MISDAAD ËN BEDROG Os Oinoesane Bedevaart van h§i Bisdom Gent Ministerie van Spoerwogsn. Maandag 8 Oogst 1921 - Oc aanslag op den sneltrein Ds VaderïaaöoGiie fsesiea te Ethe. Hsl Marokkaanse!) wespennest Kerkstraat, 9 en 2?, Aalst.— Tel. 114 XXVII» JAARGANG NUMMER IBO !O.A.C3-:OI_..A.]D 10 CENTIEMEN WEKELIJKS 0.50 Uitgever: J. Van Nüffbl-Db Gbndt Zondag 7 QOflSt U. Gaëtan Zon op 4,34, onder 7,19 H. Cyriacus Zon op 4,35, onder 7,18 Nieuwe Maan den .10 Publiciteit bulten het Arrondissement Aalst, zich te wenden tot het Agentschap Havas,8, E. H. Edmond Denys, Paatoor der WeaU vlaamsche Franschmans, zoo ieverig voor /.ijn reizende paroohianen op te zoeken, te onderwijzen, in te lichten en alle geestelijke en stoffelijke diensten mogelijk te bewijzen, schrijft in - De Stem uit het Vaderland het blad dat hij wekelijks toestuurt aan zijn in Frankrijk zwervend of verblijvend volk, volgend artikel Ik ben in de streek van Seulis en Crépy-en- Valois, in de landsafdeeling van de Oise, en ik ken daar wel vijftig.gemeenten ten min ste, die allemaal op malkaar trekken en van Oudsher bekend zijn om hun ongodsdienstig heid, onverschilligheid en zelfs vijandigheid jegens 't oud, Roomseh katholiek geloof. Ilct kerkelijk leven beslaat daar niet. Geen menschen, of bijna geene in de godde lijke diensten. Veel kerken gaan maar eens 's jaars, eens te maande open. Er is algemeen gebrek aan geestelijken. De pastoors hebben er drie, vier', ja tot acht vsrscheidene parochiën te bedienen. Geen eeuwig licht en brandt er, want Onze Heer rust er niet in de tabernakelen. Geea gewijd water in de bak ken. De kerken vervallen, als verlaten huizen of vermolmde keunekolen. De vogelen nes telen er in en besmeuren den kerkevloer en de zitbanken inel hun drek. De zitbanken worden nooit bezeten en liggen een duim dik van het slof. De biechtstoelen dienen tot bergplaats van muzkkstaanijes, bezems en vuilblikken. 'Je priestergewaden liggen to vinnigen, te rotten in de sacristie, of hangen in stunsen aan de kapstokken, liet water, een groen vocht, stroomt er langs de zilte tnuren, en 't huis van God is een abonnnatio 'desulalionis, een verlatenis, oen wildernis 'erbarmelijk. liet riekt er zoo muffig, het slinkt er ais in een stal. En de menschen hebben daar geen geloof, 't doet, ze hebben een avergoloof, ze zijn er bijgeloovig incn kan niet ineer. Ze komen op de wereld, en ze kennen van kindsgebeente af geen anderen God dan hun nen buik. Ze eten goed, ze drinken kostelijke dranken, en zo slapen ieen praalbed. Ze spotten met de Belgen, die zuinig leven Ca ne mange, ne boit, ni nc couchedat eet, noch drinkt, noch slaapt behoorlijk, zeggen zo, aprckende-vaH-oiis Zo .Rebben geen hooger ideaal dan hunne dierlijke driften te voldoen. Ik schreef het alreeds Hunne gedachten, hunne oorbeel den gaan nog zoo hoog niet als dc hanebal- ken.van hunne koeistallen. Ze leven voor de aarde alleen, voor al dat stoffelijk is4 De ge zonde rede redeneert niet meer bij die men schen. Ze zijn niet bekwaam om een ernstig gesprek te voeren. Ze zijnveiachterd op alle gebied, en zc denken dat heel de wereld, dat ui jé menschen zijn zooals zij zeiyen. Ze droomen van al de duivelen om kwaad Ie spreken van de geestelijken, zij die gesta dig in ontucht leven. Ze haten den priester. Zo laten hem gebrek lijdeii. Ze lachen, ze kwaaaaken hem uit. Een pastor beschonk den veldwachter en een anderen parochiaan met een druppeltje in een (abakburoel, maar hij zeil dronk niets. De veldwachter en zijn maat vertelden na derhand dal zij zich samen met den pastoor zallam gedronken hadden. De kwatongen strooien uit dat de pastoor de jonge dochters omhelst langs de straat en dat hij, uitgaande, zijn vrouw en krooSt was gaan bezoeken Welnu, dit zijn loutere uitvindsels, om