware feestdag geweest nu de hemel Machteld op zulk oen wonderbare wijze bij do schipbreuk gered had. Gsrard Vaes, de wakkere zeeman, moest natuurlijk Machteld in het huis van hare broeders vergezellen, die hem met hun dank betuiging overstelpten. De beide heeren noo- digden hem uil gedurende den tijd dat hij Talrijke maatschappijen zonden reeds hunne bijtreding voor het Congres van den Landsbond der Ghristene Vereenigingen van Onderlingen Bijstand dat Zondag aanstaande ie Gent wordt gehouden. Verscheidene Sena tors en Volksvertegenwoordigers zulten het Congres bijwonen. De morgenzitting- begint te 10 uur slipt in het lokaal Het Volk, 3, Poelde namiddag- zitting zal te 2 uur aanvangen. Het groote gewicht van dit Congres mag aan niemand ontsnappen wij staan op een keerpunt in olize beweging en van ons zal het afhangen of onze bestaande werken zullen worden behouden of ze door eene noodlottige staatsinmenging zullen worden vernietigd. Al de verantwoordelijke leiders moeten klaar en duidelijk op de hoogte van den toestand worden gebracht, aan allen moet den dringenden plicht van den huidigen tijd klaar voor oogen worden gelegd. Al de voormannen onzer beweging zullen dus op post zijn al de bestuurleden der maatschappijen moeten aanwezig zijn veel" belangrijks zullen zij er vernemen talrijke nuttige wenken zullen worden gegeven, en de taak van morgen zal uitvoerig worden uiteengezet. GhristeneMutualisten van Oost-Vlaanderen allen dus naar het Congres allen naar Gent Zondag aanstaande. WA- Aitruggelaar geknipt. Een policiecommissaris van Brussel kreep het bezoek van een dame, wonende in de wijk der Hallen. Zij vertelde hem dat zij sedert eenigen tijd vervolgd werd door een kerel, die, zij weet niet hoe, e8n foto van haar had weten in handen te krijgen. Hij be dreigde haar, aan haren man te zeggen, dat zij zijn minnares was, indien zij hem geen groote som gaf. Omzijn bevestiging te staven zou hij, zegde hij, de foto toonen. De policiekommissaris raadde de dame aan, den afzetter eene samenkomst te vra gen. Dat geschiedde. De dame veinsde toe te geven en op 't oogenblik dat zij het geld legde, verscheen de politie. Op een wenk was de af truggelaar in een taxi gestopt. Hij werd naar 't Justiciepaleis gebracht. M. Simons, onderzoeksrechter, vaardigde een aanhoudingsbevel tegen hem int. aan land zou zijn bij hen te verblijven, maai de eerlijke zeeman weigerde zulks. Hij vond een te huis bij zijne bloedver wanten, die ook niet geheel onbemiddold. waren en hem dringend hadden urtgenoodigd en van dank wilde hij volstrekt niets weten. Hij verzocht alleen het genoegen te mogen hebben juffrouw Machtheid nu en dan reeus te komen bezoeken en vertrok daarop naar zijne familie. Jan en -Paul Koker hadden voor eenige jaren een handelszaak opgericht en aan hun vlijt en volharding, gepaard mei eenige ge. lokkige winstberekeningen hadden zij het te danken dat die zaak na verloop van tijd een hoogevlucht genomen had. Zij waren beide vrijgezellen, en tot een huwelijk kon nog geen van beiden besluiten. Zoolang hunne zuster Machteld bij hen was, bestond er ook eigontlijk niet zoozeer behoefte aan, want Machteld bestuurde de huishouding voortreffelijk aa verstond uit muntend de kunst hare broeders het loven zoo aangenaam en gemakkelijk lo maken dat hun eene verandering in dezen toestand vol strekt niet wenschelijk voorkwam. Toen waren er achter droevige dagen ge komen. Op oen bal had Mach'.oLI de zoon van den rijken bankier Schermbeek loeren kennen en hoe het kwam dat zij aan zijne woorden zoo schielijk geloof schonk wist zij zelf niet. Willem Schermbeek had verlof gevraagd, haar te mogen bezoeken en dit was hem toegestaan. De broodera wenschten eene verbintenis TE 0GRGERHOUT. "VÏE32FJL E>OODEl?f Een heel kwartier der gemeente Borger- hout is in rep en roer gebracht door een schrikkelijk geval van vergiftiging, veroor zaakt door het eten van gestoofde» paling, en waarbij tot heden reeds vier mcnschen liet leven hebben bij ingeschoten. Het alarm werd gegeven Zondag avond. Een groot getal lieden, woonachtig in de wijk der Gijsels- enjtanpaiende straten, wer