den pastoor verdacht te maken eu hem kwaad te doen. Die pastoor, ik ken hem, is deftig in al zijn doeu eu laten. Hij is het altijd geweest. llc vervolg. Wat hebt gij hem geantwoord Dat hij zich aan het gevaar blootstelde ait het kasteel geworpen of in hechtenis ge nomen te worden. En wat zegde hij daarop Hij zou in het park gaan en daar wach ten tol hot mijnheer de graaf gelegen kwam hom te spreken. Adolf van 'Leeuwendael was opgestaan, bij ging naar het venster, van waar hij den tuin kon overzien, die lusscheu het slot en het park lag. Hij zag terstond den matroos, die zich door den tuin naar liet park begaf en van tijd tot tijd bleef staan om een bloem of eene zeldzame plant te beschouwd). Wanneer mijnheer de graaf het be veelt, laat ik hem er uitzetten Neen dat verlang ik niet hernam de graaf streng. Hij heeft gelijk, ik moest hem op die wijze geen aalmoes aanbieden. Al is hij dan ook eenvoudig matroos, zoo ben ik hem toch grooteu dank verschuldigd. Verwonderd zag Victor zijn lieer aan, hij begreep deze plotselinge verandering yan gevoelen niet. Laat hem begaan, ging de graaf voort, wij hebben Diets van hem te vreezen men moet hem mét rust laten, waarschijnlijk ont moet ik hem in het park, dan kan hij mij eeggen, wat hom tot mij voort. De kamerdienaar verwijderde zich hoofd- Die menschen werken als slaven, hoogdag, leegdag, wekedag, zondag. Ze zijn voor het werk geboren, eraan verslaafd, ertoe veroor deeld. Ze hebban nooit rust. Het gaat er ever zijn hout, en ze hebben kind noch krqai cp te voeden. En ze zijn geheoht aan 'tgeld, ze zijn geldzuchtig tot den hoogstan kerf, en gierig, bondegierig t 't zijn vrekken Ze beminnen elkander nietde geest van gebuursohap bestaat er niet. De buren kennen elkander niet. Elk siuit zijn deur en is met niemand bemoeid, zegge om dienst te be wijzen De ouders aanbidden kuune kinderen als ze kinderen hebben, maar als de kinderen gehuwd zijn, dan houden de liefderijke be trekkingen op, ©n hoe eer vader en moeder hun hoofd nederleggen, hoe liever de kinde ren het hebben, omdeswii van de ponke, de erfenis. De menschen sterven zooals ze geleefd hebben buiten de kerk, buiten God, zonder de laatste HH. Gerechten. Ze worden veelal burgerlijk gedolven, of ja, ze worden kerke lijk begraven, zelfs als ze nooit hu:i paschen gehouden, of als ze zelfmoord gepleegd hebben, zegge als de bloedverwanten zulks vragen. En kronen op hunne graven De kruisen zwakken onder het gewicht der bloe men en kronen. De overblijvenden komen de graven versieren met bloemen en kesrsen, eri ze weeuen eene pooze, maar bidden niet, want ze kennen geen gebeden. Zoo leven die menschen in dit gedeelte van de Oise zoo is er geen kerkelijk leven te bespeuren. Hot leven der zielen is er dood, morsdood. De keltersche bisschoppen van Beauvais, dia over honderden jaren in opstand kwamen legen de H. Kerk en de bulle - Unigenitus hebben schuld aan den wantoestand, waarin de huidige bevolking van hel bisdom levende is. Ze hebban door hunne ongehoorde en ongeoorloofde strengheid de menschen van de biecht en de communie verwijderd, ook van de kerk. Er staat nu nog te lszon op de van sommige kerken in de Oise o. a. te La Neuvilleron Schrik en beef gij die dezen tempel binnentreedt. Naderhand heeft liet Voltairianisme, heeft de republiek, hebben de geuzenscholen en de echtscheidingen den toostand verergerd, zoodat die streek als een toonbeeld is ge worden van onverschilligheid eu vijandigheid jegens dei» godsdienst. Mij dunkt dat de vloek Gods over dit ge west zwevende is, en dat zijn versteendheid, zijn zedelijk verval nog veel harder is dan de stalen hemelkoepel, die sadert maanden geen druppel regen meer laat nederzimperen. En zeggen dat ook onze Vldamsche boeren naar deze streek uitwijken, langs om meer, en middenin Die ongodsdienstige bevolkingen hunne tenten opslaan, ja hunne heerdsteden vastzetten, op groot gevaar af, ja dreigend gevaar van te worden, zij ook ongodisten en geloofsverzakers v\A Tickeltdn tegen verminderde prijs naar Engeland. Ter gelegenheid van O. L. V. Hemelvaart, worden op 12, 13, 14 en 15 Augustus a, s. door de statiën Brussel-Noord en Oostcnde- Kaai reisticketten togen verminderden pTijs naar Engeland verkoold. De prijzen der te Brussel.Noord te koop gestelde ticketlen zijn, voor de reis van Brus sel tot Dover tr. 77 10 in 1° klasse (2* per spooij 64.18 in tweede en S3.30 in derde. De tickelten van Oostende-Kaai tot Dover kosten 5Ü.50 fr. in eerste en 37.50 in 2° klas. schuddend Adolf van Leeuwendael bleef nog lang aan liet vonster staanr zijne trekken werden steeds somberder. Hij nam don lichtblauwen bril af en zijn gloeiende blik doorboorde liet struikgewas van liet park, waarin de matroos was verdwenen. Welke gedachte hield hein wel bezig Dacht hij aan den dank dien hij den matroos verschuldigd was, zoo als hij zijn kamerdienaar had ge zegd, of had hij reden den matroos te vree- zen Hij ging naar de schrijftafel terug, en wilde zijn werk vervolgen, maar zijn hand beefde toen hij de pen opnam, hij moest haar wederleggen. En een minuut later nam hij zijn hoed, onwillekeurig werd hij naar bui ten gedreven om fris8che lucht te scheppen. Aan den trap ontmoette hem Amalia met een glimlach op de lippen zag hij hem wa lend aan. Waarheen zoo haastig vroeg zij. Ik moet een oogenblilc in de lucht, zegde hij die getallen reeksen hebben mij letterlijk in de war gebracht, ik ben een slecht rekenaar. Wanneer gij wilt, zal ik u helpen. llee zou ik dat van u kunnen vragen O, ik heb papa ook altijd geholpon. lieden niet, Amalia, hernam de graaf vriendelijk, voor heden heb ik er genoeg van. I.'oe mij het genoegen en laat mij al leen, ging de graaf voort, ik kan dan ge makkelijker mijne gedachten weder verza melen. En denkt gij er ook aan dat wij heden do familie de Maricmont nog een bezoek wildon breDgeu vroeg Amalia. Als wij Jang Martelaarplein, te Brussel 8, Place de la Bourse, Parijs en 6, Bream's Buildings Lotidres E.C.4 TE LOURDES 3-4 Oogst, Dinsdag namiddag kwamen de bedevaar ders uit 't Bisdom Gent, rond 3 1/2 u. te Lourdes aan. De reis was uiterst voordeelig. Een buitengewone indruk overmeesterde de nieuwelingen van onzen bedetocht en men riep met geestdrift uil Wat is bet goed hier aan te landen, hoe zoude;, we willen in dit gezegend oord onze tenteq voor goed opslaan. Reeds van op den trein enkele stonden vooraleer Lourdes «poorhalle binnen te rijden hadden wc bet geluk de wondergrot te groe ten. Ook als uit eenen mond stee» het vlaamsch gezang met den latijnschen refrein Are, Are, Ave Maria op en werd door de borgen en rotsen weerkaatst en weergalmd, O aandoenlijk oogenblik en hoe wonder schoon van verre van op onzen belgischen trein waarmede wij uit Gent en Aalst vertrok, keu het blanke Mariabeeld zoo godvruchtig voör het eerst te mogen groeten. Een eerste kreot op Lourdes grond steeg ook uil de zuchtende en kuchtende borsten en monden onzer geliefde zieken, die toch zoo vol hope zijn en zich willen weerdig too- nen van een of meer wonderen door de tusschenkouisl hunner Hemelmoeder te zien bewerken. Des avonds reeds vari den 2 Oogst woon den wij eene prachtige kaarsjesprocessie dor Franschep bij, gevolgd door het indrukwek kend Credogozang. Tooverachtig was het zicht dier duizende lichtjes in den donkeren avond tooveraciitig de verlichting van de drie zoo bevallige kerkëti looveiachtig de omglanzing van het gekroonde Mariabeeld op d' Esplanade van hel kruis, zoo machtig groot en hoog verheven op den duizend me ters hoogen Pic du Jer van hot oude ver sterkt kasteel dat Lourdes heiligdommen beheerscht. Onze zieken zijn vol hoop en betrouwen. Zou Maria, de Koningin van Vlaanderen, weigeren om eene buitengewone gunst te ver leunen al ware hel maar eene. ia, geeste lijke gunsten verzou kern#.. .