den onpasselijk, onderhevig aan krampen in het lichaam, braldagen, en alle voorleekenen eener vergiftiging. In korten tijd waren al de geneesheeren der gemeente te been en deze hadden hunne handen vol om de ongelukkigen bij te staan. Het stond dadelijk vast dat er vergiftiging in 't spel was en dat allen gestoofden paling geëten haddon. De toestand van verscheidene personen was meer dan zorgwekkend en er ^bestond zelfs gevaar voor hun leven, zoo geweldig was hunne vergiftiging. Hot onderzoek. Met de geneesheren werd Qok de politie officier M. Mannaerts verwittigd, die dadelijk met het onderzoek begon. Zooals we hierboven reeds zegden, hadden al de lieden, die onpasselijk waren geworden, gestoofde paling geëten. Het was dus meer dan waarschijnlijk dat de vergiftiging daar van voortkwam. Deze paling hadden ze gekocht in èenen vischwinkel der Helmslraaf. Dadelijk |ging de policie officier Mannaerts naar het huis van den visclihandeluar en heeft nog het overschot van den gesloofden paling, onge veer vier kilos, aangeslagen. De vischhandelaar verkLaarde dat hij ver leden Zaterdag óp de ViSchmarkt te Ant werpen 20 kilos paling had gekocht. Daar van had hij ongeveer 8 kilos'aan verschil lende lieden verkocht, die zelf de visch hebben bereid en geen hunner hebben na het eten het minste ongemak er van ondervonden. Daaruit zou men moeten afleiden dat de bereiding in den vischwinkel de vergiftiging heeft veroorzaakt. De vischhandelaar kon echter niet de minste gissing maken daar omtrent, te meer daar de paling in een ijzeren pot is gestoofd geworden. Dözo pot werd ook aangeslagen. 4 doodon De slachtoffers Niettegenstaande al de zorgen had de felle vergiftiging haar vernielend werk zoodanig volvoerd dal Maandagmorgen de eerste slachtoffers overleden. Het waren Jaak De Jaegher, 64 jaar; en vrouw Marie Malherbe-Charló, 49 jaar. Daar bepaalde het zich ongelukkig niet bij. Maandag namiddag ten 4 ure, overleed ook de man van laatstgenoemd slachtoffer, name lijk Jan Malhorbe, 50 jaar. Ten 6 ure 's avonds overleed ook de vrou w Maria De Goster, 54 jaar. Vele lieden zijn nog ziek, maar allen zijn volgens het oordeel der geneesheeren buiten gevaar, behalve de broeder van Malherbe, wiens toestand steeds zorgwekkend is. Het parket is verwittigd eh zal door de scheikundigen de overschot van den aange slagen paling laten onderzoeken om de we zenlijke oorzaak van dit schrikkelijk geval totaal uit. van vergiftiging te ontdekken. Zooals te begrijpen heeft dit heel wat opschudding verwekt en in Borgerhoul wordt zooals te begrijpen van niets andera gesproken. lijke overheden volkonjen machteloos tegen over hen zijn. De roovers slaan de Sovjet beambten neder en plunderen de boeren HET VERVOER VAN TROEPEN NAAR QPPER-SiLEZtE. Ontspanning tusschen Engeland en Frankrijk Parijs, 31. De gezant van Engeland heeft den Minister-President dringend mede gedeeld, dat de Britsche Rogeering zich volgaarne aansluit hij het voorstel van M. Briand en haar gezant te Berlijn gelast heeft samen met zijn Franschen, en Italiaanschen Collega bij de Duitsche regeering de verzoe ken zich bereid te houden om het vervoer over Duitschland te vergemakkelijken van geallieerde troepen, welker aanwezigheid vandaag of morgen in Opper-Silozië noodig mocht blijken. Lord Curzon slaat voor, dat de Opperste Raad op 8 Augustus vergaderde, daar de Ilaliaansche Minister president zich niet vroeger naar Frankrijk kan'begeven. Indien de Fransche Regeering zulks wensoht zal M. Lloyd George de zittingen van Itaad te Parijs bijwonen. Het Engelse!» antwoord is zeer hartelijk opgesteld. De gezant van groot Britanic was ten zeerste voldaan over de oplossing van de menigverschillen der laat ste dagen. met het aanzienlijke bankiershuis, en Mach teld beminde den jongen man, hij vroeg om hare hand en zij gaf hem gaarne-het ja woord. Over de wel wat bezorgde vragen der broeders, of hij op ds toeaVmqiing van zijn vader kon rekenen, liep bij vluchtig heen, hij verzocht slechts een korten tijd om zijn vader voor te bereiden. Machteld was onuitsprekelijk gelukkig, het leven lag voor haar als een zonnige