(Joch qpk. licha melijke voor onze zoo welbeminde ziokon. We smeeken thans mot open armen vóór de badplaatsen, vóór de Grot waar Mgr Seghers de H. Mis leest en al de pelgrims de H. Com munie ontvangen. In den morgend regent het hier dat het giet. Wat zouden ouzo boeren content zijn mochten ze zoo een gieten krijgen. Nu 't zal komen is 'l hopen. t- Vier bedevaarten bevinden zich vandaag op Maria's wondergroud. Deze zijn: Ons geliefde bisdom Gent met zijn toegenegen Bisschop aan 't hoofd zijner uitgelezen dio- céssanen, eene bedevaart uit Brussel, eene derde uit Soissons, ('t vei woeste Aisnege- bied) en eene vierde uit Londen. Vandaag worden nog andere verwacht. Honderd zieken liggen thans in 't hospitaal, waarvan een 50tal van ons alleen, 't is eene eere voor ons Bisdom een zoo groot getal mede gevoerd te hebben en thans hier al smeekende aan Maria's voeten neergeknield le zien. Dezen avond zullen er nog honderden bij komen want verschillige fransehe diocesane bedevaarten zijn op weg naar Lourdes en wachten zullen wij heden ons plan niet meer kunnen uitvoeren. Maar wij wilden immers eerst tegen den avond K^ai)> omdat baron de Mariomont, zooals ge meent, heden ongetwijfeld op de jacht is. Wel het is bijna avond Nu wij zullen zien, zegde de graaf. Is het beden niet, dan bomt er morgen weder een dag, zooveel haast is er toch ook niet bij. Als gij er voor heden van wilt afzien, zouden wij wel eene -wandeling kunnen ma ken hernam Amalia. Gij kent immers het meer in het bosoh itog wel, het eerstje voet pad rechts in hot bosoh, brengt er ons in weinige minuten been, het is daar verschrik, kelijk. schoon Adolf van Leeuwendael fronsde de wenk- biM|wen en schudde weigerend het lioold. Aan dat meer zijn voor mij verschrik kelijke hèrinneringon verbonden, zegde hij zacht. Vergeef mij,'1 bad Amalia. Ik dacht daar niet aan. De graaf antwoordde niet, hij steeg schie lijk den trap af. Amalia zag hem na, lot hij uit haar oog was verdwenen, toén ging zij in de kamer waar hij had gewerkt. Op de schrijftafel lag eene portefeuille, het moest zeker de brieventesch van haar broeder zijn, zij had dezen dien morgend in zijne handon gezien. Waarom zoude zij er niet eens in zien Adolf had immers geen geheimen voor haar, en zij vond geen geheimen in deze aanleekeningon en papieren» /ij ontdekte moeten hier vandaag en morgen aanlanden. De Hoogmis in de Baziliek werd door onze priesters'gecelebreerd en van dezen namid. dag doen we mee in da II. Sacramentspro cessie. Het Costume National van Minister Wauters. Weet ge 't nog, lezer, dat minister Wau Iers hel middel had gevonden, om alle burgers een goed costuumkeu aan een civiel prijsken te bezorgen Hij noemde dat le costume national Er werden aan de pers vele en lange mede- deelihgen gezonden, de socialistische gazet ten gaven er zelfs afbeeldingen van en or werd kolossaal reclaum voor gemaakt. Maar de onderneming brandde uit. Nie mand kocht het, zelfs dc socialisten niet, die het toch, om te bewijzen wat genie hun minister is, het eerst van al de kalanten zou den moeten zijn. Nu had het ministerie Wauters den 30 Ju li te Walcourt eea grooten verkoop van costumen ingericht in he't gemeentehuis, tegen 148 fr. elk oostuum. De vertegenwoordiger van der» minister kwam met reusachtige manden, pakte die uit maakte zich gereed om de toegestroomde kalanten te bedienen.... Marr eilaas, om i uur, toen het tijd was voor het middagmaal, moest de eerste kalanl nog komen. Na den middag, zelfde ontgoocheling. Twee