Mei dag, zij zag gesu wolken aan den hemel die den helderen zonneglans zouden kunnen ver duisteren. Te verschrikkelijker trof haar do slag, do bliksemstraal, dia uit dezen wolkeloozen he-* mei neerschoot, om haar geluk te vernie tigen. Willem Schermbeek had de toestemming van zijn vader niet bekomen, de trotsche bankier, trotscii op zijn naam ei» zijn geld, verlangde eene schoondochter uit een liooge- ren stand, hij zou zonder bedenking eene onbemiddelde baronnesse of gravin da voor keur boven een schatrijke burgerdochter ge geven hebben. Willem moest kiezen tusschen het verbre ken van dc met het meisje aangegane ver bintenis of dat l»ij onterfd zoude worden,'en hij onderwierp zich aan den wil zijns vaders. Deze zwakheid, hoeveel redenen er ook ter zijner verontschuldiging konden aange voerd worden, kou Machteld hem niet ver geven in hare schoonste hoop, in het zoet ste geluk haar levens bedrogen vond zij geen verontschuldiging voor deze trouweloosheid. Troepenmachten tegen de vluchtende uit- gehongerdsnuitgezonden. 20.000 rampzaligen bezwijken dagelijks aan den honger. Rooverbenden over heel het land. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Sovjet- regeei'ing zeer ongerust is door den grooten toevloed van hongerlijdende naar de gebis- "den waar de oogst betrekkelijk goed is. De groote wegen zijn overstroomd met menschen en de spoorwegen worden ook met geweld door de hongerlijdenden in beslag genomen. Op bevel van de regeering te Moskou zijn er troepen naar Roernetzk, Kirsanof, Balas- jof en Tsaritsyn gezonden om de vluchtelin gen tegen te houden. Ofschoon de troepen in gevolge hun onderrichtingen op de menigte geschoten hebben, zijn zij door de vluohte hngen weggevaagd. Na bespreking van den toestand heeft de regeering te Moskou besloten grooter troepen machten tegen de vluchtelingen uit te zenden om hun oprukken tegen te gaan. In de randstaten is men er niét geheel ge- rust op, dat er niet raassa's hongerenden tot over de Russische grens ook op het gebied van die staten zullen doordringen. De ramp neemt ongehoorde uitbreiding Uit Moskou wordt geseind dat het aantal overlijdens door hongersnood reeds 15,000 tot 20.000 per dag bedraagt. Over geheel Rusland breidt bet rooverwe- zen zich uit. Ten gevolge van den honger snood en de daaruit ontstane vertwijfelingen moedeloosheid, hebben zich een groot aantal jongere elementtn der bevolking, waaronder ontslagen roode gardisten, lot benden aan eengesloten. Het leven op het land is door deze roover benden geheel ondragelijk geworden, die op een zoodanige wijze optreden dat de plaatse- DE OPSPORINGEN TE BRUSSEL. De Berlijnsche policie heeft in alle rich tingen de persoonsbeschrijving rondgestuurd vau twee gevaarlijke kwaaddoeners, die te Keulen een juwelierswinkel plunderden en met talrijke gouden juweelen en edelgesteen ten de plaat poetsten. De waarde van de go- stolen juweelen wordt op verscheidene duizen den franks geschat. De daders, Sehlulfreubel, geboren la Dri- terikow, den 25 Januari 1883, en MauriU Meyer, geboren te Posen, den 12 Decembei 1898, vluchten naar Belgie en moeten zich te Brussel of Antwerpen bevinden. Twee vrouwen vergezellen da opgespoorde korela. In de hoofdstad werden lal van huiszoekin gen gedaan. Hel onderzoek wordt ijverig voortgezet. Hare broeders wilden Willem lot een an der besluit overhalen, doch zij verbood het hun ongedaan konden hunne ver wij tingen het gebeurde toch niet maken, en do trou- welooze zou niet vernemen hoe diep hij haar hart had gewond. Haar (rots dulde dat niet, haar zwijgen op zijn brief zou hem een bewijs barer verach ting zijn. Maar hoe kalm zij uitwendig ook scheen, in haar binnenste woelde een hevige strijd waarheen zij den blik ook wendde, werd zij steeds herinnerd aan deo trouweloozen man, dien zij, of zij wilde of niet, nog steeds be minde, wiens beeld zij niet kon vergeten. Juist in dieu zelfden tijd zocht een fami lie, waarmede zij bevriend was, eene gou vernante die genegen zou zijn met deze naar Zuid-Amerika te vertrekken. Machteld had zulks nauwelijks vernomen of zij gaf haar verlangen te kennen, die be