bezoekers gingen zonder koopen benen. En de ministerieole commis-voyageur kon inpakken en opkramen gelijk bij gekouien was. Een deel heeft de minister van bevoorra ding bereikt. Hij heeft de vriendjes, die met de levering waren gelust, een sclioonen stui ver lateu ve;dienen. Aasisïes-aa TM-üPas-ajs. Ee» geheimzinnige zakdoek. Niettegenstaande alle opzoekingen heeft het gerecht nog steeds de hand met kunnen leggen op de daders van den spoorwe^aan- slag te üennuyères. Nu spoort het parket van Bergen den eigeuaar op, van eea zakdoek, die op de zelfde plaats 'werd gevofiduir afe do werk-, tuigen, die blijkbaar gediend hebben om hot spoor le ontredderen. De zakdoek is vervaardigd uil Kortrijksch weefsel en schijnt een tiental jaren geleden oud te zijn. Hij is inderdaad verscheidene malen met grootc zorg hersteld geworden. Hij draagt vlekken van machinevet en vertoont de voorletters T. M. en het oijter 16. Leze letters en cijfers scliijneu in een ïdooster geborduurd te zijn. Het^erecht is van oordeel, dat de zakdoek aan een geestelijke, vrouw of man, heeft toebehoord en verzoekt alwie daaromtrent inlichtingen kan verschaffen, deze aan do onderzoeksrechters mede te dealen. Deze feesten welke heden Zondag plaats hebben, ter herdenking van 2S2 burgerlijke martelaren, zullen oprecht de nagedachtenis dezer ongelukkigen waardig zijn. Nog steeds komen toetredingen in van personaliteiten en maatschappijen, zoowel uit Frankrijk en ujl hot Groot-her tog dom als uit België, terwijl reeds bloemengarven en kronen aan het in- richlingskomiteit worden toegezonden. De Koning zal er vertegenwoordigd zijn door luitenant-generaal Annoliaux. Minister An- seele zal er de Belgische regeering vertegen- daarin verder niets als dat Adolf eon zeer onstuimig leven had gehad. Oude, geel geworden brieven van vrien den, roispassen die op zijn naam luidden, rekeningen en eenige schuldbekentenissen, waarop hij onbeduidende sommen had ge leend, eene sclieepskaart voor den overtocht naar Europa en eeno menigte aanteekeuin gen, die voor haar volstrekt geen waarde hadden. Het viel haar op, dat in deze aanteekenin- gen de naam van een Belg zoo dikwijls voor kwam, zij vond ook schuldbekentenissen met dezen naam onderleekend en zelfs een schouwburgbrietje, waar de naam op stond. Deze man was ongetwijfeld een vriend van haar broeder zij stelde verder geen be lang in hem. De stem van den kamerdienaar wekte haar uit hare gedachten. Jacques wenselit tc weten, of er heden nog ingespannen moet worden, zegde Victor. Ik geloof liet niet, antwoordde Amalia, die nu eerBt bemerkte dat liet doorbladeren der portefeuille haar langer dan een uur bad bezig gehouden wij willen wachten, tot mijn broeder uit het park terugkeert. En dan wilde ik mijnbeer den graaf nog eeno gewichtige mcdedeeling doen. Mag ik die niet fcooren Misschien is het zelfs beter dat de gra vin die eerst verneemt. Gij zult u wel herin neren dat mijnheer de graaf eene verbinte nis met de dochter van don. boschwachter beeft gehad en dat na den dood van het meisje de bosctiwachter "verdween. woordigen. De heer Reuter, voorzittor van de Luxemburgsche regeering, de majorbe velhebber der gewapende macht, alsmede verscheidene officieren, de heer burgemeester Diederioh en eene afvaardiging van den Luxemburgschen municipalen raad zullen do afvaardiging van het Luxetn burgsch parle ment vergezellen. Ook dc Fransehe deelne ming zal zeer indrukwekkend zijn. Be Itali- aansche regeering heaft Z. E. de gezant van Italië aangewezen om baar te vertegenwoor digen, de Amerikaansche regeering Z. E. de heer Brand Wittloek en de Fransehe regce- ring de heer de Margeiy^ De ondergang van 't Sow jetisme Dóór alle Sovjelisten, niet het minst door degenen die in Rusland huishouden, wordon