trekking te bekomen. Oogenschijnlijk scheen deze wensch on- doordaoht, doch wanneer men de redenen hoorde die Machteld er voor aangaf, dan ook moest men haar gelijk geven. Zij meende in den vreemde spoediger de oorzaak van haar verdriet te kunnen verge ten, daar een knagende worm haar leven on dermijnde en alle levenslust benam. Hare broeders konden eerst in haar xoor- nemen geen genoegen nemen., het vipff hun zwaai' zich gemeenzaam te maken met de edachte aan eene scheiding voor unbepaal- öq tijd. (Vervolgt.), Slachtoffers der luchtverorering Een vliegtuig dat drie soldaten en een kor poraal aan boord had, nabij Ghapelle les Lnxeuil in Frankrijk, van een hoogte van 150 nieter, naar beneden geploft. Twee sol dalen werden op den slag gedood, en de twee overige stierven bij hun aankomst in het hospitaal. Een ander ongeluk deed zich voor op het grondgebied der gemeente Baudoucourt. Hot vliegtuig waarin de luitenanten Bremoins en Goux, en een soldaat-mecanicien plaats geno men hadden, kapseisde hij het nederdalen op enkele meters van den grond. De drie inzittenden werden zwaar gewond- Groote Ifaderlandsche feesten te Lebbeke. Zondag, 31 Juli, hadden alhier grootschc. feestelijkheden plaats ter gelegenhenheid van de onthulling van het gedeuk'.eeken ter eere dor gesneuvelde soldaten en burgerlijke slachtoffers van don wereldoorlog, en het overhandigen van oen vaandel aan de oud- strijders. Vooraleer verslag te doen over de versohil- lende beloogingen en plechtigheden die waar lijk prachtig en indrukwekkend waren geven wij hier eenige wetenswaardigheden nopens de feestvierende gemeente en do zware offers welke zij bracht tijdens den oorlog op het altaar van het vaderland. Van de 100 burgergevangenen stierven er 6"in Duilschland, en 19 na bunnen terugkeer uit het kamp. Bij de opeischingen werden hondorden in woners uit Lebbeke als slaven weggevoerd naar Z A. B. Van dezen stierven er ins gelijks 25. 43 soldaten stierven den heldendood in dc loopgraven van den IJzers Om de moedige houding van hare overheden en ingezeten' v werd de gemeente tijdens de lange bezetting verscheidene malen lot zware geldboeten veroordeeld en de burgemeester in de gevan genis geworpen. In het geheel vielen er aldus voor het Vaderland 130 Lebbekenaars. Dit kort over zicht zegt genoeg de beteekenis der plech tigheden van Zondag. Reeds van Zaterdag af waren al de huizen der gemeente versierd, en aan eiken geve! wapperde de nationale vlag. Des avonds werden de feestelijkheden geopend door hel luiden der klokken en ka- nongeschut. Zondag werd in de parochiale kerk een plechtige dienst opgedragen ter nagedachte nis voor de dooden. De kerk was tweemaal te klein om de ingetogene menigte te bevatten die de plechtigheid bijwoonde. Onder de mis voerde het militair muziek van hel 24° linieregiment, onder het bevel van M. Lebon, liet Avé Maria uit van Schubert en het Nationaal Lied. De zeer ee.rvv. heer pastoor wijdde het vaandel der oud-strijders. Na het Evangelie beklom da E. H. Hanssens, gewezen aalmoezenier der Ve Legerafdeeling, den predikstoel. In eene prachtige rede, die de aanwezigen meermaals tot tranen bewoog, huldigde spreker de groote deugden die onze gesneuvelden en evallene burgers hadden beoefend door zich Ie offeren voor hunne Belgische broeder». Rond den middag kwam'alhier toe luite nant-generaal Biebuyck, die door Z. M. Koning Albert was afgevaardigd om hel vaandel aan de strijders te overhandigen. Vergezeld van zijnen aide de camp werd Zone Excellentie ontvangen ten huize van den heer burgemeester alwaar hem, alsook aan beeld houwer G. Verbanck en enkele genoodigden een feestmaal werd aangeboden. Ten 2 uur had in de Statiestraat de ont vangst plaats van de deelnemende maatschap pijen en de vorming van den stoet, die daarna door de straten der gemeente -eenen optocht deed. Ruim 55 groepen en maatschappijen namen aan dezen optocht deel. Werden vooral pgemerkt de praalwagens der christens syn dicaten en van den onderlingen bqstand. Na den optocht welke van op het gemeen tehuis werd bijgewoond door d<3 burger lij ko

De Volksstem | 1921 | | pagina 1