thans wanhoopskreten geslaakt in verband met den dreigenden ondergang van het Sovje tisme. Een Hollandsche communiste Henrictle Roland Holst slaakt een zelfden 'kreet in liet Nederlandsche Sovjetblad De Tribune. Zij roept al de communisten tot steun op en erkent dat liet sovjet-bewind onder den drang van overmachtige omstandigheden den rechtslreekschen weg naar bet communisme (heeft) moeten opgeven' en is gedwongen geworden tot koncessies aan boeren, da Rus sische klein-industrie en 't groole Europee- sehe kapitaal. En wat de woordvoerders der wereldher- vormende partij bij herhaling bepleiten, het aanknoopen van handelsbetrekkingen mei Rusland door dc verafsohuwde kapitalis tische staten, dienzelfden inconsequonlen eiscli wordt overal gesteld als een duidelijke aanwijzing, dat men zelfs aan dien kant bij het verloopen van het getij de baken verzet. Het spreekt intusschen van zeil dat de dreigende ondergang van het millioenenrijk uilsluitend wordt toegeschreven aan deze natuur-calaslrofe want tot de onomwon den belijdenis van hun schrikkelijke dwaling kunnen deze lieden blijkbaar nog niet komen. Madrid, 4 Aug. Volgens de laatste berichten uit Mêlilia hebben de Riff-bewonera het vliegpark, de kasbah van Zelouan, de kerk der Franciscanen en de maalderij van Nador goplunderd en verwoest, zoodra de Spaansche troepen zich hadden teruggetrok- keu. De Restinga is dezen morgen ïïoor 5 com- pagniën landingstroepen bezet. Op verschil lende plaatsen hebben moer bloedige botsingen plaatsgehad; de vijand leed zware verliezen, maar ook de Spaansche troepen werden vrij sterk gehavend. In een valstrik gelokt. Madrid, 4 OogstEen luitenant en acht soldaten, die uit Zelouan ontsnapt waren, zijn er in gelukt het Spaanscli legpr te ver voegen. Zij verhalen, dat de verdedigers van Zelouan met de belegeraars 't akkoord ge komen warén, dat de Spaansche troepen hunne wapens zouden inleveren en daarna ongehinderd zouden aftrekken. Toen de wa pens ingeleverd waren, openden de muiters het vuur op de wcerlooze soldaten. Alleen de luitenant en de acht soldaten konden ontsnap pen. Onder de gesneuvelden bevindt zich ook kapitein Carrasco, bevelhebber der stel ling van Zelouan. Ministerieels krïsïs in Spanje? Madrid3che bladen melden, dat de Koning zich dagelijks met in aanzien slaande poli tieke leiden onderhoudt en trekken daaruit het besluit, dat eerstdaags eene rainislerieele krisie zal uitbreken. M. Allen de Salazar zouden vorst erop gewezen hebben dat het volstrekt noodig is, Ja zeker, zegde Amalia, die man if toch niet weder teruggekeerd. Helaas, sprak Victor op geheimzinni- gen toon, ik heb voor een half uur vernomec dat men hem in den omtrek gezien heeft. En wie heeft u dat medegedeeld l tr-. De jager Wouter. De jager van baron de Mariernont Kent hij den boschwachter penoonlijk Wouter heeft indertijd op de dochter van dien man een blauwtje geloopen, zegda de kamerdienaar. Dan is er natuurlijk niet aan de waar heid van dit bericht te twijfelen. Ik zal hel mijn broeder mededeelen. Gelooft gij dat d« boschwachter den graaf baal Ik moet het wel denken Waar spreekt ge van vroeg de graaf plotseling binneokomende. Hij was van zijne wandeling teruggekeerd. Victor heeft zoo even eene onaange name tijding gebracht, zegde Amalia. Da boschwachler Vanhemelen is weder terugge komen, hij was sedert uw vertrek van liiec verdwenen Vanhemelen hernam de graaf, dien dit bericht onrustig sclieon te maken. Ik vrees hem niet Maar hij haat u Adolf 1 Wat bekommer ik mij om den haat van zulk een man Wanneer ik zou vrij mag zijn oen raad, te geven, zou ik den graaf waarschuwen, op zijne hoede le zijn, en zoo mogelijk voor-, zurgsmaalregelen te nemen, zeg do de kamer- dienaar bezorgd. {Vervolgt.)

De Volksstem | 1921 | | pagina 1